Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones)

Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones)

Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones)
 • Elérhető fájlok: Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones).pdf, Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones).epub, Kniha Katedrála moře (Ildefonso Falcones).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Katedrála moře

kniha od: Ildefonso Falcones

jak říkala naše profesorka literatury (dej jí pámbu nebe): nepiš o nesmrtelnosti chrousta, když nic nevíš o chroustovi = autor je jistě věhlasný iuris utriusque doctor a zjevně dbal na poctivou heuristiku, pak bych z jeho pera uvítal detailní esej o středověkém právu; ale když nic nevím o psychologii středověkého člověka, jeho každodennosti a vůbec středověkém společenském kontextu, tak nebudu psát román z 14. století

Kniha mi byla doporucena s tim ze je obcas hodne smutna, tak jsem dlouho vahala, ale nakonec to bylo naprosto neuveritelne, nadherne cteni, ma sve cestne misto v nasi knihovne a milovnikum historickych romanu vrele doporucuju a tesim se na dalsi knihu tohoto autora. A jako potvrzeni meho ctenarskeho nadseni, jsme dalsi rok jeli do barcelony a katedralu navstivili. Je to nadherna stavba a dostala me naprosto vyjimecna prohlidka, ktera vedla i na strechu s krasnym vyhledem.

Červená knihovna zasazena do historického rámce. Očekávala jsem víc historie a méně náhod, které dají dohromady postavy, které si mají něco vyřizovat.

Kniha se mi líbila, nedosahuje ovšem kvalit Folletova vyprávění a zvratů, ač se o to snaží. Více se mi líbila Bosá královna, kterou jsem již od autora četla dříve.

Stupidní “historická” pohádka pro dospělé. Tak primitivní strukturu děje už jsem dlouho neviděla: Arnauovi se daří, daří, daří – BUM, vše se pokazí ranou osudu, on ale zůstává pokorný, zabojuje a vypracuje se ještě výš, daří se mu, daří. PRÁSK! A tak pořád dokola.

Jsem příjemně překvapená. Příběh je pestrou směsicí středověkých témat a romantických linek. Navíc moje oblíbená Barcelona. Pokud můžu srovnat s podobnými. Tak kniha nemá na rozsáhlost, propracovanost a faktický přesah Jména růže, ale zase je o fous lepší než Pilíře země. Poutavý příběh vyprávějící život jednoho muže, během ktereho si uděláte jednoduchý obraz o gotickém, stavitelství, námořním obchodu, středověkém právu, inkvizici a dalších tématech. Držíte mu palce a doufáte, že bude jednou šťastný. Doporučuji!

Pěkný historický román, kde je ve vyváženém poměru historie a trochu romantický, dojemný příběh. 14. století je středověk, jak má být. Nevolnictví, gheta, mor, boje,odporná inkvizice A tady žije charakterní hlavní hrdina románu Arnau Estanyol, syn nevolníka a dvě (nebo tři?) jeho lásky. Někdo to tu přirovnává k červené knihovně, ale to tedy určitě není i když jsem ráda, že mi tam všichni neumřeli. A protože Falcones byl okouzlen překrásnou katedrálou Panny Marie u Moře, popisuje tu také její stavbu, která trvala přes padesát let. Arnau v té době pracoval jako bastaixos, to jsou nosiči, kteří zdarma nosili těžké kameny na stavbu kostela. Falcones byl advokát zaměřený na občanské právo a důkladně studoval, aby se dobře vyznal v tehdejších právních dokumentech a historii a podařilo se mu napsat výborný, zajímavý, čtivý i poučný román.

Do půlky knihy jsem se bavila a bylo to prima. Poté se mi to už zdálo moc, všech těch zvratů a ke konci se z toho všeho vyklubala červená knihovna.
Přečetla jsem jí, ale Bosá královna se mi líbila víc.

Kniha: Katedrála moře (brož.) – Ildefonso Falcones

Kniha: Katedrála moře (brož.)
Autor: Ildefonso Falcones

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


100% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2011
Počet stran: 531
Rozměr: 21 cm
Úprava: 2 stran obrazové přílohy: 1 plán
Vydání: Vyd. 2.
Název originálu: Catedral del mar
Spolupracovali: přeložila Lada Hazaiová
Jazyk: česky
Vazba: kniha, brožovaná vazba
Datum vydání: 08.07.2011
Nakladatelské údaje: Praha, Argo, 2011
ISBN: 9788025704707
EAN: 9788025704707

Hlavním pramenem pro rozsáhlou románovou fikci byly kroniky Pedra III. a další faktografické materiály z druhé poloviny 14. století, které autorovi pomohly působivě evokovat duchovní a intelektuální atmosféru doby. V barvitém rámci se rozvíjí příběh nevolníka Arnaua, syna vesničana, který jako oběť pánovy zvůle musel opustit svůj statek a skončil v Barceloně mezi hrnčíři. Po otcově smrti se stal chlapec nosičem kamení při stavbě chrámu Panny Marie, která měla být laskavou patronkou prostým lidem na pobřeží. Spolu s ostatními barcelonskými chudáky prožívá krušné období hladomoru a po něm následující morové epidemie. Přežije, ale ztrácí svou lásku a spolu s tím i naději na lepší budoucnost. Jeho osud se změní poté, co se vyznamená v bitvě a král ho odmění za odvahu titulem barona. Musí se však oženit s jeho schovankou, jíž nemiluje, a s povýšením také přichází závist a intriky, které přivodí jeho dočasný pád. Arnauův příběh končí ve velkolepém, nyní již dokončeném chrámu Panny Marie od moře smířením s osudem a nadějí, kterou vkládá do budoucnosti svého syna. Románová prvotina španělského právníka je inspirována historií barcelonské katedrály Panny Marie u Moře, do jejíhož okolí zakomponoval barvitý a dramatický příběh středověkého nevolníka, který se z nejnižší městské chudiny stane šlechticem.

Brožované vydání světového bestselleru. Děj historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu zasvěceného Panně Marii.

Kniha zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě. ([román])

Kniha: Katedrála moře – Ildefonso Falcones

Kniha: Katedrála moře
Autor: Ildefonso Falcones

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


100%
1 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2018
Počet stran: 533
Rozměr: 24 cm
Vydání: Vydání první
Spolupracovali: přeložila Lada Hazaiová
Skupina třídění: Španělská próza
Jazyk: česky
Vazba: kniha, vázaná vazba
Datum vydání: 02.10.2018
ISBN: 9788025725498
EAN: 9788025725498

V barvitém rámci druhé poloviny 14. století se rozvíjí příběh nevolníka Arnaua, syna vesničana, který jako oběť pánovy zvůle musel opustit svůj statek a skončil v Barceloně mezi hrnčíři. Po otcově smrti se stal chlapec nosičem kamení při stavbě chrámu Panny Marie, která měla být laskavou patronkou prostým lidem na pobřeží. Spolu s ostatními barcelonskými chudáky prožívá krušné období hladomoru a po něm následující morové epidemie. Přežije, ale ztrácí svou lásku a spolu s tím i naději na lepší budoucnost. Jeho osud se změní poté, co se vyznamená v bitvě a král ho odmění za odvahu titulem barona. Musí se však oženit s jeho schovankou, jíž nemiluje, a s povýšením také přichází závist a intriky, které přivodí jeho dočasný pád. Arnauův příběh končí ve velkolepém, nyní již dokončeném chrámu Panny Marie u moře smířením s osudem a nadějí, kterou vkládá do budoucnosti svého syna.

Děj úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu zasvěceného Panně Marii.

Kniha Katedrála moře zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě. ((román))

KatedrГЎla moЕ™e

BroЕѕovanГ© vydГЎnГ­ svД›tovГ©ho bestselleru. DД›j historickГ©ho romГЎnu je zasazen do Barcelony 14. stoletГ­. Arnau Estanyol, syn uprchlГ©ho nevolnГ­ka, kterГЅ ve mД›stД› zГ­skal svobodu, proЕѕГ­vГЎ ve vzkvГ©tajГ­cГ­ BarcelonД› zГЎv > VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

BroЕѕovanГ© vydГЎnГ­ svД›tovГ©ho bestselleru. DД›j historickГ©ho romГЎnu je zasazen do Barcelony 14. stoletГ­. Arnau Estanyol, syn uprchlГ©ho nevolnГ­ka, kterГЅ ve mД›stД› zГ­skal svobodu, proЕѕГ­vГЎ ve vzkvГ©tajГ­cГ­ BarcelonД› zГЎvidД›nГ­hodnГЅ spoleДЌenskГЅ vzestup. PЕ™i pogromu zachrГЎnГ­ dД›ti Chasdaje Crescase, vГЅznaДЌnГ© ЕѕidovskГ© osobnosti tehdejЕЎГ­ho KatalГЎnska, a ten mu pomЕЇЕѕe stГЎt se zГЎmoЕѕnГЅm finanДЌnГ­kem. Arnau zГ­skГЎ i ЕЎlechtickГЅ titul, ale zГЎvist nepЕ™ГЎtel na sebe nedГЎ ДЌekat a na scГ©nu vstupuje inkvizice. To vЕЎe se odehrГЎvГЎ na pozadГ­ barvitГ© mozaiky tehdejЕЎГ­ho KatalГЎnska, kde majГ­ svГ© mГ­sto prosperujГ­cГ­ mД›ЕЎЕҐanГ©, nevolnГ­ci, opovrhovanГ­ ЕЅidГ© i muslimovГ© potajГ­ vyznГЎvajГ­cГ­ svou vГ­ru. A v neposlednГ­ Е™adД› upЕ™Г­mnД› vД›Е™Г­cГ­ kЕ™esЕҐanГ© ze vЕЎech spoleДЌenskГЅch vrstev, kteЕ™Г­ se pustГ­ do stavby impozantnГ­ho chrГЎmu zasvД›cenГ©ho PannД› Marii.

Katedrála moře

Mistrovský epos o lásce, válce, zradě, moru, hladovění, čarodějnicích a antisemitismu ve Španělsku 14. století se stal evropským bestselerem, jen ve Španělsku byly prodány dva miliony výtisků a kniha vychází ve 30 zemích.

Bežná cena Bežne 17,77 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mistrovský epos o lásce, válce, zradě, moru, hladovění, čarodějnicích a antisemitismu ve Španělsku 14. století se stal evropským bestselerem, jen ve Španělsku byly prodány dva miliony výtisků a kniha vychází ve 30 zemích. Středověká Barcelona prožívá zlatý věk svého rozkvětu. Její nejchudší obyvatelé staví kámen po kameni velkolepý chrám, který má shlížet na jejich přístav. To je katedrála moře, chrám postavený lidem pro lid. A právě v jejím stínu Arnau, mladý syn nevolníka, jenž uprchl před svým pánem, bojuje o vlastní svobodu.

Po hladomoru, moru a zmařené lásce se Arnauův osud začne měnit, když ho král Pedro za odvahu projevenou v bitvě povýší na barona. Arnau se však také musí oženit s Elionor, královou schovankou, kterou nemiluje. Jeho nové postavení vzbuzuje závist lidí v okolí, a ti intrikami přivodí jeho pád, jenž má dalekosáhlé neblahé důsledky. Arnauova cesta, na níž se z ubožáka stane šlechticem, je příběhem boje dobra a zla, který postaví církev proti státu a bratra proti bratrovi.

Překlad: Lada Hazaiová

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Vydavateľstvo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Katedrála moře

Kniha ( pevná vazba )

 • Kniha ( měkká vazba ) 222 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Děj světově úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu zasvěceného Panně Marii. Kniha zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě.

Bestseller v knihy Dobrovský

194282. v e-shopu | 193850. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 5 hodnocení čtenářů

3× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Anonym 7. června 2018

Zpočátku se mi chtělo knihu odložit, protože mi popis nevolnictví, zvyklostí ve 14. století přišel dost drsný, ale příběh je tak silný, že jsem knihu nedokázala odložit a přečetla ji doslova jedním dechem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 39

Kniha, Argo, 2008, 9788025700129

4 z 5 hvězdiček Zdislava 3. října 2018

Tato kniha je opravdu drsná! Hlavního hrdinu postihne snad vše, co ho v jeho životě vůbec může postihnout – odloučení od rodiny, neustálá smůla, chudoba, bohatství, zklamaná láska, intriky, mor, smrt. Kniha je opravdu pro statečné čtenáře, kteří se nebojí zklamání a smutku snad v každé kapitole. Příběh je ohromně poutavý a přestože jsem několik postav z duše nesnášela, knihu jsem musela přečíst až do konce. Celkově knihu hodnotím velice pozitivně, avšak pochybuji, že někdy budu mít odvahu pustit se do ní znova.

Katedrála moře

Kniha ( pevná vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

356 Kč s DPH
Ušetříte 42 Kč Běžně 398 Kč

Děj úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Děj úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu zasvěceného Panně Marii.

Kniha Katedrála moře zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě.

Bestseller v knihy Dobrovský

28917. v e-shopu | 34797. minulý týden | 3660. nejlepší dosažené 14.11.2018

972. v Světová beletrie | 986. nejlepší dosažené 16.02.2020

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 4 hodnocení čtenářů

3× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Adriana Dosedělová 9. února 2019

Velmi krásná kniha. Příběh je jedinečný, hluboký a emotivní. Zasazen do zajímavého prostředí.

La catedral del mar, el cómic del bestseller de Ildefonso Falcones

Popis:
Siglo XIV. La ciudad de Barcelona se encuentra en su momento de mayor prosperidad. Ha crecido hacia el humilde barrio de …

Leave a Reply