Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque)

Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque)

Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque)
 • Elérhető fájlok: Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque).pdf, Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque).epub, Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Tři kamarádi

kniha od: Erich Maria Remarque

Tuto knihu jsem nečetla poprvé. Do rukou se mi dostala již na základní škole jako jeden z titulů pro povinnou četbu. Nepamatuji si už jak přesně jsem se po dočtení cítila, ale nyní vím, že jsem nemohla děj chápat stejně jako dnes, když znám ostatní souvislosti té doby. Například jsem si neuvědomovala kontext s poválečným Německem a zároveň motiv poválečných veteránů. Také se mi nyní četla snáz, stránky přibývaly a autorův styl psaní mě bavil. Vyskytovalo se tu poměrně velké množství uměleckých prostředků, které dílo zpestřovaly.

Příběh se čte příjemně a rychle ubíhá, ale v jeho závěru mě čekal hluboký smutek. Ne snad lítost nebo dojetí, ale skutečný smutek.

Můj první Remarque. Chápu jeho oblíbenost, protože se čte fakt dobře, ale tématicky mi tahle kniha moc nesedla. První část se točí především kolem aut a kšeftování s nimi, druhá je zase o jedné velké lásce, která nabere dramatický spád. Do toho vidíme silné kamarádství mezi třemi chlapy, co si prošli válkou, a především Německo před druhou světovou, které je dost depresivní. Chudoba, shánění různých kšeftíků, prostituce, topení starostí v alkoholu. Tři kamarádi sice tu dobu zajímavě ukazují, ale Remarque tu klade na můj vkus příliš silný důraz na auta a romantiku, což mě v tomhle případě tolik nezaujalo.

Šest zamilovaných automechaniků z deseti.

Nádherný příběh. Jen mě mrzí, že jsem si to nepřečetl už na střední, kdy mi přímočarost a líbivost Remarqueových knih tolik nevadily.

Jsem rád, že mohu i po druhém přečtení potvrdit a podtrhnout pět hvězd. Tenhle, dnes už klasický, dojemný až sladkobolný příběh o pevném přátelství a velké lásce, s nahlédnutím do krušných časů v meziválečném Německu, se stále čte podivuhodně hladce. Stopy po zubu času jsem neobjevil. Naopak, styl je svěží, smutný příběh proložen humorem a hlavní dějová linie nabírá úžasnou gradaci.
Intenzivní bohémský kavárenský život hlavních hrdinů – jediné kouzlo, které na mě už tolik nepůsobí.
95% (zatím 2435 hodnotících s průměrem 91%).

Co si budem, opět skvělý Remarque. Tato kniha skládá poctu hlavně přátelství a pak i lásce, není primárně o válce (se kterou si určitě většina Remarquea spojuje – a to samozřejmě oprávněně), leč se jistým způsobem válka dotýká i tohoto příběhu. Schéma všech jeho knih, které jsem doposud četla, mi přijde podobné, někdy dokonce stejné, ale pokud je člověk nečte hned za sebou, tak si myslím, že zrovna u něj to nevadí, protože je to vždy skvělé. Vždy dokáže zaujmout a chytit za srdce. Podle popisu jsem čekala něco trochu jiného, ale nevadí, s výsledkem jsem spokojena. Rozhodně doporučuji.

Příběh o muži, který se snaží najít si ve válkou poznamenaném Německu své místo a jeho silném přátelství se dvěma kamarády z války. Krásná kniha ukazující, že to nejdůležitější v životě je přátelství a láska, bez ohledu na to, v jaké době se nacházíme.
Nato, že zrovna takovouhle literaturu běžně nečtu a ani nevyhledávám, to ve mě zanechalo hluboký zážitek. Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem *.

proste nádhera
o priateľstve, kamarátstve, o radosti a smútku, o láske
o živote

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Remarque Erich Maria (*22.06.1898 – †25.09.1970)

Tři kamarádi (9)

Vydalo nakladatelství Melantrich v Praze roku 1985 (1. vydání tamtéž). Z německého originálu Drei Kameraden přeložil Karel Houba. Počet stran: 370.

28 kapitol beze jména, značené římskými číslicemi

Spousta přímé řečí, někdy hanlivá (ne sprostá) mluva, detailně popsaný děj

Romantický komplikovaný příběh o Robertovi (Robbym) a Patricii (Pat)

Robert “Robby” Lohkamp – automechanik; milující; velký alkoholik
Patricie Hollmannová – milující přítelkyně; bez práce; bohatá
Otto Köster – kamarádský; chytrý
Gottfried Lenz – naivní

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Německo, v neurčeném velkoměstě okolo roku 1928

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli během první světové války. Otto vlastnil automechanickou dílnu, kde s jeho kamarády pracovali na různých autech.

Robby si našel přítelkyni Patricii, do které se zamiloval. Ta však dostala tuberkulózu.
Robby jí pak sežene bydlení ve stejném apartmá, kde on bydlí taky.

Patriciin stav se ale zhoršuje, a tak vyrazila do nemocnice někde v horách.
Robbyho kamarádi se snaží šetřit peníze na pobyt Pat v nemocnici, ale moc jim to nejde.

Později někdo zastřelí Lenze na ulici a on umírá.

Köster a Lohkamp odjíždí navštívit Pat, jejíž stav se stále zhoršoval. Robby u ní zůstal, Otto odjel domů. Pat později umírá.

Tato kniha je zajímavá, romantická a při jejím čtení si uvědomíme, jak to dříve v poválečném Německu asi tak vypadalo. Dávám 10 z 10.

Kniha: Tři kamarádi – Erich Maria Remarque

Kniha: Tři kamarádi
Autor: Erich Maria Remarque

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 19.2.2020
Česká pošta: 19.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 18.2.2020
Ostatní výdejny: 19.2.2020
Uloženka: 19.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


96% 10 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
96 % celkové hodnocení
10 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Ikar
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2017
Počet stran: 384
Rozměr: 207 x 135 x 27 mm
Vydání: Vydání sedmé (v Euromedia Group třetí)
Spolupracovali: z německého originálu Drei Kameraden . přeložili Věra a Karel Houbovi
Skupina třídění: Německá próza
Vazba: Vázaný
Datum vydání: 25. 9. 2017
ISBN: 978-80-249-3367-2
EAN: 9788024933672

Příběh se odvíjí v dusivé atmosféře panující v zemi před nástupem Hitlera k moci a vyznívá jako oslava přímého chlapského kamarádství i prostého a silného milostného citu. Kamarádství pomáhá hrdinům obstát v boji o holé živobytí a dovolí jim společně se postarat i o těžce nemocnou dívku jednoho z nich. Vzájemné přátelství je to jediné, čemu dobrému je válka naučila a právě přátelství a láska muže k ženě je pro hrdiny i pro autora tím, proč stojí za to žít. Román o přátelství tří veteránů z 1. světové války, kteří se po válce těžce probíjejí životem v hladovějícím a hospodářsky rozvráceném Německu.

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.

Tři kamarádi – rozbor díla k maturitě

Kniha: Tři kamarádi

Přidal(a): Karol

Literární druh : epika

Literární žánr : román

Místo a doba děje : kolem roku 1930, Německo¨

Robert Lohkamp vojenský vysloužilec, přátelský, trochu piják

Gottfried Lenz šprýmař s blonďatou hřívou

Otto Koster nejrozumnější ze všech, majitel společné dílny

Patricie Hollmannová mladičká dívka, onemocněla tuberkolozou, milá, každého si získá

Děj:

Na začátku knihy Robby vzpomíná na těsně poválečné období, kdy pracoval jako dělník v Durynsku a reklamní šéf továrny na gumu. Na svých posledních narozeninách se znovu setkal s Kosterem a Lenzem. Potom začal pracovat v autoopravně Koster a spol. kde spol. tvořili Robert s Gotfiedem, ačkoli dílna patřila jen Kostkovi. V dílně vybavili starý vůz, který kdysi koupili levně v dražbě se závodním motorem. Dali mu jméno Karel. Děj začíná triumfálním závodem Karla. Při něm poznali Patrícii Hollmannovou, do které se Robert pomalu zamiluje. Aby vydělali nějaké peníze, koupili ojetý cadillac, který vzorně opravili a nakonec se jim ho podařilo draze prodat úředníku Blumenthalovi. Společně oslavili Kosterův úspěch. S Karlem totiž vyhrál automobilový závod. Krátce nato získali od pekaře zakázku na opravu nabouraného forda. Po tomto jednorázovém výdělku však už v dílně nebyla práce a proto v dražbě koupili starší taxík. Původně ho chtěli opravit a prodat, ale potom se rozhodli, že si ho raději ponechají a budou s ním provozovat živnost. Během této doby se Robby úzce sblížil s Pat, netušil však, že Patrície trpí tuberkolozou. Protože nastaly těžké časy a kamarádi neměli peníze, uvítaly příležitost, která se jim naskytla. Odkoupili zpět cadillac, obratem ho prodali pekaři a vzali si od něho jako protiúčet forda, kterému ho předtím opravili. Ten pak vymění za citroen. S tímto autem odjel Robby s Pat na dovolenou k moři ke slečně Mullerové. V této době už Pat nebylo nejlépe, často jí byla zima, nebo byla brzo unavená. Na dovolené nemoc vyvrcholila záchvatem. Robert měl přivést jejího lékaře, ale protože od ní nechtěl odjet, požádal o to Kosterra. Ten se tak ukázal jako správný kamarád a s maximálním nasazením doktora Jaffého přivezl s Karlem v rekordním čase. Teprve nyní se Robby dovídá o vážné nemoci, kterou Pat trpí. Za dva týdny se Pat zotavila natolik, aby se mohli vrátit zpět. Aby jí nebylo samotné smutno pořídil jí Robert psa. Doktor Jaffé zjišťuje, že Pat bude muset odjet do sanatoria alespoň na zimu. Robert stále doufal v její náhlé uzdravení, ale v polovině října byl její odjezd nevyhnutelný. Dílna se dostala do krize, na zakázku opravili auto, ale majitel se dostal do finančních potíží a vůz do konkurzního soupisu. Protože auto nebylo pojištěné, přišli tak o poslední peníze a museli proto prodat citroena. Finanční situace se stále zhoršovala. V zimě lidé málo jezdí a tak bylo málo oprav. Štědrý den slavili všichni v baru u Alfonse. Zatímco Pat byla stále v sanatoriu. Asi o měsíc později jdou všichni tři kamarádi na box a při návratu je Gottfried na ulici zastřelen mladíkem, který si ho s někým spletl. V únoru museli Kosterr a Robert prodat dílnu a jelikož se pat přitížilo, odjeli za ní do sanatoria. Aby měl Robert dost peněz a mohl tam s ní zůstat, musel Kosterr prodat Karla, kterého nikdy prodat nechtěli. Po několika smutných dnech se Pat se ještě mnohem víc přitížilo a o několik dní později brzy ráno v jeho náručí umírá. A tak zbyli už jen Robby a Koster.

Jazykové prostředky:

 • Jelikož autor často tematicky přeskakuje, je kniha rozdělena do 28 jakýchsi sekcích, označovaných římskými číslicemi. Rozdělení je využito většinou v místě, kdy je potřeba oddělit děj týkající se všech tří kamarádů od toho, který se týká jen Patrícií a Roberta.
 • Celý příběh je psán tzv. ich formě, kdy se autor stylizuje do postavy hlavního hrdiny- Robyho
 • Remarque napsal tři kamarády již i emigraci. Román se odehrává v 30. letech tohoto století, kdy se v Německu dostává k moci v demokratických volbách Adolf Hittler
 • Jeho hlavní hrdinové se stali přáteli na život a na smrt za 1. Světové války. Kamarádství jim pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokáží se postarat i o dívku jednoho z nich i po té, co těžce onemocní.
 • V tomto díle byl použit spisovný jazyk s hovorovými výrazy

Erich Maria Remarque (1898-1970)

 • Studoval na učitelském ústavu v Munsteru
 • Roku 1916 odešel jako 18ti-letý do první světové války
 • Hodně cestoval
 • Psal ve válečném období

Dílo

 • Žena se zlatýma očima
 • Domov snů
 • Stanice na obzoru
 • Na západní frontě klid
 • Miluj bližního svého
 • Vítězný oblouk
 • Jiskra života
 • Čas žít, čas umírat
 • Černý obelisk
 • Nebe nezná vyvolených
 • Noc v Lisabonu
 • Zaslíbená země
 • Stíny v ráji

Divadelní hra

 • Poslední stanice- o bombardování Berlína


Další podobné materiály na webu:

Tři kamarádi

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 3 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

268 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 299 Kč

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich,… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Bestseller v knihy Dobrovský

2809. v e-shopu | 2577. minulý týden | 833. nejlepší dosažené 15.04.2019

110. v Světová beletrie | 97. nejlepší dosažené 10.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 25 hodnocení čtenářů

15× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček Kris 14. září 2017

Velmi pěkná kniha. Líbí se mi popis tehdejší poválečné doby, nechybí tam romantický příběh a pouto kamarádů, kteří drží při sobě.

Pomohla vám tato recenze? Ano 71

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

4 z 5 hvězdiček Bára 23. září 2017

V jeho knihách najdeme příběhy o skutečném přátelství, lidskosti a životních strastech. Výborně se čte a patří to mezi klasiku, kterou by jsme si, alespoň jedinkrát určitě měli přečíst.

Pomohla vám tato recenze? Ano 45

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

4 z 5 hvězdiček Kateřina Dušková 31. srpna 2017

Pokračování Na západní frontě klid, nejsem vůbec zklamaná. E.M.R. je jeden opravdu z mála autorů, jehož válečná díla jsem přečetla a nelitovala.

Pomohla vám tato recenze? Ano 39

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

3 z 5 hvězdiček Radka Pavlitova 27. listopadu 2017

Miluju tu knihu a stale se k ni vracim,

Pomohla vám tato recenze? Ano 37

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

5 z 5 hvězdiček Jana 7. září 2017

Líbila se mi více než Na zapadni frontě klid, záživnější děj. Mohu doporučit 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 33

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

5 z 5 hvězdiček Lucie 25. září 2017

Zpočátku mě kniha moc neoslovila ,ale to se změnilo v průběhu četby. Zbožňovala jsem Pat, ubohou Pat . Smutný konec mě zaskočil. Nebo nezaskočil? Asi jsem v koutku duše věděla, jak vše dopadne, ale doufala jsem, že vše bude jinak .

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

5 z 5 hvězdiček 9. září 2017

Remarqua zbožňuji.. A Tři kamarády jsou zatím moje neoblíběnější kniha od něj.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

5 z 5 hvězdiček Sandra 14. května 2019

Moje nejzamilovanější knížka od R. Veselá i hodně smutná, chce si to přečíst, čte se jedním dechem, např. jak Hitler zblbnul národ už ve 30.letech, prostě Němci potřebují silné vůdce, ale nemyslí mozkem, většina.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

5 z 5 hvězdiček Dominika 25. února 2019

Na západní frontě klid je pro mne o čtvrtinu hvězdy lepší kniha, ale to nemění nic na faktu, že i tato mne velmi zaujala. Bylo to zase něco jiného, ne o válce, ale o tom, co za sebou zanechala, a o pravém přátelství.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2017, 9788024933672

5 z 5 hvězdiček Dagmar L. 21. února 2019

Oblíbený autor, oblíbená kniha. Jedna z těch, ke které se budete vracet. Měl by si ji nejspíš přečíst, min. jednou, každý.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Remarque Erich Maria (*22.06.1898 – †25.09.1970)

Tři kamarádi (9)

Vydalo nakladatelství Melantrich v Praze roku 1985 (1. vydání tamtéž). Z německého originálu Drei Kameraden přeložil Karel Houba. Počet stran: 370.

28 kapitol beze jména, značené římskými číslicemi

Spousta přímé řečí, někdy hanlivá (ne sprostá) mluva, detailně popsaný děj

Romantický komplikovaný příběh o Robertovi (Robbym) a Patricii (Pat)

Robert "Robby" Lohkamp – automechanik; milující; velký alkoholik
Patricie Hollmannová – milující přítelkyně; bez práce; bohatá
Otto Köster – kamarádský; chytrý
Gottfried Lenz – naivní

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Německo, v neurčeném velkoměstě okolo roku 1928

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli během první světové války. Otto vlastnil automechanickou dílnu, kde s jeho kamarády pracovali na různých autech.

Robby si našel přítelkyni Patricii, do které se zamiloval. Ta však dostala tuberkulózu.
Robby jí pak sežene bydlení ve stejném apartmá, kde on bydlí taky.

Patriciin stav se ale zhoršuje, a tak vyrazila do nemocnice někde v horách.
Robbyho kamarádi se snaží šetřit peníze na pobyt Pat v nemocnici, ale moc jim to nejde.

Později někdo zastřelí Lenze na ulici a on umírá.

Köster a Lohkamp odjíždí navštívit Pat, jejíž stav se stále zhoršoval. Robby u ní zůstal, Otto odjel domů. Pat později umírá.

Tato kniha je zajímavá, romantická a při jejím čtení si uvědomíme, jak to dříve v poválečném Německu asi tak vypadalo. Dávám 10 z 10.

Kniha Tři kamarádi (Erich Maria Remarque)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   KNIHÁNKOVSKÉ POVÍDÁNÍ 3 ♥ 2018

   Popis:
   Ahoj všem knihomolům, vítám Vás u nového videa! :-)) ♥ DOČTENO / ROZEČTENO ♥ Nebe nezná vyvolených (

   Leave a Reply