Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James)

Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James)

Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James)
  • Elérhető fájlok: Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James).pdf, Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James).epub, Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

PadesГЎt odstГ­nЕЇ ЕЎedi

TД›Еѕko byste hledali knihu, na kterou se Еѕeny vГ­ce tД›ЕЎГ­ a od kterГ© majГ­ vД›tЕЎГ­ oДЌekГЎvГЎnГ­. Kniha Fifty Shades of Grey po celГ©m svД›tД› rozpoutala vlnu diskuzГ­ a doslova lavinu objednГЎvek. ProДЌ vlastnД› Еѕeny ЕЎГ­lГ­ po prvnГ­m dГ­lu trilogie od E.L.James? TД›Еѕko bychom hledali jednoznaДЌnou odpovД›ДЏ.

Velmi zajГ­mavГЎ kniha popisuje mladou, naivnГ­ a nezkuЕЎenou studentku, kterГЎ u rozhovoru potkГЎ o ЕЎest let starЕЎГ­ho ГєspД›ЕЎnГ©ho podnikatele, kterГЅ zbohatl na telekomunikacГ­ch. Do tГ© doby se hlavnГ­ hrdinka Anastasia Steel o muЕѕe nijak zvlГЎЕЎЕҐ nezajГ­mala. PЕ™estoЕѕe mД›la dГ­ky svГ© krГЎse mnoho nГЎpadnГ­kЕЇ, ЕѕГЎdnГЅ se jГ­ nezdГЎl dost dobrГЅ a ЕѕГЎdnГ©ho nepovaЕѕovala za toho pravГ©ho. Ve svГЅch 21 letech byla dokonce panna a sex jГ­ vlastnД› ani nezajГ­mal. To vЕЎe se zmД›nilo, jakmile potkala Christiana Graye, ГєspД›ЕЎnГ©ho podnikatele zВ bohatГ© rodiny. Christian byl mladГЅ, krГЎsnГЅ, svЕЇdnГЅ a hrozivГЅ. AnastГЎsii od prvnГ­ chvГ­le neskuteДЌnД› pЕ™itahoval a hlavnГ­ hrdinka poprvГ© zaЕѕГ­vГЎ pocit, kdy nД›jakГ©ho muЕѕe opravdu hodnД› chce.

I pЕ™es rezervovanou povahu Christiana se rozhodne sВ muЕѕem sblГ­Еѕit. Christian se netajГ­ tГ­m, Еѕe mГЎ problГ©m navГЎzat bД›ЕѕnГЅ vztah, avЕЎak mladГ© dГ­vce sВ dЕЇvtipem nemЕЇЕѕe odolat. AДЌkoliv si to nejdЕ™Г­ve nechce sГЎm pЕ™ipustit, nespustГ­ zВ Anastasie oДЌi a chce ji mГ­t. MГЎ ale o jejich vztahu a pЕ™edevЕЎГ­m sexu svГ© vlastnГ­ pЕ™edstavy. HlavnГ­ hrdinka je zaskoДЌena ЕЎokujГ­cГ­mi a bizarnГ­mi erotickГЅmi choutky Christiana. PЕ™estoЕѕe pЕ™irozenД› vГЎhГЎ, nedokГЎЕѕe svЕЇdnГ©mu podnikateli odolat.

ErotickГЅ romГЎn PadesГЎt odstГ­nЕЇ ЕЎedi bude u nГЎs vВ knihkupectvГ­ch na podzim roku 2012. DosГЎhne svД›tovД› oblГ­benГЎ kniha stejnГ© popularity i u nГЎs? VЕЎe nasvД›dДЌuje tomu, Еѕe ano. Na diskuznГ­ch fГіrech zaДЌГ­nГЎ bГЅt ruЕЎno a kniha od spisovatelky E.L.James se sВ nejvД›tЕЎГ­ pravdД›podobnostГ­ i u nГЎs stane trhГЎkem.

Autorka E.L.James

BritskГЎ spisovatelka E. L. James (vlastnГ­m jmГ©nem Erika LeonardovГЎ) se narodila vВ roce 1963 jako dcera chilskГ© matky a skotskГ©ho otce, pЕЇsobГ­cГ­ho jako kameraman vВ BBC. Po dД›tstvГ­ strГЎvenГ©m vВ jihovГЅchodnГ­ Anglii vystudovala anglickou literaturu a historii na univerzitД› vВ Kentu.

CelГЎ jejГ­ nГЎsledujГ­cГ­ profesnГ­ drГЎha je spojenГЎ sВ pracГ­ v televiznГ­ch spoleДЌnostech. Nejprve byla zamД›stnГЎna jako asistentka studiovГ©ho Е™editele vВ NГЎrodnГ­ filmovГ© a televiznГ­ ЕЎkole vВ Beaconsfieldu. PotГ© pЕЇsobila jako produkДЌnГ­ Е™editelka vВ televiznГ­ spoleДЌnosti Shooting Stars a nakonec jako vedoucГ­ produkce v britskГ© veЕ™ejnoprГЎvnГ­ televizi BBC.

VВ roce 1987 se provdala za scГ©nГЎristu a reЕѕisГ©ra Nialla Leonarda, sВ nГ­mЕѕ mГЎ dva dospГ­vajГ­cГ­ syny a vВ souДЌasnosti Еѕije na zГЎpadnГ­m okraji LondГЅna. JejГ­ nenГЎpadnГЅ soukromГЅ Еѕivot na prvnГ­ pohled pЕ™Г­liЕЎ nepЕ™ipomГ­nГЎ Еѕivot hrdinЕЇ jejГ­ch knih, dГ­ky kterГЅm se proslavila po celГ©m svД›tД›. Pouze zЕ™Г­dka se objevuje na spoleДЌenskГЅch akcГ­ch a neposkytuje pЕ™Г­liЕЎ rozhovory.

Psaní se začala systematicky věnovat teprve po zhlédnutí prvního dílu známé „upíří“ filmové ságy Twilight (2008). Zvolila si poněkud netradiční literární žánr zvaný fanfiction, ve kterém jde o to, že si autor vypůjčí hrdiny z jiného díla a vymýšlí pro ně svůj vlastní příběh. Z „upíří“ filmové dvojice Belly a Edwarda se tak stali hrdinové jejího nespoutaného erotického příběhu – nezkušená univerzitní studentka Anastasia Steelová a záhadami opředený byznysmen Christian Grey.

Její dílo si zpočátku nekladlo příliš vysoké ambice – od roku 2009 vycházelo volně na pokračování na internetu. Úspěch se dostavil až v květnu 2011, kdy malé australské nakladatelství vydalo první část jejího příběhu pod názvem Fifty Shades of Grey (Padesát odstínů šedi). V následujících měsících vyšly také zbývající dva díly trilogie s názvy Fifty Shades Darker (Padesát odstínů temnoty) a Fifty Shades Freed (Padesát odstínů svobody). Z románu se stal takřka přes noc bestseller a vysloužil si titul nejrychleji prodávané knihy všech dob. Jeho příznivci by se měli zanedlouho dočkat také 3dílného filmového zpracování.

PadesГЎt odstГ­nЕЇ ЕЎedi film

KniЕѕnГ­ trilogie PadesГЎt odstГ­nЕЇ je bezpochyby souДЌasnГЅm kniЕѕnГ­m bestsellrem. PotenciГЎlu si vЕЎiml i filmovГЅ trh a filmovГЎ adaptace prvnГ­ho dГ­lo trilogie je jiЕѕ v pЕ™Г­pravД›. PrГЎva na film koupily studia Focus Features a Universal za 3 miliony dolarЕЇ.

Trilogie PadesГЎt odstГ­nЕЇ

PrvnГ­m dГ­lem trilogie je kniha PadesГЎt odstГ­nЕЇ ЕЎedi

A tЕ™etГ­m dГ­lem je PadesГЎt odstГ­nЕЇ svobody. TermГ­n vydГЎnГ­ je plГЎnovanГЅ na konec ДЌervence 2013.

Recenze ДЌtenГЎЕ™ЕЇ

Knihu jsem pЕ™eДЌetla velice rychle, i kdyЕѕ byla dlouhГЎ. Je to spГ­ЕЎ ДЌervenГЎ knihovna, neЕѕ erotickГЅ pЕ™Г­bД›h, ale doporuДЌuji k pЕ™eДЌtenГ­.

KnГ­Еѕka se mi velice lГ­bila a splnila moje oДЌekГЎvГЎnГ­, uЕѕ se nemohu doДЌkat dalЕЎГ­ch dГ­lЕЇ. UrДЌitД› si je koupГ­m takГ©.

Kniha Padesát odstínů šedi (E. L. James)

Kamarádka mě požádala, zda bych jí nepohlídala mimčo, aby mohli s “manžou” vyrazit na ples. Sobota večer, v telce prd ( jako vždy ), a tak jsem se vydala do její knihovničky, že bych si něco přečetla. Zrak mi padl na pana Greye. 50 odstínů jsem kdysi četla, tak jsem si řekla, že bych si tedy ten sobotní večer mohla zpříjemnit a lehce okořenit 🙂
Co si budeme povídat, žádná velká literatura to není. Některé pasáže, které jsem si pamatovala z 50 odstínů jsem přeskakovala a říkala jsem si, že vyprávění z pohledu “dominátora” je lepší než z pohledu Any, možná proto, že mi Anastasie lezla neskutečně na nervy. Ale není to žádný zázrak. Mimo posledních kapitol a pár detailů z dětských let od Christiana, se vlastně nic nového nedozvíte. A ten sex tak skvělý taky není, žádný BDSM, v podstatě jen trochu okořeněná ” vanilka “.
Vychází mi z toho, že přeci jen není Christian takový nechápavý trouba, jak jsem si o něm myslela podle první trilogie, ale že ho prostě jen přemohla láska a chudák si nedokázal najít lepší holku než Anu.

Příběh z pohledu Graye. Zajímavé, ale opět stejně jako celá série. nestojí za to se k ní někdy v budoucnu vracet.

Je to velmi zajímavé přečíst si příběh z jeho pohledu.

Vzhledem k tomu, že jsem četla pohled Anastasie, bylo pro mě jako pro většinu čtenářů co na tom byli jako já vše předvídatelné.
Pohled Christiana mě, ale bavil o cosi více než pohled Anastasie.

Pro jednou jsem potřebovala ty svoje krváky vyměnit za nějakou oddychovku. Volba padla na Greye. 50 odstínů mám přečtených, tak to byla kombinace zvědavosti a povinnosti. Vyprávění z pohledu muže mi přišlo o něco zajímavější – asi už jen proto, že jsem žena. A opravdu se mi nestýskalo po oné „vnitřní bohyni“, které bylo v předchozích knížkách víc než dost. Tuto šeď hodnotím průměrně – nic nového nám autorka nepřichystala.

Obávala jsem se, že to bude nuda, číst znovu stejný příběh. ale překvapivě, nebyla. Kniha se přinejmenším vyrovná prvnímu dílu Padesáti odstínů. Rozhodně stojí za přečtení.

Asi to celé bude jeden velký SPOILER plný mých pocitů, takže kdo nečetl ani jeden díl/není zvědavý na mé myšlenkové pochody, nechť nečte můj komentář. 🙂
Mám několikrát čtené knihy Padesát odstínů.. z pohledu Anastasie. Z počátku jsem si myslela, ze Ana je celá já. A vlastně máme společné jen to štěstí na prvního muže.
Když se mi dostala do ruky kniha Grey, byla jsem krátce po dočtení cele serie. Hořela jsem nedočkavostí, jak to viděl Christian, co dělal, když se neviděl s Anou. Jaký dojem v něm Ana vyvolávala. Jak řešil Leilu. Co s ním udělal odchod Any.
Nějakým způsobem jsem se v jeho hlavě našla. Jeho posedlost vlastnit svého partnera. Majetnickost. Jeho temnota – před manželem jsem měla hodně černé období. Jeho strach ze vztahů. Jeho nedůvěra v sebe samotného (to, že nevěří, ze je dobrý, že ho může někdo milovat. )
No zkrátka, jeho pohled mě absolutně odzbrojil a tuto knihu asi budu číst častěji, než Anin první díl.
Prostě není co dodat, k této knize. Je to romantický román plný detailních popisů intimních scén (no, přeci jen, nejsme na stránkách mládeži do 18 let nepřístupno..). Co chválím a co mě i zajímalo, jsou tam vsuvky jeho snů, nočních můr, vzpomínek na minulé vztahy.

Ano, jsem od přírody zvědavá ženská, takže jsem po x letech od přečtení série Padesát odstínů chytla po Greyovi. Po tak dlouhé době mi nevadilo, že je děj jen zrcadlově přepsaný a k domu doplněný několika útržky z Christianovi minulosti a také samozřejmě vyprávěný jeho očima, což mi vyhovovalo víc než roztoužená vnitřní bohyně Anastazie.
Jenže shrnuto a podtrženo. nemohla jsem se dočkat konce, celý děj je prostě uměle natahovaný, aby z toho mohly vzniknout další dvě knihy. Četla jsem daleko lepší erotické romány než je tento. Dobrý marketing je polovina úspěchu. takže čau baby 🙂

Padesát odstínů šedi

kniha od: E. L. James (p)

Čtení mě zklamalo. Víc než příběhu je to o sexuálních scénách, kterých je tolik, že jsem je od poloviny knihy přeskakovala.

Kniha se mi moc líbila. Za mě mohu doporučit.

Ke knize už bylo řečeno snad vše. Kniha a celá serie se mi líbily. Mohu jen doporučit.

První díl celkem fajn, knížka by mohla mít méně stran, kdyby v tom nebyla všude rozlita omáčka. Když jsem to četla bylo mi 26 s hltala jsem to. Doporučuji všem holkám, co mají rádi bohaté krasavce s dávkou nedostupnosti.

Kdyby kniha byla kratší tak o 200-300 stran a kdyby se tam vůbec nemluvilo o vnitřní bohyni,bylo by to určitě mnohem lepsi.Bylo to zdlouhavé,ale eroticky dobre nabité.

Degradace kombinovaná s naivně sexuální frustrací a líbivě-přitažlivou pozitivní rutinností.

Je těžké psát o něčem, co už bylo asi bilionkrát propíráno, čteno a zfilmováno. Padesát odstínů šedi. Nejspíše každý ví, o čem tahle kniha pojednává a hlavně do jakého žánru spadá, přesto mi přijde, že většina lidí na příběhu kritizuje právě ty aspekty, které jsou jim proto předem známé. Tak si říkám, jestli je to opravdu takový brak, nebo jestli se jenom někteří čtenáři předhánějí, kdo vymyslí lepší hate komentář. Dala jsem se do čtení, věděla jsem do čeho jdu, a upřímně nebyla to zase taková tragédie, ale jaksi temnější popelkovský příběh o obyčejné dívce a přehnaně bohatém muži s notnou dávkou erotiky. Zpočátku se autorce dařilo opravdu dobře vystavět napětí kolem osoby hlavního hrdiny, proč se chová tak, jak se chová, nebo proč používá různé dvojsmysly, zkrátka nebýt toho, že jsou Odstíny tolik "profláknuté", neustále vás nutí hledat mezi řádky či vymýšlet různé scénáře, co s ním vlastně je špatně. Když pak přijde ten velký boom a celé se to provalí, všechno tohle podivínství najednou zapadne na své místo. Poté už se, ale veškeré dění ocitá ve stále opakujícím se kruhu a to zmiňované napětí totálně upadá v množství intimních chvilek mezi ústřední dvojicí. A pokud tohle nastane zhruba dvě stě stran před koncem knihy, začínáte toho postupně mít až dost, bohužel. Stejně jako dokola opakujích se postojů hrdinů, z čehož mě jistojistě nejvíce unavovaly a následně snad i rozčilovaly hodně časté rozmluvy Anastásie se svým podvědomím a s nějakým vnitřním hlasem její sexuality, či co to mělo být. Nevím, z jakého důvodu autorka tyhle tzv. hlasy vymyslela, jestli měly fungovat jako nějaká rádoby komická složka příběhu, nebo jen potřebovala zaplnit víc papíru, to netuším. Každopádně čeho je moc, toho je příliš, a tohle rozhodně nefungovalo, naopak to ději uškodilo. Nicméně, E.L. James přišla s něčím, co tu možná ještě nebylo a odstartovala tím vydávání nekonečného zástupu podobných knih. V rámci žánru se tedy jedná o klasiku a jeho fanynky určitě nezklame.

Myslím, že mladé slečny si rády přečtou takový příběh, ale mě tahle kniha nenadchla.

Kniha: Fifty Shades of Grey: Padesát odstínů šedi — Padesát odstínů šedi – E L James

Kniha: Fifty Shades of Grey: Padesát odstínů šedi
Autor: E L James
Podtitul: Padesát odstínů šedi

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu

Titul je dostupný ve formě:


77% 37 hodnocení
78% 25 recenzí počet hodnocení
77 % celkové hodnocení
37 hodnocení + 25 recenzí
Nakladatelství: » XYZ
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2013
Počet stran: 608
Rozměr: 145 x 205 mm
Název originálu: Fifty shades of grey
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Zdenka Lišková
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Novinka týdne: 2012-40
Datum vydání: 24. 4. 2013
Nakladatelské údaje: V Praze, XYZ, 2012
ISBN: 9788073887056
EAN: 9788073887056
Ukázka: » zobrazit ukázku

Strhující erotický román o temných touhách v každém z nás… Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a… tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží – ovšem za vlastních, specifických podmínek…

Erotický román britské autorky E. L. James Fifty Shades of Grey naráží nejen na šedou barvu, ale i na jméno hlavního hrdiny, úspěšného mladého podnikatele Christiana Greye, který prožívá živočišnou romanci s nezkušenou a nevinnou studentkou literatury Anastasií Steeleovou.

Erotický román britské autorky E. L. James Fifty Shades of Grey v originální verzi. Když studentka literatury Anastasia Steelová dělá rozhovor s úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, shledá ho velmi zajímavým, ale zároveň hluboce odstrašujícím. V domnění, že rozhovor se nevyvedl, snaží se ho vypustit z mysli. On se však najednou nečekaně objeví v prodejně, kde pracuje jako brigádnice a pozve ji na schůzku. Grey je mučen svými vnitřními démony a vyčerpán úsilím mít je pod kontrolou. Vášnivý milostný poměr s ním odhalí Aně mnohé o jejích vlastních touhách, stejně tak jako temná tajemství, která Grey skrývá před zraky veřejnosti. Bezelstná a nezkušena Ana je šokována zjištěním, že tento muž ji přitahuje. A když on se snaží vyhýbat se jí, chce ho tím víc.

Próza – beletrie > Romány > Erotické romány

Próza – beletrie > Romány > Romány dle národů > Anglické romány

Katalog předmětový > R > Romantika

Katalog předmětový > L > Love story

Katalog předmětový > Č > Čtení pro ženy

Katalog vybraných autorů > J > James – E. L. James

Katalog nakladatelství > X > XYZ

Vybrané knižní novinky

Vera 2015-02-06
Celá trilogie je velmi dobra,třetí dil možná trošku slabší,místy se opakují fráze,ale to nic nemění na tom,že velmi vydařený romantický příběh jako z červené knihovny,s nádechem trošku tvrdší erotiky,příběh popelky,který nikdy nepřestane bavit!kdo chce akci ať si čte detektivky,ale romantika má být přece o lásce,sexu,hádkách,usmirovani. koneckonců je to světový bestseller,který převálcoval i Harryho Pottera,má to být pro nás ženy přece unik z reality abychom se aspoň na chvilku mohli vcítit jaké to je,když se do nás,, zamiluje"krásný,bohatý,mladý muž a zasvětí nás do tajů erotiky a sado maso!velmi povedené
G 2015-01-29 V životě jsem nečetla něco tak strhujícího jako tento román. Při čtení zapomente kde jste a necháváte se unášet neuvěřitelnými situacemi vztahu dvou l > Úžasný! venyss 2014-06-24 Nikdy v životě jsem nečetla knihu s takovým zaujetím,jako toto. Nejsem příznivcem Harlekýnek,ale tohle se čte jedna báseň. Zhltala jsem všechny tři díly během jednoho týdne a úplně to se mnou zamávalo! Líbí se mi ta otevřenost,žádné mlžné situace,které si člověk sám podle sebe domyslí. fakt bomba,jsem z této trilogie naprosto nadšená. Nemohla jsem se dočkat,až přijdu z práce a budu pokračovat ve čtení. Mé okolí hodnotí stejně,tak jsem ráda,že jsem nedala na negativní recenze a knihy zakoupila 😉 LisaBella 2014-05-02 Tak tohle opravdu nestojí ani za kačku. Napsané je to tedy celkem schůdně, takže se to dočíst dá, ale chce to notnou dávku trpělivosti. On je sice malý úchyláček, ona je ovšem nezodpovědný fracek, díky němuž člověk opravdu obrací oči v sloup. Téměř nijaký příběh, žádný spád, žádná zápletka, prostě jen sex a erotika. odstíny jir 2014-04-23 knížku jsem ani nedočetla,absolutně o ničem.
spíš je na způsob nějaké příručky o povrchním sexu povrchních vztazích .
Nedoporučuji,zbytečně vyhozené peníze.
Věhlasná reklama ještě nedělá dobrou,hodnotnou a čtivou knihu. BRAK M 2014-02-26 bestseller? .. ani omylem !! .. ma chyba ze jsem knihu vubec cetla .. neskutecne chaba slovni zasoba, neustale se opakujici sceny, naivita hlavni hrdinky .. jednoduse vetsi brak jsem v zivote necetla a doufam ze ani nebudu – a to ctu hodne rada a temer vsecho Sara 2013-09-27 Mě to taky moc nenatchlo. Nedočetla jem to dokonce. Škvár Peta 2013-09-20 Nedá se to dočíst do konce. Neskutečně trapný, naivní, ubohý. Iva 2013-09-02 Krasne odpocinkove cteni:-)knizka se cte jednym dechem. Skvělé čtení (nejen) pro ženy Ivík 2013-08-12 Perfektní kniha (nejen) pro ženy na odreagování se. Nejedná se o žádnou náročnou literaturu, ale na dovolenou jako stvořené! 🙂 A Christian Grey je prostě úžasný. 😉 eM 2013-07-30 Nečekejte zázrak, ale spíš trochu lepší pornoromán pro ženy.. Jednoduché a vzrušující čtení, které vám možná dodá i nějakou tu inspiraci, ale žádné hlubší myšlenky od něj určitě nečekejte.. 😀 Lucka 2013-04-09 Paráda . Už se těším na další díly a hlavně na film 🙂 Jestli ty role dostane Alexis a Bomer tak budu jenom ráda 🙂 internicka 2013-03-28 Skvělá četba, přečteno jedním dechem. trojka Lenka 2013-03-19 trojku, trojku! co nejdříve! kateřina 2013-03-16 čtení zázračné, celé vás pohltí. I druhý díl nemá chybu. Chci třetí díl Lena 2013-02-24 Víte, že Meet Bomer je gey?
Christian Grey je úžasný v tom, že tak touží po ženě, což v případě Meeta bude fraška.
> Luci 2013-03-22 10:13:47 Neil Patrick Harris je taky gay a jak hraje Barneyho. )) > Radka 2013-04-21 15:59:48 Kdo jiný by mohl tak dokonale hrát postavu neodolatelného sexy muže, než gay? Lechtivé scénky pro něj nebudou problém, když ho žena nepřitahuje, nebude mít zábrany a nebude se stydět.. majka 2013-02-01 exelentni,pekna fantazie,uz aby tady byl druhy dil,
> ABZ.cz 2013-02-02 10:57:23 Už asi týden už je skladem 🙂 http://knihy.abz.cz/prodej/padesat-odstinu-temnoty-fifty-shades-darker gigi 2013-01-29 přečteno za dva večery, pěkně děkuji, ty kruhy pod očima nezamaskuji 🙂 a budou čím dál větší, že by druhý díl na mém stolečku? 🙂 a jestli Christiana bude hrát: Matt Bomer, no tak to potěš koště. asi se vrhnu na plátno 🙂 nikouš 2012-12-18 Dá se kniha i vypůjčit nebo je na to ještě brzo?
> ABZ.cz 2012-12-18 20:02:07 Dobrý den,
to zřejmě záleží na té které knihovně, což my bohužel nejsme 🙂 Zkuste nejbližší pobočku, dle našeho odhadu už tam tento titul budou mít, ovšem možná s pořadníkem. anna 2012-12-13 Kniha se čte jedním dechem, za 2 večery přečteno. Nečekejte žádný složitý děj, přeci jen se jedná o román erotický, ale mě to dostalo 🙂 a těším se na další díly! Lenka 2012-12-09 Kniha a příběh je super. Vždy jsem četla detektivky, ale toto je příjemná změna. Doporučuji! Těším se na další díly. Lucie 2012-11-16 Knihu jsem přečetla jedním dechem, 600 stran za dva večery. Teď už jen čekat na další dva díly. Všem vášnivým čtenářům moc doporučiji 🙂 Padesát odstínů šedi golfacka 2012-11-07 Knihu " Padesát odstínů šedi" přečtete na dva nádechy. možná na tři. Těším se na další knihy 🙂
. a samozřejmě na film jana1980 2012-10-24 Mě to dostalo. Těším se na film. Matt Bomer, je kus ABZ.cz 2012-09-27 Článek o knize: http://kultura. >

Frustrovaně se na sebe mračím do zrcadla. Kčertu s mými vlasy,

které se prostě neumějí chovat, a kčertu s Katherine Kavanagho

vou, která je nemocná a vystavuje mě tomuhle utrpení. Právě teď

bych se měla připravovat na státnice, jež vypuknou příští týden,

a místo toho tu zkouším přimět své vlasy k poslušnosti. Musím se

odnaučit chodit spát s mokrou hlavou. Musím se odnaučit chodit

spát s mokrou hlavou. Párkrát si tu mantru přeříkávám, zatímco

se ještě jednou pokouším dostat vlasy pod kontrolu. Podrážděně

protočím panenky a zadívám se na tu bledou hnědovlasou dívku

s modrýma, příliš velkýma očima. Vzdávám to. Jediná věc, která

mi zbývá, je svázat ty vzpurné prameny do culíku a doufat, že

vypadám aspoň trochu reprezentativně.

Kate je moje spolubydlící a k tomu, aby ulehla s chřipkou, si

ze všech možných dnů vybrala právě tenhle. Proto taky nemů

že udělat interview do studentských novin, které si domluvila

s nějakým průmyslovým magnátem, o němž jsem v životě nesly

šela. Takže jsem byla vybrána jako dobrovolník. Mám se šprtat

na zkoušky, mám dokončit jednu esej a taky bych měla dnes od

Fifty Shades of Grey

poledne jít do práce. Ale ne – místo toho se musím sebrat a ujet sto šedesát pět mil až do Seattlu a sejít se tam s nějakým tajemným výkonným ředitelem Grey Enterprises Holdings s.r.o. Pro tak výjimečného podnikatele a hlavního sponzora naší univerzity je čas mimořádně drahý – mnohem dražší než ten můj –, a přesto byl tak laskav, že Kate poskytne interview. Převratná událost, jak mi dotyčná neustále zdůrazňuje. Kčertu s jejími mimoškolními aktivitami.

Kate leží schoulená na gauči v obýváku.

„Mrzí mě to, Ano. Trvalo mi devět měsíců, než jsme se na tom interview dohodli. A trvalo by dalších šest ho přeplánovat – to už budeme mít obě odpromováno. Jako šéfredaktor to prostě nesmím prošvihnout. Prosím. “ žadoní tím svým chraplavým rozbolavělým hlasem. Jak to jenom dělá? Dokonce i nemocná působí rozpustile a tak úchvatně. Má od přírody světlounce zrzavé vlasy a zářivě zelené oči, i když ty jsou teď zarudlé a uslzené. Rychle potlačuju nevítanou vlnu soucitu.

„Jasně že tam pojedu, Kate. A ty by ses měla vrátit do postele. Nechtěla bys NyQuil nebo Tylenol?“

„NyQuil, prosím tě. Tady máš otázky a můj diktafon. Prostě zmáčkneš nahrávání, vidíš? Dělej si poznámky, já to pak všechno přepíšu.“

„Nic o něm nevím,“ zabrblám a neúspěšně se pokouším krotit vzrůstající paniku.

„Otázky tě povedou. A jeď už. Je to dálka a já nechci, abys tam přišla pozdě.“

„No jo, vždyť už jedu. A ty se vrať do postele. Uvařila jsem ti polívku, tak si ji pak ohřej.“ Věnuju jí laskavý pohled. Ty jsi jediná, pro koho něco takového udělám, Kate.

„Ohřeju. Hodně štěstí. A díky, Ano – jako obvykle jsi mi zachránila život.“

Padesát odstínů šedi

Seberu svůj školní batoh, nejistě se na ni usměju a pak už vyrážím ze dveří směrem k autu. Nemůžu uvěřit, že jsem ji nechala, aby mě k tomu přemluvila. Faktem ale je, že Kate přiměje kohokoliv k čemukoliv. Bude z ní vynikající novinářka. Je výmluvná, silná, přesvědčivá, schopná argumentovat, překrásná – a je mou nejmilejší, nejlepší kamarádkou. Když vyjíždím z washingtonského Vancouveru vstříc Portlandu a mezistátní dálnici I-5, silnice jsou poloprázdné. Ještě je brzy a já nemusím být v Seattlu dřív než ve dvě odpoledne. Naštěstí mi Kate půjčila svůj sportovní Mercedes CLK. Nejsem si totiž jistá, jestli by Wanda, můj stařičký Volkswagen Brouk, zvládnul dojet včas. Páni, řídit tenhle mercedes je ale radost, a když sešlápnu plyn až na podlahu, míle doslova ubíhají.

Mým cílem je sídlo celosvětové společnosti pana Greye. Je to obrovská dvacetipatrová kancelářská budova, samé oblé sklo a ocel – architektova představa o užitkovosti – s nápisem GREY HOUSE diskrétně vyvedeným opět v oceli nad vstupními prosklenými dveřmi. Je čtvrt na dvě, když s pocitem ohromné úlevy, že nejdu pozdě, vcházím do prostorné, a upřímně i dost zastrašující vstupní haly z oceli, pískovce a skla.

Za masivním kamenným recepčním pultem se na mě usmívá velmi atraktivní, pečlivě upravená mladá blondýna. Na sobě má to nejlíp padnoucí uhlově černé sako s bílou halenkou, jaké jsem kdy viděla. Působí naprosto bezchybným dojmem.

„Jdu za panem Greyem. Anastasia Steeleová, místo Katherine Kavanaghové.“

„Omluvte mě na okamžik, slečno Steeleová,“ trochu nadzdvihne obočí, když se před ní sebevědomě postavím. Začínám litovat, že jsem si nepůjčila jeden z Kateiných blejzrů místo svého tmavomodrého sáčka. Vyvinula jsem nadlidské úsilí a vzala si svou

Fifty Shades of Grey

jedinou sukni, k ní celkem ucházející hnědé vysoké boty a modrý svetr. Podle mě je to elegantní. Předstírám, že mi ta blondýna nenahání strach, a strkám si uvolněný pramen vlasů za ucho.

„Slečna Kavanaghová je očekávána. Podepište se, prosím, sem, slečno Steeleová. Použijte poslední výtah vpravo a zvolte si dvacáté poschodí,“ usmívá se na mě vlídně, když se zapisuju, ale není pochyb o tom, že se baví.

Podává mi kartičku s výrazným nápisem NÁVŠTĚVA. Neubráním se úšklebku. Osobně si myslím, že je zřejmé, že jsem tu na návštěvě. Vůbec se sem totiž nehodím. Takové věci se nemění, povzdychnu si. S poděkováním se odebírám k výtahům kolem dvou mužů z ochranky, kteří jsou ve svých dokonale padnoucích černých kvádrech mnohem lépe oblečeni než já.

Výtah se mnou do dvacátého patra letí nadzvukovou rychlostí. Dveře se tiše otevírají a já se ocitám v dalším rozlehlém foyer – znovu ta ocel, sklo a bělostný pískovec. Přede mnou se tyčí další kamenný pult a další dokonale černobíle oděná mladá blondýna, která vstává, aby mě pozdravila.

„Slečno Steeleová, počkala byste zde, prosím?“ pokyne mi směrem ke křeslům potaženým bílou kůží.

Za nimi se nachází prostorná prosklená zasedací místnost s velikým stolem z tmavého dřeva a nejméně dvaceti barevně sladěnými židlemi kolem. A za tím vším celoskleněná venkovní stěna, skýtající výhled na panorama Seattlu až k zálivu Sound. Je to omračující scenerie, která mě na chvíli doslova paralyzuje. Pane jo.

Sedám si, z batohu lovím otázky, procházím si je a mezitím v duchu spílám Kate, že mi neposkytla aspoň jeho stručný životopis. O muži, se kterým teď povedu rozhovor, totiž nevím zhola nic. Může mu být devadesát, nebo taky třicet. Ta nejistota je rozčilující, začínám mít nervy na pochodu a neklidně poposedávám.

Padesát odstínů šedi

Tyhle řeči z očí do očí mi nikdy moc nešly, spíš dávám přednost anonymitě skupinové diskuse, kdy se můžu nenápadně skrývat v zadní části místnosti. Abych pravdu řekla, ze všeho nejvíc preferuju svou vlastní společnost, nejlépe usazená na pohovce v univerzitní knihovně s nějakou britskou klasikou v ruce. A ne sedět a svíjet se v nějaké kolosální budově z kamene a skla.

Sama nad sebou obracím oči v sloup. Koukej se sebrat, Steeleová. Soudě podle budovy, která je až příliš moderní a sterilní, tipuju Greye na čtyřicátníka: nejspíš bude v dobré kondici, opálený a blond, aby ladil s personálem.

Další elegantní bezchybně oblečená blondýna vchází velkými dveřmi vpravo. Co to tu s těmi dokonalými blondýnami mají? To je jak ve Stepfordu. S hlubokým nádechem vstávám.

„Slečna Steeleová?“ táže se poslední blondýna.

„Ano,“ zaskřehotám a odkašlu si. „Ano.“ Vida, teď už to znělo mnohem přesvědčivěji.

„Pan Grey vás přijme za okamžik. Mohu vám vzít to sako?“

„Och, prosím.“ Snažím se z něj vyvléknout.

„Bylo vám nabídnuto nějaké občerstvení?“

„Ehm – ne.“ Páni, nedostanu blondýnu číslo dvě do potíží?

Třetí blondýna zabodne do mladé ženy za pultem pohled a zamračí se na ni.

„Dáte si čaj, kávu, vodu?“ ptá se, když obrátí svou pozornost zpátky ke mně.

„Sklenka vody bude stačit, děkuji,“ zamumlám.

„Olivie, opatři prosím slečně Steeleové sklenici vody,“ vyzve Olivii příkře. Ta okamžitě vyskakuje a odchází ke dveřím na druhé straně haly.

„Omlouvám se, slečno Steeleová, Olivie je naše nová stážistka. Posaďte se, prosím. Pan Grey bude zaneprázdněn ještě pět minut.“

Olivie se vrací s velkou sklenicí ledově vychlazené vody.

Fifty Shades of Grey

„Prosím, slečno Steeleová.“

Blondýna číslo dvě mašíruje zpátky za přepážku, její podpatky na kamenné podlaze pravidelně klapou a rezonují. Sedá si a společně s blondýnou číslo tři se vrací ke své práci.

Možná pan Grey trvá na tom, aby všechny jeho zaměstnankyně byly blondýny. Mimoděk se zamýšlím nad tím, jestli je to vůbec legální, když vtom se náhle otevřou dveře kanceláře a z nich vyjde vysoký, vkusně oděný muž tmavé pleti s krátkými dredy. Teď už je jisté, že jsem se oblékla špatně.

Obrací se a do dveří říká: „A co si dát tento týden golf, Greyi?“

Odpověď neslyším. Otáčí se, a když mě spatří, usměje se tak, až se mu kolem očí utvoří vějířky vrásek. Olivie se mezitím vymrštila a přivolala výtah. Zdá se, že je to přebornice ve vyskakování ze židle. Ona je nervóznější než já!

„Na shledanou, dámy,“ loučí se ten muž a nastupuje do výtahu.

„Pan Grey vás nyní přijme, slečno Steeleová. Prosím, vstupte,“ vyzývá mě blondýna číslo dvě.

Tak trochu nejistě se zvedám, snažím se zklidnit své rozjitřené nervy. Sbírám svůj batoh, odkládám sklenici s vodou a kráčím směrem k pootevřeným dveřím.

„Nemusíte klepat – jen vstupte,“ usměje se na mě.

Zatlačím do dveří, a jak do nich vcházím, klopýtnu. Zakopávám o svou vlastní nohu a řítím se do kanceláře hlavou napřed.

Kruci, kruci – já a moje obě levé nohy! Klečím na všech čtyřech ve dveřích kanceláře pana Greye a něčí ruce mě jemně svírají, aby mi pomohly vstát. Je mi tak trapně – kčertu s tou mojí neohrabaností. Musím se doslova přinutit, abych vzhlédla. Do háje – je tak mladý.

„Slečno Kavanaghová,“ podává mi ruku s nezvykle dlouhými prsty, když konečně stojím. „Christian Grey. Jste v pořádku? Nechcete se posadit?“

10 věcí, které možná nevíte o Padesáti odstínech šedi

Popis:
Erotická série

Leave a Reply