Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams)

Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams)

Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams)
  • Elérhető fájlok: Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams).pdf, Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams).epub, Kniha Daleká cesta za domovem (Richard Adams).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Daleká cesta za domovem

kniha od: Richard Adams

Příběh ukazuje krásu i krutost králičího života. Králičí chování je poněkud polidštěné, ale jen částečně, takže pořád věříte, že je to hlavně králičí příběh.
Těším se, až knihu budu číst svým dětem. Neznamená to ovšem, že by šlo o dětskou knihu. Jen si myslím, že jim tento příběh dá víc, než leckterá kniha pro ně určená.

Když se chcete něco dozvědět o lidech, přečtěte si o králících!

Samozřejmě, vypadá to, jako bych objedvila Ameriku. Nikdo si přece nemyslí, že je příběh doopravdy o králících. Jenže on je o králících – o lidech.
Těžko se mi hledají slova, kterými bych vyjádřila svoje pocity z téhle knihy. V každém případě je to výborná metafora, alegorie, která bude funkční asi v každé době. Vždycky bude mít čtenáři co nabídnou a věřím, že každý si tam najde kus sebe.
Adams vytvořil něco nadčasového, s velkou hloubkou. Zároveň ale také napínavého a roztomilého.

Jsem ráda, že mě Donnie Darko přivedl k téhle jedinečné knížce.

Výjimečný, nadčasový příběh. Vlastně patří mezi nejlepší příběhy, jaké jsem kdy četla. Ačkoli hlavními hrdiny jsou divocí králíci hledající bezpečný domov, což na první pohled nevypadá jako extra zajímavé téma, které by šlo nějak víc vytěžit, opak je pravdou. A i když poprvé byl vydán v 70.letech minulého století, neztratil nic na aktuálnosti.

Příběh skupinky králíků, kteří nejdřív hledají vhodné místo pro založení nové kolonie a pak shánějí ramlice. Dokud jsem knížku neměla v ruce, nebyla jsem si jistá, jestli není spíš pro děti. Ale není. Je to tlustá bichle s malými písmenky, pro děti by to bylo dost zdlouhavé a nudné, občas i násilné, a asi by zcela nepochopily některé věci, některá témata jsou přece jen závažnější. Jako rodič bych jim myslím nechtěla vysvětlovat, co to znamená, že “ramlice už jsou připraveny být mámou a jestli s tím některý z králíků něco dělá”. Ale spíš jsou tam méně úsměvné věci – vyhubení králíků plynem, diktátorský model společnosti aj.
K dětské literatuře ale odkazuje způsob vyprávění, takže to působí trochu nudně. Prostě jako když dospělý čte dětskou knížku, třeba Alenku nebo medvídka Pú – ví, že je to dobré, ale opravdu strhnout ho to nedokáže. Ale rozhodně nejde o jednoduché jazykové vyjadřování, to naopak, jazyk je plný, košatý. Mírně podivně působí výrazy z domnělé králičí řeči, zvlášť infantilně třeba slovo hrududu pro auto, ale moc se tam tyto výrazy nepoužívají, takže to jde snést. A spojení “utrousit hraka” se mi naopak docela vmísilo do běžné řeči. 🙂
Příběh prostě plyne a ze začátku to čtenáře moc nevtáhne, ale asi v půlce už je to napínavé, a konec jsem doslova hltala. Knížka očekává pokorné čtení, ostatně je několik desítek let stará, takže způsob psaní tomu odpovídá, to ještě nebylo všechno tak uspěchané. Atmosféra je povětšinou spíš neutěšená, ale nakonec i tak skoro vše dobře dopadne. A úplný závěr knížky je moc hezky dojemný, skoro vžene slzy do očí, ale tak příjemně. Právě po dočtení úplného závěru se to u mě vše přelilo do pocitu, že knížka je super a jsem ráda, že jsem si ji koupila. I když uznávám, že není pro každého.
Co už je horší, je editorské zpracování. Zvlášť u knížky, která je označena jako kultovní, patřící do zlatého fondu světové literatury, to zamrzí. Vydání je hezké, obálka, font. ale ty chyby. Bohužel pro nakladatelství Argo je to už zdá se standard, jejich knihy patří k těm, kde je chyb opravdu hodně – alespoň podle mé zkušenosti. Nejspíš by měli vyměnit korektory, protože desítky chyb, to se prostě korektorovi stát nemůže.

Nemohla jsem se začíst. Po měsíci jsem zkusila zvovu, nejde to, odkládám.

Hezká knížká o králících 🙂 nevěřila bych, že bude tak napínavá 🙂 doporučuji 🙂

Krásné vyprávění ze života a putování králíků, kteří hledají nový domov. Čtenář s nimi zažije každodenní radosti i starosti a několik až epických momentů (v očích králíků samosebou – nenechte se prosím zmást přirovnáním k dobrodružství postav z tolkienových románů z popisu výše), kdy celé té chlupaté tlupě doslova drží pěsti, aby vše dobře dopadlo. Snad se na mne nebude nikdo zlobit, když prozradím, že to nakonec vše dobře dopadne, ale ti králíci to nemají vůbec jednoduché a nejednom během svého putování klopýtnou, ba co víc, jsou dokonce mnohdy ohroženi na životě! ;-). Autor čtenáři odkrývá mnoho zajímavého ze života těchto savců a to i přesto, že jsou vykresleni s lidskými vlastnostmi. Králíci mají dokonce své pojmenování pro věci z lidského světa, jako např. hrududu pro auta, což mi vytvářelo jakýsi pocit autentičnosti.

Po přečtení knihy jsem byl hodně “důležitý”, když jsem se v rodině a známých ptal, jestli ví, co je to ramlice? :-). Nikdo nevěděl, a pokud nevíte ani vy, doporučuji přečíst Dalekou cestu za domovem a to nejen kvůli tomu, abyste na to přišli, ale ať také prožijete to velké králičí dobrodružství!

PS: Mimo hodnocení – mám a četl jsem vydání od Arga z roku 2018 a byl jsem lehce zklamán větším množstvím překlepů a typografických chyb, než jsem u tohoto renomovaného jména zvyklý. Formát knihy je také trochu prapodivný, kdy by kniha mohla být klidně menší na výšku, protože na konci každé stránky je poměrně dost prázdného místa, ale nevím možná to byla nějaká (záměrná) umělecká finesa ;-).

Příběhy z Kamenitého vrchu

kniha od: Richard Adams

Trochu sem se bala, zda druhy dil nebude stat za hraka, kor po takove dlouhe dobe, ale obavy byly absolutne zbytecne. I druhy dil byl pro me naprosto uzasny a hltala jsem doslova kazdou stranku.

Jedine minus, ktera tahle kniha ma je, ze je posledni. Dovedu si predstavit, ze ctu dalsi a dalsi dobrodruzsvi Liskacovi party.

Tahle kniha me proste dostala natolik, ze me mrzi, ze ma jen 2 dily.

Musím říct že jsem měl obavy, jestli se po čtvrt století dokážu vrátit do stejného světa, jež mi kdysi tak učaroval, ale pustil jsem se do něj s tím, že na to nejhůř po pár stránkách hodím hraka.

Kniha ale předčila moje očekávání. Příběhy králíků jsou víc mýty než pohádky, obsahují prvky které jsou snad pro děti víceméně skryté, ale pro dospělé dávají smysl víc než dobře – jak najít bezpečí, naplnění, partnerku či jak realisovat sny, které tomu všemu dávají nějaký směr.

Mytologie králíků mi přijde krásně starozákonní, třeba díra do nebe nechrlí anděly, ale hnis a krev, snad jako náznak toho, že tělo světa je i tělem postav. A králíci nejsou žádní býložraví metrosexuálové, umění stát si za svým má možná větší váhu pokud nevlastníte tesáky a drápy na trhání masa, a žijete ve světě tisice elil.

Pohádky už dlouho nejsem schopen s potěšením číst, ale tohle jsem si dal!

Jsem nadšená! Sice se nejedná o samostatnou knihu, ale setkání se starými kamarády více než potěší a já si nemyslím, že by kniha byla horší než Daleká cesta, je prostě jen jiná. Králičí příběhy bych mohla číst donekonečna, škoda, že toho Adams nenapsal víc.

Není to samostatná knížka. Je to doplněk k Daleké cestě za domovem. Je to takové zamávání na pozdrav.

Musím se přidat k ostatním – není to už ono. Ale i tak je to hezká kniha.

Příběhy z Kamenitého vrchu nejsou přímo pokračováním Daleké cesty za domovem. Jsou spíše doplněním, malým přídavkem. Pro mě byly ale především možností jak ještě jednou vyjít se svými králíky na slflej a se zatajeným dechem čekat, jak se tentokrát vypořádají s tisícerem. Taky proto mi nejlepší přišla poslední část.

Ráda jsem se vrátila k Lískačovo partě, ale musím říct, že už to není takové, jako první díl. 🙂

Jako většina pokračování je i toto slabší, než "první" díl, Daleká cesta za domovem. Ale pořád je to dost pěkná kniha.

Daleká cesta za domovem

vázaná
4. vydání, 2018 Skladem

Anotace

Richardu Adamsovi trvalo mnoho měsíců a musel si vyslechnout sedm zamítavých odpovědí, než našel nakladatele pro svůj dobrodružný román Daleká cesta za domovem. Ti, kteří Adamsův rukopis odmítli vydat, toho pak hořce litovali: Kniha poprvé vyšla v roce 1972 a od té doby patří do zlatého fondu světové literatury, prodalo se jí přes padesát milionů výtisků po celém světě a stala se předlohou animovaného filmu, seriálu i několika počítačových her.

Ale také příběh, v němž jako fata morgána nad pustinou září naděje a víra v lidskost.

Celosvětový úspěch, 15 významných literárních cen, 7 nominací na další ocenění.

Aktuální, a přitom nadčasový příběh plný tragické krutosti i poetiky pouštních legend. Příběh s rozměry antických tragédií, v nichž sudbě bohů nelze uniknout.

">Světoznámý hrdinský epos má netradiční hrdiny: čtyřnohé, ušaté chlupáče, jejichž dobrodružství by jim mohly závidět i postavy z Tolkienových knih. Na území obývaném sandlefordskou králičí kolonií má vyrůst lidské sídliště. Pětík obdařený jasnovidnými schopnostmi blížící se katastrofu předpovídá a naléhá, aby se králíci vydali hledat nový domov.

Kniha: Daleká cesta za domovem – Richard Adams

Kniha: Daleká cesta za domovem
Autor: Richard Adams

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


100% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2018
Počet stran: 399
Rozměr: 24 cm
Úprava: ilustrace
Vydání: Vydání čtvrté, v Argu první
Spolupracovali: ilustrovala Andrea Tachezy
přeložila Jitka Minaříková
Skupina třídění: Anglická próza
Literatura pro děti a mládež (beletrie)
Jazyk: česky
Vazba: kniha, vázaná vazba
Datum vydání: 06.06.2018
ISBN: 9788025722183
EAN: 9788025722183

Několik králíků v tušení nebezpečí opustí svou kolonii a hledá nový domov. Jejich cesta je dobrodružná a strastiplná. Na čas zůstávají v kolonii blahobytných králíků, kteří přijímají potravu od člověka, ale jsou také od něho chytáni a zabíjeni. Putují dále, naleznou vhodné místo pro svůj nový domov. Při výpravě narazí na jinou kolonii organizovanou na principu vojenské diktatury. Lstí a důvtipem zvítězí a mohou dále budovat svůj bezpečný domov. Organizace jednotlivých kolonií připomíná organizaci lidských společenství. Je zde zdůrazněna úloha vůdce skupiny a vlastnosti, které zajišťují úspěšnost jeho i celé skupiny, tolerance k názorům, schopnost poučit se i od nepřítele a podobně.

Světoznámý hrdinský epos má netradiční hrdiny: čtyřnohé, ušaté chlupáče, jejichž dobrodružství by jim mohly závidět i postavy z Tolkienových knih. Na území obývaném sandlefordskou králičí kolonií má vyrůst lidské sídliště. Pětík obdařený jasnovidnými schopnostmi blížící se katastrofu předpovídá a naléhá, aby se králíci vydali hledat nový domov. Někteří samci mu uvěří: A tak začíná jejich dlouhá pouť do zaslíbené země plná nebezpečí, překážek a bojů. Králíci musejí překročit dravé řeky, frekventované silnice, čelit dravcům i šelmám, intrikám i zradě. Když konečně dorazí na Kamenitý vrch, musejí si přivést ramlice, aby rod mohl pokračovat. Naději spatřují v nedaleké kolonii Efrafa, té ovšem vládne nelítostný generál Čistec.

Richardu Adamsovi trvalo mnoho měsíců a musel si vyslechnout sedm zamítavých odpovědí, než našel nakladatele pro svůj dobrodružný román Daleká cesta za domovem. Ti, kteří Adamsův rukopis odmítli vydat, toho pak hořce litovali: Kniha poprvé vyšla v roce 1972 a od té doby patří do zlatého fondu světové literatury, prodalo se jí přes padesát milionů výtisků po celém světě a stala se předlohou animovaného filmu, seriálu i několika počítačových her.

Ale také příběh, v němž jako fata morgána nad pustinou září naděje a víra v lidskost.

Celosvětový úspěch, 15 významných literárních cen, 7 nominací na další ocenění.

Aktuální, a přitom nadčasový příběh plný tragické krutosti i poetiky pouštních legend. Příběh s rozměry antických tragédií, v nichž sudbě bohů nelze uniknout.

Daleká cesta za domovem

Kniha ( pevná vazba )

  • Skladem 3 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

356 Kč s DPH
Ušetříte 42 Kč Běžně 398 Kč

Světoznámý hrdinský epos má netradiční hrdiny: čtyřnohé, ušaté chlupáče, jejichž dobrodružství by jim mohly závidět i postavy z Tolkienových knih. Na území obývaném sandlefordskou králičí kolonií má vyrůst lidské sídliště. Pětík obdařený jasnovidnými schopnostmi blížící se katastrofu předpovídá a naléhá, aby se králíci vydali hledat nový domov.… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Světoznámý hrdinský epos má netradiční hrdiny: čtyřnohé, ušaté chlupáče, jejichž dobrodružství by jim mohly závidět i postavy z Tolkienových knih. Na území obývaném sandlefordskou králičí kolonií má vyrůst lidské sídliště. Pětík obdařený jasnovidnými schopnostmi blížící se katastrofu předpovídá a naléhá, aby se králíci vydali hledat nový domov. Někteří samci mu uvěří: A tak začíná jejich dlouhá pouť do zaslíbené země plná nebezpečí, překážek a bojů. Králíci musejí překročit dravé řeky, frekventované silnice, čelit dravcům i šelmám, intrikám i zradě. Když konečně dorazí na Kamenitý vrch, musejí si přivést ramlice, aby rod mohl pokračovat. Naději spatřují v nedaleké kolonii Efrafa, té ovšem vládne nelítostný generál Čistec… Richardu Adamsovi trvalo mnoho měsíců a musel si vyslechnout sedm zamítavých odpovědí, než našel nakladatele pro svůj dobrodružný román Daleká cesta za domovem. Ti, kteří Adamsův rukopis odmítli vydat, toho pak hořce litovali: Kniha poprvé vyšla v roce 1972 a od té doby patří do zlatého fondu světové literatury, prodalo se jí přes padesát milionů výtisků po celém světě a stala se předlohou animovaného filmu, seriálu i několika počítačových her. Ale také příběh, v němž jako fata morgána nad pustinou září naděje a víra v lidskost. Celosvětový úspěch, 15 významných literárních cen, 7 nominací na další ocenění. Aktuální, a přitom nadčasový příběh plný tragické krutosti i poetiky pouštních legend. Příběh s rozměry antických tragédií, v nichž sudbě bohů nelze uniknout.

Bestseller v knihy Dobrovský

29597. v e-shopu | 29036. minulý týden | 1314. nejlepší dosažené 07.07.2018

921. v Knihy pro mládež | 892. minulý týden | 565. nejlepší dosažené 26.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

0× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček Veronika Bucková 12. září 2017

Daleká cesta za domovem mě zasáhla svojí hloubkou popisu jednotlivých králičích charakteristik, analogií k lidským vlastnostem. Každý si v tom samozřejmě najde svoje, ale za pohádku bych to rozhodně nepovažovala. Stojí za přečtení.

Daleká cesta za domovem

Příběh skupinky králíků, kteří vytuší smrtelné nebezpečí, opustí svůj domov a vydají se na dalekou cestu do neznáma. Spousty nepřátel, mnoho nebezpečných situací a jejich vlastní bezbrannost v nelítostném a drsném světě jim nedodá ani chvilky klidu.

Bežná cena Bežne 17,70 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

So many books, so little time.

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť? Ďaleká cesta za domovom je výnimočná a nádherná kniha. Rozpráva príbeh o skupine králikov, ktorí sa rozhodli čeliť osudu a vybrali sa na dlhú cestu s cieľom nájsť si nový domov. Lieskovec, Máčik, Hlaváň a aj ostatní chlpáči vystupovali ako samostatné bytosti, každý z nich mal inú povahu a v deji sa prejavoval inak. Napriek tomu, že ich vystupovanie inšpirovali skutoční ľudia, stále ostávali zvieratami. Plachými králikmi, ktorí striehnu na každý hlasnejší zvuk, hopsajú po lúkach a hrabú si zložitý systém nôr hlboko v zemi.

Na dlhej ceste som s nimi prežívala veľa dobrodružstiev. Sledovala som, ako bojujú s prekážkami a vlastným strachom, ako čelia nepriateľom a akí sú vytrvalí. Čoskoro som si králikov z rozprávania Richarda Adamsa obľúbila. Držala som im palce, strachovala som sa o ich osud a tešila som sa z ich úspechov. A keď konečne prišiel záver ich rozprávania, len som vypliešťala oči nad tým akčným vyvrcholením a dôvtipom, s akým ho králiky dokázali vymyslieť.

Nečudujem sa, že je táto kniha taká obľúbená. Očakávala som len naivné rozprávanie o králikoch, ktorí okolo seba mávajú mečmi alebo niečím podobne nepredstaviteľným. Miesto toho som dostala nádhernú knihu o odvahe, vytrvalosti, odhodlaní a prekonávaní prekážok. Len s tým rozdielom, že namiesto rytierov v nablýskanom brnení sa hrdinami stali obyčajné králiky, ktoré sa ničím nelíšili od svojich ušatých príbuzných. Čítaj viac

ďakujeme za reakciu. Nižšie nájdete naše odpovede a zdôvodnenia.

Ak by sme písmo v knihách zmenšili, mnohí by mali problém takúto knihu prečítať. Aj sadza je prispôsobená lepšej čitateľnosti. Je veľký rozdiel, či je písmo na seba natlačené alebo sú prirodzené medzery medzi riadkami a slovami.

A ak by sme použili tenší papier, možnosť natrhnutia strany by sa zvyšovala. A to by sa tiež nemuselo našim čitateľom páčiť.

Watership Down Czech Daleká cesta za domovem 01 Zaslibena zeme

Popis:
Whatership Down in Czech Česká verze seriálu Whatership Down.

Leave a Reply