Kniha Účastníci zájezdu (Michal Viewegh)

Kniha Účastníci zájezdu (Michal Viewegh) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Účastníci zájezdu (Michal Viewegh)
  • Elérhető fájlok: Kniha Účastníci zájezdu (Michal Viewegh).pdf, Kniha Účastníci zájezdu (Michal Viewegh).epub, Kniha Účastníci zájezdu (Michal Viewegh).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Viewegh Michal (*31.03.1962)

Účastníci zájezdu

Současnost, Praha a italské pobřeží Jadranu.

Příběh je vyprávěn ve třetí osobě.
Spisovatel Max (ne nepodobný Michalu Vieweghovi) chce napsat román odehrávající se na turistickém zájezdu. Nezvyklé prostředí a vztahy různých lidí, kteří jsou dočasně nuceni pobývat společně na jednom místě – to je přece úžasná látka pro zajímavý příběh. Aby načerpal inspiraci, vydal se na obyčejný autokarový zájezd do Itálie k pobřeží Jadranu.
Další účastníci: třicetiletá svobodná Jolana, která zájezd koupila jako dárek svým rodičům, mladý poslanec Hynek s manželkou Zuzanou a synem Jakubem, kamarádky Denisa a Irma – rádoby intelektuální studentky filozofické fakulty, pár homosexuálů Ignác a Oskar, dvě důchodkyně – autoritativní Helga a poněkud senilní Šarlota, ukrajinský dělník Oleg a tajemná dvojice pan Petrescu a paní Košťálová, která sice cestuje společně, ale nikdo o ní nic neví.
Zájezdu velí krásná mladá aktivní průvodkyně přezdívaná Pamela, která je plná entuziasmu. Jak se vzápětí ukáže, je také poměrně hloupá a naivní, ale bohužel si to neuvědomuje. Píše příšerné pohádky, které dala odborně "posoudit" "panu spisovateli" Maxovi. Maxovi se krásná průvodkyně líbila, a tak její tvorbu příliš nekritizoval. To ale neměl dělat! Pamela, povzbuzená "chválou", pohádky s železnou pravidelností účastníkům předčítala.
Každý z účastníků má nějaký osobní problém a Max si ho v duchu rozvíjí a připravuje pro svůj román. Hynek se Zuzanou řeší manželskou krizi; Jolanin otec byl pár let před důchodem propuštěn z práce svým bývalým kamarádem, kterému pomohl k místu ředitele; malý Jakub si o sobě myslí, že je homosexuál; Šarlota chce v Itálii navštívit místo, kde se poprvé setkala se svým manželem a tak dále.
Příběhy jednotlivých účastníků zájezdu postupně gradují a v závěru se buď vyřeší, nebo "vyšumí" do ztracena.
Hynek se sblížil s Denisou, ale manželka jeho nevěru odhalila a rozhodla se, že zažádá o rozvod.
Jolana se zamilovala do Ukrajince Olega a chtěla si ho vzít.
Jolanina matka sepsala pro Maxe příběh svého manžela a nabídla mu ho jako námět na román.
Poslední den zájezdu se Max sblížil s Pamelou, ale v tom okamžiku si uvědomil, že už po ní netouží.
Po návratu ze zájezdu domů sepsal svůj román!

Max – má dobrý pozorovací talent a velkou fantazii. Je to komerčně úspěšný spisovatel, ale kritici na jeho tvorbě nenechají nit suchou. Rozhodně to není žádný svatoušek, nejčastěji přemýšlí o sexu! 🙂
Pamela – krásná sexy dívka, ale velmi hloupá a naivní. Uvnitř je dětská, nedospělá. Má téměř neustále dobrou náladu, je asertivní, snaží se vyhovět všem účastníkům.
Ignác – upřímný, vtipný, sarkastický, ironický. Nevadí mu být středem pozornosti. Hodně pije a občas se chová nevyzpytatelně a bláznivě.

Michalu Vieweghovi se podařilo velmi dobře vystihnout mnoho různých lidských typů a pravdivě zachytit způsob jejich života, jejich chováni i mluvu.
Zároveň si ve svém románu vyřídil účty s kritiky, kteří často bezdůvodně zatracují jeho tvorbu.

Román se mi velice líbil, je neuvěřitelně čtivý, vtipný a zábavný. Naprosto skvělá oddychovka!
Místy je možná použito až příliš vulgarit, ale takhle se dnes bohužel mluví. Děj je občas trochu nereálný, ale vzhledem k tomu, že v románu splývá Maxova představivost s realitou, čtenář občas netuší, co je pravda a co ne.

Účastníci zájezdu

kniha od: Michal Viewegh

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají. . celý text

Romány, Literatura česká
Vydáno 2006 , Druhé město více informací.

Komentáře (134)

Kniha Účastníci zájezdu

Z těch několika málo autorových knih, které jsem přečetl, mohu konstatovat, že se pohybuje od příšerného blábolu-kýče (Andělé všedního dne) až po kvalitní satiru (Mafie v Praze). Tato kniha je někde uprostřed, kombinuje vtipné momenty s beztvarou vatou halabala naskládaných informací, kniha je též značně nesoudržná, nic moc vám po čtení v mysli nezůstane. Zkrátka na vtipnou knihu je vtipná málo a na kvalitní společenský román to ani zdaleka nemá.

Většinou platí, ze kniha je lepší než film. Tato je výjimkou. Filmová komedie je nesčetněkrát lepší než tento roman. Par momentu je shodných s filmem, ale většina ne.
Roman v podstatě vypráví o spisovateli, který píše knihu o účastnících zájezdu, které možná sleduje jako účastník zájezdu k moři. Říkám možná, protože v některých momentech i závěru není jasné, zda si to hrdina cele nevymysli pro knihu, zda opravdu někde je nebo nikam nejel.
Samotné popisy děje jednotlivých postav jsou poměrně ctive a uvěřitelné. Kdyby autor vynechal blbosti jako jiná jména, vymyšlené kraviny s panem Petrescu a paní Kostalovou, tak by to šlo. Autorovy vzlyky v kapitolách a odstavcích ohledně kritiků jeho tvorby byly trapné a nejspíš se jednalo o stesky samotného Viewegha, který nám chtěl sdělit, jak mu ublizuji.
Myslel sem ze tato autorova kniha bude mít ještě úroveň a bude patřit mezi ty kvůli kterým se zařadil mezi bestselleristy, ale pro mě to bylo po filmu velké zklamání.

Nebýt filmu, tak si snad ani nevzpomenu, co to autor vlastně chtěl říci. Ostatně tato charakteristika sedí i na nadpoloviční většinu výtvorů tohoto autora.

Satirická sonda do společenství náhodně se sešlých osob, natěšených na válení u moře. Čtení je to lehce pochmurné, nikterak zábavné, občas jsem nevycházela z úžasu nad autorovými myšlenkovými pochody. Naštěstí staženo v e knihách zdarma, po dočtení odhozeno do e koše.

Rozhodně neporovnávat s filmem, kniha se musí brát naprosto samostatně a pak se mi líbila. Úplně nejvíc mně dostala ovce na parkovišti, ta kapitola prostě nemá chybu 🙂

Já vlastně ani nevím, co si o knize mám myslet. Knihu jsem přečetla, ale některé pasáže "autorovy mysli" mi byly natolik nepříjemné, že jsem je prostě a jednoduše musela přeskočit.
Srovnání s úspěšným Vejdělkovým filmem se člověk asi nevyhne, ale podle mě není úplně na místě. Film je čistokrevná, místy cynická, komedie. Kniha je naproti tomu komediální opravdu jen místy. Podstatná část příběhu je vážnou sondou do myslí a životů, poměrně hluboce nefunkčních jedinců. Dávám 3*

Spolu s Báječnými lety to nejpodařenější od Viewegha. Ráda si tuhle knihu přečtu znovu a znovu. Filmové zpracování s Bobem Kleplem a Evou Holubovou mě potěšilo. Řidičové Karel a Karel a jejich hnědé podšálky, nebo hláška "Ležel tam na pláži jak vyvrženej vorvaň" ( které v knize není, ale automaticky už si ho doplňuju ) už u nás zdomácněly 🙂
Skvělé letní čtení.

Účastníci zájezdu – rozbor díla k maturitě

Kniha: Účastníci zájezdu

Přidal(a): Zuzka333

– Dílo se odehrává v Praze a později na italském pobřeží Jadranu

Obsah
– Spisovatel Max chce napsat román odehrávající se na turistickém zájezdu. Nezvyklé prostředí a vztahy různých lidí, kteří jsou dočasně nuceni pobývat společně na jednom místě – to je přece úžasná látka pro zajímavý příběh. Aby načerpal inspiraci, vydal se na obyčejný autokarový zájezd do Itálie k pobřeží Jadranu.

Další účastníci: třicetiletá svobodná Jolana, která zájezd koupila jako dárek svým rodičům, mladý poslanec Hynek s manželkou Zuzanou a synem Jakubem, kamarádky Denisa a Irma – rádoby intelektuální studentky filozofické fakulty, pár homosexuálů Ignác a Oskar, dvě důchodkyně – autoritativní Helga a poněkud senilní Šarlota, ukrajinský dělník Oleg a tajemná dvojice pan Petrescu a paní Košťálová, která sice cestuje společně, ale nikdo o ní nic neví…

Zájezdu velí krásná mladá aktivní průvodkyně přezdívaná Pamela, která je plná entuziasmu. Jak se vzápětí ukáže, je také poměrně hloupá a naivní, ale bohužel si to neuvědomuje. Píše příšerné pohádky, které dala odborně “posoudit” “panu spisovateli” Maxovi. Maxovi se krásná průvodkyně líbila, a tak její tvorbu příliš nekritizoval. To ale neměl dělat! Pamela, povzbuzená “chválou”, pohádky s železnou pravidelností účastníkům předčítala…

Každý z účastníků má nějaký osobní problém a Max si ho v duchu rozvíjí a připravuje pro svůj román. Hynek se Zuzanou řeší manželskou krizi; Jolanin otec byl pár let před důchodem propuštěn z práce svým bývalým kamarádem, kterému pomohl k místu ředitele; malý Jakub si o sobě myslí, že je homosexuál; Šarlota chce v Itálii navštívit místo, kde se poprvé setkala se svým manželem a tak dále…

Příběhy jednotlivých účastníků zájezdu postupně gradují a v závěru se buď vyřeší, nebo “vyšumí” do ztracena.

Hynek se sblížil s Denisou, ale manželka jeho nevěru odhalila a rozhodla se, že zažádá o rozvod.

Jolana se zamilovala do Ukrajince Olega a chtěla si ho vzít.

Jolanina matka sepsala pro Maxe příběh svého manžela a nabídla mu ho jako námět na román.

Poslední den zájezdu se Max sblížil s Pamelou, ale v tom okamžiku si uvědomil, že už po ní netouží.

Max – má dobrý pozorovací talent a velkou fantazii. Je to komerčně úspěšný spisovatel, ale kritici na jeho tvorbě nenechají nit suchou. Rozhodně to není žádný svatoušek…

Pamela – krásná sexy dívka, ale velmi hloupá a naivní. Uvnitř je dětská, nedospělá. Má téměř neustále dobrou náladu, snaží se vyhovět všem účastníkům.

Oskar a Ignác – dva homosexuálové, přátelští, chtěli by adoptovat dítě

Jolana – 30 let, svobodná, inteligentní, sebeironická, chtěla by Maxe, ale nakonec se sblíží s Olegem

Denisa a Irma – dvě mladé, inteligentní studentky, které vyhledávají flirt

– Psáno v Er – formě

– Viewegh se nevyhýbá erotice a vulgárním slovům

– především soustředěno na vnitřní život lidí

– prokládáno citáty, příběhy z blízké minulosti některých postav, někdy se román mění ve scénář

– román, 3 části: Cesta do letoviska, Pobyt v letovisku, Cesta z letoviska

– typický zájezd Čechů

– Viewegh chtěl udělat trochu rozruch a napsat něco jiného, krom velmi otevřeného a humoristického románu jsou v něm i psychologické prvky – citáty

– Viewegh chce ukázat, že každý účastník má nějaký problém

Literárně historický kontext

– Jedná se o dílo druhé poloviny dvacátého století, kdy většina knih byla přijata bez větších větších problémů

– * 31. března 1962 v Praze

– druhá polovina 20. Století

– český spisovatel a publicista

– vystudoval filozofickou fakultu Karlovy univerzity

– na začátku studia publikoval povídky v Mladé frontě

– držitel ceny Jiřího Ortena (české literární ocenění)

– dílo: Názory na vraždu – román s detektivní zápletkou
Báječná léta pod psa – satiricky laděná rodinná kronika zachycující totalitní režim
Výchova dívek v Čechách – vztah polistopadového zbohatlíka ke své dceři

Nápady laskavého čtenáře – dva svazky literárních parodií

– po listopadu 1989 přehrada mezi třemi komunikačními okruhy padla, témata aktuální za totality se rozplynula. V první polovině 90. let se vrací zakázaní autoři a objevují se mladí autoři

– Jiří Kratochvíl – Medvědí román – reakce na totalitní režim, střet reality s fikcí

– Alexandra Berková – Magorie – ironické podobenství o životě, dějinách a mravech

– Petr Šabach – povídka Šakalí léta


Další podobné materiály na webu:

Kniha: Účastníci zájezdu – Michal Viewegh

Kniha: Účastníci zájezdu
Autor: Michal Viewegh

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


70%
2 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
70 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Ikar
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2019
Počet stran: 400
Rozměr: 183 x 150 x 30 mm
Vydání: Vydání páté, v EMG první
Skupina třídění: Česká próza
Vazba: Vázaný
Datum vydání: 20. 5. 2019
ISBN: 978-80-249-3908-7
EAN: 9788024939087

Námětem je turistický zájezd na italský Jadran, kterého se účastní jak spisovatel jako vypravěč, tak i reprezentanti různých společenských vrstev, které změna politických poměrů nějakým způsobem zasáhla. Autor je bystrý pozorovatel a obratný vypravěč, dialogy jsou živé a projevy účastníků zájezdu působí opravdu autenticky.

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy úspěšného románu Účastníci zájezdu. Toto dosud nejrozsáhlejší dílo z pera nejpopulárnějšího českého autora je svižně napsanou „melancholickou groteskou“, tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.

Michal Viewegh

Michal Viewegh je mistrem svého řemesla. Patří k nejplodnějším a nejprodávanějším českým autorům. Jeho knihy jsou úspěšné i v zahraničí. Vyšly už ve dvaceti jazycích. Výchova dívek v Čechách či Báječná léta pod psa díky filmovým adaptacím téměř zlidověly. Milostné pletky, ironické glosování rozdílů mezi muži a ženami i běžné životní trable jsou témata, která baví každého.

Zvlášť když je někdo umí podat tak čtivě jako Viewegh. Rád se inspiruje vlastním životem a není těžké odhalit, kdy se v knihách objeví spisovatelovo alter ego. Viewegh se sice těší veliké oblibě čtenářů. Ti ho cení pro precizní a vytříbený styl, který by mu mohl kdekdo závidět.

Těsně po padesátce se spisovatelův život převrátil vzhůru nohama. Nečekaně mu praskla aorta a musel podstoupit těžkou operaci. Tyto krušné momenty svého života popisuje v knize Můj život po životě. Pisatelský elán ho ale neopustil a už je zase ve formě. Důkazem je román Biomanžel či Bůh v Renaultu.

Účastníci zájezdu

Michal Viewegh se narodil roku 1962 v Praze; mládí prožil na Sázavě. Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale studia zanechal a pracoval jako geofyzikální figurant a noční strážný. Později vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a.

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu jednoho z nejčtenějších současných českých autorů.

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu jednoho z nejčtenějších současných českých autorů.

Jde o svižně napsanou „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.

Fotografie na záložce: Jan Zátorský

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Michal Viewegh se narodil roku 1962 v Praze; mládí prožil na Sázavě. Studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale studia zanechal a pracoval jako geofyzikální figurant a noční strážný. Později vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a literatura–pedagogika. Po absolvování základní vojenské služby pracoval několik let jako učitel na Základní škole Vladislava Vančury v Praze 5-Zbraslavi a poté dva roky jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel. Od roku 1995 se plně věnuje spisovatelské profesi; žije v Praze. Jeho knihy vyšly v mnoha reedicích v celkovém nákladu téměř půl miliónu výtisků, byly přeloženy do patnácti světových jazyků a dočkaly se dvou filmových a dvou divadelních zpracování. Michal Viewegh absolvoval autorská čtení v Německu, Rakousku, Francii, Velké Británii, Španělsku, Dánsku a Izraeli; vystoupil též na festivalu Prague Writers´ Festival 1999. Je držitelem Ceny Jiřího Ortena.

Povrchní humorista, přední představitel tzv. autorského hovadismu, hokynář v obchodě kulturou. Bývá též označován za "Temelín české literatury" či "genia průměrnosti" (stejně jako Adolf Hitler). Zneužívá své monopolní postavení na knižním trhu, spoléhaje se na absenci tolik potřebného antimonopolního autorského zákona. Též zneužívá primitivních pudů čtenářských mas pro své obohacení. Též zneužívá nezletilé dívky.

(Michal Viewegh, Příruční slovníček pro začínající spisovatele, časopis Neon)

Bibliografie
1990 Názory na vraždu, Československý spisovatel
1992 Báječná léta pod psa, Československý spisovatel
1993 Nápady laskavého čtenáře, Petrov
1994 Výchova dívek v Čechách, Český spisovatel
1996 Názory na vraždu, Petrov
1996 Účastníci zájezdu, Petrov
1997 Báječná léta pod psa, Petrov
1997 Výchova dívek v Čechách, Petrov
1998 Zapisovatelé otcovský lásky, Petrov
1999 Povídky o manželství a o sexu, Petrov
2000 Švédské stoly aneb Jací jsme, Petrov
2000 Nové nápady laskavého čtenáře, Petrov
2001 Výchova dívek v Čechách, Petrov
2001 Účastníci zájezdu, Petrov
2001 Povídky o manželství a o sexu, Petrov
2001 Román pro ženy, Petrov

Vydavateľstvo

Nakladatelství Druhé město vydává knihy od začátku roku 2006. Jeho majitelem je Martin Reiner (dříve Pluháček), nakladatelství sídlí v Brně. Druhé město nahradilo na vydavatelském trhu zaniklý Petrov. Petrovu, který působil na české scéně patnáct let a postupně se stal jedním z nejvýznamnějších českých nakladatelství, se Druhé město podobá ediční skladbou, orientovanou na původní českou tvorbu. Liší se především rozsahem produkce, která je asi čtvrtinová, a také tím, že se soustředí výhradně na vydávání knih. Mezi nejvýznamnější autory tohoto nakladatelství patří kupříkladu Evžen Boček a Michal Viewegh.

Účastníci zájezdu

Kniha ( pevná vazba )

  • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
  • Doručení Doručení domů není možné
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

59 Kč s DPH

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici – to jsou hlavní postavy románu našeho nejčtenějšího současného spisovatele. Jde o svižně napsanou "melancholickou grotesku", tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici – to jsou hlavní postavy románu našeho nejčtenějšího současného spisovatele. Jde o svižně napsanou "melancholickou grotesku", tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.

Bestseller v knihy Dobrovský

32735. v e-shopu | 29360. minulý týden

Hodnocení čtenářů

3.8 z 5 24 hodnocení čtenářů

10× 5 hvězdiček 7× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 3.4 z 5

5 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Super knížka na zimní období. Vzpomínka na letní dovolené 🙂 cesta autobusem, řidiči a spolucestující, pobavila jsem se.

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

5 z 5 hvězdiček Misak 25. září 2017

Hodně pobavilo, skvělá kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 35

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

5 z 5 hvězdiček Iva PS 31. srpna 2017

Nejlepší kniha od Viewegha. Rozhodně se nenechte odradit filmem – kniha je totiž mnohem, ale mnohem lepší. Ano, to bývá většinou, ale tady je to tak markatní rozdíl, že to skoro vypadá jakoby režisér zpracoval úplně jinou knihu :D.

Pomohla vám tato recenze? Ano 35

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

4 z 5 hvězdiček Wajny 24. září 2017

Knihy od Viewegha mám ráda – tato kniha patří mezi moje oblíbené – je to krásná vzpomínka na léto a zájezdy – i když některé situace mi přišli až moc absurdní.

Pomohla vám tato recenze? Ano 33

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 21. září 2017

Nejprve jsem viděla film, který je podle mne hodně povedený, takže jsem byla o to ještě víc překvapená, jak skvělá je knižní předloha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 33

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

4 z 5 hvězdiček Bára 25. září 2017

Pro mě zatím jedna z jeho nejlepších knih, kterou jsem přečetla prakticky v jednom kuse. Určitě doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

3 z 5 hvězdiček Monika 21. září 2017

Knihy tohoto autora mi přijdou zbytečně přeceňované. Nezdá se mi, že by měly mít takový velehlas, jako mají, na rozdíl od jiných knih a autorů, kteří si to zaslouží.

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

3 z 5 hvězdiček Jadunka 26. září 2017

Asi jsem knihu nemohla úplně docenit, protože jsem nikdy na žádném takovém zájezdu u moře nebyla. Místy jsem se sice zasmála, ale jiné situace mi připadaly absurdní.

Pomohla vám tato recenze? Ano 27

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

4 z 5 hvězdiček Ann 25. září 2017

Úžasné oddechová kniha, ideální na dovolenou. Svého zástupce tam snad najde každý z nás a když ne svého, najdete v postavách určitě někoho z rodiny či ze sousedů. Autor vystihl českou povahu a myslím, že i celkově takovou typickou dovolenou v Chorvatsku (není narážka, miluji dovolené v Chorvatsku 🙂 ).

Pomohla vám tato recenze? Ano 27

Kniha, PETROV, 2006, 9788072272457

3 z 5 hvězdiček MisaZava 31. srpna 2017

Nejprve jsem viděla film a potom četla knihu. Což byla asi chyba. Mám totiž pocit, že tahle kniha má s filmem společný pouze název.

Diskuzní setkání s Michalem Vieweghem | Přednáškový klub

Popis:
Michal Viewegh

Leave a Reply