Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett)

Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett)

Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett)
  • Elérhető fájlok: Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett).pdf, Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett).epub, Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Černobílý svět

kniha od: Kathryn Stockett

Silné téma, které samo o sobě vypovídá o tom jak jsou lidé vlastně pořád myšlenkami v době temna, děsivé je hlavně to, že celá tahle schizofrenní honba na tuto rasu na plné obrátky běžela ještě v minulém století a nedělám si iluze předsudky tam určitě vládnou ještě dnes.

dlouho jsem se na ni chystala, nyní jsem ji dopřála a vzala s sebou na výlet do Prahy..ve vlaku cestou z Ostravy a do Ostravy zdárně přečetla. a hvíle ve společnosti slečny Skeeter si náležitě užila. kniha se možná trochu vleče, asi jako to horké léto v Mississippi. ale její poselství je ostré, naléhavé a hluboké. ukazuje rasovou segregaci na jihu USA..nahlíží do duší černých hosppodyň..které ukrývají často velmi protichůdé pocity. vynořující se denně z nuzných poměrů, často unikající od domácího násilí, aby si poslechli a vytrpěli svoje za dobře odvedenou práci.
Pohled trochu jiný, než ukázala slečna Scarlett a její pěstounka od Margaret Mitchellové.
Skeeter poslechne hlas svého srdce a nebojí se jít s kůží na trh. drsná situace, kdy se proti ní obrátí díky jejím “viditelným” aktivitám skoro celé městečko, její kamarádky, ba přichází i o snoubence ..a to městečko neví, že píše knihu. zase vidět, jak jeden čověk dokáže strhnout většinu. A jak je důležité v kritických momentech necouvnout, i když mě skupina slepiček vyštípe z klubu, z dívčí ligy, z redakce pochybného plátku. Skeeter se povedla 🙂
a moc se mi líbila taky postava Celie Footové – “bílé spodiny” – kerá se zoufale snaží zapadnou do snobského prostředí..a která díky svému původu kašle na hranice. Protože ty si tvoříme jen ve vlastní hlavě.

autorka vycházela z vlastní zkušenosti. a i kdyyž se snažila, kdoví, jak špatné/možná trochu lepší to vlastně tehdy bylo, a c všechno musely hospopdyně zežvíkat (krásně ukázáno na postavě hubaté Minny – a to kolikrát ještě držela jazyk za zuby..)

knížka nutící k zamyšlení. místy dojemná, místy tvrdá. ukazující nám, jak by některé věci neměly být..kdo z nás je tady proto, aby se povyšoval ??
Doporučuji !

“Jsem vzteky bez sebe tak, že se třesu. Vyběhnu do schodů a ohromeně se svalím k psacímu stroji. Nechápu, jak mohl matka vhodit někoho, kdo jí prokázal tu největší službu, vychoval její děti, naučil mě laskavosti, sebeúctě. Zírám na svůj pokoj s růžovou tapetou, závěsy s poutky, zažloutlými fotkami, které tak dobře znám, že mi už téměř nestojí za pohled. Constantine pro naší rodinu pracovala devětadvacet let..”

Bohužel jsem nejdříve viděla film.. ale ani tento fakt mi knihu nepokazil. Knihu jsem přečetla jedním dechem a před očima se mi přitom promítal celý Jackson i se svými obyvateli a já si připadala, jako bych to všechno tak trochu prožívala společně s nimi.

Když opominu plno překlepů (na 400 stran až příliš), tak nevím proč jsou všichni touto knihou tak nadšení. Je roztahaná (mohla být poloviční), s divnými zápletkami (pěkný termín v recenzi – přitažené za vlasy) a příliš pozornosti popisu prostředí/věcí než postavám. Kniha je o předsudcích rasismu, ale….

Rozdělování kapitol na Aibileen, Minny nebo Skeeter bylo zbytečné a můj dojem je, že to autorka použila, aby čtenář vůbec poznal koho právě v ději sleduje, místo aby lépe propracovala charaktery. Co vykreslila nejlépe je role hospodyně. K tomu dodáno černá hospodyně. Pokud nějaké + body pak za Aibileen. Ta se jak charakterem, činy, tak vývojem smýšlení jeví jako nejpřesvědčivější postava. Např. její empatie s bílými dětmi, které vychovává dle svědomí ne barvy, ale přitom odchází do jiné rodiny, kde budou děti jen do určitého věku.…

Těžko posoudit jak se změnil pohled Američanů z 60.let 20.století, nejen v Mississippi, na otroctví / rasismus, resp. pohled černých na bílé, a opačně. USA měli nedávno v čele své země černého prezidenta, ale dnes mají někoho kdo buduje nejednu zeď…..

A kdo tady u nás, nejen v Evropě, hrdě tvrdí, že nesnáší rasisty, by se měl zamyslet př. kdo dělá jakou práci. Možná ne v našich domech, ale „jen“ v nemocnicích, službách. Opravdu jsme z obliga rasismu? Co třeba volba prezidenta, jemuž stačila jedna populistická informace o tisících utečenců, kteří zaplaví naši zemi (kdo si rozumně řekl – co by tady hledali za štěstí?)

Za mne – přečíst ano, ale zážitek minimální.
Výhledově zkusím Jako zabít ptáčka od Harper Lee, i když Pulitzer mne odrazuje:o))

Trochu me zklamal mirne nedotazeny konec, ale jinak super 🙂

Úžasná kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Byla první tohoto žánru, kterou jsem četla. Velmi oceňuji, že jsem si při čtení mohla rozšířit obzory.

Nejkrásnější kniha, kterou jsem letos četla. Silný příběh, úžasně vykreslené postavy a hlavně ten pocit, který to ve vás zanechá, především to, že je těžké uvěřit, že něco až tak absurdně nespravedlivého bylo možné před pouhými 50 lety. Otroctví sice tou dobou bylo už dávno zrušeno, ale bohužel i dlouho potom to bylo skoro stejné, ačkoli oficiálně černoši nebyli otroci, ale hospodyně, kuchařky, zahradníci apod. Jenže s úplně jinými pravidly a přístupem než by měli bílí zaměstnanci. Svým způsobem mi ale bylo líto i bílých slečinek. jaké měly prázdné životy, jak neměly čas na vlastní děti, protože se přece věnovaly dobročinnosti a různým spolkům a tak je nechávaly vychovávat svým opovrhovaným personálem. nutno dodat, že ale ani bílé ženy to ještě tehdy neměly jednoduché. V blízké budoucnosti se však už vynořují kontury prvních hippies a kromě nich také naděje, že tahle absurdní a pro nás už skoro nepochopitelná pravidla, chování a přístup se změní. Problém lidstva je ale v tom, že má krátkou paměť a že všude na světě existují lidé, kteří s nostalgií vzpomínají na “staré dobré” pořádky, ať už je to segregace etnických menšin, náboženských menšin, různé formy totality apod. Proto bych tuto knihu dala přečíst všem, někteří by se možná díky ní mohli zamyslet.

Úžasná kniha, moc mě nadchla. Popisuje osudy černochů a bělochů v šedesátých letech na americkém jihu. Knížka je mnohem lepší než film a hlavně vezme za srdce.

Stockett, Kathryn
Černobílý svět

Černobílý svět
Kathryn Stockettová: Černobílý svět. Přel. Jana Kordíková, Knižní klub, Praha, 2011, 408 s.

„Je rok 1963. Říkají tomu kosmický věk. Člověk obletěl zemi v raketě. Vynalezli pilulku, aby vdané ženy nemusely otěhotnět. Plechovku piva otevřete jedním prstem, už k tomu nepotřebujete otvírák. Ale v domě mých rodičů je vedro, jako by se psal rok 1899, kdy ho můj pradědeček postavil,“ říká paní Skeeter, jedna ze tří vypravěček románové prvotiny americké autorky Kathryn Stockettové Černobílý svět (anglicky The Help). Ve skutečnosti se její lakonický komentář netýká jenom chybějící klimatizace, ale celkové situace jižanské společnosti.

V americkém městě Jackson ve státě Mississippi, kde autorka knihy v sedmdesátých letech vyrůstala, to skutečně vypadá, jako by se čas zastavil v roce 1899 – barevní a bílí žijí v oddělených čtvrtích, nakupují v oddělených samoobsluhách a jejich děti nikdy nezasednou do školních lavic vedle sebe. Mají být „oddělení, ale rovní“, jak proklamuje „Soupis jižanských zákonů Jima Crowa“, zavedený v roce 1876. Píše se však rok 1963 a v Jacksonu jsou barevné děti napadány psy, členové Ku-klux-klanu střílejí do zad bojovníky za práva Afroameričanů, a když si černošský zahradník Robert Brown omylem odskočí na „záchod pro bílý“, zmlátí ho železnou tyčí takovým způsobem, že zůstane nadosmrti slepý. Oddělené záchody pro černé hospodyně se posléze stávají hybnou silou příběhu.

Ačkoliv se černošské chůvy starají o výchovu celých generací bílých dětí, od rána do večera uklízejí každý kout bílých domácností a znají všechna jejich tajemství, považují je jejich zaměstnavatelé za jiný živočišný druh – podřadný a nebezpečný. „Každý přece ví, že mají jiné nemoci než my,“ prohlašuje při partičce bridže paní Hilly, zakladatelka „Iniciativy pro hygienu domácího personálu“, požadující oddělenou toaletu pro barevný personál v každém bělošském domě.

Právě v tomto okamžiku si jedna z „bílých paniček“, paní Skeeter, sebeironická absolventka mississippské univerzity Ole Miss, která se po návratu domů začne na své rodné město dívat novýma očima, uvědomí, jak ponižující a nespravedlivý je způsob, jakým většina bílých žen jedná se svými hospodyněmi. Skeeter je svým způsobem outsider, stejně jako ony černošské hospodyně: je příliš vysoká (jak jí její matka neustále připomíná), ne moc hezká, a navíc ji více než vdavky zajímá kariéra spisovatelky. Když tedy přemýšlí, čím by ohromila vydavatelství v New Yorku, napadne ji sepsat vyprávění černošských hospodyň o jejich práci pro „bílé dámy“.

Přestože by ji prozrazení mohlo stát nejenom místo, ale i život, první osobou, která se rozhodne Skeeter v jejím projektu pomoci, se stane moudrá a laskavá Aibileen, druhá z vypravěček románu. Aibileen se rozhodne vyprávět o své práci v bílých domácnostech poté, co jí její zaměstnavatelka na popud paní Hilly nechá postavit miniaturní záchod na zadním dvorku. Postupně se k Aibileen přidává její svérázná kamarádka Minny, poslední z trojice vypravěček, která sice patří mezi nejlepší kuchařky v okolí, ale kvůli své prostořekosti má problém si práci udržet. Společně přesvědčí další hospodyně, jež jsou ochotné Skeeter v jejím riskantním podniku podpořit a sdílet s ní své životní příběhy plné smutku, křivd a trápení, ale také něhy, lásky a vděčnosti.

Černobílý svět byl přeložen do 42 světových jazyků, více než sto týdnů se držel v žebříčku bestsellerů The New York Times a v roce 2011 se dočkal filmového zpracování. Románový debut Kathryn Stockettové bezpochyby přináší neotřelý pohled na méně známý a stále málo diskutovaný fenomén poměrně nedávné americké historie a věřím, že nejeden čtenář si po přečtení tohoto románu poupraví svou představu o svobodomyslnosti a svobodě Ameriky 60. let.

Z hlediska formálního či stylistického ovšem tento debut s ničím novým nepřichází – příběhem nás střídavě provázejí Aibileen, Minny a paní Skeeter, a to v chronologicky řazených kapitolách, vyprávěných v první osobě. Zajímavým aspektem románu je jižanský černošský dialekt, jenž se objevuje v kapitolách vyprávěných Aibileen a Minny. Je škoda, že se překladatelka Jana Kordíková nepokusila překlad těchto pasáží nijak ozvláštnit a spokojila se s užitím pro tyto případy „standardní“ obecné češtiny. Ač je překlad poměrně slušný, rozdíl mezi mluvou vzdělané Skeeter a černošských hospodyň v něm bohužel dostatečně nevynikne.

Přestože Černobílý svět nelze považovat za literární skvost, jde o knihu, která je velice čtivá, lehce plyne, působí svěžím dojmem a s jejími hlavními hrdinkami není těžké se ztotožnit. Místy vyprávění prosvětluje lehce ironický humor: například když se nám Skeeter svěřuje, že celý den nejedla ani nepila nic kromě „matčina čaje na potlačení sexuálních choutek“. Stockettové se kromě kousavé kritiky pruderie a puritánství jacksonské společnosti také výborně daří čtenáři zprostředkovat její povrchnost a přetvářku: „Prostíráme u jídelního stolu,“ vypráví Aibileen. „Dáme na něj ubrus, abychom zakryly tu velkou prasklinu, červenej květovanej ubrousek přesuneme na příborník, abysme přikryly místo, kde je dřevo poškrábaný. […] Nejsou žádný boháči, to je mi jasný. Pravý boháči se takhle nesnaží.“

Celý román prostupuje vědomí důležitosti vzdělávání a možnosti sebevyjádření, jež po dlouhá desetiletí proklamují nejen autoři afroameričtí, ale i feminističtí. Aibileen ráda čte a každý večer si zapisuje modlitby, které prý mají zázračnou moc. Aibileenin syn Treelore, jenž tragicky a zcela zbytečně zemřel při nehodě, byl také vášnivým čtenářem a poté, co si přečetl Neviditelného od Ralpha Ellisona, začal dokonce psát knihu o tom, „jaký to je, bejt barevnej a dělat a žít v Mississippi“. Jak už bylo řečeno, spisovatelkou se chce stát i Skeeter. Celý její projekt je navíc založený na víře, že vyprávěním životních příběhů černých hospodyň lze jejich úděl změnit. Jak říká Aibileen, slova „jsou jako elektrika, dávaj věci do pohybu“.

Kniha Černobílý svět (Kathryn Stockett)

Život není černý, nebo bílý – je totiž černobílý

TAKOVÉ knihy mám ráda! Vtáhnou vás do děje hned první stránkou, stačí pár vět, a jste tam. I když úplně nevim, jestli je zrovna americký Jih padesátých let místo, kam by se člověk hrnul.

Aibileen je hospodyně. Černá hospodyně, co se stará o bílou rodinu. Nereptá, dělá prostě to, co se jí řekne. Myslí si svoje, ale to nemusí nikdo vědět. Dodržuje pravidla: chodí včas, dělá svou práci, neodmlouvá, používá jen svůj odděleně uchovávaný talíř a příbor a taky oddělený záchod. Na prima místě, venku, hned vedle garáže. Ten vymyslela kamarádka její bílé paničky – a Aibileen za to musela hezky poděkovat. Ví, že nesmí do knihovny pro bílé, do obchodu pro bílé a že děti ve škole si můžou půjčovat učebnice jen v rámci své rasy. Pokud měl knihu černoch, bílé dítě už ji nedostane. Možná ani nechce, protože i z těch opečovávaných batolat, co milujou své černé chůvy, vyrůstají děti a dospělí, kteří ví, “co se sluší a patří”.

Jednou z kamarádek bílé paničky je i slečna Skeeter, divná po všech stránkách: vystudovala, nemá žádnou vážnou známost, možná se ani vdávat nechce, a naopak chce – ó hrůzo – být spisovatelkou! Přesvědčí Aibileen, že chce psát o něčem, co má smysl: o tom, jaký opravdu je život černých hospodyň. Knihu sepisují tajně a jen se domýšlejí, co by je čekalo po odhalení: zapálí jim dům? Zmlátí je do oslepnutí stejně jako syna jedné hospodyně, co omylem použil záchod pro bílé? Nebo je rovnou zastřelí před očima jejich dětí stejně jako toho černocha před týdnem, co řekl do novin svůj názor?

Kathryn Stockett napsala tuhle knihu jako svou prvotinu, kterou pak odmítlo padesát literárních agentů! Dnes jsou zřejmě plešatí 😀 Film, natočený podle ní, je momentálně 100. nejoblíbenějším na csfd.cz. Já vám doporučuju oboje – i když, co si budem povídat, kniha je kniha 😉

Pomalu odložím žehličku. Cítím, jak mi to hořký semínko narůstá v hrudníku, to, co se mi tam usadilo po Treelorově smrti. Rozpaluje se mi obličej, svědí mě jazyk. Nevím, co jí říct. Jen vím, že to neřeknu. A vím, že ona taky neřekne to, co mi chce říct, a děje se tu něco zvláštního, protože nikdo nic neříká a stejně mezi náma probíhá rozhovor.

,,Už si budu muset jít,” řeknu, i když bych v Aibileenině útulný kuchyni nejradši strávila zbytek života a nechala si od ní vysvětlovat, jak to na světě chodí. Tohle mám na Aibileen hodně ráda: i z těch nejsložitějších věcí v životě umí udělat něco tak malýho a jednoduchýho, že se vám to klidně vejde do kapsy.

,,To je Emilio Pucci, drahoušku. Konečně!” Ustoupil stranou a řekl: ,,Jste tu přece na tu přehlídku? Pozvánku jistě máte.”

,,Ehm, někde ano,” zalhala jsem, ale když jsem předstírala hledání v kabelce, ztratil zájem.

Všude kolem viselo oblečení, které vypadalo, jako by na ramínkách vyrašilo a rozkvetlo. Vzpomněla jsem si na slečnu LaVoleovou a musela jsem se smát. Tady žádné pastelové kostýmky neměli. Květiny! Velké jasné pruhy! A sukně odhalující několik centimetrů stehna. Bylo to elektrizující, nádherné, omamné. Tenhle Emilio Pucci musí každé ráno strkat prsty do zásuvky.

PS: Já vim, chtěli byste vědět, jakou tajnou ingredienci přidala Minny do koláče svý bílý paničce. ale já nebudu ta, co ji napráská! 😉

Za knihu děkuji e-shopu

Černobílý svět

Kniha ( měkká vazba )

  • Film ( DVD ) 79 Kč s DPH Skladem u dodavatele
  • Kniha ( měkká vazba ) 179 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy – matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně. Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích.

Bestseller v knihy Dobrovský

54899. v e-shopu | 49614. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.8 z 5 17 hodnocení čtenářů

15× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.7 z 5

4 z 5 hvězdiček Nucicek 1. února 2017

Pěkné , pohodové čtění 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 105

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Gigy 31. srpna 2017

Neobyčejná kniha, která líčí atmosféru Ameriky 60. let 20. století.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Klára 25. září 2017

Krásná kniha o nelehké době.. Teda pokud jste nebyly zazobané bílé paničky. Líbí se mi, že autorka dokázala vykreslit vážné téma, tak mírným a milým způsobem. Rozhodně řadím do oblíbených a ráda si ji přečtu znovu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 41

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Lucie Pospíšilová 26. září 2017

Tento příběh mám velice ráda. Je dojemný a nebudete věřit, jak těžká naše minulost, v některých dobách, byla. Kniha se ale čte lehce a nebojte se, že by to bylo až příliš temné. Dokonce se i zasmějete. 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Petra 21. září 2017

Tady jsem uronila i pár slziček. Některým lidem bych tuto knihu opravdu doporučila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Tereza Bláhová 11. září 2017

Úžasný příběh, u kterého se můžete smát i plakat. Krásně se čte a přesto má i hloubku.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Anonym 9. července 2018

Úžasná, čtivá kniha, psaná lehkým stylem, pobaví a poučí, nutí k zamyšlení. Doporučuju!

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Kel > 26. července 2018

První půlka se trochu táhla než se dostalo vyprávění do těch správných kolejí, ale pak už jsem se nemohla ani zastavit při čtění 🙂 Jen doporučuji 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Kristýna Hrabalová 1. prosince 2018

Úžasná kniha. Nenáročné čtení, které v sobě nese hromadu emocí. Doporučuji všem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 2

Kniha, Knižní klub, 2015, 9788024248660

5 z 5 hvězdiček Hana Novotna 10. února 2019

Super příběh, čtivý. Moc mě kniha bavila, vše je o lidech.

Černobílý svět

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 50. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen.

Bežná cena Bežne 15,00 €

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Téma diskriminace a otroctví je citlivé téma i po několika desítkách let a tato kniha dobře popisuje 60.léta a to jak se bílé paničky chovali ke svým černošským hospodyním.

Kniha je napsaná citlivě, jemně a chvílemi vás dojme, pobaví, možná i rozpláče a rozhořčí,ale vše s určitou lehkostí. Kniha se dobře čte a nemáte po ní takový ten špatný pocit jako po extrémně krutých popiscích jak otroctví probíhalo a i přesto se nad tím zamyslíte. Ideální kniha pro ženy ,které jsou citlivější a nemají rády drsné romány, tady se toho bát nemusíte.

Kniha se velmi dobře čte a je skvěle napsaná. Vřele doporučuji. Čítaj viac

Černobílý svět

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 50. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen.

Vyprodané , je dostupné jiné vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Téma diskriminace a otroctví je citlivé téma i po několika desítkách let a tato kniha dobře popisuje 60.léta a to jak se bílé paničky chovali ke svým černošským hospodyním.

Kniha je napsaná citlivě, jemně a chvílemi vás dojme, pobaví, možná i rozpláče a rozhořčí,ale vše s určitou lehkostí. Kniha se dobře čte a nemáte po ní takový ten špatný pocit jako po extrémně krutých popiscích jak otroctví probíhalo a i přesto se nad tím zamyslíte. Ideální kniha pro ženy ,které jsou citlivější a nemají rády drsné romány, tady se toho bát nemusíte.

Kniha se velmi dobře čte a je skvěle napsaná. Vřele doporučuji. Čti víc

Černobílý svět

Běžná cena: 299 Kč Sleva: 20%
Termíny dodání jsou orientační. O stavu Vaší objednávky budete informováni emailem.
V případě osobních odběrů je nutné vyčkat na výzvu k odběru, kterou rozesíláme, jakmile jsou knihy připraveny.
Osobní odběry (platí pouze v případě objednávky)
– Praha 7, V Háji 15 Dnes
– Zásilkovna.cz Zítra (ÚT)
Jakmile bude objednané zboží připraveno k odběru, oznámíme Vám to e-mailem. Doručení na adresu
– Balík Do ruky Zítra (ÚT) – Balík Na poštu Zítra (ÚT) – PPL v České Republice Zítra (ÚT) – PPL na Slovensku 20.02.2020 (ČT) – Balík Do balíkovny Zítra (ÚT) – Informace jsou platné k 17.02.2020 10:28:44

“>

Dostupnost: Na prodejně 1ks Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0484501
EAN: 9788024939636
ISBN: 978-80-249-3963-6
Nakladatel: Ikar
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 408
Rok vydání: 2019
Rozměry: 127,0×202,0x31,0mm
Váha: 375g
Jazyk: Česky
Kategorie: Společenské romány

„Skvělý obchod s širokým výběrem a možností zakoupit zlevněné poškozené kusy.“

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy – matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně. Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Leave a Reply