Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett)

Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett)

Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett)
 • Elérhető fájlok: Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett).pdf, Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett).epub, Kniha Čaroprávnost (Terry Pratchett).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Čaroprávnost / Mort

kniha od: Terry Pratchett

Třetí a čtvrtá kniha série Úžasná Zeměplocha. Jestliže se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle zvyku do vínku kouzelnickou hůl a stane se z něho kouzelník. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože se ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Stařičký kouzelník Podomní Kšaft si až příliš pozdě uvědomil, co způsobil, když svou hůl předal právě narozenému osmému potomku osmého syna, aniž se přesvědčil, zda je to kluk. V románu Mort si Smrť dříve nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít, a nabídku přijímá. Netrvá však dlouho a pochopí, že se jeho romantické touhy jen málo snášejí s vážnou úlohou Smrťova asistenta, a když pozná překrásnou princeznu Keli, která má být zavražděna a kterou má právě Mort dopravit na onen svět, začnou se věci rychle zaplétat. Další dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy navazuje na První příběhy, které vyšly v jubilejním roce 2008. Je vázaná v červených deskách se zlatou ražbou s dvěma přebaly a dvěma stužkami, a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho. . celý text

Úžasná Zeměplocha – dvojknihy 2.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno 2009 , Talpress Orig. název

Equal Rites / Mort , 1987

Komentáře (8)

Kniha Čaroprávnost / Mort

Snad ještě nikdy jsem nezažil v knížce tolik chyb jako ve vydání Čaroprávnost/Mort. Chybějící nebo naopak přibývající písmena, dvojité mezery, gramatické chyby – to všechno skoro na každé třetí stránce. Šílený a dost rušivý element už v tak slabém ději (Čaroprávnost).

Tak tuto knihu musím rozdělit na dvě hodnocení. Tak část Čaroprávnost je úžasný děj, který vtáhne. Začátek je trochu slabší, ale se se příběh rozjede a má svůj spád. Až mi bylo líto, že končí.
Mort je moc hezký příběh (Smrť je prostě boží stvoření), tady mi zase vadil příběh těsně před koncem. Myslím si, že přetělování Morta do Smrtě nebylo na místě. Co k tomu dodat, kniha se velmi dobře čte a až na pár slabších míst, tak jsou to úžasné příběhy.

Naprostonáádherně vymyšlený svět Zeměplochy, nechybí zde humor ani drobné zamyšlení. Mágové jsou skvěle popsáni. Velice oceňuji autorovu hru se slovy a velmi obdivuji překladatele Jana Kantůrka, jak si s tím skvěle poradil.

Moje druhé stretnutie so svetom Zeměplochy v podobe druhého dvojdielu sa vydarilo možno ešte o chlp lepšie, než stretnutie prvé.
V Čaroprávnosti sa hneď na začiatku ocitneme v Prdeli a ešte k tomu Kyselej. Ešte teraz počujem šuchot čiernych šiat Bábi Zlopočasnej bez zápachu naftalínu a buchot neposednej magickej palice oznamujúcej, že malá Esk nebude len také obyčajné dievčatko vijúce púpavové vence na lúke, a že na to všetci prídu veľmi skoro. D Humoru je možno o čosi menej, ale o to výživnejšie a pravdivejšie pôsobí. Bábi mi síce pri čítaní neposkytla recept na môj boľavý chrbát, ale aj tak sa mi po prečítaní Čaroprávnosti polepšilo. žeby čary a mágia? Ktovie. D
Pri pohľade na Morta, chlapca typu skaderuka stadenoha akoby som v zrkadle videl sám seba, len s malým drobným nepodstatným rozdielom – nenastúpil som do učenia k samotnému Smrťovi, ako sa to "podarilo" jemu, a že ho to veru poriadne zmenilo. či k lepšiemu, alebo nie, musí posúdiť každý čitateľ sám, avšak celý príbeh o Mortovi bol taký šialene nelogicky zábavný, až sa človek diví, aké veľké čriepky pravdy sa v ňom skrývajú. A Smrť je proste SMRŤ, so všetkými kosťami, čo k nemu patria. D
Ďalšie plus pridávam za poznámky pod čiarou a poznámky k poznámkam, tie skutočne nemali chybu a ja som sa zasa po dlhšej dobe smial nahlas. Čo mi však bolo ľúto, tak to boli občasné tlačové chyby, ktoré sa k takémuto luxusnému vydaniu vôbec nehodili. napriek tomu si tento dvojdiel zaslúži moje plné hodnotenie!

Caropravnost byla ze zacatku lehke zklamani, po super zabavnych prvnich dvou dilech je v techto dvou mene tak silene vtipnych hlasek, ale na druhou stranu jsou v nich hluboke myslenky. Babi je proste super a s ostrouhlem byli paradni dvojka, u kazde vety jsem se mohla popukat smichy.. Kdyz si s odstupem dni na Caropravnost vzpomenu, tak se mi po ni a jejich moudrech a vtipu styska, takze za me 5 hvezdicek..

Dil s Mortem uz tak super nebyl, ale Pratchett je Pratchett, nektere pasaze jsou nezapomenutelne. Smrť na rybach, kucharem atd.. Pratchett umi brilantne zpracovat kazdou carku a velke pismo tak, ze se budete valet smichy

Další dva pryč a mně se již podařilo během týdne dočíst třetí knihu od Terryho. Musím ale říci, že oproti prvním dvěma knihám, kdy mne na dobrodružstvích Mrakoplaše, Dvoukvítka a Zavazadla namlsal, jsem se neubránila menšímu zklamání. Ne, že by jeho talent poklesl, ale chyběla mi tam pořádná akce a víc kousavých poznámek (i když Bábi se sním občas moc nemazlila, to se musí nechat). Malá Esk mi holt nepřirostla tak moc k srdci jako Mrakoplaš. I když myšlenka, že by se i žena mohla stát mágem, mi rozhodně proti srsti nebyla 🙂
Nicméně Terry opět potvrdil, že má dar neskutečné představivosti (popisy přírody jsem si celkem i užívala), ale i tak se více těším na pokračujícího Morta, přeci jen, části se Smrtěm mne prostě bavily nejvíce 🙂
*
Bude to znít ode mne asi rouhačsky, ale z Morta mám celkem rozporuplné pocity. Možná to bylo obrovskou mírou natěšenosti. Žel bohu, mé očekávání nebylo naplněno.
Přišlo mi, jakoby se Terry zastavil pod vrcholem, jelikož až doteď mi hlášky Smrtě přišli vtipné, kousavé a bavily. Ne, že bych se při čtení nudila, to nikoli, vtipné okamžiky tam samozřejmě byly, stejně jako trochu překvapivý konec, ale. ale. Asi jsem se příliš těšila.
Nicméně jsem ráda za připomenutí Mrakoplaše a i přes určité zklamání je Smrť stále má nejoblíbenější postava 🙂
A o tom, že jinak dílko celkem šlape jako hodinky nemá cenu psát, protože to už je snad samozřejmost:)

Druhá dvojkniha Úžasné zeměplochy a dva velmi dobré příběhy. Jak Čaroprávnost, tak Mort řadím do těch povedenějších knih. Luxusní vázané vydání se velmi povedlo (dokonce má kniha dva přebaly – škoda, že u dalších dílů je pouze jeden). Co bych malinko vytknul jsou občasné textové chyby a i hrubé chyby, což je u druhého a ještě takového pěkného vydání škoda.

Klasika v pevné vazbě. Magie vs. hlavologie. Smrť vs. Mort.

Čaroprávnost

kniha od: Terry Pratchett

Kyselá prdel? Žádná extra fantazie, žádný novotvar. V tomto případě ;-). A přece. Slyšel někdy někdo tak kouzelné spojení umocněné jeho účelem? Pratchett je jednoduše nepřekonatelný. A nejenom pro tyto malé detaily. Cynismus, sarkasmus, ironie a škodolibost. A úsměvnost. No ovšem, to je rovněž Pratchett. Přece jenom však je Čaroprávnost o dost menší fantasmagórie, než Fantastično. Bavila jsem se úplně stejně, nechtělo se však po mě oné strašidelné pozornosti. A jestli jste ještě neslyšeli o mágyni, tak tohle je další důvod, proč se ponořit do Čaroprávnosti.

Moje druhá knížka od Pratchetta a trošku z jiného soudku. První jsem četla “Stráže, stráže!”. Nicméně chystám se přečíst vše co se mi dostane do rukou. Příjemná, vtipná a hlavně čtivá fantasy. Úžasné hlášky a humorné postavy i jejich pohled na “věc”. Co víc si přát.

Klasicky dobrá knížka ze Zeměplochy. Bábi je skvělá (obzvláště její “souboje” s holí), nevraživost mezi mágy a čarodějkami zábavná, postřehy ohledně naší společnosti trefné.

Přečíst si knihu od Pratchett je taková sázka na jistotu, když si chce člověk odpočinout a pobavit se. V této knize ale ubylo humoru, což je za mě velká škoda. Více snad ani nemám co dodat, povedené dílo.

Audiokniha.
Konečně holčičí akcent v akci se zvídavostí a touhou po objevování magična.
Zvyknout si na ty oškolobrty je nutné vymazat školní výuku a přijmout reálnost v nových dimenzích.
Citace:” Dostali jsme žraločí polévku tak čerstvou, že by se k ní plavci neodvážili přiblížit.”
Adeptka školní magie má navíc, díky dětské, čisté duši.

Touto knihou začal v 90-tych rokoch min. storočia nie len môj osobný Pratchettošiaľ, ale bola aj jednou z tých, vďaka ktorým sa skončilo moje silno intelektuálne obdobie a svůj širák jsem odhodil vdál, hvězdám oustřety. Najmä fantasy sa stala mojim rybníkom, v ktorom lovím, ňúram sa a ako hroch si v ňom lebedím doteraz. Čaroprávnost je zo začiatku až poetická v popisoch sveta. Potom sa dej rozbehne a začnú sa diať veci v dnes už klasickom duchu Terryho kníh. Je to zábava, je to relax. Je to fantasy plná alegórií, pekných myšlienok a humoru. Kniha má možno nejaké chyby, ktoré som vtedy nevidel. A zrejme by som ich nevidel ani dnes. Resp. by som ich asi odpustil, keďže ide o ťažkoťažkú srdcovku. Presne tak, ako keď pravidelne odpúšťam mojim dcéram tú večne neupratanú izbu:))

Moje třetí kniha od Pratchetta, zatím nejlepší, ale zatím to stále ještě není ono. Terry Pratchett na mě prozatím působí jako velice bystrý a vtipný pozorovatel – dokud se v Zeměploše zrcadlí náš vlastní svět – to bývá do třetiny až poloviny knihy, je to úžasné čtení. Pak vypukne jakýsi fantasy chaos, kdybych v tuto chvíli knihu zahodil, nic by se nestalo. U této knihy to nebylo jiné, dočetl jsem díky Bábi.

Čaroprávnost je mou první knihou od autora a jsem moc ráda. Velmi mne bavila a Esk i Bábi mi přirostly k srdci.
Jsem nadšená z Pratchettovského stylu. A víc než narážky na kvantový svět byly pro mě rozhodně přidaná hodnota.
Skvělé čtení před spaním. Pobaví a nevydává žádné modré světlo.

Kniha: Čaroprávnost / Mort – Terry Pratchett; Paul Kidby

Kniha: Čaroprávnost / Mort
Autor: Terry Pratchett ; Paul Kidby

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


88% 4 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
88 % celkové hodnocení
4 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2009
Počet stran: 501
Rozměr: 21 cm
Úprava: ilustrace
Vydání: 2., opr. a dopl. vyd., V tomto souboru vyd. 1.
Spolupracovali: Mort / Terry Pratchett
z anglických originálů . přeložil Jan Kantůrek
Jazyk: česky
Vazba: vázaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 2009
ISBN: 978-80-7197-371-3
EAN: 9788071973713

Třetí a čtvrtý díl fantasy cyklu Úžasná Zeměplocha je plný záhad, nevšedních situací, nekonvenčních figurek a něžné magie ve fiktivním světě Zeměplochy. Ve světě Zeměplochy se má stát podle dosud neporušeného zákona Mágem osmý syn osmého syna, ale v tomto příběhu je všechno jinak. "Osmým synem" je shodou okolností dívka Eskarina, jež se ve ztížených podmínkách musí naučit všem dovednostem, které má ovládat správný Mág. Hlavním hrdinou čtvrtého dílu je učedník čaroděje Smrtě Mort. Vztah mladíka a učitele se stejně jako jeho láska k dvěma dívkám proměňuje podle toho, jak rozdílně jsou vnímány základní etické hodnoty jako spravedlnost, právo, svědomí. Naplnění Mortovy lásky i vyústění jeho vztahu k učiteli není autorem pojato jako laciný happy end, ale jako cesta k nalezení vlastního místa v životě a pochopení jeho smyslu.

Jestliže se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle zvyku do vínku kouzelnickou hůl a stane se z něho kouzelník. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože se ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Stařičký kouzelník Podomní Kšaft si až příliš pozdě uvědomil, co způsobil, když svou hůl předal právě narozenému osmému potomku osmého syna, aniž se přesvědčil, zda je to kluk. V románu Mort si Smrť dříve nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít, a nabídku přijímá. Netrvá však dlouho a pochopí, že se jeho romantické touhy jen málo snášejí s vážnou úlohou Smrťova asistenta, a když pozná překrásnou princeznu Keli, která má být zavražděna a kterou má právě Mort dopravit na onen svět, začnou se věci rychle zaplétat. Další dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy navazuje na První příběhy, které vyšly v jubilejním roce 2008. Je vázaná v červených deskách se zlatou ražbou s dvěma přebaly a dvěma stužkami, a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho.

Další dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy navazuje na První příběhy, které vyšly v jubilejním roce 2008. Je vázaná v červených deskách se zlatou ražbou s dvěma přebaly a dvěma stužkami, a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho. Čaroprávnost: Když se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle tradice do vínku magickou hůl a stane se z něho mág. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože s ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Mort: Smrť si dříve, nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít, a nabídku přijímá.

Další dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy navazuje na První příběhy, které vyšly v jubilejním roce 2008. Je vázaná v červených deskách se zlatou ražbou s dvěma přebaly a dvěma stužkami, a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho. Čaroprávnost: Když se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle tradice do vínku magickou hůl a stane se z něho mág. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože s ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Mort: Smrť si dříve, nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít, a nabídku přijímá.

Čaroprávnost

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

222 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 248 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 299 Kč s DPH Nedostupné

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Když se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle tradice do vínku kouzelnickou hůl a stane se z něho mág. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože s ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Stařičký kouzelník Podomní Kšaft si až příliš pozdě uvědomil, co způsobil, když svou hůl předal právě narozenému osmému potomku osmého syna, aniž se přesvědčil, zda je to kluk. Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii.

Bestseller v knihy Dobrovský

3030. v e-shopu | 2419. minulý týden

72. v Světová fantasy | 67. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 38 hodnocení čtenářů

29× 5 hvězdiček 8× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček 3. září 2017

Skvělá knížka. Esk mi až tak moc sympatická nebyla, zato Bábi Zlopočasná byla úžasná! Zeměplocha je úžasně dopodrobna vymyšlený svět, doporučuji!!

Pomohla vám tato recenze? Ano 58

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

5 z 5 hvězdiček 30. srpna 2017

Příběhy ze Zeměplochy jsou celkově úžasné. Jak dokáže jeden člověk vymyslet celý jeden svět a dokáže propojit všechny knihy tak, aby dohromady dávaly smysl? Tohle je příběh o rovnoprávnosti – proč by nemohla být dívka mágem? Jen proto, že se to nedělá.

Pomohla vám tato recenze? Ano 52

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 31. srpna 2017

Eskarina je jednou z nejoblíbenějších postav. Jako dívka se má učit být mágem, zároveň také jak být čarodějkou. Jedna z nejlepších knih Zeměplochy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

5 z 5 hvězdiček Lucie Jandová 3. září 2017

Po knížce jsem sáhla kvůli maturitní četbě, ale moc se mi líbila. Je velice vtipná s myšlenkou. V budoucnu se chystám přečíst všechny díly popořadě.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

5 z 5 hvězdiček Ondřej Černoch 27. září 2017

Vtipná, příběhově zajímavá kniha, která jako všechny Pratchettovy vtáhne čtenáře do děje.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

5 z 5 hvězdiček Klára Nováková 27. září 2017

Za mě skvělá knížka

Pomohla vám tato recenze? Ano 43

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Pratchett přichází s novými postavami, které jsou stejně trhlé a vtipné jako ty předešlé. Příběh o Esk, která se snaží najít své místo ve světě mágů je skvělý.

Pomohla vám tato recenze? Ano 43

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

4 z 5 hvězdiček Lucie Pospíšilová 10. září 2017

Kniha je to vtipná, svižná a hlavní hrdince držíte palce. Takže pokud hledáte něco pěkného na čtení, můžu jen doporučit.

Pomohla vám tato recenze? Ano 42

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Knihu lehce zabíjí český překlad, kdy jsou občas použitá jiná jména, než na která budeme u dalších dílů zvyklí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609547

5 z 5 hvězdiček Pavla 26. září 2017

Čaroprávnost

Úžasná Zeměplocha

Terry Pratchett (celým menom Terence David John Pratchett) (*28. apríla 1948 – † 12. marca 2015) je anglický autor fantasy literatúry. Pratchett sa narodil v Beaconsfielde v anglickom grófstve Bucks Davidovi a Eileen Pratchettovcom. Svoje vzdelanie pripisuje High Wycombe Technical High School.

Když se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle tradice do vínku kouzelnickou hůl a stane se z něho mág. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože s ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Série Úžasná Zeměplocha

 • 1.Barva kouzel (1983)
 • 2.Lehké fantastično (1986)
 • 3.Čaroprávnost (1987)
 • 4.Mort (1987)
 • 5.Magický prazdroj (1988)
 • 6.Soudné sestry (1988)
 • 7.Pyramidy (1989)
 • 8.Stráže! Stráže! (1989)
 • 9.Erik (1990)
 • 10.Pohyblivé obrázky (1990)
 • 11.Sekáč (1991)
 • 12.Čarodějky na cestách (1991)
 • 13.Malí bohové (1992)
 • 14.Dámy a pánové (1992)
 • 15.Muži ve zbrani (1993)
 • 16.Těžké melodično (1994)
 • 17.Zajímavé časy (1994)
 • 18.Maškaráda (1995)
 • 19.Nohy z jílu (1996)
 • 20.Otec prasátek (1996)
 • 21.Hrrr na ně! (1997)
 • 22.Poslední kontinent (1998)
 • 23.Carpe Jugulum (1998)
 • 24.Pátý elefant (1999)
 • 25.Pravda (2000)
 • 26.Zloděj času (2001)
 • 27.Poslední hrdina (2001)
 • 28.Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci (2001)
 • 29.Noční hlídka (2002)
 • 30.Svobodnej národ (2003)
 • 31.Podivný regiment (2003)
 • 32.Klobouk s oblohou (2004)
 • 33.Zaslaná pošta (2004)
 • 34.Buch! (2005)
 • 35.Zimoděj (2006)
 • 36.Nadělat prachy (2007)
 • 37.Nevídaní akademikové (2009)
 • 38.Obléknu si půlnoc (2010)
 • 39.Šňupec (2011)
 • 40.Pod parou (2013)
 • 41.Pastýřská koruna (2015)

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Terry Pratchett (celým menom Terence David John Pratchett) (*28. apríla 1948 – † 12. marca 2015) je anglický autor fantasy literatúry. Pratchett sa narodil v Beaconsfielde v anglickom grófstve Bucks Davidovi a Eileen Pratchettovcom. Svoje vzdelanie pripisuje High Wycombe Technical High School a Beaconsfieldskej verejnej knižnici.

Guards! Guards! – Terry Pratchett (Radio Drama)

Popis:
Audiobook dramatized by BBC. Guards! Guards! is a fantasy novel by British writer

Leave a Reply