Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor)

Kniha Červený trpaslík 1. - Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor)

Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor)
 • Elérhető fájlok: Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor).pdf, Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor).epub, Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Nekonečno vítá ohleduplné ř >Rob Grant, Doug Naylor

Jakožto fanynka tohoto seriálu, jsem doufala, že stejně zábavná bude i kniha. Bohužel, kniha je úplně jiná a zábavné jsou tak první 2 kapitoly. Vážně, mě to hodně zklamalo.

Miluji televizní seriál, viděla jsem ho několikrát. Upřímně si myslím, že seriál je o něco lepší než kniha, ale i kniha je k popukání a na dovolenou výborné čtení. Zejména tedy 1. část, další díly, Lepší než život a hlavně Pozpátku, už bych nazvala spíš tragikomickými.

Já jsem fanda seriálu, ani knížky prostě nemůžu mít nerada. Autoři odvedli dobrou práci.
Příběhy mají širší záběr, známé, i trochu neznámého :). Pobavilo.

Ke knihám už se asi nevrátím, ale na obraz se určitě ještě x krát ráda podívám.

Pro fanoušky seriálu je to určitě nutnost, ale kniha dokáže pobavit i čtenáře bez znalosti TV díla. Není přesným opisem toho, co se děje v seriálu, ale drží se základní dějové linky, kterou rozvíjí a doplňuje. Hlavním plusem je, že spojuje rozdrobené seriálové příběhy v jeden velkolepý celek a k tomu přidává ještě něco navíc.
Styl psaní je jednoduchý, takže také dobře a rychle čtivý, prošpikovaný tím nejlepším z britského humoru, a to nejen v legendárních hláškách hlavních hrdinů, ale i v jazyku vypravěče.
Jedinou nevýhodou je překlad, který vůbec nerespektuje to, co v seriálové verzi vytvořili překladatelé České televize. Originální seriálové nadávky převádí do češtiny bez skurpulí, a proto se v knize objevuje oproti seriálu až zarážející množství vulgarit.

No, pozdě, ale přece. neviděla jsem seriál a ke knížce jsem se dostala až teď.
A možná, že se mi to líbí víc, než kdybych to znala od mala. Kromě specifického humoru se tu dají najít pasáže, které donutí k zamyšlení nad vlastními hodnotami.
Určitě budu pokračovat s dalším dílem. a možná. , možná že se i podívám na seriál.

Červeného trpaslíka miluju a tohle nijak nezaostává za seriálem. Naopak v mnoha věcech jde dál – člověk se tak dozví spoustu dalších věcí, které v televizi nebyly, např. před samotným odletem či to, že Lister vlastně chtěl záměrně do stáze a nebyla to náhoda. Parádní je scéna, kdy najdou Krytona, který se stará o hromadu mrtvol a Lister krásně sjede Rimmera. Hlášky fungují i na papíře a Lepší než život je tady opravdu mnohem lepší než život – kdyby tohle měli natočit přesně podle knihy, tak by rozpočet jediného dílu za speciální efekty asi překročil rozpočet celého seriálu. Rozhodně se těším na další díly, stejně tak na to, až si zase sjedu celý seriál na videu. PS Všimli jste si těch výrazů “televize, video” Už jsem holt starší ročník, zhruba tak tři miliony let a člověk musí držet poetiku Červeného trpaslíka 🙂

ČT je úžasný seriál..snad proto člověk v očekávání je knížkou poněkud zklamán.. Chyběl mi tam Holly, který v knížce více řídí loď a méně si dělá srandu z posádky. Uvidíme v dalších dílech.. Každopádně absence některých hlášek mě opravdu mrzí, jelikož “Do kosmu” by snad již mělo i vytesat 🙂

Miluju serial, a tak jsem se s radosti vrhla na knizku. A s nemensi radosti jsem ji docetla a odlozila. Bohuzel kniha skoro vubec nezachycovala atmosku serialu. Rimmerovo “ku*va” me tahalo za oci az do temene, zasmala jsem se vsehovsudy snad dvakrat. Asi jsem cekala moc, ale myslim, ze to slo napsat tak, aby si ctenari smichem strikli do gati.

Červený trpaslík 2. – Lepší než život

Kniha ( měkká vazba )

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry “Lepší než život”, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry “Lepší než život”, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab.

Bestseller v knihy Dobrovský

54202. v e-shopu | 54447. minulý týden

445. v Světová sci-fi | 453. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.4 z 5 2 hodnocení čtenářů

2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Kniha ( měkká vazba )

Rob Grant a Dough Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Rob Grant a Dough Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí.

Bestseller v knihy Dobrovský

46108. v e-shopu | 47800. minulý týden

398. v Světová sci-fi | 410. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 6 hodnocení čtenářů

4× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

4 z 5 hvězdiček Luboš Šlapanský 5. září 2017

Jestli se Vám líbí seríál, tak tuto knihu musíte mít! Kniha není úplným přepsáním seriálu, ale je zde spousta věcí vysvětlena, nebo doplněna. Oproti seriálu je zde ale více vulgarismů. Ale zábavě to neubírá a s úsměvem na tváři si budete vybavovat scény ze seriálu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 27

Kniha, Argo, 2002, 9788072034116

5 z 5 hvězdiček Kmotr 24. ledna 2018

Pomohla vám tato recenze? Ano 14

Kniha, Argo, 2002, 9788072034116

4 z 5 hvězdiček Anna Čížková 27. února 2019

Skvělý doplněk k seriálu. Jsem ráda že se nejedná o přepis scén které už známe, ale je zde něco nového. Nasmála jsem se, zavzpomínala jsem si. Doporučuji.

Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Rob Grant a Dough Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí.

Červený trpaslík 1. Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Doug Naylor a Rob Grant

Kultovního humoristické sci-fi dílo nám představuje své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Červený trpaslík 1. Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Doug Naylor a Rob Grant již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Stopařův průvodce Galaxií 1. – Douglas Adams

Stopařův průvodce Galaxií 4. – Sbohem, a dík za ryby – Douglas Adams

Stopařův průvodce Galaxií 2. – Restaurant na konci vesmíru – Douglas Adams

Stopařův průvodce Galaxií 3. – Život, vesmír a vůbec

Červený trpaslík 1. Nekonečno vítá ohleduplné ř >

Doug Naylor

sci-fi a fantasy

Argo

212

2002

Kultovního humoristické sci-fi dílo nám představuje své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí. .

Recenze Červený trpaslík 1. Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Doug Naylor a Rob Grant

Ověřený zákazník

Přidáno: 21. prosince 2015

100% Hodnocení produktu: 100%

je jako dárek, takže ja sama jsem ji nečetla ale po rychlem nahlédnutí si myslím že se bude líbit

Rob Grant, Doug Naylor a Červený trpaslík: Nekonečno vítá ohleduplné ř >

Posádka z TV seriálu Červený trpaslík (Red Dwarf) Zdroj: osobnosti.cz

Úzkou knížku s docela fádní obálkou Nekonečno vítá ohleduplné řidiče je snadné v regálu se sci-fi literaturou přehlédnout. Když už po ní ale sáhnete, překvapí vás poutavá anotace. Kromě zmínky o tom, že autory knihy jsou přímo tvůrci kultovního seriálu, vlastně docela stačilo udělat výčet hlavních hrdinů. No, považte: poslední žijící člověk Lister, hologram Rimmer, senilní lodní počítač Holly, mechanoid Kryton a mutant Kocour. Už jen to vypadá jako skvělá půda, ze které může vyklíčit spousta humorných i dramatických situací. Přičteme-li k tomu ještě to, že jsou naši milí hrdinové zavření v těžařské lodi Červený trpaslík, tři miliony let beznadějně ztracené v kosmu, nelze neočekávat pořádnou porci zábavy.

Kniha by měla být určena především fanouškům seriálu. Proto je celkem s podivem, proč nebyl svěřen překlad knížky někomu, kdo se v původních seriálových reáliích alespoň zhruba vyzná. Překlad Ladislava Šenkyříka není sám o sobě špatný, ale nad některými výrazy zůstává znalci seriálu rozum stát. Karla Gotta by ještě člověk překousl, i to, že Kocour místo roztomilého „teď tě rybko ňamko zbaštím“ deklamuje nemastné neslané „teď tě sežeru,ty malá rybko“. Dá se ale předpokládat, že některé užité vulgarismy zvednou mandle nejednomu čtenáři. Kdo ví, snad je to umírněným českým dabingem, ale v knize chybí ony invenční nadávky, jako je Listerovo „Do kosmu!“, zato se to tu jenom hemží slůvky, které bývají v televizi vypípávány.

Srovnávání se seriálem se sice neustále nabízí, ale je nutné si uvědomit, že kniha není jen čistým přepisem scénáře do románové podoby. Rob Grant a Doug Naylor sice do příběhu zakomponovali seriálové epizody Konec, Ozvěny budoucnosti, Kryton, Lepší než život a Já na druhou, ale jinak si kniha více méně žije vlastním životem a působí neuvěřitelně komplexně. Najdeme tu elegantní obraty, věrohodný popis myšlenkových pochodů hlavních postav, zejména Listera a Rimmera, a spoustu neotřelých vtipů a sarkastických hlášek. Dílo hýří originalitou, překvapuje dějovými zvraty a celkově se jedná o velice povedenou záležitost.

První díl tetralogie Červený trpaslík má na to pobavit nejen fanoušky, ale i člověka seriálem nedotčeného. Samozřejmě, ne každému musí vyhovovat sice inteligentně vymyšlený, ale docela obhroublý humor a ne každý má rád smaženku s chilli a chatni, ale zbytek určitě rád sáhne i po druhém dílu s názvem Lepší než život.

Název originálu: Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers
Český název: Červený trpaslík Nekonečno vítá ohleduplné řidiče
Autor: Rob Grant, Doug Naylor
Překlad: Ladislav Šenkyřík
Obálka: Matouš Přikryl
Počet stran: 212
Vazba: brožovaná
Rozměry: 180x120mm
Vydal: Argo, Praha 2002
Doporučená cena: 169 Kč

Hodnocení: **** (80 %)

Kniha Červený trpaslík 1. – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Doug Naylor)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Nové knihy 30. týdne 2018 v břeclavské knihovně

   Popis:
   Městská knihovna Břeclav přináší nové

   Leave a Reply