Kniha Cynik (Jiří Kulhánek)

Kniha Cynik (Jiří Kulhánek)

Kniha Cynik (Jiří Kulhánek) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Cynik (Jiří Kulhánek)
  • Elérhető fájlok: Kniha Cynik (Jiří Kulhánek).pdf, Kniha Cynik (Jiří Kulhánek).epub, Kniha Cynik (Jiří Kulhánek).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

LEGIE – databáze knih Fantasy a Sci-Fi

Jiří Kulhánek

odkazy: 16x [info], 3x [web], 4x [diskuzní klub], 3x [rozhovor]

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé

@Fox[136]: To ja bych si mile rad neco noveho od Mistra precetl, tak spatne jako posledni kniha to byt prece nemuze 🙂

[137] genocYde 19.10.2017 13:47

2 roky a nic. nikde žádný drb či novinka, ni šproch? :/

[135] genocYde 20.07.2017 10:17

Chtělo by to se zeptat nakladatele. Ten posledně hodil špek, na který jsme se chytli…

[133] Adolfik 03.09.2014 16:52

@Honzeecheck[130]: Řekl bych že ze Z. Raula.

[131] Lucc 25.07.2014 17:42

informacni embargo ohledne nove knihy? bude nova kniha? co na to Jan Tleskac?

[129] genocYde 24.07.2014 12:31

@louza[123]: A pokud ses dostal dál než za druhou stránku už víš, že tenhle tvůj komentář byl úplně zcestný a zbytečný.

[127] Thorar 24.11.2011 07:40

Teda taky jsem na to zíral a myslel že jde o vtip… Takže všichni sebou Cestu krve a dotazy typu kdy napíše třetí díl 🙂

[125] veere 14.11.2011 21:43

@Levit[122]: No tak to tě Vyhlídka, asi trochu překvapí. Protože už na druhé stránce hrdina prozrazuje, detaily ze svého dosavadního života :

Švédové zase začali prznit mou sestru. Už se těším až vyrostu, abych taky mohl prznit svou sestru.

O normální život tedy tentokrát nejde. Zdá se, že Kulhánek nám nějak Kopřivovatí. Navíc ten začátek je čistá fantasy. Jsem celkem dost zvědavý co se z toho vyvine… Pevně věřím, že to Jiří tentokrát uzavře nějak normálně a nechá ty jeho ujeté nic neříkající konce v šuplíku.

[123] louza 24.10.2011 15:32

To vám zase jednou byla jízda. po dočtení sem zjistil, že čím víc hlavnímu hrdinovi ubývalo tělo, přímou úměrou narustalo jeho šílenství.. a že epický konec vlastně nebyl konec.

Lepšie ako Dobrák, ale stále to má rezervy. Pribudli postavy, záporáci a hneď je kniha o niečom. Keby sa riadne preškrtala jednotka a spojila s mierne vykrátenou dvojkou, tak by sme tu mali veľdielo na úrovni Vládcov strachu. Vo svojej dobe mohla byť séria Cesta Krve veľký kult, ale z dnešnej perspektívy kvalitatívne "pokulháva".

I pro mne to bylo zjevení.Pak ještě Noční klub.Potom vše,co napsal,šlo do kytek.Dobře,že už nepíše.

Hutnější pokračování prvního dílu. Opravdu "kulervoucí". Nad fantazií autora mi klesla čelist. Místy přitažené za vlasy, ale v rámci příběhu OK (hledání vozidla v poušti. ) Nové zvraty, mnohonásobně větší počet vystřelených projektilů, ještě cyničtější humor (musíme se držet názvu, že), amputace vlastního chodidla, . atd. Pozor, kdo z vás se štítí pavouků, varuji, je jich tam plno a z hodně těžko představitelné perspektivy. Přesto mohu jen doporučit. Ne nadarmo se stal Kulhánek králem žánru.
A nejlepší prvek v závěru byl Drobek.

2018/44
Super pokračování, o dost lepší než první díl. V půlce se to úžasně rozjede a to je pro mě v celé sérii jakýsi zlom, kdy hlavní hrdina opravdu (konečně) přestává být ten Dobrák. Na to čekám celou dobu! Sice se ještě furt cestuje sem a tam, ale jak zmiňuje v komentářích někdo přede mnou: Kulhánek přepnul na FORSÁŽ – to je svatá pravda.

Velice čtivé, jak je na Kulhánka zvykem, leč místy repetitivní. Celkově pak spíše lepší průměr.

Oproti prvnímu dílu chybí zejména hutná atmosféra konce světa. Až na výjimky vyprchala i chemie, které skvěla fungovala v dialozích mezi Maxmilianem a "Tím druhým".

Bohuzel ubylo much 😀

tak toto už bolo stále na jedno kopyto, a keď som v polovici zistil že to ma ešte tretiu časť a tú dokonca napísal niekto iný, stratil som všetky ilúzie o hlbokej pointe .

LEGIE – databáze knih Fantasy a Sci-Fi

Jiří Kulhánek

odkazy: 16x [info], 3x [web], 4x [diskuzní klub], 3x [rozhovor]

Jiří Kulhánek je v současné době nejprodávanější, nejčtenější a nejtajuplnější český autor sci-fi. Nerad poskytuje rozhovory, a když, tak neodpovídá zrovna konkrétně. Jeho život je proto zahalen mlhou tak hustou, že by se dala nejen krájet, ale i nakládat do zavařovaček. Příliš o něm neví ani jeho nejbližší přátelé a že jich mnoho nemá. JK je totiž introvert a záhadný muž, který se víc než s kýmkoliv jiným přátelí se Samotou.

Ještě jako začínajícího autora se jej občas podařilo jeho nakladateli Egonu Čiernému dotáhnout na cony nebo autogramiády. Po dramatickém zážitku, kdy jej neodbytný fanoušek žádal o podpis na toaletě v průběhu vykonávání malé potřeby, se však autor rozhodl, že jakákoliv další setkání s kýmkoliv nemá zapotřebí. Jednou za čas tak dokonce mění i svůj e-mail, a to v okamžiku, kdy už jej má více než pět lidí. Nejenže nevlastní mobilní telefon, ale ani pevnou linku. Jediné spojení s ním tak lze uskutečnit pouze přes stále měněnou elektronickou schránku. K uzoufání rovněž nesnáší debatovat s kýmkoliv o svých knihách, nemá rád komunisty, politickou korektnost a otázku, kdy dopíše Cestu krve. Naopak má rád vyjížďky na motorce, béčkové filmy, dobré knihy všech kategorií, staré Japonsko, tequilu, tortily a bylinkový čaj. Jeho českými literárními vzory jsou podle autorova vlastního vyjádření Jaroslav Velinský, zvláště pak první tři příběhy novináře-dobrodruha Christyho Bigse a Jiří Walker Procházka a jeho dva romány o Kenu Woodovi.

Do české fantastiky vstoupil JK v roce 1994, když v dubnové Ikarii publikoval povídku Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta, která se později stala základem pro čtyřsvazkové Divoké a zlé (1999–2000). Krátce nato mu vyšla povídková sbírka To je přece nesmysl (1994), ale skutečným průlomem a knihou, která z něj udělala hvězdu českého fantastického nebe, byla jeho románová prvotina Vládci strachu. Ta vyšla v roce 1995 a znamenala průlom nejen pro něj samotného, ale i pro další české autory, kteří do té doby u čtenářů na plné čáře prohrávali s těmi zahraničními. Nakladatelé totiž zjistili, že i tuzemský spisovatel dokáže prodat tisíce výtisků a vzbudit mimořádný ohlas.

Čtenářsky nejlépe hodnocenými Kulhánkovými knihami jsou Noční klub I a II (2002–2003; první svazek nedávno vyšel díky snaze Egona Čierneho v USA), Cesta krve I a II (1996–1997) a již zmínění Vládci strachu. Zatím nejrozporuplněji přijatým titulem (přesto komerčně velmi úspěšným) se stal dosud poslední román Stroncium (2006).

Cynik

(Cesta krve #2)

Get A Copy

Friend Reviews

Reader Q&A

Be the first to ask a question about Cynik

Lists with This Book

Community Reviews

I have read the book of Jiri Kulhanek, The bloody way, mainly because I needed a break from the Jo Nesbo series, with his anti-hero. The book has great start, almost amazing. I enjoyed the jokes of the author, his hero and the book had great pace in the beginning. I liked the hero and he seemed to be quite believable, at least in the first half of the first book.

Since that the book started to deteriorate a bit. It changed the genre from the funny post-apocalyptic scifi to something like not so I have read the book of Jiri Kulhanek, The bloody way, mainly because I needed a break from the Jo Nesbo series, with his anti-hero. The book has great start, almost amazing. I enjoyed the jokes of the author, his hero and the book had great pace in the beginning. I liked the hero and he seemed to be quite believable, at least in the first half of the first book.

Since that the book started to deteriorate a bit. It changed the genre from the funny post-apocalyptic scifi to something like not so much intelligent, less funny action-survival-horror-slash. And the second volume continued in this trend. Still I have to say I have enjoyed it quite much.

The main hero can not be killed, the things he has survived could not have been survived, but still he did,… And the book with a promising start was changed into weaker junk book. Still, quite nice relaxing book for those who do not mind gallons of blood, some brains flying around and hundreds, thousands of empty case cartridges.

I have read the third, unofficial and not authorized third volume, not written by Kulhánek – and honestly, the new author has continued in the style so well, I would not be able to recognize the author change. Honestly, the books have needed some ending and they got it by this third volume, so I am satisfied now.

In case you look for high quality books, reduce the valuation by 50-60 percent. . more

Hodnotím zároveň s prvním dílem:

Je to sice Kulhánek, ale přijde mi, že třeba Noční klub je daleko víc založený na charakterech, ať už přátelských, nebo nepřátelských, a rozhodně mu to svědčí víc, než tady. Zde se kromě druhé poloviny druhého dílu prakticky s živáčkem nesetkáme – a samotný hrdina, ač sympaťák, na udržení pozornosti nestačí. Celou knihou se opakuje schéma vyzbrojím se – dostanu na držku – léčím si rány. U dvacátého popisu, jak si Maxmilián píchá triádu a ovazuje ohořelou držku už Hodnotím zároveň s prvním dílem:

Je to sice Kulhánek, ale přijde mi, že třeba Noční klub je daleko víc založený na charakterech, ať už přátelských, nebo nepřátelských, a rozhodně mu to svědčí víc, než tady. Zde se kromě druhé poloviny druhého dílu prakticky s živáčkem nesetkáme – a samotný hrdina, ač sympaťák, na udržení pozornosti nestačí. Celou knihou se opakuje schéma vyzbrojím se – dostanu na držku – léčím si rány. U dvacátého popisu, jak si Maxmilián píchá triádu a ovazuje ohořelou držku už jsem trochu nevnímal, stejně jako u dokola se opakujících, stále stejných střetů – vzpomněl jsem si na Žambochova Baklyho, kde je té akce taky někdy "až příliš". Jasně, je to Kulhánek, akce tu musí být – jen by měla rozhodně být proložena i něčím jiným. . more

Jiшн Kulhбnek – Noиnн klub

Jiшн Kulhбnek je fenomйn. Kdyby nмkdy zaklбdal klub, pravdмpodobnм by ho pojmenoval jako Ligu nбhradnнch konиetin nebo Klub lйtajнcнch mozkщ – kdo znб jeho ostatnн dнla, pochopн. Jako ћбnr jsem musela zvolit sci-fi, ale pшesnмjљн by bylo шнci, ћe tvoшн ve stylu zvanйm kyberpunk. Zkusнm ho lehce charakterizovat – kyberpunk se odehrбvб v pшнtomnosti nebo velmi blнzkй budoucnosti. Klade zvlбљtnн dщraz na poинtaиe, zbranм a techniku vљeho druhu. Vyznaиuje se jistou rezervovanostн v oblasti kladnэch citщ. Hrdinovй jsou vмtљinou na okraji spoleиnosti.
Kulhбnek se nбm pшedstavil jiћ pшed nмkolika lety knihou Vlбdci strachu. okamћitм si naљel svй oblнbence, protoћe v tйto knize se jako jeden z prvnнch odvбћil prezentovat upнry jako kladnй hrdiny pronбsledovanй zlou spoleиnostн. Navнc mistrnм nabнdl mnoho detailщ z upншнho ћivota a samozшejmм akci, akci, akci. V podobnйm stylu pokraиoval knihou Cesta krve – Dobrбk a Cynik, kde nбm pшedstavil schizofrennнho hrdinu v nezniиitelnйm stroji. Nбsledovali Divocн a zlн, kde zaиal lehce koketovat s Mesiбљem, ovљem ponмkud hrubљнho raћenн, a vykrystalizoval Noиnнm klubem, v nмmћ smнchal vљechno, co aћ doposud vymyslel. Mбme tam, upнry, supertajnй organizace, Lovce, schizofrenii, zbranм, meиe, mazlниka i ћeny. Do toho hrdinu, kterэ se vћdy musн liљit, a to vљe v atraktivnнm obalu tajemnй Prahy a okolн.
Narozdнl od ostatnнch dмl nechal Kulhбnek naћivu alespoт nмkolik postav, aby je mohl trochu charakterizovat. Dнky tomu je pшнbмh vнce prokreslenэ a napнnavэ. Vљechny postavy jsou natolik chytrй, krбsnй, zajнmavй nebo cynickй, ћe si okamћitм zнskajн nбљ obdiv.Takй zбpornй charaktery jsou velice svмћн a zajнmavй, pan Wries a Van Vren mi trochu pшipomнnajн postavy z Nikdykde – Croupa a Vandemara. Obм dvojice majн zajнmavб hesla – odstraтovбnн pшebyteиnэch ъdщ a preventivnн stomatologie.
Zaибtek Noиnнho klubu je trochu drsnмjљн – seznбmнme se s Noиnнm klubem, supertajnou organizacн, kterб trestб bestiбlnн zloиiny v Иeskй republice. Sotva si jeho иlenovй zaиnou zнskбvat naљe sympatie, Kulhбnek je tйmмш vљechny nechб povraћdit. Potй sledujeme osudy jednoho z pшeћivљнch, Tobiбљe – stal se z nмho upнr a jede na celoћivotnн exkurzi do Jihoинnskйho moшe. Z knih je docela patrnй, ћe autor musн bэt fanouљkem meищ a bojovйho umмnн, o krбsnэch ћenбch ani nemluvм. Mнsty majн tyto ћeny aћ hyperbolickй schopnosti, kterй upнrstvнm jeљtм narostou – viz Mazlнk, ale to mu rбdi odpustнme. Nejvнce nбs potмљн, ћe hrdinovй jsou Иeљi ( alespoт nмkteшн), ћe pшнbмh se odehrбvб takй ибsteиnм u nбs a ћe autor toho skvмlйho pшнbмhu je takй Иech. Na druhйm mнstм si pak pшijdou na svй sadistй, cynici a lidй, kterй prostм vљechno zajнmб. Takћe se dozvнme, jak se mobilnнm telefonem upravuje kontaktnн иoиka – pochopitelnм, ћe nevratnм, jak kluzkб je chodba, zdobн-li ji mozky protivnнkщ, jak vypadб pravэ nindћa a takй, kdeћe je Noиnн klub. Jen se proboha neptejte, jestli upншi opravdu existujн.
Noиnн klub je velice podaшenй dнlko, Kulhбnkovo nejlepљн, ale zбkonitм musн vzbuzovat takй obavy. V tйto knize se naprosto dokonale vykradl. Dalљн kniha tedy bude buп naprostэ brak bez sebemenљн inovace,nebo nмco ъplnм novйho. Modlнm se za to druhй, protoћe ani mistr si nemщћe dovolit stejnй schйma napoиtvrtй.

Иlбnek napsala Dooren || Bшezen 2004

Kniћnн recenze publikovanб na Иtenбшi – www.ctenar.net – dne 18.03.2004, autor : Dooren

Иlбnek ohodnocen 87 иtenбшi :

diskuze – okomentujte tento иlбnek, иi tuto knihu

LEGIE – databáze knih Fantasy a Sci-Fi

Jiří Kulhánek

odkazy: 16x [info], 3x [web], 4x [diskuzní klub], 3x [rozhovor]

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé

@Fox[136]: To ja bych si mile rad neco noveho od Mistra precetl, tak spatne jako posledni kniha to byt prece nemuze 🙂

[137] genocYde 19.10.2017 13:47

2 roky a nic. nikde žádný drb či novinka, ni šproch? :/

[135] genocYde 20.07.2017 10:17

Chtělo by to se zeptat nakladatele. Ten posledně hodil špek, na který jsme se chytli…

[133] Adolfik 03.09.2014 16:52

@Honzeecheck[130]: Řekl bych že ze Z. Raula.

[131] Lucc 25.07.2014 17:42

informacni embargo ohledne nove knihy? bude nova kniha? co na to Jan Tleskac?

[129] genocYde 24.07.2014 12:31

@louza[123]: A pokud ses dostal dál než za druhou stránku už víš, že tenhle tvůj komentář byl úplně zcestný a zbytečný.

[127] Thorar 24.11.2011 07:40

Teda taky jsem na to zíral a myslel že jde o vtip… Takže všichni sebou Cestu krve a dotazy typu kdy napíše třetí díl 🙂

[125] veere 14.11.2011 21:43

@Levit[122]: No tak to tě Vyhlídka, asi trochu překvapí. Protože už na druhé stránce hrdina prozrazuje, detaily ze svého dosavadního života :

Švédové zase začali prznit mou sestru. Už se těším až vyrostu, abych taky mohl prznit svou sestru.

O normální život tedy tentokrát nejde. Zdá se, že Kulhánek nám nějak Kopřivovatí. Navíc ten začátek je čistá fantasy. Jsem celkem dost zvědavý co se z toho vyvine… Pevně věřím, že to Jiří tentokrát uzavře nějak normálně a nechá ty jeho ujeté nic neříkající konce v šuplíku.

[123] louza 24.10.2011 15:32

Popis:
Nemusela jsem nic předstírat. Někdy jsem chtěla vypadnout z role a zeptat se třeba na odbory, ale opravdu jsem se bála.

“>

Leave a Reply