Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling)

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling)

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling)
 • Elérhető fájlok: Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling).pdf, Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling).epub, Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Joanne Kathleen Rowling

Kennilworthy Whisp, Mlok Scamander, Robert Galbraith, J. K. Rowling pseudonymy

britská, 1965 statistiky · web

Nová kniha

Smrtící bílá – Joanne Kathleen Rowling

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana St. detail knihy

Populární knihy

Komentáře (189)

Skvelá autorka napadnutá slniečkárskou LGBTI mafiou..nedajte sa. zdravý rozum raz zvíťazí !

Stvorila neco genialniho. Vymyslela dokonaly svet kde vse zapada jak ma a to je u sedmi dilne serie dost tezky orisek ale ona to zvladla! Zajiste timto svetem musela nekolik let zit!

Její série Cormoran Strike se mi moc líbí. Jsou to skvělé detektivky.

Proslavila se napsáním podprůměrné literární série pro děti. Nahrabala prachy, vybodla se na psaní a začala ze sebe dělat spravedlivou a svatou. Nelze vyjádřit, jak moc touto ženou pohrdám.

Přestože po přečtení Školy černé magie, která prý poprvé vyšla před Harry Potterem, upadl trochu punc dokonalosti autorky, neboť zde se nejspíš hodně inspirovala, pořád ji ráda čtu. Píše komplexní příběhy, nikoli knihy. Humor snoubí s napětím, milostné linky s kriminální zápletkou. To není žánr, ale život. Barvitě, čtivě a detailně. A mě se to líbí. Nic z toho neříkám pod vlivem mediální masáže. Poprvé jsem četla sérii o kouzelnících ze zvědavosti, bez očekávání. A ejhle, strhlo mě to. Tak jako to ke čtení přivedlo miliony jiných dětí, což je dokázané a prověřené časem.

Bez ohledu na jiné autorčiny aktivity. Zas tolik ji nežeru, aby mě to zajímalo. Hlavní je, jak zvládá své povolaní a mě její elaboráty textu baví. 🙂 Tečka.

Kdyby nic jiného, tato spisovatelka přivedla k četbě více čtenářů, než kterýkoli jiný spisovatel. Přečetl jsem tisíce knih, než přišla se svými čaroději a nebyl jsem zklamán. Knihy s Cormoranem Strikem považuji za velice dobré detektivky, ve kterých autorka neprolévá potoky krve

Pravděpodobně nejpřeceňovanější spisovatelka a největší úspěch marketingu konce 20. a začátku 21. století

Knihy Harryho Pottera mě přivedli opravdu ke čtení. Byla jsem jak šílená – pořád jsem je četla dokola. A stále jsem je tahala s sebou. Rowlingová přivedla ke čtení knih spoustu dětí včetně mě.

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

kniha od: J. K. Rowling (p)

O tom štrúdlu se mi bude zdát ještě hodně dlouho.

Mlok je neskutečně sympatická postava. Knihu jsem si oblíbila jen díky němu, protože jinak mi vůbec nesedl formát. Je to film.scénář, takže se musíte smířit se spoustou filmových poznámek, které děj \”zpomalují\”. Přesto pokračuju na další díl, kvůli světu kouzel, Mlokovi a protože chci vědět, co bude s Grindelwaldem.

Myslela jsem si, že mě to nebude bavit. Ale je to pecka. Rowlingová nezklamala!

Pokud se někdo bojí, že scénář už nepodchytí kouzlo původních knih od Rowlingové, tak je na omylu. Krásné ilustrace, popis scény a přehled o postavách je jen minimum pro úžasný krok do nového světa kouzelníků. Knížka popisuje NY v době, kdy hranice mezi kouzelným světem a světem obyčejných lidí byla velmi křehká. Nejvíce jsem si užívala právě popis kouzelných tvorů, o kterých je knížka primárně psaná. Knížka je velmi čtivá ačkoliv se jedná o scénář a rozhodně stojí za přečtení.

Miluju knížky od J.K. Rowling, její způsob popisování příběhu. Nejdříve jsem se bála scénáře, ale bylo to naprosto famózní. Rychle se čte a krásně vtahuje do děje. Prostě PECKA!

Fantastická zvířata je moje další láska. Harryho Pottera miluju. Miluju knihy a filmy a proto tohle byla nutnost. Film je podle mě velmi kvalitní a povedený. Kniha je naprosto úžasná. Obálka je dokonalá a přebal je ještě lepší. Knihy ve formě scénářů moc nemusím, ale toto se mi líbilo. Četlo se to velmi rychle. Kniha je stejná jako film. Příběh je stejně kouzelný a já si úžívala ten krásný kouzelnický svět. Mloka si okamžitě zamilujete, ale Tina mi upřímně moc nesedí, jak ve filmu tak i v knize. Knížka je moc hezká a mě se moc líbila, ale na Harryho to prostě nemá♥

Fantastická zvířata pro mě znamenají kouzelný návrat do světa čar a kouzel. Svět Harryho Pottera je mým nejoblíbenějším a proto jsem se jeho pokračování (nebo spíše návratu do minulosti) bála. Ale po shlédnutí filmu jsem věděla, že tohle prostě musím mít.
Kniha je krásná a forma scénáře mi vůbec nevadila. I když to byla trochu škoda, že nejde o klasickou knihu, ale na druhou stranu proč ne. Knihu nikdy nesrovnávám s filmem a snažím se postavy si představit podle svého a ne podle filmu (jako v původním HP), ale tady mi sedí opravdu jen Eddie Redmayne, kterého jsem si zde automaticky představila a zamilovala jsem si ho díky Dánské dívce (kterou si musím co nejdřív přečíst).
Takže co dodat? Snad jen, že svět, který vytvořila JKR je úžasný a moc děkuji za tento návrat, který se (na rozdíl od Prokletého dítěte) opravdu povedl.

Harry Potter i Mlok Scamander jsou moje srdcovka. Grafická úprava knihy neměla chybu, to je taková nádhera! Netřeba dalších slov, rozhodně budu číst ještě mnohokrát, stejně jako si ještě mnohokrát pustím film, Eddiemu role Mloka sedí tak dokonale, že je radost se na to dívat. Můj jediný problém je, že bych si neskonale přála mít doma vedle našeho běžného zvířectva ještě Větvíka a jeho další kámoše.

Fantastická zvířata a kde je najít

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé – Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady.

Newton „Mlok“ Artemis Fido Scamander byl známý britský spisovatel, který se narodil roku 1897. K Mlokovu velkému zájmu o nejrůznější zvířata, který jej provázel po celý život, jej přivedla jeho matka, která sama byla nadšenou chovatelkou ušlechtilých hipogryfů. Po dokončení studia na.

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za.

Běžná cena Běžně 249 Kč

Na skladě, posíláme ihned

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jen teď mají mudlové možnost zjistit vše o kouzelných bytostech, nyní navíc v novém hábitě!

Tento titul je dostupný také v kolekci za výhodnou cenu.

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorech/autorkách

J.K. Rowling

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé – Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií. Kromě psaní knih je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Nedělník The Sunday Times v roce 2008 odhadl její majetek na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain. Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 6 dalších pokračování a 3 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye. Série o Harry Potterovi má celkem 7 částí. Překladatelem většiny částí je Pavel Medek. Všechny knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exkluzivní práva, vydalo český překlad první knihy 31. ledna 1998. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) se zdrželo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Nakonec však donutila nakladavatelství posunout datum publikace a na pátý díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingová prohlásila, že část tohoto času strávila i na psaní jiných knih než pokračování Harryho Pottera. Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela ji nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince (Harry Potter a princ dvojí krve). Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy, datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005, kniha vyšla 16. července 2005, česky vyšla 19. prosince 2005, nelegálně se však začala prodávat už dřív. Rowlingová se – stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností – krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Mlok Scamander

Newton „Mlok“ Artemis Fido Scamander byl známý britský spisovatel, který se narodil roku 1897. K Mlokovu velkému zájmu o nejrůznější zvířata, který jej provázel po celý život, jej přivedla jeho matka, která sama byla nadšenou chovatelkou ušlechtilých hipogryfů. Po dokončení studia na bradavické škole přijal místo na Ministerstvu kouzel na Odboru pro dohled nad kouzelnými tvory, kde byl zařazen do Oddělení pro relokaci domácích elfů. Tato práce mu však přišla neuvěřitelně nudná, takže se o dva roky později nechal přeložit do Divize zvířat, kde mohl naplno uplatnit své nepřekonatelné znalosti nejrůznějších kouzelných tvorů, což mu pomohlo k okamžitému kariérnímu postupu. Jako jeden ze svých největších úspěchů označuje prosazení zákona o zákazu experimentálního křížení z roku 1965, kterým znemožnil vyšlechtění nových nezkrotitelných oblud na území Británie, což byl do té doby obrovský problém. Při své pozdější práci na Ústavu pro výzkum a kontrolu draků podnikal časté služební cesty do zahraničí, při nichž si nashromáždil potřebné informace pro vydání knihy Fantastická zvířata a kde je najít, která se ihned stala celosvětovým bestsellerem a dodnes nechybí v knihovničce takřka žádné kouzelnické rodiny. Úspěch této knihy mu napomohl k získání místa ředitele v bradavické škole a jako uznání za služby při studiu kouzelných zvířat (magizoologie) obdržel také Merlinův řád druhého stupně. Do své smrti v roce 1991 (nebo 1992) žil se svou manželkou Porpentinou a dvěmi maguáry (malá inteligentní kočkovitá zvířata vyšlechtěná v Británii) na odpočinku v Dorsetu. O jeho dětech se žádné informace nevyskytují, ale víme, že se Mlokův vnuk Rolf Scamander věnoval také magizoologii a později se oženil s Lenkou Láskorádovou.

Nakladatelství

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s. V roce 2016 nakladatelství Albatros získalo prestižní pečeť Czech Superbrands award 2016. Albatros tak potvrdil své výjimečné postavení na českém knižním trhu. Ocenění Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Fantastická zvířata a kde je najít

Majitel knihy: Harry Potter

Joanne Rowling, všeobecne známa ako J.K. Rowling sa narodila 31. júla 1965, v Yate. Rowlingová je známa ako autorka sérií fantasy kníh o Harry Potterovi, ktoré vzbudili medzinárodný záujem a získali množstvo cien.

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka.

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autoroch

J.K. Rowling

Joanne Rowling, všeobecne známa ako J.K. Rowling sa narodila 31. júla 1965, v Yate. Rowlingová je známa ako autorka sérií fantasy kníh o Harry Potterovi, ktoré vzbudili medzinárodný záujem a získali množstvo cien.

Mlok Scamander

Vydavateľstvo

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s. V roce 2016 nakladatelství Albatros získalo prestižní pečeť Czech Superbrands award 2016. Albatros tak potvrdil své výjimečné postavení na českém knižním trhu. Ocenění Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

Fantastická zvířata a kde je najít

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

312 Kč s DPH
Ušetříte 37 Kč Běžně 349 Kč

 • Kniha ( pevná vazba ) 447 Kč s DPH Skladem
 • Film ( DVD ) 159 Kč s DPH Skladem
 • Film ( 4K/UHD + BD ) 719 Kč s DPH Skladem

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.

Bestseller v knihy Dobrovský

655. v e-shopu | 644. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 23.01.2017

23. v Fantasy pro mládež | 21. minulý týden | 18. nejlepší dosažené 10.02.2020

16. v Young Adult | 16. minulý týden | 13. nejlepší dosažené 10.02.2020

Píše se rok 1926 a mladý Mlok Scamander se s kufrem plným kouzelných stvoření rozhodl zavítat do New Yorku. Setkání s nečarem Jacobem a ztráta magického kufru zapříčiní, že se jeho návštěva poněkud protáhne. Mlok musí rázem zabránit odhalení kouzelnického světa a čelit nečekanému zlu. J. K. Rowlingová se vrací v zbrusu novém příběhu, který vás opět vrátí do dob, kdy se nemluvilo o ničem jiném, než o Harry Potterovi. Tomu se zkrátka nedá odolat!

Markéta Veselá

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 187 hodnocení čtenářů

135× 5 hvězdiček 37× 4 hvězdičky 14× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Dav > 27. května 2017

Pomohla vám tato recenze? Ano 178

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček Áňa 4. září 2017

Jen podoba knihy je nádherná. Stejně jako film jsem si Fantastická zvířata zamilovala, a kniha byla příjemným společníkem na odpoledne. Díky stylu scénáře Vám bude představivost šlapat na plné obrátky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 164

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček 2. září 2017

Tuto knihu jsem, pro mé velké překvapení, vyhrála. Kniha se četla jedním dechem, poprvé jsem četla scenář a moc mě to bavilo. Všem doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 161

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

4 z 5 hvězdiček Tereza Tlustá 2. září 2017

Volné pokračování na milovaného Harryho. A moc se to povedlo!

Pomohla vám tato recenze? Ano 158

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček Annanov 3. září 2017

Kniha mě zaujala již svou nádhernou obálkou, díky které jsem si ji vlastně pořídila. děj je napínavý a ilustrace v knize jsou neuvěřitelně nádherné.

Pomohla vám tato recenze? Ano 155

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček Martina Krausová 7. září 2017

Pokud se vám líbil stejnojmenný film, tato kniha je přesně pro vás! Jedná se o přesný filmový scénář, který má k tomu všemu krásný přebal a pod ním se skrývá krásný zlatý Hrabák. Potěšení pro oči i potterheadskou duši zaručeno.

Pomohla vám tato recenze? Ano 151

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček 2. září 2017

Kniha vám krásně připomineme film, který máte možnost si znovu prožít. Svět kolem kouzelných zvířat je zkrátka pohádkový.

Pomohla vám tato recenze? Ano 149

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček Ang 3. září 2017

Jako první jsem viděla film a musím říct, že mne uchvátil. Má sice také mnoho odpůrců, ale já upřímně nevidím jediný důvod, proč. Zamilovala jsem si všechny postavy (Tinu možná až tak ne, ale taky ji mám ráda), příběh byl fantastický. J. K. Rowling opět ohromila. Kniha má mimochodem nádherný přebal, což musím taktéž ocenit.

Pomohla vám tato recenze? Ano 146

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček Dee 2. září 2017

Fantastická zvířata jsou asi prvním scénářem, který jsem četla, takže jsem se toho trochu bála, ale rychle jsem si zvykla. Opravdu jsem se při čtení pobavila, stejně jako při sledování filmu (ne-li víc). Kniha se stala cenným klenotem mé knihovny. Doporučuji milovníkům fantasy a světa Harryho Pottera, ale i těm, které zajímá, jak takový filmový scénář vypadá.

Pomohla vám tato recenze? Ano 144

Kniha, Albatros Media, 2017, 9788000045917

5 z 5 hvězdiček Lucka K. 4. září 2017

Knížka je krásně napsaná, a opravdu stojí za to si to přečíst.

RECENZE Fantastická zvířata a kde je najít JK Rowling| Mollyvknize

Popis:
Ahoj všem! 🙂 Právě sledujete videorecenzi na

“>

Leave a Reply