Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling)

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling)

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling)
 • Elérhető fájlok: Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling).pdf, Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling).epub, Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár (J. K. Rowling).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

Harry Potter a Ohnivý pohár (7)

 • díl v sérii: 4 (předchozí: Harry Potter a vězeň z Azkabanu; následuje: Harry Potter a Fénixův řád)

Ve čtvrtém pokračování dobrodružného příběhu se kouzelnický student Harry účastní turnaje o Ohnivý pohár.
Při mistrovství světa ve famfrpálu se na noční obloze objeví Znamení zla. Není pochyb, že Pán temnot opět povstane. V Bradavicích se uskuteční turnaj tří kouzelnických škol o Pohár tří kouzelníků. Mezi vybranými zletilými šampiony se objeví i jméno Harryho Pottera. Znamená to, že "někdo" usiluje o jeho život.

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2008. Z anglického originálu Harry Potter and the Goblet of Fire přeložil Vladimír Medek. Počet stran: 570. ISBN: 978-80-00-02218-5.

Děj začíná tím, že je ve vesnici Malý Visánek zavražděn starý a pomatený zahradník Frank. V tu chvíli Harryho probudí jeho pálící jizva a on pochopí, že lord Voldemort se vrací. Dělá si s tím starosti, ale na všechno zapomene, když mu jeho nejlepší kamarád Ron oznámí, že díky jeho otci, jenž pracuje na Ministerstvu kouzel, sehnali lístky na mistrovství světa ve famfrpálu.
Na jeho finále se dostanou díky přenašedlu, kde potkávají i Cedrika – studenta Bradavic z Mrzimoru a jeho otce.

Po zhlédnutí napínavého zápasu se Weasleyovi a Harry vrací do kouzelnického kempu, kde na ně ale v noci zaútočí smrtijedi – přívrženci lorda Voldemorta a vykouzlí na nebi Znamení zla, které vyvolá strach po celém světě.

Jakmile po tomto všem dorazí studenti do Bradavic, ředitel jim oznámí, že místo klasického turnaje ve Famfrpálu, se na škole uspořádá ojedinělá soutěž "Tří kouzelníků", které se kvůli bezpečnosti můžou zúčastnit pouze žáci starší 17 let, a zároveň jim představuje nového učitele proti černé magii – bystrozora Alastora "Pošuka" Moodyho.

Pohár, do něhož mají žáci vhazovat svá jména, je očarován těmi nejrůznějšími zaklínadly, ale přesto jako čtvrtého šampiona pohár vybere Harryho, i když on tam svoje jméno nehodil. Všichni se na něj začnou dívat skrz prsty, protože se domnívají, že Harry tam své jméno vhodil, aby získal ještě větší slávu, a tak se opět stává vyvržencem.

Harrymu je hned jasné, že se ho někdo chce zbavit, protože tato soutěž je velice nebezpečná, ale nemá čas pátrat, kdo to udělal, neboť se musí připravovat na první úkol. Tím je souboj s drakem, jemuž má sebrat jeho vejce. Harry tento úkol úspěšně splní a s nejvyšším počtem bodů se dělí o první místo se šampionem z jiné školy, Viktorem Krumem.

V dalším úkolu musí zachránit každý soutěžící svého blízkého člověka, tím je pro Harryho Ron. Díky pomoci skřítka Dobbyho, jenž mu dá rostlinu, kvůli které může dýchat pod vodou, zachrání nakonec i sestru jiné šampionky, jež nedokázala úkol dokončit a za úkol i odvahu opět získává mnoho bodů. Poté následuje řada událostí, mimo jiné i vánoční ples a objevení a následní zmizení pohřešovaného pana Skrka.

Třetí úkol se má odehrávat v obrovském bludišti, ve kterém mají šampioni přes různé překážky najít pohár. Harry se těsně před pohárem setkává s dalším šampionem Bradavic, a to s Cedrikem Diggorym. Jelikož se ale ani jeden nechce dotknout poháru bez toho druhého, uchopí ho oba naráz.
Náhle však zjišťují, že pohár někdo okouzlil a stalo se z něj přenašedlo, které je oba dopravilo na hřbitov, kde se objevuje Červíček (Peter Pettigrew). Ten nejprve zabije smrtící kletbou Cedrika, Harryho odvleče a přiváže k jednomu hrobu. Náhle se Červíčkovi v náruči objeví tvor, jenž vypadá jako zmrzačené dítě. Díky Harryho krvi, jeho části ruky a kostem otce lorda se tvor proměňuje, získává sílu a stává se z něj skutečný lord Voldemort.
Harry se s ním nakonec utkává v souboji, ale díky pomoci duchů svých mrtvých rodičů a jiných lidí, které Voldemort zabil, se i s tělem Cedrika dostává zpět do Bradavic. Tam si ho zdrceného bere do své pracovny Moody a přiznává se mu, že není pravý Moody, ale syn pana Skrka, který je služebníkem lorda Voldemorta. Naštěstí ale dřív, než stačí Harryho zabít, se do pracovny dostává Brumbál a rázně zakročí.

Poté, co si Harry kvůli poranění poleží pár dní na ošetřovně, se loučí se svými přáteli a vrací se zpět ke svým mudlovským příbuzným na prázdniny.

Zdroj: Sokolice, 21.04.2013

Harry Potter a ohnivý pohár.

Harry Potter a Ohnivý pohár – ilustrované vydání – J. K. Rowling

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové, ale s pomocí svých nejlepších přátel Rona a Hermiony to Harry možná… přežije. 1. díl – Harry Potter a Kámen mudrců 2. díl .

Harry Potter 4 a ohnivý pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. .

Antikvariát Wales (Praha 4)

Harry Potter a Ohnivý pohár – J.K. Rowling

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…

Harry Potter a Ohnivý pohár – výroční vydání

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.

Harry Potter a Ohnivý pohár

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé – Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady.

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení.

Běžná cena Běžně 449 Kč

Posíláme do tří dní

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Čtvrté dobrodružství v Bradavicích.

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorovi/autorce

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé – Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií. Kromě psaní knih je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Nedělník The Sunday Times v roce 2008 odhadl její majetek na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain. Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 6 dalších pokračování a 3 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye. Série o Harry Potterovi má celkem 7 částí. Překladatelem většiny částí je Pavel Medek. Všechny knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exkluzivní práva, vydalo český překlad první knihy 31. ledna 1998. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) se zdrželo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Nakonec však donutila nakladavatelství posunout datum publikace a na pátý díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingová prohlásila, že část tohoto času strávila i na psaní jiných knih než pokračování Harryho Pottera. Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela ji nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince (Harry Potter a princ dvojí krve). Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy, datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005, kniha vyšla 16. července 2005, česky vyšla 19. prosince 2005, nelegálně se však začala prodávat už dřív. Rowlingová se – stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností – krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Nakladatelství

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s. V roce 2016 nakladatelství Albatros získalo prestižní pečeť Czech Superbrands award 2016. Albatros tak potvrdil své výjimečné postavení na českém knižním trhu. Ocenění Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

Harry Potter a Ohnivý pohár (6)

POZOR – POZOR! Expres do Bradavic je připraven k odjezdu! Nasedněte, ať vám neunikne čtvrtý příběh ze sedmidílné série o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Tahle knížka je pořádně tlustá, ale nemějte strach, že se jí neprokoušete. Jste přece zvědaví, co se dál bude dít s Ronem, Hermionou, Hagridem a nebohým Nevillem Longbottomem. Sledujte, zda vaši oblíbení hrdinové ze všemožných nástrah vyváznou se zdravou kůží. V Bradavicích se tentokrát odehraje celosvětový famfrpálový pohár a Harry se poprvé zamiluje.

Tato kniha je komerční fantasy román, který využívá vyprávění a hlavně odhalování tajemství. Příběh má zajímavý děj i dobrodružství. Kniha je velmi napínavá, promyšlená a zábavná, zaujala mě jako zábava pro volný čas. Kniha končí dobře i přes smrt některých vedlejších postav.

Ve čtvrtém pokračování příběhu se kouzelnický student zúčastní turnaje kouzelnických škol o pohár tří kouzelníků.
Příběh se odehrává v současné Anglii.

Děj začíná vraždou starého pomateného zahradníka Franka ve vesnici Malý Visánek. V tom okamžiku Harryho probudí jeho pálící jizva. Dělá mu to starosti, tak vše napíše svému kmotru Siriusovi.

Poté odlétá se svým nejlepším kamarádem Ronem a jeho rodinou na mistrovství světa ve famfrpálu. Po zápase napadnout tábor, kde jsou ubytováni návštěvníci mistrovství, smrtijedi, přívrženci lorda Voldemorta. Vše vyvrcholí zjevením Voldemortova Znamení zla.

Harry i s přáteli odjíždí do Bradavic. Zde se tento rok koná soutěž o pohár tří kouzelnických škol. Přijede ještě škola Kruval ze severu a Krásnohůlky z Francie. Za každou školu má soutěžit jeden student. Přestože se Harry nepřihlásil, vybral ho Ohnivý pohár za čtvrtého soutěžícího. Je to velmi nebezpečné, proto si Harry myslí, že se ho někdo snaží zabít. Skoro celá škola si o něm myslí, že je podvodník. To přejde hned po prvním úkolu, kdy Harryho málem zabije drak. Úkol přesto splní a stejně tak i druhý, kdy použil žaberník, aby zachránil z jezera Rona zajatého jezerním národem. Třetím úkolem je obrovské bludiště, které musí co nejdříve projít do středu a najít pohár. Harry to splnil jako první, ale poté co pohár uchopil, zjistil, že je to přenášelo, které ho odneslo někam na hřbitov. Zde je svědkem Voldemortova znovuzrození a vraždy spolužáka Cedrika, jenž pohár uchopil současně s ním. Poté Harry prchá.

Kniha končí Harryho odjezdem na prázdniny k Dursleyovým.

Harry Potter – typický kladný hrdina, odvážný, chytrý, nerespektuje pravidla
Ron Weasley – Harryho nejlepší kamarád, trošku pomalejší, vtipný bručoun
Hermiona – velmi chytrá, pomáhá oběma řešit problémy například s učením

Zdroj: Adéla Hatašová, 20.07.2011

Harry Potter a Ohnivý pohár

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé – Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady.

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla..

Běžná cena Běžně 399 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy 🙂

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Fantasta, snilek a cestovateľ – ja!

milý Martinus, chcel by som sa informovať, či sa jedná o vydanie s americkou alebo britskou angličtinou. Za odpoveď vopred pekne Ďakujem Čti víc

som hrdý Martinusák, ktorý okrem čítania tiež športuje a pečie:) Mám rada svoju prácu, dlhé letné večery, zmrzlinu, kávu, potulky po neznámych mestách. a tiež pozitívne naladených ľudí:)

O autorovi/autorce

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé – Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií. Kromě psaní knih je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Nedělník The Sunday Times v roce 2008 odhadl její majetek na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain. Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 6 dalších pokračování a 3 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye. Série o Harry Potterovi má celkem 7 částí. Překladatelem většiny částí je Pavel Medek. Všechny knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exkluzivní práva, vydalo český překlad první knihy 31. ledna 1998. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) se zdrželo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Nakonec však donutila nakladavatelství posunout datum publikace a na pátý díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingová prohlásila, že část tohoto času strávila i na psaní jiných knih než pokračování Harryho Pottera. Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela ji nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince (Harry Potter a princ dvojí krve). Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy, datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005, kniha vyšla 16. července 2005, česky vyšla 19. prosince 2005, nelegálně se však začala prodávat už dřív. Rowlingová se – stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností – krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Nakladatelství

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s. V roce 2016 nakladatelství Albatros získalo prestižní pečeť Czech Superbrands award 2016. Albatros tak potvrdil své výjimečné postavení na českém knižním trhu. Ocenění Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Harry Potter a Ohnivý pohár – kniha versus film

Jak dobře si pamatujete knižní příběh Harryho Pottera? Nejsou vaše vzpomínky náhodou trochu popletené jeho filmovou adaptací? Přece jen filmoví tvůrci změnili spoustu věcí… Otestujte své znalosti v dnešním kvízu, který jsme připravili k novému ilustrovanému vydání Ohnivého poháru.

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

2 komentáře: “Harry Potter a Ohnivý pohár – kniha versus film”

Otázka č.4 (Harryho probuzení po snu s Voldemortem) má nepřesné a zavádějící odpovědi (technicky vzato není správná žádná): Odpověď 1 lze vyloučit, Harry o mistrovství věděl před příchodem pana Weasleyho z dopisů. Ale odpovědi 2 a 3 obě obsahují chyby, takže těžko říci, která je správná… Odpověď 2 (dle Vás správná) je chybná v tom ohledu, že vyznívá, jako když dopis paní Weasleyové dostal přímo Harry – dopis byl ovšem adresován a doručen Dursleyovým. Odpověď 3 je naopak chybná v informaci, že Harry se probudil s Hedvikou na hrudi – dopis od Rona doručil Pa(pu)šík zatímco Harry byl dole na snídani (kde jej Dursleyovi seřvali za to, že dal jejich adresu Weasleyovým.

Přesně tak! Taky jsem s touto otázkou bojovala.

AudioKniha Harry Potter a Ohnivý pohár Část 1 PJQJGIGVCJ

Popis:

Leave a Reply