Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal)

Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal)

Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal)
 • Elérhető fájlok: Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal).pdf, Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal).epub, Kniha Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Ostře sledované vlaky

kniha od: Bohumil Hrabal

Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství.

Novely, Literatura česká
Vydáno 2000 , Maťa více informací.

Komentáře (264)

Kniha Ostře sledované vlaky

Moje první knížka od Hrabala a musím přiznat, že nadšení vypadá jinak. Děj byl nijaký, takové tlachání o ničem, i když občas tam byly docela vtipné pasáže. Teprve konec se mi líbil, byl překvapivý a díky němu dávám 3*.

Za me fajn kniha, ta nekonecne dlouha souveti jsou proste originalni. Zacatek celkem vtipny.

Kniha, která se čte velice příjemně a rychle utíká. Nicméně musím říct, že mi nevyhovovalo střídání témat, nad kterými se hlavní postava zamýšlela. Určitě bych uvítal více stran a rozvětvení úvah, nad kterými Miloš přemýšlí. Místo knihy doporučuji film, který je opravdu brilantní.

Sdílím názor Mindy, dílo je zklamání. Věty přes půl stránky, skoro žádné dostavce, přímá řeč ojedninělá. Příběh byl dobrý, ale to čtení přes stylistický nepořádek mi vadil. Asi je to opovážlivé kritizovat práci tohoto velikána, ale nemůžu jinak.

ten zacatek je spickovy, pak to trochu zpomali, ale furt dobre, dobre.

Krásně vyprávěný příběh bohužel se smutným koncem. Hrabalův styl psaní je originální a je to můj "šalek kávy".

Bohumil Hrabal umí hezky vyprávět a zajímavě skládat příběhy, které dokáží mistrně balancovat na hraně mezi hospodskými plky a komplikovanou literaturou. Jeho výraz "pábitel" je pro tento styl vyprávění přesný.
Ostře sledované vlaky jsou smutným příběhem mladého ajznboňáka, u kterého se ovšem nemůžu zbavit dojmu, že Menzelovo filmové zpracování svoji literární předlohu v mnohém překonává.

Na Hrabala si prostě člověk musí zvyknout. Když pak přijmete jeho způsob vyprávění, začnou se vám jeho knihy líbit tak jako mně.

Ostře sledované vlaky – rozbor díla k maturitě

Kniha: Ostře sledované vlaky

Přidal(a): Petulka06

Bohumil Hrabal

– Významný český prozaik

– vystudoval práva v Praze

– pracoval však většinou v nekvalifikovaných profesích, jako např. pojišťovací agent, balič starého papíru ve sběrných surovinách či výpravčí na nádraží, odkud čerpal inspiraci pro svá literární díla

– Hrabal zemřel na následky pádu z nemocničního okna

– Další díla: Perlička na dně, Pábitelé

Literární druh

Epika – má děj, vypraví příběh

Výrazová forma

Próza – souvislý text, člení se na odstavce, věty, kapitoly.

Literární žánr

Novela – kratší útvar, menší množství postav

Zvláštnosti autorského stylu

Hrabal v této novele se inspiroval svou prací, když pracoval jako výpravčí na nádraží v Kostomlatech a Dobrovicích, ve 40. letech 20. století

Jazykové prostředky

Spisovná čeština, hovorová, vyskytují se vulgarismy, německé věty,

Typ vypravěče

Děj

Hlavní hrdina a zároveň vypravěč novely Miloš Hrma se po prvním sexuálním nezdaru neúspěšně pokusí o sebevraždu. Z psychiatrické léčebny se vrací na nádraží, kde předtím pracoval. Jinak poklidnou atmosféru provinční stanice narušují erotické hry výpravčího Hubičky (orazítkování pozadí telegrafistky Svaté), zejména však průjezdy „ostře sledovaných“ německých vlaků se zbraněmi, vojáky a municí. Milošovo osobní trauma překonává tajemná Viktorie Freie, odbojářka, která na stanici přinese nálož k likvidaci německého transportu. Miloš zbavený svého problému ztrácí zábrany a v sabotážní akci nasazuje vlastní život. Výňatek je zde samotného závěru novely a zachycuje moment, kdy hrdina po zásahu kulkou umírá u trati společně s německým vojákem.

Kompoziční postup

Celá novela je rozčleněna do šesti kapitol, sled jednotlivých událostí je přerušován krátkými retrospekcemi (návraty do minulosti) hlavního hrdiny, přesto lze kompoziční postup užitý v díle označit jako chronologický. I ve výňatku jsou jednotlivé motivy podány v časové následnosti (střelba na nepřítele, jeho smrt, úvahy o nesmyslnosti války, výbuch vlaku, smrt hlavního hrdiny).

Hlavní postavy

Miloš Hrma – Hlavní hrdina novely, dvaadvacetiletý Miloš Hrma, působí jako velmi citlivý, naivní a zranitelný mladík, který své mužské selhání (opakovaně metaforicky nazývané zvadlé lilium) řeší zcela nehrdinsky, pokusem o sebevraždu. Později je během svého působení ve stanici konfrontován s postavou výpravčího Hubičky, jehož úspěchy u žen obdivuje, ale zároveň se tím prohlubuje i jeho trauma. Sebevědomí, sílu a odvahu Milošovi dodá až první sexuální zkušenost. Paradoxně brzy poté umírá při sabotážní akci. Z výňatku – závěrečné pasáže knihy – je patrná Milošova vyrovnanost, vnitřní klid, jistota a smíření s osudem. Díky nabyté odvaze je schopen zabít a zkrátit tak utrpení německého vojáka, kterého však nevnímá jako nepřítele, ale jako člověk

výpravčí Hubička – zkušený sukničkář a záletník

Pan přednosta – vášnivý chovatel holubů, který touží po povýšení, ale uniforma znečištěná od holubích výkalů mu to znemožní;

Viktoria Freie – tajemná, atraktivní a zkušená žena, která připraví Miloše o panictví a iniciuje tak jeho přerod v muže

Máša – Milošova dívka, která je v partnerském vztahu aktivnější, svědkyně jeho „selhání“

Kdy a kde se děj odehrává

Druhá světová válka únorových dnech roku 1945 a je zasazen do prostředí malého nádraží v Kostomlatech

Hlavní myšlenka díla

nesmyslnosti války, jež zasahuje do každodenních osudů lidí, mění jejich charaktery a zároveň ničí vše, co dává lidskému životu smysl a činí ho krásným.

Zasadit do kontextu tvorby

– dílo vzniklo v roce 1965

– jedno z nejznámějších autorových děl, inspirovali se jeho dílem i jiní

Aktuálnost díla

Československý film natočený režisérem Jiřím Menzelem v roce 1966. V roce 1967 získal film Cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscar za nejlepší cizojazyčný film.


Další podobné materiály na webu:

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Hrabal Bohumil (*28.03.1914 – †03.02.1997)

Ostře sledované vlaky (10)

Děj novely se odehrává v zimě roku 1945 (na konci války) na nádraží v západních Čechách blízko německých hranic. Dílo je psáno v ich-formě (v 1. osobě minulého času).

Název Ostře sledované vlaky proto, že tyto vlaky převážely jídlo, pití, munici, zbraně apod. pro Němce, aby posílili prolomenou německou frontu. Byly to transporty s nákladem zbraní, zásob i vojáků zmrzačených po válce (po cestě vykládali mrtvé, kteří zemřeli po cestě).

V díle je hlavní motiv života a smrti, motiv konce války, motiv lásky a zklamání, symbolika barev: červená barva = vzpoura.

Miloš Hrma – 22letý začínající výpravčí; čestný a spravedlivý; bojuje s pocitem, že není "opravdový chlap"
výpravčí Hubička – má velmi rád ženy; nebojácný, chytrý; nemá rád Němce
přednosta stanice – ctižádostivý; má rád své holuby; ve své podstatě je hodný
kolaborant Zedníček
výpravčí Máša – chodila s Milošem
Zdenička Svatá – telegrafistka, které pan Hubička orazítkuje zadnici
partyzánka Viktoria Freie – dodá Hubičkovi bombu a zbavuje ho jeho "problému", poté odjíždí do Kerska

Miloš se po třech měsících vrací zpět do práce (pracuje na železniční stanici Kostomlaty a je elévem dopravy – začátečník). Přitom vzpomíná na svou rodinu a svůj dosavadní život. Dříve bydleli za městem, ale přestěhovali se do města, cítí se tam sklíčeně, pozorovaně. Jeho tatínek byl od 48 let v penzi, byl strojvedoucím od svých 20 let a když měl vyslouženo a byl v penzi, všichni ho za to nenáviděli (záviděli mu). Jeho dědeček byl hypnotizér v cirkusech. Vzdoroval Němcům tak, že se postavil před tanky a pokusil se je zhypnotizovat. Němci ho přejeli a skřípli mu hlavu mezi pásy tanku. A jeho pradědeček bral od 18 let rentu, zlatku denně. Byl vojenským tamborem, kterého zranili studenti, dostal kamenem do kolena a za to dostával rentu. Smál se ostatním pracujícím a ti ho jednou zbili tak, že umřel. Mezitím Miloš poodhaluje svůj život a co prožil. Vzpomíná jak "zvadl", když leželi s Mášou pod plachtou a jak si pak podřezal žíly. Mezitím se dozvídá, že výpravčí Hubička orazítkoval zadek Zdeničce Svaté. Nejdříve jím opovrhuje (tak jako všichni ostatní), poté ale mění názor a ostatní mu dokonce závidí (sami by chtěli něco takového udělat, ale nemají na to dostatek odvahy). Miloš se zatím stále trápí se svým pocitem, že není "chlap". Hledá pomoc (ptá se i zkušeného Hubičky). Trápí se kvůli svému problému s erekcí (v knize použit latinský výraz eiaculatio praecox). Kvůli tomu si podřezal žíly.

Hlavní částí knihy je, že Hubička navrhne Milošovi, že vyhodí ostře sledovaný vlak (vlak s municí na cestě do Německa). Řekne o tom Milošovi, ten s tím souhlasí a nakonec to i sám provede. Výbušninu mu přiváží Viktoria Freie k zlikvidování vlaků a zároveň likviduje i Milošův problém s panictvím a erekcí. Příběh končí tak, že Miloš a německý voják leží na zemi a umírají (vzájemně se postřelili). V tu chvíli si Miloš uvědomil, jak je válka zbytečná a že tu teď oba i zbytečně zemřou. A ještě než Miloš umírá, slyší, jak vlak vybouchne.

Němci nejdříve představují neporazitelný národ, ale na konci knihy jsou sklíčení, křehcí a zničeni válkou.

Absurdní scény
Například když se dědeček Miloše snažil zhypnotizovat německé tanky, které mu skříply hlavu mezi pásy. Nebo "razítková scéna", když Hubička orazítkoval zadek telegrafistce Zdeničce Svaté.

Autentické události v díle
Bombardování Drážďan, odvážení lidí do koncentračních táborů (paní Karásková).

Jazyk

 • zvláštní výstavba textu (dlouhá souvětí, krátké izolované příběhy, které jsou propojené volnými asociacemi myšlenek – prvek surrealismu)
 • motiv sebevraždy se objevuje i v jiných Hrabalových knihách
 • objevuje se bombardování Vysočan a Drážďan
 • absurdní a naturalistické scény (hlava pod tankem. )
 • nečekaná přirovnání
 • jiný slovosled v souvětí
 • opakující se slova, spojovací výrazy
 • podrobné popisy
 • německá slova a fráze
 • erotický podtext
 • v přímé řeči se objevují vulgární úsloví a vulgarismy ve zdrobnělinách; normální text je ale spisovný
 • v díle je hezká práce se jmény (Hubička – proutník)
 • často popisuje věci, které mají červenou barvu = symbolika války
 • motiv utrpení zvířat = atmosféra války
 • má objektivní pohled na Němce (popisuje i slušné l >

Zdroj: Kučerová Klára, 24.06.2011

Kniha: Ostře sledované vlaky – Bohumil Hrabal

Kniha: Ostře sledované vlaky
Autor: Bohumil Hrabal

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


79%
8 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
79 % celkové hodnocení
8 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: MLADÁ FRONTA
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2009
Počet stran: 80
Rozměr: 170 x 125 x 10 mm
Vydání: V Mladé frontě 1. vyd.
Vazba: Vázaný
Datum vydání: 1. 11. 2009
Nakladatelské údaje: Praha, Mladá fronta, 2009
ISBN: 978-80-204-2114-2
EAN: 9788020421142

Slavná tragikomická novela, jejíž děj je situován do malé české železniční stanice na konci druhé světové války. Touto malou stanicí projíždějí za války nacistické vojenské transporty a tato skutečnost bezděčně prověřuje charaktery hrstky lidí, kteří na tomto zastrčeném místě pracují. Autor nesmírně plasticky vykreslil několik svérázných postav zaměstnanců nádraží od přednosty stanice přes naivní telegrafistku až k mladému, milostnými problémy se trápícímu elévovi, jehož ústy je celý tragikomický příběh vyprávěn.

Příběh Miloše Hrmy, který se na začátku slavného Hrabalova románu pokusí o

sebevraždu, protože „zvadne jak lilium“ při prvním pokusu o styk se svou milovanou Mášou. Miloše zachrání zedník, který zrovna pracuje opodál. Miloš Hrma pracuje na nádraží se svým vzorem – nádražákem Hubičkou – a systematicky sabotují ostře sledované vlaky (hlavně s municí). Ke konci roku 1945 se rozhodnou vyhodit jeden z vlaků do vzduchu. Miloš se úkolu ujme. Akce se zdaří a vlak vybuchne, ale Miloše je smrtelně zraněn.

Hrabalův román Ostře sledované vlaky je znám také díky stejnojmennému filmu Jiřího Menzela. Režisérův celovečerní debut byl roku 1966 oceněn jako nejlepší zahraniční film a získal Oscara.

Ostře sledované vlaky – rozbor díla k maturitě (4)

Kniha: Ostře sledované vlaky

Přidal(a): e-M

Byl to český spisovatel, jeden z nejvýznamnějších českých prozaiků. Narodil se 28.3.1914 v Brně. Studoval na gymnáziu a potom na právnické fakultě – vlastnil titul JUDr. Byl ženatý, bezdětný. Hodně času trávil po hospodách a jeho nejoblíbenějším nápojem bylo pivo. Vystřídal řadu povolání, znal velmi dobře různá prostředí, pracoval například jako číšník, výpravčí, skladník, pojišťovací agent nebo jako dělník v ocelárnách. Jelikož nebyl členem komunistické strany, měl problémy v 70. a 80. letech, kdy nemohly být vydány všechny knihy, které napsal, a proto některé vyšly až v exilu.

Další jeho díla byla: Postřižiny, Slavnosti sněženek, Obsluhoval jsem anglického krále, Skřivánci na niti, Příliš hlučná samota, …

Poslední válečná zima a maloměstské nádraží poblíž hranic tvoří kulisu snad nejznámější novely Bohumila Hrabala.
Hlavní postavou je mladý výpravčí Miloš Hrma, sotva dospělý, nebo spíš právě dospívající mladý muž, který právě zápasí s milostnými neúspěchy, které byly příčinou jeho pokusu o sebevraždu. Proti němu stojí výpravčí Hubička, veselý místní donchuán, kterého právě vyšetřují nadřízení pro mravní přestupek, jehož se dopustil tím, že potiskl zadeček telegrafistky Zdeničky Svaté úředními razítky.
Vyšetřovací komise najde Hubičku s Hrmou na stanici polospící a přednostu stanice v holubníku. Hubička je uznán nevinným, ale přednosta stanice je uznán nezpůsobilým k povýšení.
Zdánlivě bezstarostný a poživačný Hubička překvapí Hrmu oznámením, že se chystá zničení transportu zbraní (ostře sledovaného), který má po půlnoci projíždět stanicí. Zatímco přednosta odchází na večeři k hrabatům Kinským, Hrma se rozhodne, že se do spiknutí zapojí a sám hodí bombu do vlaku. Na stanici přichází spojka s informacemi a vybavením, Viktoria Freie.

Je to krásná žena, která projeví Hrmovi náklonnost, čehož v předvečer záškodnické akce Hrma využije v jejím náručí se stane mužem. Plný sebevědomí a hrdosti vydá se splnit zamýšlený úkol, vyleze na staniční semafor a skutečně se mu podaří hodit do německého vlaku bombu.

Uvidí ho však při tom německý voják hlídkující v posledním vagónu, na kterého Hrma vystřelí a vojáka zasáhne.

Německý voják bohužel Hrmu zasáhne také. Oba padají do příkopu vedle kolejí, kde umírají. Němec v bolestech, Hrma s hrdostí na svůj čin, ale zároveň s lítostí nad umírajícím Němcem a pýchu nad záškodnickým činem doprovází pocit marnosti nad smrtí a válkou vůbec.

Miloš Hrma – výpravčí, mladý, nezkušený, citlivý, lítostivý

Hubička – výpravčí, “donchuán”

Zdenička Svatá – telegrafistka

Viktoria Freie – krásná Rakušanka

Máša – dívka Miloše

Doba vzniku díla(literární směr, období):

Doba před revolučním rokem 1968, u nás politika KSČ, cenzura, po r. 1968 – zakázaný autor , Autoři píší volněji

– novela s tématem okupace

Reakce okolí, popř. kritiky:

Nebyl členem komunistické strany a proto v70. a80. letech nemohl vydávat své knihy, a tak některé vyšly až v exilu, psal svobodně, pravdivě, skrytá kritika režimu.

Ostře sledované vlaky bylo s filmováno a oceněno Oskarem.

Různé(i neliterární) adaptace:

stejnojmenný film z roku 1966, režisér Jiří Menzl

Doba a místo děje:

V Protektorátu Čechy a Morava, konec druhé světové války

Povídka psaná Ich-formou, objevuje se zde retrospektiva

spisovný jazyk, spíše humorná forma psaní a projevu, někdy až napjatá situace, trefný někdy až drsný, žádná podrobnější psychologická kresba, kontrasty (krutost x krása, heroický čin x lstivá zlomyslnost)

Metoda koláže, dvojí rovina soukromé trauma a atentát na muniční vlak, hrdinství, humorná stránka, intimní stránka, překonání sebevraždy.

Kritika fašismu a války vůbec, která přinesla mnoho zbytečných škod na lidských životech.


Další podobné materiály na webu:

OstЕ™e sledovanГ© vlaky

Příběh Miloše Hrmy, který se na začátku slavného Hrabalova románu pokusí o sebevraždu, protože „zvadne jak lilium“ při prvním pokusu o styk se svou milovanou Mášou. Miloše zachrání zedník, který zrovna pracuje opodál. Více

 • Skladem > 5 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Příběh Miloše Hrmy, který se na začátku slavného Hrabalova románu pokusí o sebevraždu, protože „zvadne jak lilium“ při prvním pokusu o styk se svou milovanou Mášou. Miloše zachrání zedník, který zrovna pracuje opodál. Miloš Hrma pracuje na nádraží se svým vzorem – nádražákem Hubičkou – a systematicky sabotují ostře sledované vlaky (hlavně s municí). Ke konci roku 1945 se rozhodnou vyhodit jeden z vlaků do vzduchu. Miloš se úkolu ujme. Akce se zdaří a vlak vybuchne, ale Miloše je smrtelně zraněn. Hrabalův román Ostře sledované vlaky je znám také díky stejnojmennému filmu Jiřího Menzela. Režisérův celovečerní debut byl roku 1966 oceněn jako nejlepší zahraniční film a získal Oscara.

Ostře sledované vlaky

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 2 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

205 Kč s DPH
Ušetříte 24 Kč Běžně 229 Kč

 • Film ( DVD ) 55 Kč s DPH Nedostupné
 • Audiokniha ( CD ) 319 Kč s DPH Nedostupné
 • Audiokniha ( CD ) 319 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Příběh Miloše Hrmy, který se na začátku slavného Hrabalova románu pokusí osebevraždu, protože „zvadne jak lilium“ při prvním pokusu o styk se svou milovanou Mášou. Miloše zachrání zedník, který zrovna pracuje opodál. Miloš Hrma pracuje na nádraží se svým vzorem – nádražákem Hubičkou – a systematicky sabotují ostře sledované vlaky (hlavně s municí). Ke konci roku 1945 se rozhodnou vyhodit jeden z vlaků do vzduchu. Miloš se úkolu ujme. Akce se zdaří a vlak vybuchne, ale Miloše je smrtelně zraněn. Hrabalův román Ostře sledované vlaky je znám také díky stejnojmennému filmu Jiřího Menzela. Režisérův celovečerní debut byl roku 1966 oceněn jako nejlepší zahraniční film a získal Oscara.

Bestseller v knihy Dobrovský

1321. v e-shopu | 1414. minulý týden

Hodnocení čtenářů

3.6 z 5 75 hodnocení čtenářů

16× 5 hvězdiček 29× 4 hvězdičky 17× 3 hvězdičky 7× 2 hvězdičky 5× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 3.5 z 5

3 z 5 hvězdiček Nikola Turečková 31. srpna 2017

Ačkoliv je to asi nejtenčí kniha v mé sbírce, tak jsem se do ní nikdy moc nezačetla 🙁 Pro mě bylo Hrabalovo vyprávění v této knize velmi únavné a zdlouhavé. Doporučuji raději shlédnout film

Pomohla vám tato recenze? Ano 116

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

5 z 5 hvězdiček wnikisek 27. září 2017

Maturitní četba, kterou stojí za to zařadit do seznamu maturitní četby.

Pomohla vám tato recenze? Ano 102

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

3 z 5 hvězdiček Kateřina Menclová 31. srpna 2017

Budoucím maturantům mohu knihu do kánonu jenom doporučit, je poměrně tenká a dobře čtivá.

Pomohla vám tato recenze? Ano 100

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

3 z 5 hvězdiček Petra 25. září 2017

Že by tento film patřil mezi moje favority se říct nedá, každopádně je to klasika, kterou by měl každý znat.

Pomohla vám tato recenze? Ano 99

Film, Mladá fronta, 2014, 8594007308259

4 z 5 hvězdiček Jana H. 23. září 2017

Hezký film s kvalitními herci.Dokáže pobavit a donutit k zamyšlení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 97

Film, Mladá fronta, 2014, 8594007308259

4 z 5 hvězdiček Anna Hodovská 27. září 2017

Atmosféra i postavy v knize byly skvělé, ale bohužel tomu pořád cosi chybělo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 93

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

5 z 5 hvězdiček Tereza Křístková 5. září 2017

Výborná kniha, a dobře popsaný tehdejší život.

Pomohla vám tato recenze? Ano 93

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

4 z 5 hvězdiček Jana 6. září 2017

Jiná doba,těžké dospívání.Stojí za přečtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 89

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

2 z 5 hvězdiček Natalie Tassanyi 4. září 2017

Klasika, ale pro mne nutnost k maturitě. Bohužel nezaujalo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 89

Kniha, Mladá fronta, 2009, 9788020421142

2 z 5 hvězdiček Lucie 13. září 2017

Tohle jednoduše nebyl můj šálek kávy. Přeskakování od jedné události k druhé a pak zase vracení se k té první.. prostě jsem se v tom špatně orientovala. Zkusím jiná díla od Hrabala, třeba mě zaujmou více.

1/3 Ostře sledované vlaky (audiokniha)

Popis:

Leave a Reply