Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown)

Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown)

Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown)
 • Elérhető fájlok: Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown).pdf, Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown).epub, Kniha Šifra mistra Leonarda (Dan Brown).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Е ifra mistra Leonarda

PoznГЎmka: Kniha takГ© vyЕЎla v nakladatelstvГ­ Argo (v jinГ©m pЕ™ekladu) pod nГЎzvem "Da Vinciho kГіd".

Anotace: VraЕѕednГ© tajemstvГ­ zakГіdovanГ© do nejznГЎmД›jЕЎГ­ho Leonardova obrazu sahГЎ aЕѕ do dneЕЎnГ­ch dnЕЇ. Ve hЕ™e nenГ­ nic menЕЎГ­ho neЕѕ svatГЅ grГЎl! Robert Langdon, uznГЎvanГЅ harvardskГЅ profesor nГЎboЕѕenskГ© symbolologie, pobГЅvГЎ sluЕѕebnД› v PaЕ™Г­Еѕi, kdyЕѕ v jeho hotelovГ©m pokoji zazvonГ­ telefon. SprГЎvce umД›leckГЅch sbГ­rek v Louvru byl zavraЕѕdД›n. Co s tГ­m mГЎ spoleДЌnГ©ho profesor historie? DЕЇvod leЕѕГ­ hned vedle mrtvГ©ho tД›la: nevysvД›tlitelnГЎ ЕЎifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouЕЎtГ­ do pГЎtrГЎnГ­ a k svГ©mu ohromenГ­ nГЎhle vidГ­, Еѕe kamsi do temnot vede stopa zЕ™etelnГЅch nГЎpovД›dГ­, viditelnГЅch pro vЕЎechny, kdo vidД›t chtД›jГ­, obsaЕѕenГЅch pЕ™Г­mo v dГ­le geniГЎlnГ­ho Leonarda da Vinci. Do hry se zapojГ­ takГ© talentovanГЎ odbornice na ЕЎifry a kГіdy, Sophie NeveuovГЎ, a na svД›tlo vychГЎzejГ­ dalЕЎГ­ zГЎhadnГ© souvislosti, naznaДЌujГ­cГ­ spojenГ­ zavraЕѕdД›nГ©ho s elitnГ­ spoleДЌnostГ­, tajnГЅm Е™ГЎdem zvanГЅm PЕ™evorstvГ­ sionskГ©, jehoЕѕ ДЌlenem byl kdysi i sГЎm Leonardo. NastГЎvГЎ bezdechГЎ honba PaЕ™Г­ЕѕГ­ i LondГЅnem, zatГ­mco nepЕ™ГЎtelГ© beze jmГ©na a bez tvГЎЕ™e se snaЕѕГ­ vЕЎechno pЕ™ekazit. PradГЎvnГ© tajemstvГ­, jehoЕѕ zveЕ™ejnД›nГ­ by znamenalo pЕ™epsГЎnГ­ lidskГЅch dД›jin, mГЎ zЕЇstat navД›ky skryto.

O knize

nГЎzev: Е ifra mistra Leonarda
orig. nГЎzev: Da Vinci Code
pЕ™eloЕѕil: ZdГ­k DuЕЎek
grafickГЎ Гєprava: Libor Batrla
nakladatelstvГ­: Argo
rok vydГЎnГ­: 2008 (2. vydГЎnГ­)
ISBN: 978-80-7203-994-4
poДЌet stran: 444
rozmД›ry: 15Г—21,5cm
vazba: vГЎzanГЎ

Recenze

Brown, Dan – Е ifra mistra Leonarda

JestliЕѕe se ohlГ©dneme za rokem 2003 na anglo-americkГЅch kniЕѕnГ­ch trzГ­ch, zjistГ­me, Еѕe absolutnГ­ jedniДЌkou v prodejnosti a popularitД› je romГЎn americkГ©ho autora Dana Browna Е ifra mistra Leonarda (orig. The Da Vinci Code). VyЕЎla nД›kdy v bЕ™eznu 2003 a hned prvnГ­ tГЅden obsadila No.1 v renomovanГ© kniЕѕnГ­ hitparГЎdД› New York Times. A po tГ©mД›Е™ jednom roce je na tomto mГ­stД› stГЎle. Dokonce i dlouho oДЌekГЎvanГЅ pГЎtГЅ dГ­l z cyklu Harry Potter na tento romГЎn nestaДЌil. StejnГЎ situace je i na anglickГ©m trhu, nebo v nejvД›tЕЎГ­m knihkupectvГ­ na internetu AMAZON.com , kde je kniha vЕѕdy nД›kde mezi 1. aЕѕ 5. mГ­stem.

ZajГ­mavГ© odkazy

 • UkГЎzka z knihy
 • Е ifra mistra Leonarda
  – detail knihy na strГЎnkГЎch nakladatelstvГ­ Argo
 • Е ifra mistra Leonarda
  – strГЎnka o knize

Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Е ifra mistra Leonarda mЕЇЕѕete koupit u spЕ™ГЎtelenГ©ho internetovГ©ho knihkupectvГ­ KOSMAS.

Šifra mistra Leonarda – rozbor díla k maturitě (2)

Kniha: Šifra mistra Leonarda

Autor: Dan Brown

Přidal(a): Pechy24

Dan Brown (* 22. 6. 1964 New Hampshire)

Je to americký spisovatel známých thrillerů. Vystudoval elitní střední internátní školu v New Hampshire, kde později i chvíli učil angličtinu. V roce 1996 vydals svou první knihu Digitální pevnost (tajné služby) a stal se tak spisovatelem na plný úvazek. Podle časopisu Time se stal jedním z nejvlivnějších lidí na světě díky knize Šifra mistra Leonarda.

Zajímá se o kryptologii. Jeho tvorba se pohybuje na hranici fikce a skutečnosti. Píše velmi čtivě, ale často si pujčuje motivy od jiných autorů (Umberto Eco). Nebojí se kontroverze (americké zoravodajské služby, církev).

Dílo: Digitální pevnost, Pavučina lží, série s harvardským profesorem Robertem Langdonem: Andělé a Démoni (1999), Šifra mistra Leonarda, Ztracený symbol

Brown sou tvorbu započal v době celosvětového boomu s podobnou tématikou (konspirace, historie. )

Americká moderní literatura – postmodernismus

 • bývá reakcí proti modernismu (který už neměl, co nabínout) a avantgardě
 • dvě úrovně vnímání díla, aby uspokojilo jak více či méně náročné čtenáře
 • spojování odlišných stylových prvků – současně detektivka, historický román, filosofická úvaha
 • sklon k mystifikaci
 • využívají prvků již napsané litertury a přetvářejí je a tvoří vlastní literaturu
 • představitelé: Umberto Eco (Jméno růže), Milan Kundera (Nesnesitelná lehkost bytí), Vladimir Nabokov (Lolita), Raymond Khoury (Poslední templář), Robert Fulghum (Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce), John Irving (Světpodle Garpa), Ed McBain (detektivky), Stephen King (To), Capote Truman (Snídaně uTiffanyho), Hailey Arthur (Letiště)

Zábavná konspirativní literatura

 • částečně navazuje na postmodernismus
 • vyžívá fikce, pracuje s historií, záhadami a spočensko-historicky zajímavými tématy (Templáři, Leonardo da Vinci…);
 • přidává nové spekulace, nebo velmi zručně a rafinovaně oprašuje staré

Šifra mistra Leonarda

Jedná se o druhý díl volné trilogie spojené postavou profesora Roberta Langdona. Kniha zaznamenala obrovské ohlasy čtenářů (velmi provokativní téma). Poukazuje na postoj moderní společnosti k církvi. Děj se odehrává v Paříži, Londýně a Anglii v součastnosti.

Zamyšlení nad vírou a nad institucí církve (lži a přetvářky); přiblížení umění, historie a náboženství širší veřejnosti – seznámit s výše zmíněnou problematikou

Robert Langdon, odborník na symboly, je uveden na místo činu vraždy správce Louvru, Jacquese Saunièrea, jakožto svědek. Langdon měl se Saunièrem schůzku po své přednášce, stařec však nepřišel. Vyšetřováním je pověřen Bezu Fache, který považuje Langdona za hlavního podezřelého – poslední, co Saunière před svou smrtí udělal, byla řada šifer, které je měly přivést na stopu vraha. Oběť se svlékla a naaranžovala své tělo tak, aby připomínalo slavnou Da Vinciho kresbu – Vitruviovu figuru. Na své nahé tělo vlastní krví namaloval pentagram, symbol bohyně ženství, a pod sebe napsal řadu čísel (přeházenou Fibonacciho posloupnost) a pár zdánlivě nesmyslných veršů.

Na místo činu se dostavila mladá kryptoložka Sophie Neveuová, která předala svůj telefon Langdonovi s odůvodněním, že na něm má zprávu z amerického velvyslanectví. Langdon si poslechl vzkaz na záznamníku a zjistil, že mu ho tam nenechalo velvyslanectví, ale Sophie. Ta ho na toaletě, kam ho ve vzkazu poslala, varovala, že je hlavním podezřelým, protože na jednom ze vzkazů zanechaných obětí, který však policie již smazala, stálo, že mají najít Roberta Langdona. Sofie dále Langdonovi vysvětlí, že to ona ho měla najít, protože Saunière byl její dědeček.

Ve své skrýši nemohli zůstat dlouho – Fache se dozvěděl, že Sophie nebyla poslána policií, ale že přišla na vlastní pěst. Langdon se svou společnicí zmatou policii tím, že GPS z Robertova kabátu, kam ji někdo ukryl, vhodí v mýdle na korbu náklaďáku, což vyvolá dojem, že je Langdon na útěku. Poté, co se všichni vyšetřovatelé vydají na honbu za náklaďákem, Sophie s Robertem nenápadně Louvre opustí.

Mezitím se Saunièreův vrah, Silas, vydává do katedrály St. Sulpice, kam ho nasměrovali čtyři strážci tajemství (mezi něž patřil i Saunière), které zabil a ze kterých se pokusil vytáhnout jejich tajemství. V kostele Silas hledá základní kámen k tajemství, pro které ho poslal Aringarosa, biskup ortodoxního křesťanského sdružení Opus Dei. Nic nenachází a dochází mu, že to, co mu prozradili strážci, je jen domluvená lež pro případ, že by byli odhaleni a zavražděni.

Po odjezdu policie se Sophie s Langdonem pokusili rychle dostat z muzea pryč, ale když si uvědomili, že nesmyslné verše jsou anagram tvořící nápovědu “Leonardo da Vinci – plátno Mony Lisy”, vrátí se zpět. Na ochranném skle Mony Lisy je ukryta opět nápověda, která je po vyřešení navede k dalšímu Leonardovu obrazu Madony ve skalách. Za ním je schován klíč, který – jak si Sophie vzpomene – patřil jejímu dědečkovi. Po tomto objevu musí již z muzea zmizet, což se jim i přes pokus hlídače o jejich zadržení nakonec podaří. Oba nasednou do auta a míří k americké ambasádě. Sophie si při cestě vzpomene na to, jak jednou nachytala svého dědečka při nějakém jí neznámém rituálu.

Cesta k ambasádě je zatarasena policejními auty, a tak dochází k další honičce. Policii setřesou v Boloňském lesíku a vymyslí plán na setřesení policie. Koupí lístky na vlak, ale nechají ho ujet, aby svedli své pronásledovatele na falešnou stopu. Sami odjedou taxi na rue Haxo, jak to našli napsané na klíči. Při cestě Langdon Sophii vysvětlí, že Převorství sionské mělo za úkol najít poklady v Herodově chrámu a chránit je. Pro tento účel byl dokonce založen templářský řád, který chránil sangreal (svatý grál).

Na rue Haxo najdou obrovskou švýcarskou banku. Klíč je dovede až k trezoru, jehož vlastníkem byl Saunière. Pomocí Fibonacciho posloupnosti se dostanou až k tomu, co je uchováno vevnitř – k malé dřevěné skříňce. Z banky jsou poté nenápadně odvezeni v obrněném vozidle, protože ředitel nehodlá své klienty předhodit policii.

Ukáže se, že dřevěná schránka ukrývá kryptex – válec, do něhož se člověk dostane tím, že sestaví správné slovo na jeho povrchu. Pokud se ho někdo pokusí otevřít násilím, rozlije se uvnitř ocet, který tajné poselství zničí. Než se Sophii a Langdonovi podaří kryptex otevřít, vyžene je ředitel banky Vernet z auta, protože si myslí, že jsou zloději. Nakonec se jim však podaří po zápase uniknout.

Langdon a Sophie s ukradeným vozem zamíří k odborníkovi přes Převorství sionské – Leighu Teabingovi, výstřednímu britskému sirovi. Ten Sophii vysvětlí, co je to vlastně ten svatý grál. Podle sira se Leonardo da Vinci snažil ve svém díle odhalit tajemství, které skrývá pravou tvář Ježíše Krista. Bylo sepsáno zhruba osmdesát evangelií o jeho životě, ale všeobecně známa jsou pouze čtyři, která se církvi hodí nejvíce. Tak bylo utajeno tajemství o tom, že Máří Magdalena byla ženou Ježíše Krista a skutečnou podobou svatého grálu. Svatý grál má podle Teabinga symbolizovat i spojení krve Krista a Magdaleny – jejich společného potomka. Z rodu jejich potomka pochází Merovejovci, kteří obývají Francii dodnes. Převorství sionské má chránit sarkofág Máří Magdaleny, kde je ukryta i celá pravda.

Po krátké roztržce poté, co se sir Teabing dozví o tom, že jeho společníci jsou stíháni, ve všech vzroste odhodlání najít svatý grál. Náhle se však v sídle hostitele zjevil Silas, jenž byl odhodlán sebrat kryptex, v čemž mu zabránil Teabing, který jej zneškodnil. Výstřel při roztržce však způsobí, že dovnitř vtrhne policie. Celá společnost se kvapem vydá na letiště, aby mohli i se zajatcem uprchnout do Anglie. Při přeletu zjistili, že v dřevěné krabičce chránící kryptex je schována nápověda, pomocí níž Robert zjistí, že hledané slovo je “sofie”, tedy moudrost. K všeobecnému zklamání však nenalezli kýženou odpověď, ale další kryptex s nápovědou.

Když se společníci chystají přistát, čeká je na letišti policie a chce je vlákat do pasti historkou o úniku plynu. Při manévru letadla vyskočí všichni kromě Teabinga a jeho sluhy Remyho a ukryjí se v jeho autě. Policie nakonec najde v letadle jen rozzlobeného sira. Ten poté dovede ostatní do templářského kostela v Londýně na Temple Street, kde bylo v hrobkách pohřbeno deset rytířů ve zbroji. Toto místo poznal z básně, jež měla vést k vyřešení menšího kryptexu. Nakonec se však ukáže, že žádná těla v kostele nejsou, tudíž že jsou na špatné stopě.

K všeobecnému zděšení jsou navíc přepadeni Silasem, jehož osvobodil Remy. Díky němu získá menší kryptex a zajme sira jako rukojmí. Langdon se Sophií se vydají do Královské koleje, aby v místní knihovně našli nějaké užitečné informace. Předtím se ale spojí s policií, aby oznámili únos, a Bezu Fache, který se spojil s biskupem Aringarosou, je varuje před dalšími kroky. Do daty nabitého počítače zadají klíčová slova a čekají, až se jim zobrazí výsledek.

Silas se schovává ve středisku Opus Dei, kde ho vysadil Remy, který jako jediný zná totožnost Učitele, jenž dává Silasovi pokyny. Při honičce se Silas střetne se svým vychovatelem – biskupem Aringarosou, kterého ve zmatku postřelí. Po zahlazení všech stop Remy Učiteli předá kryptex, po čemž umírá na alergický záchvat způsobený arašídy, které mu Učitel vsype do pití.

V knihovně mezitím nabíhají odkazy na stránky, jež souvisí s klíčovými slovy zadanými do počítače. Roberta zaujme odkaz na dokument, který se týká Isaaca Newtona a který výborně pasuje do nápovědy, která má sloužit k otevření kryptexu. Stále však nemohou zjistit slovo, jež by jej otevřelo. Stejně tak je na tom i Učitel, který je poprosí, aby si vyzvedli Teabinga v zahradách.

Zde se ukáže, že Učitel je ve skutečnosti Teabing sám. Poslal Silase zabít Saunièra, aby se dozvěděl pravdu o svatém grálu, jímž je doslova posedlý. Prozradí Sophii, že smrt jejích rodičů nebyla náhoda. Teabing chce od Roberta pomoci při rozluštění hesla k otevření kryptexu, jehož obsah by mohl směřovat k nalezení grálu, ale Langdon vyhodí kryptex do vzduchu a ten se po dopadu na podlahu rozbije. Když za nimi vtrhne Bezu Fache a zatkne Teabinga, uvědomí si sir, že Robert kryptex otevřel ještě předtím, než ho zničil.

Poslední společnou cestu Roberta a Sophie určují verše, které byly ukryty v kryptexu:

“Kde kalich v sobě tajně skrývá břit
a dávný Roslin stráží její klid
ji krášlí díla mistrů, nebe hvězd
v ta místa právě dej se zpátky vést.”

Tato hádanka je zavede do Rosslynské kaple, v níž sice nenajdou grál, ale Sophie konečně pozná pravdu o své rodině. Po zavraždění jejich rodičů se musela rodina rozdělit, takže babička odjela s vnukem (bratrem Sophie) do Skotska, zatímco dědeček se zabydlel se Sophií ve Francii. Pravé místo spočinutí grálu je nakonec nalezené v Paříži, kde leží Roseline (Růžová linie). Na této linii se nachází i světoznámé muzeum Louvre se svou slavnou pyramidou. Pod ní je menší pyramida připomínající hrobku, kde se denně tisíce turistů klaní svatému grálu.

Robert Langdon – harvardský profesor,vzdělaný, odhodlaný, ochotný, zvědavý, důvěřivý

Sophie Neveuová – vnučka Saunièra, potomkyne J.CH,

Bezu Fache – policista, velmi oddaný své víře, důvěřivý, odhodlaný

Jacques Saunière – pro své tajemství raději umře, chrání Sophii

Učitel – za každou cenu chce znát dávné tajemství, je ochoten zabíjet, má velké prostředky, nakonec se zjistí že je to sir Teabing

Silas – vrah, zabíjí pro zjištění, je zmanipulován Učitelem a svou vírou, důvěřivý, oddaný

Aringarosa – kněz Opus Dei, navádí Silase, v zákoutích obchoduje s ostatními představiteli, velmi přesvědčivý

Literární žánr: thriller, kombinace detektivního příběhu s konspiračními teoriemi

Kompozice: velmi rozsáhlá kniha (přes 500 stran), krátké kapitoly (105), epilog a prolog, střídání pohledů různých postav (profesor Langdon, Silas, Sophie), napínavý a dramatický

 • er-forma; částečně retrospektiva (historické události, vzpomínky hlavních hrdinů)
 • dramatičnost – krátké a dynamické rozhovory postav; myšlenky postav kurzívou
 • spisovný jazyk, odborné výrazy z oborů umění, náboženství, historie
 • cizí jazyky – francouzština, latina
 • Teabing – rysy typické staroangličtiny

Aktuálnost: kniha nutí k úvahám a přemýšlení o své víře, byla zfilmována, rozvířila dlouhé dohady a autor byl v prvopočátku velmi kritizován.

Sophii na druhé straně sálu stékala po čele kapka potu. Langdon pořád ležel na zemi, obličejem dolů. Vydrž, Roberte. Už to skoro mám. Sophie věděla, že by hlídač nikoho z nich ve skutečnosti nezastřelil, a tak obrátila pozornost zpátky k problému, který měla před sebou . Pečlivě prohlížela zdi a podlahu u jednoho konkrétního mistrovského díla – dalšího Leonarda. Ultrafialové světlo ale nic pozoruhodného neodhalilo. Ani na podlaze, ani na zdi, ani na vlastním plátně.

Něco tady ale být musí!

Sophie si byla stoprocentně jistá, že dědečkovy instrukce rozluštila správně.

Co jiného by mohly znamenat?

Mistrovské dílo, které zkoumala, bylo metr a půl vysoké. Bizarní scéna, kterou da Vinci namaloval, zobrazovala pannu Marii v podivné poloze, sedící s malým Ježíšem, Janem Křtitelem a andělěm Urielem na nebezpečné skalní římse. Když byla Sophie malá, žádný výlet k Moně Lise se neobešel bez návštěvy i tohoto druhého obrazu.

Grand-pére, jsem tady! Ale nevidím to!

Sophie slyšela, jak se hlídač znovu pokouší přivolat pomoc vysílačkou.

Představila si znovu vzkaz, načmáraný na ochranném skle před Monou Lisou. MALICHERNOST A DOMÝŠLIVOST OVLÁDLY NÁBOŽENSKÉ AUTRITY. VÍRA ELÉVŮ SLOUŽÍ K ADORACI LŽÍ A CHRÁMŮ. Tato druhá malba před sebou žádné ochranné sklo vhodné k zanechání dalšího vzkazu neměla, a Sophie dobře věděla, že by její dědeček nikdy neposkvrnil mistrovské dílo tím, že by něco psal přímo na ně. Zarazila se. Přinejmenším né zepředu. Rychle vzhlédla k dlouhým provazům, na nichž bylo plátno zavěšeno


Další podobné materiály na webu:

Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda (brož.)

brožovaná
3. vydání, 2012

vázaná
3. vydání, 2010
Skladem Skladem

Šifra mistra Leonarda – ilustrovaný scénář

vázaná
1. vydání,

Rozebráno

Anotace

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného.

DALŠÍ TITULY V SÉRII: Knihy s hrdinou Robertem Langdonem

Čtenářské recenze

Kniha je naprosto úžasná. Super čtivá, v celém rozsahu. Všem doporučuji! Jsem moc šťastný, že jsem jí přečetl. I když v rozporu s tím naprosto zklamán, že už nejsem ‘The Da Vinci Code’ panic. A jelikož se příznivci Bible jako nejstarší fantasy(popř. science-fiction) o tuto publikaci zajímají v takové míře, jsem rád, že jsem ji ‘nepřešel’ a dočetl ji.

Výborná kniha, která přináší nejen zábavné počtení, ale i mnoho podnětů k zamyšlení. Navíc jsem si všimla, že Metafora vydala i nějakou novou knihu, která čtenářům odpovídá na otázky, co je v knize smyšlené a co je podepřeno fakty. Kdo má rád slovní hříčky, tak si v knize také přijde na své 🙂

Dávám je proto, protože knížky Dana Browna jsou jako droga. Sednete si k nim, začnete číst a nepřestanete. Nevím, čím to je, možná tou Hollywoodskou akčností, možná těmi hloupými postavami, možná tím mícháním faktů a smyšlenek, ale u Šifry prostě neusnete, protože budete chtít vědět, jak to už sakra dopadne. A v knížce se pořád něco děje, někdo někoho honí, někdo někam prchá a vy prostě musíte číst a číst a číst. a nevadí vám, že ty fakta, o kterých něco víte, jsou buď smyšlená nebo alespoň pokroucená, nevadí vám ten bulvární styl, vlastně si na konci ani neuvědomíte, že děj díky jedné obří logické chybě postrádá smysl, protože to autorovi sežerete i s navijákem.

Knížka je tedy vlastě slátanina, protože jednak bere sama sebe hrozně vážně a potom prokazuje lež jinou lží, kterou vzápětí podpoří polopravdou. Ale Vy to autorovi v zápalu knihy odpustíte, protože to prostě budete chtít dočíst.

">Možná že platí to, co o Danu Brownovi napsal kdosi na amazon.com – díky Danu Brownovi se hloupí lidé cítí chytří. Ano, asi to tak je, protože všechny Danovy knihy jsou plné blbých postav, plné blbého vysvětlování a fakta jsou překroucena. Přesto dávám čtyři hvězdičky.

Dávám je proto, protože knížky Dana Browna jsou jako droga. Sednete si k.

">Tak včera jsem knihu dočetl a nevím co si o tom mám myslet. dle mého soudu se z tohoto tématu dalo vytřískat daleko více. Téma temlářství je docela zajímavé ale Dan Brown vsadil jen na tohle základní téma a nějak zapoměl že by taky měl psát zápletku. Kdo jenom trochu čte tak musí připustit že ta kniha je po logické stránce strašně slabá. Objevují.

Šifru jsem četla proto, že se jednalo o módní záležitost a všichni o tom mluvili. Celkem rychle jsem knihu přečetla. Docela mne zaujala. Pak jsem příběh viděla zfilmovaný v televizi. Film je nudný. Anděly a démony jsem vzala poté a to už jsem přečetla s velkým sebezapřením. Nemohla jsem se na to soustředit. Strašně mě iritovalo spojování faktů a.

jak bych jednoduse shrnula tuto knihu? blabol? kravina? typicky americky styl..nechci urazit ty, kterym se tento ‘bestseller’ libil, to v zadnem pripade,ale priznejte si, ze kniha nestoji za nic.. a ty rozhovory!! uplne to vidim ve filmu..staci kdyz Bazu Fache promluvi a obracim na dalsi stranku. ale je pravda, ze ji doporucuji kazdemu:() at si kazdy udela obrazek sam.neprislusi mi ji soudit,ne?

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Kniha: Šifra mistra Leonarda (brož.) – Dan Brown

Kniha: Šifra mistra Leonarda (brož.)
Autor: Dan Brown

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 18.2.2020
Česká pošta: 18.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 17.2.2020
Ostatní výdejny: 18.2.2020
Uloženka: 18.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


100%
1 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2012
Počet stran: 431
Rozměr: 22 cm
Vydání: Vyd. v tomto překladu 3.
Spolupracovali: z angličtiny přeložila Barbora Michálková
Jazyk: česky
Vazba: kniha, brožovaná vazba
Datum vydání: 26.01.2012
Nakladatelské údaje: Praha, Argo, 2012
ISBN: 9788025705919
EAN: 9788025705919

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů. Ve hře není nic menšího než svatý grál!

Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto.

Šifra mistra Leonarda je druhou knihou s hrdinou Robertem Langdonem.

Dan Brown a jeho největší záhada!

Popis:
Audioknihy

Leave a Reply