Kniha Svědectví (Stephen King)

Kniha Svědectví (Stephen King)

Kniha Svědectví (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Svědectví (Stephen King)
 • Elérhető fájlok: Kniha Svědectví (Stephen King).pdf, Kniha Svědectví (Stephen King).epub, Kniha Svědectví (Stephen King).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Svědectví

kniha od: Stephen King

Odložil jsem velmi brzy, dost rozvláčné, děj skáče z jedné vleklé linky do druhé, nijak mě nezaujalo. King asi není pro mě.

U této knihy mě nejdřív děsila délka. Ale protože jsem poslouchala, šlo to trochu zrychlit, aniž bych si upírala zážitek. Ten byl hutný a určitě si někdy v budoucnu dám opakování.

Bude to tedy další kousek od Kinga, který jsem dočetla. Námět byl lákavé postapo, mňam. A obsah, s ohledem na vlastní minulé, většinou neblahé zážitky s knihami autora, stravitelný. Až moc. Dokonce jsem měla někdy pocit, že obsah sežere mě.

V devadesátých letech byla natočena mini série na motivy knihy. A teď se snad plánuje další. to jsem zvědavá.
První shlédnutí u mě tehdy, ne teď, i když jsem si to samozřejmě pustila. ehm, vyvolalo nechuť v noci zhasínat. Všechny ty hnijící mrtvoly, představa smradu, vůbec představa smradu ve městě. brrr. Korunu tomu nasadil zážitek z tunelu (nebojte, v knize je popsán překrásně). Poslouchala jsem to samozřejmě v noci 🙂 a usnula při takové noční mžurce, protože šmátrající mrtvé ruce, číhající ve tmě, kde čekají, až dám nohu na zem, až se otočím :), najednou byly jaksi reálné :). Tohle autor umí výborně. Řekne nahlas to, na co se bojíte jenom pomyslet. A co nakope do zadku i racionálně uvažujícho člověka. Jasně, že by na vás mrtvoly ležící ve ztemnělých chodbách nemocnice nezaútočily. Ale já bych do takové chodby prostě vlezla jen v případě krajní nouze :).
Do toho tunelu bych ovšem nevlezla nikdy :).
Když prostě nevíte, kam šlápnout. po čem se sveze noha. do čeho čvachtne botka. No nic.

Podobný pocit "ještě nezhasínej," byla kapitola o pohřbu otce Fran. Ta holka si, takhle na sklonku června a července, sedí v kuchyni a poslouchá, jak ve výrobníku ledu odpadává jedna kostka za druhou. Elektřina jí ještě jde a led a klimoška budou brzy nedostatkovým zbožím. V domě má mrtvého otce. A ona vážně uvažuje o tom, že pohřeb odloží :). Popis osobní samoty a všech tichých společníků skrytých za dveřmi okolních domů, to byla ta pravá tíseň.
Být sami ve městě. Nebo v jeho velké části. Dnes nejspíš sen většiny z nás. Ale vážně tak lákavý?

Některé filmové postavy jsou směsicí několika knižních. To bylo zajímavé. Třeba Nadine, kterou Larry potká v New yorku, se v knize objeví až dýl. Ve městě potká Larry jakousi Ritu, kterou. ne, to nechcete vědět. Každopádně čtenář si užije několik připomínek jejího černajícího těla kdesi o samotě. Nadine je ovšem také případ.

Zkrátka se strašně vyplatí přečíst knihu, protože vypravěč nešetří detaily a zajímavými osudy.

První, dejme tomu polovina, byla výborná.
Zákeřná kapitola o osudech smolařů, kteří přežili chřipku, ale umřeli vinou "své vlastní blbosti, nebo blbé náhody," by zasloužila samostatné pětihvězdičkové hodnocení.

Druhou půlku mi trochu kazily věčné narážky na "Boží," boha jeho, přítomnost. Na druhou stranu lidé po takové apokalypse asi začnou věřit všemu.

Napadnou vás samozřejmě takové věci o možnosti změny vlastní osobnosti. Myslíte, že byste byli stále "lidmi." Ne, že jako lidožrouty. Ale co vy víte, co všechno byste udělali pro přežití, hm? Já bych na humanitu moc nesázela.
A normálně mi z toho hrabe. Přemýšlím o velikosti batohu a dělám si pomyslný seznam nutných věcí. A fakt se mi tam nevejdou :)!
Nejspíš teď zkusím "Temnou věž," možná.
Jo, že to není dobrý nápad?
Hádám, že ale na Svědectví a Řbitov zviřátek už nic nemá.

Když jsem u zviřátek – chřipku nechytly kočky :). No, to mě potěšilo :)!
Jenomže. taková hladová kočka, když narazí na mrtvé tělo. ta se neptá, přátelé. Ovšem zajímalo by mě, jestli u toho přede.

Postapo v podaní pána Kinga. Úplne iné ako všetky knihy z tohto žánru. Lepšie. Výborné.

Kniha: Svědectví – Stephen King

Kniha: Svědectví
Autor: Stephen King


88% 8 hodnocení
100% 1 recenze počet hodnocení
89 % celkové hodnocení
8 hodnocení + 1 recenze
Nakladatelství: Pavel Dobrovský Beta
Médium / forma: Tištěná kniha
Počet stran: 1046
Rozměr: 150×210 mm
Úprava: 1053 stran
Vydání: Vyd. 2., V nakl. Beta 1.
Název originálu: Stand
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložili Tomáš Zábranský a David Záleský
Vazba: vázaná
ISBN: 978-8-07306-363-4
EAN: 9788073063634

Světem se přehnala superchřipka. Až na to, že na ní nebylo vůbec nic super. Během několika týdnů vyhladila téměř celé lidstvo. Začalo to celkem nevinně, zvýšeným počtem nachlazených, kteří ale na zdánlivě obyčejnou chřipku umírali. Přeplněné nemocnice nezvládaly nápor pacientů, kterých neustále přibývalo. Obchody a firmy pomalu ale jistě zavíraly. Už neměl kdo pracovat, dokonce ani odklízet mrtvé. Přestala vysílat televize a vycházet noviny, přestaly fungovat elektrárny, infrastruktura se zhroutila. Na svět byl strašlivý pohled – silnice z měst ucpané automobily s jejich mrtvými majiteli zoufale s pokoušejícími uniknout kamkoliv, mrtví v podstatě všude, u stolků v restauracích, na lavičkách v parku, na ulicích a mnoho z nich ve svých domovech. Došlo k několika sekundárním katastrofám.

Přesto se některým podařilo přežít. Muži i ženy, dospělí i děti, různé rasy, původ i vzdělání. Velmi ojediněle. Imunní vůči viru se museli první dny katastrofy potýkat s hroutící se civilizací a dále potom se všemi "obvyklými nebezpečími", která na osamělé lidi na světě číhají. Většina z nich se vydala na cestu v naději na lepší budoucnost, někteří úspěšněji než jiní. Postupně se spolu potkávali, začali tvořit skupinky a zdálo se, že naděje ještě nezemřela.

Ovšem poutníci vedeni podivnými předtuchami se vydávali dvěma směry. Jedna skupina k matce Abigail, věkovité černošce žijící uprostřed kukuřičných polí v Nebrasce, která je potom nasměrovala dál k bezpečnému místu zvanému Boulder, městu v coloradských horác, které se mělo stát základem nové civilizace. V Boulderu se scházelo stále více lidí nejrůznějších profesí, město bylo postupně uklizeno a začalo vzkvétat, nedaleká elektrárna byla zprovozněna, narodilo se první "pochřipkové dítě". Ale druhá skupina se uchýlila k Temnému muži a jejich cesta je zavedla přímo do města neřesti – Las Vegas. Nic nebudovali, nic nezachraňovali, jen se nechávali vést iluzí, že život na straně zla je dokonalý. A i přes to, že superchřipka udělala na zemi dost místa pro všechny, zjevně ho nebylo dost pro Temného muže a matku Abigail zároveň a zdecimovaný svět čekal poslední boj.

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu „superchřipky,“ vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. King si v knize pohrává se svým oblíbeným tématem předurčenosti, kterému se věnoval i v dalších románech jako Mrtvá zóna, To nebo Temná věž. Román poprvé vyšel v roce 1978, byl však autorem na popud vydavatelství radikálně zkrácen, protože šlo o autorův teprve čtvrtý román, a panovaly obavy, že jeho původní rozsah (přibližně 1100 stran) by mohl čtenáře odradit. Časem se však ukázalo, že jméno Stephen King dokáže úspěšně prodat téměř cokoli, proto bylo v roce 1990 publikováno mírně poupravené a doplněné Svědectví v původní délce. King se představuje ve vrcholné formě a strhující vyprávění nenechá čtenáře ani na okamžik vydechnout.

Svědectví – Stephen King

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Svědectví – Stephen King již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Encyklopedie moderní kulturistiky – Arnold Schwarzenegger, Dobbins Bill

Momofuku – Chang Dav >

Ravensbrück

Dallas 63 – Stephen King

Svědectví – Stephen King – Specifikace

Stephen King

beletrie

BETA

1046

2008

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu "superchřipky," vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. King si v knize pohrává se svým oblíbeným tématem předurčenosti, kterému se věnoval i v dalších románech jako Mrtvá zóna, To nebo Temná věž. Román poprvé vyšel v roce.

Svědectví

Kniha ( pevná vazba )

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu „superchřipky,“ vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo.… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu „superchřipky,“ vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. King si v knize pohrává se svým oblíbeným tématem předurčenosti, kterému se věnoval i v dalších románech jako Mrtvá zóna, To nebo Temná věž.Román poprvé vyšel v roce 1978, byl však autorem na popud vydavatelství radikálně zkrácen, protože šlo o autorův teprve čtvrtý román, a panovaly obavy, že jeho původní rozsah (přibližně 1100 stran) by mohl čtenáře odradit. Časem se však ukázalo, že jméno Stephen King dokáže úspěšně prodat téměř cokoli, proto bylo v roce 1990 publikováno mírně poupravené a doplněné Svědectví v původní délce. King se představuje ve vrcholné formě a strhující vyprávění nenechá čtenáře ani na okamžik vydechnout.

Bestseller v knihy Dobrovský

23414. v e-shopu | 25368. minulý týden

58. v Světový horor | 61. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 17 hodnocení čtenářů

17× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Pett Tichá 8. března 2017

Miluju tohohle kluka jednoho ušatýho. leč po pomalejším Osvícení a po úplně nešťastném Lunaparku upadl v nemilost a i když jsem pak nejeden jeho příběh v průběhu mého rituálního výběru čtiva držela v ruce, ne a ne se odhodlat ho přečíst. dokonce jsem jednou utekla i k synáčkovi, abych si trochu ulehčila od kingovského deficitu 😉 ALE. on mi stejně nedal pokoj. a jelikož přišla chuť na něco bichloidního a pořádně pořádného. milionkrát obkroužené Svědectví dostalo svojí šanci. a? Vážení, on je prostě klasik. plácla bych si jí za to, že jsem o něm kdy zapochybovala. "Štefan" je zpět ve hře a natřel mi to jako nikdy. psychologii postav má v malíku a já se bála, nespala, propadala úzkostím a pak se zase bála. boží, skvělé, dokonalé. ta plížící se temnota vás nenechá nadechnout.

Pomohla vám tato recenze? Ano 56

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 30. srpna 2017

Knížka podobná TOMu, ať už rozsáhlostí nebo množstvím charakterů, ve které však autor místo postupně vzrůstající napětí zvolil kolísající křivku. A to je její hlavní minus. Ale i přes to se jde do knihy snadno začíst a čase stráveného ve světe, jehož většinu populace vyhubil Kapitán Trips, nebudete litovat.

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Lenka 2. září 2017

Skvělých cca 1100 stran. Uzasny popis světa "poté ", hodně noci jsem tomu věnovala a urcite to za to stálo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Radek 27. srpna 2017

Parádní postapokalyptická jízda . skoro nevěřím,že je to napsáno před 40 lety .

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Nikola Matoušková 2. září 2017

Moje nejoblíbenější a pro mě nejpovedenější kniha od Kinga. Představa co se bude dít po konci světa jeho očima. Trochu mě překvapilo, když se kniha začala ubírat "náboženským" směrem, ale nevadilo. Hlavní postavy jsou velmi propracované a není těžké se s nimi ztotožnit 🙂 dlouho jsem se odpoutávala od příběhu a když je to několik let, co jsem knihu četla, pamatuji si jména všech 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 47

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Michaela Komárková 1. září 2017

Moje první kniha od Kinga. Srdcová záležitost. Pohltilo a nepustilo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Šárka Nováková 31. srpna 2017

Zatím jsem četla 3 tlusté knihy od Kinga a ani jedna mě nezklamala. Skvělé napsaná kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček renett 1. září 2017

Nejlepší! Je zajímavé jak může napsat stále aktuální knihu před tolika lety a vy v ní ani nepoznáte jak starý příběh to je. Skvělé zpracování postav, opravdu máte pocit, že je znáte a věříte, že zrovna jim se povede vyhrát. A strana zla v podání Temného muže mnoha tváří, který je všudypřítomný a nakonec se porazí vlastními zbraněmi.

Pomohla vám tato recenze? Ano 43

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Postapokaliptická kniha se spoustou odlišně smýšlejících lidí, kteří přežijí vysoce nakažlivou chřipku. Pokus udolat zlo, obnovit lidstvo, vytvořit řád. Perfektní! Hepčí!

Pomohla vám tato recenze? Ano 41

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063634

5 z 5 hvězdiček Julie Melicharová 25. září 2017

Podle mě jde o nejlepší Kingovku. Jedna z mála knih, které jsem nejprve viděla jako film a až pak četla, ale kupodivu mi to nepřekáželo.

Svědectví

Stephen King

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu "superchřipky", vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. King si v knize pohrává se svým oblíbeným tématem předurčenosti, kterému se věnoval i v dalších románech jako Mrtvá zóna, To nebo Temná věž.

Román poprvé vyšel v roce 1978, byl však autorem na popud vydavatelství radikálně zkrácen, protože šlo o autorův teprve čtvrtý román, a panovaly obavy, že jeho původní rozsah (přibližně 1100 stran) by mohl čtenáře odradit. Časem se však ukázalo, že jméno Stephen King dokáže úspěšně prodat téměř cokoli, proto bylo v roce 1990 publikováno mírně poupravené a doplněné Svědectví v původní délce. King se představuje ve vrcholné formě a strhující vyprávění nenechá čtenáře ani na okamžik vydechnout.

Svědectví

Stephen King

Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu "superchřipky", vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. King si v knize pohrává se svým oblíbeným tématem předurčenosti, kterému se věnoval i v dalších románech jako Mrtvá zóna, To nebo Temná věž.

Román poprvé vyšel v roce 1978, byl však autorem na popud vydavatelství radikálně zkrácen, protože šlo o autorův teprve čtvrtý román, a panovaly obavy, že jeho původní rozsah (přibližně 1100 stran) by mohl čtenáře odradit. Časem se však ukázalo, že jméno Stephen King dokáže úspěšně prodat téměř cokoli, proto bylo v roce 1990 publikováno mírně poupravené a doplněné Svědectví v původní délce. King se představuje ve vrcholné formě a strhující vyprávění nenechá čtenáře ani na okamžik vydechnout.

Kniha Svědectví (Stephen King)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Červencový Wrap up 2015

   Popis:
   Knihy

   Leave a Reply