Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman)

Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman)

Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman)
 • Elérhető fájlok: Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman).pdf, Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman).epub, Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kniha: Jantarové kukátko – Philip Pullman

Kniha: Jantarové kukátko
Autor: Philip Pullman

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 25.2.2020
Česká pošta: 25.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 24.2.2020
Ostatní výdejny: 25.2.2020
Uloženka: 25.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


70%
1 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
70 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2018
Počet stran: 497
Rozměr: 210×150
Vydání: Vydání třetí, v Argu a v tomto překladu druhé
Spolupracovali: přeložila Dominika Křesťanová
Skupina třídění: Anglická próza
Literatura pro děti a mládež (beletrie)
Jazyk: česky
Vazba: pevná
EAN: 9788025724453

Na hranici tří světů se schyluje k válce. Dávní andělé i démoni přicházejí. Lyra odhalila záměry a sílu moci svého otce lorda Asriela i matky lady Coulterové a chce zabránit naplnění jejich temných plánů. Roger je mrtvý a promlouvá k ní z jiného světa. Potřebuje pomoc. Willův život je také ohrožen, ale prozatím ho chrání jeho objev – dokonalý nůž, kterým se dá prořezat mezi světy, jen ho musíte umět správně použít. Lyra je vyvolená, aby zachránila, co se dá, ale to ještě nezaručuje úspěch jejího konání. Dokáže tedy nakonec přemoci své rodiče a ustát boj proti zlu? Třetí, závěrečná část fantasy trilogie, v níž Lyra bojuje proti mocenským záměrům svých rodičů.

Ve třetím dílu fantasy trilogie musí Will nejprve najít Lyru, kterou její matka, krásná paní Coulterová, drží omámenou v odlehlé jeskyni. Jejich společná cesta je pak vede do říše mrtvých, kde se oba setkávají se svými blízkými. Bitva na nebesích vrcholí a Lyra bezděky naplňuje úlohu, k níž byla předurčena. Pak ale ji i Willa čeká nejtěžší rozhodnutí ze všech.

Philip Pullman

britská, 1946 statistiky · web

Nová kniha

Kniha Prachu, první díl zamýšlené trilogie, nás zavádí do stejného prostředí, v němž se odehrávaly Jeho temné esence, Pullman ale děj posunul do doby o deset let dříve. H. detail knihy

Populární knihy

Komentáře (7)

Trilogie "Jeho temné esence" jsou klenotem v žánru fantasy. Dosti opomíjené, méně známé, ale dokonalé. Doporučuji všem!

nikorka: V ČR by měla vyjít 31.12.218 – považuji to spíše za takový výstřel, než reálné datum, ale uvidíme. Sám už se nemohu dočkat 😉

V 2017 vyšla od Pullmana nová kniha The book of dust – neviete mi, prosím, niekto poradiť, či sa plánuje české alebo slovenské vydanie? Neviem sa k tomu nijako dopátrať. Ďakujem! 🙂

četla jsem serii "Jeho temné esence" a i když jsem se začátku nevěřila tomu, že by mě tenhle typ příběhu mohl bavit, naprosto mě to pohltilo..skvělé čtení

Série Jeho temné esence se řadí k tomu nejlepšímu, co jsem v dětství přečetla. Knížky Sally Lockhartové mám přečtené jen dvě, ale taky byly skvělé.

Série Jeho temné esence jsem si ráda přečetla a i knížky o Sally mě uchvátily, škoda, že jich není víc.

Na Norwich mám pěkné vzpomínky.

A díky těmhle vzpomínkám jsem rád, že i v Norwich se narodil autor jako Philip Pullman, který je oblíbený i zde v ČR.

Jantarové kukátko

kniha od: Philip Pullman

Dle mého nejhorší kniha série. V knize je spousta věcí, které člověka nudí a k pochopení děje nejsou ani trochu důležité. Mimo toho je v knize dost nedotažených věcí a nelogicky chovajících se postav.

Po dočtení jsem začala přemýšlet, jak bych udělala jinak závěr, protože konec této knížky mě vyloženě naštval. Více ve spoilerech.

Kvalitativně velký pokles o proti dvěma předchozím dílům. Kniha je velmi ukecaná a popisuje věci, které čtenáře nebaví a nezajímají. Jsou zde kapitoly, které čtenářovi nic nedávají a kvůli tomu se kniha čte velmi těžko s porovnáním s tím, jakou lehkostí se četly knížky předchozí.

SPOILER:
Kniha není protikřesťanská.
Co mě na knize nejvíce mrzí je závěr. Čekala jsem napětí až do konce, ale vlastně největší zvraty a nejdůležitější okamžiky se odehrávali 150 stránek před koncem.
Konec knihy byla velká nuda.
A proroctví? Já jsem čekala, že Lyra nebude vědět, že ovlivňuje celou existenci, a že bude nucena udělat podobné rozhodnutí jako Eva v ráji.
A místo toho jí nějaký anděl řekl, co má dělat a ona to tak udělala. Takže jaképak proroctví. Navíc, i kdyby se Lyra rozhodla žít ve světě Willa, jaké by to mělo efekt na celý svět? Ona neměla v moci nůž, takže ani nad fantomy moc neměla. Takže o čem vlastně bylo celé proroctví? Proč ji Magisterium chtělo zavraždit?

Kniha je velké zklamání. I přes to, bych ji četla znovu, protože mě celá série bavila. Jen ten závěr je prostě zklamání.

Asi si jdu přečíst Pána prstenů, abych si zpravila chuť.

Příběh se nám odvíjí na více místech a světech. A celé se nám to dobře postupně propojuje. I přesto, že jsou tam nějaká místa nudnější a docela popisné, tak tam pro vykreslení děje být musí.
Celkové se mi to líbí, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem se k tomu dostala až teď, ty myšlenky a ten styl popisu a možná i ten příběh samotný, by jsem v mladším věku neocenila.
No a ten konec, byl pro mě vražedný, pro mě to skončilo hrozně smutně, tady se nekonalo to ,,šťastně až na věky. ”
🙂

Nitky se začínají spojovat. Hrdinové jsou zpočátku rozdělení, každý dlí někde jinde, daleko od sebe, ale přitažlivost příběhu je začíná pozvolna přibližovat k sobě. Mizení Prachu negativně ovlivňuje bezezbytku všechny paralelní světy, co jich jen existuje, a naši hrdinové dělají všechno proto, aby Prach nezmizel úplně, protože by to mělo tragické důsledky pro veškerý život. Všichni projeví značný díl hrdinství a paní Coulterová si přes všechny své zamotané a nepřehledné intriky nečekaně uvědomí své priority. Velmi se mi líbily postavy maličkých Galivespianů. Andělé mi lezli na nervy, protože jejich rozpolcenost mezi duchovními bytostmi, které lze zničit hmotnými prostředky, se mi nezdála uvěřitelná. Účel světa mrtvých se mi ztratil někde mezi řádky a svět Mulefů byl tuze krásný.

Pullman v tomto díle dokončuje svou kritiku církve. Radí nám, ať se nevzdáváme radostí života vezdejšího kvůli příslibu ráje nebeského. Měli bychom žít tady a teď, ne doma na gauči, ne před displeji a obrazovkami, ale někde venku. Potkávat se s lidmi, zažívat příhody, dobrodružství, milovat, trápit se, přemýšlet, být v pohybu, být aktivní. Protože až nás jednou budou harpyje doprovázet na druhou stranu, tak od nás budou chtít slyšet příběhy a byla by velká škoda, kdybychom jim neměli co vyprávět.

Hezké zakončení série.

„. Prach je označení pro to, co se stane, když si hmota začne uvědomovat samu sebe. Hmota má v lásce hmotu. Snaží se zjistit o sobě víc, a tehdy se objevuje Prach. První andělé vznikli koncentrací Prachu. “

Důstojné zakončení krásné série. Měla jsem trochu obavy, že napínavému příběhu ke konci dojde dech, ale nestalo se tak. Naopak mi ukončení přišlo příliš rychlé, spousta věcí otevřených. Ačkoli jsem přála Lyře jiný konec, musím přiznat, že takhle je to asi lepší. Uvěřitelnější. I když bych možná přivítala alespoň nějaký dovětek ve stylu „Po dvaceti letech. “ Sice je mi celkem sympatické, že autor nechává na čtenáři, aby popustil uzdu vlastní fantazii v otázce dalšího života hlavních hrdinů. Ale co se v jednotlivých světech stalo s vírou a vůbec s církví obecně? Mohu se jen dohadovat, a jelikož filozofování mi nikdy moc nešlo, hodilo by se mi aspoň nepatrné vodítko, abych se v tom tak neplácala. Ale nestěžuju si. Vlastně mám otevřené konce ráda. Nutí člověka přemýšlet.

Jednu hvězdu však přeci jen musím ubrat. A to za paní Coulterovou. Všechny postavy v knize měly přesně vymezený charakter. Někdo se občas choval možná trochu nepředvídatelně nebo jinak, než by člověk čekal. Ale všem jsem to věřila a jejich chování rozuměla. Ne tak paní Coulterová. Nejde o to, že to byla záporná a nesympatická postava. I takové jsou v příběhu důležité. Nikoho by nebavilo číst si jen o samých kladných hrdinech. Ale já jsem za celou dobu ani trochu nepochopila, proč dělá to, co dělá, když je vzápětí schopná najednou otočit o stoosmdesát stupňů. Její postava prostě nebyla uvěřitelná. V jejím případě se autor s nějakým budováním charakteru (ať už kladného či záporného) vůbec nenamáhal. Jen ji využil ve prospěch gradace děje a nechal ji dělat v daný okamžik to, co se mu právě hodilo do krámu. Ještě v prvním díle byly obrysy jejího charakteru vcelku jasné. Ve druhém se ale začaly lehce rozmlžovat. A ve třetím už úplně změňavkovitěla, aby nakonec posloužila coby ušlechtilost sama co nejpůsobivějšímu závěru. Tak takovýhle veletoč na mě byl přece jen trochu moc. Proto nedávám tentokrát plný počet. Nicméně přesto trvám na tom, že tato série je výjimečná a moc ji doporučuji.

Famózní vyvrcholení příběhu Lyry, Willa, a jejich přátel i protivníků. Jeden z nejemotivnějších závěrů v dějinách literatury. Nádhera!

Krásná, čtivá série s neobvyklým námětem a prostředím. Existují stovky světů, některé se našemu podobají. Ten Lyřin se vlastně tolik neliší, mohla by to být varianta našeho světa z 19. století – až na divoženky, lední medvědy v brnění a daemony, kteří doprovázejí každého člověka, a právě ta podobnost plná pohádkových tvorů je velmi zábavná. Bůh je tyran, který chce mít z lidí poslušné a nevědomé poddané, v čemž mu pomáhá mocná a krutá církev, padlí andělé bojují za vědění a svobodu. Události eskalují kolem dvou dospívajících dětí, které objeví, že láska je nejmocnější silou ve vesmíru a že každý může přispět k lepšímu světu.

Philip Pullman

Knihy autora

V tomto pokračování Will, dvanáctiletý chlapec, který nešťastnou náhodou zabil muže, jenž se mu vloupal do domu, prochází tajným oknem do.

267 Kč

První díl rozsáhlé románové fantasy trilogie. V paralelním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. V jejím světě má každý člověk daemona.

338 Kč

Kniha Prachu, první díl zamýšlené trilogie, nás zavádí do stejného prostředí, v němž se odehrávaly Jeho temné esence (tedy Zlatý kompas a spol.).

Jantarové kukátko

Kniha ( pevná vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

398 Kč s DPH

 • Kniha ( pevná vazba ) 298 Kč s DPH Nedostupné
 • Kniha ( pevná vazba ) 298 Kč s DPH Nedostupné

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Ve třetím dílu fantasy trilogie musí Will nejprve najít Lyru, kterou její matka, krásná paní Coulterová, drží omámenou v odlehlé jeskyni. Jejich společná cesta je pak vede do říše mrtvých, kde se oba setkávají se svými blízkými. Bitva na nebesích vrcholí a Lyra bezděky naplňuje úlohu, k níž byla předurčena. Pak ale ji i Willa čeká nejtěžší rozhodnutí ze všech.

Bestseller v knihy Dobrovský

2357. v e-shopu | 1803. minulý týden | 1051. nejlepší dosažené 20.01.2020

60. v Světová fantasy | 53. minulý týden | 31. nejlepší dosažené 28.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.4 z 5 9 hodnocení čtenářů

4× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček Petra 1. září 2017

Zajímavé ukončení příběhu o dospívání mladé dívky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Argo, 2007, 9788072039630

5 z 5 hvězdiček Štěpánka Hyblerová 12. září 2017

Hezké zakončení trilogie. Nechybí akce, napětí, dobrodružství. Jen ten konec trochu zamrzel, ale asi to takhle mělo skončit.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, Argo, 2007, 9788072039647

3 z 5 hvězdiček Bára 27. září 2017

Výborně napsaný příběh, který mi svým nápadem přišel opravdu originální. Psáno čtivě, zajímavě, má to napětí i zápletku, kterou během dílů rozplétáme. Líbí se mi více světů, které zde potkáváme.

Kniha Jantarové kukátko (Philip Pullman)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   “>

   Leave a Reply