Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King)

Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King)

Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King)
 • Elérhető fájlok: Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King).pdf, Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King).epub, Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Čaroděj a sklo

Kniha ( pevná vazba )

Čaroděj a sklo je po Pistolníku, Třech vyvolených a Pustinách čtvrtou knihou z celkem sedmi, které tvoří dlouhý příběh, nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Čaroděj a sklo je po Pistolníku, Třech vyvolených a Pustinách čtvrtou knihou z celkem sedmi, které tvoří dlouhý příběh, nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží.

Bestseller v knihy Dobrovský

33519. v e-shopu | 34063. minulý týden

80. v Světový horor | 86. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 6 hodnocení čtenářů

6× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Michaela 7. září 2017

Chtěla jsem vybrat nejlepší, ale všechny díly jsou skvělé, takže opět dávat 5 hvězdiček.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063368

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Čtvrtý díl o putování za Temnou věží, všechny díly jsou moc dobré, jen škoda, že v angličtině jsou o moc lepší.

Čaroděj a sklo

Kniha ( pevná vazba )

 • Vydání této Knihy se připravuje
 • Předpokládané datum vydání je 27.3.2020
  Až Kniha vyjde, pošleme Vám upozornění

Předpokládaná cena
357 Kč s DPH
Ušetříte 42 Kč Běžně 399 Kč

Magická směs fantasy a hororu, vizionářská série Stephena Kinga, která se nepodobá ničemu, co jste kdy četli Roland, poslední pistolník, a jeho družina těsně vyvázli z jednoho světa a vstoupili do dalšího. Právě zde svým druhům Roland vypráví dávný příběh jedné lásky a dobrodružství, ve kterém hraje hlavní roli pozoruhodná žena – Susan Delgadová.… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Čaroděj a sklo

Běžná cena: 399 Kč
Sleva: 18%

">

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0126236
EAN: 9788073063368
ISBN: 80-7306-336-0
Nakladatel: BETA
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 654
Rozměry: 160,0×210,0x40,0mm
Váha: 760g
Jazyk: Česky
Kategorie: Detektivky a napětí

„Jsem spokojena, nakupuji opakovaně, knížky za dobrou cenu, na výběr z více možností doručení a možný i osobní odběr zdarma“

Čaroděj a sklo je po Pistolníku, Třech vyvolených a Pustinách čtvrtou knihou z celkem sedmi, které tvoří dlouhý příběh, nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Stephen King – Temnб vмћ – Иarodмj a sklo

Pшed nбmi se nachбzн dalљн a zatнm poslednн kniha ze sбgy Temnб vмћ. – Иarodмj a sklo. Tato kniha je dobrб. Vнc neћ to, je bбjeиnб! V pшedeљlй knize – Pustiny – King zanechal naљe pшбtelй v docela nepшнjemnй situaci, kterб je vystavovala v nebezpeин rychlй smrti. A jak to s nimi dopadne, se dozvнme na zaибtku knihy Иarodмj a sklo.

Jб sбm jsem oиekбval od tйto knihy dalљн vyprбvмnн o neskuteиnйm putovбnн Rolanda a jeho pшбtel. Byli jiћ tak daleko, ћe jsem byl zvмdav, co si pro nбs King opмt pшipravн. Zaибtek knihy, pшнjezd hrdinщ na vlakovй nбdraћн, vystoupenн z mezinбrodnнho rychlнku, pбr chvil strбvenэch v nбdraћnн hale a hurб do mмsta. Dalo by se tak popsat bмћnэ vнkendovэ vэlet s pшбteli do Vнdnм. Tady je to ale troљiиku jinй. Pamatujete si? Blaine rozjнћdмl svщj motor v Ludu a umoћnil potй svэm novэm pшбtelщm pшi rychlosti pшesahujнcн rychlost zvuku zhlйdnout neskuteиnou krajinu, kterб se nachбzн smмrem blнћe k Temnй vмћi. To byli vљichni jeљtм v Stшedosvмtм. Cнlovб stanice Topeka se nachбzн nмkde v иase a prostoru – Kansas, USA, po roce 1986. Toto takй Roland zбhy zjiљќuje, pro nмho to ale ћбdnй pшekvapenн nenн : „Svмt se hnul a je to инm dбl horљн.“ Pro иtenбшe tato situace pшipravuje hromadu moћnostн, kterэmi se mohou v pшнbмhu dбle ubнrat. Bohuћel si pro nбs King pшichystal nмco jinйho. Prvnнch 128 strбnek je vмnovбno Rolandovi a jeho pшбtelщm, snaћнce opмt najнt cestu paprsku, kterou ztratili pшi pшнjezdu do Topeky. Na dalљнch 470 strбnkбch se иtenбш ocitб v Rolandovм dмtstvн. Jinak шeиeno se ocitneme ve vyprбvмnн, kterй popisuje nмkolik mмsнcщ ћivota Rolanda, kdyћ mu bylo asi 15 let.

Tuto zmмnu ve vyprбvмnн provedl King zcela neиekanм. Byl jsem odtrhnut od Stшedosvмta, jak ho znбme a ocitl jsem se v nмjakйm barбku oplzlй babizny. Tato zmмna nebyla pшнjemnб. Od prvnн knihy Pistolnнk aћ po Pustiny jsem byl naћhaven urиenэm pшнbмhem v oиekбvбnн pokraиovбnн. Najednou spisovatel utnul nitku svйho vyprбvмnн. Jakoby do knihy nechal vloћit a zaљнt jinou knihu. Chvнli mi trvalo, neћ jsem se opмt v иetbм zorientoval, pшiљel na to, kde to jsem a o co se jednб. Po dovyprбvмnн „ъchvatnэch a neиekanэch“ 470 strбnek, svou nitku pшнbмhu opмt svбzal dohromady a dokonиil co na zaибtku zaиal. Dalo by se tedy шнci, ћe Roland, Eddie, Sussanah, Jake a Ochu v tйto knize proћili asi 3 dny a uљli jen pбr kilometrщ. Ke konci knihy nastбvб dalљн objasnмnн nмkolika nezodpovмzenэch otбzek. A hlavnм, tato kniha nбm koneиnм vysvмtluje proи se Roland vydal k Temnй vмћi, co nбsledovalo po jeho pasovбnн na Pistolnнka ve иtrnбcti letech. Иarodмj a sklo vypovнdб шadu otбzek a tajuplnostн, kterй Roland nakousl v prvnнm dнle – Pistolnнk. Pojпme se podнvat na zoubek onomu pшнbмhu, kterэ nбm autor neиekanм pшipravil.

Vyprбvмnн o dнvce Susan a o zajнmavэch udбlostech, kterй se stali v mмsteиku Hambry na okraji spoleиenstvн, jehoћ centrem je Gilead… Pшedstavte si mмsteиko, kde rybolov, zemмdмlstvн a chov konн zamмstnбvajн obyvatele po celэ rok. Zbranмmi muћщ jsou pмsti, noћe a bubнnkovй pistole. Nejoblнbenмjљнmi dopravnнmi prostшedky jsou konм. Bбbi koшenбшky a иarodмjnice majн ve spoleиnosti svй postavenн. Nebэt pбr maliиkostн, mщћeme mнt pocit, ћe spisovatel bude psбt pшнbмh o venkovskэch obyvatel starй Anglie иi severozбpadnн Ameriky. Ale nenн tomu tak. Pбr maliиkostн napovнdб, ћe jsme se ocitli opмt nмkde jinde, neћ co napovнdб popsanй prostшedн. Nмkolik funkиnнch ropnэch vrtщ na pokraji mмsta. Nikdo z obyvatel nevн, na co slouћн, kdo je postavil a jak se ovlбdajн. Mlhavй zprбvy z okolnнho svмta, ve kterэch je slyљet o zlu, vбlkбch, ohromnэch armбdбch vyuћнvajнcнch stroje, svмtelnй paprsky, vozy na pбsech. Tady proћнvб mladiиkэ Roland svou prvnн opravdovou a dщleћitou bitvu. Obstojн v nн a potй zapoиne jeho putovбnн k Temnй vмћi.

Pшi иtenн tohoto mini pшнbмhu jsem se rozhodl, ћe budu Stephena Kinga jiћ nadбle oslovovat : „Velikэ tvщrce.“ Radљi nebudu pшehбnмt, beru to zpмt. Ale bylo to fakt nбшez. Do poslednн strбnky jsem иetl se zatajenэm dechem. Ale pшнbмh skonиil, pro nмkoho smutnм, pro jinйho radostnм a King nбs vrбtil zpмt k Rolandovi a jeho spoluputovnнkщm.

Jeden mщj pшнtel poznamenal, ћe u nмkterэch knнћek nemб rбd, kdyћ kniha skonин. Je zabranэ tak hluboko do dмje, bavн se a je napjatэ oиekбvбnнm, jak to vљechno dopadne. Zбroveт si tento pocit pшeje uchovat co nejdйle a konec oddбlit. Bohuћel takovйto knihy se иtou sami a konec se nezadrћitelnм blнћн. Stephen King pro nбs naopak pшipravil ne knihu, ale pшнbмh bez konce. Sбm spisovatel jeљtм dnes nevн, jak pшнbмh dopadne, kolik knih bude napsбno. Inu, nechme se pшekvapit, kterб dalљн kniha z cyklu Temnб vмћ se dostane na pult knihkupectvн.

Nбsleduje kousek z doslovu knihy Иarodмj a sklo :

Scйna, ve kterй Roland porazн svйho starйho uиitele Corta a vydб se na flбm do mйnм honosnй ибsti Gileadu, byla napsбna na jaшe roku 1970. Scйna, ve kterй se nбsledujнcнho rбna objevн Rollandщv otec, byla napsбna v lйtм roku 1996. I kdyћ mezi tмmi dvмma pшнhodami ve svмtм, kde se pшнbмh odehrбvб, ubмhlo jen љestnбct hodin, v ћivotм vypravмиe ubмhlo dvacet љest let. Nakonec vљak ta chvнle pшiљla a jб zjistil, ћe i jн musнm иelit nбroиnй konfrontaci u postele dмvky – nezamмstnanэ љkolбk s dlouhэmi иernэmi vlasy a vousy na jednй stranм, na druhй stranм ъspмљnэ spisovatel populбrnнch romбnщ („americkэ shlockmeister“, jak mм s lбskou nazэvajн zбstupy mэch obdivujнcнch kritikщ). Zmiтuji se o tom jen proto, ћe to vystihuje podstatu mй vlastnн pшнzraиnй zkuљenosti s Temnou vмћн. Napsal jsem tolik romбnщ a povнdek, ћe bych mohl zaplnit pшedstavivostн celou jednu sluneиnн soustavu, ale Rolandщv pшнbмh je mщj Jupiter – planeta, vedle kterй vypadajн vљechny ostatnн jako trpaslнci (alespoт z mйho pohledu), mнsto s divnou atmosfйrou, blбznivou krajinou, drtivou gravitacн. Шekl jsem jako trpaslнci? Myslнm, ћe je v tom jeљtм nмco jinйho. Zaинnбm chбpat, ћe Rolandщv svмt (nebo svмty) vlastnм obsahuje vљechny ostatnн, kterй jsem si vymyslel; ve Stшedosvмtм je mнsto pro Randalla Flagga, Ralfa Roberte, putujнcн chlapce z Draинch oин, dokonce i otce Callahana, zatracenйho knмze z Prokletн Salemu, kterэ vyjel z Novй Anglie autobusem Greyhound a nakonec se usadil na hranici jednй hroznй zemм ve Stшedosvмtм, kterб se jmenuje Hromovб tiљina. Zdб se, ћe tam konин vљichni, a proи ne? Stшedosvмt tu byl prvnн, dшнv neћ vљichni ostatnн, dшнmajнcн pod modrэm pohledem Rolandovэch odstшelovaиskэch oин. . Stephen King

Иlбnek napsal Marian Gallo (aka Silver) || Bшezen 2003

Kniћnн recenze publikovanб na Иtenбшi – www.ctenar.net – dne 01.05.2003, autor : Marian Gallo (aka Silver)

Иlбnek ohodnocen 151 иtenбшi :

diskuze – okomentujte tento иlбnek, иi tuto knihu

Čaroděj a sklo (Stephen King) [CZ]

Temná věž IV – BETA – Jazyk: CZ – Vazba: Pevná s přebalem lesklá – 653 str. – ISBN: 80-7306-016-7 – Kniha

Recenzie a kritiky

Ďalšie z kategórie Low

Harry Potter a prekliate dieťa (J.K. Rowlingová, John Tiffany, Jack Thorne)

Temná veža 6: Susannina pieseň

Temná veža 5: Vlky z Cally

Fantastické zvery a ich výskyt, 2. vydanie (K. Rowlingová Joanne)

Harry Potter a Ohnivá čaša (Kniha 4)

Trojčarodejnícka kolekcia (J.K. Rowling)

Zběsilost krve

Harry Potter (BOX 1 – 7)

Přísaha krve (J. R. Ward)

Harry Potter 3 – ilustrovaná edícia (Joanne K. Rowlingová) [SK]

Harry Potter. Rekvizity a artefakty (Jody Revenson)

Temná věž I.

Osudová trojka (Stephen King) [SK]

Pištoľník (King Stephen)

Temná veža 3: Pustatiny (Stephen King)

Zpěv Susannah (Stephen King) [CZ]

Temná veža 4: Čarodejník a sklo

Temná veža (komplet 1.-3. diel) (Stephen King)

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel

Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowlingová) [CZ]

Zaradené v kategóriách

Čo sú cookies, pixely a na čo ich potrebujeme?

Ako mnoho iných spoločností poskytujúcich svoje služby na internete, ajmy využívame cookies, pixely a ďalšie technológie. V tomto článku vám popíšeme, ako fungujú a na čo ich potrebujeme.

Súbory cookies sú malé kúsky údajov, ktoré sa ukladajú vašom prehliadači alebo mobilnom zariadení počas prezerania webových stránok. Pixely sú maléobrázky alebo "kúsky kódu", nachádzajúce sa na internetovej stránke alebo v e-maile, ktoré zbierajú informácie o vašom prehliadači alebo mobilnom zariadenía niektoré z nich môžu ukladať aj cookies.

Jednotlivé cookies majú rôznu dobu "trvanlivosti" – rôznu dobu uloženia vo vašom zariadení. Niektoré cookies sa vymažú z vášho zariadenia po tom, ako zatvoríte okno prehliadača (sessioncookie), iné zostávajú vo vašom zariadení uložené aj po ukončeníprehliadania našich webových stránok (permanent cookie).

Prečo používame cookies?

Súbory cookies nám umožňujú zapamätať si vaše úkony a preferencie (napríklad prihlasovacie údaje, údaje o objednávke v nákupnom košíku) v priebehu určitého časového obdobia, aby ste ich nemuseli opakovane zadávať vždy, keď sa vrátite na webovú stránku alebo prechádzate z jednej webovej stránky na druhú. Cookies nám zároveň pomáhajú pochopiť, čo vás zaujíma na našej webovej stránke, či je pre Vás dostatočne prehľadná a viete na nej nájsť to, čo hľadáte. Cookies teda používame tiež za účelomzlepšenia užívateľského zážitku.

Súbory cookies môžu tiež zaznamenávať ďalšie informácie, ako počet návštevníkov našich webových stránok a tiež aké podstránky nášho webu najčastejšie navštevujete. Používajú sa tiež na to aby vám bola zobrazovaná reklama a obsah stránky, ktoré sú pre Vás relevantné vzhľadom na Vaše záujmy a potreby.

Aké cookies používame?

Funkčné a technické cookies – tieto cookies zabezpečujú riadne fungovanie našej webstránky, napríklad zabezpečujú funkciu prihlásenia sa do užívateľského konta na stránke, ukladanie tovaru do nákupného košíka, odhaľujú pokusy o neoprávnené prihlásenie sa do konta, či umožňujú efektívne zobrazovanie obsahu. Bez týchto cookies by naša webová stránke riadne nefungovala, ich použitie je nevyhnutné, doba uchovania poväčšine krátka, a preto si od vás nepýtame súhlas na ich uloženie a pristupovanie k nim. Do tejto kategórie zaraďujeme aj cookies vďaka ktorým pre vás uchováme obsah košíka aj bez toho, aby ste boli prihlásení – mnohí z vás od nás vyžadujú, aby ste si knihy, ktoré si u nás odložíte počas roku do košíka, pred Vianocami našli a mohli tak potešiť svojich blízkych perfektnými darčekmi.

Analytické cookies – tieto cookies slúžia na získanie údajov o návštevnosti našej internetovej stránky, informácii o vyhľadávaniach vykonaných na našej stránke a tiež na zisťovanie, ako sa po našej stránke pohybujete, aby sme ju vedeli spraviť pre vás čo najjednoduchšou na používanie. Keďže pri týchto cookies sme vykonali opatrenia, aby sme zabránili ich zneužitiu (anonymizáciu na strane našich dodávateľov) a súčasne sú implementované opatrenia, aby ste ľahko kontrolovali a obmedzovali využívanie týchto cookies, nepýtame si od vás na ich používanie súhlas. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom na odmietnutie cookies si môžete inštalovať softvérový doplnok dostupný tu.

VIVnetworks.com / Conversant (CJ Affiliate)

Adresa: Adresa: VIVnetworks.com s.r.o., Jungmannovo náměstí 753/18, 110 00 Praha 1, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu a kliknutím sem môžete vylúčiť používanie cookies.

Marketingové a reklamné cookies – tieto cookies používame na to, aby sme Vám vedeli zobrazovať reklamu, ktorá Vás podľa Vašich predchádzajúcich preferencií môže zaujímať, na realizáciu obdobných marketingových činností, či za účelom zabezpečenia našej účasti v sieti afilliatneho marketingu. Cookies tohto typu ukladáme iba na základe Vášho súhlasu. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Adresa: Facebook Ireland Ltd. 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Heureka Shopping s.r.o.

Adresa: Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: QuarticOn S.A. Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warsaw, Poland

Bližšie informácie o ochrane súkromia, vrátane možnosti vylúčiť používanie cookies nájdete tu.

Adresa: L.Svobodu 552/46, Badín 976 32, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: Karpatská 6, Bratislava – Staré Mesto 811 05, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Osvícení

kniha od: Stephen King

Legendární kniha, kterou snad zná každý a kdo ne, dělá velikou chybu. Tohle už je prostě klasika.

Patřím mezi ty, co znají Kubrickův film a teprve pak se dostali ke knize, takže jsem tak zhruba věděla, co čekat. Dostala jsem ale jinou verzi příběhu, plně propracovanou, která používá k dosažení týchž pocitů stísněnosti, strachu, izolace atd. jiných postupů. Naprosto mě dostala psychologie Jacka a Wendy. není to prostě jen zlo, které představuje hotel Overlook, ale taky ta temnější část v nich, se kterou bojují – ať už jde o záchranu jejich manželství nebo zachování zdravého rozumu, života, o ochranu syna. Stejně tak mě zaujalo Dannyho vnímání rodičů – dětské a dospělé zároveň.

Ze začátku my trochu trvalo knihu správně “uchopit”, ale chvíle kdy hotel ožíval jsem si opravdu užívala a milovala to.
Nemohu zatím porovnat s ostatními knihami od autora jelikož jsem zatím od nej četla jen TO a to je podle mě trochu úlet, ale určitě se chystám i na další mistrova díla, jelikož Osvícení mě – jak bych to jen. Osvítilo
PS: nedoporučuji číst pokud jste doma sami a bydlíte v lese

Jednička mezi jedničkami. Kotel a výtah naprosto top sugestivní.

Geniální hororové dílo, tečka. Kolikrát jsem ho četl, třikrát? Nejmíň.

První čtený King a asi nejlepší od mistra

Ať sáhnu po jakékoliv jeho knize, pokaždé dostanu to co předem očekávám. Mistr hororů a mystiky ve své vrcholné formě. Nikdo jiný nedokáže tak fantasticky vytvořit tíživou atmosféru. Při poslechu jeho knih mi pokaždé představivost běží na plné obrátky. A přitom to jsou tak často \”kraviny\” oživlé keře, vážně? No když se to umí podat, tak se poděláte i z nich. Na této knize mě ale nejvíc bavilo sledovat psychologii a proměnu jednotlivých postav. Dokonale vymyšleno, dokonale podáno. Navíc audioknihu naprosto fantasticky čte pan Petr Jeništa.

Overlook. Ideální místo na odpočinek a urovnání rodinných vztahů. Osvícení. Forma nejvyšší intuice a vhledu do budoucna. Prokletý dar. Napínavé a děsivé. Ale mám větší favority od Kinga, tady asi přispěl k popularitě Kubrickův kultovní film. Doktor jezdící na tříkolce mě bude provázet ještě hodně dlouho.

Kniha Čaroděj a sklo (Stephen King)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Temná věž Čaroděj a sklo Stephen King audio kniha část 1

   Popis:
   čtvrté pokračovaní Kingovy ságy o Putování rytířského pistolníka a jeho Ka-tet k temné věži. Tato část se ovšem dá, a já to všem …

   “>

   Leave a Reply