Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)

Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)

Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)
 • Elérhető fájlok: Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl).pdf, Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl).epub, Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Patrik Hartl

česká, 1976 statistiky · web

Komentáře (20)

Právě jsem dočetla mojí první knížku od Patrika Hartla – Malý pražský erotikon a určitě nebyla poslední.

Prý novodobý Viewegh. tak ať. Oddychovka, co nemá větší ambice než relax a pobavení – navíc ze života. To přesně od Hartla čekám a dostanu. Za mě palec nahoru.

K Hartlovi mne přivedla kamarádka, se kterou se sice vídáme sporadicky, ale pojí nás silné přátelství a každé setkání je něčím obohacující. A tentokrát mne obohatila objevením Patrika Hartla. Jeho knihy jsem četla postupně, jak vycházely, a upřímně musím konstatovat, že nejvíc se mi prostě líbí jeho prvotina. "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" mají sice oproti ostatním knížkám obtížně zapamatovatelný název (minimálně co do pořadí jmenovaných postav), ale kniha má své dějové zvraty i poselství, a na rozdíl od ostatních díky menšímu rozsahu čtenáře tolik "nezahlcuje". U dalších knih mi totiž připadá, že toho měl autor hodně na srdci, a tak je děj leckdy překombinovaný, hutný a odehrává se toho hrozně moc. Kdyby se něco trochu rozmělnilo a natáhlo, anebo nechalo do pokračování či jiné knihy, nebylo by to na škodu. Přesto ale u Hartla hodlám setrvat a číst ho dál. Na rozdíl od Viewegha, kterého jsme svého času skupovaly s kamarádkou, jen co se objevil na pultech knihkupectví, se mi totiž jeho styl líbí mnohem víc, lehkým perem píše i o vážných věcech, a mám pocit, že čtenář, který už má něco odžito, si v něm pokaždé najde něco svého, co ho osloví. V neposlední řadě, co jsem viděla Všechnopárty a četla pár rozhovorů(protože Hartl je teď v kurzu!), na mne autor působí jako sympaťák a hezky se na něj dívá :-). Jen jeho smích bych doma asi nedávala, nad tím jsme s manželem kroutili hlavami ještě hodně dlouho :-D.

Teď jsem si ještě po sobě přečetla komentáře k jednotlivým přečteným knížkám a udělala si radost. U Šampona, Prvoka a spol. (já je prostě ve správném pořadí nedám!) jsem si přála zfilmování, a co jsem pochytila v další Všechnopárty, tentokrát s Martinem Hofmannem, film bude. Hofmann prohlásil, že v něm hraje postavu, která i myslí, takže tipuji Karla? a velmi se těším!

Myslím si, že Patrik Hartl ve svých románech dokonale vystihl dobu, ve které žijeme a stejně tak i postavy, o kterých píše. Mám ho ráda a vždy se těším na to, co nového nám nabídne. Někdy mám pocit, že všechno beru až moc vážně. A tak se ráda od toho všeho současného dění odreaguji a přečtu si, jak se se životem "perou" s tou dnešní dobou jeho hrdinové. Četba pro chvíle odpočinku. A Patrika Hartla si řadím mezí své oblíbené spisovatele.

Kniha: Okamžiky štěstí (oboustranná kniha) – Patrik Hartl

Kniha: Okamžiky štěstí (oboustranná kniha)
Autor: Patrik Hartl

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 18.2.2020
Česká pošta: 18.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 17.2.2020
Brno: 17.2.2020
Plzeň: 17.2.2020
Ostatní výdejny: 18.2.2020
Uloženka: 18.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


84%
5 hodnocení

80%
1 recenze
počet hodnocení
83 % celkové hodnocení
5 hodnocení + 1 recenze
Nakladatelství: » Bourdon
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2016
Počet stran: 520
Rozměr: 180 x 131 x 38 mm
Úprava: 255, 257 stran
Vydání: 1. vydání
Skupina třídění: Česká próza
Vazba: Paperback
Umístění v žebříčku: 116. nejprodávanější kniha za poslední měsíc
Novinka týdne: 2016-44
Datum vydání: 1. 11. 2016
ISBN: 978-80-905173-8-7
EAN: 9788090517387

"Dvojromán" úspěšného dramatika a režiséra přináší příběh sourozenců Jáchyma a Veroniky. Středoškolák Jáchym a vysokoškolačka Veronika hned na startu poznají, že život umí být pěkně drsný – jejich rodiče zahynou při autohavárii. Každý svou cestu světem hledá jinak a jinde, ale oba si uvědomují vzácnost okamžiků, kdy se mohou radovat, snít, milovat a doufat. Román sestává vlastně ze dvou knih, přičemž osud každého sourozence tvoří jednu. Čtenář si tedy může vybrat, čí příběh bude číst jako první.

Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali. Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Próza – beletrie > Romány > Romány dle národů > České romány

Katalog vybraných autorů > H > Hartl – Patrik Hartl

Katalog nakladatelství > B > Bourdon

Vybrané knižní novinky

ZenaVKnihach.cz 2018-06-08
Ahoj Patriku,
tak už jsem Tě zase viděla u Krause! A nemohla jsem zaboha přijít na správné slovo, které by vystihlo, jak působíš. Ale nakonec jsem na ně přišla: bezelstnost! Ty působíš tak neuvěřitelně upřímně a spontánně! Jako že je Ti úplně fuk, jak budeš na obrazovce vypadat nebo že bys moh nedej bože přemýšlet o svém mediálním obrazu. Zero profilační neuróza.

Jak mi tenhle pojem kdysi vysvětlil jeden známý, jde o neustálou snahu o to, vypadat před ostatními co nejlíp a nejzajímavěji. Tak to Ty fakt nemáš 😀 A zase jsi se hodně jakože HODNĚ smál. Bylo to fakt vtipný. A asi to splnilo účel, protože už druhý den jsem měla Tvou novinku v posteli 🙂

Říkal jsi, že nemám přeskakovat, ale začít že můžu z kterékoli strany: vybrala jsem si Jáchyma. Jak Tě to vůbec napadlo, psát jeden příběh očima dvou lidí? Připomnělo mi to Můj romantický příběh D.C. Jacksona, i když tam fakt nešlo o sourozence. Teda – ten začátek s autonehodou. hustý. Pak to těhotenství, vzpomínky na tajemného strejdu z dětství, první láska, problémy ve škole, rozchody, cesty, dluhy, Bohnice, podvod. No četla jsem do rána a nemohla se odtrhnout!

Dvě věci mě napadají: používáš atraktivní motivy jako parkour, divadlo, New York, zaoceánská loď. ale stalo by se něco, kdyby třeba Veronika dostala svůj první kšeft u nějakýho nonema? Musel to být ausgerechnet Kellner?

A místy mi vadilo, že jsem věděla, co přijde: co se asi tak stane, když se Veronika nechá zapsat zrovna do Plzně. Jak to asi dopadne, když se Jáchym rozhodne provést poslední, ale fakt úplně poslední podvod.

Ale jinak ohňostroj nápadů: jak prosím Tě člověka napadne, že někomu se erotické sny zdají vždycky ve tmě? Myslím jako s tmou v tom snu, takže vlastně nikdy neví, s kým spí? :O

Knihu jsem nemohla odložit. Až v druhé půlce Veroničina příběhu mi to začalo trošku drhnout a připadat trochu rozvláčné. Ale vzhledem k tomu, že příběh začíná vlastně mezi puberťáky – což je už skoro jiná generace – mě to vlastně celkově bavilo moc. A jak jsem zjistila, z románu je takřka ze dne na den bestseller a brzy se určitě bude čekat na dotisk. Takže velká gratulace a těším se na příště!

Okamžiky štěstí

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

354 Kč s DPH
Ušetříte 42 Kč Běžně 396 Kč

Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali. Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Bestseller v knihy Dobrovský

158. v e-shopu | 119. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.3 z 5 310 hodnocení čtenářů

191× 5 hvězdiček 62× 4 hvězdičky 37× 3 hvězdičky 14× 2 hvězdičky 11× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Ája 8. ledna 2017

Moc hezky se mi četla ,doporučuji číst od Veroniky,krásně se vše uzaře

Pomohla vám tato recenze? Ano 260

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

1 z 5 hvězdiček Eva Malá 31. ledna 2017

Kniha mě zklamala. Děj působí místy absurdně, příběh je těžkopádný, jakob šlo o to, pouze zaplnit řádky. Navíc je text docela vulgární, ale samoúčelně, jakoby se autor v rámci psychoterapie chtěl z něčeho vypsat. Škoda peněz.

Pomohla vám tato recenze? Ano 258

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

5 z 5 hvězdiček Jana Petru 15. ledna 2017

Patrika Hartla jsem objevila na podzim lonskeho roku a behem 2 tydnu jsem precetla vsechny jeho 3 knihy, ktere doposud vydal. Okamziky stesti jsou psane zajimavym zpusobem, kdy si muzete vybrat, zda budete prvni cist pribeh Veroniky nebo jejiho bratra, coz ovlivni vas prvotni pocit a nahled na postavy i dej. Moc se mi libi celkovy pribeh, ktery by se klidne mohl stat v realnem zivote a zaroven zabavny styl, kterym je kniha napsana. Tesim se na dalsi knihu tohoto skveleho autora.

Pomohla vám tato recenze? Ano 250

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

3 z 5 hvězdiček Katerina Bradacova 3. února 2017

Kniha mne nadchla a nemohla jsem se od příběhů obou sourozenců odtrhnout. Některé situace se zdály neuvěřitelné, ale vypraveči to lze věřit. Z obou čiší optimismus a štěstí je vratké, prchavé, pomíjivé stejně jako název knihy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 237

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

5 z 5 hvězdiček Renata 3. února 2017

Skvělá knížka,u Jáchyma jsem se více zasmála,ale i Veronika se četla výborně.Určitě si dokoupím předešlé dvě knížky od autora.

Pomohla vám tato recenze? Ano 202

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

5 z 5 hvězdiček Věra Reňáková 8. ledna 2017

Patrik Hartl mě potěšil i potřetí, opět se mi dostalo pěkného příběhu. Začala jsem s Veronikou, její příběh byl hodně silný a přečetla jej poměrně rychle, s Jáchymem jsem měla zpočátku trochu potíže, ale postupně jsem se do něj začetla stejným způsobem. Název knihy přesně odpovídá životním peripetiím obou hlavních postav. Patrik Hartl právem patří mezi nejúspěšnější současné české spisovatele a dramatiky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 191

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

4 z 5 hvězdiček 20. ledna 2017

Začala som od Veroniky a myslím, že som urobila dobre. Jáchym ma na začiatku moc nebavil, ale nakoniec som bola spokojná. Hartl je vtipný, nápaditý a všetky jeho knihy mám moc rada.

Pomohla vám tato recenze? Ano 188

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

5 z 5 hvězdiček Anonym 1. února 2017

Skvělá kniha, moje první a rozhodně ne poslední čtení od Patrika Hartla. Jako většina jsem začala číst od Veroniky a jsem ráda 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 187

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

2 z 5 hvězdiček 14. února 2017

Popravdě jsem čekala od knížky víc. Na to, jak je vychvalovaná, jsem byla zklamaná.

Pomohla vám tato recenze? Ano 162

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

5 z 5 hvězdiček 31. ledna 2017

Napsat dvojromán je nejen neobvyklé, ale jistě i velmi náročné, ovšem autor se s tímto nelehkým úkolem vypořádal na výbornou. Nejen, že je příběh čtivý, je zároveň také natolik realistický, že nutí čtenáře prožívat všechna příkoří společně s Veronikou a Jáchymem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 157

Kniha, Bourdon, 2016, 9788090517387

Další knihy autora

Patrik Hartl

Autor s nezaměnitelným smíchem, muž nabitý energií, člověk mnoha schopností a aktivit. To je Patrik Hartl, který se věnuje filmové, divadelní a televizní režii. To ale není vše! Tento muž stojí také za humoristickou knihou Prvok, Šampón, Tečka a…

Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)

Nejlepší víkend

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční…

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ

Dvojromán Okamžiky štěstí je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců…

PRVOK ŠAMPÓN TEČKA a KAREL

Tento román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů, kteří si dvacet let po…

MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON

Tento příběh je určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví.…

Nejbližší divadelní představení

 • 17. 02.Líbánky na Jadranu
  Studio DVA
  Praha
 • 18. 02.Caveman

Mladá Boleslav
20. 02.Caveman

Podbořany
22. 02.Caveman

 • 18. 02.Líbánky na Jadranu
  Studio DVA
  Praha
 • 19. 02.Caveman

Plzeň
21. 02.Caveman

Olomouc

 • 23. 02.4 sestry
  Studio DVA
  Praha
 • Události

  ROMÁN NEJLEPŠÍ VÍKEND ZÍSKAL OCENĚNÍ ČESKÝ BESTSELLER 2018

  Říjen 2018 křest románu NEJLEPŠÍ VÍKEND Zase v Jazz Docku…

  Dvojromán OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ získal ocenění Český bestseller 2016

  KŘEST DVOJROMÁNU OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ

  1. listopadu 2016 pokřtili Eva Holubová a Bob Klepl nový dvojromán OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ. Již tradičně v Jazz Docku na Vltavě.

  Staň se členem klubu Nebuď sráč!

  Když jsem psal o úkolech, které si vzájemně Prvok, Šampón, Tečka a Karel zadají, aby si nepřipadali jako sráči, napadlo mě, jestli bych je taky dokázal splnit. Byla to přirozená reakce. Myšlenka, která mě musela napadnout. A když už mě napadla, nešlo se jí zbavit. Více

  Okamžiky štěstí

  Anotace

  Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali.

  Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.">Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte.

  Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete.

  Patrik Hartl *Olomouc, 1976

  Autor s nezaměnitelným smíchem, muž nabitý energií, člověk mnoha schopností a aktivit. To je Patrik Hartl, který se věnuje filmové, divadelní a televizní režii. To ale není vše!

  Tento muž stojí také za humoristickou knihou Prvok, Šampón, Tečka a Karel, za milostnými příběhy v románu Malý pražský erotikon a knihou Okamžiky štěstí, kterou je možné začít číst z jakékoliv strany.

  Okamžiky štěstí

  Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte…

  354 Kč

  Patrik Hartl má k literárním postavám velmi blízký vztah a rád zkouší to, co svým hrdinům vymyslel. Kvůli své knižní prvotině například běžel nahý přes Staroměstské náměstí. Čtenáře chce neustále překvapovat, a proto nerad prozrazuje příběhy ze svých knih. Když se chce uvolnit, hraje na bicí. Určitě si nenechte ujít příběhy plné emocí a humoru tohoto spisovatele s hyperaktivním mozkem.

  Kniha Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)

  Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

  V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

  A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

  Zpracováváme následující osobní údaje:

  a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
  b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
  c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
  d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
  e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
  f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
  g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

  A.1 Pokud navštívíte náš web

  Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

  Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

  • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
  • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
  • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
  • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

  Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

  Dále do vašeho zařízení:

  • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
  • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
  • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
  • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Patrik Hartl: nová kniha Nejlepší víkend, smích, o dětství, zase smích, o životě

   Popis:
   0:10 byl jste někdy neúspěšný? O dětství
   brožovaná
   1. vydání,
   Rozebráno

   Leave a Reply