Kniha Hostitel (Stephenie Meyer)

Kniha Hostitel (Stephenie Meyer)

Kniha Hostitel (Stephenie Meyer) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Hostitel (Stephenie Meyer)
 • Elérhető fájlok: Kniha Hostitel (Stephenie Meyer).pdf, Kniha Hostitel (Stephenie Meyer).epub, Kniha Hostitel (Stephenie Meyer).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kniha: Hostitel – Stephenie Meyer

Kniha: Hostitel
Autor: Stephenie Meyer


93%
56 hodnocení

92%
19 recenzí
počet hodnocení
92 % celkové hodnocení
56 hodnocení + 19 recenzí
Nakladatelství: Tatran
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2009
Počet stran: 552
Rozměr: 238,0×160,0x48,0 mm
Vydání: Vyd. 1.
Název originálu: Host
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Petra Klůfová
Hmotnost: 0,823kg
Jazyk: česky
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Téma: fantazie, psychologické thrillery
Novinka týdne: 2009-33
Datum vydání: 200908
Nakladatelské údaje: Bratislava, Tatran, 2009
ISBN: 978-80-222-0564-1
EAN: 9788022205641

Román na pomezí sci-fi, hororu a psychothrilleru vypráví o dvou duších, které bojují o jedno tělo. Země podlehla invazi neviditelných mimozemšťanů, kteří se implantují do lidských těl a přebírají nad nimi vládu. Některé lidské duše ale dokáží klást odpor a nepřepustit vetřelcům celou svou osobnost. Taková je i duše Melanie Stryderové, do níž byla implantována zkušená Poutnice. Obě hrdinky v jednom těle spolu vedou úporný boj o každou vzpomínku a každou emoci. Co je nakonec tak trochu spojí, je cit k muži jménem Jared, jednomu z posledních vzdorujících lidí. Jedná se koneckonců o záležitost jejich společného těla.

Melanie Stryderová se odmítá vzdát.

Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.

Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" – její vetřelecká "duše" – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.

Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

V knize jsou strany 528 až 533 prázdné. Nejedná se o výrobní vadu, je to záměr.

Hostitel

Melanie StryderovГЎ se odmГ­tГЎ vzdГЎt. NГЎЕЎ svД›t napadl nev > VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Melanie StryderovГЎ se odmГ­tГЎ vzdГЎt. NГЎЕЎ svД›t napadl neviditelnГЅ nepЕ™Г­tel. LidГ© se pro tyto mimozemЕЎЕҐany mД›nГ­ na pouhГ© hostitelskГ© tД›lo; jejich mozek ovlГЎdne vetЕ™elec, ale tД›lo zЕЇstГЎvГЎ netknutГ© a zdГЎnlivД› beze zmД›ny pokraДЌuje v pЕ™edchozГ­m ЕѕivotД›. ObД›tГ­ mimozemЕЎЕҐanЕЇ se rychle stane drtivГЎ vД›tЕЎina lidstva. KdyЕѕ vetЕ™elci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky pЕ™eЕѕГ­vajГ­cГ­ch "divokГЅch" lidГ­, dГ­vka vЕЇbec nepochybuje, Еѕe nastal jejГ­ konec. "Poutnice" – jejГ­ vetЕ™eleckГЎ "duЕЎe" – kterГЎ teДЏ ovlГЎdla Melaniino tД›lo, dostala pЕ™edem varovГЎnГ­ pЕ™ed problГ©my existence v ДЌlovД›ku: zmД›ЕҐ pronikavГЅch emocГ­, pЕ™Г­liЕЎ mnoho smyslЕЇ, vypjatД› ЕѕivГ© vzpomГ­nky. S jednou potГ­ЕѕГ­ vЕЎak Poutnice nepoДЌГ­tГЎ: pЕ™edchozГ­ obyvatelka tД›la se odmГ­tГЎ vzdГЎt vlГЎdy nad svou myslГ­, i kdyЕѕ tД›lo jГ­ uЕѕ nepatЕ™Г­. Poutnice bГЎdГЎ v MelaniinГЅch myЕЎlenkГЎch a doufГЎ, Еѕe objevГ­ pЕ™Г­ДЌinu nezdolnГ©ho lidskГ©ho vzdoru. MГ­sto toho Melanie naopak zaplnГ­ mysl Poutnice vzpomГ­nkami a podobou milovanГ©ho muЕѕe – Jareda, kterГЅ se dosud nД›kde skrГЅvГЎ pЕ™ed vetЕ™elci. A jelikoЕѕ Poutnice se nemЕЇЕѕe oddД›lit od Melaniiny tД›lesnГ© touhy, sama zaДЌne prahnout po muЕѕi, jehoЕѕ mГЎ odhalit. KdyЕѕ vnД›jЕЎГ­ okolnosti pЕ™inutГ­ Poutnici a Melanii, aby uzavЕ™ely nedobrovolnГ© spojenectvГ­, vydajГ­ se spolu na nebezpeДЌnou a nejistou pouЕҐ za muЕѕem, kterГ©ho obД› milujГ­. V knize jsou strany 528 aЕѕ 533 prГЎzdnГ©. NejednГЎ se o vГЅrobnГ­ vadu, je to zГЎmД›r.

Hostitel

Kniha ( pevná vazba )

Román od autorky bestselleru Stmívání. Melanie Stryderová se odmítá vzdát.Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.Když… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Román od autorky bestselleru Stmívání. Melanie Stryderová se odmítá vzdát.Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.

Bestseller v knihy Dobrovský

46069. v e-shopu | 43702. minulý týden

395. v Světová sci-fi | 379. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 11 hodnocení čtenářů

10× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

5 z 5 hvězdiček Teenka 14. února 2017

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Skvělé čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 47

Kniha, Tatran, 2009, 9788022205641

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 28. září 2017

Naprosto skvělý příběh, daleko lepší než série Stmívání. Líbí se mi tato obálka daleko víc než ta filmová. Příběh je odpočinkový, příjemný, ale i napínavý a zajímavý.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, Tatran, 2009, 9788022205641

5 z 5 hvězdiček Syuza 21. září 2017

Přesně si vzpomínám, jak jsem se nemohla na začátku do knihy začíst. Začala jsem ani nevím kolikrát znovu, a teď se tomu divím! 🙂 Kniha byla poté originální, velmi napínavá a čtivá. Bavily mě hovory Poutnice a Melanie.

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Tatran, 2009, 9788022205641

5 z 5 hvězdiček Monika 6. září 2017

Skvělá knížka! Skvělý nápad, postavy, které si člověk zamiluje (Ian) a spád, díky kterému člověk sloupne 600 stran jak nic.

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Tatran, 2009, 9788022205641

5 z 5 hvězdiček Archers 31. srpna 2017

To, co autorka ztratila ve Stmíváním, s tím si vyhrála tady. Pro mě naprosto dokonalá kniha plná pocitů, hlubokých myšlenek a akce. Nedám na ni dopustit, doporučuji, kde se dá, jelikož po pomalejším začátku každého čeká úžasná jízda. PS: Wanda a Ian, za mě topovka spolu s Jamiem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 32

Kniha, Tatran, 2009, 9788022205641

5 z 5 hvězdiček Michaela Jizbová 25. září 2017

Nejlepší kniha od Meyerové, četla se sama

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Tatran, 2009, 9788022205641

5 z 5 hvězdiček Jana R. 11. února 2019

Hostitel

Kniha ( pevná vazba )

Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí,… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.

Bestseller v knihy Dobrovský

21813. v e-shopu | 22697. minulý týden

203. v Světová sci-fi | 211. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 29 hodnocení čtenářů

21× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

5 z 5 hvězdiček kacza.tk 2. září 2017

perfektní kniha, originální

Pomohla vám tato recenze? Ano 52

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

3 z 5 hvězdiček Atlantis 27. září 2017

Je to čtivé, ale pro mě bohužel stejný námět jako u série Stmívání, jen tentokrát s mimozemským elementem místo upírů. Jedna holka, dva kluci, nic víc, nic míň.

Pomohla vám tato recenze? Ano 42

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček Klara 26. září 2017

Opravdu zajímavý příběh, který mě moc překvapil. Na to, jak je knížka dlouhá se četla opravdu rychle.

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček Anonym 20. června 2017

Vzhledem k tomu, že trpím samomluvou 🙂 dokázala jsem si představit, jak se v hlavě hlavní hrdinky hádají dvě postavy. Mimozemská tématika byla pro mě plusem a už kvůli původní obálce jsem si ji musela koupit. Pro mě má kniha hlubší význam – jak daleko jsme ochotni zajít abychom ochránili druhé, co všechno uděláme pro to abychom neztratili sami sebe?

Pomohla vám tato recenze? Ano 35

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček Radka Kovaříková 30. srpna 2017

Úžasná kniha, skvěle napsaná. Otevřete knihu – jeden velký nádech a až na konci knihy výdech. Dokonce i film není zkoněný tak jako většina inspirovaných knihou.

Pomohla vám tato recenze? Ano 30

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček renett 1. září 2017

Za mě nejpovedenější dílo této autorky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček Michaela Komárková 1. září 2017

Nečekala jsem moc a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Povedlo se.

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 28. září 2017

Nejlepší dílo autorky, neskutečně mě bavilo, byla jsem přímo nadšená. Film je také skvělý.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

4 z 5 hvězdiček Veronika 27. září 2017

Na tento žánr moc nejsem, ale po shlédnutí filmu jsem si ji musela přečíst. Byl to opravdu parádní příběh. Velmi čtivý a za přečtení určitě stojí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Tatran, 2013, 9788022206334

5 z 5 hvězdiček Adéla Hochová 26. září 2017

Autorka mě touto knihou mile překvapila. Vytvořila úplně jiný svět, který se mi moc líbil. Do knihy jsem se vžila a konec obrečela. Opravdu moc povedené dílo.

Hostiteľ

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (41)

Obsah knihy: Hostiteľ

Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.

Detaily o knihe

Názov: Hostiteľ

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-222-0561-0

EAN: 9788022205610

Rok a mesiac vydania: 2009/05

Počet strán: 616

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 156 × 240 mm, 930 g

Hostitel

Melanie StryderovГЎ se odmГ­tГЎ vzdГЎt. NГЎЕЎ svД›t napadl nev > VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Melanie StryderovГЎ se odmГ­tГЎ vzdГЎt. NГЎЕЎ svД›t napadl neviditelnГЅ nepЕ™Г­tel. LidГ© se pro tyto mimozemЕЎЕҐany mД›nГ­ na pouhГ© hostitelskГ© tД›lo; jejich mozek ovlГЎdne vetЕ™elec, ale tД›lo zЕЇstГЎvГЎ netknutГ© a zdГЎnlivД› beze zmД›ny pokraДЌuje v pЕ™edchozГ­m ЕѕivotД›. ObД›tГ­ mimozemЕЎЕҐanЕЇ se rychle stane drtivГЎ vД›tЕЎina lidstva. KdyЕѕ vetЕ™elci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky pЕ™eЕѕГ­vajГ­cГ­ch "divokГЅch" lidГ­, dГ­vka vЕЇbec nepochybuje, Еѕe nastal jejГ­ konec. "Poutnice" – jejГ­ vetЕ™eleckГЎ "duЕЎe" – kterГЎ teДЏ ovlГЎdla Melaniino tД›lo, dostala pЕ™edem varovГЎnГ­ pЕ™ed problГ©my existence v ДЌlovД›ku: zmД›ЕҐ pronikavГЅch emocГ­, pЕ™Г­liЕЎ mnoho smyslЕЇ, vypjatД› ЕѕivГ© vzpomГ­nky. S jednou potГ­ЕѕГ­ vЕЎak Poutnice nepoДЌГ­tГЎ: pЕ™edchozГ­ obyvatelka tД›la se odmГ­tГЎ vzdГЎt vlГЎdy nad svou myslГ­, i kdyЕѕ tД›lo jГ­ uЕѕ nepatЕ™Г­. Poutnice bГЎdГЎ v MelaniinГЅch myЕЎlenkГЎch a doufГЎ, Еѕe objevГ­ pЕ™Г­ДЌinu nezdolnГ©ho lidskГ©ho vzdoru. MГ­sto toho Melanie naopak zaplnГ­ mysl Poutnice vzpomГ­nkami a podobou milovanГ©ho muЕѕe – Jareda, kterГЅ se dosud nД›kde skrГЅvГЎ pЕ™ed vetЕ™elci. A jelikoЕѕ Poutnice se nemЕЇЕѕe oddД›lit od Melaniiny tД›lesnГ© touhy, sama zaДЌne prahnout po muЕѕi, jehoЕѕ mГЎ odhalit. KdyЕѕ vnД›jЕЎГ­ okolnosti pЕ™inutГ­ Poutnici a Melanii, aby uzavЕ™ely nedobrovolnГ© spojenectvГ­, vydajГ­ se spolu na nebezpeДЌnou a nejistou pouЕҐ za muЕѕem, kterГ©ho obД› milujГ­. V knize jsou strany 528 aЕѕ 533 prГЎzdnГ©. NejednГЎ se o vГЅrobnГ­ vadu, je to zГЎmД›r.

Hostitel

Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě.

Běžná cena Běžně 548 Kč

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Momentálne na materskej a na knižky teraz akurát tak pozerám alebo čítam nejaké knižky o výchove a stravovaní a samozrejme detské knižky, tie sú teraz naše obľúbené

Kniha se četla jedním dechem, velice zajímavý příběh. Toto byla jedna z mála knížek, kterou jsem četla až do rána a nemohla se od ní odtrhnou, dokud ji nedočtu dokonce.

Skvělá knížka podle mě mnohem lepší než Twilight sága (i když ta se mi líbí taky) . hrdiny budete milovat . mé sympatie měli od začátku Wanda (Poutnice) a Ian . Jinak velice zajímavý milostný čtyřúhelník mezi 3 lidmi a jednou duší. Čti víc

O autorovi/autorce

Nakladatelství

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Hostitel

Vydavateľ: Tatran
Jazyk: slovenský
Formát: Kniha
Počet strán: 616
Poradie vydania: 1.
Běžná cena: 50 Kč
Sleva: 16%

">

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0010022
EAN: 9788022205641
ISBN: 978-80-222-0564-1
Nakladatel: Tatran
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 616
Rok vydání: 2009
Rozměry: 160,0×238,0x48,0mm
Váha: 84g
Jazyk: Česky
Kategorie: Fantasy, sci-fi, horory

„Skvělý obchod s širokým výběrem a možností zakoupit zlevněné poškozené kusy.“

Román od autorky bestselleru Stmívání.

Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Adresa odběru Poplatek Kdy bude zboží připraveno?
Praha 7, V Háji 15 ZDARMA Nelze objednat
Zásilkovna.cz 55 Kč Nelze objednat
Způsob dopravy Cena dopravy Kdy zboží obdržím?
Balík Do ruky 69 Kč Nelze objednat
Balík Na poštu 69 Kč Nelze objednat
PPL v České Republice 99 Kč Nelze objednat
PPL na Slovensku 400 Kč Nelze objednat
Balík Do balíkovny 53 Kč Nelze objednat
Uvedené ceny jsou včetně DPH
Způsob platby Cena platby
Na prodejně ZDARMA
Bankovním převodem předem ZDARMA
Dobírka 39 Kč
Dobírka 39 Kč
Dobírka 19 Kč
VISA / Master Card ZDARMA
PLATBA 24 – Česká spořitelna od 10 Kč
GE Money Bank od 10 Kč
ePlatby pro eKonto – Raiffeisenbank od 10 Kč
MojePlatba – Komerční banka od 10 Kč
mPenize – mBank od 10 Kč
ČSOB od 10 Kč
ERA od 10 Kč
Sberbank od 10 Kč
Fio banka od 10 Kč
PaySec od 10 Kč
Masterpass od 10 Kč
Edenred 39 Kč
Benefity 39 Kč
Twisto ZDARMA
Hotově na pobočce Zásilkovna 25 Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ

Naprosto skvělá, strhující kniha ;o))

Úžasná kniha. doporučuju. 😀
P.S. Neví někdo jestli nechystá S. Meyer pokračování? 😉

četla jsem knihu asi v r. 2010 a byla naprosto úžasná, četla se sama a jedním dechem!

Hostitel – recenze knihy

Popis:
Více info u mě na blogu 🙂 http://knihankov.blogspot.com/

Leave a Reply