Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald)

Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald)

Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald)
  • Elérhető fájlok: Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald).pdf, Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald).epub, Kniha Co život dal a vzal (Betty MacDonald).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Co život dal a vzal

kniha od: Betty MacDonald

Autorka ve volném pokračování slavného románu Vejce a já vypráví o třech důležitých etapách svého života – o období nezaměstnanosti, o době, kterou prožila jako pacientka plicního sanatoria, a konečně o obtížném údobí, kdy pečovala o dospívající dcery a snažila se o literární kariéru. Náměty čerpá výhradně z vlastního ž ivota a s ironickým nadhledem líčí, co ji v něm potkalo dobrého či zlého. Optimismem, bezprostředností, upřímností a vírou v člověka a jeho schopnosti překračují její romány běžné hranice jak humoristické, tak i ženské četby. . celý text

Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno 1987 , Vyšehrad Orig. název

The Plague and I, Anybody Can Do Anything, Onions in the Stew , 1950

Komentáře (132)

Kniha Co život dal a vzal

miluju knihy s humorem i v ne zrovna jednoduchých životních situacích

Po přečtení Vejce a já jsem se vrhla na její volné pokračování.
První část Kdokoli může dělat cokoli vypráví o období hospodářské krize a nezaměstnanosti v třicátých letech. Starší sestra Mary je úplně skvělá. Pro Betty úplný dar z nebes. Betty, no chvílemi jsem měla pocit jestli nezapomněla hlavu na farmě, u slepic. (hlavně kapitola Účty!Účty!Účty!)
Druhá část Morová rána vypráví o tom jak měla tuberkulózu a léčila se v sanatoriu.
A třetí část Dusím se ve vlastní šťávě, ta se mi líbila nejvíc. Život na ostrově Vashon a puberta dcer.
Autorku přidávám do oblíbených

Opravdu zbožňuji sestru Betty Mary, to musel být bláznivý, krásný a šílený život po jejím boku

Krásná a vtipná kniha, ačkoliv částečně pojednává o velmi smutných věcech. Obdivuju Betty s jakým humorem se vypořádala s celou řadou nečekaných životních překážek, včetně té nejhorší v podobě TBC. Čteno opakovaně.

Jedna z nejkrásnějších a nejhladivějších knížek na chvíle, kdy člověku není úplně nejlíp. Takovej tak trošku Herriott v sukních – toho si máma vždycky brávala do nemocnice a já v dospělosti pochopila, proč. MacDonaldová je mu v něčem podobná. Nestihla toho sice napsat moc, ale jsou to krásné věci, a tahle je snad nejkrásnější. Krásně vzpomíná na život – a vůbec ne lehkej – ale s obdivuhodným optimismem, vděčností, humorem a beze stop zahořklosti. Takovejch lidí, co se na život dovedou dívat podobným způsobem, není moc. a když ještě něco napíšou, je to dar. Takže díky Vám a díky za Vás a vaše psaní, paní Betty.

To musela být žena.

Nádherná knížka! Jedna z nejhezčích, co jsem kdy četla. Vždycky mi zlepší náladu, nalije optimismus do žil, pobaví .

50x přečtena, stejně jako Vejce – lidskost, laskavost, humor, láska, optimismus, nezapomenutelně zapsána do dějin literatury.

Co život dal a vzal

Kniha ( pevná vazba )

  • Audiokniha ( CD/DVD ) 223 Kč s DPH Skladem

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Úsměvná vyprávění americké autorky Betty MacDonaldové si získala oblibu svou bezprostředností a upřímností. Pod titulem Co život dal a vzal vyšly tři její práce – Kdokoli může dělat cokoli, Morová rána, Dusím se ve vlastní šťávě – navazující na její neméně populární knížku Vejce a já. MacDonaldová čerpá náměty výhradně z vlastního života, popisuje, co ji potkalo dobrého i zlého. Znovu přivádí k životu nesčetné množství lidí, s nimiž se setkala třeba jen letmo, nebo ať už její osudy ovlivnili významněji. K nejsilnějším a nejvýraznějším částem trilogie patří díl Morová rána, kdy vypráví o svém pobytu v tuberkulózním sanatoriu. Ať už ji však potkává cokoli, nikdy se beznadějně nepropadá do sebelítosti a pesimismu, vždy hledí kupředu s nadějí a vírou, že se vše dobře skončí. A právě pro tuto schopnost přenášet na čtenáře svou nezdolnou víru v člověka, který se nevzdává a svou činorodostí, elánem a dobrou náladou za všech okolností dokáže překonat všechny překážky, sklidila Betty MacDonaldová tak nevídaný úspěch, který uplývající čas v nejmenším neoslabil.

Bestseller v knihy Dobrovský

31100. v e-shopu | 31334. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 15 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.5 z 5

5 z 5 hvězdiček Alena 25. dubna 2017

Kniha,kterou od puberty bezmezně miluji.Cokoli těžkého,co mne v životě potkalo -pomáhala mi překonat i tato knížka.Tak upřímně a s laskavým nadhledem je napsáno málo co.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Argo, 2009, 9788025702338

4 z 5 hvězdiček Kris 11. září 2017

Pro mě odpočinková kniha, pobavila jsem se, žádné složitosti, navíc si tam najdete i praktické rady do života 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 27

Kniha, Argo, 2009, 9788025702338

4 z 5 hvězdiček Veronika Vasková 6. září 2017

Pokračování Vejce a já . už se mi nezdálo tak humorné, ale i tak stojí za přečtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, Argo, 2018, 9788070217177

4 z 5 hvězdiček Nikola Matoušková 21. září 2017

Mám ráda knihy Betty McDonadlové 🙂 lehké a dobré čtení na večer. U knihy se pobavíte a zasmutníte. Líbí se mi, že jsou to příběhy z reálného života.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Argo, 2009, 9788025702338

3 z 5 hvězdiček ondaboss 5. září 2017

Není to špatný. Ovšem mě to příliš nedostalo. Tu pohodu jsem nějak necítil. Doba byla zlá. Je to jednoduše napsaný, to jo, ale tím to končí. Takový popisek doby. Nebo spíše receptář té doby.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Argo, 2009, 9788025702338

5 z 5 hvězdiček Zuzana Slezakova 26. září 2017

Jedná se o svazek tří knih. Nejvíc se mi líbila prostřední – Morová rána, ve které se dozvíme, jak Betty bojovala s tuberkulózou v sanatoriu Borovice.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Argo, 2018, 9788070217177

5 z 5 hvězdiček Hana Kristínová 26. února 2019

Patří k mým nejmilejším. Krásná, vtipně psaná kniha o denodenním životě prosté české dívky následně ženy. Tuto autorku mám velmi ráda.

Co život dal a vzal

Úsměvná vyprávění americké autorky Betty MacDonaldové si získala oblibu svou bezprostředností a upřímností. Pod titulem Co život dal a vzal vyšly tři její práce – Kdokoli může dělat cokoli, Morová rána, Dusím se ve vlastní šťávě.

Bežná cena Bežne 18,71 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Vydavateľstvo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

Betty MacDonald: Co život dal a vzal

⛔ Zboží bylo prodáno, nyní nejde zakoupit 103000000197798

Tématicky podobné zboží

Upozorním vás, až bude zboží znovu v nabídce

Někdo byl rychlejší. Tenhle kousek už si ode mě bohužel nekoupíte. Ale nic není ztraceno. Můžete mi tu nechat svou e-mailovou adresu a jakmile se ke mě stejný produkt znovu dostane, pošlu Vám upozornění. Nebo si můžete vybrat z podobných produktů.

Obecný popis zboží

Cena dopravy

Fotogalerie

Dotaz k produktu

Betty MacDonald: Co život dal a vzal

Obsahuje: Kdokoli může dělat cokoli – – Morová rána – – Dusím se ve vlastní šťávě Autorka ve volném pokračování slavného románu Vejce a já vypráví o třech důležitých etapách svého života – o období nezaměstnanosti, o době, kterou prožila jako pacientka plicního sanatoria, a konečně o obtížném údobí, kdy pečovala o dospívající dcery a snažila se o literární kariéru. Náměty čerpá výhradně z vlastního života a s ironickým nadhledem líčí, co ji v něm potkalo dobrého či zlého. Optimismem, bezprostředností, upřímností a vírou v člověka a jeho schopnosti překračují její romány běžné hranice jak humoristické, tak i ženské četby.

  • Jazyk: český
  • Žánr: světová literatura, životopis

Je Betty MacDonald váš oblíbený autor?

Podívejte se také na další díla autora Betty MacDonald, které mám skladem.

Tento produkt není skladem. Následující fotografie jsou pouze obecného charakteru a nevztahují se na žádnou konkrétní položku.

Kniha Co život dal a vzal Betty MacDonaldová

⛔ Zboží bylo prodáno, nyní nejde zakoupit 103000000090727

Tématicky podobné zboží

Upozorním vás, až bude zboží znovu v nabídce

Někdo byl rychlejší. Tenhle kousek už si ode mě bohužel nekoupíte. Ale nic není ztraceno. Můžete mi tu nechat svou e-mailovou adresu a jakmile se ke mě stejný produkt znovu dostane, pošlu Vám upozornění. Nebo si můžete vybrat z podobných produktů.

Co život dal a vzal Betty MacDonaldová

MacDonaldová čerpá náměty výhradně z vlastního života, popisuje, co ji potkalo dobrého i zlého. Znovu přivádí k životu nesčetné množství lidí, s nimiž se setkala třeba jen letmo, celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Co život dal a vzal Betty MacDonaldová již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Zlodějka knih – Markus Zusak

Zakletý v čase

Muž bez vlastností – Robert Musil

Divocí detektivové

Co život dal a vzal Betty MacDonaldová – Specifikace

Betty MacDonaldová

beletrie

Argo

696

2009

MacDonaldová čerpá náměty výhradně z vlastního života, popisuje, co ji potkalo dobrého i zlého. Znovu přivádí k životu nesčetné množství lidí, s nimiž se setkala třeba jen letmo, nebo ať už její osudy ovlivnili významněji. K nejsilnějším a nejvýraznějším částem trilogie patří díl Morová rána, kdy vypráví o svém pobytu v tuberkulózním sanatoriu. .

Co život dal a vzal

Úsměvná vyprávění americké autorky Betty MacDonaldové si získala oblibu svou bezprostředností a upřímností. Pod titulem Co život dal a vzal vyšly tři její práce – Kdokoli může dělat cokoli, Morová rána, Dusím se ve vlastní šťávě.

Bežná cena Bežne 18,71 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Vydavateľstvo

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Autor – MacDonaldová – Betty MacDonaldová

BETTY MacDONALDOVÁ

Americká spisovatelka Betty MacDonaldová se narodila 26. března 1908 v Coloradu, v městečku Boulder.

Její otec byl důlním inženýrem, proto se rodina často stěhovala.

Betty MacDonaldová byla z početné rodiny, měla ještě čtyři sestry a bratra. O svých sourozencích také často píše ve svých knihách. Také její starší sestra Mary Bardová napsala několik románů ze života.

Betty byla dvakrát vdaná, z prvního manželství měla dvě dcery. Napsala čtyři veselé romány pro dospělé a čtyři knížky pro děti. Její kniha Vejce a já si získala srdce čtenářů hned po prvním vydání v roce 1945. Dva roky nato vyšla česky a od té doby se každé další vydání setkává s mimořádným zájmem a přízní.

MacDonaldová čerpá náměty pro svá díla výhradně z vlastního života. Přivádí k životu nesčetné množství lidí, s nimiž se setkala třeba jen krátce, nebo ať už její osudy ovlinili významněji.

Ať už Betty MacDonaldovou potkává cokoli, nikdy nepropadá beznadějně do sebelítosti. Vždy žije s vírou a nadějí, že vše dobře skončí. Právě pro tuto schopnost přenášet svou nezdolnou víru v člověka, který se nevzdává a dokáže překonat všechny překážky, sklidila MacDonaldová tak nevídaný úspěch, který trvá až do dnešní doby.

Betty MacDonaldová zemřela 7. února 1958 v městě Saettle ve státě Washington.

Betty MacDonaldová – úspěchy na poli literárních cen

Nominace: Cena Český Bestseller – 2015 – Audioknihy – Co život dal a vzal
Vítězství: Kniha mého srdce (TOP12) – 2009 – Cena o nejoblíbenější knihu českého čtenáře (8) – Co život dal a vzal

Co život dal (a vzal).

Co život dal a vzal od Betty MacDonald

Co život dal a vzal od Betty MacDonald. Obsahuje: Kdokoli může dělat cokoli – – Morová rána – – Dusím se ve vlastní šťávě Autorka ve volném pokračování slavného románu Vejce a já vypráví o třech důležitých etapách svého života – o období nezaměstnanosti, o době, kterou prožila jako pacientka plicního sanatoria, a konečně o obtížném údobí, kdy pečova. Vydáno 1972. Stran 617. Dobrý stav. Bez přebalu.

Antikvariát AANET (Borotice u Znojma)

Co život dal / a vzal /

Práce, Vazba: plátěná. Stav: dobrý stav knihy, desky ušpiněny, vazba lehce rozvolněna; obálka zašlí, na okrajích mírně odřená, na jednom místěnatržená.

Antiqariat Radhošť (Praha 3)

Co život dal /a vzal/

Rok: 1972, Vydavatel: Práce, Praha, Edice: ERB, Obálka, vazba a grafická úprava: Milan Hegar, 13,5 x 20,5 cm, 617 stran, plátěná vazba s obálkou, přebal se stopami používání,

Antikvariát Bastion (Tábor)

Co život dal (a vzal)

Práce, Praha 1972, 1. vyd.
Vazba: původní vazba s obálkou 8°
Stav: velmi dobrý

Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB)

Betty Mac Donaldová -Co život dal /a vzal/

Vydavatelství, nakladatelství: Práce 1972 ? Počet stran: 618 ? Stav: Dobrý stav. Mírně natržený obal v krajích ? Ilustrace, přílohy: – ? klíčová slova, poznámky: -Erb bílá řada

Antikvariát Trutnov (Trutnov)

Co život dal / a vzal /

Práce, Vazba: plátěná. Stav: velmi dobrý stav knihy, na předsázce na rohu hnědý flíček, roh listů začerněn, obálka na okrajích natržená.

Antiqariat Radhošť (Praha 3)

Co život dal a vzal

Práce, Praha 1972
Vazba: původní, pevná s obálkou
Stav: dobrý, lehce opotřebovaná obálka

Antikvariát Fryč (Liberec)

Co život dal a vzal

Práce 1972
Vazba: tvrdá s přebalem
Stav: dobrý – velmi pěkný
poškozený přebalů

Co život dal a vzal

Pevná vazba, 624 stran.

Antikvariát Opava (Opava)

Co život dal a vzal

Pevná vazba, 622 stran.

Antikvariát Opava (Opava)

Betty MacDonald Co život dal a vzal

Betty MacDonald Co život dal a vzal Autorka ve volném pokračování slavného románu Vejce a já vypráví o třech důležitých etapách svého života – o období nezaměstnanosti, o době, kterou prožila jako pacientka plicního sanatoria, a konečně o obtížném údobí, kdy pečovala o dospívající dcery a snažila se o literární kariéru. Náměty čerpá výhradně z vlastního života a s ironickým nadhledem líčí, co ji v něm potkalo dobrého či zlého. Optimismem, bezprostředností, upřímností a vírou v člověka a jeho schopnosti .

Co život dal a vzal – Betty MacDonaldová

Knihu Co život dal a vzal (Betty MacDonaldová) si môžete pohodlne objednať na iPark.sk Nakupujte v spoľahlivom internetovom kníhkupectve iPark.sk. celá špecifikácia

Najlacnejšie ponuky Co život dal a vzal – Betty MacDonaldová

Cieľom Heureky je čo najviac vám uľahčiť nakupovanie a poradiť s výberom toho správneho obchodu. V tomto boxe nájdete iba tie obchody, v ktorých sa nemusíte báť nakupovať, pretože:

  • sú overené a kvalitné,
  • zákazníci s nimi nemajú problémy,
  • ponúkajú produkt za výhodnú cenu alebo majú produkt ihneď k dispozícii.

V prípade, že vyššie uvedené podmienky spĺňa viac obchodov zároveň, vyberieme až štyri obchody systémom PPC biddingu.

Užite si nakupovanie a nespoliehajte vždy iba na najnižšiu cenu.

Tento nákup garantujeme.

Nákupom cez náš Košík získate tiež našu záruku vrátenia peňazí, ak nákup neprebehne tak, ako má.

Všetko o Garancii nákupu nájdete tu.

Co život dal a vzal (Betty MacDonaldová) – ukázka

Popis:
Autobiografická vyprávění o tom, že s humorem a optimismem lze přežít prakticky cokoli.

Účinkují: Martina Hudečková, Taťjana …

Leave a Reply