Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine)

Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine)

Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine)
  • Elérhető fájlok: Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine).pdf, Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine).epub, Kniha Žila jsem již před staletími (Barbara Erskine).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Žila jsem již před staletími

kniha od: Barbara Erskine

Četla jsem tuto knihu na doporučení naší knihovnice. Nebyla špatná, ale kdyby byla o čtvrtinu kratší byla by lepší. Zbytečně roztahaný děj. Byla dobře napsaná, ale dlouhá.

Velice zajímavá kniha, místy docela naivní.

Zajímavá čtivá kniha,velice zajímavé rozuzlení

Přečetla jsem na doporučení kamarádky. Uznávám, že autorka dosti dobře sesadila jednotlivé úseky tak, že je to čtivé a celkem to plyne. Pro mne tohle čtení však moc nebylo a uprostřed knihy jsem vážně přemýšlela nad tím, že ji odložím nedočtenou. Vydržela jsem to s mírných přeskakováním jen ze zvědavosti, jestli vůbec nastane jakási katarze a jak ji autorka u Jo provede.
Když to tak promyslím, je to vlastně jen jinak zpracovaný historický román. Rozhodně bych ji nedoporučila někomu, kdo ví něco o regresích. Z vlastní zkušenosti vím, že ošklivé detaily, které mi mohou vadit v prožívání přítomného života, se dají zpracovávat i jednotlivě, nemusím se probírat vším. Podle mého je řešením jedině přijetí, že tohle všechno se mi mohlo kdysi dít, že jsem ve svých inkarnacích byla jak “andělem” tak i “ďáblem”.
Přílišné soustředění na to, co bylo, je vlastně nepřijetí života takového, jaký teď je. Dokladem jsou autorčina slova pronášená ústy Jo: Zdá se, že mám ještě jedno já. Ještě pořád nevěřím, že jsem vtělení té osoby – nějak se k tomu nedokážu přinutit – ale ta žena teď žije svým životem v mé hlavě a je to velmi skutečné. Svým způsobem skutečnější než život, který prožívám teď a tady.
Mně osobně nejvíc promluvila z duše věta, kterou pronesla Joina babička Ceecliff: Jednou z výhod stáří je schopnost přiznat si, že je člověk unavený, a něco s tím následně udělat.

První kniha této autorky a moc se mi líbila. Jestli má víc titůlů, určitě je chci.
Možná vypadá nereálně, že tolik lidí dokáže cestovat časem, umí to dokonce navodit sami u sebe, ale i přesto se příběh odvíjel zajímavě, čtivě a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak jednotliví hrdinové z minulosti skončí a jak chce ty dvě časové linie provázat.

Toto byla moje úplně první kniha od této skvělé autorky a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Včera jsem dočetla Spáčův hrad, také luxus. Píše bravurně, člověk se do příběhu úplně přenese. a vnoří. Mám už od ní 1 knih. Je to úžasná vypravěčka.

V této knize je opět skvěle popsána historie a život lady Matyldy de Braose, ale současnost mě moc nenadchla. Hlavní hrdinka se mi vůbec nelíbila a celkově to na mě působilo nereálně. Poprvé dávám této autorce pouze tři hvězdy:(

Za mne nic moc. Najednou se tam umeli vsichni zhypnotizovat =) Sam i Nick mi byli protivni uz od zacatku. Jedine vzruso byl pribeh Maude, okolo Jo mi to prislo hoodne za vlasy pritazene.

Barbara Erskinová

Na Edinburské univerzitě vystudovala středověkou historii Skotska. Jejím knižním debutem byl román Žila jsem již před staletími z roku 1986, který byl přeložen do 30 jazyků a prodalo se přes tři miliony výtisků. Píše zejména historické romány, kromě nich napsala také několik sbírek povídek. S novým titulem přichází průměrně jednou za dva roky, protože provádí obsáhlý výzkum a protože píše dvě verze každé nové knihy. Prakticky celé její dosavadní dílo je přeloženo do češtiny. Vlastní starobylý zámek v essexském městě Colchester a dům v Herefordu v hrabství Herefordshire.

Na Edinburské univerzitě vystudovala středověkou historii Skotska. Jejím knižním debutem byl román Žila jsem již před staletími z roku 1986, který byl přeložen do 30 jazyků a prodalo se přes tři miliony výtisků. Píše zejména historické romány, kromě nich napsala také několik sbírek povídek. S novým titulem přichází průměrně.

Žila jsem již před staletími

Běžná cena: 399 Kč Sleva: 20%

“>

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0099757
EAN: 9788072433568
ISBN: 978-80-7243-356-8
Nakladatel: Brána
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 528
Rok vydání: 2008
Rozměry: 140,0×205,0x40,0mm
Váha: 66g
Jazyk: Česky
Kategorie: Světová próza

„Bezvadná služba, svědčí o tom i spousta lidí, kteří si knihy vyzvedávají. I při vyzvedávání jde vše rychle, bez zdržování.“

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol napsat sérii článků o metodě �návratů do minulosti" – probuzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Netuší, že tím uvede do pohybu lavinu zážitků ze své dřívější existence středověké šlechtičny, lady Matyldy z Hay, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje proplétání osudů z reálného světa a z minulosti až k nečekanému rozuzlení.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Erskineová Barbara (*10.08.1944)

Žila jsem již před staletími

Jo Cliffordová je známá mladá novinářka. Tentokrát se rozhodne napsat článek o hypnotické regresi (neboli reinkarnační regresi). Aby to byl zajímavý článek, musí hypnotickou regresi zkusit na sobě.

V hypnotickém spánku prožívá svůj dřívější život, život šlechtičny Matyldy de Braose (Lady of Hay). Matylda je manželka Williama de Braose. Později se však seznámí s krásným a půvabným rytířem Richardem de Clare. Na první pohled se do sebe zamilují a od té doby se spolu tajně vídají.
Jednoho dne Matylda prvně navštíví královský dvůr Jindřicha II. Tam se setká s rozmazleným Janem, synem krále Jindřicha II. I když si na první pohled Jana znechutí, netuší, že se do ní zamiloval. Ubíhá čas a na trůn sedá Jan. Matylda postupem času porodí Williamovi několik dětí, jedno z nich je však dcerou Richarda de Clare, to však William neví, neboť je hodně zabrán do své práce na dvoře a navíc je velmi oblíben u krále Jana.
Po dlouhé době však zničehonic král Jan požaduje po Williamovi splatit všechny jeho dluhy. William a Matylda tak velkou částku nedokáží sehnat a nezbývá jim nic jiného než utéct. Matylda prchne do Irska, William zůstává ve Walesu a vede bitvy s královskými vojsky, aby ochránil svá území. Později však všechny ztratí.
Matyldu mezitím král chytí a uvězní. Williamovi nezbývá nic než přijet a jednat. Dostane další možnost částku splatit. Limit na splacení dluhu je však již překročen a William nikde. utíká do Francie. Král Jan dá Matyldu spolu s jejím synem Willem do hladomorny ve Windsoru, kde oba umírají.

Matyldin život se Jo dozvídá pomocí hypnotizéra Carla Benneta, ale později zjistí, že se dokáže zhypnotizovat i sama. Dříve než se dozví o smrti Matyldy, vyjde najevo, že není sama, kdo žije další život. Zjišťuje, že Nick, její bývalý přítel, byl v minulosti král Jan, jeho bratr Sam byl kdysi Matyldin manžel William a fotograf Tim, s nímž se Jo zná už odmalička, býval milencem Matyldy – Richardem de Clare.
Jediný Sam ví, proč se všichni takhle sešli; měli dokončit to, co tehdy nebylo možné. Tři muži, kteří milovali Matyldu, se setkali, aby znova získali její lásku. Tim se při hádce se Samem zraní do hlavy a následující den zemře. Teď už zbývají jen dva muži usilující o Jo. Jelikož je Sam hypnotizér, poštve Nicka proti Jo tak, že jakmile Nick Jo spatří, probudí se v něm myšlenky krále Jana – ublížit Matyldě. A tak Nick dvakrát ublíží Jo, ale ta mu stále věří, ví, že je proti sobě poštval Sam. I Nick to ví, ale nemůže s tím nic dělat.
Nakonec Sama přesvědčí odejít z Anglie. Poté se Jo s Nickem dají dohromady a stanou se snoubenci. A tak nakonec přeci jen získal lásku Jo Nick (král Jan), jenž ještě neměl žádnou příležitost žít z upřímné lásky celý život, a teď se mu to konečně podařilo.

Žila jsem již před staletími

Barbara Erskinová ; [z angličtiny přeložili Gita a Dušan Zbavitelovi]

Všechna vydání

nakladatel Brána
rok vydání 1996
vydání Vyd. 1.
jazyk česky
místo Praha
stran 523
rozměry 21 cm
ISBN 80-7176-447-7 (Knižní klub : váz.)
ISBN 80-85946-40-8 (Brána : váz.)

Tuto knihu nabízí

Nabízení knih k prodeji je dostupné pouze registrovaným uživatelům s ověřeným číslem mobilního telefonu. Zaregistrovat

stav: výborný stav

kniha 300 Kč
Česká pošta (doporučená zásilka) 67 Kč
Zásilkovna 65 Kč
osobní předání – Bystrc (Brno, okr. Brno-město) 0 Kč
osobní předání – Vršovice (Praha) 0 Kč
Praha: u NC Eden, I.P. Pavlova, Hlavní nádraží, případně na trase NC Eden – Hlavní nádraží Brno: Kamechy, zastávka ZOO

Tuto knihu shání 1 uživatel

Pokud ji vlastníte, můžete jim ji nabídnout.

Sháním tuto knihu

Jakmile knihu někdo nabídne, dáme vám vědět.

Historie prodejů

Toto vydání se u nás v minulosti prodalo 8krát.

Žila jsem již před staletími/ Barbara Erskine

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení …

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol psát sérii článků o metodě návratů do minulosti – probouzení vzpomínek na minulá zrození pomocí hypnotického transu. Když přichází jako skeptik do ordinace zkušeného psychiatra, který tyto návraty provádí, netuší, že tím uvede do pohybu lavinu vzpomínek na svou dřívější existenci – lady Matyldy z Hay, středověké šlechtičny, která prožila svůj život ve Walesu za vlády krále Jana. Čtenář s bezdechým napětím sleduje rozvíjení a proplétání osudů lady Matyldy z Hay a moderní novinářky – reálný svět a minulost.

Uživatelské recenze

Zatím nikdo nenapsal recenzi na tuto knihu.

Žila jsem již před staletími (Barbara Erskinová)

Úspěšná novinářka Jo Cliffordová dostává za úkol napsat sérii článků o metodě ?návratů do minulosti" – probuzení vzpomínek.

Recenzie a kritiky

Ďalšie z kategórie Ostatné

Nebezpečná hra

Deväť brestov

Hra na nikdy

Maltézská výměna

Pekingský rozparovač

Na jedné lodi

Keď čert nespí (M.J. Arl >M.J. Arlidge

Hra na mačku a myš

Mesto

Chraň mě před zlými muži

Vražedný rozsudek

Pôvod (Dan Brown) (SK)

Líška

Mráz (Bernard Minier) [SK]

Dobré dievča

Deväť brestov

Doktor Spánok

Deň, keď si zmizol

Okamžik pravdy

Na útěku

Zaradené v kategóriách

Čo sú cookies, pixely a na čo ich potrebujeme?

Ako mnoho iných spoločností poskytujúcich svoje služby na internete, ajmy využívame cookies, pixely a ďalšie technológie. V tomto článku vám popíšeme, ako fungujú a na čo ich potrebujeme.

Súbory cookies sú malé kúsky údajov, ktoré sa ukladajú vašom prehliadači alebo mobilnom zariadení počas prezerania webových stránok. Pixely sú maléobrázky alebo "kúsky kódu", nachádzajúce sa na internetovej stránke alebo v e-maile, ktoré zbierajú informácie o vašom prehliadači alebo mobilnom zariadenía niektoré z nich môžu ukladať aj cookies.

Jednotlivé cookies majú rôznu dobu "trvanlivosti" – rôznu dobu uloženia vo vašom zariadení. Niektoré cookies sa vymažú z vášho zariadenia po tom, ako zatvoríte okno prehliadača (sessioncookie), iné zostávajú vo vašom zariadení uložené aj po ukončeníprehliadania našich webových stránok (permanent cookie).

Prečo používame cookies?

Súbory cookies nám umožňujú zapamätať si vaše úkony a preferencie (napríklad prihlasovacie údaje, údaje o objednávke v nákupnom košíku) v priebehu určitého časového obdobia, aby ste ich nemuseli opakovane zadávať vždy, keď sa vrátite na webovú stránku alebo prechádzate z jednej webovej stránky na druhú. Cookies nám zároveň pomáhajú pochopiť, čo vás zaujíma na našej webovej stránke, či je pre Vás dostatočne prehľadná a viete na nej nájsť to, čo hľadáte. Cookies teda používame tiež za účelomzlepšenia užívateľského zážitku.

Súbory cookies môžu tiež zaznamenávať ďalšie informácie, ako počet návštevníkov našich webových stránok a tiež aké podstránky nášho webu najčastejšie navštevujete. Používajú sa tiež na to aby vám bola zobrazovaná reklama a obsah stránky, ktoré sú pre Vás relevantné vzhľadom na Vaše záujmy a potreby.

Aké cookies používame?

Funkčné a technické cookies – tieto cookies zabezpečujú riadne fungovanie našej webstránky, napríklad zabezpečujú funkciu prihlásenia sa do užívateľského konta na stránke, ukladanie tovaru do nákupného košíka, odhaľujú pokusy o neoprávnené prihlásenie sa do konta, či umožňujú efektívne zobrazovanie obsahu. Bez týchto cookies by naša webová stránke riadne nefungovala, ich použitie je nevyhnutné, doba uchovania poväčšine krátka, a preto si od vás nepýtame súhlas na ich uloženie a pristupovanie k nim. Do tejto kategórie zaraďujeme aj cookies vďaka ktorým pre vás uchováme obsah košíka aj bez toho, aby ste boli prihlásení – mnohí z vás od nás vyžadujú, aby ste si knihy, ktoré si u nás odložíte počas roku do košíka, pred Vianocami našli a mohli tak potešiť svojich blízkych perfektnými darčekmi.

Analytické cookies – tieto cookies slúžia na získanie údajov o návštevnosti našej internetovej stránky, informácii o vyhľadávaniach vykonaných na našej stránke a tiež na zisťovanie, ako sa po našej stránke pohybujete, aby sme ju vedeli spraviť pre vás čo najjednoduchšou na používanie. Keďže pri týchto cookies sme vykonali opatrenia, aby sme zabránili ich zneužitiu (anonymizáciu na strane našich dodávateľov) a súčasne sú implementované opatrenia, aby ste ľahko kontrolovali a obmedzovali využívanie týchto cookies, nepýtame si od vás na ich používanie súhlas. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom na odmietnutie cookies si môžete inštalovať softvérový doplnok dostupný tu.

VIVnetworks.com / Conversant (CJ Affiliate)

Adresa: Adresa: VIVnetworks.com s.r.o., Jungmannovo náměstí 753/18, 110 00 Praha 1, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu a kliknutím sem môžete vylúčiť používanie cookies.

Marketingové a reklamné cookies – tieto cookies používame na to, aby sme Vám vedeli zobrazovať reklamu, ktorá Vás podľa Vašich predchádzajúcich preferencií môže zaujímať, na realizáciu obdobných marketingových činností, či za účelom zabezpečenia našej účasti v sieti afilliatneho marketingu. Cookies tohto typu ukladáme iba na základe Vášho súhlasu. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Adresa: Facebook Ireland Ltd. 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Heureka Shopping s.r.o.

Adresa: Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: QuarticOn S.A. Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warsaw, Poland

Bližšie informácie o ochrane súkromia, vrátane možnosti vylúčiť používanie cookies nájdete tu.

Adresa: L.Svobodu 552/46, Badín 976 32, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: Karpatská 6, Bratislava – Staré Mesto 811 05, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Barbara Erskinová

Knihy autora

Z Londýna, kde po rozvodu prodala dům a zanechala svého povolání profesorky angličtiny, přijíždí Ruth Dunbarová do Edinburghu postarat se o.

402 Kč

Romantický historický román, jehož dějištěm je Anglie, Wales a Skotsko ve 13. století. V dramatickém čase bojů o trůn se odvíjí dlouhý a pohnutý.

268 Kč

Veliký starodávný dům na anglickém venkově získala Joss Grantová jako dědictví po matce, kterou nikdy nepoznala. Když se s manželem a malým synkem.

Kniha: Sleeper´s Castle – Barbara Erskinová

Kniha: Sleeper´s Castle
Autor: Barbara Erskinová

0 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
celkové hodnocení
0 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: HarperCollins
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2016-06-30
Počet stran: 536
Rozměr: 232 x 153 x 40 mm
Jazyk: anglicky
Vazba: Paperback
ISBN: 978-0-00-751317-8
EAN: 9780007513178

Two women, centuries apart. One endless nightmare tearing Wales apart – and only they can stop it. Sunday Times bestselling author Barbara Erskine returns to Hay in the year that marks the 30th anniversary of her sensational debut bestseller, Lady of Hay. Hay-On-Wye, 1400 – War is brewing in the Welsh borders, Catrin is on the brink of womanhood and falling in love for the first time. Her father is a soothsayer, playing a dangerous game playing on the mixed loyalties and furious rivalries between welsh princes and English lords. For two hundred years, the Welsh people have lain under the English yoke, dreaming of independence. And finally it looks as though the charismatic Owain Glyndwr may be the man legend talks of. In the walls of Sleeper’s Castle, Catrin finds herself caught in the middle of a doomed war as she is called upon to foretell Wales’s destiny. And what she sees, is blood and war coming closer. Hay, 2015. Miranda has moved to Sleeper’s Castle to escape and grieve. Slowly she feels herself coming to life in the solitude of the mountains. But every time she closes her eyes her dreams become more vivid. And she makes a connection with a young girl, who’s screaming, who’s reaching out. who only Miranda can help. Is she losing herself to time?

BARBARA ERSKINOVÁ

Barbara Erskinová je britská spisovatelka.

Absolvovala univerzitu v Edinburghu, kde studovala středověkou historii Skotska. Svou první knížku, Lady of Hay (v češtině Žila jsem již před staletími), vydala v roce 1986 s takovým úspěchem, že se díky tomu stala spisovatelkou z povolání. Tento román vyšel už v nákladu přesahujícím milion kopií, přeložen, stejně jako její další díla, do třiadvaceti jazyků. Po úspěšném debutu následovaly neméně úspěšné romány a dvě knihy povídek – v současné době jen v Nakladatelství BRÁNA, které publikuje autorčinu tvorbu, bylo vydáno osm románů a výbor povídek.

Pro objednávky
– nad 1200Kč – zdarma
– nad 600Kč – od 39Kč –> 39 Kč
– nad 200Kč – od 49 Kč
– do 199Kč – od 74 Kč

Osobní odběr na prodejnách Ostrava, Brno a výdejních místech ČB, Praha 3, Praha 8, Plzeň, Olomouc, Pardubice – zdarma

Zasíláme i na Slovensko a do dalších 27 evropských zemí.

Žila jsem již před staletími + Nejtemnějši hodina – Barbara Erskinová

Popis:
Romány

Leave a Reply