Kniha Pavučina snů (Stephen King)

Kniha Pavučina snů (Stephen King)

Kniha Pavučina snů (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Pavučina snů (Stephen King)
 • Elérhető fájlok: Kniha Pavučina snů (Stephen King).pdf, Kniha Pavučina snů (Stephen King).epub, Kniha Pavučina snů (Stephen King).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Pavučina snů

kniha od: Stephen King

Četla jsem to jako sci-fi román, zejména první část knihy se mi líbila – děj měl spád i napětí. Potom to bylo trochu rozvláčne, ale konec byl opět zajímavý .

Varování:
Dodatečný komentář k dávno čtené knize obsahuje vzpomínky, s ohledem na filmovou adaptaci a možná, vážně možná obsahuje i názor na knihu. Takže si to musíte přečíst, ať to tam najdete. Čili: neklikejte automaticky na přesun do diskuse. Názor na knihu to taky obsahuje 😉

Nebudu lhát, jako první jsem viděla film. Viz můj patetický vzkaz na profilu autora. Takže jo, viděla jsem nejdřív film. Což byla nejlepší investice třiceti korun za vstupné do kina. Ale jelikož nám ujel autobus, stály jsme před kinem, byla tma, koukaly jsme na hvězdy. A mě v hlavě znovu rozjíždělo to, co jsem právě viděla. Byla to síla! A ne, v ten moment jsem kvůli síle okamžiku nezjistila, že jsem lesba, ale byl to silnej okamžik, v kterej jsem kámošku sice nevzala za ruku a nezažila svůj první šestnáctiletý experiment, i když. do týdne jsem šla do knihovny a půjčila jsem si Pavučinu snů. Takže vlastně jsem vzrušující pocity zažila až trochu později.

Tak jsem si tu bichli přitáhla domů. Tehdy se mi to zdálo strašně tlusté a já si říkala, že to prostě nemohu přečíst. V té době jsem četla Ludluma a Deavera a pár let zpátky Stopy hrůzy. Ale zmizelo to strašně rychle! Znáte to. Ještě jste plní nadšení z filmu, tak všechno porovnáváte (nebo naopak, což je vždy lepší varianta). Těšíte se na další stránku. A čert vem nějaký Stopy hrůzy! Tohle bylo maso. A já si na konci říkala: “Proč to mělo tak málo stran?!”

Knih, kde jste zároveň vyděšení, trochu se i zasmějete, jste napnutý jako kšandy a zároveň se dostanete do úplně jiné dimenze, těch je málo. Ale díky za ně!

Ale potom jsem toho už od mistra moc nepřečetla. Nějak jsem se do něj znovu nečetla. Až na stará kolena jsem znovu objevila svojí lásku k textu, kterému zvládne jenom jeden člověk na světě tak bravurně. Znovu čtení po letech proběhne. Jako že se Vílka jmenuju. A doporučuji všem pěti Lenkama. Nebo že by to mělo být obráceně? Doporučovat Vílkama? To jsem z toho celá Vílka. jenom ze vzpomínky na Pavučinu snů jsem hned celá rozvrkočená.

Tuto knihu som citala najdlhsie zo vsetkych. Stale som pri nej zaspala, dej ma velmi nechytil, aj ked niektore dejove linie boli skvele. Mimozemstania nie su to preve orechove pre mna.

Pavučinu snů jsem měla na poličce dlouho připravenou, moc se mi do ní nechtělo, jelikož jsem kdysi viděla kousek filmu a vůbec se mi nelíbil. Zajímavé, že věci, které v televizi nemůžu vidět, mi v knížce nevadí. Knížka mě bavila od začátku do konce. Prostě King!

,,Když se ten chlap vynořil z lesa, Jonesy ho málem zastřelil. Co znamená málem?
Kdyby McCarthyho zabil, mohlo je to všechny zachránit.”

Přiznám se vám, že já osobně jsem se k přečtení této Kingovky dokopávala opravdu hodně dlouho.
Pořád jsem nevěděla, co bych měla od tohoto dílka očekávat. očekáva. oček.
No nebudu to natahovat. Řeknu vám, byla to teda jízda. Začátek se mi velmi líbil. taková pohoda v horské chatě s přáteli a najednou BUM – jedna rána a TMA. Najednou nevíte, jak se to mohlo všechno stát a zdá se vám to celý naprosto absurdní; UFO, drsní vojáčci, záchrana světa, boj o přežití. atd. atd.
Jednu věc jsem pochopila naprosto jasně. Když po pár stránkách vidíte také tu pavučinu, kniha vás do ní absolutně lapila. Pokud ne, knížku raději odložte.
KING je prostě KING.
Jak je jinak možné, že při větě: -,,Někdo si s ním chtěl zahrát karty." – mi naskočila husí kůže po celým těle. 🙂
Inu, King je prostě King a on to prostě umí!

Je pravda že som najprv párkrát viděla film(a páčil sa mi,hlavne i vďaka hercom,ktorý věděli postavy krásné oživiť svojským spôsobom). ale kniha?Páni to ti bolo pošušňáničko.Začítala som sa a nepustila má.Áno,je to zvláštně čítať knihu ktorej dej poznáme dopředu ale malo to zvláštně čaro v tých vtipných hláškach,ktoré film nepobral(ani by nemohl).
A rozpoložení postáv som taky mala možnost poznat lepšie.

Nějak nevím, jak se ke knize vyjádřit. zanechala mne dosti na rozpacích, možná jsem si spíše měla nejprve přečíst knihu, než vidět (i když jen kousek) film.

Prvně jsem velkým nedopatřením viděla film, mimochodem hrozný film, takže kniha o mimozemšťanech, u které navíc vím, jak to dopadne. Prostě pecka, tohle vůbec není pro mě. S velkým sebezapřením jsem se do knihy pustila a překvapivě to nebylo tak zlé. Četlo se to moc dobře, ostatně jako většina Kingovek. Je pravda, že mě trochu rušilo vědomí toho, že vím, co bude dál a neustále jsem na to čekala. Bez toho bych si knihu užila asi více.

Kniha: Pavučina snů – Stephen King

Kniha: Pavučina snů
Autor: Stephen King


87% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
87 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: BETA
Médium / forma: Tištěná kniha
Počet stran: 684
Rozměr: 187,0×121,0x43,0 mm
Vydání: Vyd. 2., rev.
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložil David Petrů
Hmotnost: 0,434kg
Jazyk: česky
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
ISBN: 978-80-7306-539-3
EAN: 9788073065393

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry

(dějišti klasických románů To a

Nespavost) spojili čtyři kluci a odhodlali

se ke statečnému činu. K činu, jenž je

všechny změnil způsobem, který nikdy

nebudou schopní pochopit. Teď o

pětadvacet let později, jsou z kluků dospělí

muži, každý se svým vlastním životem a

vlastními starostmi. Ale vzájemné pouto

přetrvalo. Každou loveckou sezónu se

čtveřice znovu schází v lesích severního

Maine. Letos do jejich chaty zabloudí

dezorientovaný cizinec, který mumlá cosi o

světlech na obloze. A jeho nesrozumitelné

blouznění se brzy ukáže až nepříjemně

blízké pravdě. Zanedlouho jsou čtyři

přátelé vtaženi do děsivého souboje se

stvořením z jiného světa. Jejich jediná

naděje na přežití leží ve společné minulosti

Pavučina snů – King Stephen

Pavučina snů je skvěle napsaný horor Stephena Kinga, který se odehrává ve stejném místě jako jeho další romány To a Nespavost. Kdysi dávno, téměř v jiném životě vykonali čtyři celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Pavučina snů – King Stephen již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Řbitov zviřátek – Stephen King

Stephen King – To

Pan Mercedes – Stephen King

Osvícení

Pavučina snů – King Stephen – Specifikace

Stephen King

beletrie

BETA

688

2013

Pavučina snů je skvěle napsaný horor Stephena Kinga, který se odehrává ve stejném místě jako jeho další romány To a Nespavost. Kdysi dávno, téměř v jiném životě vykonali čtyři kamarádi hrdinský čin. Spojili se a změnili budoucnost. Události, které byli nuceni prožít je však změnily navždy. Přešlo dlouhých dvacet pět let. Z malých kluků vyrostli dospělí muži. Každý má svůj svět, svou práci a své každodenní starosti. Stále však mezi nimi existuje pouto, které je k sobě váže. .

Pavučina snů

Kniha ( měkká vazba )

 • Kniha ( pevná vazba ) 0 Kč s DPH Nedostupné
 • Film ( DVD ) 0 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry(dějišti klasických románů To aNespavost) spojili čtyři kluci a odhodlalise ke statečnému činu. K činu, jenž jevšechny změnil způsobem, který nikdynebudou schopní pochopit. Teď opětadvacet let později, jsou z kluků dospělímuži, každý se svým vlastním životem avlastními starostmi. Ale vzájemné poutopřetrvalo. Každou loveckou sezónu sečtveřice znovu schází v lesích severníhoMaine. Letos do jejich chaty zabloudídezorientovaný cizinec, který mumlá cosi osvětlech na obloze. A jeho nesrozumitelnéblouznění se brzy ukáže až nepříjemněblízké pravdě. Zanedlouho jsou čtyřipřátelé vtaženi do děsivého souboje sestvořením z jiného světa. Jejich jedinánaděje na přežití leží ve společné minulosti– a v pavučině snů. Snad naposledy veSvědectví vytvořil King příběh takúžasného rozsahu – a patrně nikdy dřív takotevřeně nepohlédl do nitra temnoty.

Bestseller v knihy Dobrovský

33805. v e-shopu | 35281. minulý týden

83. v Světový horor | 90. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 24 hodnocení čtenářů

9× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 7× 3 hvězdičky 3× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.2 z 5

5 z 5 hvězdiček Jakub 19. února 2017

Prostě úžasné. King je ten nejlepší spisovatel hororoů a umí si pěkně pohrát s myslí čtenáře. Dokonce jsem se u této knihy zasmál víckrát, než u jakékoli jiné jeho knihy

Pomohla vám tato recenze? Ano 84

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Zuzi 18. září 2017

Začátek s těmi dětmi je skvělý. King dokáže úžasným způsobem vykreslit dětské postavy do dokonalosti.

Pomohla vám tato recenze? Ano 61

Kniha, BETA Dobrovský, 9788073060411

3 z 5 hvězdiček Zrzek 7. září 2017

Četba mi trvala opravdu dlouho. Příběh mě nevtáhnul. Sice dobré téma, ale nějak jsem nebyla schopná fandit komukoliv.

Pomohla vám tato recenze? Ano 61

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Jana H. 10. září 2017

Skvěle se Vám zavrtá pod kůži,vtáhne Vás to do děje a nechce pustit.Super.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

4 z 5 hvězdiček Pchasí 21. září 2017

Jedna z hůře čitelnějších knížek od Kinga, možná se tenhle fakt podepsal i na mém dojmu z knížky. Rozhodně netvrdím, že se jedná o špatné dílo. Spíše mi připadá poměrně složitě vyjádřený a zamotaný obsah.

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

3 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Kdysi, kdysi, kdysi jsem viděla film. Teda jenom část. Pak jsem si koupila knihu Pavučina snů a vše mi připadalo nějak povědomé. Což už samo o sobě svědčí o tom, že na Kingovy příběhy se jen tak zapomenout nedá. Konec je velmi překvapivý a děsivý – částečně i nechutný, ale naprosto skvělý!

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Výborná kniha, zajímalo by mě, kam King chodí pro inspiraci. Vymyslet tolik úžasných a různých knih. Velmi doporučuji přečíst rychle a užít si zajímavý konec!

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

3 z 5 hvězdiček Petra B. 21. září 2017

King umí napsat dokonalé knihy, tahle ale podle mne bohužel patří mezi ty slabší.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Nikola Matoušková 6. září 2017

Jedna z mých nejoblíbenější knih od Kinga. Kdysi dávno jsem viděla film, který mě moc neoslovil, takže se mi ani do knihy nechtělo, ale po přečtení jsem byla z příběhu ještě pár dní mimo. Neuvěřitelně napínavé, strašidelné a prostě skvělé. Úžasné propracované a vymyšlené.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

2 z 5 hvězdiček Kristýna Černocká 14. září 2017

Podle mě nejmíň povedená knížka od Kinga. Byla jsem zklamaná, fakt velká kravina. Nedoporučuji!

Pavučina snů

Kniha ( pevná vazba )

 • Kniha ( měkká vazba ) 299 Kč s DPH Nedostupné
 • Film ( DVD ) 0 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry (dějišti klasických románů To a Nespavost) spojili čtyři kluci a odhodlali se ke statečnému činu. K činu, jenž je všechny změnil způsobem, který nikdy nebudou schopní pochopit. Teď, o pětadvacet let později, jsou z kluků dospělí muži, každý se svým vlastním životem a vlastními starostmi. Ale vzájemné pouto přetrvalo.Každou loveckou sezónu se čtveřice znovu schází v lesích severního Maine. Letos do jejich chaty zabloudí dezorientovaný cizinec, který mumlá cosi o světlech na obloze. A jeho nesrozumitelné blouznění se brzy ukáže až nepříjemně blízké pravdě. Zanedlouho jsou čtyři přátelé vtaženi do děsivého souboje se stvořením z jiného světa. Jejich jediná naděje na přežití leží ve společné minulosti – a v pavučině snů.

Bestseller v knihy Dobrovský

59399. v e-shopu | 54840. minulý týden

200. v Horor | 200. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 24 hodnocení čtenářů

9× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 7× 3 hvězdičky 3× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.1 z 5

5 z 5 hvězdiček Jakub 19. února 2017

Prostě úžasné. King je ten nejlepší spisovatel hororoů a umí si pěkně pohrát s myslí čtenáře. Dokonce jsem se u této knihy zasmál víckrát, než u jakékoli jiné jeho knihy

Pomohla vám tato recenze? Ano 84

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Zuzi 18. září 2017

Začátek s těmi dětmi je skvělý. King dokáže úžasným způsobem vykreslit dětské postavy do dokonalosti.

Pomohla vám tato recenze? Ano 61

Kniha, BETA Dobrovský, 9788073060411

3 z 5 hvězdiček Zrzek 7. září 2017

Četba mi trvala opravdu dlouho. Příběh mě nevtáhnul. Sice dobré téma, ale nějak jsem nebyla schopná fandit komukoliv.

Pomohla vám tato recenze? Ano 61

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Jana H. 10. září 2017

Skvěle se Vám zavrtá pod kůži,vtáhne Vás to do děje a nechce pustit.Super.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

4 z 5 hvězdiček Pchasí 21. září 2017

Jedna z hůře čitelnějších knížek od Kinga, možná se tenhle fakt podepsal i na mém dojmu z knížky. Rozhodně netvrdím, že se jedná o špatné dílo. Spíše mi připadá poměrně složitě vyjádřený a zamotaný obsah.

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

3 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Kdysi, kdysi, kdysi jsem viděla film. Teda jenom část. Pak jsem si koupila knihu Pavučina snů a vše mi připadalo nějak povědomé. Což už samo o sobě svědčí o tom, že na Kingovy příběhy se jen tak zapomenout nedá. Konec je velmi překvapivý a děsivý – částečně i nechutný, ale naprosto skvělý!

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Výborná kniha, zajímalo by mě, kam King chodí pro inspiraci. Vymyslet tolik úžasných a různých knih. Velmi doporučuji přečíst rychle a užít si zajímavý konec!

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

3 z 5 hvězdiček Petra B. 21. září 2017

King umí napsat dokonalé knihy, tahle ale podle mne bohužel patří mezi ty slabší.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

5 z 5 hvězdiček Nikola Matoušková 6. září 2017

Jedna z mých nejoblíbenější knih od Kinga. Kdysi dávno jsem viděla film, který mě moc neoslovil, takže se mi ani do knihy nechtělo, ale po přečtení jsem byla z příběhu ještě pár dní mimo. Neuvěřitelně napínavé, strašidelné a prostě skvělé. Úžasné propracované a vymyšlené.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2013, 9788073065393

2 z 5 hvězdiček Kristýna Černocká 14. září 2017

Podle mě nejmíň povedená knížka od Kinga. Byla jsem zklamaná, fakt velká kravina. Nedoporučuji!

Pavučina snů

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť.

Klukovská čtveřice z prokletého městečka Derry se po letech schází v lesích severního Maine v lovecké chatě, kam zablodí dezorientovaný cizinec, mumlající cosi o světlech na obloze.

Bežná cena Bežne 11,83 €

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kdysi dávno se v prokletém městě Derry (dějišti klasických románů To a Nespavost) spojili čtyři kluci a odhodlali se ke statečnému činu. K činu, jenž je všechny změnil způsobem, který nikdy nebudou schopní pochopit. Teď, o pětadvacet let později, jsou z kluků dospělí muži, každý se svým vlastním životem a vlastními starostmi. Ale vzájemné pouto přetrvalo.

Každou loveckou sezónu se čtveřice znovu schází v lesích severního Maine. Letos do jejich chaty zabloudí dezorientovaný cizinec, který mumlá cosi o světlech na obloze. A jeho nesrozumitelné blouznění se brzy ukáže až nepříjemně blízké pravdě.

Zanedlouho jsou čtyři přátelé vtaženi do děsivého souboje se stvořením z jiného světa. Jejich jediná naděje na přežití leží ve společné minulosti – a v pavučině snů.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kniha Pavučina snů (Stephen King)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Stephen King – Lunapark část.10 ( audio kniha , FULL )

   Popis:
   Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi …

   Leave a Reply