Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas)

Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas)

Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas)
  • Elérhető fájlok: Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas).pdf, Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas).epub, Kniha Věž úsvitu (Sarah J. Maas).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Věž úsvitu

kniha od: Sarah J. Maas

Okay, tak tohle bylo ale sakra silné kafe. Pominu-li dost vleklých pasáží, kniha má sakra velkej spád a navzdory počtu stran utíká strašně rychle.

Děsím se jít do posledního dílu. Nechci, aby to skončilo.

Postavu Chaola jsem nikdy moc nemusela. Byl mi tak nějak nesypmatický, ale teď když je o něm většina knihy, tak mi přijde víc v pohodě. Určitě doporučuji před přečtením šestého dílů Skleněného trůnu.

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

Původně jsem se bála, že mě příběh Chaola nechytne a budu se u knihy nudit, ale opak se stal pravdou. Za mě jedna z nejlepších knih v celé sérii a to i přesto, že mě Nesrynina linie ze začátku moc nebavila. No, ale nakonec jsem i jí přišla na chuť.
Konec byl napínavý, posledních sto stránek jsem zhltla na jeden zátah pozdě v noci, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout.

Naprosto dechberoucí.. Na jednu stranu super zápletka, jiné území tomu prospělo a dokonce i chybějící Aelin. Chaol je okouzlující, ale ještě víc jsem si zamylovala Yrene a stejně tak Sartaqa.. Uplně nejvíc mě to navnadilo na poslední díl. jsem natěšená.
Tu jednu hvězdu ubírám za předvídavost. Sice hlavního záporáka jsem do poslední chvíle netušila, ovšem dění okolo Chaola a Nesryn a jejich nových nápadníků bylo strašně průhledné!! I když pěkné..

4,5*
OMG! Tak jestli jsem čekala cokoli, tohle rozhodně ne. Ten konec, to byla přesně ta Maas, jakou miluju.
Bylo to pomalé. A chápu to, po Říši bouří jsme si to rozhodně zasloužili. Bavilo mě to, ale trvalo, než se spustila pořádná akce, na kterou jsem u ToG zvyklá. Ale jak říkám, ten konec, to byl mazec.

Původně jsem se tohoto dílu trochu obávala, jelikož jsem věděla, že bude celý o Chaolovi a Nesryn. Chaola jsem měla ráda od prvního dílu, ale autorka se pak postarala o to, že jsem ho začala nesnášet. Proto pro mě byla představa celé knihy jen o něm trochu děsivá. Postavu Nesryn jsem si nějak během dílů nedokázala oblíbit a spíš jsem jí jen tak akceptovala. Musím ale říct, že toto byl jeden z nejlepších dílů série. Příběh nás zavedl do jiné části světa a přinesl nám spoustu nových postav. Postava léčitelky Yrene mi od začátku sedla, a já si přála, aby to dopadlo tak jak to dopadlo. Tenhle díl neskutečně prospěl celé sérii.

Tenhle díl úplně vybočil. A myslím, že to sérii jen pomohlo. Předešlý díl mě moc nebavil a tak jsem byla ráda, že jsme jinde a s jinými postavami.

Věž úsvitu

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 3 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

312 Kč s DPH
Ušetříte 37 Kč Běžně 349 Kč

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.

Bestseller v knihy Dobrovský

1980. v e-shopu | 2278. minulý týden | 39. nejlepší dosažené 18.06.2018

60. v Fantasy pro mládež | 66. minulý týden | 55. nejlepší dosažené 24.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 30 hodnocení čtenářů

23× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

3 z 5 hvězdiček Simona 2. července 2018

Nevím, ještě jsem nečetla, mám jako dárek, ale prvních 5 dílů bylo dobrých tak doufám bude i tento.

Pomohla vám tato recenze? Ano 30

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Tereza Papežová 28. června 2018

Měla jsem knížku přečtenou do pár dnů. Doopravdy skvěle napsaná. Jsem až fascinovaná, co autorka dokáže vymyslet. Patří jí můj obdiv Na další díl se nemůžu dočkat❤

Pomohla vám tato recenze? Ano 21

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Alena 12. září 2018

kniha se četla lehce pohodově užasný odpoinek. Už se těším na další díl

Pomohla vám tato recenze? Ano 16

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

4 z 5 hvězdiček Tereza Zelenková 1. listopadu 2019

Kniha se četla, dá se říct sama. Začátek byl trochu nudnější, ale pak vás kniha vtáhla do děje. Všechny postavy si zamilujete. Přečteno během pár dní. Už se těším až se pustím do závěrečného dílu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Anonym 28. července 2019

Jsem jediný, kdo se na konci knih SJM lehce chvěje? Jediný, komu při čtení občas ukápne slza? Nad hrozící ztrátou, krásou okamžiku, ale i slza naděje? Naděje na lepší svět.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

4 z 5 hvězdiček Lucie Stejskalová 1. března 2019

Věž úsvitu popisuje samotný příběh Chaola Westfala, který odplouvá na jinou část země. Kde by mu mohli pomoci s uzdravením po souboji s králem a zasažení jeho černou magii. Na cestě ho doprovází jeho přítelkyně Falig a zároveň nová kapitánka hradní stráže. Najíždět ale i jiný úkol a to získání armády, která by pomohla Aelin a Dorianovi v boji proti samotnému Erawanovi.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Klara 23. února 2019

Sarah J. Maas mě nikdy nepřestane překvapovat. Strašně moc se mi líbí styl, kterým své knihy vypráví. Jsem strašně ráda, že zde dala bočním postavám šanci zazářit, jelikož to opravdu vyšlo. Nemůžu se dočkat dalšího dílu:)

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Markéta Sokolovská 21. února 2019

Ty doplňkové knihy vůbec nemusím. I když tady si nejsem jistá jestli to je doplňková knížka. No to je jedno. Každopádně jsem začala číst. Aaaa. Prostě SJM je nejlepší autorka co víc říct. Dokáže zpracovat naprosto všechno. Tato knížka se mi líbila, i když nešlo úplně o přímé navázání minulého deje

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Angie 21. února 2019

Asi do poloviny knihy se nic moc neděje, ale potom dostane děj rychlý spád a opět se to rozjede jak má autorka zvykem. Konečně i Chaola potkalo štěstí!

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, COOBOO, 2018, 9788075445681

5 z 5 hvězdiček Jiřina Valentová 16. února 2019

Skvělá jízda, pohltilo mě to a nutilo číst dál a dál. Knihu jsem přečetla za pár dní. Naprosto strhující příběh. V této knížce jsem si oblíbila Chaola. V knížce nejsou vůbec žádná slepá místa. Některé postavy byly dost naivní. Já jsem z této knihy nadšená a doporučuji ji všem milovníkům fantasy.

LEGIE – databáze knih Fantasy a Sci-Fi

Sarah J. Maas

Věž úsvitu

série: Celaene
díl v sérii: 6

originální název: Tower of Dawn
originál vyšel: 2017

Neřazené díly série

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější. Bonusový příběh k bestsellerové sérii Skleněný trůn s Chaolem Westfallem jako hlavním hrdinou.

Jiné ocenění :
2017 – Goodreads Choice Awards – Best Young Adult Fantasy & Science Fiction – 6. místo

Sarah J. Maasová

Sarah Janet Maasovou známe díky její neutuchající fanzazii, kterou promítá do svých ság, jež jsou obíbené téměř po celém světě – Dvůr trnů a růží či Skleněný trůn si oblíbily desetitisíce čtenářů. Její dílo můžete klasifikovat jako Young Adult literaturu, ale není tajemstvím, že si její knihy užívají i starší.

Fantasy série Sarah J. Maasové jsou charakteristické svou čtivostí, napětím, magickými bytostmi. Na jedné straně dobro, na druhé zlo. Často však není jasné, kdo je kdo.

Série Skleněný trůn čítá 6 dílů – jsou jimi: Skleněný trůn, Půlnoční koruna, Dědička ohně, Královna stínů, Říše bouří a kniha povídek Krvavé ostří.

V sérii Dvůr trnů a růží prozatím vyšly knihy: Dvůr trnů a růží, Dvůr mlhy a hněvu a Dvůr křídel a zmaru.

Její druhá série Dvůr trnů a růží je napsán na motivy Krásky a zvířete – její oblíbené prózy.

Sarah J. Maas vytvořila hrubou črtu prvního dílu Skleněného trůnu, když jí bylo 16 – ten je nyní přeložen do více než 30 jazyků.

Sarah J. Maasová žije se svým manželem a domácími mazlíčky v Pensylvánii.

Na krídlach kníh

Snívame s otvorenými stránkami

Stránky

utorok 31. júla 2018

Věž úsvitu – Sarah J. Maasová (recenzia)

Sarah J. Maas opäť v tomto diele rozdupe vaše srdce, donúti vás zúriť, nudiť sa, prevracať oči, smiať sa, radovať, plakať a veriť v zázrak. Vyvolá vo vás zmes pocitov. Takých, že budete mať chuť túto knihu vyhodiť z okna, ale aj pocity, počas ktorých budete mať chuť túto knihu objímať a nikdy ju už nepustiť z rúk. Na konci ostáva už len jedna otázka:

KDE MÁM ĎALŠÍ DIEL.

Ako iste viete (ak ste čítali recenziu), piaty diel bol pre mňa krok vedľa. Kniha ma ubíjala, nudila, rozčuľovala.
Preto som mala trošku obavy, ako to dopadne s touto šiestou časťou, keďže sa odohrávajú v rovnakom čase, len na rozličných miestach.
Chaol spolu s Nesryn sa ocitajú na južnom kontinente, aby prehovorili vládcu tohto kontinentu, nech sa zapojí do vojny na ich strane. Navyše Chaol utrpel zranenie, pre ktoré nemôže chodiť, a tak mu ostáva už iba pomoc liečiteľov. Na tejto časti sveta sa však skrýva mnoho tajomstiev, zrady, temna, lásky a nádeje.

Priznám, začítať sa do tejto knihy bol pre mňa tvrdý oriešok, pretože som čítala predchádzajúce diely v slovenčine, a predsa tá čeština má niektoré mená, názvy inak preložené a celkovo som si musela zvyknúť aj na preklad. Potom som si však na to zvykla a musím povedať, že po česky sa mi to čítalo ešte lepšie než po slovensky.

I keď občas som mala chuť túto knihu opäť odsúdiť, pretože Maas zas penila s tými svojimi erotickými scénkami (nič proti, ale v knihe, ktorou hlavnou témou je vojna, je to trošku cez čiaru, keď sa snaží, aby každá postava mala svoj vlastný milostný trojuholník, čo sa ale zas musí nechať, tak tie páry sú jednoducho skvelé), nudnými pasážami, ale potom ma zas rozsekala a ja som revala ako malé dieťa pri toľkej láske, ktorú si aj v čase vojny dokážu hlavní hrdinovia zachovať.

Áno, Maas má svoje zlé stránky, ale zas vidíme u nej, že sa nesnaží vytvoriť iba jednu hrdinku, ale pre ňu má každá postava svoju minulosť, zručnosť a dôležitosť v knihe.
Taktiež veľmi dobre vykresľuje situácie, ktoré vám zoberú dych a vám neostáva nič iné, len sa cítiť hrdo za taký prefíkaný čin, alebo plakať v dôsledku toho, že vám zlomila srdce.

V tejto knihe objavíte aj nové postavy, ktoré si získajú vaše sympatie, ale aj tie, ktoré až tak nie. V každom však nájdete určitú zodpovednosť, rozum, myslenie, ktoré je pre priebeh tejto knihy potrebné, takže vyslovene postavu, ktorú by ste neznášali, v tejto knihe nenájdete (v postavách, ktoré bojujú proti temným silám – i keď aj tu sa nájdu nejaké pozitíva).

Taktiež vám autorka ponúkne úplne iný pohľad na Chaola, a keď ste k nemu neprechovávali posledné diely sympatie, tak tentokrát sa to zmení a zas si ho obľúbite.
Yrene, Sartaq a mnoho ďalších postáv sa vám vryje pod kožu a vy budete chcieť vedieť, čo sa s nimi stane ďalej.

Maas teda opäť vytvorila prudko čitateľný počin, ktorý si zamilujete. Príbeh akoby pred vami ožil a vy ste si dokonale mohli predstaviť krásnu krajinu, ale aj spustošenú zem. Autorka sa vie vyhrať s detailmi, núti vás premýšľať a zadržiavať dych, ponúka vám napätie, strach, temnotu, ale aj nádej, lásku a úctu. Keby dala do svojich kníh menej zbytočnej erotiky, nudných pasáží a posledné dve knihy nahradila jednou, tak by to bolo dokonalé (aj keď je táto kniha bonusom).

Napriek niektorým negatívám to jej vynaliezavosti a dokonalosti neubralo a táto kniha ma opäť raz dostala a ja už netrpezlivo budem čakať na posledný diel. Presne tá Maas, ktorú poznáte, sa v tejto knihe opäť prejavila a zas všetko domotala. Je to jednoducho autorka, pri ktorej neviete, čo vás čaká, ale keď si prečítate jej knihu, tak to bude stáť za to.

Věž úsvitu

Velkolepá cesta, která může spasit svět.

Bonusový příběh k bestsellerové sérii Skleněný trůn s Chaolem Westfallem jako hlavním hrdinou

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.

Recenzie a kritiky

Ďalšie z kategórie Romantická

After 5: Pred nami

After 1-4

Mesto kostí

Srdcu nerozkážeš (Sutherlandová Krystal)

Mesto popola

Mesto skla

Kráľovstvo z popola

Mesto padlých anjelov – Nástroje smrteľníkov (4. kniha) (Cassandra Clare)

Láska a iné vykoľajenia

Navždy tvoja Lara Jean (Jenny Hanová) [SK]

Nástroje smrteľníkov I. (komplet prvých troch dielov)

Havraní chlapci (Havraní cyklus 1) (Maggie Stiefvater) [SK]

P. S. Stále ťa milujem (Jenny Hanová) [SK]

Džínsový denník 5 (Šulajová Zuzka)

Džínsový denník 6 (Šulajová Zuzka)

Zlodeji snov (Havraní cyklus 2) (Maggie Stiefvater) [SK]

Na dvore z hviezd a mrazu

Papierová princezná (Erin Watt)

Mesto nebeského ohňa – Nástroje smrteľníkov (6. kniha) (Cassandra Clare)

Džínsový denník 3 (Šulajová Zuzka)

Zaradené v kategóriách

Čo sú cookies, pixely a na čo ich potrebujeme?

Ako mnoho iných spoločností poskytujúcich svoje služby na internete, ajmy využívame cookies, pixely a ďalšie technológie. V tomto článku vám popíšeme, ako fungujú a na čo ich potrebujeme.

Súbory cookies sú malé kúsky údajov, ktoré sa ukladajú vašom prehliadači alebo mobilnom zariadení počas prezerania webových stránok. Pixely sú maléobrázky alebo “kúsky kódu”, nachádzajúce sa na internetovej stránke alebo v e-maile, ktoré zbierajú informácie o vašom prehliadači alebo mobilnom zariadenía niektoré z nich môžu ukladať aj cookies.

Jednotlivé cookies majú rôznu dobu “trvanlivosti” – rôznu dobu uloženia vo vašom zariadení. Niektoré cookies sa vymažú z vášho zariadenia po tom, ako zatvoríte okno prehliadača (sessioncookie), iné zostávajú vo vašom zariadení uložené aj po ukončeníprehliadania našich webových stránok (permanent cookie).

Prečo používame cookies?

Súbory cookies nám umožňujú zapamätať si vaše úkony a preferencie (napríklad prihlasovacie údaje, údaje o objednávke v nákupnom košíku) v priebehu určitého časového obdobia, aby ste ich nemuseli opakovane zadávať vždy, keď sa vrátite na webovú stránku alebo prechádzate z jednej webovej stránky na druhú. Cookies nám zároveň pomáhajú pochopiť, čo vás zaujíma na našej webovej stránke, či je pre Vás dostatočne prehľadná a viete na nej nájsť to, čo hľadáte. Cookies teda používame tiež za účelomzlepšenia užívateľského zážitku.

Súbory cookies môžu tiež zaznamenávať ďalšie informácie, ako počet návštevníkov našich webových stránok a tiež aké podstránky nášho webu najčastejšie navštevujete. Používajú sa tiež na to aby vám bola zobrazovaná reklama a obsah stránky, ktoré sú pre Vás relevantné vzhľadom na Vaše záujmy a potreby.

Aké cookies používame?

Funkčné a technické cookies – tieto cookies zabezpečujú riadne fungovanie našej webstránky, napríklad zabezpečujú funkciu prihlásenia sa do užívateľského konta na stránke, ukladanie tovaru do nákupného košíka, odhaľujú pokusy o neoprávnené prihlásenie sa do konta, či umožňujú efektívne zobrazovanie obsahu. Bez týchto cookies by naša webová stránke riadne nefungovala, ich použitie je nevyhnutné, doba uchovania poväčšine krátka, a preto si od vás nepýtame súhlas na ich uloženie a pristupovanie k nim. Do tejto kategórie zaraďujeme aj cookies vďaka ktorým pre vás uchováme obsah košíka aj bez toho, aby ste boli prihlásení – mnohí z vás od nás vyžadujú, aby ste si knihy, ktoré si u nás odložíte počas roku do košíka, pred Vianocami našli a mohli tak potešiť svojich blízkych perfektnými darčekmi.

Analytické cookies – tieto cookies slúžia na získanie údajov o návštevnosti našej internetovej stránky, informácii o vyhľadávaniach vykonaných na našej stránke a tiež na zisťovanie, ako sa po našej stránke pohybujete, aby sme ju vedeli spraviť pre vás čo najjednoduchšou na používanie. Keďže pri týchto cookies sme vykonali opatrenia, aby sme zabránili ich zneužitiu (anonymizáciu na strane našich dodávateľov) a súčasne sú implementované opatrenia, aby ste ľahko kontrolovali a obmedzovali využívanie týchto cookies, nepýtame si od vás na ich používanie súhlas. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom na odmietnutie cookies si môžete inštalovať softvérový doplnok dostupný tu.

VIVnetworks.com / Conversant (CJ Affiliate)

Adresa: Adresa: VIVnetworks.com s.r.o., Jungmannovo náměstí 753/18, 110 00 Praha 1, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu a kliknutím sem môžete vylúčiť používanie cookies.

Marketingové a reklamné cookies – tieto cookies používame na to, aby sme Vám vedeli zobrazovať reklamu, ktorá Vás podľa Vašich predchádzajúcich preferencií môže zaujímať, na realizáciu obdobných marketingových činností, či za účelom zabezpečenia našej účasti v sieti afilliatneho marketingu. Cookies tohto typu ukladáme iba na základe Vášho súhlasu. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Adresa: Facebook Ireland Ltd. 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Heureka Shopping s.r.o.

Adresa: Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: QuarticOn S.A. Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warsaw, Poland

Bližšie informácie o ochrane súkromia, vrátane možnosti vylúčiť používanie cookies nájdete tu.

Adresa: L.Svobodu 552/46, Badín 976 32, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: Karpatská 6, Bratislava – Staré Mesto 811 05, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Přečteno za červenec 2018

Popis:
RECENZE: Věž úsvitu https://suzanneawhite.com/2018/07/26/najde-chaol-vez-usvitu/ Prohnilé město …

“>

Leave a Reply