Kniha Básně (J. H. Krchovský)

Kniha Básně (J. H. Krchovský)

Kniha Básně (J. H. Krchovský) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Básně (J. H. Krchovský)
  • Elérhető fájlok: Kniha Básně (J. H. Krchovský).pdf, Kniha Básně (J. H. Krchovský).epub, Kniha Básně (J. H. Krchovský).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Básně

kniha od: J. H. Krchovský (p)

Souborné vydání tří básnických sbírek (Noci, po nichž nepřichází ráno, Leda s labutí a Dodatky…) jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu.

Poezie
Vydáno 1998 , Host více informací.

Komentáře (23)

Kniha Básně

Upřímně řečeno, nějak té současné poezii příliš nerozumím. Až na pár výjimek. Básník J. H. Krchovský mezi ty přístupné a přitom tak skvělé, troufám si říci, patří. Básně jsou i obyčejnému člověku srozumitelné a hlavně jsou nesmírně působivé. To, jak na malém prostoru dokáže podat nějakou situaci, myšlenku nebo dojem a překvapit brilantní pointou se hned tak jinde nevidí.
Některé básně jsem se bezděky naučila zpaměti, protože jsou dobře zapamatovatelné. Z některých až mrazí, jiné jsou zase erotické a vtipné, byť (kulantně řečeno) s mírně "specifickým" zakončením.
Dávám sem dvě ukázky, i když to jsou básně, které už mnozí patrně velmi dobře znají. Ostatně, vždyť jejich autor je už dávno v čítankách. ( Jen tak mimochodem, když prý E. Bondy kdysi dávno před ostatními spisovateli prohlásil, že jednou bude Krchovský v učebnicích, všichni se pobaveně smáli. No, píše dobře, ale že by jednou zavítal i do čítanek? Tomu nikdo z jeho vrstevníků nevěřil.) Krchovský prostě dokáže častokrát překvapit!

BYLO MI DNESKA TAK SMUTNO …
Bylo mi dneska tak smutno z mých vlastních slov
jimiž furt naříkám, jak žiju stěží
tak jsem si v podvečer zašel sám na hřbitov
abych si upřesnil, co je to Nežít

…Chodím a přemýšlím; přituhlo, stmívá se
nemám se k odchodu, postávám před branou
a koukám se strachem na vločky ve vlasech
jestli v nich roztají, anebo zůstanou…

Slyším však hrobníka: – Hej, pane, zamykám
mrtví chtěj taky spát, běžte už domů!
…poslušně odcházím, – proboha, ale kam?!
– vracím se k aleji hřbitovních stromů

MÁŠ HEZKÉ KALHOTKY, – K VÁNOCŮM OD MÁMY?
ta vůně Azuru málem až omámí
Moc pěkné kalhotky! Co guma? Neřeže?
myslím, že raději zamknu ty dveře, že.
Hlaďoučké kalhotky. – Hedvábí? Mušelín?
Půjč mi je na chvilku, jak by mi slušely!

Nejsem fanouškem poezie, ale tohle mě fakt bavilo. Básně jsou krátké, rytmické, rýmované, pochopitelné a krásně dekadentní. Skvělé slovní hrátky a pointy. Díky čtenářské výzvě jsem si opět rozšířil obzory.

Nerada průměruju poezii, ani co se názoru a hodnocení týče. Ale tady to asi jinak nepůjde. Krchovský pro mě představuje extrém a rozporuplné pocity. Ano, možná o to právě jde, "půlit" obecenstvo. Místy jsou tam opravdu skvělé pasáže, úderné pointy, oceňuju i ironii, sarkasmus, smysl pro tvrdou realitu a z té literární stránky vlastně i dost "zastaralou" potřebu dodržovat rým, na což se dnes už moc nehraje, ale tím více je mi to po chuti. Co mi naopak po chuti není, je fakt, že místy jde naopak už moc přes čáru. Z mého pohledu, musím dodat. Pro mě je to opravdu už za hranicí dost, nemyslím za hranicí slušnosti, mravů či tak podobně, ale prostě za hranicí poezie, jak ji vnímám já. Proto je pro mě opravdu těžké mít o autorovi "dobré" či "špatné" mínění, nechala bych to jednoduše tak, že něco z jeho díla mi sedne, něco ne – velcí kamarádi by z nás nejspíš nebyli, ale to, že se k této knize občas vrátím, také něco znamená.

Velice osobitý styl, precizní rytmus a uzemňující pointa, jež často tne až do masa. Černý humor, prvky různých erotických úchylek, dysfunkcí či fantazií, jindy zase strach ze smrti a stáří, jindy touha po sebedestrukci, ponurá a pohřební nálada, prvky šílenství. Krchovského tvorba je velmi nápaditá, ovšem velmi monotematická. Občas se v některých básních vzepře, takový malý výkřik "chci žít!", ale po přečtení celé sbírky najednou kvůli maturitě mi došlo, že většinou nejde jen o černý humor, ale že autor v těchto stavech žije a přežívá, a že jeho život rozhodně není jednoduchý.

Miluju ty pointy. Při čtení každé jedné básně ji s nadějí vyhlížím a těším se, čím mě Krchovský zase uzemní. Miluju Gellnera a Krchovský je pro mě jeho luxusním pokračovatelem. Ráda se k básním vracím a pokaždé si znovu říkám, jak je strašně fajn, že existují básníci, kterým rozumím a jejichž poezie si na nic nehraje 🙂

Byla jsem jednou na autorském čtení J. H. Krchovského. Bylo tam mnoho mladých lidí, přesto si s nimi dobře rozuměl. Jeho verše se libozvučně rýmují a většinou končí překvapivou nebo drsnou ironií. Smrt, ironie, erotika, to jsou témata, kterých se drží natolik výrazným způsobem, že neomrzí.

Originalita – tak trochu na cestě mimo svět.

. Narážeje do lidí
jdu liduprázdnou ulicí
a nikdo mne v ní nevidí
– mám zatemněnou palici.

. Otázka vráskama
čelo mi brázdí:
jsem tady nebo tam
nebo zde za zdí ?

. Bylo mi dneska tak smutno z mých vlastních slov
jimiž furt naříkám, jak žiju stěží
tak jsem si v podvečer zašel sám na hřbitov
abych si upřesnil co je to NEŽÍT.

Nepřeberné množství básní od našeho geniálního tvůrce.
Pro zainteresované čtenáře polechtání bránice, ale i určitá míra děsu a dekadence. Hroby, chlast a chtíč.
Přesně v tomto pořadí.
Marně přemýšlím nad tím, nakolik pomáhá našemu přednímu tvůrci při jeho skládání básní alkohol. Kde bere nápady a především skvostně vypointované závěrečné rýmy.
Samozřejmě všechny básně nesnesou nejpřísnější měřítko. Za mě jich není možná ani polovina.
Přesto v těch špičkových naleznete maximum perverze, totální protest vůči světu a nepřeberné množství chmur a strach z umírání, či právě ono umírání.
Rád bych vypíchl pár básní, které považuji za nepřekonatelné. Ale ponechám si je jako osobní poklad. Protože právě básně, které vás činí šťastnými,
jsou jen pro vnitřní potěchu a jako takové mají zůstat ve vašem srdci.

Básně sebrané

kniha od: J. H. Krchovský (p)

(Tak to nebylo, ale klidně mohlo být…)

Večer před usnutím pročítám Tvé básně,
na duši, na těle doposud klid,
však zuby mě rozbolí, otečou dásně,
o srdci nemluvě, přestává bít.

Říkám si, co to čtu, kdo je ten skeptik?
S talentem od Boha, co píše snad z musu,
mezitím procházím Tvůj veršovaný septik,
naplněn bolestí, démony hnusu.

Popíjím červené, ty liješ bílé,
před sebou hromady kvalitního hnoje,
proto se scházíme, ne z dlouhé chvíle,
začínám nacházet uvnitř to svoje.

Váhám zda sbírce dát raději vale,
náhle však nacházím k pečení rum,
v uších mi zazvoní důrazné ALE,
už vím jak docenit svérázný um.

Již respektem nešetřím, ač přidáváš vrásek,
rum značně otupil, že neznáš hranu,
od Tebe sotva kdy uslyším hlásek,
co by rád oslovil perlu svých lásek (a nesměle zakoktal – to všechno Krchovský, ne Jirka Hásek)
vždy volíš si raději opačnou stranu.

Svět není jen temnota, hrůza a zmatek,
život je poslání, volbou, dar matek.
Já básní se neživím, přesto však cítím,
jak za hordou bolesti, trnovým kvítím,
i básníci ocení domácí večeři,
když síly čerpají, když vody nečeří.

Nevím, proč jsem tak dlouho otálela s napsáním hodnocení k téhle sbírce, když je jedním slovem geniální. Syrová, přímočará, drsná, a přece plná takové té růžové něhy, která vás flákne přímo do ksichtu. Ano, té bestiální něhy, jež rozebere na kousíčky a propasíruje přes plastové sítko do dřevěného džberu, kde ještě visí škraloup z ranního dojení. Něhy, která v šest ráno pobíhá po studeném bytě ve flanelovém pyžamu a tahá za sebou kousek toaletního papíru, který se jí přilepil na patu. Něhy, která před polednem nadýchá dvě promile a směje se tomu až do večera. Něhy, kterou potřebuje každý z nás, aby si uvědomil, že ještě žije.
Davide, nikdy Ti dostatečně nepoděkuji, že jsi mě touto knihou obdaroval.

Má bestiální něho
chtěl jsem se zavřít
s tebou
do domu srdce mého
kde se sny o snech
ve spánku zdají
zavřít se do něj
než strhnout ho dají
Do prázdných oken
jsem příliš zamilován
obehnán drátem
a skrz naskrz
podminován.

“Nechtě jsem si polil kafem
koncept se svým epitafem. "

Ok, tak si to se svým amigem nakráčíme do knihkupectví, abych uplatnil svých posledních 250 v benefitech za nějakou knihu, jen tak. udělám kolečko okolo protlačovaný sekce všech rutinérů, než mě bude čekat standartní tři čtvrtě hodiny trvající průzkum, když mi svitne v hlavě "Napřed čeknu, jestli tam náhodou třeba není zase něco od Krchovskýho". A otočím se pomalu zpátky, udělám kolečko okolo pultů, přičemž pořád sjíždím rutinéry. až dojdu k výkladní skříni, pod níž je dole police s poezií, udělám gopnickej squat a vedle povědomého malého hřbetu "Já už chci domů" se nečekaně bliští BÁSNĚ SEBRANÉ. Neoznámenej, nečekanej dotisk. Rozšířily se mi oči (ne vlivem psychedelik). "Hahaha." Říkal jsem si hned (hodně obsažné) a podíval se dovnitř na datum publikace: 2019. A bylo mi hned jasný, že i když budu pořád doplácet asi dvě stovky (449,-), tohle jde se mnou domů.

"Darovat znamená něčeho vzdát se
potěšit příjemce a tím i dárce
nicméně všechno je otázka vkusu.
Tak zavři oči a otevři pusu"

Teprve v autě mi ale došlo, že to nejsou Básně, kniha, kterou už jsem četl (chtěl jsem je i tak mít) a řadu z téhle sbírky jsem i tak dobře a roky znal.

"Mlčela, lehce rumělá
(podle mě česky uměla)
udělal jsem jí z kundy prejt
blaženě vzdychla "It was great!"

. ale výběr z mnoha sbírek napříč asi čtvrt stoletím Krchovského poezie. Krchovského poezie je, co do struktury, rýmu, celkem obyčejná, ale myslím si, že záměrně, obdobně jako s vulgaritou – jede si svoje a ve výsledku to vytváří spojení se čtenářem, který nemusí bejt nutně akademik, hardcore intelektuál. Ale je to pořád ta stejně zábavná existenciální čerň, temnota, hraní se slovy a významy, sexuální eskapády tu celkem převažují, a člověk, pokud je na týhle frekvenci a témata mu nejsou cizí, se u tohohle musí bavit. Jestliže mám možnost, vždycky si Krchovského knihy koupím, protože je to jistota, nevím přesně o co půjde, ale vím o co půjde. A za to, že vlastním tuhle, jsem hodně rád. 9/10

"Žádnej strach, maličká, jsme tady sami.
stačila akorát vykřiknout: "Mami!"
vtom jsem se probudil, kalhoty dole
šeptá mi do ucha: "Pokračuj, vole"

Jako když ze surového železa ukujete nejdokonalejší dezertní vidličku. Ta surovost, hra se slovy, přímočarost, kde J.H.K. přesně ví, že na konci bude mít onu vidličku, s níž píchne do pytle sarkasmu a vysype vám ho celý na stůl, je úchvatná. A proto se taky k jeho básním vracíte stále zpět a on vás zase překvapí.

To není kniha k přečtení, to je dílo ke čtení.
Na stolku u postele mi lehává.
Vybírám vždy jen pár básní ke snění.
Víc dekadence na noc nezvládám.

Sarkastický, morbidní, groteskní a tuze lidský nekrofil a dekadent. Rozervaná duše. Zdá se. Vlastně básně ani moc nečtu. Jenže Krchovský, od brněnského krchova, básnickými prostředky tvoří vtipné, nápadité, obskurní básně nebásně. Poetický brutalismus? Možná. Geniální? Rozhodně. Díky Makropulos za inspiraci!

"Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si."

Nejlepsi Krchovskeho sbirka a vlastne i to nejlepsi, co se da v ceskem poetickem rybnicku najit. =)

Tak tahle sbírka, nebo lépe řečeno Krchovského poezie, si mě našla. Původně jsem ji měla půjčenou, ale už po přečtení asi třetiny knihy jsem si musela koupit vlastní. Mohla bych ji tady mít v „Právě čtených“ ještě dlouho, protože zůstala na čtecím stolku a skoro denně ji někde otevřu a nějakou tu básničku si přečtu. Ne, není to žádná selanka, jsou to básně drsné, občas zábavné, zvrhlé, protestující, temné a chmurné, ironické, jsou o životě a hlavně o smrti a jsou chytré a naprosto osobité.

Básně sebrané

2010

Ihned

Anotace

Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu, se staly kultovními a některé doslova zlidověly. Svědčí o tom i fakt, že nemálo z nich bylo zhudebněno a jeho dosud vydané knihy jsou dnes beze zbytku rozebrány. Uhrančivost Krchovského poezie, působící napříč generacemi čtenářů, vzlíná z všudypřítomného tajemna a jakéhosi oparu smrti, jenž obestírá děje zdánlivě všední a samozřejmé. Mnoho již bylo napsáno o jeho inspiraci dekadentní poezií a vůbec atmosférou fin de siecle, ale veškerá morbidita a nihilismus jsou tu zároveň zdrojem zdrcujícího sarkasmu a sebeironie.

Stranou zůstává pouze výbor z juvenilní tvorby s názvem Mladost – Radost (2010) a "kolibřík" s názvem Vše nejlepší (1998).">Souborné vydání všech dosavadních sbírek nejčtenějšího českého básníka současnosti.
Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu, se staly kultovními a některé doslova zlidověly. Svědčí o tom i fakt, že nemálo z nich bylo zhudebněno a jeho dosud vydané knihy jsou dnes beze zbytku rozebrány. Uhrančivost.

Kniha: Básně sebrané – J.H. Krchovský

Kniha: Básně sebrané
Autor: J.H. Krchovský

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 19.2.2020
Česká pošta: 19.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 18.2.2020
Ostatní výdejny: 19.2.2020
Uloženka: 19.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


95% 2 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
95 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » HOST
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2010
Počet stran: 391
Rozměr: 206,0×140,0x36,0 mm
Vydání: Vyd. 1.
Hmotnost: 0,5605kg
Jazyk: česky
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Datum vydání: 201005
Nakladatelské údaje: Brno, Host, 2010
ISBN: 978-80-7294-365-4
EAN: 9788072943654

Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu, se staly kultovními a některé doslova zlidověly. Svědčí o tom i fakt, že nemálo z nich bylo zhudebněno a jeho dosud vydané knihy jsou dnes beze zbytku rozebrány. Uhrančivost Krchovského poezie, působící napříč generacemi čtenářů, vzlíná z všudypřítomného tajemna a jakéhosi oparu smrti, jenž obestírá děje zdánlivě všední a samozřejmé. Mnoho již bylo napsáno o jeho inspiraci dekadentní poezií a vůbec atmosférou fin de siecle, ale veškerá morbidita a nihilismus jsou tu zároveň zdrojem zdrcujícího sarkasmu a sebeironie.

Předchozí souborné vydání Krchovského veršů Básně vyšlo již v roce 1998 a od té doby se ho v několika dotiscích prodalo více než osm tisíc. Básně sebrané tento kánon rozšiřují o dvě později vydané sbírky Poslední list (Petrov 2003) a Nad jedním světem (Host 2004).

J. H. Krchovský

Autorovo dílo je po formální stránce velmi precizní, je charakteristické dekadentní stylizací, zálibou v zobrazování smrti, děsu a erotiky. Jeho báseň jménem Na samém konci, zdobí fasádu domu v nizozemském městě Leiden. Je laureátem Ceny Revolver Revue za rok 1992.

Český samizdatový básník. V samizdatu publikoval od svých dvaceti let, jeho přeložené básně se objevily i v řadě zahraničních periodik.

Autorovo dílo je po formální stránce velmi precizní, je charakteristické dekadentní stylizací, zálibou v zobrazování smrti, děsu a erotiky. Jeho báseň jménem Na samém konci, zdobí fasádu domu v nizozemském městě.

SebranГ© bГЎsnД›

BГЎsnД› J. H. KrchovskГ©ho, jednoho z nejvГЅraznД›jЕЎГ­ch tvЕЇrcЕЇ vzeЕЎlГЅch z praЕѕskГ©ho undergroundu, se staly kultovnГ­mi a nД›kterГ© doslova zl > VГ­ce

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

BГЎsnД› J. H. KrchovskГ©ho, jednoho z nejvГЅraznД›jЕЎГ­ch tvЕЇrcЕЇ vzeЕЎlГЅch z praЕѕskГ©ho undergroundu, se staly kultovnГ­mi a nД›kterГ© doslova zlidovД›ly. SvД›dДЌГ­ o tom i fakt, Еѕe nemГЎlo z nich bylo zhudebnД›no a jeho dosud vydanГ© knihy jsou dnes beze zbytku rozebrГЎny. UhranДЌivost KrchovskГ©ho poezie, pЕЇsobГ­cГ­ napЕ™Г­ДЌ generacemi ДЌtenГЎЕ™ЕЇ, vzlГ­nГЎ z vЕЎudypЕ™Г­tomnГ©ho tajemna a jakГ©hosi oparu smrti, jenЕѕ obestГ­rГЎ dД›je zdГЎnlivД› vЕЎednГ­ a samozЕ™ejmГ©. Mnoho jiЕѕ bylo napsГЎno o jeho inspiraci dekadentnГ­ poeziГ­ a vЕЇbec atmosfГ©rou fin de siecle, ale veЕЎkerГЎ morbidita a nihilismus jsou tu zГЎroveЕ€ zdrojem zdrcujГ­cГ­ho sarkasmu a sebeironie. PЕ™edchozГ­ soubornГ© vydГЎnГ­ KrchovskГ©ho verЕЎЕЇ BГЎsnД› vyЕЎlo jiЕѕ v roce 1998 a od tГ© doby se ho v nД›kolika dotiscГ­ch prodalo vГ­ce neЕѕ osm tisГ­c. BГЎsnД› sebranГ© tento kГЎnon rozЕЎiЕ™ujГ­ o dvД› pozdД›ji vydanГ© sbГ­rky PoslednГ­ list (Petrov 2003) a Nad jednГ­m svД›tem (Host 2004).

J. H. Krchovský

Knihy autora

Souborné vydání všech dosavadních sbírek nejčtenějšího českého básníka současnosti.Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců.

402 Kč

Život a smrt v řeci vázané; novinka kultovního autora české poezie. Po pěti letech se mohou příznivci poezie „dekadenta geniálního“ J. H.

223 Kč

Problémem velké části mimořádně talentovaných básníků je kromě ranních piv také past seberecyklace, která často sklapne hned poté, co ze sebe.

Básně sebrané

2010

Ihned

Anotace

Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu, se staly kultovními a některé doslova zlidověly. Svědčí o tom i fakt, že nemálo z nich bylo zhudebněno a jeho dosud vydané knihy jsou dnes beze zbytku rozebrány. Uhrančivost Krchovského poezie, působící napříč generacemi čtenářů, vzlíná z všudypřítomného tajemna a jakéhosi oparu smrti, jenž obestírá děje zdánlivě všední a samozřejmé. Mnoho již bylo napsáno o jeho inspiraci dekadentní poezií a vůbec atmosférou fin de siecle, ale veškerá morbidita a nihilismus jsou tu zároveň zdrojem zdrcujícího sarkasmu a sebeironie.

Stranou zůstává pouze výbor z juvenilní tvorby s názvem Mladost – Radost (2010) a "kolibřík" s názvem Vše nejlepší (1998).">Souborné vydání všech dosavadních sbírek nejčtenějšího českého básníka současnosti.
Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu, se staly kultovními a některé doslova zlidověly. Svědčí o tom i fakt, že nemálo z nich bylo zhudebněno a jeho dosud vydané knihy jsou dnes beze zbytku rozebrány. Uhrančivost.

BГЎsnД› sebranГ©

BГЎsnД› J. H. KrchovskГ©ho, jednoho z nejvГЅraznД›jЕЎГ­ch tvЕЇrcЕЇ vzeЕЎlГЅch z praЕѕskГ©ho undergroundu, se staly kultovnГ­mi a nД›kterГ© doslova zl > VГ­ce

  • Skladem > 5 ks
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

BГЎsnД› J. H. KrchovskГ©ho, jednoho z nejvГЅraznД›jЕЎГ­ch tvЕЇrcЕЇ vzeЕЎlГЅch z praЕѕskГ©ho undergroundu, se staly kultovnГ­mi a nД›kterГ© doslova zlidovД›ly. SvД›dДЌГ­ o tom i fakt, Еѕe nemГЎlo z nich bylo zhudebnД›no a jeho dosud vydanГ© knihy jsou dnes beze zbytku rozebrГЎny. UhranДЌivost KrchovskГ©ho poezie, pЕЇsobГ­cГ­ napЕ™Г­ДЌ generacemi ДЌtenГЎЕ™ЕЇ, vzlГ­nГЎ z vЕЎudypЕ™Г­tomnГ©ho tajemna a jakГ©hosi oparu smrti, jenЕѕ obestГ­rГЎ dД›je zdГЎnlivД› vЕЎednГ­ a samozЕ™ejmГ©. Mnoho jiЕѕ bylo napsГЎno o jeho inspiraci dekadentnГ­ poeziГ­ a vЕЇbec atmosfГ©rou fin de siecle, ale veЕЎkerГЎ morbidita a nihilismus jsou tu zГЎroveЕ€ zdrojem zdrcujГ­cГ­ho sarkasmu a sebeironie. PЕ™edchozГ­ soubornГ© vydГЎnГ­ KrchovskГ©ho verЕЎЕЇ BГЎsnД› vyЕЎlo jiЕѕ v roce 1998 a od tГ© doby se ho v nД›kolika dotiscГ­ch prodalo vГ­ce neЕѕ osm tisГ­c. BГЎsnД› sebranГ© tento kГЎnon rozЕЎiЕ™ujГ­ o dvД› pozdД›ji vydanГ© sbГ­rky PoslednГ­ list (Petrov 2003) a Nad jednГ­m svД›tem (Host 2004).

Leave a Reply