Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May)

Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May)

Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May)
  • Elérhető fájlok: Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May).pdf, Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May).epub, Kniha Muž z ostrova Lewis (Peter May).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Muž z ostrova Lewis

kniha od: Peter May

Tak jsem ráda, že po trochu rozpačitém pocitu z prvního dílu jsem to nezahodila do kouta, ale pokračovala v trilogii. Druhý díl mi byl sympatičtější, neměla jsem jako u Skály pocit, že příběhy z minulosti jsou zbytečné, protože tady nebyl žádný navíc. Vše dohromady se vzpomínkami otce trpícího alzheimerovou chorobou dávalo smysl, neměla jsem touhu nějaké odstavce přeskakovat, k tomu opět perfektní vykreslení atmosféry. Konec na můj vkus až moc rychlý a vyhrocený (i ve Skále se mi zdálo, že to gradovalo a gradovalo až přegradovalo na minimálním počtu stránek vůči celému pomalejšímu příběhu, uvidíme v závěrečné části, jestli je to nějaká Mayova specialita, nebo náhoda).

Řekla bych, že druhý díl je o něco málo lepší než ten první. Velké plus za linku psanou z pohledu dědečka trpícího demencí.

Je to jasný Peter May je jednoznačně skvělý autor a tato série z Ostrova Lewis je skutečně skvěle napsána. Popis nehostinné ostrova,jeho historie a historie postav v retrospektivnim monologu kterým jsou odstartovány hned první stránky vás vtáhne do děje. Už se vrhám na závěrečný díl a opravdu se těším na další autorovy knihy.

Tahle kniha se mi moc líbila. Z autorových knih zatím určitě nejvíce. Sice jde také o zločin, ale vše je podané tak lidsky, důvěryhodně, časové prolínání, popis prostředí, za to všechno dávám nejvyšší hodnocení.

Autor udržel vysokou laťku, kterou si nastavil v prvním díle. Vracíme se na nehostinný ostrov Lewis a sledujeme řešení dalšího neobvyklého případu. Na jedné straně nám autor předkládá nevlídný skotský ostrov, který je bičován všemi možnými přírodními živly, na druhé straně je nám nabídnut zajímavý rodinný příběh vyprávěný pestrým jazykem.

Autor opět nezklamal. Perfektně vylíčeno, propracovaný děj. Žádná jednoduchá detektivka. S každým dalším odhalením minulosti se odkrývá smutný lidský příběh. Překvapením pro čtenáře je, že příběh vlastně vypráví stařec s Alzheimerem. Výtečná kniha.

Kvůli nedostatku času jsem tuto knihu četla moc dlouho a spíše přískoky. Muž z ostrova Lewis si to opravdu ale nezasloužil. Výborně napsané, úžasně vykreslená příroda ostrova, drsná, ale velmi přitažlivá. A ten příběh, který začíná kdysi dávno – temný a tajemný jak příroda ostrova.
Mistrovsky napsané.

A jeden dlouhý citát str. 309: Chodíme do domova důchodců a vidíme jen spoustu sedících staříků. S prázdnýma očima, se smutným úsměvem. A nebereme je na vědomí, protože jsou . . . no zkrátka staří. Jsou opotřebovaní, a tak nám nestojí za to, abychom jim věnovali nějakou pozornost. A přitom se za každýma těma očima skrývá celý jeden život, příběh, který by ti každý z nich mohl vyprávět. Příběh o bolesti, lásce, naději, zoufalství. O věcech, které cítíme i my. Stáří jim neubírá na právoplatnosti ani na skutečnosti. a jednou na jejich místě budeme také. Budeme tam sedět a dívat se, jak nás mladí neberou na vědomí, protože budeme . . . no zkrátka staří.

„Většina lidí prožije svůj život, aniž by zjistili, co leží pod kamením, po kterém kráčejí. Policista svůj život zasvětí tomu, že ty kameny obrací a zabývá se tím, co nachází pod nimi.“

Asi jsem se stala pravidelnou čtenářkou příběhů Petera Maye (druhou přečtenou určitě nekončím), příčinou je prostředí, které pro své příběhy zvolil. Je to totiž právě prostor, který výrazně definuje Mayovi knihy, a který je pro detektivní zápletku, kterou vždy na pozadí najdete, vyloženě prostředím (se svou uzavřenou a trochu schizofrenní náladou severských ostrovů) lukrativním. A navíc, pokud bych měla říct jen jednu věc, ve které je Peter May opravdu dobrý, tak je to popis (přírody, krajiny, vztahů, historie), ten jeho je dokonale barvitý a hlavně plastický, není to žádný strohý, plochý popis prostředí, ale před očima vám vyvstane 3D prostor, obývaný lidmi s jejich jinými a přitom tak podobnými starostmi, s jejich každodenním životem, jiným, díky prostředí ve kterém žijí a stejným díky starostem, které prožívají, jiný v životních zkušenostech, stejný v jejich důsledcích. Pokud se totiž potácíte v bezcílném kruhu a podléháte momentální existenční krizi, důsledky jsou stejné, ať už žijete na severním, větrem a mořem bičovaném ostrově Vnějších Hebrid, nebo uprostřed Evropy, cestu ven z toho začarovaného kruhu, ale především sílu k návratu, si vždycky musíte najít sami, to platí pro hrdiny Mayových příběhů, stejně jako pro každého z nás.

Nebudu se už rozepisovat o geografickém popisu, který je, díky zvolenému prostředí, dost zajímavý už sám o sobě, ani o tom historickém, kdy jsem se dozvěděla spoustu nových, zajímavých a pro mě dosud neznámých informací o historii této oblasti, obojí bylo opravdu výborné, radši ještě napíšu pár řádků k příběhu samotnému a jeho hrdinech. Prvně, musím říct, že hlavní postava Fin (jak jinak než policista, tentokrát ovšem mimo službu, pátrající po záhadě, z které se vyklube trestný čin) byl pro mě daleko větším sympaťákem (ač řešil spoustu podobných a smutných životních proher a nedorozumění) než depresivní Simo z ostrova Entry (první přečtená od Maye), a zrovna tak je to i s příběhem, ten Lewiský, vč. všech postav, mě přeci jen o nepatrný kousek zaujal víc než Entry, možná právě díky všem těm vedlejším nitkám, které se v příběhu odvíjely, jako je příběh o stáří a demenci, která ho provází, tedy příběh ztrácející se paměti a s ní i identity, ale taky příběh o životních rozhodnutích, která je třeba pořádně zvážit, protože ovlivní celý budoucí život, jako třeba, když děti mají děti, nebo o odpovědnosti, kterou rodiče dokážou na dítě navalit jak balvan, který pak vláčíte životem, tedy příběh o rodině a rodinné soudržnosti a odpovědnosti.

Právě jsem tedy dočetla umně poskládanou mozaiku složenou ze všech těch spojení, která se po generace mezi krajinou a lidmi vytvořila, a já pocítila jejich sílu, a to se mi líbilo, to mě nejvíc zaujalo i poučilo.

Peter May

skotská, 1951 statistiky · web

Nová kniha

Šestý, závěrečný díl série čínských thrillerů Říká si Pekingský rozparovač. Jeho oběti jsou mladé, krásné a odporně znetvořené. Veškerá pozornost se upírá na velitele. detail knihy

Populární knihy

V říjnu loňského roku vydal May knihu The Noble Path (cca Šlechtická stezka), odehrávající se v Kambodži a Thajsku v roce 1978. Děj se týká Rudých Khmerů.

Další kniha Petra Maye vyšla letos v lednu (2020) pod názvem A Silent Death (Tichá smrt). Děj se tentokrát odehrává na Costa del Sol ve Španělsku. Jde o příběh krvavé pomsty.

Snad se také dočkáme českého překladu.

V lednu 2019 vyšlo ve Velké Británii nové vydání knihy Petra Maye The Man With No Face (Muž bez tváře). Jedná se o politický thriller, odehrávající se v Bruselu v roce 1979, jehož hrdinou je skotský investigativní žurnalista. Poprvé byl vydán v roce 1981.

Dnes jsem dočetla půjčenou knihu Šachové figuky. Už Skála mne ohromila , ale teď jsem rozhodnutá. Samozřejmě že knihy musím sehnat v originále, ale musím se jet na Hebridy podívat. Tak úžasné líčení lidských osudů posunuje tyto knihy z detektivek do úplně jiné úrovně. Navíc těm lidským příběhům člověk věří.

Dobré zprávy z brněnského HOSTa – další očekávaný román z ostrova Lewis Ochráním tě je avizován na letošní březen 🙂

Po dočtení knihy Muž z ostrova Lewis, nemohu jinak, než autora zařadit mezi mé oblíbené. A dokonce na jednu z předních příček tohoto žebříčku. Ještě stále ve mě doznívají emoce vyvolané vypravěčským talentem autora, který se doslova "zmocní" čtenáře a nechává ho prožívat příběh spolu s hrdiny. Detektivní zápletky jsou jen kulisou pro rozvinutí dramatických životních osudů. Již kniha Skála mi vyrazila dech, po přečtení druhého dílu jen stojím a před očima se mi objevují obrazy dvou starších lidí zvolna kráčejících po pláži.
Nebo obrazy drsné bouře v nehostinné krajině, kam se já nikdy nepodívám a přesto se mi díky slovům autora stala blízkou. Děkuji a věřím, že svými slovy v nás autor bude probouzet naše lepší já ještě dlouho.
Doplněno po dočtení série: Jsem vděčná, že jsem mohla poznat postavy, kterým autor zprostředkoval život. Věčná touha člověka poznat smysl bytí je ve třetím díle nejvíce patrná. Cítím respekt k daru autora a řadím ho mezi své nejoblíbenější.

Peter May 13. ledna t.r. zahájil autorské turné se svou novou knihou I´ll Keep You Safe (Ochráním tě), a to příznačně na ostrově Lewis.

Vrací se v ní opět na Hebridy. Hlavní postavou je Niamh Macfarlanová, jejíž manžel a jeho milenka jsou záhadně zabiti při autonehodě, a francouzská vyšetřovatelka Sylvia Braque.

Doufejme, že se brzy dočkáme i českého vydání.

Mám ráda detektivky kombinované s příběhem a pokud je tam ještě návrat do minulosti, tak to nemá chybu. Tento spisovatel ve svých příbězích z ostrovů vše splňuje. Kniha mě donutila najít mapu Hebrid a google panáčkem je projít. Nádhera!

Kdy vyjde další pokračování Enzo jsem zjistila , že v originále jsou další dvě knihy a to samé čína další dvě knihy

Kniha: Muž z ostrova Lewis – Peter May

Kniha: Muž z ostrova Lewis
Autor: Peter May

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 18.2.2020
Česká pošta: 18.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 17.2.2020
Ostatní výdejny: 18.2.2020
Uloženka: 18.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


88% 5 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
88 % celkové hodnocení
5 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » HOST
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2014
Počet stran: 351
Rozměr: 207,0×143,0x33,0 mm
Vydání: 1. vyd.
Název originálu: Lewis man
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Linda Kaprová
Skupina třídění: Anglická próza
Hmotnost: 0,424kg
Jazyk: česky
Vazba: Pevná s přebalem matná
Novinka týdne: 2014-13
Datum vydání: 201403
Nakladatelské údaje: Brno, Host, 2014
ISBN: 978-80-7294-928-1
EAN: 9788072949281

Silný detektivní román skotského autora se odehrává v tajuplných odlehlých končinách a navazuje na slávu velkých anglických románů devatenáctého století. Jistá tajemství obyvatel pochmurného ostrova Lewis jsou, zdá se, hlubší nežli rašeliniště, která ostrov lemují. Nalezeno bylo zachovalé mrtvé tělo mladého muže, které by zde mohlo ležet staletí jako oběť rituální vraždy. Rozkladu těla po léta bránila rašelina.Tetování Elvise na paži mrtvého však čin posouvá do méně vzdálené minulosti. Fin Macleod se zapojí do vyšetřování a o to bude jeho návrat na rodný ostrov složitější. Vynikající detektivní román přesahující žánrové hranice je druhou knihou série Trilogie z ostrova Lewis. Policejní inspektor Fin Macleod se v rámci vyšetřování brutální vraždy vrací na místo svého dětství a dospívání.

V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy po několika strašných bodných a řezných ranách. Policie se zprvu domnívá, že se mladík stal obětí rituální vraždy před stovkami let, avšak vytetovaný obrázek Elvise na mladíkově pravé paži odhalí, že se vražda musela stát mnohem později, ve druhé polovině dvacátého století.

Bývalý detektivní inspektor Fin Macleod se mezitím vrací na svůj rodný ostrov. Rozešel se se svou manželkou, s životem v Edinburghu i s kariérou u policie a nyní se snaží obnovit staré vztahy a opravit zchátralý dům svých rodičů. Avšak poté, co testy dna prokážou příbuzenský vztah těla z močálu a otce Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové, je Finovi jasné, že jeho návrat domů bude trochu rušnější, než čekal. Tormod Macdonald, dnes již starý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že je jedináček a že nemá žádné blízké příbuzné. A Fin zjistí, že Tormod měl dobrý důvod, proč v tomto ohledu lhát.

Kniha: Muž z ostrova Lewis – Peter May

Kniha: Muž z ostrova Lewis
Autor: Peter May

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 18.2.2020
Česká pošta: 18.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 17.2.2020
Ostatní výdejny: 18.2.2020
Uloženka: 18.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


83%
3 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
83 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » HOST
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2015
Počet stran: 351
Rozměr: 195,0×127,0x22,0 mm
Vydání: 2., brož. vyd.
Název originálu: Lewis man
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Linda Kaprová
Skupina třídění: Anglická próza
Hmotnost: 0,255kg
Jazyk: česky
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Datum vydání: 201502
Nakladatelské údaje: Brno, Host, 2015
ISBN: 978-80-7491-476-8
EAN: 9788074914768

Detektivní román přesahující žánrové hranice je druhou knihou série Trilogie z ostrova Lewis. Policejní inspektor Fin Macleod se v rámci vyšetřování brutální vraždy vrací na místo svého dětství a dospívání. Silný detektivní román skotského autora se odehrává v tajuplných odlehlých končinách a navazuje na slávu velkých anglických románů devatenáctého století. Jistá tajemství obyvatel pochmurného ostrova Lewis jsou, zdá se, hlubší nežli rašeliniště, která ostrov lemují. Nalezeno bylo zachovalé mrtvé tělo mladého muže, které by zde mohlo ležet staletí jako oběť rituální vraždy. Rozkladu těla po léta bránila rašelina.Tetování Elvise na paži mrtvého však čin posouvá do méně vzdálené minulosti. Fin Macleod se zapojí do vyšetřování a o to bude jeho návrat na rodný ostrov složitější.

V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy po několika strašných bodných a řezných ranách. Policie se zprvu domnívá, že se mladík stal obětí rituální vraždy před stovkami let, avšak vytetovaný obrázek Elvise Presleyho na mladíkově pravé paži odhalí, že se vražda musela stát mnohem později, ve druhé polovině dvacátého století. Bývalý policejní detektiv Fin Macleod se mezitím vrací na svůj rodný ostrov. Rozešel se s manželkou, s životem v Edinburghu i s kariérou u policie a nyní se snaží obnovit staré vztahy a opravit zchátralý dům po svých rodičích. Avšak poté, co testy DNA prokážou příbuzenský vztah těla z bažiny a otce Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové, je Finovi jasné, že jeho návrat domů bude trochu rušnější, než čekal. Tormod Macdonald, dnes již starý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že je jedináček a že nemá žádné blízké příbuzné. A Fin zjistí, že Tormod měl dobrý důvod, proč v tomto ohledu lhát.

Muž z ostrova Lewis

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem u dodavatele
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
  • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

205 Kč s DPH
Ušetříte 24 Kč Běžně 229 Kč

  • Audiokniha ( CD ) 268 Kč s DPH Skladem
  • Kniha ( pevná vazba ) 294 Kč s DPH Skladem u dodavatele

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy po několika strašných bodných a řezných ranách. Policie se zprvu domnívá, že se mladík stal obětí rituální vraždy před stovkami let, avšak vytetovaný obrázek Elvise Presleyho na mladíkově pravé paži odhalí, že se vražda musela stát mnohem později, ve druhé polovině dvacátého století.Bývalý policejní detektiv Fin Macleod se mezitím vrací na svůj rodný ostrov. Rozešel se s manželkou, s životem v Edinburghu i s kariérou u policie a nyní se snaží obnovit staré vztahy a opravit zchátralý dům po svých rodičích. Avšak poté, co testy DNA prokážou příbuzenský vztah těla z bažiny a otce Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové, je Finovi jasné, že jeho návrat domů bude trochu rušnější, než čekal. Tormod Macdonald, dnes již starý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že je jedináček a že nemá žádné blízké příbuzné. A Fin zjistí, že Tormod měl dobrý důvod, proč v tomto ohledu lhát.

Bestseller v knihy Dobrovský

28328. v e-shopu | 29465. minulý týden

470. v Světové detektivky | 473. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 27 hodnocení čtenářů

21× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček scorpio1626 29. října 2016

Peter May opět nezklamal – jeho schopnost popsat čtenáři drsné prostředí ostrova je vyjimečná;

Pomohla vám tato recenze? Ano 115

Kniha, HOST, 2014, 9788072949281

4 z 5 hvězdiček Lathenie 17. září 2017

Překvapivé, napínavé, doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 101

Kniha, HOST, 2015, 9788074914768

5 z 5 hvězdiček Martina 13. září 2017

Skvělá kniha ze série ze Skotska, Petera Maye čtu ráda.

Pomohla vám tato recenze? Ano 93

Kniha, HOST, 2015, 9788074914768

5 z 5 hvězdiček 2. září 2017

Bravurdní ! Peter May je skutečný mistr pera. Poklidná detektivka, nádherná atmosféra, ale i emocemi nabitý děj. stejně skvělé jako Skála. Záruka jistoty, že čtenář budu velmi spokojený.

Pomohla vám tato recenze? Ano 81

Kniha, HOST, 2015, 9788074914768

5 z 5 hvězdiček Marek 9. listopadu 2017

Kromě samotného příběhu je zde úžasně popsaný život na drsných ostrovech.

Pomohla vám tato recenze? Ano 72

Kniha, HOST, 2014, 9788072949281

5 z 5 hvězdiček Kateřina Žemličková 28. září 2017

Krásný román, nádherně promyšlený příběh, který vtáhne do děje. Líbilo se mi propojení minulosti se současností.

Pomohla vám tato recenze? Ano 72

Kniha, HOST, 2014, 9788072949281

5 z 5 hvězdiček Petra B. 22. září 2017

Skvělá kniha, perfektně namluvená. Pan Dvořák se moc pěkně poslouchá, jeho hlas dodal knize hloubku a cit. Dokonalá audiokniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 72

Audiokniha, HOST, 2014, 8594169480268

4 z 5 hvězdiček katarinka 7. února 2019

Druhê pokračovanie tejto trilógie sa mi páčilo ešte viac ako prvá knižka. Nechýbala vražda, tajomstvo z minulosti a skvelá atmosféra.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, HOST, 2015, 9788074914768

5 z 5 hvězdiček Patrick Plánka 17. prosince 2018

Poslouchám to jako audioknihu. Nemá to chybu. Perfektně napsané.

Peter May – Muž z ostrova Lewis (trailer)

Popis:
Lze koupit na e-shopu nakladatelství Host: http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/919 V rašeliništi na ostrově

Leave a Reply