Kniha Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder)

Kniha Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder)
 • Elérhető fájlok: Kniha Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder).pdf, Kniha Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder).epub, Kniha Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Dívka s pomeranči

kniha od: Jostein Gaarder

Příběh byl jednoduše a čtivě napsán. Bylo příjemné a napínavé to číst. Toužila jsem znát všechna tajemství dívky s pomeranči. Příběh byl dost jednoduchý. To by mi nevadilo, ale chybělo mi tam to filosofování. To tam tak jen lehce profukovalo..

Kniha je primárně určena spíše mladistvým. S tím bych ale úplně nesouhlasila. Mladá postava Georga, ano. dopis od dávno zemřelého otce, také fajn. Ale způsob zpracování mi nepřijde pro mladistvé dost poutavé. Pro dívky možná. Ale možná se taky pletu. Filosofie bylo na můj vkus málo.

Když to shrnu, milá knížka, ale od Gaardera jsem čekala trošku více.

Knihu jsem našla náhodou v knihovničce a je boží!! Zřejmě má být určena pro náctileté, ale myslím, že dospělí se v ní také najdou. Má krásnou hloubku, je romantická, smutná a okouzlující. Hodně na mě zapůsobila, i když jsem to vůbec nečekala.

Být ještě náctiletá slečna, asi by mě to dojalo více, nicméně i pro mé dospělé já se zde objevilo určité kouzlo této knihy. Přiznám se, že ke konci knihy jsem se i dojala. Mám ráda příběhy o “obyčejné” lásce i o smutku, se kterým se lidi ve svém životě musí potýkat.
4/5 dávám protože bych ocenila asi ještě více podrobnější příběh a klidně i větší hloubku. Navíc mi úplně nesedí myšlenkové pochody a vyspělost teprve 15 letého kluka. Klidně mohl být o něco starší. Na druhou stranu je to čtení pro osoby 12 let plus, takže člověk nemůže čekat asi literu jak pro dospělého. My bad.

Rychlé, svižné čtení pro dospělé a téma, které nevím proč bylo prezentováno tak složitě. Ne, pokud knihu čte dítě, pak spíše než o vztahu rodičů je téma ohledně smrti moc hezky předloženo.

Krásná, smutná, dojemná kniha.

Vždy dám nejvíc na emoce a o ty, zde není nouze. U konce knihy jsem probrečela celý večer. Krásná pohádka, která jednou skončí pro nás všechny. Sundavám jednu hvězdu za časté opakování/rekapitulování.

Mám z knihy trošku rozporuplné pocity. Na jednu stranu to bylo zajímavé a zpočátku i celkem napínavé čtení. Na druhou stranu příliš ponuré a depresivní. Ten úzkostný strach ze smrti a pomíjivosti, který z knihy cítím, jsem zrovna nepotřebovala. Po dočtení jsem byla velmi rozhozená a ty nepříjemné pocity se mě držely prakticky doteď (tzn dva měsíce). Navíc se mi nelíbilo, jak byla prezentována Georgova matka. Její povaha mi přišla nesnesitelná a vůbec mi to k ní nesedělo. Kniha se však četla dobře a námět byl zajímavý, proto je mé hodnocení poměrně vysoké.

Moc milé vyprávění otce svému synovi o záhadné Dívce s pomeranči. Ani se to nezdá, ale bylo to velmi, velmi napínavé. 🙂
Líbily se mi i filosofické úvahy nad životem, jak ho prožít, jak ho vnímat. Asi si nikdy člověk neuvědomí dar života tak hluboce jako před vlastní smrtí nebo smrtí svého blízkého. Tento příběh je toho důkazem. 🙂
Co mě teda trošku zarazilo, byly vpisky patnáctiletého George. Na jednu stranu puberťák (chování k mamince, k otčímovi), ale na druhou stranu filosoficky uvažoval jako padesátiletý muž. 😉 Takový zvláštní.

Jostein Gaarder

norská, 1952 statistiky

Nová kniha

Dojemný a pravdivý příběh o tom, co je v životě důležité a jak se vyrovnat s tím, že na tomto světě nebudeme věčně. První den na univerzitě potkává Albert u automatu na . detail knihy

Populární knihy

Komentáře (7)

Tento autor je opravdový originál. Autor nabízí daleko více než li papír a nějaký text. Ponouká k cestě, ukazuje směr. Nabádá k hledání opravdového smyslu života. Ode mě obrovský respekt a úcta. Knihy tohoto autora jsou velmi kvalitní a snad nejpřínosnější literaturou pro dnešní děti, které potřebují toho vědět mnohem více a mnohem dříve.

Jeden ze spisovatelů, jehož knihy si člověk ještě dlouho pamatuje nejen díky zápletce, ale také díky atmosféře a poslání. Také dávají možnost na svět nahlížet zase trochu jinak. Víc o něm přemýšlet, i když to vůbec není tak prvoplánové jako všechny ty motivační knihy, které nabízejí rychlé pochopení světa a okamžité štěstí.

Jostein Gaarder byl hostem Světa knihy 2016. Při té příležitosti s ním vznikl tento rozhovor http://www.iliteratura.cz/Clanek/36501/gaarder-jostein

Gaarder je podle mne v současnosti nedocenitelný spisovatel. Odvádí totiž tu nejdůležitější možnou práci: klade zásadní otázky, bojuje za filosofický vztah k životu a dokopává k němu své čtenáře. Navíc není žádný zbabělý postmodernista, který tvrdí, že každá možnost je dobrá. Gaarder natvrdo řekne, že jediný plnohodný a svobodný život je ten filosofický a basta. Kdo se ho vzdává, sám sebe zabíjí. Stojí tedy za hodnotami, které ctí, pevně a jako chlap (a přitom ne dogmaticky – to je důležitá nuance dosvědčující poctivé myšlení).

Zdánlivě je Gaarder strašně neoriginální tím, že na první pohled se zdá jen opakovat “staré pravdy” sokratovské duchovní a myšlenkové tradice. Ve skutečnosti ale pomáhá zmíněnou tradici a s ní naši kulturu udržet živou, a to je úkol vrcholně náročný. Víc, než si obvykle uvědomujeme, protože umět dobře zprostředkovat filosofické poznání tak, aby nebylo nudnou informací, ale zažehlo ve čtenářích jiskru, je strašně, strašně těžké. Ale stejně tak potřebné. Není vlastně skutečný filosof a nedostaneme se s ním do takových hlubin jako s “profi” mysliteli. Gaarder je spíše učitel. Není to ale méně úctyhodná role a on je v ní navíc mistr.

Skutečná literární elita ve skromném, ale krásném slova smyslu, odvozeném od intelektuální odpovědnosti.

Můj oblíbený autor. Knihy mají dopisovou formu, většinou nechybí prvek napětí známý z detektivek, ale zásadní pro Gaardera je pátrání po smyslu lidského a vesmírného bytí. Balancování na hraně mezi materiálnem a duchovnem.

Bezbřehá studnice fantazie. A miluji jeho propracované příběhy protkané filosofií, která je nenásilně a lidsky podaná.

Jedním slovem: úžasný. A Tajemství karet? To se ani nedá popsat, jak je to krásná kniha.

Dívka s pomeranči

Kniha ( pevná vazba )

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky, pokládá otec synovi… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky, pokládá otec synovi nejednoduché otázky, které se dotýkají samotné podstaty lidské existence.

Bestseller v knihy Dobrovský

94724. v e-shopu | 68082. minulý týden

738. v Dívčí romány | 537. minulý týden

3282. v Světová beletrie | 2224. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.3 z 5 4 hodnocení čtenářů

4× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.3 z 5

5 z 5 hvězdiček Lenka Kyselová 31. srpna 2017

tak krásná kniha, přečetla jsem jí za jedno odpoledne, možná pohádka pro dospělé.. líbí se mi jakým stylem je napsána a co všechno v sobě nese, z krásného prostředí Španělské Sevilly se spoustou lásky a pomerančů

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, Albatros Media, 2012, 9788000030517

3 z 5 hvězdiček Bára 28. září 2017

Naprosto úchvatná kniha, která ve me zanechala opravdu silný pocit a myslím, že nejednou se k ni opět vrátím.

Dívka s pomeranči

Narodil sa 8. augusta 1952 v Oslo. Jostein Gaarder pôsobil istý čas ako učiteľ filozofie a dejín myslenia. Je spoluautorom viacerých učebníc o svetonázore a náboženstve. V posledných rokoch sa etabloval ako jeden z popredných nórskych spisovateľov pre deti a mládež.

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh.

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Bylo to tak trochu jako z nějaké pohádky a samozřejmě nechybí happyend. Gaarder ovšem pokračuje dál, za ten šťastný konec, aby čtenářovi předložil spoustu nových otázek. Jaké je naše místo ve světě? Má cenu žít, okusit všechny krásy života, když jsme na světě asi tak vteřinu, a pak nám je zase vezmou? Nebylo by lepší vůbec nebýt? Tohle je jen zlomek, samozřejmě. Kromě toho se opět dozvíte spoustu hloubavého o člověku samotném, o světě, vesmíru, smrti, o plynutí času.

“Filozofie v praxi” podaná Gaarderovým čtivým stylem rozhodně nezklame. Hlavní hrdina příběhu, Jan Olav, mi sice občas přišel až takový ženský, s tou svou bujnou fantazií “co by kdyby”, ale na druhou stranu bylo vtipné, když si představoval, na co všechno člověk může potřebovat tašku plnou pomerančů. Už je mi jasné, že Gaarder je fakt třída. A ty, kteří nad knihou rádi přemýšlejí, obvykle nezklame. Čítaj viac

O autorovi

Narodil sa 8. augusta 1952 v Oslo. Jostein Gaarder pôsobil istý čas ako učiteľ filozofie a dejín myslenia. Je spoluautorom viacerých učebníc o svetonázore a náboženstve. V posledných rokoch sa etabloval ako jeden z popredných nórskych spisovateľov pre deti a mládež.

Vydavateľstvo

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s. V roce 2016 nakladatelství Albatros získalo prestižní pečeť Czech Superbrands award 2016. Albatros tak potvrdil své výjimečné postavení na českém knižním trhu. Ocenění Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Dívka s pomeranči – Jostein Gaarder

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Dívka s pomeranči – Jostein Gaarder již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Nezbedné pohádky

Cvičení s říkankou pro malé děti

Krtek a raketa

Čtení s porozuměním a hry s jazykem Jiřina Bednářová

Dívka s pomeranči – Jostein Gaarder – Specifikace

Jostein Gaarder

dětské

Albatros

160

2012

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky, pokládá otec synovi nejednoduché otázky, které se dotýkají samotné podstaty lidské existence. .

Recenze Dívka s pomeranči – Jostein Gaarder

Produkt Dívka s pomeranči – Jostein Gaarder zatím nikdo neohodnotil. Buďte první. Přidejte recenzi

Dívka s pomeranči

Vydavateľ: Albatros Jazyk: český Formát: Kniha Počet strán: 160 Vydanie: 2019/08 Poradie vydania: 2.

Posledná zmena: 17.02.2020 02:44

Lepšia cena: 6,71 € (vrátane DPH) Vaša cena: 6,87 € (vrátane DPH) Bežná cena: 7,99 € Ušetríte: 1,12 € (zľava 14%) Lepšia cena
 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Dívka s pomeranči

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky, pokládá otec synovi nejednoduché otázky, které se dotýkají samotné podstaty lidské existence.

Detaily o knihe

Názov: Dívka s pomeranči

Originálny názov: Appelsinpiken

Objednávací kód NA618258

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN:

EAN: 9788000055770

Rok a mesiac vydania: 2019/08

Počet strán: 160

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 145 × 205 mm, 380 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Dívka s pomeranči

Kniha ( pevná vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

199 Kč s DPH

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky pokládá otec synovi… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Dívka s pomeranči

Běžná cena: 199 Kč Sleva: 25%

“>

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0486296
EAN: 9788000055770
ISBN: 978-80-00-05577-0
Nakladatel: ALBATROS
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Počet stran: 160
Rok vydání: 2019
Rozměry: 156,0×215,0x18,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: 9 až 12 let

„V e-shopu dobré-knihy nakupuji pravidelně již několik let a vždy jsem byl zcela spokojen.“

Oduševněle napsaný zamilovaný příběh, který osloví čtenáře všech věkových kategorií. V průběhu jednoho večera, během něhož 15letý hrdina Georg čte dopis od svého otce, probíhá před jeho očima celý příběh. Georgův otec zemřel před jedenácti lety, ale jeho dopis byl nalezen teprve nyní. Vedle líčení prostého příběhu lásky, pokládá otec synovi nejednoduché otázky, které se dotýkají samotné podstaty lidské existence.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Gaarder Jostein (*08.08.1952)

Dívka s pomeranči

Jedna z mých nejkrásnějších knih je Dívka s pomeranči, jejímž autorem je norský spisovatel Jostein Gaarder, který se narodil 8. srpna 1952 v Oslu v učitelské rodině.
Ústřední postavy této knihy jsou dvě. Mladý chlapec Georg a jeho 11 let zesnulý tatínek – Jan Olav. Georg je patnáctiletý chlapec, který žije se svojí maminkou Veronikou, sestřičkou Miriam a nevlastním otcem. Bydlí v Oslu a žijí si klidným životem až do doby, kdy Georgova babička najde dopis v dětském kočárku v kůlně.

Babička prozradila, že když Georgův tatínek umíral, řekl: "Ten dětský kočárek nikdy nevyhazujte. Prosím vás o to. Tolik pro mě a pro Georga znamená. Chci, aby si ho Georg nechal. Jednou mu to řekněte. Řekněte mu to, až bude dost dospělý na to, aby pochopil, proč jsem tolik stál o to, abyste ho pro něj zachovali." Všichni to věděli, a tak kočárek brali skoro jako posvátnou věc. Až jednoho dne se do něho babička podívala a v postranní kapse našla obálku, na níž stálo "Georgovi". Dopis předala do rukou adresáta a celá rodina netrpělivě čekala, až se Georg do dopisu podívá a přečte jej. Jenže on si dopis vzal a odešel do svého pokoje, kde se zamkl a nevyšel, dokud ho celý nepřečetl.
Tatínek začal synovi vyprávět poutavý příběh. Jednoho dne, když jel tramvají, potkal krásnou dívku. Měla v rukou sáček plný nádherných pomerančů. Tramvaj jezdila sem a tam a Georgův tatínek měl obavy, že se sáček dívce vysype. Když sebou tramvaj skutečně trhla, Jan Olav se rozběhl k dívce a sáček chytil. Ten by se byl býval nevysypal, ale dotykem cizích rukou se pomeranče rozkutálely po celé tramvaji. Lidé vrhali na Jana ošklivé pohledy a dívka se jen ušklíbla. Vzala mladíkovi pomeranče z rukou a na další zastávce vystoupila. Několik dní se snažil tuto dívku najít, ale marně. Přemýšlel, kde asi bere takhle krásné. Vydal se ji hledat na tržiště a po nějakém čase tam onu dívku skutečně potkal, když pečlivě zkoumala každý pomeranč a s přesností je vybírala. Povídali si, ale ona pak musela odjet. Párkrát se sešli a na "poslední" schůzce řekla, že když na ni Jan vydrží čekat půl roku, budou spolu moci být pak každý den.
Jan nechápal, proč zrovna půl roku. Napadaly ho všelijaké myšlenky o dívce s pomeranči. Třeba se stará o celou rodinu sama a kupuje jim pravidelně dostatek vitamínu. Třeba hodlá jet na výpravu do Grónska a pomeranče ji budou doplňovat tekutiny i vitamíny. Třeba. Možností bylo mnoho a Jan netušil, jaká je ta správná.
Když šel jednoho dne do schránky na dopisy vybrat poštu, i na něho čekal nějaký vzkaz. Byl to pohled od dívky s pomeranči. Stálo tam: "Myslím na tebe. Dokážeš ještě chvíli čekat?" Víc nic. Ani jméno, ani zpáteční adresa. Ale někdo tam namaloval obličejík, byla to její tvář. Vypadal, jako by ho namaloval nějaký umělec, dokonce velký umělec. Na přední straně pohlednice stálo "PATIO DE LOS NARANJOS" – "Pomerančová zahrada" ve španělštině. Razítko pohlednice bylo ze Sevilly ve Španělsku a tam se také Georgův tatínek až z Osla vydal. Našel onu Pomerančovou zahradu a celý den čekal, jestli tam dívku potká. Nepotkal. Nechal jí vzkaz na kašně: "Taky jsem na tebe myslel. Ne, už nevydržím čekat." Ze zahrady odešel, ale když se tam po chvíli vrátil, lístek byl pryč. Odešel tedy a procházel Sevillu. Posadil se do kavárny, u které rostl vysoký pomerančovník. Čekal tak dlouho, dokud dívku nepotkal. Čekal na ni 4 a půl hodiny a pak přišla. Šla s nějakým mladíkem a ten vykřikl: "Jan Olav!"
Jak se později ukázalo, byl to její kamarád ze školy. Ten mladý muž ho poznal podle portrétu, který dívka namalovala a nazvala jednoduše "Jan Olav". Jan na ni musel čekat půl roku proto, že odjela na studia do Španělska. Studovala malířství a v jednom období se učila malovat pomeranče. Proto pečlivě každý vybírala. Pak se zeptala Jana: "Jane Olave, skutečně se na mě nepamatuješ?" Tvrdil, že si ji opravdu nepamatuje, pouze ze setkání v Norsku. Dívka s pomeranči mu ale řekla, že když byli oba malí, hráli si spolu na dětském hřišti, neboť bydlela o ulici vedle než Jan Olav. V tu chvíli Jan Olav nahlas vykřikl: "Veroniko!"
Celý dopis tatínek vyprávěl o nějaké dívce s pomeranči a nakonec prozradil, že se jmenovala Veronika. Veronika. Stejně jako Georgova maminka. Nebyla to shoda jmen, tatínek skutečně popsal lásku ke své ženě a ke Georgově mamince.
Po přečtení dopisu šel Georg za maminkou a žádal ji, aby znovu pověsila do obývacího pokoje obraz s pomeranči, který tam kdysi visel. A maminka souhlasila.
V dopisu se Jan také ptá svého syna na různé otázky (kdo je nyní předseda OSN, jak to vypadá v Norsku, jestli už vědci ví, jak vznikl vesmír. ), vypráví o Georgově dětství, o tom, co spolu zažili. Popsal mu vlastně celý svůj život.

Knížka je velice poutavá, chvílemi i smutná, ale mě se velmi líbala a patří k mým nejoblíbenějším.

60sec: Dívka s pomeranči (Jostein Gaarder)

Popis:
Ahoj, dnešní 60sec je sice o knize pro děti, ale přijde mi, že si ji užijí spíš straší…

Leave a Reply