Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery)

Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery)

Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery)
 • Elérhető fájlok: Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery).pdf, Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery).epub, Kniha Anna ze Zeleného domu (Lucy Maud Montgomery).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Cesta za velkým snem

kniha od: Lucy Maud Montgomery

Pokračování Anny ze zeleného domu mě zaujalo. Musím však říct že 1,díl byl rozhodně lepší.

Velmi zdařilé pokračování Anny ze Zeleného domu. Jsem skalní fanynka ságy o Anně, takže mé nadšené hodnocení není objektivní. Jsem si vědoma občas toporného a nerealistického jednání postav, ale pro mě v pubertě neexistovalo lepší čtení. Oceňuji krásný, bohatý jazyk i hodnoty jako přátelství, velkorysost, cílevědomost a obětavost, které jsou v knize velmi vkusně tematizovány.

Dokonalé ako 1. časť – je to jednoducho Anna. Zbožňujem ju.

Četla jsem nové vydání z r. 2019 pod názvem “Anna z Avonlea”. Strašně jsem se těšila na pokračování příběhu o Anně, tak, že má očekávání byla asi až příliš velká. Její představy, myšlenky, fantazie a nadšení nad krásami přírody na mě působily nepřirozeně a nepřesvědčivě. Ale i přes toto mírné zklamání je četba pohlazením na duši a přečtu si i další díl.

Zhruba první polovinu jsem protrpěla, nebavilo mě to i přesto, že tento druh literatury čas od času vyhledávám pro její milost, nekonfliktnost, pohlazení po duši a časům dávno minulým. druhá polovina – asi tak od slečny Levandule – mě už bavila o mnoho více.

Podle mě je tato kniha pro všechny věkové kategorie. Občas mám problémy s hlavními postavami v knihách, ale u Anny tento problém mít nebudete. Jsem ráda, že jsem sáhla po tomto příběhu. Pokud jste nečetli, určitě do toho jděte. Krásné čtení. 😀

Celá kniha je nabitá barevnými střípky z Annina života, které dávají dohromady obrázek laskavosti, upřímné lidskosti a kouzelné fantazie. To mi přináší ze čtení ještě větší radost. A jsem šťastná, že takové nádherné knihy jsou a vydávají se i u nás.

Není už tolik “heart touching” jako první díl. Přesto je to milá kniha, kterou nelze číst jinak než s úsměvem na rtech. Dospělejší Anna mi je sympatičtější. Musím si přečíst další díly, protože opravdu moc doufám, že se budou více věnovat Gilbertovi.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Montgomeryová Lucy Maud (*30.11.1874 – †24.04.1942)

Anna ze Zeleného domu

 • knížka je určena nejen starším dívkám

Příběh malé Anny, sirotka, jenž nachází u dvou stárnoucích sourozenců (až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě) svůj opravdový domov.
Upovídané hubené děvčátko se zrzavými copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivých snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě přece jenom nechali? Bystrou myslí, přímým jednáním a nespoutanou představivostí dokáže Anne změnit život nejen sobě a svým pěstounům, ale celé vesničce Avonlea.

Vydalo nakladatelství Papyrus ve Vimperku roku 1995. Z anglického originálu Anne of Green Gables přeložila Milena Poláčková. Počet stran: 298. ISBN: 80-85776-46-4.

Anna – sirotek, prošla několika rodinami, snílek, chytrá, drzá, upovídaná, laskavá, obětavá, nesnášela své zrzavé vlasy
Marie Cuthbertová – přísná, zodpovědná, s dobrým srdcem
Matěj Cuthbert – stydlivý, hodný, dobrotivý
Diana – Annina nejlepší přítelkyně, ale trochu jí záviděla pozornost Gilberta, líbil se jí
Gilbert Blythe – Annin nepřítel (posmíval se jí kvůli barvě jejích vlasů), oblíbený

Anna byla vyhublá dlouhá dívka se zelenýma očima a zrzavými vlasy – sirotek, který se omylem dostane ke starším sourozencům Matějovi a Marii Cuthbertovým z kanadského městečka Avonlea. Ti chtěli adoptovat chlapce, aby Matějovi pomáhal s těžkými pracemi. Proto, když došlo k nedorozumění a bylo jim posláno děvče, byli rozhodnuti okamžitě jej poslat zpátky. Avšak dali jí šanci a brzy si to rozmysleli. Anna měla velice proříznutou pusu a každou chvíli se potápěla do svých fantazií, ale tichý Matěj si ji zamiloval od první chvíle. Marii to trvalo déle, avšak později uznala, že Anna jim přinesla do života radost.
Anna chodila do školy a pomáhala Marii. Našla si “důvěrnou přítelkyni” z domu Na stráni, Dianu, a stále se utápěla ve svých snech. Díky soupeřivosti s jejím spolužákem Gilbertem Blythem se jako první dostala na akademii a dostala stipendium na vysokou.
Matějova náhlá smrt však změnila mnoho věcí. Anna se rozhodla pomáhat nemocné Marii, a tak místo studia začala učit v avonleaské škole.
Kniha končí usmířením Anny s jejím dlouholetým rivalem Gilbertem a proměnou jejich antipatie ve velké přátelství.

Anna neměla snadné dětství, ale naštěstí to na ní nezanechalo žádné následky. Život měla ráda, i když k ní zpočátku nebyl moc milostivý. V těžších dobách se nechávala unášet na křídlech své fantazie, s čímž nepřestala ani u sourozenců Cuthbertových, u kterých nalezla láskyplný domov a skvělé rodinné zázemí.
Kniha vypráví o lásce, přátelství, obětavosti, ale i o předsudcích, které někteří měli vůči Anně. Svou upovídaností a dobrou duší si však brzy všechny podmanila.

Zdroj: madame Boháčová, 04.02.2007

Anna ze zeleneho domu lucy maud montgomery

Anna zo zeleného domu

Titul: Anna zo zeleného domu Autor: Lucy Maud Montgomeryová EAN: 9788010004065 ISBN: 80-10-00406-5 Nakladatel: Slovenské pedagogické nakladatelstvo – M Rok vydání: 200405 Vazba: Pevná bez přebalu lesklá Rozměry: 136 x 205 mm Počet stran: 300 Váha: 330 g Jazyk: SK Anna zo zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

OneHotBook Anne ze Zeleného domu, CD – Lucy Maud Montgomery

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají? Upovídané hubené děvčátko se zrzavy´mi copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivy´ch snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě p.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Nejslavnější kanadská kniha (nejen) pro děti, přeložená do více než čtyřiceti jazyků, převedená na filmové plátno i na divadelní prkna, kterou čtenáři po celém světě milují už více než sto let, to je Anna ze Zeleného domu. A čím že si rusovláska Anna čtenáře získala? Především svou bezprostředností, obrovskou fantazií, laskavým srdcem, ale hlavně nezdolným optimismem, se kterým zdolává všechny nezdary. Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery od authora Lucy Maud Montgomery a nakladatelství.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Nesmrtelný příběh upovídané zrzky v novém ilustrovaném vydání Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Ačkoliv si přísná Marilla a její laskavý bratr Matouš původně přáli chlapce, rozpustilou Annu si brzy zamilují. A tak pihovatá dívenka konečně nachází pravý domov i první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání. Anna ze.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Ačkoliv si přísná Marilla a její laskavý bratr Matouš původně přáli chlapce, rozpustilou Annu si brzy zamilují. A tak pihovatá dívenka konečně nachází pravý domov i první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery, Ivona Knechtlová (ilustrácie)

Nesmrtelný příběh upovídané zrzky v novém ilustrovaném vydáníJedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Ačkoliv si přísná Marilla a její laskavý bratr Matouš původně přáli chlapce, rozpustilou Annu si brzy zamilují. A tak pihovatá dívenka konečně nachází pravý domov i první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání. Anna ze .

Anna zo Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Annu Shirleyovú z knihy Lucy Maud Montgomeryovej poznajú čitatelia na celom svete. Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov Matej a Marilly. Mateja si získa okamžite svojím hĺbavým štebotaním, Marillu o čosi neskôr ťažkým osudom a svojským správaním. Okrem bujnej fantázie a živého ducha má výbušnú povahu a neustále kopí chybu na chybu. Nájsť si priateľov a podmaniť srdcia vrstovníkov i susedov sa jej celkom iste podarí. Bláznivé dobrodružstvá Ann.

Anna zo Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Annu Shirleyovú z knihy Lucy Maud Montgomeryovej poznajú čitatelia na celom svete. Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov Matej a Marilly. Mateja si získa okamžite svojím hĺbavým štebotaním, Marillu o čosi neskôr ťažkým osudom a svojským správaním. Okrem bujnej fantázie a živého ducha má výbušnú povahu a neustále kopí chybu na chybu. Nájsť si priateľov a podmaniť srdcia vrstovníkov i susedov sa jej celkom iste podarí. Bláznivé dobrodružstvá Ann.

Anna zo Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu. Kanadská spisovateľka L. M. Mongomeryová vytvorila jednu z naobľúbenejších dievčenských postáv v literatúre – Annu Shirleyovú známu ako Annu zo Zeleného domu. Sirota Anna po trpkých skúsenostiach s pobytom v zlých pomeroch v chudobných rodinách s mnohými deťmi, o ktoré sa musela starať, konečne nachádza pravý domov v Zelenom dome v Avonlea na Ostrove princa Eduarda. Vezmú si ju k sebe prísna Marilla a jej láskavý brat Matej a veľmi si ju obľúbia, hoci zo z.

Anna zo Zeleného domu – Montgomery Lucy Maud

Annu Shirleyovú z knihy Lucy Maud Montgomeryovej poznajú čitatelia na celom svete. Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov Matej a Marilly. Mateja si získa okamžite svojím hĺbavým štebotaním, Marillu o čosi neskôr ťažkým osudom a svojským správaním. Okrem bujnej fantázie a živého ducha má výbušnú povahu a neustále kopí chybu na chybu. Nájsť si priateľov a podmaniť srdcia vrstovníkov i susedov sa jej celkom iste podarí. Bláznivé dobrodružstvá Ann.

Anne ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomery

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají?Upovídané hubené děvčátko se zrzavými copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivých snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě pře.

Anne ze Zeleného domu (audiokniha) – Maud Lucy Montgomery

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají? Upovídané hubené děvčátko se zrzavy´mi copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivy´ch snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě př.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

Nesmrtelný příběh upovídané zrzky v novém ilustrovaném vydání Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda.

Montgomeryová Lucy Maud: Anna ze Zeleného domu

Nesmrtelný příběh upovídané zrzky v novém ilustrovaném vydání Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda.

Anna ze Zeleného domu – Montgomeryová Lucy Maud

Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Ačkoliv si přísná Marilla a její laskavý bratr Matouš původně přáli chlapce, rozpustilou Annu si brzy zamilují. A tak pihovatá dívenka konečně nachází pravý domov i první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Ačkoliv si přísná Marilla a její laskavý bratr Matouš původně přáli chlapce, rozpustilou Annu si brzy zamilují. A tak pihovatá dívenka konečně nachází pravý domov i první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání.

Anne ze Zeleného domu, CD – Lucy Maud Montgomery

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají? Upovídané hubené děvčátko se zrzavy´mi copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

Nesmrtelný příběh legendární rusovlásky v novém, nezkráceném vydání!

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

Nesmrtelný příběh upovídané zrzky v novém ilustrovaném vydání

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová

Nesmrtelný příběh legendární rusovlásky v novém, nezkráceném vydání. Nejslavnější kanadská kniha (nejen) pro děti, přeložená do více než čtyřiceti jazyků, převedená na filmové plátno i na divadelní prkna.

Anna ze Zeleného domu | Lucy Maud Montgomeryová, Ivona Knechtlová

Jedenáctiletá Anna Shirleyová je sirotek. Po nepříjemných zkušenostech s životem u pěstounů přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Ačkoliv si přísná Marilla a její laskavý bratr Matouš původně přáli chlapce, rozpustilou Annu si brzy zamilují. A tak pihovatá dívenka konečně nachází pravý domov i první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání.

Anne ze Zeleného domu – CDmp3 (Čte Klára Sedláčková Oltová) – Lucy Maud Montgomery

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají?Upovídané hubené děvčátko se zrzavy´mi copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivy´ch snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě pře.

Anna ze Zeleného domu | Milena Poláčková, Zdenka Krejčová, Lucy Maud Montgomeryová

Nejslavnější kanadská kniha (nejen) pro děti, přeložená do více než čtyřiceti jazyků, převedená na filmové plátno i na divadelní prkna, kterou čtenáři po celém světě milují už více než sto let, to je Anna ze Zeleného domu. A čím že si rusovláska Anna čtenáře získala? Především svou bezprostředností, obrovskou fantazií, laskavým srdcem, ale hlavně nezdolným optimismem, se kterým zdolává všechny nezdary.

Anna z ostrova – Lucy Maud Montgomery

Ve třetím pokračování Anny ze Zeleného domu se Anně splní její velký sen: odejde studovat do města na univerzitu. V novém prostředí opět najde řadu spřízněných duší a nouzi nemá ani o nápadníky. Dokáže si však Anna správně vybrat? Zvítězí její vzletné ideály, nebo srdce a to, co doopravdy cítí? Anna z ostrova – Lucy Maud Montgomery od authora Lucy Maud Montgomery a nakladatelství za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz

Anna z ostrova – Lucy Maud Montgomery

Ve třetím pokračování Anny ze Zeleného domu se Anně splní její velký sen: odejde studovat do města na univerzitu. V novém prostředí opět najde řadu spřízněných duší a nouzi nemá ani o nápadníky. Dokáže si však Anna správně vybrat? Zvítězí její vzletné ideály, nebo srdce a to, co doopravdy cítí? Anna z ostrova – Lucy Maud Montgomery od authora Lucy Maud Montgomery a nakladatelství za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz

Anna v Avonlea – Lucy Maud Montgomery

Anna Shirleyová, hrdinka série románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Odvtedy, čo ako sirota prišla do Avonlea, uplynulo už päť rokov. Hoci cíti, že vyrástla, ešte vždy je rovnako chudá a červenovlasá ako v deň, keď ju Matej doviezol do Zeleného domu. Dobrovoľne odložila sen o univerzite v Redmonde, aby pomáhala Marille okolo hospodárstva. Ujme sa miestnej školy s pevným predsavzatím, že ju jej žiaci budú zbožňovať. Pri takých deť.

Anna v Avonlea – Lucy Maud Montgomery

Anna Shirleyová, hrdinka série románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Odvtedy, čo ako sirota prišla do Avonlea, uplynulo už päť rokov. Hoci cíti, že vyrástla, ešte vždy je rovnako chudá a červenovlasá ako v deň, keď ju Matej doviezol do Zeleného domu. Dobrovoľne odložila sen o univerzite v Redmonde, aby pomáhala Marille okolo hospodárstva. Ujme sa miestnej školy s pevným predsavzatím, že ju jej žiaci budú zbožňovať. Pri takých deť.

Anna z ostrova – Lucy Maud Montgomery

Ve třetím pokračování Anny ze Zeleného domu se Anně splní její velký sen: odejde studovat do města na univerzitu. V novém prostředí opět najde řadu spřízněných duší a nouzi nemá ani o nápadníky. Dokáže si však Anna správně vybrat? Zvítězí její vzletné ideály, nebo srdce a to, co doopravdy cítí?

Anna v Avonlea – Montgomery Lucy Maud

Anna Shirleyová, hrdinka série románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Odvtedy, čo ako sirota prišla do Avonlea, uplynulo už päť rokov. Hoci cíti, že vyrástla, ešte vždy je rovnako chudá a červenovlasá ako v deň, keď ju Matej doviezol do Zeleného domu. Dobrovoľne odložila sen o vysokej škole Redmond, aby pomáhala Marille okolo hospodárstva. Ujme sa miestnej školy s pevným predsavzatím, že ju jej žiaci budú zbožňovať. Pri takých deť.

Anna v Glenn St. Mary – Lucy Maud Montgomery

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu. V siedmej knihe zo série klasických príbehov o Anne zo Zeleného domu sa s obľúbenou hrdinkou stretávame po trinástich rokoch a zisťujeme, že bývajú s Gilbertom v Glene St. Mary, kúsok od ich prvého vysnívaného domu, a majú šesť detí. Tie sa spriatelia so štyrmi deťmi pastora, ktorému zomrela žena a on sa o deti nevie dobre postarať. Zato ich však veľmi ľúbi a rovnako aj svojrázne deti svojho otca milujú. V knihe je množstvo dojímavých príbehov spojených s .

Annin vysnívaný domov – Lucy Maud Montgomery

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu. Piaty román zo série o Anne zo Zeleného domu sa začína prípravou na Anninu svadbu. Anna sa konečne zmierila s Gilbertom a priznala si, že on je jej jediná naozajstná životná láska. Prežívajú nádherné chvíle prechádzkami v okolí Zeleného domu, kde sa koná aj svadba. Po nej sa odsťahujú do nového domu v čarovnej morskej zátoke Four Winds pri Glene St. Mary. Anna tam stretáva nových priateľov – predovšetkým kapitána Jima a nádhernú susedku Leslie s tajomným o.

Anna ze Zeleného domu / Anne of Green Gables – Zrcadlová četba (A1-A2) – Lucy Maud Montgomeryová

When Matthew and Marilla Cuthbert decide to adopt an orphan who can help manage their family farm, they have no idea what delightful trouble awaits them. 11-year-old Anne with red hair and incredible imagination can turn everyday moments into something extraordinary. Will Green Gables become her home? Když se Matthew a Marilla Cuthbertovi rozhodnou adoptovat sirotka, který by jim pomáhal na rodinné farmě, nemají ani tušení, jak milé starosti je čekají. 11letá Anna se zrzavými vlasy a neuvěřitel.

Audiokniha Anne ze Zeleného domu

Je to sice magnet na problémy, ale vždycky se z nich vykecá!

01 – Pani Rachel Lyndova je prekvapena 17:37 16 MB 02 – Matthew Cuthbert je prekvapen – cast 1 13:30 12 MB 03 – Matthew Cuthbert je prekvapen – cast 2 18:33 17 MB 04 – Marilla Cuthbertova je prekvapena 16:47 15 MB 05 – Rano v Zelenem dome 13:28 12 MB 06 – Annin zivotopis 13:41 12 MB 07 – Marilla se rozhodne 12:48 12 MB 08 – Prani na dobrou noc 7:02 6 MB 09 – Anne zacinaji vychovavat 18:47 17 MB 10 – Pani Rachel je rozhorcena 17:39 16 MB 11 – Annina omluva 17:55 16 MB 12 – Dojmy z nedelni skoly 13:03 12 MB 13 – Slavnostni slib 14:02 13 MB 14 – Napjate ocekavani 11:03 10 MB 15 – Annino priznani 20:53 19 MB 16 – Poprask ve skole – cast 1 19:01 17 MB 17 – Poprask ve skole – cast 2 18:01 16 MB 18 – Dianu pozvou na caj – cast 1 16:13 15 MB 19 – Dianu pozvou na caj – cast 2 10:16 9 MB 20 – Nove zajmy 13:50 12 MB 21 – Anne zachrankyne 21:39 20 MB 22 – Vecirek, katastrofa a priznani – cast 1 15:58 14 MB 23 – Vecirek, katastrofa a priznani – cast 2 11:46 11 MB 24 – Fantazie se nevyplaci 14:35 13 MB 25 – Vadi – nevadi 14:49 13 MB 26 – Nova ucitelka 10:05 9 MB 27 – Matthew a nabirane rukavy – cast 1 11:10 10 MB 28 – Matthew a nabirane rukavy – cast 2 12:19 11 MB 29 – Spolek vypravecu povidek 17:53 16 MB 30 – Trest za marnivost 15:59 14 MB 31 – Navsteva ve meste 21:02 19 MB 32 – Pripravny kurs – cast 1 11:46 11 MB 33 – Pripravny kurs – cast 2 13:52 12 MB 34 – Kde potok usti do reky 15:04 14 MB 35 – Vysledky zkousek 16:11 15 MB 36 – Koncert v hotelu 19:46 18 MB 37 – Kralovska akademie 15:19 14 MB 38 – Zima ve meste 7:58 7 MB 39 – Slava a sen 12:12 11 MB 40 – Stin smrti 14:49 13 MB 41 – Na rozcesti 18:16 17 MB
  44. najpredávanejšia v kategórii Deti a mládežInšpiratívne hrdinky, Klub Audiolibrix, Najlepšie audioknihy dekády, Najlepšie hodnotené audioknihy roku 2018

Bežná cena

Detail ponuky:

 • 1 audiokniha mesačne
 • 10% zľava na ďalšie tituly
 • potom len 7,49 € za mesiac
 • exkluzívne akcie a predpredaje
 • zrušiť môžeš kedykoľvek

Zákazníkov tiež zaujíma

Anotácia

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají?

Upovídané hubené děvčátko se zrzavými copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká?

Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivých snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě přece jenom nechali? Bystrou myslí, přímým jednáním a nespoutanou představivostí dokáže Anne změnit život nejen sobě a svým pěstounům, ale celé vesničce Avonlea.

Audioknihu opatřila původními ilustracemi malířka a výtvarnice Léna Brauner.

Příběhy Anne ze Zeleného domu byly mnohokrát zfilmovány či adaptovány jako televizní seriál. Mezi poslední verze patří televizní film Anne of Green Gables (2016) a nejnovější série z dílny Netflixu nazvaná Anne with an E (2017).

„Když mi bylo asi dvanáct nebo třináct let, strhla mě knížka Anna ze Zeleného domu. Měla jsem tři díly, ale nedokázala jsem se s hrdinkou rozloučit, takže jsem si vymýšlela její další osudy a psala pokračování.” – Kateřina Tučková, spisovatelka

„Anna ze Zeleného domu pro mě byla výjimečná. Osobitá, zasněná holčička, která si vymýšlí příběhy a je jiná než ostatní děti. Fascinoval mě její vnitřní svět, obrovská fantazie, potřeštěnost i to, že pokaždé dokázala spadnout do jiného průšvihu. Prostě Anna, která si třeba obarví svoje rezavé vlasy nazeleno…“ – Lidmila Kábrtová, spisovatelka

„Anne ze Zeleného domu rozhodně patří mezi ‘povinnou’ holčičí četbu, aspoň v mém rodném Polsku. Těžko si dokážu představit dospívaní bez té tvrdohlavé, lehce praštěné zrzky. Někoho sice mohla iritovat svoji afektovanosti, ale myslím si, že kdo jí odpustil tuto dětskou vadu, musel pak propadnout její bezmezné imaginaci a empatii. Jestliže v dospívající Anne Shirleyové našel spřízněnou duši, určitě pokračoval s dospělou Anne v dalších dílech série. A vracel se k nim i v dospělosti, protože Lucy Maud Montgomery je především výborná spisovatelka. Skvělá vypravěčka, které nechybí břitký humor či ironie, a která dokázala stvořit postavy tak věruhodné a živé, že máte pocit, že paní Lyndová je i vaši sousedkou." – Anna Militz, bohemistka, autorka biografie Jany Černé

"Anne je od Carrollovy Alenky tou nejdražší a nejroztomilejší postavou dětské literatury. " – Mark Twain

"Anne ze Zeleného domu vyšla poprvé v roce 1908, rok předtím, než se narodila moje matka, takže když jsem se nad knihou v osmi letech poprvé křenila a fňukala, bylo jí sladkých čtyřicet. Vrátila jsem se k pak znovu v osmdesátých letech očima vlastního dítěte – když knížce už táhlo na osmdesát. . Anne je triumfem naděje nad zkušeností: neříká nám pravdu o životě, ale pravdu o splněných snech. A tou největší pravdou o splněných snech je, že jim většina lidí dává značnou přednost před tou druhou možností." – Margaret Atwoodová pro Guardian

„Annu ze Zeleného domu jsem četla mnohokrát, česky i anglicky. Milovala jsem tu starosvětskou atmosféru a hlavně Annu, taky jsem byla ošklivá zasněná holčička s vlastním vnitřním světem, která si věčně vymýšlela příběhy, a ostatní děti ji měly za divnou. Strašně jsem se s ní ztotožňovala.“ – Lucie Mikolajková, překladatelka

„Líbila se mi ta její fantazie a strašně silný vnitřní svět a taky se mi líbilo, že ji její opatrovníci brali a akceptovali, i když byli každý úplně jiní. A ona je. Že se tak nějak našli navzdory všemu.“ – Michaela Škultéty, překladatelka a redaktorka

„Anna ze Zeleného domu je pro mě jednou z milovaných knih a příjemnou připomínkou dětství. Znamenala klid, humor a možnost nerušeně číst mezi cvrkajícím letním hmyzem. Taky je to snad jediný příběh o sirotkovi, který rovnou od začátku dopadne dobře, čtenář nemusí s hrůzou čekat a může si jen užívat její potrhlosti, přemoudřelosti a legrace.“ – Helena Herynková, knižní redaktorka

Recenzie audioknihy Anne ze Zeleného domu

„Výběr hlavní interpretky zvládlo OneHotBook na jedničku a celou audioknihu svěřilo Kláře Sedláčkové Oltové (se kterou spolupracovalo mimo jiné i na zombie thrilleru Všemi dary obdarovaná). Nedovedu si představit lepší volbu, protože Klára Sedláčková Oltová svým dívčím hlasem perfektně dává zaznít Anniným překotným monologům a stejně tak i vážnějšímu dospělejšímu závěru. Obdivovala jsem její práci z hlasem a divila se, že na některá Annina vášnivá prohlášení má ještě dech.“

Užívateľské recenzie ( 18 )

Podeľ sa o svoje zážitky a ohodnoť audioknihu. Pokiaľ si ju kúpil u nás, za každú schválenú recenziu navyše získaš 130 vernostných bodov. Viac informácií o našom vernostnom programe nájdeš tu.

Chudák děvče

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Audiokniha Anna ze Zeleného domu má velký potenciál oslovit nejen dětského posluchače. Ač je hlavní hrdinkou malá dívka, příběh má hodně co říci i dospělým. Přiměje k zamyšlení se nad vašimi vlastními činy. Chvilkami budete mít chuť se smát, občas vám vstoupí do očí slzy. Interpretace díla Lucy Maud Montgomery je naprosto bezchybná. Klára Sedláčková Oltová se své práce zhostila velice dobře. Tuto audioknihu s čistým svědomím mohu doporučit každému posluchači. Všichni si v ní najdou to svoje.

Nejukecanější knížka z dětství.

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Knížka, na kterou od dětství vzpomínám. Příběh, který jsem dokázala s chutí a radostí číst vícekrát. Anne ze Zeleného domu je nejukecanější holka ve vesmíru, zrzavá, pihovatá a neústupná. A přesto, že umí být pěkně otravná a protivná, si ji zamilujete!

Aničkou se pro audioknihu stala skvělá a báječná Klára Sedláčková Oltová. Vtiskla své hrdince přesně to, co jste si při čtení představovali. Neskutečnou fantazii, řečové schopnosti s kadencí nejrychlejších zbraní a umění radovat se z maličkostí. Z její interpretace přímo cítíte, že i Sedláčková Oltová knihu v dětství milovala.

Propadněte se do Avonlea a prožijte napínavé i poetické dobrodružství s Annou.

Nostalgická vzpomínka na dětství

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Tuto knížku i televizní seriál si pamatuju z dětství. Příběh mě okouzlil tehdy a nyní v audio podobě znova.

Anne je osiřelá dívka (po poslechu zjistíte, proč ji nemohu nazval obyčejně holkou), které najde nový domov. Dívka s velkou fantazií, která vás naučí koukat s obdivem i na obyčejné věci kolem sebe a hlavně. nakazí vás svým pozitivním bezelstným pohledem na svět. Krásná knížka, která pohladí na duši.

Průměrná kniha

Celkové: 4 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 3 z 5

Tuto audioknihu jsem koupila svým dcerám (7 a 9 let) na prázdniny. Zpočátku ji nadšeně poslouchaly, ale s nástupem do školy o ní ztratily zájem. Přitom jiné audioknihy si pouští opakovaně. Možná byla příčina v tom, že asi do půlky byl příběh o máké holčičce, ale v další půlce byla Anna téměř dospělá a děti se s ní již nedokázaly ztotožnit. Děj byl navíc celkem jednoduchý a většina zájmů se točila kolem jejího vzhedu, šatů a vlasů, případně obdivu květin a stromů. Vzhledem k tomu, že kniha byla napsaná na počátku 20. st., kdy hlavním posláním ženy bylo starat se o muže, domácnost a děti, nelze se divit, že nemá Anna pestřejší zájmy, jaké děti jejího věku přirozeně mívají.

Já sama jsem knihu doposlouchala do konce a nemohu říct, že je vyloženě špatná. Naopak to byl pro mne příjemný odpočinkový poslech. Nejvíce jsem si však oblíbila pěstouny Anny a to, jak si postupně Annu zamilovávali čím dál víc.

Je velká škoda, že se kniha nedržela pouze dětského věku Anny a nepopisovala více hry a dobrodružství, jež mohla Anna prožívat. Pak by byla pro děti stejně zábavná, jako např. Děti z Bullerbinu.

Jeden z mých nejoblíbenější knih

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Jsem sama už ‘stará’ ale četla jsem tu knížku jako dítě v angličtina, můj rodný jazyk, a teď jsem ji poslouchala v češtině. Krásná kniha, krásný příběh, velice snadno se poslouchat a cítit se do toho příběhu. I já jsem občas měla slzy. Tá, která četla, úplně krásně četla v hlasu těch, kdo pravě mluvil. Moc se mi líbí, je čistá, ‘romantická’ (podle Anny) a doporučují tu knihu děvčatům i dospělým, kdo chce číst zábavnou, hezkou kníhu.

Pribeh Anny patrí do každej knižnice

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Príbeh Anny nikdy neomrzí. Prvy krát som ho čítala ako 10 ročná a odvtedy opakovane a s potešením. Vždy mi pripomenie ako sa dá nájst radost aj v jednoduchych veciach okolo nás, silu slov, ktoré vedia z bežnych maličkostí vytvorit najvzácnejší poklad. Je až neuveritelné, že kniha má viac ako 100 rokov a predsa dokáže oslovit čitatelov 3 generácií. Annin optimisticky sposob riešenia problémov je velkou školou života!

Veľmi dobré

Celkové: 4 z 5 Interpretácia: 4 z 5 Príbeh: 5 z 5

Klasika, ktorá ma vrátila do detstva. Odporúčam pre všetky dievčatá od 9 do 16 rokov. Interpretácia je pútavá a dlhšie kapitoly sú rozumne rozdelené na viac častí, tak aby udržali pozornosť aj menších, viac hyperaktívnych detí.

Naděje

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 4 z 5

Optimistický a nadějeplný příběh, který bez silného děje, vzbuzuje emoce (z mého pohledu vyhovující spíše ženám). Příjemná interpretace vystihující jednotlivé postavy i celkový dojem z knihy.

Skvělá kniha s krásným překvapením na závěr

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Přiznám se, že jsem o existenci téhle knihy neměl vůbec ponětí. O to větší byla radost při jejím poslechu. Kdyby kniha skončila jakkoliv, hodnotil bych ji velmi pozitivně. Nicméně závěr mi docela vzal dech. Vřele doporučuji.

klasika

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Výborne načítaná stará známa klasika. Obávala som sa, že syna nezaujme, pretože je to skôr dievčenská kniha,ale napriek tomu ho zaujala. Vypočul si ju niekoľkokrát a ja sním. Škoda len, že nie je nahovorená celá Anna z Avonlea.

Krásná kniha, která pohladí na duši

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Nádherná kniha, která mne vždy pohladí na duši. Nejdřív, už před lety, jsem ale viděla seriál, který mi učaroval a naprosto mě uchvátil. Teprve potom se ke mně dostala tato audiokniha. A zase jsem byla nadšená! Je hezky, procítěně načtená a moc se mi líbila. Pokud tedy chcete aspoň na chvilku zapomenout na všechno kolem sebe, ponořte se do tohoto krásného příběhu ;-). Já knihu určitě doporučuji.

Klasika, kde som isla na istotu

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

S touto audioknihou som bola spokojna najma pocas dlhych ciest. Pocuvali sme ju cela rodina. Sice je urcena pre starsie deti, ale pribeh je pekne spracovany a aj s prednesom som bola velmi spokojna. Celkova atmosfera pri pocuvani audioknihy super. Urcite by som kupu odporucala. Asi pre deti od 10+.

Príbeh môjho detstva

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Túto knihu milujem. Azda najromantickejší príbeh, na ktorom vyrastala naša generácia. Je len škoda, že neboli načítané všetky diely o úžasnej Anne. Dúfam, že sa dočkáme. Určite odporúčam všetkým romantickým dušiam. Interprétka – ok.

Nejkrásnější pohádka

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Překrásná klasická pohádka, u které se stydím, že jsem se k ní dostala tak pozdě. Příběh malé Anny si musí zamilovat každý. Je neuvěřitelně nadčasový a morálně poučný v té nejčistší podobě. Anna je kouzelná hrdinka, která přiroste k srdci všem malým slečnám (ale nejen jim) a zůstane v něm už napořád. Tohle je přesně ta kniha, kterou budu číst svým dětem anebo ji spolu budeme poslouchat, protože do přednesu Kláry Sedláčkové Oltové jsem se naprosto zamilovala. Audiokniha má i nádherné hudební předěly, které ve mně vyvolaly pocit, že sedím někde na louce u Zeleného domu. Jsem nadšená! 🙂

Pohled do nádherného světa dětské duše

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Knihu jsem pořídila pro dceru, ale s velkým zájmem jsem ji poslouchala i já. Očima malé holčičky, sirotka, ukazuje dospělým lidem dětský svět plný zázraků a snů, na který oni už dávno zapomněli. Oddychové čtení pro celou rodinu poutavě interpretované Klárou Sedláčkovou.

úžasné

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Áno, naozaj úžasná kniha.

V detstve som ju vždy chcela, no nikdy sa mi toto prianie nesplnilo, až teraz. A veru, škoda, že som sa k nej nedopracovala skôr, myslím, že kniha dokáže veľmi pekne formovať detský charakter. Je pravda že zo začiatku som mala miestami až pocit, že by som Annu uškrtila, tak mi liezla na nervy, no rýchlo som si zvykla a obľúbila si ju. Celá kniha bola veľmi milá, a až ma hrialo pri srdci keď som ju počúvala. Normálne by sa mi žiadalo viac, prišla mi strašne krátka. A zaujímalo by ma aj pokračovanie Anninho života.

Čo sa interpretácie týka, tá bola naprosto báječná. Nedokážem si predstaviť , že by ju mal nahovoriť niekto iný.

Svieža klasika

Celkové: 5 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 5 z 5

Veľmi príjemne načítaný klasický príbeh ryšavého dievčatka Anny. Aj keď sa dej odohráva odhadujem v 19. storočí, je nadčasový a oslovuje, hlavne dievčatá, aj v súčasnosti. Je načítaný veľmi sviežo, príjemným ženským hlasom, ktorý dobre vyjadruje emócie. Odporúčam ako milú detskú knihu, moja desaťročná dcéra ju počúva stále dokola.

Dívčí čtení

Celkové: 3 z 5 Interpretácia: 5 z 5 Príbeh: 2 z 5

Dívčí čtení s dnes už těžko uvěřitelným přístupem k osvojování dětí. Optimismus je úžasná vlastnost, ale všeho moc škodí a kvůli tomu knížku málem vzdal už po několika málo desítkách minut, a ne až v půlce, kam jsem ji nakonec doposlouchal. Nic pro mě, dětem ji taky nepustím, ale své příznivce si jistě najde. Načtena je vzhledem k tématu naprosto skvěle.

Podpora zákazníkov je pre nás priorita číslo 1. Ak máte problémy v noci, či cez víkend a niekto z tímu si to všimne, nehľadíme na deň či čas. Sme tu pre vás

Prinášame veľmi zvýhodnené darčekové poukazy. Aby aj tí zábudliví mohli zohnať darček na poslednú chvíľu, ktorý určite príjemcu poteší.

Anna ze Zeleného domu – blesková recenze

Popis:
Ahoj, dnes tu pro vás mám bleskovou recenzi

Leave a Reply