Kniha Hledání Aljašky (John Green)

Kniha Hledání Aljašky (John Green)

Kniha Hledání Aljašky (John Green) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Hledání Aljašky (John Green)
  • Elérhető fájlok: Kniha Hledání Aljašky (John Green).pdf, Kniha Hledání Aljašky (John Green).epub, Kniha Hledání Aljašky (John Green).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Hledání Aljašky

kniha od: John Green

Výzva 2020.
Musím říct, že první půlka (zhruba do dne “D”) se četla výborně – vlastně jsem to dal na jeden zátah. Bohužel pak jsem si musel dát pauzu a ke čtení jsem se dostal až za pár dní. A to už mě tak moc nebavilo. Občas jsem se musel do knížky docela nutit a to už je co říci.
Přesto přečteno a i když už mám studentská léta nějaký ten pátek za sebou, uznávám, že jsem se celkem v hlavních postavách viděl.

Příběh je to hezký, to ano. Ale byl trochu předvídatelný. Už na začátku jsem přibližně věděla, jak to dopadne. Ale jinak byl krásně napsaný a pan Green nezklamal.

Kniha se mi libila ale musim uznat, ze serial ktery se loni vysilal je opravdu vyborny..

Kniha se mi líbí, hlavně proto, že dokáže přesně vystihnout, jak se člověk cítí, když ztratí někoho koho miluje, když nakonec vše pochopí, to co měl někdo na mysli.

Úžasná kniha, nádherně napsaná a dechberoucí příběh. nelze jinak než doporučit. rozhodně stojí za přečtení 🙂

Knihu bych si sama nevybrala, ale dostala jsem ji a pustila se do ní celkem s chutí.
Každopádně mám pocit, že pro chlapce, teenagera, je to ideální čtení. Studentský život, nějaké “lotroviny”, také vzdělání a filozofické zamýšlení se, ale i vstup do světa dospělých.

Po Hvězdách, které se mi moc líbily, jsem hledala něco dalšího čtivého od stejného autora. Vzala jsem si Aljašku, a po celou dobu čtění jsem čekala, kdy už konečně přijde TO, co jsem znala z Hvězd. Bohužel nepřišlo. Kniha je rozhodně čtivá, ovšem něco mi na ní chybělo. Úplně mi nesedlo téma, ale to není problém jen této knihy, a to život současné americké mládeže. Životní hodnoty poskládané do žebříčku dle důležitosti, kde na prvním místě je sex, pak alkohol (nejlépe whisky), následuje kouření, jízda autem, počítačové hry event. jiné hazardní hry ( poker) především u mužské části společnosti a péče o zevnějšek ( především u dam) zahrnující manikuru, pedikuru, lodičky, kadeřník, kosmetika a konec žebříčku, mi přijde dost ubohe. Aljaška sice nezachycuje všechno, ale přesto se v knize dají tyto rysy najít. Tak, jak se vždy k Americe vzhlíželo, začínám je trošku litovat. Ke knize ani filmu se určitě nevrátím.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Green John (*24.08.1977)

Hledání Aljašky

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2013 (1. vydání). Z anglického originálu Looking for Alaska přeložila Veronika Volhejnová. Počet stran: 255. ISBN: 978-80-242-4188-3.

Kniha je rozdělena do kapitol, značených počtem dní předtím a poté. Toto členění jasně naznačuje dějový zvrat, zásadní událost, která má ovlivnit všechny účastníky příběhu (smrt Aljašky).

Na prvních stranách knihy jsme seznámeni s 16letým Milesem, jenž odjíždí na internátní školu v Creeku. Dozvídáme se o něm, že na původní škole nebyl příliš oblíben, lépe řečeno, nezískal si žádné přátele. Zato v Creeku téměř okamžitě zapadne do party, jež mu odkrývá taje nezávislého studentského života. Jeho spolubydlící Chip, zvaný Plukovník, mu kvůli výšce a štíhlosti udělí přezdívku Váleček. Chip jej okamžitě zasvětí do neoficiálních pravidel školy, která zahrnují pokyny, jako kde sehnat cigarety, kam si zajít zakouřit, aby nebyl přistižen dozorem, nebo jak maskovat alkohol, aby nebyl v pokoji nalezen. Váleček také záhy pozná místní iniciační tradici, při níž je nováček v noci odvlečen k rybníku a vhozen do vody. Jenže Válečkovi členové jiné party, zvané Bojovníci, navíc svážou nohy a ruce, takže ve vodě musí vybojovat holý život, což popudí Plukovníka natolik, aby naplánoval krutou odplatu. K tomu se nabízí jako vhodná forma kanadského žertu, což je další ze slavných školních tradic, takže taková pomsta nabízí zároveň možnost získání jakési prestiže a slávy.

Mozkem i hnacím motorem Válečkovy party je ale Aljaška Youngová, prudká a impulzivní, přímá a sebevědomá dívka, která otevřeně mluví o sexu a o vztazích. Válečkovi se líbí, ale ještě více je zaujat jejími nápady i úvahami, jež zahrnují také otázky samotného smyslu života a smrti. Aljaška je záhadná a nevyrovnaná, její výkyvy nálad napovídají, že něco vážného v sobě dusí a skrývá před světem. Jméno si prý vybrala jako dárek k sedmým narozeninám sama – Aljaška je prý v překladu “zemí, o kterou se tříští voda”. A Váleček má být jejím vábením i nedostupností navždy poznamenán.
Aljaška s Válečkem flirtuje, ale přitom nadšeně mluví o svém chlapci Jakeovi. S Válečkem rozebírá otázky uskutečnitelnosti “velkého Možná” a diskutuje o tom, zda je možno uniknout z labyrintu života, chápaného po buddhisticku jako utrpení: “Celý život strávíš v labyrintu a myslíš na to, jak z něj jednou unikneš a jak to bude skvělý, a protože si představuješ budoucnost, dokážeš jít pořád dál, ale nikdy neunikneš. Budoucnost prostě používáš tomu, abys utekl před dneškem.”

Velká odplata za útok na Válečka, ale také za zničení Aljaščiny knihovny, se má uskutečnit v době díkuvzdání, kdy většina studentů odjíždí domů. Aljaška, Chip, Váleček, Takumi a Lara tajně vnikají do pokojů Bojovníků a do lahviček od šampónů a gelů jim přidávají nesmývatelné modré barvivo.

Zbytek prázdnin tráví poflakováním se, popíjením a povídáním si. Při hře Můj nejlepší a nejhorší den se o sobě všichni navzájem mnohé dozvídají. Podnapilost uvolňuje zábrany, takže se dozvídáme, jak se Lara přistěhovala z Rumunska, jaké ponížení na předchozí škole zažil Váleček nebo z jak chudého zázemí pochází Plukovník. Triumfuje opět Aljaška: její vzpomínky na nejlepší den líčí obyčejný výlet s mámou do ZOO, její nejhorší den následoval hned poté, když její maminka zkolabovala a osmiletá Aljaška jí nebyla schopna pomoci. Maminka jí před očima zemřela na aneurysma . Proto si Aljaška nerada připomíná otce a dětství, proto bývá přáteli občas přistižena při záchvatech pláče, proto vede pesimistické úvahy. “Mám strach z duchů, Válečku. A doma je jich plno,” odpovídá Aljaška na otázku, proč nejede na prázdniny za otcem. Tímto momentem se nám propojují symboly skryté v promluvách postav i v samotném názvu (“hledání Aljašky”, motiv labyrintu, velké “Možná”).

Dochází k dějovému zvratu. Opilá Aljaška se pokouší svést Válečka, pak telefonuje Jakeovi, ale najednou se splaší a prosí chlapce o pomoc, aby mohla tajně odjet z areálu školy. Chlapci se neptají po důvodech a snaží se upoutat pozornost Orla (dohlížejícího učitele), aby mohla odjet. V příštích dnech je studentům oznámena šokující zpráva: Aljaška zemřela při autonehodě, kdy silně podnapilá ve velké rychlosti narazila do policejního auta, které stálo na silnici kvůli jiné autonehodě. Všichni jsou zdrceni a chlapci nejvíce. Vyčítají si přímou spoluúčast na tomto neštěstí, ale zdá se jim divné, proč se nesnažila situaci zvládnout. Podle slov policisty, jenž byl svědkem nehody, měla možnost strhnout volant. Váleček přemýšlí o možnosti sebevraždy, ale nechápe, jaký důvod by k ní takto náhle mohl vést. Malá nevěra a výčitky svědomí vůči Jakeovi? To se nezdá být dost silným důvodem. Podle Jakea byl prý hovor neutrální, pohodový, až na to, že jej Aljaška náhle ukončila.
Chlapci se dokonce rozhodli otestovat míru její opilosti sami na sobě, aby dokázali poznat, jestli mohla dopravní situaci řešit jinak. V autě byly nalezeny bílé květy.
Právě tato indicie nakonec přivedla Válečka k hypotéze o možném vývoji událostí v onen osudný den. Aljaška si asi při hovoru s Jakeem uvědomila, že zapomněla na výročí úmrtí své matky. To jí připomněla kresba bílé květiny v telefonní budce, proto hovor předčasně ukončila a odjela pryč. Mířila skutečně směrem k domovu, byla ale opilá a příliš rozrušená.

Studenti se nakonec spojí k uskutečnění dalšího kanadského fórku, kterým chtějí uctít Aljaščinu památku. Na den řečníků, kdy se sejdou všichni studenti v tělocvičně, aby vyslechli projev dvou osobností, pozvaných studenty samými, je pozván coby profesor sexuologie striptér. Žertík se vydaří a studenti se tímto s Aljaškou rozloučí navždy.

Váleček čte s oblibou biografie slavných a hledá jejich poslední slova před smrtí. Mluvil o nich také s Aljaškou. “Jdu hledat velké Možná.” To byla poslední slova Françoise Rabelaise, která se stala Válečkovým mottem – lépe je jít velké Možná hledat, nežli jen čekat na smrt.
Co velké Možná znamenalo pro Aljašku?
“Jak se kdy dostanu z tohoto labyrintu?” Tak zněla prý poslední slova Simona Bolívara, o kterého se Aljaška zajímala. Do notesu si napsala poznámku, ke které se nyní Váleček vrací: “přímo a rychle”. Po všech prožitých zkušenostech dochází k podobnému závěru také Váleček, dokáže se s ním však vyrovnat: “I po té době mi pořád připadá, že jediná cesta ven je přímo a rychle – ale labyrint si volím já. Labyrint je děsný, ale já si ho vybírám.”

Zdroj: Jana T., 05.03.2015

John Green

americká, 1977 statistiky

Populární knihy

Komentáře (63)

Greena som zbožnovala v posledných ročníkoch základnej a prvých ročníkoch strednej školy, no postupne, ako mi roky pribúdali, som z neho vyrástla, jednoducho som už nebola cieľovka jeho kníh a prestali ma baviť, pripadali mi slabé. Oceňujem, že sa v knihách dotýka citlivejších tém – nevyliečiteľná choroba, smrť, samovražda, LGBTI tematika, psychické poruchy atď, ale predsa len jeho štýl je určený len pre istú vekovú skupinu.

Od autora jsem četla tyto knihy: Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky, Papírová města, Sněží, sněží. a Příliš mnoho Kateřin. Poslední dvě jmenované jsou dle mého názoru hodně podprůměrné, zbylé jsou opravdu originální a dobré, i když já nejsem cílová skupina, tak i přesto jsem spokojená. Chystám se ještě na knihu Jedna želva za druhou, tak doufám, že mě nezklame. Knihu Will Grayson, Will Grayson číst nebudu, námět mě nezaujal.

Tohoto autora mam rada i kdyz mi to s jeho knihami prijde trochu jako na houpacce. Jedna je skvela a druha nebavi. Mne osobne tedy nebavil od nej asi jen Will Greyson. Jeho byl proste o dost slabsi. No a Kateriny me nelakaji ale ostatni knihy jsem vzdy cetla s velkym nadsenim, byly napinave, ctive, romanticke. On opravdu rozumi svym ctenarum

Četla jsem knihu papírová Města a naprosto jsem se do ní zamilovala je skvělá a rozhodně všem doporučuji

Dříve patřil mezi mé nejoblíbenější autory. Teď se mi trochu změnil styl. Ale Johnovy knihy si vždy s radostí přečtu.

Knihy Johna Greena mám ráda. Není to žádné velkolepé dílo, ale ráda s k nim vracím. Mám doma všechny jeho knihy. Začalo to samozřejmě s knihou Hvězdy nám nepřály ta je přímo dokonalá. Příliš mnoho Kateřin mě až tak nezaujala, ale dočetla jsem. Sněží , sněží neurazí. Nápad mi to přišel skvělý. Hledání Aljašky ,Papírová města a Will Grayson, Will Grayson jsou pro mě ovšem srdcovky. K těm se prostě budu vracet stále dokola, i když je budu znát nazpaměť. Nedávno jsem zakoupila nejnovější knihu Jedna želva za druhou, a jsem zvědavá jaký názor si na ni udělám. 🙂

Sice si o knihách Johna Greena nemyslím, že by to byly nějaké literární zázraky, ale oceňuji, že přivedl ke čtení i dost nečtenářů. Vzpomínám na rok 2014 kdy byly jeho Hvězdy na vrcholu popularity a moje spolužačky na základce, co v životě přečetly jen Honzíkovu cestu v první třídě to hltaly. Já sama od něj četla čtyři knížky s tím, že Hvězdy hrajou hlavně na dojemný příběh, Aljaška byla dobrá, Will Grayson je od něj má nejoblíbenější, ale zásluhou druhého autora a Papírová města byl naprostý, ale naprostý průšvih.

Podtrženo sečteno, sice průměrný autor, ale musí se mu nechat, že jeho jazyk je čtivý. Nicméně v pubertě už nejsem, takže po jeho knížce už asi nesáhnu. 🙂

Ne všechny Greenovy knihy jsou stejné kvality, ale například kniha Hvězdy nám nepřály mě zaulala. Green není až tak dobrý spisovatel, ale každá jeho kniha nese nějákou zajímavou myšlenku a v každé knize je vždy spoustu zajímavých citátů. Dle mého názoru nejsou knihy tohohle autora jenom přitroublé Young adult knihy. Tyhle příběhy mají v sobě něco nostalgického, různé události, kterým si každý z nás projde (např. smrt, smiřovaním se s tím, že ne všechno jde podle plánu či opouštění známého prostředí). Sice to nejsou perfektní knihy, kterým nic nechybí, avšak i tak chápu lidi, co tyhle knihy milujou.

Kniha: Hledání Aljašky – John Green

Kniha: Hledání Aljašky
Autor: John Green

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 19.2.2020
Česká pošta: 19.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 18.2.2020
Ostatní výdejny: 19.2.2020
Uloženka: 19.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


83% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
83 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Knižní klub
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Rozměr: 234 x 153 x 21 mm
Vydání: Vyd. 1.
Název originálu: Looking for Alaska
Spolupracovali: přeložila Veronika Volhejnová
Vazba: Vázaný
Novinka týdne: 2013-47
Datum vydání: 1. 11. 2013
Nakladatelské údaje: Praha, Knižní klub, 2013
ISBN: 978-80-242-4188-3
EAN: 9788024241883

Strhující vyprávění o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat velké Možná, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní. Kráceno

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní. Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

V celé dosavadní existenci Milese zvaného „Váleček“ se zatím nic zajímavého nestalo a jeho posedlost slavnými posledními slovy velikánů v něm vyvolala ještě větší touhu hledat „velké Možná“. Vypraví se tedy do občas bláznivého, trochu nejistého a rozhodně ne nudného světa internátní školy Culver Creek a život přestane být bezpečný – ba změní se v pravý opak. Jen o pár dveří dál totiž bydlí nádherná, chytrá, zábavná, sexy, sebedestruktivní, ujetá a naprosto fascinující Aljaška Youngová, kapitola sama pro sebe. Vtáhne Válečka do svého světa, nasměruje ho k velkému Možná a uloupí mu srdce. Další příběh známého autora Johna Greena – živý, naléhavý a nekonečně dojemný!

Hledání Aljašky

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 1 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

223 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 249 Kč

V celé dosavadní existenci Milese zvaného „Váleček“ se zatím nic zajímavého nestalo a jeho posedlost slavnými posledními slovy velikánů v něm vyvolala ještě větší touhu hledat „velké Možná“. Vypraví se tedy do občas bláznivého, trochu nejistého a rozhodně ne nudného světa internátní školy Culver Creek a život přestane být bezpečný – ba změní se v… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

V celé dosavadní existenci Milese zvaného „Váleček“ se zatím nic zajímavého nestalo a jeho posedlost slavnými posledními slovy velikánů v něm vyvolala ještě větší touhu hledat „velké Možná“. Vypraví se tedy do občas bláznivého, trochu nejistého a rozhodně ne nudného světa internátní školy Culver Creek a život přestane být bezpečný – ba změní se v pravý opak. Jen o pár dveří dál totiž bydlí nádherná, chytrá, zábavná, sexy, sebedestruktivní, ujetá a naprosto fascinující Aljaška Youngová, kapitola sama pro sebe. Vtáhne Válečka do svého světa, nasměruje ho k velkému Možná a uloupí mu srdce. Další příběh známého autora Johna Greena – živý, naléhavý a nekonečně dojemný!

Bestseller v knihy Dobrovský

2584. v e-shopu | 3737. minulý týden | 1585. nejlepší dosažené 31.07.2019

98. v Světová beletrie | 101. nejlepší dosažené 15.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 14 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Adéla Rosípalová 16. prosince 2019

V knihách Johna Greena při každém čtení najdete něco nového. Ideálně pokud máte mezi čtením párletou pauzu, protože k tomu pak přistupujete úplně jinak. Aljaška mi pokaždé dá nová moudra, že už jen držet tu knihu a číst prvních pár řádků ve mně evokuje jakýsi zvláštní pocit, jako bych seděla poblíž přítele. Není to dokonalý příběh, ale právě to ho dělá výjimečným. A kam se hrabou Hvězdy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, YOLI, 2018, 9788075497000

5 z 5 hvězdiček Ilona Kvasničková 13. února 2019

Kniha se mi opravdu moc líbila. I když jsem ze začátku nechápala odpočítání dní na konci to vše dalo smysl. Nejen, že je oddechová ale nechybí i trochu filozofie 🙂 Jen do ni!

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, YOLI, 2018, 9788075497000

5 z 5 hvězdiček Anonym 9. února 2019

Jedna z mých nejoblíbenějších od greena. Silný děj a hezky napsané.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, YOLI, 2018, 9788075497000

5 z 5 hvězdiček Saša Rističová 8. února 2019

Knihy Johna Greena jsou si velice podobné, jak už postavami, tak dějem, ale každý příběh něčím upoutá. Aljaška mě zaujala jako i ostatní knihy od J.G.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, YOLI, 2018, 9788075497000

5 z 5 hvězdiček Anonym 7. února 2019

Knížka se mi moc líbila. Je sice spíše pro mladistvé, ale byl to oddech. Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, YOLI, 2018, 9788075497000

5 z 5 hvězdiček Jana Kovačová 7. února 2019

Toto byl tak úžasný zážitek číst. Bavila jsem se od začátku až do konce. Div, že jsem na konci neuronila slzu. Velmi pěkná kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, YOLI, 2018, 9788075497000

5 z 5 hvězdiček Michala Veldová 7. února 2019

Silný a poutavý příběh, jako většina knížek od Greena. Vtipné a zároveň chvilkama i na zamyšlení.

Hledání Aljašky

Kniha ( pevná vazba )

  • Skladem 3 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

268 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 299 Kč

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní. Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

Bestseller v knihy Dobrovský

7863. v e-shopu | 7859. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.2 z 5 74 hodnocení čtenářů

38× 5 hvězdiček 24× 4 hvězdičky 7× 3 hvězdičky 7× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.0 z 5

5 z 5 hvězdiček 24. června 2017

Knížku jsem přečetla na jeden nádech. Fakt doporučuji

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

5 z 5 hvězdiček Tomáš 5. února 2017

Skvělé čtení, spousta emocí, část "potom" už mě vzhledem k události tolik nebavila. :/

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

5 z 5 hvězdiček Tereza Szabó 5. září 2017

Kniha spíš pro mládež, než pro dospělého. Přesto jsem si ji s chutí přečetla 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 42

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

2 z 5 hvězdiček Monika 6. září 2017

Po všem tom humbuku okolo Johna Greena jsem čekala pecku, ale byla jsem hrozně zklamaná. Děj mi přišel strašně slabý, žádnou z postav jsem si neoblíbila a některé pasáže mi přišlo nadmíru zbytečné. Další jeho knihu už si rozhodne neprectu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

3 z 5 hvězdiček Jana 6. září 2017

Hezký příběh,ale spíše pro dospívající než pro dospělé.

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

5 z 5 hvězdiček Denisa 23. června 2017

Úžasný příběh, který bych si mohla číst pořád dokola, ale je spíše určený pro náctileté.

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

5 z 5 hvězdiček Lucie H 9. září 2017

Každá kniha od Johna Greena je skvělá a tato není výjimkou.

Pomohla vám tato recenze? Ano 37

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

4 z 5 hvězdiček Lucie 12. září 2017

První polovina byla skvělá, ale ta druhá už trochu zaostávala. I přesto dávám 4 hvězdy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

3 z 5 hvězdiček Veronika Crhonková 10. září 2017

První půlka knihy zajímavá, dobře čtivá, do půlky druhé už jsem se musela nutit. Nicméně i tak bych knihu doporučila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024241883

5 z 5 hvězdiček Nikola Dosedělová 10. září 2017

[Greenovky] Hledání Aljašky

Popis:
Moje názorování na

Leave a Reply