Kniha Cesta (Cormac McCarthy)

Kniha Cesta (Cormac McCarthy)

Kniha Cesta (Cormac McCarthy) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Cesta (Cormac McCarthy)
  • Elérhető fájlok: Kniha Cesta (Cormac McCarthy).pdf, Kniha Cesta (Cormac McCarthy).epub, Kniha Cesta (Cormac McCarthy).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Cesta

kniha od: Cormac McCarthy

McCarthyho strohý styl konečně nalezl své opodstatnění. Napsal knihu bez kapitol, uvozovek, jmen, počátku i cíle. A nevadí to. Sloh je nerozlučně spjat s příběhem. S tím příběhem je to už horší. Je prostý, repetitivní, bez zásadnějšího dějového zvratu. Chápu v čem spočívá síla knihy, napsal jsem o tom esej. Příběhomilce jako jsem já to však asi neuchvátí.

Sáhl jsem po knize ze dvou důvodů. Jednak je ze skvělé edice AAA od Arga a jednak je McCarthy považován za velikána americké literatury, v rámci své “povinné četby” jsem jej tedy zařadil.
Kniha se mi vůbec nelíbila. McCarthy používá podivný sloh. Neoznačuje přímou řeč, takže polovinu veškerého rozjímání nad textem jsem místo filosofie a emocí musel věnovat na luštění posloupnosti replik, často totiž od určitého bodu nebylo zcela jasné, kdo vlastně co říká. Stejně tak jeho popis krajiny a situace, podivné skákání od celku k detailu, bez jasného zdůvodnění proč pisatel takto mění optiku vyprávění.
Kniha mi přišla protkaná tzv. lazy writing momenty. Zejména situace, když už měli umřít, ale vždy zázračně nalezli jídlo. Situace na konci knihy byla také naprosto nelogická a významně pošlapala realitu světa, kterou před tím autor v celé knize tvořil. Chápu, že autor se snažil vykreslit přerod civilizovaných lidí ve zvěř poté, co se všechny bariéry morálky a záchranná síť civilizace naprosto rozpadly a zůstala jen beznaděj a bezcílnost.
Vzhledem k významu McCarthyho zkusím ještě další knihu, ale toto je špatné. Dvě hvězdy si to přesto za některé světlé momenty zaslouží. Podotýkám, že nejsem žádný literární kritik, tudíž mé dojmy jsou čistě subjektivní a neodborné.

Inu, tušil jsem do čeho jdu, ale neodhadl přesně jak moc silné to bude. Kniha bez začátku a vlastně i bez konce. Slovy klasika – šeď, šeď. Ale rozhodně ne nuda. Jen ta beznaděj.
Přesto nelze než doporučit k přečtení.

Už dříve jsem viděl film, který je, jak se ukázalo, dost věrný knize. Takže mě nic moc nepřekvapilo. Zajímavá studie o přežití. Nutí k zamyšlení, jak snadno se z lidí stanou zvířata, jak se život redukuje jen na boj o přežití. Trochu mně to připomnělo Na útěku od Carrasca. Jazykově mě to úplně nenadchlo a proto nedávám pět hvězd.

Knihu jsem četla do čtenářské výzvy. Vybrala jsem ji, protože znám i film.
A upřímně absolutně nechápu, nejenom ZA CO dostala Pulitzerovu cenu, ale také PROČ se tahle kniha vůbec vydala!
Jediné, co mi knížka dala, je napsané už v popisu. Víc z toho prostě nedostanete.
Nikdo neví, co se stalo, svět je šedivý a pustý, nic neroste a téměř nežije a neurčitý závěr, pod kterým si představím jen pokračování toho stejného, ale rozhodně žádnou naději.
Asi poprvé knihu nedoporučuji, protože jsem jejím přečtením nezískala vůbec nic.

Ač mám tento žánr knih velice rád, čtení jsem si moc neužil. Téma bylo zpracováno dobře, ale nevím proč autor zvolil velmi svébytný stylistický sloh. Styl, kterým je kniha napsána mě neoslovil a nešlo ji tudíž “číst jaksi plynule”.

Kniha mě šokovala. Úplná beznaděj, život bez budoucnosti. Styl psaní osekaný až na dřeň stejně jako život obou hrdinů. Přemýšlela jsem o ní ještě několik dní po dočtení.

Ještě depresivnější než Melancholie Larse von Triera. Doufejme, že téhle cestě se lidstvo vyhne velkým obloukem. Literárně průměr, ale za pár nočních můr mínus dvě hvězdy.

Cesta

Cesta

flexi
2. opravené vydání, 2019 Skladem vázaná
1. vydání, Rozebráno

The Road

brožovaná
anglicky, 1. vydání, Rozebráno

Anotace

Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu.

“>Po úspěšném „morálním thrilleru” Tahle země není pro starý přichází tento americký spisovatel se „sci-fi”, přičemž uvozovky jsou i tentokrát velmi na místě. Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou. Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž.

Čtenářské recenze

Nejprve kniha, pak film, obojí výborná práce. Mrazilo mě skoro po celou dobu tohoto post apokalyptického příběhu. Asi nejlepší dílo výborného autora.

Tahle knížka mě ‘dostala’ Jste-li rodičem, pak se připravte na velmi, ale velmi silný zážitek. Už mnoho let se mi nestalo že by mi nad knížkou stály slzy v očích, a nebojím se to přiznat. Bezvýchodná situace otce, který se snaží přežít a postarat se o syna v naprosto zničeném světě, kde už nejde o nic jiného než o život, vás připraví o klid. .

Napětí a beznaděj čišící z příběhu se mě chopila někde na druhé stránce a neopustila mě až do konce. Tohle tak nějak nemůže skončit happy endem. Styl psaní se k textu skvěle hodí – přímočarý, bez okras, bez vysvětlování. Pokud mohu soudit i překladatel odvedl dobrou práci.

Také já se musím připojit, protože také já byla ohromena touto knihou. Úžasný příběh, který Vás pohltí a přestože jsou některé scény dechberoucí a kruté nechcete, aby to skončilo. Mimochodem, obrovská poklona překladateli panu Jiřímu Hrubému.

Kniha na mě zapůsobila a ještě dlouho po tom co jsem ji dočetl mi běhal mráz po zádech, když jsem kdesi v novinách narazil na zmínku o jedné z mnoha silných scén. McCarthy je mistr ve vyvolávání emocí, aniž by je přímo pojmenoval, ať už je to v odtažitém popisu děje, nebo v strohých dialozích. Filmová adaptace má v USA premiéru 26. listopadu.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Cesta – rozbor díla k maturitě

Kniha: Cesta

Přidal(a): KaLa

Cormac McCarthy je americký spisovatel, dramatik a scenárista. V době kdy byl členem armádního letectva, pobýval na Aljašce, odkud dva roky vysílal svůj vlastní rozhlasový pořad. Ve svých prózách zpracovává téma jihoamerického Západu a je označován za pokračovatele tradice tzv. americké jižanské literatury. Je držitelem Pulitzerovy za román Cesta. V jeho knihách se objevují motivy odcizení, krutosti, násilí a přežití člověka v nepřátelském světě. V roce 2008 obdrželo filmové zpracování jeho románu Tahle země není pro starý (2005) čtyři Oscary.

Další díla: Tahle země není pro starý – – román, podle něhož byl natočen čtyř oskarový film. Dílo je žánrově označované za „morální thriller“. Jde o netradiční detektivní příběh. Muž najde šťastnou náhodou na poušti v tašce velkou finanční hotovost, která pochází z války drogových gangů. Od té chvíle ho i s jeho manželkou začne pronásledovat ten, kterému peníze patřily. Všem třem je na stopě celkem stoicky uvažující šerif – těm dvěma chce život zachránit, třetího dopadnout. Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě – western, námět z poloviny 19. stol., nájemní zabijáci mají zlikvidovat Apače

Cesta – je epické dílo. Psané prózou. Je to román, obvykle řazený do k žánru postapokalyptické sci-fi (je speciálním podžánrem sci-fi, který operuje s katastrofou, která postihne lidstvo. V případě, že se děj odehrává během této katastrofy či krátce po ní, ocitají se hrdinové žánru v mezních situacích, v nichž je těžké, nemožné, popřípadě krajně nevhodné (z hlediska přežití) dodržovat zvyky a morální zásady, kterými je vybavila civilizovaná společnost).

Román řadíme do americké literatury po roce 1989. Knížka byla vydána v roce 2006. !

Zvláštnosti: Autor neřadí text do kapitol, nepoužívá uvozovku u přímé řeči (nevlastní přímá řeč).

Jazykové prostředky: Jazyk je strohý a moderní. Objevují se zde i hovorové prvky. Převažují holé věty. Dialogy nejsou graficky naznačeny. Bohatství jazyka se objevuje při vzpomínkách na svět před katastrofou a v děsivosti líčení krajiny.

Téma knihy: Putování lidí za lepším životem, kterého se nedočkají. Poukazuje na krutost dalších lidí. Odcizení jednoho člověka k druhému. A hlavně násilí (nástroj přežití). Příběh je o nezdolné síle, lásce, lidskosti. Dítě je hlavním smyslem života. Představuje naději.

Vypravěč: Vypráví v 3. osobě, tedy er-formě. Nezasahuje do děje.

Kniha vypráví příběh muže a jeho syna, kteří putují na jih USA k moři. Svět se právě nachází v době po apokalypse, která není nějak blíže určená. Téměř vše je zničeno. Všude je popel, prach a mrtví lidé. Muž se synem mají pouze jeden druhého a malý vozík s věcmi, které jim zůstali. Například deky. Mají také revolver se dvěma náboji, pro každého jeden. Kdyby nastala situace, kdyby smrt byla tím „nejlepším“ řešením. Matka chlapce spáchala sebevraždu, neviděla už naději. Toto se dozvídáme ve vzpomínkách otce, který často uvažuje právě o smrti (vnitřní boj). Na své pouti bojují o holé přežití s nedostatkem jídla. Narážejí také na kanibaly. Muž chlapci tvrdí, že nesou oheň (což představuje naději)- Jídlo získají např. z úkrytu v opuštěném domě. Na cestě potkají pár lidí. Např. chlapce. Mužův chlapec přesvědčuje otce, aby ho vzali s sebou. Neudělají to. Nebo starce, se kterým se o jídlo rozdělí, díky chlapcově naléhání na otce. Jde tu o přežití. Svět se totiž dělí na „dobré“ a „špatné“ lidi. V jednom domě také narazí na lidi, kteří jsou držení (kanibalismus). Nemohou jim pomoci. Po dlouhé cestě dorazí k moři na pláž. Z uvízlé lodě doplňují zásoby. Muž, který je již dlouho nemocný a ví, že umírá, už nemůže jít dál a přesvědčuje syna, aby šel dál. Ten nechce, otec mu přeci slíbil, že ho nikdy neopustí. Ten mu řekne, že by ho nikdy nedokázal držet mrtvého. Muž umírá. Chlapec s ním stráví 3 dny. Pak se vydá na cestu. Neodejde daleko a potkává muže a jeho ženu, ti tvrdí, že jdou „hodní“. Chlapec váhá, ale nakonec uvěří. Je tak naděje, že chlapec přežije. Ještě se vrátí naposledy rozloučit s otcem a slibuje mu, že na něj nikdy nezapomene a bude s ním každý den mluvit, tak jak si to ještě před otcovou smrtí řekli a slíbili.

Text je dělen do odstavců. Nepoužívá přímou řeč. Nejde poznat jestli mluví postavy nebo autor. Každá řeč postav je oddělena řádkem.

Otec: snaží se, ze všech sil uchránit svého syna před hrozbami, znal svět ještě před katastrofou, pro syna by obětoval cokoli, byl nemocný

Syn: bezelstný, narodil se už po katastrofě, dobrosrdečný, chtěl by každému pomoc

Příběh se odehrává po blíže nespecifikované celosvětové katastrofě (apokalypse) v USA, hrdinové putují na jih.

Hlavní myšlenka díla: snaha o přežití v nepříznivých podmínkách a nepřátelském světě; nepřetržitý boj s hladem a zimou; neustálý strach ze sledování, ublížení, smrti; rodičovská láska otce k synovi → snaha zachránit jej, ne sebe.

Společensko-historické pozadí: Od 80. let bylo zjevné, že východní blok nedokáže udržet krok se svým západním soupeřem v žádné oblasti života společnosti. Prohlubující se ekonomické a politické problémy a tlak Západu na dodržování lidských páv proto vedly v roce 1989 k jeho zhroucení. O dva roky později se na samostatné státy rozpadl i SSSR. Většina zemí bývalého východního bloku se postupně demokratizovala a začlenila se do NATO a jednotné Evropy reprezentované Evropskou unií. Evropská unie se vyvíjí, avšak odpůrci prohlubování integrace zdůrazňují nebezpečí ztráty suverenity členských zemí. Zánik bipolárního světa znamenal sice ukončení studené války, nikoliv konec hrozby válečných konfliktů. Rozpad Jugoslávie poznamenala několikaletá válka doprovázena etnickou genocidou. Příčiny -> osvobozenecké a etnické střety či boje o regionální mocenské pozice. Různé mocenské skupiny se uchylují k terorismu, který je společně s náboženským extremismem zásadní hrozbou dneška. Maastrichtská smlouva -> základní dokument EU. V roce 2009 byla ratifikována Lisabonská smlouva, jejímž hlavním cílem je reforma institucí EU. Po zhroucení SSSR zůstaly USA jedinou supervelmocí a začali prosazovat své zájmy. Proti tomu se ostře vymezuje Rusko, a výrazně vrostl i vliv Číny.

Umění: Architektura: Jedním z nejzajímavějších proudů v současné architektuře je dekonstruktivismus, pro který je charakteristický odklon od horizontál a vertikál a konstrukce navazující zdání lability. Představitelka je Zaha Hadidová – Centrála BMW v Lipsku. Vyspělý návrhářský software dal vzniknout digitální architektuře, který pracuje s velmi složitými zborcenými plochami, např. v tvorbě Kasa OOsterhuise – Muzeum vody. Malířství: prosazují se nové proudy vizuálního umění jako je video-art, kybernetické umění. Mezi známé výtvarníky patří Neo Rauch, který na svých plátnech propojuje motivy za socialistického realismu a komiksu.

Podoba literatury: Literatura po roce 1990 je velmi rozmanitá, žánrově a tematicky bohatá. Čerpá informace o současné tvorbě, vývoji literatury a jejich tendencích tak lze především z internetových portálů, literárních časopisů a recenzí knih. Důležitým politickým mezníkem byl pád komunistických režimů ve střední a východní Evropě, který přinesl konec cenzury a kulturní izolace pro autory z bývalých socialistických zemí. Autoři se začali účastnit mezinárodních literárních festivalů a jejich díla se postupně dostávala na Západ. Klíčových kulturním a společenským fenoménem je globalizace. V jejím důsledku se objevil velký počet celosvětových bestsellerů a literárních hrdinů, knižní trhy zaplavily překlady zejména anglicky psaných titulů a amerických seriálových příběhů. K procesu globalizace výrazně přispěl rozvoj elektronických médií, především internetu. Vznikají knihy v elektronické podobě, výrazně se rozšířily možnosti publikování na internetu. Uplatňují se autoři experimentálních textů, kteří se snaží změnit způsob psaní i čtení literárního díla (vznikají prózy psané formou křížovek, slovníků, antologií, encyklopedií). V antiutopiích zpracovaných často v žánru sci-fi autoři poukazují na neutěšený stav civilizace nebo varují před případnou globální katastrofou.

Autor se při psaní svých děl inspiroval zejména tématem amerického jihu (odtud tzv. jižanská literatura). K napsání Cesty se autorovi inspirací prý stala jeho návštěva El Pasa v Texasu, kde byl se svým malým synkem. Představoval si, jak by město mohlo vypadat v budoucnosti. Zapsal si několik poznámek, ale k nápadu se vrátil až po několika letech při návštěvě Irska. Knihu nakonec věnoval svému synovi – Johnu Francisi McCarthymu.

Kniha je v téhle době aktuální, protože motivy odcizení, násilí a krutosti se objevuje stále.


Další podobné materiály na webu:

Kniha: Cesta – Cormac McCarthy

Kniha: Cesta
Autor: Cormac McCarthy

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


85% 11 hodnocení
100% 1 recenze počet hodnocení
86 % celkové hodnocení
11 hodnocení + 1 recenze
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2019
Počet stran: 192
Rozměr: 21 cm
Vydání: Vydání druhé, opravené
Spolupracovali: přeložil Jiří Hrubý
Skupina třídění: Americká próza
Jazyk: česky
Vazba: kniha, vazba není určena
Datum vydání: 27.08.2019
ISBN: 9788025728673
EAN: 9788025728673

Dva hrdinové, otec a desetiletý syn, putují zničenou zemí po blíže neurčené katastrofě. Nemohou pořádně dýchat, celý zemský povrch je pokrytý popelem, jenž zatemnil i Slunce. Kromě živočišných a rostlinných druhů, které postupně zmizely, vymírají i lidé. Přeživší jsou odkázáni na hledání zásob z časů před katastrofou a je jen otázkou času, kdy i tyto poklady dojdou. Hledání jídla se tedy stává základním smyslem života. Pro jídlo se lidé zabíjejí, dokonce dochází ke kanibalismu, po silnicích se sunou osamělí poutníci, bojící se i vlastního stínu. Otec se synkem stejně jako ostatní obcházejí zplundrovaná města, v nichž už žádné jídlo ani lidé nejsou. Přesto zkoušejí své štěstí. S nákupním vozíkem bezvýsledně brázdí zemi, nenacházejíce pražádnou naději.

McCarthy v románu Cesta stroze a lapidárně líčí svět po globální katastrofě – přesně domýšlí jeho podobu i jednání přeživších ve světě, kde z někdejší civlilizace nezůstalo téměř nic. Děj Cesty tvoří putování otce a syna pustou, bezútěšnou krajinou, trvale zakrytou příkrovem mraků. Poutníci směřují k moři, vedeni neurčitou nadějí, jejíž chatrnost si dobře uvědomují. Většinu času hladoví, přespávají v lesích a pod mosty, vyhýbají se lidem, protože od těch, co přežili, se nedá čekat nic dobrého. Otec vynakládá veškeré úsilí na to, aby syna před světem uchránil a dovedl k cíli, protože tento úkol je to jediné, co má ještě smysl. A možná nejen pro něj samotného. Anotace 2: Svět po globální katastrofě. Bezútěšnou krajinou, šedou a studenou prochází otec s malým synem. Většinou hladoví, nocují v lesích, ostatním přeživším lidem se vyhýbají, protože od nich nemůžou čekat nic dobrého. Jejich nadějí je dojít k moři, otec však ví, že se jeho čas se krátí. Cesta je román temný, ale ne bezútěšný: apokalypsu líčí v mistrovské zkratce, ale čtenáři neodpírá naději.

Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu.

Cesta

  • Skladem 3 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

249 Kč s DPH
Ušetříte 29 Kč Běžně 278 Kč

  • Audiokniha ( CD ) 299 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

McCarthy v románu Cesta stroze a lapidárně líčí svět po globální katastrofě – přesně domýšlí jeho podobu i jednání přeživších ve světě, kde z někdejší civlilizace nezůstalo téměř nic. Děj Cesty tvoří putování otce a syna pustou, bezútěšnou krajinou, trvale zakrytou příkrovem mraků. Poutníci směřují k moři, vedeni neurčitou nadějí, jejíž chatrnost si dobře uvědomují. Většinu času hladoví, přespávají v lesích a pod mosty, vyhýbají se lidem, protože od těch, co přežili, se nedá čekat nic dobrého. Otec vynakládá veškeré úsilí na to, aby syna před světem uchránil a dovedl k cíli, protože tento úkol je to jediné, co má ještě smysl. A možná nejen pro něj samotného. Anotace 2: Svět po globální katastrofě. Bezútěšnou krajinou, šedou a studenou prochází otec s malým synem. Většinou hladoví, nocují v lesích, ostatním přeživším lidem se vyhýbají, protože od nich nemůžou čekat nic dobrého. Jejich nadějí je dojít k moři, otec však ví, že se jeho čas se krátí. Cesta je román temný, ale ne bezútěšný: apokalypsu líčí v mistrovské zkratce, ale čtenáři neodpírá naději. Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu.

Bestseller v knihy Dobrovský

4009. v e-shopu | 2977. minulý týden | 2753. nejlepší dosažené 15.01.2020

49. v Světová sci-fi | 36. minulý týden | 35. nejlepší dosažené 10.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.2 z 5 13 hodnocení čtenářů

6× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

3 z 5 hvězdiček Oldřiška Schüllerová 5. září 2017

Bavilo mě číst o boji o přežití, ale jakási náboženský podtext a nemastný neslaný konec mě bohužel nenadchl.

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

4 z 5 hvězdiček Nikola Vlachová 24. září 2017

Knihu jsem neodložila dokud jsem ji nepřečetla. Moc hezký a zároveň smutný příběh.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

5 z 5 hvězdiček MICHALAT. 13. září 2017

Kniha, která se příliš nezdržuje detailním vysvětlováním proč a jak se co stalo. Zkrátka se něco stalo a svět už není to, co býval. Všude je ticho a prázdno. Otec se synem stále jdou a přitom vlastně ani neví, jestli je kam jít. Neskutečně silný zážitek, obzvlášť na tak krátkou knihu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

3 z 5 hvězdiček 5. září 2017

Děj knihy byl velmi depresivní a určitě ve mě zanechal hodně dojmů, ale četla jsem trošku lepší knihy s touto tématikou.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

5 z 5 hvězdiček Anet 5. září 2017

Hodně ponurý, smutný, depresivní příběh. Musela jsem číst bez přestávky až do konce.

Pomohla vám tato recenze? Ano 30

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

5 z 5 hvězdiček Anna Raušerová 11. září 2017

Nejlepší kniha, co se vám může dostat do rukou. Postapokalyptiký svět. Proč, co se stalo? Kam jdou a kdo jsou? Nic z toho nevíme. Přesto je kniha nezapomenutelným zážitkem

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

4 z 5 hvězdiček nikyy 6. září 2017

Mám ráda katastrofické příběhy, tento příběh o otci a synovi v boji o přežití byl skutečně smutný a krutý.

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Argo, 2008, 9788072039739

5 z 5 hvězdiček Zuzi 18. září 2017

Perfektní kniha. Oba hrdiny jsem si hned zamilovala. Narozdíl od filmu je v knize chlapec milý .

Cormac McCarthy Cesta díl 1 Mluvené slovo

Popis:
Mluvené slovo / Sci-fi Román

Leave a Reply