Kniha Bílá Masajka (Corinne Hofmann)

Kniha Bílá Masajka (Corinne Hofmann) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Bílá Masajka (Corinne Hofmann)
 • Elérhető fájlok: Kniha Bílá Masajka (Corinne Hofmann).pdf, Kniha Bílá Masajka (Corinne Hofmann).epub, Kniha Bílá Masajka (Corinne Hofmann).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Afrika, má láska

kniha od: Corinne Hofmann

Corinna žije spokojeně se svou již dospělou dcerou Napirai, jejímž otcem je někdejší masajský náčelník, ve Švýcarsku, ale ví, že Keňa navždy zůstane její velkou láskou a druhým domovem. Napirai oslavila 20. narozeniny a Corinna touží dceři konečně představit zemi, v níž leží její kořeny, seznámit ji s vlastním otcem, babičko u a nevlastními sourozenci. Napirai však stále ještě váhá… Corinna mezitím podnikne dvouměsíční cestu po severní Namibii, nějaký čas stráví v Keni, kde chce poznat život obyvatel v nairobských slumech a seznámit se s činností dobročinných organizací, jež se snaží tamním lidem pomáhat a změnit jejich osud k lepšímu. A pak dostane vřelý dopis od švagra Jamese, což je poslední impuls k tomu, že se Napirai rozhodne navštívit Barsaloi a poznat svou africkou rodinu. . celý text

Bílá Masajka 4.

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno 2012 , Ikar (ČR) Orig. název

Afrika, meine Passion , 2011

Komentáře (32)

Kniha Afrika, má láska

No docetla jsem jako poslední díl v radě. Kniha mě bavila jen mi přišlo, že něco bylo zbytečně do detailu a celá návštěva Barsaloi jen tak letem světem. Ale i tak jsem rada přečetla.

I tento příběh života se mi líbil.

Tento díl je zajímavý ,čtivý,ale ze všech dílůmě bavil nejméně.

Dočteno. před nějakou dobou jsem přečetla (i shlédla) dobrodružství bílé Masajky a tak jsem si nemohla nechat ujít i pokračování.
jak to celé nějak shrnout ? Knížka se čte velice dobře, Corinne je šikovná vypravěčka. Opět nám předkládá svůj vztah, nikdy nekončící lásku a fascinaci Afrikou. jednak jako takovou – což nám přiblíží v první polovině trekem v Namíbii, následně pak putováním po slumech, kde píše o příbězích jednotlivých lidí a přibližuje některé humanitární akce (Jamii Bora, fotbal. ) vše však v Corinnině podání vyznívá zároveň strašně idylicky,myslím že nikdy neztratila své růžové brýle, co se Afriky i jejich obyvatel týče. vyznívá to tak navzdory zmíněné špíně, HIV, chudobě, drogám, alkoholu, násilí.

Přiom stále vzpomíná na svoji "rodinu", chápu sice, že je pro ně možná důležitá kvůli přeci jen nějakým těm citovým vazbám, ale něco mi říká, že motivací bude jistě i její finanční podpora.
Pak je tady její a Lketingova dcera Napirai – která vlastně Afriku zná jen z fotek a vyprávění. to jsem taky nepochopila proč – proč si třeba s nimi aspoň nedopisovala nebo za těch dejme tomu posledních 10let (je jí 20) nevyvinula nějakou větší snahu poznat babičku, otce a spol. pak najednou jakoby mávnutím čarovného proutku zájem projeví a obě odjíždí do Maralal a Barsaloi za rodinou. Corinne vše pečlivě naplánuje a jelikož je potřeba vše zdokumentovat, vezme s sebou nakladatele i kameramana 😀
Knihou se stále line motiv "bílé Masajky" – že ji lidi poznali/nepoznali, kde našla své knihy – samozřejmě je chvályhodné, že se svojí propagací a propagací svého příběhu snaží Africe pomáhat. ale..občas mi to přišlo, že ze sebe dělá jakousi "rádobycelebritu" – třeba jen můj dojem.
co myslíte, jak setkání dopadlo ?? samozřejmě skvěle..všichni super, úžasní, přátelští, hned si zamilovali Napirai..idylicky popsána tchýně/bývalá tchýně (je super, když ji máte v Africe a navíc si nerozumíte, takže Vám do všecho nemůže kecat, že ano :D), díky Corinne nabydete dojmu že není lepšího jídla než pečená koza, kozí mléko s uzennou příchutí z kalebasy a ideální příbytek je maňata. V části o rodině je několik kratších vsuvek myšlenek a pocitů Napirai.

Corinne je romantička, snílek a dobrodruh, a zároveň umí hezky mluvit a psát 🙂 takže opět smekám .
Návštěva tedy dopadla na jedničku ve všech směrech. a příběh zůstává otevřen dalšímu eventuálnímu pokračování.

Na závěr jen – navzdory všem mým výtkám se mi její příběh i psaná podoba líbí a svým způsobem Corinne i obdivuji..nechápu jen, proč, když je má tak ráda a tak jí rodina + Afrika chybí, tam nejezdí častěji a hlavně proč tam nejezdí její dcera (když několikrát zdůraznila, že dovolenka v AFrice pro švýcara je celkem dostupná věc narozdíl od opačného postupu. ). no , uvidíme s časem 🙂

Do třetice. Ale i čtvrtý díl byl fajn.

Pěkné, zajímavé čtení. I když je pravda, že první a druhý díl se mi líbil daleko víc.

Tuto knihu jsem prostě potřebovala přečíst, abych uzavřela kruh. Bylo zajímavé číst o osudech afričanů ve slamech, člověk se až zastydí, jak je kolikrát zhýčkaný. Jen škoda, že setkání s rodinou bylo tak krátké. ale i tak se mi kniha, vlastně všechny líbily.

I tato kniha stejne jako ty tri predchozi se mi libila, nemam dal k tomu co dodat 🙂

Bílá Masajka

kniha od: Corinne Hofmann

Obálkový podnázev: Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití. Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí – bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají… . celý text

Bílá Masajka 1.

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno 2004 , Ikar (ČR) Orig. název

Die weisse Massai , 1998

Komentáře (187)

Kniha Bílá Masajka

Perfektně napsaná kniha!

Hodnotit tuto knihu je velice těžké. Čte se dobře, ale někdy mi přišlo, že se rozebíraly maličkosti, a důležitá věc se shrnula krátce. Ale 4* si dílo zaslouží.

Corinne jsem vůbec nechápala. Kdyby to nebyl pravdivý příběh, tak bych knihu odložila cca na 30. straně, protože se mi to zdálo úplně přitažené za vlasy, že by se někdo z civilizované Evropy mohl takhle zbláznit do Masaje a jít s ním do buše do chatrče 4 x 3 m a toaletou pod širým nebem. Na začátku jí osud kladl do cesty velké překážky a já bych to vše vzdala. A po prvním milování nebo několika prvních dnech měla zdrhat zpátky-nikdo by ji býval nedržel. Já bych nevydržela v tamních poměrech ani 4 hod., natož skoro 4 roky. Nedokázala bych žít v zemi, kde život kozy má větší cenu než život ženy. A už vůbec jsem nepochopila, proč se v případě nemoci tak moc bránila transfuzi kvůli obavám z AIDS, když se před tím milovala s Masajem, pro něhož rozhodně nebyla první ženou a na testy ho také neposílala :-). Také mi chyběl slovníček masajských pojmů (bývá to často součástí knihy, protože i když něco vysvětlí na začátku, na konci už si to často nepamatuji, a ne vše bylo vysvětleno). Dílo mi připomínalo Dominiku na cestě po Jižní Americe (také Corinne pořád bojovala s úřady, technickými problémy auta a nemocemi) a Bez dcerky neodejdu: tak v tomto případě jsem více chápala Betty Mahmoodyovou, která se do svého muslima zamilovala a žila v civilizované Americe a on se zcela změnil až po návratu do Teheránu, zatímco Corinnin Masaj byl pořád stejný a ona věděla, co čeho jde; také ji nechal vycestovat legální cestou, zatímco Betty utíkala přes hory. Upřímně, Masaj byl jen extrémně žárlivý, jinak se k ní choval slušně na to, v jakých poměrech byl zvyklý žít: tam opravdu žena nemá žádná práva a musí poslouchat muže, tak proč čekala, že si bude poroučet ona? Uhodil ji jednou (neschvaluji to a netrpěla bych to, ale v některých kulturách je to běžné), docela si uměla prosadit svou, jediné, co ji hodně omezovalo (a co bych také netrpěla), byla ta žárlivost a následné scény. Ale na to, co si vytrpěla Betty, to rozhodně nemá.

Příběh mě zaujal, tak jsem začala číst i druhý díl, ač má mnohem nižší hodnocení. Tak jsem zvědavá :-).

Zpočátku se mi kniha zdála velmi zajímavá, ale nakonec jsem si říkala, proč to vlastně čtu. Příběh byl zdlouhavý a měla jsem bohužel problém to dočíst.

Příběh mi vůbec nesedl. Detailní popisy, které by se daly shrnout jednou větou. Opakování se, prolínání časů. Nedočetla jsem a ke knize se už vracet nehodlám. Hvězdičku dávám autorce za odvahu, že se svěřila se svým skutečným příběhem, nad kterým zůstává rozum stát!

Krásná, čtivá knížka. Její filmová verze se jí rozhodně nevyrovná.

Dala jsem vysoké hodnocení za to, kolik otázek a přemýšlení to ve mně vyvolalo. Nikoliv za sympatie k autorce. SPOILERY – Pokud šlo jen o ni a toužila po takovém dobrodružství, budiž. Ale když otěhotněla..V knize je spoustu popisů cesty do Maralal a z Maralal, plánování obchodů, pořádání diskoték atd. ale těm nejdůležitějším tématům se tato divoženka úplně vyhýbá. Jakto, že se nebála, že dostane HIV od Lketingy? Nebo že se nakazí její dcera? Jak si vůbec představovala její život? Chtěla ji vystavit největší možné bídě, nemocem, obřízce, vynucenému sňatku v dětském věku? Vždyť je to úplně šílené. A kvůli čemu..kvůli VZHLEDU jednoho chlapa. Ne kvůli tomu, že by našla spřízněnou duši, rozumného, hodného a spolehlivého muže, to ne. Prostě si vybrala životní protějšek tím nejpovrchnějším způsobem a kupodivu se z něj vyklubal agresivní žárlivý postrach. Na jednu stranu se ji musí nechat, že byla ohromně houževnatá a že většina z nás by tak dlouho na takovém místě asi nepřežila. Ale popisy toho, jak zacházela s dítětem – často dceru hlídali cizí lidé, při hádkách ji někdo někam "odnášel" a ona to neřešila..absolutně nepochopitelné. Snad se o ni pak už starala lépe.

Na této knize je nejpoutavější fakt, že se příběh doopravdy stal. Nikdy jsem se s Corinne úplně nezžila, protože si nedokážu představit, že bych se tak bezhlavě zamilovala a opustila kvůli někomu svou zemi, jistotu a musela se přizpůsobovat jiné kultuře. Každopádně hodně poutavý příběh, který by si podle mě měl přečíst každý.

Kniha: Bílá Masajka – 4. vydání – Corinne Hofmannová

Kniha: Bílá Masajka
Autor: Corinne Hofmannová
Podtitul: 4. vydání

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


90% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
90 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Ikar
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2015
Počet stran: 344
Rozměr: 207 x 134 x 22 mm
Úprava: 8 nečíslovaných stran obrazových příloh: barevné ilustrace, 1 mapa, portréty
Vydání: Vydání čtvrté
Spolupracovali: z německého originálu Die weisse Massai . přeložila Zuzana Schneiderová
Skupina třídění: Německá próza
Biografie
Vazba: Vázaný
Datum vydání: 18. 11. 2015
ISBN: 978-80-249-2898-2
EAN: 9788024928982

Mladá žena se na dovolené v Keni na první pohled nevysvětlitelně zamiluje do masajského válečníka a snaží se s ním za všech okolností navázat bližší kontakt, což se během dovolené podaří. Do Švýcarska odlétá s předsevzetím, že se do Keni co nejdříve vrátí. Všechno riskuje, rozprodá majetek a začne žít po boku negramotného masajského muže v primitivních podmínkách africké buše a dokonce se za něho oficiálně provdá. Po narození dcerky ještě nějaký čas prožívá euforii, snaží se v Nairobi vybudovat obchod, ale brzy na ni začnou doléhat místní neuspořádané poměry, materiální strádání a hlavně nepřekonatelné kulturní rozdíly. Po čtyřech letech se nakonec hrdinka vzdává, ztrácí veškeré iluze a rozčarovaná se vrací i s dítětem zpět do civilizace. Román pro ženy beletristicky zpracovává autentický příběh autorky, úspěšné švýcarské podnikatelky, která se stala na čas manželkou příslušníka kmene Masajů.

Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí – bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…

Corinne Hofmann

 • Osobnost
 • Profil|
 • Životopis/Info (1) |
 • Zajímavosti (0)|
 • Ceny (0)|
 • Festivaly (0)
 • Filmografie
  • Filmografie profesní (1)|
  • Filmografie kombinovaná (1)|
  • Filmografie žánrová (1)
  • Foto & Video
   • Fotogalerie (0)|
   • Fotky z akcí (0)|
   • Fotky z festivalů (0)|
   • Video press (0)|
   • Audio press (0)
   • TV & Kino
    • TV (14)|
    • Kino (0)|
    • Poběží v televizi (0)|
    • Právě v kině (0)|
    • Právě na DVD (0)|
    • Právě na Blu-ray (0)
    • Další
     • Bibliografie (0)|
     • Články (0)|
     • Tiskové materiály (2)|
     • Kniha (0)|
     • Diskuze (0)|
     • Odkazy (0)|
     • Aktualizace
     • Corinne Hofmannová se narodila ve švýcarském Frauenfeldu 4. června roku 1960 jako dcera německého otce a francouzské matky. Většinu života však prožila právě ve Švýcarsku, kde si na počátku 80. let otevřela obchod s oblečením. Ve známost veřejnosti vzešla díky své autobiografické knize s názvem BÍLÁ MASAJKA, v níž líčí nelehký život po boku afrického domorodého válečníka. Následující řádky jsou stručným přehledem jejích osudů, které se začaly psát ve 2. polovině 80. let.

      OSUDOVÉ SETKÁNÍ
      Konec roku 1986 tráví Corinne se svým přítelem Marcem v Keni. V přímořském městě Mombasa zde spatří na dopravním trajektu samburského válečníka, s nímž se později přímo setkává na diskotéce. Do masajského bojovníka Lketingy se Corinne bezhlavě zamiluje. Návrat z dovolené do Švýcarska je jen přípravou na trvalé odstěhování se do Keni, kam odjíždí v polovině roku 1987. Zde zprvu žije v Mombase u Lketingovy známe Priscilly, neboť Lketinga není nikde k zastižení. Válečník však Corinne brzy vyhledá a odveze si ji do své rodné vesnice Barsaloi, jež se nachází ve vnitrozemí. Pro mladou ženu z civilizace nastává naprosto jiný život. V Barsaloi lidé žijí v chýších, tzv. „maňatách“, které staví ze dřeva, hadrů a slepují kravím trusem. Není elektřina, tekoucí voda, obyvatelé žijí velmi prostě a živí se převážně kozím masem. Skromné jsou podmínky pro hygienu, spaní, vaří se v „maňatě“ na malém ohništi. I přes tato úskalí se mladá žena vyrovnává s novými podmínkami dobře.

      SVATBA S MASAJEM
      Páter Bernardo, misionář z italské Brindisi, Corinne varuje a je skeptický k jejímu dalšímu životu zde. Navzdory jeho pesimismu a podmínkám k životu se Corinne rozhodne za Lketingu provdat. Následuje velmi zdlouhavé řízení na úřadech ve správním městě Maralal a v hlavním městě Nairobi. Corinne vyřizuje povolení k pobytu, k sňatku, problém nastává v případě Lketingova rodného listu, neboť obyvatelé osady nemají přehled o kalendářních dnech a zásadně neznají data svého narození. Po dlouhých peripetiích projevují úřady benevolenci, proběhne civilní sňatek a vzápětí tradiční svatba přímo uprostřed samburského kmene. Corinne si obléká bílé svatební šaty ze svého bývalého obchodu, čímž se nevyhne sarkastické poznámce otce Bernarda, jenž říká, že u domorodých Keňanů nosí bílá barva smůlu.

      TVRDÁ REALITA
      Ač nerad, přistupuje po svatbě Lketinga na návrh Corinne otevřít přímo v Barsaloi obchod se základními potravinami a hygienickými potřebami. Opět následuje sáhodlouhé vyřizování po úřadech, než získají licenci. Corinne též kupuje auto, aby nemusela několikahodinovou cestu do nejbližší civilizace v Maralal vážit pěšky. Kontakt se zákazníky v obchodě je zdrojem Lketingových žárlivých výbuchů. Corinne je otřesena hrozivými „tradicemi“ kmene, kam patří obřízka mladých dívek. Po narození dcery Napirai dochází ke krizi. Lketingovy projevy žárlivosti se stupňují. Corinne vidí jediné východisko – odstěhovat se z Barsaloi do civilizace. Rodina odjíždí do Mombasy, kde si otevře obchod s masajskými suvenýry. Zdánlivé zklidnění situace je pouze na přechodnou dobu. Corinne začíná tajně připravovat útěk z Keni. Koncem roku 1990 je již pevně rozhodnuta. I dcerou Napirai odjíždí zdánlivě na návštěvu k matce do Švýcarska. Lketinga tuší, že se jeho manželka již nevrátí, nicméně po dlouhém váhání dává souhlas k vycestování dcery ze země.

      ZNOVU OD ZAČÁTKU
      V roce 1991 je Corinne cizinkou ve své vlasti. Řeší zpětné získání svého občanství, komplikovaný úřední proces je na dálku rozvod s Lketingou. Střídá nejrůznější zaměstnání, aby uživila sebe a svou dceru Napirai, výrazně jí pomáhá také matka. Situace se obrací k lepšímu v druhé polovině 90. let. Corinne se postupně vypracuje na úspěšnou podnikatelku, veškerý čas věnuje výchově a vzdělání své dcery.

      V roce 1998 vychází vzpomínková kniha Bílá masajka o životě v africké buši. I přes odpor některých náboženských a etnických skupin se stává okamžitě bestsellerem. Corinne je zvána na tiskové konference a televizní debaty ke své knize.

      Celé roky je však v kontaktu s bývalou rodinou v Keni díky korespondenci se švagrem Jamesem. Lketingu, jeho matku a ostatní členy rodiny podporuje finančně, zasílá také fota dcery Napirai. Také ona dostává zprávy o Lketingovi, který se znovu oženil a stal se otcem dalších několika dětí. Soukromý život Corinne rovněž dostává pozitivní směr. Se svým partnerem Markusem kupuje dům ve švýcarské Tessině. Začátkem roku 2003 podnikne cestu do Afriky, kde vystoupí na nejvyšší horu Kilimandžáro. Zcela vážně uvažuje o možné návštěvě bývalé rodiny v Keni.

      ZPĚT V BARSALOI
      Píše se rok 2005 a Corinne se po patnácti letech vrací zpět do místa, kde strávila nezapomenutelnou etapu svého života. Cítí, že čas už natolik smazal staré křivdy a konflikty, že musí vidět po letech tchýni, jíž si vždy velmi vážila, zajímá ji nový život Lketingy a také rodina švagra Jamese, již zná z fotografií. Ve společnosti svého nakladatele a kameramana se vrací na známá místa. Přijíždí v dobrém, bez postranních úmyslů, přiváží spoustu dárků pro obyvatele osady kmene Samburů. Přesto má obavy, jak bude po letech svou bývalou rodinou přijata. Setkání dopadá nad očekávání dobře. Přivítání s Lketingou i „mamou“ je nabyté emocemi a vzájemným dojetím. Je s nadšením vítána mnohými obyvateli Barsaloi, přichází ji pozdravit také Saguna, mladá dívka, která v době Corinnina odchodu byla malou holčičkou. Napirai však sebou nevezme. Stále je tu strach z možného uplatňování otcovských práv Lketingy. Dívka není ještě plnoletá. Corinne je rozhodnutá ponechat Napirai až po dosažení plnoletosti svobodnou volbu, zda se bude chtít podívat do své rodné země.

      Součástí keňského pobytu v roce 2005 je také návštěva filmového štábu, který nedaleko skutečné vesnice Barsaloi postavil její věrnou kopii a natáčí zde film Bílá masajka v hlavní roli s Ninou Hossovou a Jacky Idem. Oproti realitě jsou změněna jména – Corinne se stává Carolou, Lketinga Llemalianem. Kromě několik drobných změn se filmová podoba drží přesně skutečný osudů Corinne Hoffmannové v době jejího života v Africe.

      Corinne Hoffmannová po úspěšné knize BÍLÁ MASAJKA vydala ještě dvě další neméně úspěšná pokračování s názvem ZPÁTKY Z AFRIKY a SHLEDÁNÍ V BARSALOI. Se svou dcerou Napirai žije ve Švýcarsku. O její vzpomínky a prožitky z doby života v africké buši je stále mezi veřejností velký zájem.

      Zpracováno s využitím vzpomínkových knih Corinne Hofmannové: BÍLÁ MASAJKA, ZPĚT Z AFRIKY A SHLEDÁNÍ V BARSALOI, které vyšly v nakladatelství Euromedia Group v letech 2004 – 2005.

      Bílá masajka (2005) – trailer

      Popis:
      Originální název: Die Weisse Massai / White Massai, Informace o filmu na http://www.sms.cz/film/bila-masajka Drama, Německo, …

      Leave a Reply