Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski)

Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski)

Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski)
 • Elérhető fájlok: Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski).pdf, Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski).epub, Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

LEGIE – databáze knih Fantasy a Sci-Fi

18. nejlépe
hodnocené
knihy
místo

Andrzej Sapkowski

Zaklínač: Věčný oheň

série: Zaklínač
díl v sérii:
kniha patří do světa: Zaklínačův svět

originální název: Miecz przeznaczenia

Neřazené díly série

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti.

Zaklínač: Věčný oheň

kniha od: Andrzej Sapkowski

I druhá knížka o zaklinaci mě nadchla.takze honem na další.

Geraltova dobrodružství mě baví – často pohádkové příběhy a klišé přetvořené do velmi uvěřitelných a “reálných” příběhů doplňují zaklínačovy zajímavé postřehy ohledně lidí a jejich chování, nechybí vtip a vypointované dialogy a samozřejmě moje milovaná Yennefer.

Nevím, jak to pan Sapkowski dělá, ale jeho zaklínačské povídky jsou jedním slovem okouzlující. Možná je to proto, že si na nic nehraje, nevymýšlí komplikované zápletky, ani se nepodbízí čtenářskému vkusu. Jeho vpravdě ryzí fantasy, okořeněná tu větší či menší špetkou humoru, dává na prdel i těm největším anglo-americkým velmistrům žánru, a to s lehkostí a noblesou, kterou by člověk od polské fantastiky hned tak nečekal. Ať už se vypravíme na draka (Hranice možností), podlehneme žárlivosti pro krásnou čarodějku (Střípek ledu) nebo se necháme tahat za nos mimikem (Věčný oheň) vždy nás čeká zábava k pohledání. Andrzej Sapkowski boduje přímočarými příběhy, famózními dialogy a postavami, které přes veškerou svou magickou náturu jsou opravdové a uvěřitelné. K dokonalému uspokojení stačí někdy opravdu málo: tři povídky a je vymalováno jako z partesu. Tohle je prostě první liga, přijměte pozvání!

Krásné povídky přečtené jedním dechem.

Třetí kniha povídek o Geraltovi se mi také moc líbila, ale přesto o něco méně než předchozí dvě. Je zde více rozebírán vztah Geralta a Yennefer, který nikdy nebyl jednoduchý a na můj vkus zabírá příliš mnoho prostoru v ději. Také dialogů přibylo, což sice u Sapkowského, který dialogy umí velmi dobře, není na škodu – ale radši bych uvítal o něco více akce. Své bojové umění zde zaklínač téměř vůbec nepředvádí, více se filosofuje a mluví. 80%
13.5.2019 – přečteno podruhé

Po dočtení sedmidílné ságy jsem byl zklamaný, že je všemu konec. Díky bohu, NENÍ 🙂

Závěrečný díl první trilogie povídek od Sapkowskiho, který nás vrhnul do světa Geralta, zničil nám životy, udělal z nás závisláky a pak se na dlouho odmlčel! A my jsme pak tápali ve smutku po šedé zemi a nevěděli, co dělat!
Co dodat? Tato kniha krásně završila předchozí dvě. Kdo nečetl Zaklínače, nechť se vrátí k Bobšovi!
Za mě 98%

Pravidelně se v Sapkowského povídkách těším na Yarpena Zigrina a trpaslíky všeobecně. Hodit překlady do nářečí byl vážně geniální nápad.

Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski [andžej sapkovski] (*21. června 1948) je považován za jednoho z nejlepších autorů slovanské fantasy.

Je velice populární nejen v rodném Polsku, ale také v České republice, Slovensku, Rusku, Německu, v Portugalsku, Francii, Švýcarsku a obrovskou popularitu si vydobyl ve Španělsku.

V roce 2007 vyšla jeho první kniha povídek v Anglii (nakladatelství Gollancz) a na květen 2008 je naplánováno její vydání i ve Spojených státech jako součást další kampaně okolo PC hry The Witcher (Zaklínač).

Nejznámějším dílem Andrzeje Sapkowského jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri. Tato část jeho díla byla i zfilmována, nicméně ohlasy filmu jsou spíše rozpačité a panuje obecná shoda, že polský film i navazující seriál Wiedźmin (Zaklínač) přes některé „světlé chvilky“ ani zdaleka nedosahují kvalit předlohy.

Paradoxně daleko lepšího zpracování se dočkala látka z knih v podobě počítačové hry Wiedźmin, která byla u fanoušků A. Sapkowského i u něj samotného přijata nadmíru dobře. Díky ní také došlo k větší komercializaci literární předlohy a to jak s pozitivními tak i negativními efekty.

Andrzej Sapkowski se narodil v Lodži a jelikož má nadání na jazyky, tak po studiu vysoké školy pracoval v oblasti zahraničního obchodu. Svou první povídku publikoval v roce 1986 a již o dva roky později byl jedním z nejoblíbenějších spisovatelů fantasy v Polsku. Kromě knih píše i povídky, recenze, komentáře a fejetony, zejména pak do polských fantasy časopisů Fantastika a Magie a Meč (v orig. Magia i miecz).

Mezi jeho nejnovější dílo patří „sága o Reinmarovi z Bělavy“, historická fantasy, která se odehrává v období husitských válek především ve Slezsku a Čechách a samostatný ‘povídkový’ román o Geraltovi, Bouřková sezóna.

Andrzej Sapkowski

polská, 1948 statistiky · web

Nová kniha

Komplet všech osmi knih o Zaklínači v novém brožovaném vydání v dárkovém boxu. Komplet obsahuje: Prequel: Bouřková sezóna Soubory povídek: Poslední přání Meč o. detail knihy

Populární knihy

Komentáře (40)

U první knihy jsem tak trochu chápal ty skoky. Bráno jako povídky, ale pak když jsem četl Meč osudu, tak mě vážně štvalo, jak nelogicky skáče a trhá příběh na kusy. Chápu, když se další kapitolou snaží autor poukázat na děj na jiné straně světa, ale proč sakra v určité kapitole, která končí dialogem, pokračuje další částí úplně někde jinde. Např. je v Cintře, tam usíná, pak se dostává někam jinde. V další části se potkává s Marigoldem, který mu vypráví o Cintře, jak padla a pak další skok, že jede s nějakým sedlákem, úplný obrat.
Je to zajímavé čtení, ale tyhle skoky jsou pro mě rušivým elementem. Jinak mám Zaklínače všechny, je to zajímavý svět se spousty zajímavými nápady, postavami i jinými rasami. Prokousávám se dalšími knihami o Zaklínači. Televizní zpracování se mi líbilo. Je to samozřejmě jiné než kniha a myslím, že to není ani možné natočit jako kniha. Nicméně polská verze i verze od Netlfixu je v mnoha směrech dobrá a líbivá. Vždycky tam najdete nějaké věci, které se někomu líbit nebudou. Každý jsme jiný, a proto je víc názorů na jednu věc, což je fajn.

Zaklínač je něco úžasného. Nádherná série.

Sapkowski je dnes klasika. Nutno říct, že když mi před dvaceti lety kamarád na gymplu podstrčil zaklínačské povídky, fantasy literatuře jsem naprosto propadla. Charaktery jeho postav a způsob jeho psaní se mi nikdy neomrzí a ráda se k jeho knížkám vracím.

Sapkowski je prostě srdcovka. V jeho knihách lze pořád nacházet něco nového a výborně se u toho pobavit.

Celoživotné dielo autora – Zaklínač – dodáva žánru fantasy diametrálne iný rozmer, a to nielen v rámci Európy. Geralt z Rivie, Biely Vlk, Gwynbleidd, “Řezník z Blavikenu” – muž mnohých mien, spoločnosťou zavrhovaný, ženami preferovaný, profesionál vo svojom odbore. cynický, ironický, občas arogantný až nevrlý, snažiaci sa stále zachovať neutrálne, no svojím putovaním, spoznávaním ľudí/neľudí postupne prichádza na to, že je to veľmi ťažké, ak nie nemožné. no zároveň tak ľudský, dobrosrdečný a bezvýhradne verný voči svojim priateľom a tým, ktorí mu pomohli. pri žiadnom inom príbehu som nemal také rýdze pocity radosti, šťastia, ale aj sklamania, zrady, bolesti. skláňam sa pred autorom. a ďakujem

Sapkowského Geralt je celé moje dětství v několika knížkách a jak moc ho miluju se snad odráží v mé víře, že každá čarodějka potřebuje svého zaklínače. 😉

Geralte! Ani nevíš, jak moc mě bavilo číst tvoje příběhy. Radovala jsem se z tvých úspěchů a bála jsem se o tebe ve chvílích nebezpečí. Smála jsem se tvým sarkastickým poznámkám. Obdivovala jsem tě při obratném tanci s mečem; a ještě víc ve chvílích, kdy jsi ukázal svou lidskost a dobré srdce. Držela jsem palce tobě a celé té tvé sympatické partě (nejen) lidí, když jste hledali Ciri, a doufala jsem, že všechno skončí šťastně.

A hry. Kurva mať, co všechno jsme v nich spolu zažili! Recitovali jsme s Marigoldem baladu pro polednici, bránili jsme upíří prostitutky. Pátrali jsme po vrahovi krále Foltesta. Sepsali jsme divadelní hru, chlastali se zaklínači na Kaer Morhen, byli jsme na Skellige u nástupu nového jarla. Našli jsme Ciri! V Toussaintu jsme pomohli donu Quijotovi v boji s obrem. Setkali jsme se s Regisem! Nádherně jsme si pokecali s Klepnou.

. a to všechno díky Sapkowskému. A ať si on sám říká co chce, já jsem mu i za hry vděčná; protože bez něj by nikdy nevznikly. Takže díky – za úžasné knihy, za Geralta, za Regise. i za ty hry. Díky!

Zaklínač II. – Meč osudu – 3.vydání

Posledná zmena: 17.02.2020 02:43

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Zaklínač II. – Meč osudu – 3.vydání

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti.

Obsah:
Hranice možností
Střípek ledu
Věčný oheň
Trochu se obětovat
Meč osudu
Něco více
Něco končí, něco začíná

Detaily o knihe

Názov: Zaklínač II. – Meč osudu – 3.vydání

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-7477-059-3

EAN: 9788074770593

Rok a mesiac vydania: 2016/08

Počet strán: 352

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 160 × 232 mm, 667 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

ZaklГ­naДЌ II. MeДЌ osudu

HlavnГ­m hrdinou tvorby A. SapkowskГ©ho je zaklГ­naДЌ Geralt z Rivie. Jako nГЎjemnГЅ hubitel upГ­rЕЇ, vlkodlakЕЇ a vЕЎemoЕѕnГЅch nebezpeДЌnГЅch netvorЕЇ pochopitelnД› ovlГЎdГЎ bojovГ© a magickГ© techniky nezbytnГ© pro jeho zamД›stnГЎnГ­. NicmГ©nД› nenГ­. VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

HlavnГ­m hrdinou tvorby A. SapkowskГ©ho je zaklГ­naДЌ Geralt z Rivie. Jako nГЎjemnГЅ hubitel upГ­rЕЇ, vlkodlakЕЇ a vЕЎemoЕѕnГЅch nebezpeДЌnГЅch netvorЕЇ pochopitelnД› ovlГЎdГЎ bojovГ© a magickГ© techniky nezbytnГ© pro jeho zamД›stnГЎnГ­. NicmГ©nД› nenГ­ pouze chladnokrevnГЅm profesionГЎlem a uЕѕ vЕЇbec ne jednГ­m ze superhrdinЕЇ, jimiЕѕ se ЕѕГЎnr fantasy jen hemЕѕГ­. PostupnД› vychГЎzГ­ najevo, Еѕe nemД›l moЕѕnost si svЕЇj osud svobodnД› zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosaЕѕitelnГ© a vesmД›s tГ©Еѕ nepochopitelnГ© bД›ЕѕnГЅm smrtelnГ­kЕЇm. Proto vyvolГЎvГЎ strach a zГЎroveЕ€ nevraЕѕivost a odpor tД›ch, jejichЕѕ Еѕivoty vlastnД› chrГЎnГ­. PЕ™es svГ© pozitivnГ­ pЕЇsobenГ­ jsou zaklГ­naДЌi odsouzeni k vyhnanstvГ­ na samГ©m okraji spoleДЌnosti, kterГЎ sice pЕЇsobГ­ vnД›jЕЎkovД› stЕ™edovД›kГЅm dojmem, avЕЎak s mnoha atributy pЕ™evzatГЅmi ze souДЌasnosti. PovГ­dky: Hranice moЕѕnostГ­, StЕ™Г­pek ledu, VД›ДЌnГЅ oheЕ€, Trochu se obД›tovat, MeДЌ osudu, NД›co vГ­ce, NД›co konДЌГ­, nД›co zaДЌГ­nГЎ.

ZaklГ­naДЌ II. MeДЌ osudu

HlavnГ­m hrdinou tvorby A. SapkowskГ©ho je zaklГ­naДЌ Geralt z Rivie. Jako nГЎjemnГЅ hubitel upГ­rЕЇ, vlkodlakЕЇ a vЕЎemoЕѕnГЅch nebezpeДЌnГЅch netvorЕЇ pochopitelnД› ovlГЎdГЎ bojovГ© a magickГ© techniky nezbytnГ© pro jeho zamД›stnГЎnГ­. NicmГ©nД› nenГ­. VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

HlavnГ­m hrdinou tvorby A. SapkowskГ©ho je zaklГ­naДЌ Geralt z Rivie. Jako nГЎjemnГЅ hubitel upГ­rЕЇ, vlkodlakЕЇ a vЕЎemoЕѕnГЅch nebezpeДЌnГЅch netvorЕЇ pochopitelnД› ovlГЎdГЎ bojovГ© a magickГ© techniky nezbytnГ© pro jeho zamД›stnГЎnГ­. NicmГ©nД› nenГ­ pouze chladnokrevnГЅm profesionГЎlem a uЕѕ vЕЇbec ne jednГ­m ze superhrdinЕЇ, jimiЕѕ se ЕѕГЎnr fantasy jen hemЕѕГ­. PostupnД› vychГЎzГ­ najevo, Еѕe nemД›l moЕѕnost si svЕЇj osud svobodnД› zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosaЕѕitelnГ© a vesmД›s tГ©Еѕ nepochopitelnГ© bД›ЕѕnГЅm smrtelnГ­kЕЇm. Proto vyvolГЎvГЎ strach a zГЎroveЕ€ nevraЕѕivost a odpor tД›ch, jejichЕѕ Еѕivoty vlastnД› chrГЎnГ­. PЕ™es svГ© pozitivnГ­ pЕЇsobenГ­ jsou zaklГ­naДЌi odsouzeni k vyhnanstvГ­ na samГ©m okraji spoleДЌnosti, kterГЎ sice pЕЇsobГ­ vnД›jЕЎkovД› stЕ™edovД›kГЅm dojmem, avЕЎak s mnoha atributy pЕ™evzatГЅmi ze souДЌasnosti. PovГ­dky: Hranice moЕѕnostГ­, StЕ™Г­pek ledu, VД›ДЌnГЅ oheЕ€, Trochu se obД›tovat, MeДЌ osudu, NД›co vГ­ce, NД›co konДЌГ­, nД›co zaДЌГ­nГЎ.

Kniha Věčný oheň (Andrzej Sapkowski)

Andrzej je podle mм jeden z nejlepљнch spisovatelщ fantasy a poиet literбrnнch cen a jeho fanouљkщ mi jistм dб za pravdu, ћe ho lze шadit mezi velikбny typu J. R. R. Tolkien, Pratchett a Feist, pшestoћe kaћdэ pнљe nмco jinйho. Bylo toho o nмm a jeho dнle napsбno jiћ dost a tak nechci mlбtit prбzdnou slбmu. Jen zde pro poшбdek napнљi co vљechno od nмj u nбs vyљlo (resp. o иem vнm a co jsem иetl) pro ty, kdo v tom majн chaos. Dбle tu jsou nмkterй jeho povнdky a dalљн zdroje informacн. Zajнmavб je i netypickб hracн kniha od Sapkowskйho. Takй si mщћete pшeинst jak se povedlo pшevedenн Zaklнnaиe na filmovй plбtno.

Polбk Andrzej Sapkowski se narodil r. 1948, vystudoval VЉ, ovlбdб nмkolik svмtovэch jazykщ a pracuje v zahraniиnнm obchodu. V roce 1986 debutoval povнdkou “Zaklнnaи” v иasopise Fantastyka. Kdo chce vмdмt vљe, aќ zkusн oficiбlnн server Sapkowski.cz.

 • Иeskб televize uvбdн polskэ seriбl Zaklнnaи (vнce tady), o kterйm jsem se na tмchto strбnkбch jiћ zmiтoval. Mщћete sledovat diskuzi na Sapkowski.cz nebo Neviditelnйm psu.
 • Moje recenze knihy Magickй stшнpky.
 • Postava zaklнnaиe Geralta se nбm stбle vнce komercializuje. Dщkazem mщћe bэt vznikajнcн komix na toto tйma. Vнce informacн i s ukбzkou najdete tady na FantasyPlanet.
 • Pшepracovбn komentбш celй sбgy o Zaklнnaиi.
 • Prolog
  O filmu Wiedџmin (Zaklнnaи) se psalo sa oficiбlnнm webu dlouho pшed uvedenнm. Pшestoћe jej polљtн sousedi vidмli jiћ koncem roku 2001, k nбm se vщbec nedistribuuje! Nechбpu proи, kdyћ je u nбs Zaklнnaи takй tak populбrnн. Recenzi, ci spнљe popis filmu najdete na FantasyPlanet. Snнmek se promнtal na jaшe 2002 v nмjakйm praћskйm klubu. To jsem proљvihl. Nynн, na podzim 2002, se hraje nмkde v Brnм. Ani my ostatnн nemusнme zoufat, film se totiћ objevil na webu a je (zatнm) ke staћenн. A nejen film, ale i film o filmu, titulky a prima soundtrack vиetnм obбlky cedesa. Sice jen VHS kvalita, ale aspoт nмco (nevyluиuji, ћe nмkde leћн i v DVD kvalitм, ale nevнm kde).
  Poznбmka: Pan Jan Lajka mi dal vмdмt, ћe mnou odkazovanй titulky (tyhle) nejsou synchronizovanй (jб uћ si to nepamatuji, pшestoћe jsem je pouћil, myslнm, ћe jsem mмl menљн problйmy spнљe se zvukem). Sprбvnй titulky jsou prэ tyto. Stбhnмte si je a pшejmenujte koncovku na SUB. Dнky za upozornмnн.

  Pokus o recenzi
  Filmaшi stбli pшed tмћkэm ъkolem vytvoшit film pro fanouљky Zaklнnaиe I novй divбky, kteшн jej neznajн. Mбlokterэ film se fanouљkщm zavdмин, z velkэch projektщ se to podaшilo jen Peterovi Jacksonovi s Pбnem prstenщ a to ale parбdnм. Fanouљci mu majн tмћko co vytknout a na film chodн I miliуny lidн, kteшн Tolkiena nikdy neиetli. Ale zpмt k Zaklнnaиi. Film se snaћнm popsat objektivnм, ale jsem zatнћen pohledem fanouљka, takћe иekejte i kritiku (v zбvorce info zejmйna pro znalce kniћnн pшedlohy).

  Autoшi vychбzeli dosti preciznм z povнdek kniћnн pшedlohy. Proto prvnн pщle filmu (celэ trvб kousek pшes 2 hodiny) pщsobн aћ moc klipovitм. Ъиelem je zшejmм pшiblнћit postavu zaklнnaиe Geralta z Rivie. Setkбme se tak napш. s povнdkami Otбzka ceny a Hranice moћnostн. (Odpustit lze шadu detailщ, ale v prvnн povнdce tмћko zmмnu charakteristiky krбlovny Calanthй, kterб je v knize dщstojnб, svйhlavб a silnб panovnice a tady padб pшed Geraltem na kolena. ) Hranice moћnostн je moje nejoblнbenмjљн povнdka, realisticky popisuje hon na draka. Bohuћel pшevйst atmosfйru, postavy a jejich charakter na plбtno se moc nepodaшilo. Ъmysly postav jsou prozrazeny jiћ na zaибtku nebo pшнliљ zjednoduљeny. Korunu tomu dбvб nezvlбdnutб animace draka a slabй ztvбrnмnн soubojщ. (Kouzlenн Yennefer na konci povнdky je zcela vypuљtмno. )
  Druhб pщle je o dost lepљн, vychбzн z Hlasu rozumu, ale pшнbмh jde vlastnн cestou, pouћнvajнcн jen nмkterй reбlie povнdky. Dмj nбs zavede i do pмknй akиnн povнdky Menљн zlo (postavu Cikбdy si ale pщjиili ze Stшнpku ledu). Pomмrnм pшirozenм pak ъstн do povнdky Nмco vнc, kterб film pшirozenэm zpщsobem uzavнrб.

  Pojпme se podнvat na postavy a prostшedн. Zde se autoшI nemohli zavdмиit vљem (viz kdysi bujarй diskuze na Sapkowski.cz). Diskuze se vedly zejmйna nad hlavnнmi postavami Geralta, Yennefer a Marigolda (v originбle Jaskier). Souhlasнm s tнm, ћe Marigold vypadб spнљ jako шemeslnнk neћobdivovanэ bard. Geralt nenн nejhorљн, Yennefer si myslнm nic moc (osobnм se mi lнbн vнc zbojnice Renfri ;). Za povedenэ povaћuji vэbмr hercщ pro pшedstavitele zejmйna ћenskэch rolн – matka pшedstavenб Nenneke, Renfri, Ciri, Tea a Vea. Rytншi – pшesvмdиivэ je Borch zvanэ Tшi Kavky, zoufalэ je ctihodnэ rytнш bez bбznм a hany Eyck, kterэ vypadб spнљ jak komisaш Kojak po dvaceti letech.
  Co se tэиe prostшedн, je sprбvnм rщznorodй – hrad, klбљtмr, zшнcenina, vesnice, mмsto, les, hory.. Zшiceniny a klбљter jsou pмknй, realistickй, exterйry jsou takovй – evropskй. Protoћe se to toиilo jen kousek od hranic, vypadajн jako u nбs a zdajн se obyиejnй a vљednн. Nejvнce je to vidмt na horбch, protoћe jsou to Krkonoљe jak vyљitй (mмl jsem dojem, ћe jdu na Snмћku). Љok byl pro mм zбvмreиnэ obraz, jak Geralt odjнћdн do krajiny plnй mrtvэch stromщ (Krkonoљe). 🙁
  K popisu prostшedн by se hodilo zmнnit hudbu. Ta je dнlem Grzegorza Ciechowskйho a mnм se zdб opravdu dobrб! Dynamickб u akиnнch scйn, romantickб kdyћ je tшeba a zejmйna ta na pozadн pшi prщjezdu krajinou. I kdyћ je zpмv polsky, hezky se to poslouchб (22 pнsnн soundtracku si mщћete stбhnout, viz vэљe a tady je polskэ i иeskэ playlist). Шekl bych, ћe je z filmu nejlepљн.

  Co jeљtм zbэvб шнci

  Soubojщ je pomмrnм dost, ale nejsou bohuћel dotaћenй, stшih a kamera zoufalб. Chtмlo to pшizvat nмkoho se zkuљenostmi (nejlйpe lidi z Pбna prstenщ nebo Excaliburu 😉 Roztomilй jsou vљak detaily jako ћe meи je pшi souboji opravdu krvavэ. Jestliћe nad souboji se dб pшimhouшit oиi, protoћe Blaviken a bitka s pшнsluљnнky шбdu je pomмrnм povedenб, nad provedenнm potvor se chce breиet. Drak nemб daleko k иeskй pohбdce “Princovй jsou na draka”, gumovэ “baziliљek” to takй nezachrбnн a vyvrcholenнm jsou loutkovй potvory na konci, kterй majн pшedstavovat nebezpeиnй ghъly z povнdky Nмco vнc.

  Drobnэch much bych naљel шadu, ale nenн tшeba to pitvat. Pшes zjednoduљenн nмkterэch zбpletek a vэљe uvedenй vэtky je pro kaћdйho fanouљka povinnost film shlйdnout. Bohuћel je to nнzkorozpoиtovэ film a podle toho triky a animace vypadajн. Kdyby jej do ruky dostal Peter Jackson, stбly by se na nмj fronty, takhle zщstane na okraji zбjmu (u nбs snad nenн ani na VHS) – bohuћel. Pokud mбte aspoт trochu rбdi fantasy nebo pohбdky a bude moћnost se na film podнvat, udмlejte to!

  – Nemбm patent na rozum, pшeиtмte si nбzory dalљнch lidн, kteшн film vidмli.
  – Poslednн ъprava иlбnku o filmu: 12.03.2004 (vznik prosinec 2002).

  1) Zaklнnaи – Stшнbrnэ meи
  Prvnн kniha se logicky jmenuje podle hlavnнho protagonisty a jeho pracovnнho nбstroje :-). Jб mбm dotisk z roku 1993 od nakladatelstvн Winston Smith. Pшeloћil v roce 1992 Jiшн Pilch, Dittmar Chmelaш, Roman Sochor a Stanislav Komбrek. Obбlka Sanjulian (tмћko шнct, kdo to je) a ilustrace Stanislav Komбrek. Mщћe se zdбt, ћe jde o zbyteиnй informace, ale je zajнmavй jak se mмnн nakladatelstvн a pшekladatelй aћ nakonec si autora drћн jen Stanislav Komбrek. Ne, jб nevнm, jak to majн dohodnutй a licencovanй, ale fakt mi Komбrek pшipadб jako “dvornн pшekladatel”. Ovљem nic proti tomu.

  Povнdky:
  a) Zaklнnaи (Wiedџmin, poprvй v иasopise Fantastyka 12/1986, pшeloћil J. Pilch)
  Hned prvnн povнdka uvede Zaklнnaиe na krбlovskэ dvщr. Tшi tisнce za odиarovбnн strigy je lбkavй. Naљtмstн to nenн Conan, co pшijde a vљechno rozsekб.

  b) Zrno pravdy (Ziarno prawdy, Fantastyka 3/1989, pшeloћil S. Komбrek)
  I na pohбdkбch nмco je. Geralt potkб pшнљeru, kterб vlastnм ani tak pшнљernб nenн.

  c) Menљн zlo (Mniejsze zlo, Fantastyka 3/1990, pшeloћil J. Pilch)
  Svмt nenн jen иernэ a bнlэ a kaћdэ si jednou musн zvolit a volit mezi zly je skuteиnм tмћkй.

  d) Otбzka ceny (Kwestia ceny, Nowa Fantastyka 3/1990, pшeloћil D. Chmelaш)
  Divnэ ъkol, sedмt na hostinм krбlovny Calanthй. Zбpletka a zvrat. Perfektnн. Mбlokdo tuљil, ћe tato povнdka odstartuje romбn, kterэ zakonиil aћ o deset let pozdмji.

  e) Cesta, z nнћ se nevracн (Droga, z ktуrej sie nie wraca, Fantastyka 8/1988, pшeloћil R. Sochor)
  Иarodмjovй nejsou vљemocnн nadlidй hбzejнcн blesky a bojovnнci nejsou nesmrtelnн. Trochu realistiиtмjљн pohled na obyvatele fantasy svмta nabнzн Andrzej tentokrбte bez Geralta. Ale je tu Visenna, o kterй tu takй neslyљнme naposledy.

  A zбvмrem je tam rozhovor s autorem.

  2) Zaklнnaи – Vмиnэ oheт
  Druhб kniha je opмt z vydatelstvн Winston Smith (1993) a z polskйho originбlu vydanйho nakladatelstvнm superNOVA v roce 1992 pшeloћili Jiшн Pilch, Rostislav Gaљper a Stanislav Komбrek. Obбlka Luis Royo, ilustrace Stanislav Komбrek.

  Povнdky:
  a) Hranice moћnostн (Granнca mozlivosci, pшeloћil S. komбrek)
  Jedna z nejlepљнch povнdek! Asi takhle by totiћ ve skuteиnosti vypadalo taћenн na draka.

  b) Stшнpek ledu (Okruch lodu, pшeloћil J. Pilch)
  Yennefer nebyla vћdycky sama, pochopitelnм. Rэsuje se zajнmavэ trojъhelnнk.

  c) Vмиnэ oheт (Wieczny ogien, pшeloћil R. Gaљpar)
  Opravdu pмknб povнdka s pшekvapivэm prщbмhem i koncem.

  3) Zaklнnaи – Meи osudu
  Tшetн povнdkovб kniha z vydatelstvн Winston Smith (1993) z polskйho originбlu vydanйho nakladatelstvнm superNOVA v roce 1992 pшeloћili Jiшн Pilch, Dittmar Chmelaш a Roman Sochor. Obбlka Maren, ilustrace Stanislav Komбrek.
  Ve tшetн knize Geralt meи uћ netasн tak иasto a je tu prostor spнљ pro tu zбpletku. Ale o boj nepшijdete. 🙂

  Povнdky:
  a) Troљku se obмtovat (Troche poswiecenia, pшeloћil J. Pilch)
  Moшskб panna a иlovмk, jde to dohromady? Geralt tentokrбte mj. coby pшekladatel.

  b) Meи osudu (Miecz przeznaczenia, pшeloћil R. Sochor)
  Geralt zavнtб do krбlovstvн dryбd, Brokilonu, a potkб zde svщj osud. (viz Otбzka ceny)

  c) Nмco vнc (Cos wiecej, pшeloћil D. Chmelaш)
  Nejlepљн akиnн scйna z celй knihy jen uvozuje pшнbмh, kde Geralt opмt neujde svйmu osudu. Pшeинst aspoт dvakrбt. 🙂 (viz Meи osudu)

  A knihu uzavнrajн dva rozhovory s autorem. Ovљem uћ 10 let starй.

  4) Krev elfщprvnн ибst sбgy o zaklнnaиi
  Autor se rozhodl napsat romбn a иtenбшi to nadљenм pшijali. U nбs prvnн dнl vydalo Leonardo v Ostravм asi v roce 1995, dotisk co mбm jб – v roce 1998. Andrzej to napsal jiћ v roce 1994, Stanislav Komбrek to z polskйho originбlu Krew elfуw (nakl. SuperNOVA, Warszawa 1994) pшeloћil v roce 1995. Obбlka Ciruello, ilustrace Jana Komбrkovб (1995). Asi 300 stran. Jiћ existuje 3. vydбnн tйto knihy (150Kи).

  Kniha volnм navazuje na poslednн povнdku z Meиe osudu. Geralt naљel Ciri, kterб se zachrбnila ze zniиenй Cintry. Zaинnб vбlka s Nifgaardem. Ciri s Geraltem se uchэlн na zaklнnaиskэ hrad Kaer Morhen, kde ji cviин. Ciri mб vљak vidiny, zlй sny, upadб do transu a vмљtн. Dнtм Starљн Krve. ZaklнnaиI posнlajн pro Triss Ranuncul. Pro tu je to takй velkй sousto a odjнћdн s Ciri do chrбmu Melitelй, kde ji pшevezme do pйиe sama Yennefer. Dмj se tak zaинnб toиit stбle vнce okolo Ciri (bude zaklнnaиkou nebo иarodмjkou?), protoћe ta holka je dщleћitмjљн, neћ se zaklнnaиi mщћe zdбt. O иemћse brzy pшesvмdин, kdyћ zjistн, ћe dнvku hledб jistэ Rience a jde pшes mrtvoly. Geralt ovљem takй a meи иasto sviљtн vzduchem. Kdo a proи hledб Ciri? Proи Filippa Eilhart zabrбnн Geraltovi zjistit pravdu? Co spшбdб Vilgefortz a dalљн иarodмjovй?
  lйto 2003: Pшeиetl jsem knihu podruhй a doplnil vэљe uvedenэ text. Je to skuteиnм mistrnм napsanй, vљechno zapadб; nenн slabйho mнsta. Zajнmavб je i ибst o zбkladech vэuky magie. A nбzev knihy? Ukazuje na to, ћe vбlka niин pшedevљнm elfy, kterй Nilfgaard zneuћнvб pro svй ъиely a oni bojujн za svobodu, vlastnн stбt a umнrajн.

  5) Иas opovrћenн – druhб ибst sбgy o zaklнnaиi
  Druhэ dнl z polskйho originбlu Czas pogardy (nakl. SuperNOVA, Warszawa 1995) pшeloћil dvornн pшekladatel Stanislav Komбrek. Ilustrace Jana Komбrkovб. Vydalo nakladatelstvн Leonardo v Ostravм v roce 1996. Redakce Jiшн Pilch. Asi 320 stran.

  Ciri odjiћdн s Ciri do kouzelnickй љkoly. Nejlepљн ибstн knihy je sraz иarodмjщ a udбlosti tмsnм po nмm. Magie praљtн a meиe protнnajн vzduch. Ostrov Thanedd je mнstem intrik, pшevratu a likvidace иarodмjskй Kapituly. Geralt poprvй uvidнme poraћenйho. Kdo mu zlбmal kosti? Kdo chtмl pobнt иarodмje? Kam zmizela Ciri? Dozvнme se o pokraиujнcн vбlce s Nilfgaardem, kterэ jiћ staиil zniиit nмkolik krбlovstvн. Podнvбme se I na dvщr Emhyra, Bнlйho Plamenu Tanинcнm na Mohylбch Nepшбtel. A na konci se Ciri potkб s drsnou realitou zbojnickйho ћivota.

  6) Kшest ohnмm – tшetн ибst sбgy o zaklнnaиi

  Tшetн dнl z polskйho originбlu Chrzest ognia (nakl. SuperNOVA, Warszawa 1996) pшeloћil Stanislav Komбrek. Obбlka i ilustrace Jana Komбrkovб. Vydalo nakladatelstvн Leonardo v Ostravм v roce 1997. Redakce Jiшн Pilch. Asi 335 stran.

  Kniha vyprбvн pшedevљнm o cestм Geralta a jeho povedenй druћiny za Ciri. Ta je zatнm bмhem celй knihy u zbojnickйho komanda a lнbн se jн zabнjet – vљak si шнkб Falka. Geralt si myslн, ћe Ciri je v Nilfgaardu a tak se blбznivм ћene pшнmo proti postupujнcнm Иernэm, jelikoћ vбlka samozшejmм pokraиuje. Na cestм potkб tajemnйho Regise, putuje s trpaslнky, akceptuje Cahira, je zajat verdenskou armбdou, prchб a na zбvмr knihy bojuje po boku Cahira proti Nilfgaarпanщm, aby tak zachrбnil ћivot Milwм i lyrijskй krбlovnм.. Takй se dozvнme, co se stalo s vмtљinou иarodмjщ po udбlostech na Thaneddu, vznikб иarodмjnickэ Kruh a dozvнme se i o Yennefer. Kniha hodnм vysvмtluje udбlosti a soustшedн se na putovбnн Geralta. Lнbн se mi moc ten konec..

  7) Vмћ vlaљtovky – иtvrtб ибst sбgy o zaklнnaиi
  Иtvrtэ dнl z polskйho originбlu Wieza jaskуlki (nakl. SuperNOVA, Warszawa 1997) pшeloћil Stanislav Komбrek. Obбlka i ilustrace Jana Komбrkovб. Vydalo nakladatelstvн Leonardo v Ostravм v roce 1998. Redakce Jiшн Pilch. Asi 420 stran.

  Silnэ иtvrtэ dнl je rozvlбиnмjљн, autor se zamмшuje I na vedlejљн postavy a pomмrnм dlouho se jim vмnuje. Hned na zaибtku se dozvнme, ћe Ciri utekla, jen nevнme kdo ji honil a proи mб na tvбшI straљlivou jizvu. Ciri skonиila ve zbojnickй bandм. a jako jedinб pшeћije, kdyћ se na Potkany vydб lovec lidн Bonhart.Yennefer prchб z Kruhu na Skellige (pщvod Pavetty). Geralt hledб Ciri a Nilfgaard taky. Dokonce se zбjmy spojн, kdyћGeralt i prefekt chtмjн dostat nбjemnйho vraha Slavнka (prefekt chce mrtvolu a Geralt informace) a bere do druћiny mladou Angoulйme. Nakonec musн utнkat a hledat azyl v malйm nezбvislйm krбlostvниku Toussaint. Tam najde bludnй rytншe i dlouho hledanй druidy. Dozvнme se o mocnйm neutrбlнm Koviru a proи tam Dijkstra jede. Ciri se opмt na chvнli stшetбvб s Bonhartem a jeho podaшenou sebrankou, kterб se dala dohromady jen proto, aby zнskali pro sebe nebo svй pбny Ciri (Rience, Skellen), ale zбhy prchб.Yenneffer je zajata Vilgefortzem. Zбvмr knihy je vмnovбn dramaticйmu stнhбnн prchajнcн Ciri. Ta se nedб a ledem zamrzlй jezero pokryje mrtvolami. Najde tam ale vмћ Zirael?

  8) Panн jezera – pбtб ибst sбgy o zaklнnaиi
  Pбtэ dнl z polskйho originбlu Pani jeziora (nakl. SuperNOVA, Warszawa 1999) pшeloћil Stanislav Komбrek. Obбlka i ilustrace Jana Komбrkovб. Vydalo nakladatelstvн Leonardo v Ostravм v roce 2000. Redakce Jiшн Pilch. Asi 555 stran. Na poslednн dнl se velmi dlouho a dychtivм иekalo. Nejen, ћe jej Andrzej dйle psal, ale hlavnм se dйle pшeklбdal.

  Ciri je v paralelnнm svмtм, kterэ odpovнdб dobм legendбrnнho Artuљe. Knihu spestшuje jakoby mimo pшнbмh vytaћenб kouzelnice Nimue (Panн Jezera), kterб pomocн snщ dбvб dohromady skuteиnэ pшнbмh Geralta, Yennefer a Ciri, kteшн se stanou dalљн legendou. Geralt pшezimuje v Toussaintu, kde je mu po dlouhй dobм dobшe – je tam s pшбteli, lovн potvory za penнze, mб dost jнdla, pitн a jeho lщћko nenн prбzdnй. Kdyћ se ale nбhodou dozvн, kde je Yennefer, okamћitм balн a vyrбћн. Ciri to v zemi elfщ vщbec nemб lehkй – je host nebo spнљ vмzeт? Co po nн chce stovky let starэ Krбl Olљн? Dostaneme se do nejvмtљн bitvy mezi spojenci a Nilfgaardem, kterou uvidнme mj. oиima pнsaшe Jarreho. Ciri utнkб, je pшece Panн Mнst a Иasщ. Bloudн. Pak nalezne cestu a jede za Yennefer. Podceтuje situaci, kdyћse dбvб vљanc Vilgefortzovi? Љerednм.. Pokud by ovљem zrovna taktйћ nedorazila Geraltova skupina. Nбsleduje nejlepљн pasбћ sйrie a to boj s Vilgefortzem a vљemi jeho pomocnнky. Neprozradнm kdo pшeћije a kdo ne, ale krev skuteиnм tekla proudem. Geralt se setkбvб s Cнsaшem Emhyrem. Иtenбш se zde doћije pшekvapenн, ale to taktйћ neprozradнm. Vбlka skonиila. Kruh иarodмjek se setkб s Yennefer i Ciri. Kniha pшekvapivм konин trpaslickэm pogromem. Geralt stojн tйmмш sбm proti fanatickйmu davu. A umнrб?! Odplouvб s Yenn do mlhy.

  Sбga konин. Doufбm ale, ћe ne ъplnм, ten konec je tak nejasnэ, nebo aspoт si pшeji, aby byl nejasnэ, tudнћ otevшenэ. V kaћdйm pшнpadм si celou sбgu pшeиtu jeљtм jednou, protoћe mi jistм unikla шada detailщ, kterэch si pшi znalosti konce tшeba koneиnм vљimnu. Aћ pak je totiћ moћnй plnм docenit gйnia zбpletky, jakэm Sapkowski je.
  /Pшeиetl jsem podruhй – prбzdniny 2003/

  9) Zaklнnaи I – Poslednн pшбnн
  Tato vбzanб kniha vyљla v roce 1999 v Leonardu (podle polskйho originбlu Andrzej Sapkowski – Ostatnie zyczenie (nakl. SuperNOWA, Warszawa 1996) a Drуga, z ktуrej sie nie wraca (Fantastyka 8/1988, Warszawa)). Je bohatм ilustrovanб Janou Komбrkovou (dalљн “dщkaz o dvornнm pшekladateli Komбrkovi”). Pшeloћil Stanislav Komбrek a Jiшн Pilch. Asi 270 stran za 250 Kи.

  Protoћe шadu povнdek jiћ znбme z vэљe uvedenэch povнdkovэch knih, nepochybnм jde o snahu pшinйst tyto povнdky takй v nakladatelstvн Leonardo a pochopitelnм na tom vydмlat. My, kteшн znбme uvedenй povнdkovй knihy, se novм doиkбme jen povнdky Konec svмta, Poslednн pшбnн a Hlas Rozumu.

  Podrobnмji:
  a) Cesta, z nнћ nenн nбvratu (viz Stшнbrnэ meи)
  b) Hlas Rozumu (propojujнcн pшнbмh mezi povнdkami; tedy novэ, ale s malэm nevэznamnэm dмjem; potмљн prбvм to vysvмtlenн souvislostн mezi pшнbмhy v povнdkбch)
  c) Zaklнnaи (viz Stшнbrnэ meи)
  d) Zrnko pravdy (viz Stшнbrnэ meи)
  e) Menљн zlo (viz Stшнbrnэ meи)
  f) Otбzka ceny (viz Stшнbrnэ meи)
  g) Konec svмta (povнdka o иertovi; znбme z internetu; u nбs kniћnм vydбno snad poprvй)
  h) Poslednн pшбnн (koho by nezajнmalo, jak se Geralt seznбmil s Yennefer. ; znбme z internetu; u nбs kniћnм vydбno snad poprvй)

  Co kniha skuteиnм pшinбљн navнc je MAPA SEVERU . Mapa velikosti A4 zahrnuje prostor od Koviru aћ k Cintшe. Je fakt perfektnн, ћe se mapa objevila a protoћe na mapм je copyright Stanislava Komбrka, bude to jeho aktivita. Nмkde na serveru Sapkowski.cz najdete, jak mapa vznikla, ale hlavnн je, ћe existuje. Urиitм se to bude hodit, aћ budete (znova) инst sбgu o Zaklнnaиi. Aspoт jб si to s nн jeљtм jednou pшeиtu. 🙂

  A mбme tady pokraиovбnн povнdkovй knihy. Tato vyљla v roce 2000 v Leonardu (podle polskйho originбlu Andrzej Sapkowski – Miecz przeznaczenia (nakl. SuperNOVA, Warszawa 1992) a Coњ sie konczy, coњ sie zaczyna (Czerwony Karzel 5/1994, Warszawa)). Je bohatм ilustrovanб Janou Komбrkovou (dalљн “dщkaz o dvornнm pшekladateli Komбrkovi”). Pшeloћil Stanislav Komбrek a Jiшн Pilch. Asi 350 stran za 310 Kи.

  A co v knize najdete:
  a) Hranice moћnostн (viz Vмиnэ oheт)
  b) Stшнpek ledu (viz Vмиnэ oheт)
  c) Vмиnэ oheт (viz Vмиnэ oheт)
  d) Trochu se obмtovat (viz Meи osudu)
  e) Meи osudu (viz Meи osudu)
  f) Nмco vнce (viz Meи osudu)
  Jak vidno, jde o kompletnм opsanй knihy Vмиnэ oheт a Meи osudu, kterй vљak dшнve vyљly ve vydatelstvн Winston Smith. Navнc je tu шada ilustracн. Musн posoudit kaћdэ sбm, zda na kvalitм pшidaly. Hezkб chyba je napшнklad na stranм 272, kde kresba ukazuje 4 prsty (viz text).

  g) Epilog: Nмco konин, nмco zaинnб
  Navнc je tu vљak povнdka o svatbм Geralta s Yennefer! Znбme z internetu, kniћnм vydбno asi poprvй. Pro nбs, kteшн pшeиetli romбn, mб ta povнdka obzvlбљtnн kouzlo porozumмnн kontextu.
  Navнc je v knize heraldickб pшнloha ! Jde o popis i obrбzky (!) erbщ zemн, o kterэch se v Sapkowskйho knihбch mluvн. Najdete tu 21 erbщ. Nevнm do jakй mнry to je Andrzejщv nбpad a do jakй Komбrkova aktivita (mб na tom Copyright).

  Jde zatнm o poslednн иesky vydanou knihu od AS. Vyљla koncem roku 2002 a je to kompilace иerpajнcн z polskэch originбlщ Њwiat krуla Artura / Maladie (nakl. SuperNOWA, Warszawa 1995) a Coњ sie koсczy, coњsie zaczyna (nakl. SuperNOWA, Warszawa 2001). Opмt pшeloћil Stanislav Komбrek a Jiшн Pilch, ilustrovala Jana Komбrkovб. Asi 315 stran.

  Kniha obsahuje esej o artuљovskй legendм a dalљнch 6 povнdek. AS je legendou o krбli Artuљovi a rytншнch kulatйho stolu fascinovбn, coћ se odrбћн v podrobnosti a komplexnosti jeho eseje na 112 stranбch, ale mohli jsme se s jejнmi odrazy setkat uћv Panн jezera.

  a) Krбl Artuљ(esej)
  Podrobnй pojednбnн o legendм, vиetnм citovбnн zdrojщ, kde vљude se o nн psalo. Nenн to tak tмћkй иtenн jako Tolkienщv Silmarilion, ale poиet jmen, nбzvщ a dat je velkэ a koho genealogie nefascinuje, mщћe se tмљit maximбlnм na obиasnэ vtipnэ postшeh AS nebo zmнnku o historickэch renoncech (tшeba ve znбmйm Excaliburu).

  b) Maladie
  Autorova fantasy povнdka z prostшedн artuљovskй legendy. Pшнbмh o rytншskй odvaze, neљќastnй lбsce ћza hrob a lбsce nбhodnй, leи upшнmnй a vбљnivй.

  c) Tandaradei!
  Trochu ujetб povнdka kombinujнcн skuteиnost a иernou magii, nбdech hororu. AS pшedvбdн znalost nмmeckй poezie a stavн na bбsni Unter den Linden (Pod lipami). Nebэt tмch pшнliљ dlouhэch fantasknнch stavщ, je super..

  d) Muzikanti
  Hororovб povнdka, kterб nбs zavede mj. do prostor psychiatrickй lйиebny. Velkou roli zde hrajн (иtyшnohй) koиky. Temnб povнdka s temnэm koncem. Trбpнte zvншata? Љpatnм dopadnet(m)e.

  e) Zlatй odpoledne
  Povнdka z prostшedн Alenky v шнљi divщ. Zde je koиka, pardon kocour, dokonce hlavnн postavou povнdky. Ale objevн se I Alenka 😉 Tato povнdka, kde svмt “za zrcadlem” je skvмlou kulisou literбrnнch experimentщ, se mi lнbila z celй knihy asi nejvнc.

  f) Pшнhoda v Mischief Creeku
  Pшedstavte si шнdce osнdlenou Ameriku nмjakйho 18. stoletн, pшidejte hon na иarodejnice a ponurou atmosfйru neznбma. A jste pшipraveni инst o kбrnй vэpravм pastora Maddoxe a jeho skupiny za иarodejnicн. Chytн ji nebo sebe?

  g) V krбteru po bombм
  Koho by napadlo situovat povнdku o obyиejnйm klukoviJarkovi (navнc psanou v prvnн osobм), kterэ jde rбno do љkoly, do vбleиnйho konfliktu? Ukazuje nбm AS, ћe si иlovмk zvykne na vљechno?

  Co majн povнdky spoleиnй? Pшipadб mi, ћe se AS chce blэsknout znalostmi jazykщ, protoћe trousн latinskб pшнslovн, nмmeckй bбsnм, anglickй nadбvky, francouzskй pozdravy i polskэ text. Dбle se mi zdб, ћe se AS pшiklбnн k hororu a surrealismu (psychohoror?). Dalљн vliv mб stшedovмk a koиky. Jeho sklon k podrobnйmu popisu krvavэch vyљetшenн jsem si vљiml uћ v sбze o Ciri, ale ani tady si to neodpustн. Asi stбrnu. 😉
  Zбvмr? Pшeинst v knihovnм a pak se rozhodnout. Koupн si ji jen fanouљci AS (jako jб) a lidй zapбlenн do Artuљovskй legendy.

  Andrzej vydal knihu, ktarб nenн ani tak dмjovб jako hracн. Pro mм to bylo takй pшekvapenн, ale proи ne? Fighting fantasy znбme v naљich krajнch od dob cyklu Lone Wolfa иi knih z nakladatelstvн Perseus. Jenћe toto nenн hracн kniha, ale manuбlek pro zaинnajннcн hrбиe “na hrdiny”. Jde o jeљtм jednoduљљн Draин doupм. Pro ty, kdo se s RPG a hrami na hrdiny setkбvб poprvй to mщћe bэt zajнmavэ a lehkэ ъvod do hranн a pro ty ostatnн (zejmйna Pбny hry, Pбny jeskynм, Dungeon Mastery apod.) inspirace v potvorбch, kouzlech a hlavnм jedno pшipravenй dobrodruћstvн. Nic vнc od toho neиekejte.

  Vљe jsem stбhnul z webu a texty nejsou nijak upravovбny. Jejich typografickб ъprava je bohuћel docela љpatnб, zejmйna protoћe nenн zvэraznмna pшнmб шeи, ale budete to muset pшekousnout. Je zde ANSI text.

  Sapkowskйho povнdky jsou ale hlavnм na oficiбlnнm serveru Sapkowski.cz, kde ovљem najdete i velmi pмknй povнdky иtenбшщ na “zaklнnaиskй tйma”.
  Jinй strбnky jednoho fanouљka

  Nedмlбm si ћбdnй iluze o pшesnosti a ъplnosti vэљe uvedenэch informacн. Budu jen a jen vdмиnэ za vљechny opravy, nбmмty a pшipomнnky. Jakйkoliv poznбmky, tipy, linky nebo upravenй texty (tмch povнdek) posнlejte na [email protected]

  Dalљн informace najdete ve fantasy zamмшenэch иasopisech (Dech Draka, Ikarie a dalљн) a hlavnм na internetu.

  Zaklínač : Věčný oheň / audiokniha (2) / povídka (3)

  Popis:

  “>

  Vydavateľ: Leonardo
  Jazyk: český
  Formát: Kniha
  Počet strán: 352
  Poradie vydania: 3.

  Leave a Reply