Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett)

Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett)

Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett)
  • Elérhető fájlok: Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett).pdf, Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett).epub, Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Barva kouzel

kniha od: Terry Pratchett

Vtipné, originální, šokující a přitom to do sebe tak lehce zapadá. Proč ne. Navíc humor je silně nadprůměrný. A ono vůbec – vytvořený vlastní svět – prostě úplné top ve oblasti “magického fantasy”?

Před dávnými roky mé první setkání se Zeměplochou, díky které jsem se do příběhů Terryho Pratchetta zamiloval. Protože jeho úžasná fantazie stvořila tuto planetu a v této knize dokonalou dvojici Mrakoplaše s Dvoukvítkem a jejich velké dobrodružství

Další úžasná, originální ale hlavně vtipná knížka.

Hvězdičky výjimečně nedávám. Fantasy je žánr naprosto mimo můj hledáček a Barva kouzel je teprve druhý pokus o rozšíření si obzorů.

Autorova fantazie je bezbřehá, překladatel se v tom neztratil, hlavní postavy jsou hezky napsané, sem tam se najde nějaký ten fórek a vlastně chápu, proč se to tolika lidem líbí. Ale sama jsem si musela čtení dávkovat a nešlo mi to úplně dobře, protože pro nefanouška fantasy je Barva kouzel jak rána pěstí. Intenzivní, napěchované.

(Mou nejoblíbenější postavou je jednoznačně Zavazadlo!)

Můj první Prattchet. Kniha mě donutila přečíst všechny jeho knihy, hezky jednu po druhé.

Neviditelná univerzita asi práva v Plzni. Dost dobrý.

Moje první zkušenost se Zeměplochou a nejspíš i s fantasy žánrem. Toto byl ten pravý únik z reality. Je naprosto nepředvídatelné, co se stane. I když má kniha necelých 300 stran, je nabitá dobrodružstvím a originalitou. Svět Zeměplochy je dobře vymyšlený, jakoby na ní Terry Pratchett byl, přepadl přes Okraj a spadl na naši planetu. 🙂 Těším se na další díly.

Nadšený ohlas se vnucuje k četbě, i když rozpaky tvoří vysokou zábranu, tak jistota je v sekci “Citáty”. Vybrané perly potvrdí, že vydržet se vyplatí. Ponor do fantasmagorična, kde to pozemské je jaksi upozaděno se vyplatí, zásek se zdařil, ale dýchací metoda je předpokladem pro vyvážení rozbalancovaného rozumu. Výdrž nese ovoce v poznání nemožného.
Citace :”Adrenalin je čistý destilát strachu.”
Audiokniha, proč ne, co kdyby . závěje, mráz a slota, . jistota je v zásobě. 🙂

Terry Pratchett

britská, 1948 – 2015 statistiky · web

Nová kniha

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných . detail knihy

Populární knihy

Komentáře (82)

Autor, jenž je v mé knihovně na čelních místech. Jeho knihy se dají číst stále dokola. Vždy se tam najde něco nového, co člověk při předchozím čtení přehlédl.

Skvělý autor s neuvěřitelnou fantazií. Jeho díla jsou velkolepá a nepřekonatelná. Autora jako on už v současnosti těžko najdete.

Vlastně ani nevím, proč jsem si jej již nepřidala, hlavně, že mám část knihovny zacpanou jeho knížkami. Co dodat, jeho romány jsou moje srdeční záležitost. Někde jsem četla recenzi, že jeho díla se liší od dalších tím, že postavy nejsou tzv. do počtu – potenciální oběť č. 1, potenciální oběť č.2, zabitý č.1, zabitý č.2, skoro každá postava má svoje zázemí, humor, smysl. Jak hlavní, tak vedlejší. Jeho příběhy jsou o lidech a nejlidštější na světě. Nevím, kde jsem to četla, ale naprosto se s textem ztotožňuji.

Zeměplocha je úžasná. Mám přečtené jak originály, tak překlady a musím smeknout. Inteligentní humor, skvělé zpracování v obou verzích. Bavím se i při opakovaném čtení a pořád nacházím nové a nové vtípky. Smrťák, Bábi Zlopočasná a Samuel Elanius nemají chybu!

První Zeměplochu jsem četla asi v deseti letech a musí říct, že láska na první pohled to nebyla. Každopádně jsem se k této sérii vrátila a naprosto mě to dostalo. Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Myslí, že ze světa, který se pohybuje vesmírem na zádech obrovské želvy nikdy neodejdu. A jsem za to ráda

Moje první byla “Dobrá znamení”. To byla láska na první přečtení. A pak přišel ten nejlegračnější svět v galaxii!
Mrakoplaš a Dvoukvítek se Zavazadlem v závěsu byli na začátek dokonalí.
Čarodějky mívají výborná místa, ale zas ta sympatické mi nejsou.
Hlídka, Knihovník, Vetinari, mágové, hrdinové, vrazi,trpaslíci, trolové a hlavně SMRŤ.
Už teď se těším jak si zas přečtu celou Zeměplochu, abych ji mohla objektivně***** hodnotit.
Velkým bonusem (byl) je neskutečně výborný překlad.

Příběhy Zeměplochy jsou naprosto fascinující a způsob myšlení jejich autora, ta neuvěřitelně hravá fantazie, ve které se schovávají i mnohdy smutné životní pravdy, to je něco, co se nedá zopakovat ani napodobit. Pánové Prachett a Kantůrek měli obrovský cit pro jazyk. Nutno říct, že tomuto světu budou chybět. Mně tedy určitě.

oba mí drazí přátelé, kluci a kamarádi, se kterými jsem měla to štěstí se poznat a setkat, (zejména s Honzíkem mockrát, ach jo. ) už jsou někde pěkně pohromadě. Pevně doufám. To už je let, co jsme se prvně sešli a teď jste mě předběhli oba. Těším se na vás. Esmé. Ta první česká. Gytě se taky stýská. Bude to trvat dlouho, než vydýcháme Honzův odchod, ač nebyl překvapivý.
5. 4. 2018 se 14 hodin ve Strašnicích, ve velké obřadní síni krematoria je rozloučení z Honzou Kantůrkem.
Na jeho parte je Motto/citát z Pratcheta: “Navzdory tomu, co se říká, Smrť není krutý – je jenom bezchybně dokonalý ve své profesi.”
Es

Barva kouzel

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 5+ ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

222 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 248 Kč

  • Audiokniha ( CD ) 299 Kč s DPH Nedostupné

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.

Bestseller v knihy Dobrovský

1324. v e-shopu | 1653. minulý týden

33. v Světová fantasy | 47. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 44 hodnocení čtenářů

32× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.2 z 5

4 z 5 hvězdiček Luboš Šlapanský 30. srpna 2017

Na začátku nebylo nic a to nic vybouchlo a tak vznikl vesmír a Úžasná Zeměplocha. První kniha ze série, která zaručeně pobaví a uvede do tohoto úžasného světa.

Pomohla vám tato recenze? Ano 131

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček Maru 12. února 2017

Základný kameň fantazy knižnice. Pratchett vie písať ľahko, jeho knihy prečítate veľmi rýchlo. Jedna je tak akurát dlhá, po pár mesicaoch máte chuť na ďaľšiu, a ďaľšiu. Je to droga 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 131

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček Jana H. 22. září 2017

Knížka se čte dobře ,je vtipná s příběhem plným nadpřirozených jevů a magie.

Pomohla vám tato recenze? Ano 119

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček MIchal 17. dubna 2017

Kniha je zábavná a poutavá.

Pomohla vám tato recenze? Ano 118

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček Syuza 21. září 2017

Knížka je velmi vtipná a dobře čtivá. Líbí se mi, že se v příběhu objevují různé nadpřirozené jevy, nejen magie apod. Knížku rozhodně doporučuji pro zábavu při čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 116

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček 3. září 2017

Moje první kniha od Pratchetta a rozhodně jsem nebyla zklamaná! Teď když jsem přečetla i další díly bych řekla, že není nejlepší, ale přesto je velmi chytlavý, vtipný a akční. Oblíbila jsem si hlavní postavy Mrakoplaše i prvního turistu na Zeměploše Dvoukvítka. A samozřejmě Zavazadlo! Knihy od Terryho Pratchetta by měl aspoň zkusit každý fanoušek fantasy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 114

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček Ondra Č. 9. září 2017

Barvou kouzel to tak u mě trochu začalo a rozhodně neskončilo. Hlavní postava Mrakoplaš, je prototyp antikouzelníka a první turista na Zeměploše Dvoukvítek, zase člověk, kterému rozhodně nechcete dělat průvodce. Pokud máte ráda fantasy a chcete se taky zasmát. Toto je idelání volba.

Pomohla vám tato recenze? Ano 113

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Když jsem se poprvé pustil do Pratchetta, neměl jsem moc tušení do čeho jdu. O to překvapenější a nadšenější jsem byl, když jsem to zjistil. Barva kouzel je vtipná, dobrodružná a sarkastická kniha, při jejímž čtení mi nejednou vyrazil úsměv na tváři.

Pomohla vám tato recenze? Ano 112

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček Fabiena Baráková 1. září 2017

To je prostě klasika. Skvělá fantasy plná humoru, tedy výborná oddychovka.

Pomohla vám tato recenze? Ano 101

Kniha, Talpress, 2006, 9788085609288

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 12. září 2017

První příběh ze série Zeměplochy, nemohlo to dopadnou lépe – na úvod přizvaný mág Mrakoplaše, který hned zaujme.

Terry Pratchett

britská, 1948 – 2015 statistiky · web

Nová kniha

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných . detail knihy

Populární knihy

Komentáře (82)

Autor, jenž je v mé knihovně na čelních místech. Jeho knihy se dají číst stále dokola. Vždy se tam najde něco nového, co člověk při předchozím čtení přehlédl.

Skvělý autor s neuvěřitelnou fantazií. Jeho díla jsou velkolepá a nepřekonatelná. Autora jako on už v současnosti těžko najdete.

Vlastně ani nevím, proč jsem si jej již nepřidala, hlavně, že mám část knihovny zacpanou jeho knížkami. Co dodat, jeho romány jsou moje srdeční záležitost. Někde jsem četla recenzi, že jeho díla se liší od dalších tím, že postavy nejsou tzv. do počtu – potenciální oběť č. 1, potenciální oběť č.2, zabitý č.1, zabitý č.2, skoro každá postava má svoje zázemí, humor, smysl. Jak hlavní, tak vedlejší. Jeho příběhy jsou o lidech a nejlidštější na světě. Nevím, kde jsem to četla, ale naprosto se s textem ztotožňuji.

Zeměplocha je úžasná. Mám přečtené jak originály, tak překlady a musím smeknout. Inteligentní humor, skvělé zpracování v obou verzích. Bavím se i při opakovaném čtení a pořád nacházím nové a nové vtípky. Smrťák, Bábi Zlopočasná a Samuel Elanius nemají chybu!

První Zeměplochu jsem četla asi v deseti letech a musí říct, že láska na první pohled to nebyla. Každopádně jsem se k této sérii vrátila a naprosto mě to dostalo. Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Myslí, že ze světa, který se pohybuje vesmírem na zádech obrovské želvy nikdy neodejdu. A jsem za to ráda

Moje první byla “Dobrá znamení”. To byla láska na první přečtení. A pak přišel ten nejlegračnější svět v galaxii!
Mrakoplaš a Dvoukvítek se Zavazadlem v závěsu byli na začátek dokonalí.
Čarodějky mívají výborná místa, ale zas ta sympatické mi nejsou.
Hlídka, Knihovník, Vetinari, mágové, hrdinové, vrazi,trpaslíci, trolové a hlavně SMRŤ.
Už teď se těším jak si zas přečtu celou Zeměplochu, abych ji mohla objektivně***** hodnotit.
Velkým bonusem (byl) je neskutečně výborný překlad.

Příběhy Zeměplochy jsou naprosto fascinující a způsob myšlení jejich autora, ta neuvěřitelně hravá fantazie, ve které se schovávají i mnohdy smutné životní pravdy, to je něco, co se nedá zopakovat ani napodobit. Pánové Prachett a Kantůrek měli obrovský cit pro jazyk. Nutno říct, že tomuto světu budou chybět. Mně tedy určitě.

oba mí drazí přátelé, kluci a kamarádi, se kterými jsem měla to štěstí se poznat a setkat, (zejména s Honzíkem mockrát, ach jo. ) už jsou někde pěkně pohromadě. Pevně doufám. To už je let, co jsme se prvně sešli a teď jste mě předběhli oba. Těším se na vás. Esmé. Ta první česká. Gytě se taky stýská. Bude to trvat dlouho, než vydýcháme Honzův odchod, ač nebyl překvapivý.
5. 4. 2018 se 14 hodin ve Strašnicích, ve velké obřadní síni krematoria je rozloučení z Honzou Kantůrkem.
Na jeho parte je Motto/citát z Pratcheta: “Navzdory tomu, co se říká, Smrť není krutý – je jenom bezchybně dokonalý ve své profesi.”
Es

Kniha: Barva kouzel / The colour of magic – Terry Pratchett

Kniha: Barva kouzel / The colour of magic
Autor: Terry Pratchett

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


100% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2011
Počet stran: 425
Rozměr: 21 cm
Vydání: 1. vyd.
Spolupracovali: překlad Jan Kantůrek
Jazyk: anglicky
Vazba: vázaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 2011
ISBN: 978-80-7197-417-8
EAN: 9788071974178

Anglicko-české vydání první části humorné fantasy, ve které se za branami Ankh-Morporku setkají neschopný čaroděj Mrakoplaš a naivní turista Dvoukvítek s jeho neobvyklým Zavazadlem. Hrdina tam se svým kufrem přicestuje jako turista a dostane se pod ochranu neúspěšného a ustrašeného čaroděje Mrakopraše. Neuvěřitelná, nebezpečná i humorná dobrodružství této dvojice v zemi, kde se vyskytují nejůznější pohádkové a fantastické bytosti zaujme jak mládež, tak dospělé.

Úvodní příběh jedinečného cyklu Úžasná Zeměplocha, jehož autorem je Terry Pratchett, poprvé ve dvojjazyčném provedení. Ve vzdáleném, starobylém seskupení rozměrů, v astrální rovině, která původně vůbec nebyla určena k pohybu, se zachvěly a rozdělily spletené hvězdné mlhy. Pohleďme. Tam přichází želva, Velká A’Tuin, a pomalu se prodírá mezihvězdnými proudy, nemotorné končetiny obaleny jinovatkou zmrzlého vodíku a prastarý krunýř zbrázděný krátery po dopadu meteoritů. Oči velikosti moří, zakalené revmatismem a prachem rozpadlých asteroidů, upírá neochvějně k Osudu. (dvojjazyčné vydání)

Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett)

Barva kouzel je humoristická fantasy kniha Terryho Pratchetta, první ze série Zeměplocha. Byla napsána v roce 1983, do češtiny ji v roce 1993 přeložil Jan Kantůrek. Po dlouhou dobu byla jedinou knihou z hlavní série rozdělenou do kapitol. Každá kapitola je vlastně povídka, pokaždé se stejnými hrdiny. Myšlenka Barvy kouzel – to, že vše je vlastně jen hra bohů – je podobná tradičním stolním RPG hrám, kde hod kostkou ovlivňuje, co se hráčům stane.

Kniha Terry Pratchett: Barva kouzel

⛔ Zboží bylo prodáno, nyní nejde zakoupit 103000000048134

Tématicky podobné zboží

Upozorním vás, až bude zboží znovu v nabídce

Někdo byl rychlejší. Tenhle kousek už si ode mě bohužel nekoupíte. Ale nic není ztraceno. Můžete mi tu nechat svou e-mailovou adresu a jakmile se ke mě stejný produkt znovu dostane, pošlu Vám upozornění. Nebo si můžete vybrat z podobných produktů.

Kniha Barva kouzel (Terry Pratchett)

Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Rozumím

Zde se nacházíte: Heureka.cz » Vyhledávání Barva kouzel Pratchett

Zobrazuji 1 – 6 ze 6 produktů

Barva kouzel Úžasná Zeměplocha 1 Terry Pratchett

Hodnocení produktu: 97% (6 recenzí)

Barva kouzel je 1. díl ze Zeměplošského cyklu. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava.

Barva kouzel a Lehké fantastično Terry Pratchett

Hodnocení produktu: 96% (1 recenze)

Barva kouzel, Lehké fantastično. Jubilejní vydání prvních dvou knih z cyklu Úžasná Zeměplocha, v roce, kdy uplyne 25 let od prvního vydání v Anglii a 15 let od prvního vydání.

The colour od magic Barva kouzel

Hodnocení produktu: 99% (1 recenze)

Ve vzdáleném, starobylém seskupení rozměrů, v astrální rovině, která původně vůbec nebyla určena k pohybu, se zachvěly a rozdělily spletené hvězdné mlhy. Pohleďme. Tam.

Barva kouzel – Terry Pratchett

Hodnocení produktu: 0%

1. díl Zeměplošského cyklu, nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoliv jiné Galaxii.

Barva kouzel digipack DVD

Hodnocení produktu: 0%

Medium:DVD – Formát: DVD Žánr: Komedie / Fantasy Země: Velká Británie Rok: 2008 Délka: 98 min. Obraz: 16:9, barevný Zvuk: 5.1 český, 5.1 anglický Titulky: české Režie: Vadim.

Barva kouzel digipack DVD

Hodnocení produktu: 95%

Medium:DVD – Formát: DVD Žánr: Dobrodružný / Komedie / Rodinný Země: Velká Británie Rok: 2008 Délka: 98 min. Obraz: 16:9, barevný Zvuk: 5.1 český, 5.1 anglický Titulky: české.

Nalezli jsme také 43 odkazů na podobné produkty v dalších obchodech.

Zobrazuji 1 – 20 ze 43 produktů Další »

Barva kouzel – Terry Pratchett

Úžasná Zeměplocha č. 1. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čaroděje.

Terry Pratchett Zeměplocha Buch!

Popis:
Koumské údolí? To je to místo, kde trollové přepadli ze zálohy trpaslíky… nebo to snad ze zálohy přepadli trpaslíci trolly? Stalo se …

Leave a Reply