Kniha Strážci (Alan Moore)

Kniha Strážci (Alan Moore)

Kniha Strážci (Alan Moore) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Strážci (Alan Moore)
 • Elérhető fájlok: Kniha Strážci (Alan Moore).pdf, Kniha Strážci (Alan Moore).epub, Kniha Strážci (Alan Moore).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Watchmen: Strážci

kniha od: Alan Moore, Dave Gibbons

Mistrovsky napsané a komponované dílo. Každé okénko vytváří v kontextu s ostatními skvělou báseň. Postmoderní opus plný vlastní symboliky. Nejnaivnější postava je Rorschach, což tak nějak mluví samo za sebe.

Mé první setkání s komiksem. V grafickém vydání. Filmů mám nakoukáno dost. Takže jsem se prvních pár sešitů spíš učil tento žánr číst a vnímat. Musím přiznat, že jsem si k tomu nevybral zrovna tu nejlehčí látku. Ale ten temný příběh plný postav mě vlastně pomáhal překonat první nesnáze s tím, abych komiksu jako takovému porozuměl, a dodával mi sílu číst dál a dál. A nakonec jsem díky postavám a zvratům přestal dumat nad tím, že čtu text v bublinách, přestal jsem vnímat přemítání nad tím, jestli čtu bubliny ve správném pořadí. a to je znakem toho, jak dobrý tento příběh je,

Úžasně zpracovaný komiks. Pro nadšence komiksů jasná volba, která v knihovně nemůže chybět.

Ke knize (komiksu) jsem se dostal až po filmu, který jsem viděl náhodou a hodně se mi líbil. Říkal jsem si, že předloze se moc podobat nebude, jak už to tak bývá. Recenze filmu naopak napovídaly něco jiného, takže jsem si chtěl komiks přečíst, což byl v roce 2016 (tedy před druhým cz vydáním) problém. Ceny v bazarech se pohybovaly mezi 2 – 3 násobkem ceny nové knihy (která byla vyprodaná).
Při čtení zdejších komentářů si říkám, jestli samé superlativy nemohou případné čtenáře spíše odradit, ale i já přidám vysoké hodnocení knihy.
Grafické zpracování a kresby odpovídají době, ve které vznikaly ale jejich barevné tóny nejsou zastaralé, ani retro. Na mě působily tak nějak posmutně, ošuntěle. nejspíš tak, jak měly. To ale nic nemění na tom, že je to kresba výborná propracovaná a plná detailů, které doplňují skvělý příběh. V něm se protíná tolik vrstev, linek a nuancí, že jsem knihu četl postupně, po jednotlivých sešitech několik týdnů a vždy se před dalším sešitem vrátil ještě k těm předchozím, abych si “to” co se odehrává ještě jednou vychutnal (to se mi zatím u jiného komiksu nestalo).
Je potřeba říct, že se nejedná o typický majnstrým, ikdyž v DC universu má svoje pevné místo a Dr. Manhattan dost důležitou úlohu pro ostatní “pláštěnkáře”.
Chápu, že se autor nechtěl o nějakém filmu nic slyšet, je tu jedno velké ale. ten film se povedl a velmi, velmi odpovídá předloze, se vším všudy.
Za mě tedy 100% a Vy neváhejte ani chvíli !

Parádní komiks, bavil mě od začátku do konce!

Watchmen je dílo, které nejde nezasypat superlativy. Jde o vrchol superhrdinského komiksu jako takového. Moore je génius, Bůh komiksu. Watchmeni mají atmosféru, peckovou kresbu, ve které jde hledat detaily a úžasné momenty hodiny po přečtení a výborné postavy. Rorschach, Komediant nebo Dr. Manhattan jsou postavy s až nezvykle zajímavými a komplexními charaktery. Sůva, Laurie a Ozymandias mi nepřišli tak zajímavý, ale Moore z nich vytěžil maximum a jejich role v příběhu není zbytečná. Toto se ve filmu tolik nepovedlo.

Komiks hodnotím jistě kladněji, než film. Film ale přesto je velmi dobrý a v některých věcech se mi zdál i lepší- Konec v komiksu s teleportujícím monstrem mi přišel trošku přehnaný, za to ve filmu, kde udělali “padoucha” z Manhattana bylo dle mého lepší. Také smrt Rorschacha byla v komiksu značně uspěchaná. Ale i přes to, je komiks lepší. Lepší práce s postavami, atmosférou, světem a myšlenkou.

Celkově hodnotím komiks, jako veledílo, které by si měl přečíst každý. I nekomiksový fanoušek. Watchmen mají myšlenku i atmosféru a jsem si jist, že si jej ještě párkrát přečtu. Plný počet, tady není o čem :).

Po dlouhé době jsem si komiks přečetla znovu. Dva roky a něco, nebýt filmu neznám a nestydím se za to. Vlastně když jsem film viděla poprvé nevěděla jsem ani, že je podle nějakého komiksu, to jsem je ještě nečetla. Ale minulost není přítomnost. Před dvěma rokama jsem dala pět hvězd a nic tady nenapsala. Dnes dávám pět hvězd, ale něco napíšu.
Začnu příběhem. Ten je surový a dojemný, ale není to to nejlepší, co jsem četla. Příběh sám o sobě je vlastně docela obyčejný. Není vyprávěný lineárně. Proto třeba část na pohřbu působí strašně dojemně. Dojemně skoro až na efekt. Ale ono skání minulost přítomnost bylo dobře zpracované. Stejně jako vždy, když ono střídání času nastalo. Netřeba začínat novou stránku a pokaždé psát rok, kdy se to odehrává. Stačí mít dobrý scénář a čtenář to pochopí.
Co ale musím vyzdvihnout je kresba. Ta byla luxusní. Vytáhla průměr o trochu víc nahoru. Nepochybuju o tom, že pokud bych četla, když kniha vyšla, jsem z ní mnohem víc paf a každý večer se modlím před spaním s knihou na oltářku, ale teď nejsem. Co ale knize nemohu upřít, je právě onen vyprávěčský um. Bylo jedno, kdo je zrovna vyprávěčem, tyhle myšlenkové pochody mě braly nejvíc. A tím se dostávám k tomu, proč dám pět (kdyby stejná kniha vyšla od někoho jiného třeba letos, asi dám čtyři). Jon. Mám pro postavy jeho typu slabost a jeho vyprávění mě posadilo na zadek. Ano, i ve filmu jako v knize jsou pro mě jeho části nejsilnější. Proto dávám pět. A taky proto, že jsem při druhém čtení v knize našla zase něco nového. Možná proto je tak opěvovaná. Kvůli tomu nacházení stále něčeho nového.

Pro některé lidi nejlepší komiks, který byl vytvořen či dokonce nějaká modla. Pro mě velice slušný nadprůměrný komiks.
Ten příběh určitě promítá vážnější věci, které se odráží v realitě. Když se člověk pořádně zamyslí, tak si řekne: “ano tohle podobné se děje i v našem světě”. A o tom určitě ten komiks je. Na první přečtení čtenář nepochytí zdaleka tolik kolik toho kniha obsahuje.
Visuálně se na to krásně kouká, a hlavně je to přehledné na čtení. Jednoduché zpracování panelů byla dobrá volba.
Pro plné pochopení této knihy si ji v budoucnu budu nejspíš přečíst znovu. Zatím hodnotím lehkými 4*.

Prov >Alan Moore

"Do you read Sutter Cane?"
Zhruba nějakých 70% příběhu hraničí mezi prvky lovecraftovske hrůzy a erotické bizarnosti (noční můry skrytého homosexuála na okultní turistice Nové Anglie, falus všude, kam se člověk podívá a opravdu pár až znepokojivých scének), od poslední noční můry a poslední části příběhu jsem se však pohltil do spárů šílenství. Přijde mi, že při psaní konce a hlavní pointy příběhu se Alan Moore tak trochu inspiroval filmem Johna Carpentera Ve spárech šílenství. Každopádně já jsem se při těch podivných snových výjevech náramně bavil. Téměř každá má oblíbená povídka zde byla zvěčnena. Obzvlášť dávám plusové body za podobenství Herberta Westa (asi mé nejoblíbenější povídky H. P. Lovecrafta).

Initium sapientiae
timor domin –
Strach
z pána
je základem moudrosti.

Sledoval jsem, jaké katastrofické scénáře doprovázely tuto knihu na náš trh. Už jen chyba v jedné větě na zadní straně obalu knihy mě měla varovat. Po rozbalení (kniha ani moc nevoní) na mě vypadnul malý lísteček s nápisem ERRATA, následované omluvou, že na straně 15. bohužel vypadl podklad bubliny, a ten si můžete přečíst na tomto lístečku. Ani se nebudu ptát, kde je strana patnáct v nečíslované knize. A další upozornění je o tom, že v příběhu osmém vůbec bubliny nenajdete. Je to němý příběh 🙂 🙂 🙂 Naštěstí už mám tu opravenou verzi knihy, kdy je přímo do knihy vložen ten samý příběh, ale je o pár centimetrů menší a je jen modrý na bílém podkladě – fakt paráda. Lovecraft by Argo považoval za hororové nakladatelství a Moore by z knihy pěkně zešílel, jak někdo dokáže jeho už tak nevýrazný příběh ještě víc zfušovat.

Citát: Pokud vy ženské dostanete volební právo, už mě v téhle zemi nikdo neuvidí.

Ale pojďme k příběhům samotným. Začneme kresbou. Alan Moore si dělal vše. Jak kresbu tak i scénář. A vlastně bych měl upozornit na to, že to není plnohodnotný komiks, protože každou povídku uzavírá několik stran psaného textu. Z příběhů se tak stává ze dvou třetin komiks a z jedné třetiny klasická kniha. Kresba je úplně obyčejná. Ničím nepřekračuje svůj žánr a vlastně jen obsahuje postavy, domy a jejich vybavení. Barva je střídmá až světlejší. Jen celostránkové kresby, které jsou vloženy mezi každý příběh a Galerie na konci knihy, jsou povedené.

Malá ochutnávka:
. knihu napsal Chálid íbn Jazíd.
. tvrdil, že obsahuje informace, jež potřebuje ke své práci, o prodlužování života a nesmrtelnosti.
. Aha, ano. Čtyři METODY. První se týká STRAVY, druhá TEPLOTY, další je přenos DUŠÍ a na závěr oživení MRTVOLY.

Ovšem ze scénáře jsem zklamán. Strašně mi vadí za prvé ty přeskoky v čase, které zvýrazňují nevybarvená komiksová okna a hlavně z čeho úplně šílím, je strašný zlozvyk začít dialog v půlce věty. Velké procento dialogů začíná třemi tečkami . a čtenáři tak úplně uniká podstata. Možná o to víc jsem pak ocenil psané listy a slovní „zopakování“ nakresleného příběhu. Jenže faktem je, že slovní doprovod příběhů není nic jiného než opakovaní předešlé kresby doplněné více informacema a větším dějem. Dalším mínusem vidím fakt, že se v kreslených příbězích mluví francouzsky a třeba Arabsky, ale nikdo se nenamáhal tyto dialogy přeložit.

Citát: Myslím, že je důležité udržet věrohodnost fantaskních příběhů tím, že autor poskytne racionální vysvětlení, jak se cosi tak neuvěřitelného mohlo dostat k čtenářstvu.

Nakonec jsem si víc užívat psané pasáže, než chudé kresby. Upřímně, asi by bylo lepší mít celý příběh pěkně napsaný na papíře a vynechat kresbu. Celkově jsem z tohoto počinu zklamaný a i když to vlastně bylo mé první dílo, týkající se mistra Lovecrafta, celkem slušně mi mistr Moore vzal chuť na dalšího Lovecrafta. Čímž se toto „dílo“ stalo prvním i tím posledním. Vybral jsem jedenáct citátů a vložil je panu Mooreovi na jeho profil. Při čtení těchto dvanácti na sebe navazujících epizod jsem poslouchal metalovou skupinu Helloween a jejich méně známá singlová vydání Mr. Ego (1994), Mrs. God (2005) a jejich studiová alba Master of The Rings (1994) a Keeper of The Keys I. a II. (1987-88)

Citát: Opravdu jsem nevýslovným idiotem.

Moore se pustil do "dalšího Z pekla", jen se to tentokrát moc nepovedlo. Kresba je sice správně staromódní, ale postavy nějak postrádají mimiku. A o konci, který je jen pouhou přehlídkou psychedelicky poskládaných citací z HPL, ani nemluvím.

Pokud bych měl do hodnocení zakomponovat i to, jak knihu zprasilo nakladatelství Argo, šel bych ještě o hvězdu níž.

Po slabém a rozpačitém Nemovi je tu opulentní a makabrózni Providence. Moore opět dokazuje svou extratřídu a výjimečnost na poli komiksové scénáristiky. Taky našel spřízněnou duši ve výtvarníkovi Jacenu Burrowsovi. Líbí se mi to napětí mezi klasickým vyprávěním a některými ryze experimetálními a snovými sekvencemi.

Providence bych směle přirovnal k Bolanovu 2666 a to tou až posedlostí vyprávěním a literaturou. U Providence je to literatura a potažmo sled obrazů (v tomto případě komiks), který umožňuje rozumět realitě, ale i snům a vysvětlovat si jejich význam, protože čím by byl nezapamatovaný sen, nevyobrazený a nepřevyprávěný sen. To napětí mezi vyprávěným a vyobrazeným, mezi tím co bylo napsáno a řečeno, a co zůstalo mezi řádky, nevyobrazeno mezi nebo za panely obrazů.

V Providence hraje také klíčovou roli sám prostor Nové Anglie se svými různými spodními okultními proudy (Salem, Manchester, Providence), které stále kolotají někde hluboko v nevědomí jejich obyvatel, ale i pod povrchem zdánlivě idylických krajin. Asi proto se mnoho strašidelných příběhů odehrává právě právě v Nové Anglii. Ne náhodou pocházejí z Nové Anglie takoví autoři jako H.P. Lovecraft nebo Stephen King.

Téměř dokonalý počin, který kazí jen nepřítomnost textu v osmé kapitole. Nicméně nakladatelství chystá samostatný dotisk této kapitoly s textem. Ono ve výsledku to zas až tak nevadí, veškeré dění je vždy dodatečně (a možná až zbytečně doslovně) vysvětleno v textu za každou kapitolou. Také bych se asi obešel bez poslední kapitoly, která je sice přehlídkou Burrowsova kresebného mistrovství a holdu Lovecraftovi, ale vzhledem k tajemnosti a tíživosti celého příběhu mi přijde tato kapitola dějově dost zmatečná a místy až nechtěně úsměvná. Ale jako celek je to naprostá paráda a komiksový skvost. Doporučuji.

Monumentálne majstrovské dielo, ktoré je mrazivé, temné, ohromujúco komplexné a veľkolepé. Alan Moore nezostal svojej povesti nič dlžný a vytvoril komiks, ktorý vo mne bude emocionálne rezonovať ešte veľmi, veľmi dlho.

P. S.: Vzhľadom k „skvelej“ politike Databáze kníh som bol nútený pôvodný komentár presunúť do tunajšieho diskusného fóra. Odporúčam vám ho vyhľadať, mohol by vám pomôcť. Nájdete v ňom totiž jednak doporučenia na dve komiksové diela Alana Moora, ktoré je dobré poznať (The Courtyard a Neonomicon), keďže Providence na ne miestami odkazuje a závere na ne priamo nadväzuje, a v neposlednom rade upozornenie na výbornú a podrobnú stránku, ktorá osvetľuje mnoho detailov, odkazov a súvislostí v samotnom Providence.

Watchmen – Strážci

Kniha ( pevná vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

990 Kč s DPH

„Quis custodiet ipsos custodes?“ ptali se už latiníci. Kdo střeží ty, kdož střeží nás? Je těžké dohlédnout na ty, kteří mají moc, i když jsou to normální lidé – a co teprve když mají schopnosti, o kterých se nám ani nesnilo.V roce 1984 vyšly dva komiksy, které změnily žánr – a dodnes se fanoušci hádají, který z nich je… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

„Quis custodiet ipsos custodes?“ ptali se už latiníci. Kdo střeží ty, kdož střeží nás? Je těžké dohlédnout na ty, kteří mají moc, i když jsou to normální lidé – a co teprve když mají schopnosti, o kterých se nám ani nesnilo.
V roce 1984 vyšly dva komiksy, které změnily žánr – a dodnes se fanoušci hádají, který z nich je zásadnější. V jednom hrál hlavní roli Batman a Frank Miller ho pojmenoval Návrat temného rytíře – a u druhého si Alan Moore vystačil s jediným slovem. Watchmen, tedy Strážci.
Oba komiksy mají hodně společného. Oba se dívají na svět superhrdinů novým pohledem, oba ničí mýty a oba balancují na pokraji apokalypsy. Ale tam, kde Miller ještě nabízí pozitivního superhrdinu, tam už má Moore obyčejné lidi s neobyčejnými schopnostmi. Lidi někdy kruté, se svými úchylkami a tajnostmi, se špínou schovanou pod maskami. Ovšem lidi velmi mocné (a v jednom případě i všemocné).

V roce 2009 byl natočen úspěšný film podle této komiksové předlohy.

Bestseller v knihy Dobrovský

15338. v e-shopu | 10287. minulý týden | 1605. nejlepší dosažené 30.05.2018

25. v Superhrdinové | 15. minulý týden | 3. nejlepší dosažené 03.12.2019

Hodnocení čtenářů

4.8 z 5 6 hodnocení čtenářů

4× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Ondřej Šulík 6. února 2019

Jedna z nejlepších knih a rozhodně nejlepší komiks, jaký jsem kdy četl. Hluboce propracovaný příběh z alternativní reality, který ostatní komiksy strká do kapsy snad ze všech myslitelných hledisek. Je zbytečné se o mistrovském díle rozepisovat. Lze jen doporučit a čekat na další čtenáře, se kterými pak hodiny příběh hlavní i ty vedlejší rozebírat na atomy.

Providence

 • Skladem 1 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

1,162 Kč s DPH
Ušetříte 136 Kč Běžně 1,298 Kč

Nejnovější velký opus velmistra komiksového média Alana Moora vrhá světlo na dodnes neprozkoumané hrůzyplné aspekty děl H. P. Lovecrafta. Opulentní hororový komiks je proto právem oslavován jako jedna z nejobsáhlejších knih věnujících se znepokojujícím motivům Lovecraftova díla. Dvanáctidílný epos představuje události předcházející napsání… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Nejnovější velký opus velmistra komiksového média Alana Moora vrhá světlo na dodnes neprozkoumané hrůzyplné aspekty děl H. P. Lovecrafta. Opulentní hororový komiks je proto právem oslavován jako jedna z nejobsáhlejších knih věnujících se znepokojujícím motivům Lovecraftova díla. Dvanáctidílný epos představuje události předcházející napsání nejslavnějších povídek z mytologie HPL. Zároveň ukazuje důsledky jejich stvoření pro naši realitu a sny. Moore nenechal nic náhodě a podílel se na všech fázích výroby – od příběhu přes kresbu a lettering až po samotné vydání. Výsledkem je mistrovské dílo posouvající hranice žánru, které umožňuje znovu si prožít všechny příběhy klasického kánonu v nových, překvapujících souvislostech. Kniha obsahuje opravu chybného tisku.

Bestseller v knihy Dobrovský

2540. v e-shopu | 1824. minulý týden | 1148. nejlepší dosažené 10.01.2020

39. v Komiksy | 21. minulý týden | 7. nejlepší dosažené 29.01.2020

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Jan 9. února 2020

Skvělá kresba, skvělý příběh. U Alana Moora (jako obvykle) doplněno o docela velké množství textu v podobě deníku hlavní postavy. Při čtení počítejte se solidní váhou a velikostí knihy. Není to čtení do vlaku.

Kniha Strážci (Alan Moore)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Komiksy – Providence | Alan Moore miluje Lovecrafta

   Popis:
   Zahraniční komiksy kupuju na Bookdepu (http://bit.ly/2bh6lDo) nebo Books etc. (https://bit.ly/2Oza7NK)
   Podpořte bubliny na …

   Leave a Reply