Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis)

Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis)
 • Elérhető fájlok: Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis).pdf, Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis).epub, Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Poslední bitva

kniha od: C. S. Lewis (p)

Nuž tak. Poslední bitva je adekvátne zakončenie Lewisovho rozprávania o Narnii. Myslím tým, že či už sa vám predchádzajúce diely páčili, alebo nie, posledný diel váš názor nezmení. V rámci série, napriek už veľa krát opakovaným motívom, patrí medzi lepšie diely, no únava z Lewisovho štýlu, a priehľadné biblické paralely mi bránili, aby som si ho viac užil. Za čo si však Lewisa veľmi vážim je fakt, že popri Tolkienovi bol jedným z najdôležitejších spisovateľov, ktorí sa zaslúžili o veľmi plodnú a bohatú tradíciu anglickej, ale aj svetovej fantasy. Príkladom za všetky nech je Neil Gaiman, ktorého práve Narnia priviedla ďalším dielam žánru a eventuálne aj k písaniu.

Ukončenie, aké sa patrí. Tak by som štyroma slovami zhrnul toto nadčasové dielo.

C. S. Lewis napísal knihu, ktorá je úžasná po mnohých stránkach.

Svetová literatúra bola o Kroniky Narnie obohatená neskutočne. Fantasy romány s množstvom odkazov, symboliky a nádherných myšlienok, ktoré sa dostávajú do rúk čitateľom aj po viac ako 50 rokoch. Kresťanstvo/Islam a celkovo náboženstvo v Kronikách Narnie sa mi páči na celej sérii asi najviac. Nádherné, no veľakrát tajomné či temné témy preberané v podobe konaní postáv a odvíjajúceho sa príbehu ma fascinujú už od prvej knihy. Tu to úplne vyvrcholilo. Či už ide opičiaka Fintora a jeho reprezentáciu “Falošného proroka” (spomínaného niekoľkokrát v Biblii)/temného Antikrista alebo Aslan ako Boh, skrátka, táto symbolika má niečo do seba a robí z knihy oveľa vážnejšie a dôstojnejšie dielo. Je tu napríklad aj somár Metko, ktorý predstavuje biblickú Šelmu a zároveň ide o narážku na známu Ezopovu bájku o Somárovi v levej koži. Podobných javov by sa v knižke dalo nájsť oveľa viacej.

Posledný boj vo mne utvrdil, že Kroniky Narnie nie sú len nejaké fantasy knižky pre deti s peknými zvieratkami a hrdinskými bojmi.

Samozrejme, ide o fantasy pre deti, no taký 8-ročný čitateľ tam podľa mňa tých hlbších myšlienok až nejako veľa nenájde. Určite by som si rád vypočul aj rozhlasové spracovanie či nejakú dramatizáciu tohto diela. Posledný boj si filmové spracovanie určite zaslúži. Dobrodružstvo, ktoré hrdinovia zažívajú si viem dokonale predstaviť na plátne.

Posledný boj a Kroniky Narnie vôbec sa po prečítaní posledného dielu stali pre mňa niečím oveľa väčším ako len hovoriace zvieratká popreplietané mágiou. Isteže, hovoriace zvieratká a mágia sú neodlučiteľnou súčasťou tejto série. No sama o sebe ukrýva omnoho viac.

Prečítajte si týchto sedem knižiek a uvidíte, že aj napriek všetkému ste sa z tejto jazdy vrátili neskutočne obohatení.

Po druhom prečítaní:
V olympiáde z anglického jazyka na základnej škole sa mi podarilo vyhrať 6. a 7. časť Kroník Narnie. Najprv som si prečítal celú sériu v slovenčine a neskôr dodatočne aj tieto dva diely po anglicky. Musím povedať, že nakoľko mi druhé prečítanie Striebornej stoličky zmenilo na knihu názor aspoň trochu, tu to bolo iné. Po prvom prečítaní sa mi Posledný boj sám o sebe veľmi páčil a tak toto bolo len zopakovanie si celého dobrodružstva v angličtine. Určite ma to viac posunulo v jazyku ale možno aj v chápaní diela. Mal som možnosť si to prečítať presne tak ako ako aj samotný autor C. S. Lewis. To, že som si na nemocničnom lôžku začal čítať po druhýkrát Posledný boj ma veľmi obohatilo, ukázalo mi aj mnoho zo zastaranej angličtiny či len pripomenulo, akú má kniha veľkú symboliku.

Tak to je konec.. Tedy, to BYL konec. Že mě hned nenapadlo, že to skončí “nebem” :-)) Omlouvám se za prokecnutí. Samotný příběh je dobrý. Četl se zvláště svižně. Opičákovi nakopat a oslíkovi vytahat ušiska. Je legrační, jak podobně jako v příběhu se občas lidé chovají.

Hruď rozochvievajúci záver Letopisov Narnie, kde autor opäť ukázal svoj majstrovstvo – zakomponovať do napínavého (zdanlivo detského) príbehu fakty o svete/svetoch a jeho/ich fungovaní. Hoci sa štýl týchto textov (mám na mysli všetky letopisy) môže javiť (prvoplánovo) ako prispôsobený cieľovej skupine, v obsažnosti a dopade, ak človek vníma medzi riadkami, ide o dielo ďaleko prekonávajúce mnohé a mnohé knihy z kategórie “fantasy pre deti a mládež”.
Poslední bitva vo mne bude rezonovať ešte dlho. Nielen ako analógia so súčasným dianím (krivák opičák radí hlúpemu a naivnému oslíkovi, ten sa v nevedomosti vydáva za boha, nakoniec sa spoja s bytosťami bažiacimi po moci a otrokárstve, sľubujú akože lepší zajtrajšok a napokon privolajú skutočnú pohromu na svet. ), či pripomenutie faktu, že keď sa človek nevzdá a poprosí úprimne a z hĺbky srdca o pomoc, tak príde, ale najmä ako radosť z vedomia, že tento svet je prelud a skutočná “Narnia” bude vo vhodný čas otvorená pre všetkých čistého srdca, pre všetkých, ktorí chcú ísť a napredujú “ještě výš a ještě dál”.

Konec už si každý z nás dokáže domyslet. Měla jsem částečně strach, že Narnie zanikne úplně, všichni zemřou a moje iluze o kouzelném světě se rozplynou, ale dopadlo to úplně jinak a vlastně mě ten konec dá se říci potěšil. I když všichni zemřeli, vlastně žili věčně.
Celá pohádková sága mě upoutala i v dospělém věku. Byl to příjemný útěk od všech těch knih o holocaustu, románů, cestopisů apod. Není zlé se jednou za čas vrátit do dětských let.

Zajímá ale zakončení knihy bylo takové hezke ale drastické hodně nečekaně každopádně celá serie knih Narnie byla skvělá

Poslední díl letopisů Narnie ve mně zanechal více otázek než odpovědí. Ještě ho budu chvíli vstřebávat a třeba se k němu někdy vrátím.

Myslím, že tenhle mám ze všech nejméně ráda. A to hlavně proto, že svět, který jsem si za těch sedm knih zamilovala skončí, ale vadí mi i absence Petra, Zuzky, Eda a Lucinky. A to, že Zuzka je najednou ta zvlá, protože hned po Lucince byla mou nejoblíbenější postavou z celé série. Také jsem se dlouho smiřovala s představou, že Narnie není na celém tom světě samotná, i když vím, že je to hloupá představa. Ale stejně mám tuhle sérii ráda a tento díl bych si nenechala ani za nic ujít.

Kniha: NARNIE – Poslední bitva — 7. díl – C. S. Lewis

Kniha: NARNIE – Poslední bitva
Autor: C. S. Lewis
Podtitul: 7. díl

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


80% 2 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
80 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » FRAGMENT
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2016
Počet stran: 224
Rozměr: 135 x 203 mm
Úprava: ilustrace
Vydání: 3. vydání
Spolupracovali: ilustrovala Pauline Baynesová
z anglického originálu The last battle přeložila Veronika Volhejnová
Skupina třídění: Anglická próza
Literatura pro děti a mládež (beletrie)
Vazba: brožovaná lepená
Datum vydání: 27. 1. 2016
ISBN: 9788025323304
EAN: 9788025323304

Fantasy příběh, ve kterém se do Narnie vrací Eustace a Jill. Narnii tentokrát ohrožuje nepřítel z vlastních řad. Pro starší děti. Nedaleko Planiny lucerny žijí dva "přátelé", dobrosrdečný osel Zmatlík a vychytralý opičák Vytáčka. Jednoho dne přinese voda po řece lví kůži a opičák dostane strašlivý nápad. Král Tirian přivolá v naději na záchranu Narnie Eustaceho a Jill, aby mu po jeho boku pomohli vybojovat ve jménu Aslana poslední bitvu Narnie.

7.díl bestselleru, který nadchl miliony čtenářů po celém světě!

POSLEDNÍ BITVA JE NEJVĚTŠÍ ZE VŠECH BITEV

NARNIE … kde lež plodí strach … kde oddanost prochází těžkou zkouškou … kde se všechny naděje zdají ztracené.

V posledních dnech své existence Narnie prožívá nejtěžší boj – nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim v krásné a tajuplné zemi Narnii tak drahé.

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel – do Narnie! Jill s Eustacem se znovu vydávají do země, které hrozí zkáza. Narnie je zmítána zmatky a pochybnostmi a král Tirian musí zabránit jejímu úplnému zničení. Začíná bitva, která navždy rozhodne o budoucnosti slavného království Narnie! Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.

Kdybych se teď kdekoli na světě ocitla s některým z dílů Letopisů Narnie po ruce, bleskově bych po něm skočila a okamžitě se dala do čtení.

Kniha Poslední bitva (C. S. Lewis)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   JAN GALANDAUER — FRANTIŠEK KNÍŽE THUN

   Popis:
   JAN GALANDAUER — FRANTIŠEK KNÍŽE THUN, MÍSTODRŽÍCÍ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO VČETNĚ CHARAKTERISTIKY DOBY …

   Leave a Reply