Kniha Martin Eden (Jack London)

Kniha Martin Eden (Jack London)

Kniha Martin Eden (Jack London) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Martin Eden (Jack London)
 • Elérhető fájlok: Kniha Martin Eden (Jack London).pdf, Kniha Martin Eden (Jack London).epub, Kniha Martin Eden (Jack London).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Martin Eden

kniha od: Jack London

Strhující příběh plný čtivé filosofie a vývoje osobnosti Martina Edena. Načasování, ve kterém mě tato kniha navštívila, nemohlo být lepší. Právě se nacházím ve stavu, kdy nabízím svou prvotinu k vydání. Snad to ponesu lépe, než Martin! Docela se mi k němu hodí jeden můj oblíbený citát. “Moudřejší řekl moudrému: nepřeháněj to s tou moudrostí.”

Veskrze inspirativní román, jenž pojednává o (téměř) nadlidské vytrvalosti hlavního hrdiny – Martina Edena. Nadčasový popis pokrytectví ve společnosti. Mistrný naturalismus.

Martin veden láskou k dívce z vyšší společenské sféry se odvrací od svých starých přátel a života. Láska k ní je jeho nejvyšším cílem a hnacím motorem. Jeho denním chlebem se stanou stovky přečtených knih, litry prolité tuše, stohy popsaných papírů a úmorná práce od brzkého rána do pozdního večera, kterou vyměnil za svůj někdejší rozverný život námořníka. Jen tak se totiž může stát dostatečně hodným slečně, do níž se zamiloval. Jen tak se vyrovná její společenské vrstvě.

Toliko o první, romantičtější, části knihy. Problém nastává, když hrdina svého cíle dosáhne a svými zkušenostmi i znalostmi lidi, jež byli jeho vzorem, přeroste. Jeho ideály se promění. Začne nenávidět to, co dříve obdivoval. Všechna motivace se vytratí. Neschopen srovnat se s realitou a postavit nové duchovní základy svému životu, ovlivněn filosofií Nietzeho, má jeho osud již jen jediný neodvratitelný konec.

Smutný lidský příběh o střetu s realitou, jenž by ve vás měl hlodat, porodit myšlenky a následně povznést nad veškeré lidské pokrytectví.

Londonův Martin Eden je moje srdcovka. Hlavní hrdina se vypracuje díky své píli i náhodě, ale příliš štěstí mu to nepřinese. Jedna z knih, které jsou pro mě zásadní.

Krásně napsaná kniha, která by snad bez jejího prožití ani nešla napsat.
Moc se mi líbil vývoj postavy Martina, obdivoval jsem dřinu, kterou svému snu věnoval a kolikrát i jeho zachování klidu, když se karta otočila. Tenhle člověk je pro mě synonymem obrovské dříče, kterého nezlomí ani když se od něj odvrátí jak obě vrstvy společnosti tak i vlastní rodina.
Neb dál nepřestane přemýšlet, vzpouzet se módním většinovým názorům a hlavně nezapomene, jací k němu byli ti stejní před jeho úspěchem, kdy díla jak říká byla již napsána.
:KNIHA JE JISTĚ NĚKDE POVINNOU ČETBOU A BÝT BY JÍ MĚLA.
Učila by mladé lidi nevěřit všemu co jim kdo řekne, avšak samotné se zajímat a udělat si svůj vlastní názor – tím pádem nebýt ovcí.

Je to příběh veliké lasky

Za vyzdvihnutí stojí provedení románu. Oproti současné (často až moc akční) tvorbě tepe tenhle příběh opravdu pomalu. Má několik dobře načasovaných zvratů, ale aby při tomto tempu fungoval, musí především zaujmout postavy, a ty se Jacku Londonovi podařilo vykreslit mistrovsky. Martin Eden je velkým dílem klasické literatury, které ale v mém osobním hodnocení lehce snižuje poslední třetina knihy. Martinova láska k Ruth, touha po vzdělanosti, radost z četby, snaha uspět jako spisovatel, popis San Francisca starých dob, porovnání prostředí chudiny s bohatými měšťany, dřina na moři nebo v prádelně… to vše se četlo pěkně, ale Martinův vnitřní přerod v závěru mi přišel málo uvěřitelný.

Ráda se k ní vracím ale musím mít na to náladu to celé unést a přečíst aniž by mě to zasáhlo znovu a znovu.. Znám takové lidi jako je Martin Eden..

Žongloval jsem v hlavě s hvězdami, přece jen tento popisný styl á la americká literatura mi dával zabrat (o to víc v angličtině), ale ty myšlenky, se kterými se nelze neztotožnit, a které u mě občas vyvolávaly záblesky souznění a spojení s “pravdou,” ač to může znít jakkoliv metafyzicky, byly skvělé. Jsem rád, že ne veškeré prvky byly autobiografické (viz konec), i když, kdo ví..

Kniha: Martin Eden – Jack London

Kniha: Martin Eden
Autor: Jack London

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


80% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
80 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Omega
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2015
Počet stran: 368
Rozměr: 205 x 137 x 25 mm
Spolupracovali: přeložil: Ivan Schulz
Skupina třídění: Americká próza
Vazba: Vázaný
Datum vydání: 25. 8. 2015
ISBN: 978-80-7390-155-4
EAN: 9788073901554

Martin Eden je příběh mladého námořníka, který se pokusil změnit svůj osud a získat vzdělání, majetek a slávu. Bohužel skutečný život má se sny a touhami jen málo společného. Londonův psychologický román byl deníkem Le Monde zařazen na seznam stovky nejvýznamnějších knih dvacátého století.

Románový příběh se silně autobiografickými prvky vypráví o prostém námořníkovi, který nesmírnou houževnatostí dosáhne vzdělání a začne tvořivě pracovat, aby nakonec získal bohatství a uznání svého talentu.

Martin Eden

Posledná zmena: 17.02.2020 02:42

Vydavateľ: Omega
Jazyk: český
Formát: Kniha
Počet strán: 368
Poradie vydania: 1.
Lepšia cena: 9,83 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 10,06 € (vrátane DPH)
Bežná cena: 11,70 €
Ušetríte: 1,64 € (zľava 14%)
Lepšia cena
 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Martin Eden

Martin Eden je příběh mladého námořníka, který se pokusil změnit svůj osud a získat vzdělání, majetek a slávu. Bohužel skutečný život má se sny a touhami jen málo společného. Londonův psychologický román byl deníkem Le Monde zařazen na seznam stovky nejvýznamnějších knih dvacátého století.

Detaily o knihe

Názov: Martin Eden

Objednávací kód NA346606

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-7390-155-4

EAN: 9788073901554

Rok a mesiac vydania: 2015/05

Počet strán: 368

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 137 × 205 mm, 536 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Martin Eden

Príbeh o tvorivom raste spisovateľa a jeho tragickom konci.

Bežná cena Bežne 2,62 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Z množstva románov, svetoznámych aj vďaka kinematografii, ktorá využívala najmä Londonovu schopnosť vybudovať dramatický a pritom priamočiaro jednoduchý príbeh, patrí k najznámejším práve autobiografický román Martin Eden (1909). London ho napísal počas dvojročnej dobrodružnej plavby na lodi Snark po Tichomotí. Príbeh o tvorivom raste spisovateľa a jeho tragickom konci je nielen obrazom dravého jedinca, ktorý ide tvrdo za svojím cieľom, ale je aj alegóriou o krehkosti talentu, potrebe lásky a šťastia z tvorivej práce.

Jack London prorocky predvídal nielen vlastný osud, ale život Martina Edena mimoriadne aktuálne a živo spodobuje aj osudy mnohých iných spisovateľských talentov 20. storočia. Martin Eden je dokonalý román, ktorý strhne dnešného čitateľa bohatým a vzrušujúcim dejom, ako aj hĺbkou myšlienok vyjadrených zrozumiteľným jazykom.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

More, tá tichá hlbina,
v jej vnútri všetko usína,
len krok, len skos v tú vodu hlbokú,
a nic. len pena. pena po skoku.

Čo dodať? Krásna kniha a autora za toto dielko vyzdvihujem do nebies :o)
Mám sice trošku staršie vydanie (1973) ale veľká zmena by to byť nemala.
Vrele odporúčam. Čítaj viac

O autorovi

Vydavateľstvo

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Martin Eden

Martin Eden je příběh mladého námořníka, který se pokusil změnit svůj osud a získat vzdělání, majetek a slávu. Bohužel skutečný život má se sny a touhami jen málo.

Běžná cena Běžně 249 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Martin Eden je příběh mladého námořníka, který se pokusil změnit svůj osud a získat vzdělání, majetek a slávu. Bohužel skutečný život má se sny a touhami jen málo společného.

Londonův psychologický román byl deníkem Le Monde zařazen na seznam stovky nejvýznamnějších knih dvacátého století.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

More, tá tichá hlbina,
v jej vnútri všetko usína,
len krok, len skos v tú vodu hlbokú,
a nic. len pena. pena po skoku.

Čo dodať? Krásna kniha a autora za toto dielko vyzdvihujem do nebies :o)
Mám sice trošku staršie vydanie (1973) ale veľká zmena by to byť nemala.
Vrele odporúčam. Čti víc

O autorovi/autorce

Nakladatelství

KNIHY OMEGA je nakladatelství, které vzešlo z velké poptávky zákazníků po klasické české i světové literatuře, jejíž nová vydání na trhu dlouhodobě scházela. Pod hlavičkou našeho nakladatelství tedy vychází klasická knižní tvorba s nově zpracovanými obálkami a současné češtině přizpůsobeným jazykem. Mimo to jsme se v posledních dvou letech zaměřili na celosvětově úspěšnou literaturu, nové kuchařky, osobnostní rozvoj a další oblíbené tituly.

Martin Eden

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

223 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 249 Kč

Románový příběh se silně autobiografickými prvky vypráví o prostém námořníkovi, který nesmírnou houževnatostí dosáhne vzdělání a začne tvořivě pracovat, aby nakonec získal bohatství a uznání svého talentu.

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

London Jack (*12.01.1876 – †22.11.1916)

Martin Eden

 • próza, autobiografický román

Klasické dílo světové literatury, v němž přední americký spisovatel ztvárnil tragický úděl umělce ve společnosti ovládané penězi.
Románový příběh s výraznými autobiografickými prvky vypráví o prostém námořníkovi, který nesmírnou houževnatostí a odříkáním dosáhne vzdělání a začne tvořivě pracovat, aby nakonec získal peníze a společenské uznání. Současně se však dočká krutého rozčarování, když zjistí, že příslušníci vyšší společnosti – včetně dívky, kterou miluje – jsou malicherní, plní klamu, přetvářky a sobectví. Hrdina, dříve plný energie a vůle, zůstává uprostřed této společnosti zcela osamělý a dostává se do těžké duševní krize, z níž jediné východisko vidí v sebevraždě.

Vydalo nakladatelství Euromedia Group v Praze roku 2006 (2. vydání tamtéž). Z anglického originálu Martin Eden přeložila Eva Masnerová. Počet stran: 342. ISBN: 80-86938-46-8.

Martin Eden – světaznalý; pochází z dělnické třídy; miluje život a žije naplno; cílevědomý; svým myšlením se považuje za jedinečného; individualista
Ruth – křehká slečna; milá, něžná; zná život jen z knih; bojí se žít; přežívá ve své buržoazní vrstvě, nechce se protivit společnosti, podřizuje se jí

DOBA A MÍSTO DĚJE:

Počátek 20. století, Oakland

Mladý námořník se zamiloval do dívky z vyššího společenského kruhu. Je to láska na první pohled. Martin se rozhodl udělat vše, aby ji získal. Omezil kontakt se svými přáteli, protože by mu připomínali sociální mezeru mezi ním a Ruth – jeho milovanou.

Začal chodit do knihovny, svět vědění se mu otevřel. Velikou oporou mu byla jeho Ruth, která ochotně pomáhala. Také se pokusil nastoupit na střední školu, ale jeho znalosti ještě nestačily. Bohužel musel odejít na nějaký čas na moře, aby měl z čeho žít. Po návratu se rozhodl plně věnovat psaní.
Jeho první výtvory se nijak neujaly. Okolí mu nevěřilo. Ani Ruth, jakožto bakalářka umění, mu nedávala valné naděje. Magazíny nic nepřijaly.
Když změnil svůj styl, ozval se trochu ohlas. Prodával malé povídky a vtipy, ale to bylo vše.

Jakmile dluhy opět narostly, odešel pracovat do prádelny, kde i na své poměry zažil pořádnou dřinu. Neměl žádnou energii na studia a čtení. Poznal tam dobrého přítele Josepha.

Po návratu se dal dohromady s Ruth, ale její rodiče jim to nepřáli. Martin Eden – nezaměstnaný a bez peněz – trpěl hlady a nouzí, to nebyla žádná slibná partie pro jejich dcerušku. Jeho situace byla těžká, ale vytrval. Získal dalšího přítele, jenž ho ovlivnil snad nejvíce, ukázal mu pravou tvář společnosti. Brissenden – tajemný, bohatý a vzdělaný člověk s radikálními názory. Martin už předtím viděl v lidech zabedněnost a zpátečnickost. Dokonce ani Ruth někdy nerozuměla jeho slovům a myšlenkám.

Napsala mu dopis, kde mu oznámila jejich rozchod. Rodiče Ruth, kteří na ni tlačili, dosáhli svého. Poslušná dcera poslechla.

Martinův život zasáhla další bolestivá rána. Brissenden spáchal sebevraždu. Avšak s psaním se mu začalo náramně dařit. Brissendenovo dílo, které vydal sám, vyvolalo velikou pozitivní vlnu. Jeho vlastní povídky byly přijaty, doslova mu rvali ruce za vše, co napsal. Vydal několik knih. Peníze a sláva, to vše mu leželo u nohou. Stal se celebritou.
Bohužel Martinův život byl prázdný. Byl zmaten svým úspěchem. Každý ho najednou znal a chtěl vidět. Neustále ho někam zvali. Ale proč? Když živořil, nikdo s ním nechtěl nic mít, nikdo ho nepozval na oběd. Jeho díla byla napsána dříve, mnohem dříve, tak proč až teď po nich všichni dychtí? Zašla za ním i Ruth, ale taktně ji odmítl. Okolí ho začalo unavovat, svým přátelům pomohl finančně, ale chtěl mít od nich klid. Pokoj. Rozhodl se, že všeho nechá, odjede na jih, kde si zařídí svůj ráj.
Při plavbě si uvědomil jednu zásadní věc. Tou bylo místo, kde se opravdový klid nachází. Bylo jím moře. Proto v noci vyklouzl z okna do vody, kde dobrovolně utonul. Nalezl svůj klid.

Než se Martin Eden změnil, žil plným životem – ženy, pití a příležitostně rvačky. Vzdělanost mu poskytla nový směr v životě, který ho přivedl do záhuby. Hnal se za svým cílem, ale svým počínáním si ho oddaloval.

Kritici nevěnovali tomuto dílu žádnou pozornost, teprve až po autorově smrti začali prohlašovat, jaká veliká kniha to je.

Všechno na tomto světě může sejít cesty, jenom láska ne. Láska nemůže být špatná, leda by byla slabochem, který omdlévá a klopýtne vedle cesty.

Zdroj: LordProtektor, 26.12.2012

Kniha Martin Eden (Jack London)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Volanie divočiny 1a 2 časť. Mluvené slovo CZ. Dobrodružné. Jack London.

   Popis:

   Leave a Reply