Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny)

Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny)

Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny)
  • Elérhető fájlok: Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny).pdf, Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny).epub, Kniha Mikulášovy patálie (René Goscinny).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Goscinny René (*14.08.1926 – †05.11.1977)

Mikulášovy patálie

Bibliografické údaje: Knihu napsal známý francouzský autor Goscinny. Je doplněna pěknými ilustracemi od Sempého. Vydalo ji nakladatelství Albatros v Praze roku 1973. Kniha má 248 stran.

Děj se odehrává ve dvacátém století ve Francii. Dílo je psáno prózou.

Hlavním hrdinou je Mikuláš, který prožívá různá dobrodružství se svými spolužáky, nebo se svými rodiči a kamarády třeba na táboře, kam ho rodiče poslali. Kniha má mnoho různých příběhů z různých prostředí. Pěknou povídkou je kapitola s názvem Kolo. V ní dostane Mikuláš kolo, po kterém už dlouho toužil. Po prvním prohlédnutí kola jej však ihned zabavil tatínek pod záminkou, že Mikulášovi ukáže, jak se na takovém kole jezdí. Svědkem této podívané je i jejich soused, se kterým se posléze tatínek pustí do závodu kolem bloku na již zmiňovaném kole. Jako první vyjel a do cíle se spěšně vrátil soused pan Durda. Jako druhý byl na řadě Mikulášův tatínek, který sice na kole vyjel, ale vrátil se již "po svých". V půli cesty totiž najel přímo do popelnice. Kolo bylo rozbité a Mikuláš své kolo nakonec nedostal. Takto vtipné jsou i všechny ostatní příběhy.

Mikuláš – malý kluk, který stejně jako všichni malí kluci zlobí, ale často to není jeho vlastní vinnou.
Tatínek – často tvůrce radikálních řešení ve výchově svého syna.
Maminka – správná opora a vůdce rodiny, jako správná matka má o Mikuláše někdy až přehnaný strach.
Mikulášovi spolužáci – jako v každé třídě i v této jsou různí kluci, mají svého šprta Celestýna, a podnikají méně či více nebezpečná dobrodružství a jako kluci samozřejmě zlobí.

Kniha je rozdělena na 38 příběhů. Spisovatel psal knihu spisovně, jen přidal pár výrazů typických pro mladé lidi.

CITÁT Z KNIHY – str. 19, příběh Kouřím:

"Co mi chceš ukázat, Vendelíne?" zeptal jsem se ho. "Teď ještě ne," odbyl mě. Teprve, když jsme zahnuli za roh, vytáhl z kapsy tlustý doutník. "Zírej," řekl mi, "je opravdický, žádný čokoládový." Že není čokoládový, mi nemusel ani říkat, poněvadž kdyby byl čokoládový neukázal by mi ho, nýbrž by ho snědl. Byl jsem trochu zklamaný, jelikož Vendelín mi přece sliboval, že se pobavíme. "Co s tím budeme dělat?" zeptal jsem se. "To je otázka!" zvolal Vendelín. "Budeme kouřit, hrome!" Nebyl jsem si docela jistý, jestli to je dobrý nápad, kouřit doutník, a navíc jsem měl pocit, že by se to tatínkovi ani mamince nelíbilo, ale Vendelín se mě otázal, jestli mi tatínek s maminkou zakázali kouřit doutníky. Chvíli jsem o tom přemýšlel a musel jsem uznat, že mi tatínek s maminkou sice zakázali kreslit po zdech v pokoji, mluvit u stolu, když máme návštěvu a nejsem tázán, napouštět vodu do vany, abych si mohl pouštět parníčky, jíst sladkosti před obědem nebo před večeří, bouchat dveřmi, strkat si prsty do nosu, mluvit sprostá slova, ale kouřit doutníky, to ne, to mi tatínek s maminkou nezakázali.

Tato kniha patří k mým oblíbeným zvláště ve chvílích, kdy se potřebuji rozptýlit. Kniha je sice určena spíše mladším čtenářům, ale myslím, že by si ji mohl přečíst kdokoliv bez rozdílu věku, alespoň jednou za život. Určitě se v ní každý najde, ať už jako dítě, které provádělo podobná alotria jako děti z této knihy, nebo jako starostlivý a také někdy chybující rodič, nebo jako přísný a dětmi někdy zesměšňovaný profesor.

Kniha: Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd – René Goscinny

Kniha: Nové Mikulášovy patálie
Autor: René Goscinny
Podtitul: Sváteční oběd

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


85%
2 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
85 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Albatros
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2019
Počet stran: 144
Rozměr: 145 x 205 mm
Úprava: ilustrace
Vydání: 3. vydání
Spolupracovali: z francouzštiny přeložila Tamara Sýkorová-Řezáčová
Skupina třídění: Francouzská próza
Literatura pro děti a mládež (beletrie)
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Novinka týdne: 2019-14
Datum vydání: 21. 3. 2019
ISBN: 9788000054360
EAN: 9788000054360

Další Mikulášovy problémy začínají vskutku vydařeným svátečním obědem na počest narozenin bábinky. Dočtete se, jak to dopadlo se slečnou na hlídání, jestli hlídala ona Mikuláše nebo Mikuláš slečnu, jaký dárek koupil Mikuláš mamince a jak si zvykali na nové sousedy. V příhodách, které se tentokrát týkají více patálií Mikulášových rodičů, ale nezůstane bez povšimnutí Mikulášův kamarád Vendelín, který v jednom kuse něco jí a nová kamarádka ze sousedství Marie-Hedvika, která má zvláštní smysl pro hru.

Nové příběhy dnešní školáky zaujmou stejně jako generaci jejich rodičů, kteří si oblíbili Mikulášovy patálie, abudou jim blízcí i Mikulášovi kamarádi – tlustý Vendelín, co musí věčně něco jíst, silák Albín, který rád rozdává rány do nosu, Viktorín, který má píšťalku a otce policejního strážníka i Augustýna, který by nejraději ostatním jen šéfoval, ale i mazánek paní učitelky Celestýn.

NovГ© MikulГЎЕЎovy patГЎlie NГЎvrat z prГЎzdnin

Kniha pЕ™Г­bД›hЕЇ malГ©ho MikulГЎЕЎe, kterГ© po letech v otcovД› pozЕЇstalosti objevila a pro vydГЎnГ­ uspoЕ™ГЎdala autorova dcera Anne Goscinny. FrancouzskГЅ nakladatel vyzval J. J. SempГ©ho, aby k pЕ™Г­bД›hЕЇm vytvoЕ™il zcela novГ© ilustrace, a. VГ­ce

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Kniha pЕ™Г­bД›hЕЇ malГ©ho MikulГЎЕЎe, kterГ© po letech v otcovД› pozЕЇstalosti objevila a pro vydГЎnГ­ uspoЕ™ГЎdala autorova dcera Anne Goscinny. FrancouzskГЅ nakladatel vyzval J. J. SempГ©ho, aby k pЕ™Г­bД›hЕЇm vytvoЕ™il zcela novГ© ilustrace, a pЕ™Г­bД›hy tak mohly vyjГ­t v roce 2004, dvacet sedm let po autorovД› smrti. PatГЎlie malГ©ho MikulГЎЕЎe vychГЎzejГ­ v Albatrosu jiЕѕ podruhГ© a znovu ve tЕ™ech dГ­lech: NГЎvrat z prГЎzdnin, SlavnostnГ­ obД›d a BezvadnГЅ vtip.

Autor – Goscinny – René Goscinny

RENÉ GOSCINNY

René Goscinny byl francouzský spisovatel a scenárista kreslených seriálů s postavou Asterixe.

Jeho otec, inženýr v chemickém průmyslu, pocházel z Polska a matka z Ukrajiny. V roce 1928 rodina přesídlila za prací do Argentiny. Goscinny vystudoval francouzské lyceum v Buenos Aires, poté krátce pracoval v New Yorku.

Po návratu do Francie počátkem 50. let 20. století se plně věnoval literární tvorbě. Společně s ilustrátorem Jean-Jacques Sempé vytvořili postavu malého Mikuláše (Le petit Nicolas) jehož příběhy zaznamenaly značný úspěch. Goscinnyho však nejvíce proslavily kreslené příběhy s postavičkami Asterixe, Obelixe a dalších Galů jež kreslil Albert Uderzo. Tyto příběhy byly přeloženy do více než stovky jazyků a patří k nejčtenějším dílům francouzské literatury.

K dalším jeho kresleným seriálům, které vznikaly současně, patří Lucky Luke, Iznogoud a jiné. Goscinny byl také šéfredaktorem časopisu kreslených seriálů Pilote a založil společně s A. Uderzem a Dargaudem studio kresleného filmu Studios Idéfix. V něm vznikla řada animovaných filmů jako např. Asterix a Kleopatra, Daisy Town, Daltonovi na výletě aj. Za svůj přínos kinematografii obdržel Goscinny posmrtně filmové ocenění Césara.

René Goscinny – úspěchy na poli literárních cen

Vítězství: SUK Čteme všichni – 2018 – 20 nejčtenějších knih roku na základě výsledků ankety dětí (20) – Malý Mikuláš
Vítězství: SUK Čteme všichni – 2008 – 20 nejčtenějších knih roku na základě výsledků ankety dětí (15) – Asterix a Olympijské hry
Vítězství: SUK Čteme všichni – 2007 – 20 nejčtenějších knih roku na základě výsledků ankety dětí (11) – Nové Mikulášovy průšvihy -Dopis Ježíškovi
Vítězství: SUK Čteme všichni – 2006 – 20 nejčtenějších knih roku na základě výsledků ankety dětí (9) – Nové Mikulášovy průšvihy, díl 1-4.

Mikulášovy patálie

Mikuláš a jeho přátelé

205 Kč 229 Kč

Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip

178 Kč 199 Kč

Mikulášovy přestávky

205 Kč 229 Kč

Recepty malého Mikuláše

René Goscinny; Christine de Beaupré; Béatrice Valentinová; Jean-Jacques Sempé

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Goscinny René (*14.08.1926 – †05.11.1977)

Mikulášovy prázdniny

Autorem této knihy je René Goscinny. Knihu přeložila z francouzského originálu Tamara Sýkorová-Řezáčová. Tuto 119stránkovou knihu vydalo v roce 1997 nakladatelství BB art, číslo vydání se mi bohužel nepodařilo zjistit.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

René Goscinny se narodil 14. srpna 1926 v Paříži. Živil se psaním povídek o malém Mikuláši a tvorbou oblíbených kreslených seriálů s Asterixem a Obelixem. Vystudoval francouzské lyceum v Buenos Aires a krátkou dobu pracoval v New Yorku. Před jeho smrtí (5. listopadu 1977) obdržel za přínos kinematografii cenu Césara.

Mikuláš – malý, neposedný klučina, "roupama" často neví co dělat
tatínek – rád čte doma na pohovce noviny, je pohodář a někdy i flegmatik
maminka – starostlivá, pořádná, ale i hodná Mikulášova maminka; o všechno se vždy postará
Horác, Pankrác, Servác, Bonifác – Mikulášovi kamarádi ze školy

Justýna, Ernestýna, Gustýna, Ignác, pan Kompanimu, Celestýn, Augustýn, Bertrand Bašta, Robertek, Hubert, Gualbert, Albert, Norbert, Marie-Hedvika

O prvních prázdninách byla Mikulášova rodinka na dovolené u moře v hotelu Krásná vyhlídka. Mikuláš zde zažil mnoho příhod – například kopání jámy na pláži, která se vlastně kopala dvakrát kvůli kyblíčku, výprava na ostrov "Vodní tříště", hraní minigolfu nebo také seznámení s přísným, ale zábavným profesorem tělocviku. Z těchto prázdnin se vrací vlakem zpět domů a ubíhá další školní rok.
Ale i tento školní rok uběhl jako voda a řeší se další dovolená. Mikuláš na rozhodnutí svých rodičů pojede tyto prázdniny na dětský srubový tábor. V "Modrém táboře" prožívá se všemi dětmi i vedoucími mnoho nezapomenutelných zážitků – koupání, noční hra a i samotný příjezd do tábora byl opravdovým zážitkem hlavně pro vedoucí.
Všechno mívá svůj konec, stejně jako tábor. Po návratu domů si všichni vzájemně vypráví své zážitky a příhody, ale chtě nechtě se opět blíží školní rok a s ním školní povinnosti.

CITÁT Z KNIHY (str. 13, kapitola Na pláži je to senzační):

"Jděte si hrát o kus dál," řekl tatínek, který si právě natřel poslední kousek kůže opalovacím krémem, a vtom bing!
Míč mu spadl na hlavu. To se tatínkovi nelíbilo. Strašně se naštval, zuřivě kopl do míče a ten odletěl daleko do moře. Byla to fantastická šupa, jenže Horác pádil pryč jako namydlený blesk a vrátil se se svým tatínkem.
"To vy jste hodil do vody míč našeho kluka?" zeptal se Horácův tatínek.
"To ano," odpověděl mu můj tatínek, "jenže já jsem s tím míčem předtím dostal do obličeje."
"Děti jsou na pláži proto, aby si tu odpočinuly a vyvztekaly se," řekl Horácův tatínek, "a když se vám to nelíbí, tak ten míč přineste!"

Co se stalo poté? Doplaval Mikulášův tatínek pro míč? To se dozvíte když si tuto knihu přečtete.

Kniha byla velmi zajímavá a vtipná. Nejvíce mě pobavilo, když přišel pán v bílé čepici (nejspíše správce pláže) za Mikulášovým tatínkem kopajícím jámu přesto, že mu to před chvílí zakázal. Velmi by mě ovšem zajímalo, zda by se Horácův tatínek zachoval v situaci, kdy by dostal míčem do obličeje, jinak.

Zdroj: Jakub Víšek, 05.04.2009

René Goscinny

Syn chemického inženýra z Polska, matka pocházela z Ukrajiny. V roce 1928 rodina přesídlila za prací do Argentiny. Vystudoval francouzské lyceum v Buenos Aires, poté krátce pracoval v New Yorku. Do Francie se vrátil až na počátku druhé poloviny dvacátého století a začal se plně věnovat literární tvorbě. Společně s ilustrátorem Jeanem-Jacquesem Sempém vytvořili např. postavu Mikuláše, jehož příběhy zaznamenaly značný úspěch.

Francouzský spisovatel a humorista. Autor scénářů ke kresleným seriálům se slavnou postavou Asterixe.

Syn chemického inženýra z Polska, matka pocházela z Ukrajiny. V roce 1928 rodina přesídlila za prací do Argentiny. Vystudoval francouzské lyceum v Buenos Aires, poté krátce pracoval v New Yorku. Do Francie se vrátil až na počátku druhé poloviny.

Kniha René Goscinny: Mikulášovy patálie

⛔ Zboží bylo prodáno, nyní nejde zakoupit 100000000016226

Tématicky podobné zboží

Upozorním vás, až bude zboží znovu v nabídce

Někdo byl rychlejší. Tenhle kousek už si ode mě bohužel nekoupíte. Ale nic není ztraceno. Můžete mi tu nechat svou e-mailovou adresu a jakmile se ke mě stejný produkt znovu dostane, pošlu Vám upozornění. Nebo si můžete vybrat z podobných produktů.

Nové Mikulášovy patálie – Návrat z prázdnin – René Goscinny

První díl z třídílné série dosud nevydaných příběhů, které volně navazují na oblíbené Mikulášovy patálie. Objevila je po letech v otcově pozůstalosti jeho dcera, a tak mohly vloni celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Nové Mikulášovy patálie – Návrat z prázdnin – René Goscinny již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Bratři Lví srdce Astr >

Medvídek Pú – A. A. Milne

Templetonovic dvojčata mají nápad

Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Nové Mikulášovy patálie – Návrat z prázdnin – René Goscinny – Specifikace

René Goscinny

dětské

Albatros

152

2013

První díl z třídílné série dosud nevydaných příběhů, které volně navazují na oblíbené Mikulášovy patálie. Objevila je po letech v otcově pozůstalosti jeho dcera, a tak mohly vloni opět vyjít další veselé příběhy tohoto nezbedného školáka. Nové lumpárny dnešní čtenáře zaujmou a strhnou stejně jako ty první, které nadchly jejich rodiče. Na svižnosti a vtipnosti textu neubírá ani překlad, který byl opět svěřen do rukou Tamary Sýkorové, která přeložila i první Patálie malého Mikuláše. .

Recenze Nové Mikulášovy patálie – Návrat z prázdnin – René Goscinny

Ověřený zákazník

Přidáno: 21. září 2018

100% Hodnocení produktu: 100%

Objednala jsem již několikátý díl pro syna. Večer, když si před spaním čte, je z pokojíčku slyšet hlasitý smích, takže knížky mají úspěch. Děkujeme

Mikulášovy prázdniny

Kniha ( pevná vazba )

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora –… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.

Bestseller v knihy Dobrovský

35082. v e-shopu | 33038. minulý týden

62. v ZŠ – povinná četba | 62. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 7 hodnocení čtenářů

4× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Daniela čípová 9. září 2017

Skvělá kniha, u které se vaše děti opravdu zasmějí. ☺ velmi vtipné

Pomohla vám tato recenze? Ano 27

Kniha, BB art, 2011, 9788074610196

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Stále perfektně vtipná kniha, ale jako učiteli mně chybělo to školní prostředí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, BB art, 2011, 9788074610196

4 z 5 hvězdiček Zuzi 21. září 2017

Mikulášovy patálie mně nikdy moc nebavily. Asi je to tím, že jsem holka a tyhle klučičí příběhy jsem tolik nehltala 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, BB art, 2011, 9788074610196

5 z 5 hvězdiček Irena Dolejšová 8. února 2019

Stejně jako dítě se u ní směji i teď. Vtipná vyprávění malého rošťáka Mikuláše jsou stále k popukání, takže toto nové vydání u nás nesmělo chybět. Nemá chybu!

Mikulášovy patálie

Popis:

Leave a Reply