Kniha Forrest Gump (Winston Groom)

Kniha Forrest Gump (Winston Groom)

Kniha Forrest Gump (Winston Groom) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Forrest Gump (Winston Groom)
 • Elérhető fájlok: Kniha Forrest Gump (Winston Groom).pdf, Kniha Forrest Gump (Winston Groom).epub, Kniha Forrest Gump (Winston Groom).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Forrest Gump

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (2)

Obsah knihy: Forrest Gump

S humore vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávnění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem.
S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace,
z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film
s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Detaily o knihe

Názov: Forrest Gump

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-7388-040-8

EAN: 9788073880408

Rok a mesiac vydania: 2008/05

Počet strán: 262

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 152 × 211 mm, 405 g

Forrest Gump

kniha od: Winston Groom

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem. S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i si tuace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli. . celý text

Forrest Gump 1.

Literatura světová, Humor, Novely
Vydavateľ: Nakladatelství XYZ
Jazyk: český
Formát: Kniha
Počet strán: 262
Poradie vydania: 1.
Vydáno 2008 , XYZ (ČR)
Orig. název

Forrest Gump , 1986

Komentáře (198)

Kniha Forrest Gump

Byla jsem velmi překvapená. Nemohla jsem se skoro odtrhnout.

Nastala zde vzácná situace, kdy film je lepší, než kniha, a to dokonce významně lepší. Všude se o knize píše jako o humorné literatuře, ale mně vtipná nebo dokonce veselá a na duši pohlazující nepřišla prakticky vůbec. Za to mi ale přišla absurdní (v dobrém smyslu) a chaotická (v tom špatném smyslu). Navíc mi obecně hodně nesedí, když je kniha psaná v ich-formě tak, jak by ta postava reálně mluvila, pokud má mluvit výrazně hovorově, nebo ještě hůř. Sice je to autentické, ale číst se to nedá. Avšak velké plus má u mě pan Groom za to, že vytvořil báječného hrdinu, který dal vzniknout ještě báječnějšímu filmu.

Netreba porovnávať s filmom. Kniha je sama o sebe dobrá ale na ten nádherne romantický film, na toho čistého, nevinného Foresta to nemá. Preto to beriem ako úplne samostatnú jednotku v tom prípade kniha pobaví, po čase mi už išlo na na nervy slovo ho*no, po*rať, do r*iti neustále omieľajúce a koniec tiež nie je bohviečo. No naozaj nečakajte veľký čitateľský zážitok lebo budete sklamaný. 1. krát čo môžem povedať že je film lepší ako kniha.

Nebylo to špatné, takové jiné.
Začátek plný humoru.
Místy chaos. Jak to říct. Pořád se soustředíte na dějovou linku filmu, takže knižní nezapadá. Přesto ale sama knižní je zcela jiná a tvoří příběh. Jenomže z pohledu milovníka filmu chaotický.
A filmový Forrest byl ovšem sympatičtější.

Docela dobré, oproti filmu spousta nových scén, ale je hodně znát, že jde o humornou literaturu, protože děj byl místy velice nepravděpodobný

Jedna z mých all-time tops. Jasně, mnozí se rádi schovávají za vzletná a intelektuální díla, dramata a pojednávání o nesnesitelném bytí. Já jsem většinu času stejný, ale zrovna u knih si rád zarelaxuji, jelikož tvoří většinu mého trávení volného času, cestování v tramvaji a tak vůbec. Ne vždy jsem mentálně připravený řešit tyto filozofické otázky, mnohem raději se začtu do příběhu Forresta Gumpa a jeho životních lapálií, které vás rozesmějí, rozesmutní, pohladí po duši.

Ještě za totáče jsem touhle knihou rozesmál půl tramvaje

Nejdříve jsem viděl film a ten se mi líbil. Ale kniha je daleko lepší, protože je v ní popsáno více paradoxních příběhů Foresta.

Gump & Co.

kniha od: Winston Groom

Forrest Gump je zpět! Pokračování slavného amerického románu, který byl i zfilmován, sleduje další osudy svého hlavního hrdiny. Tento roztomilý člověk, který pobláznil celý svět se vrací v dlouho očekávaném pokračování.. Například Larry King jej označil za "nejzábavnější román, který kdy četl." Forrerst je trochu sta rší, a svým jedinečným a zvláštním způsobem i moudřejší. Kniha začíná nečekaně, Forrest je úplně na mizině a zametá podlahu v New Orleans aby se mohl postarat o svého malého syna. Ovšem jak již víme – nikdy se nesmíří se svým osudem a zanedlouho je opět v centru dění. . celý text

Forrest Gump 2.

Literatura světová, Humor, Novely
Vydáno 1996 , Lucka
více informací.

Komentáře (49)

Kniha Gump & Co.

Je z toho hodně znát, že to autor napsal kvůli úspěchu filmu (napsáno cca 10 let po prvním díle a rok po filmu). Dost násilně napasováno na první díl, neuvěřitelných náhodných setkání je tam jako máku a některé události (např. události v Berlíně) jsou neskutečně přitažené za vlasy.

Bohužel jen čajíček oproti první knize

Skvělé pokračování prvního dílu. ve finále jsem si přál, ať příběh nikdy neskončí. Moc by mě zajímalo, jak nakonec skončil život Forresta Gumpa.

Připadalo mi to jako uměle až násilně vytvořená zaseklá a stále se opakující deska. Jednička byla super, dvojku si v knihovně nenechám, ne že by to byl úplný propadák, ale není to ani žadná bomba.

Skvělé. Nemohu porovnávat oba díly mezi sebou, protože první z nich jsem četl už dávno. Ono se nedá moc porovnávat ani s filmovým zpracováním. Knižní Forrest je o dost jiný než ten filmový. Přesto oba jsou skvělí. Druhý díl pokračuje ve štafetě a dostává Forresta do neuvěřitelných situací, které jsou o něco blíž k realitě a hlavní postavě se v nich moc nedaří. Velké plus dávám autorovi jak se zvládl vyrovnat s popularitou filmu a faktem, že za práva dostal jen pár dolarů. Kniha se čte jedním dechem a čtenář je zvědavý, kam osud pana Gumpa přivane dál. Další díl není třeba. Forrest došel štěstí.

Jak už to tak u druhých dílů bývá, u prvního se mělo říct "A dost!" a pokračování dál nepsat. Bohužel, autor udělal tu osudnou chybu, a znovu napsal příběh s hlavním hrdinou Forrestem. Toto dílko je ale jen slabým odvarem toho prvního, geniálního.

Forrest je pořád Forrest, tím pádem se skopičin dočkáme habaděj. Některé jdou ale přeci jen tak trochu přes kopírák, jak jmenoval danny_21, ústřice jsou nápadně podobné krevetám, Vietnam zase Iránu a tak dál, a tak dál. Celkově mi připadá, že je z životních (ne)úspěchů Forresta Gumpa více cítit nucenost, než lehkost prvního dílu. Ani taková sranda už to nebyla.

Druhý díl se marně snaží docílit dokonalosti toho prvního, ale už to prostě není ono. Jednou a basta, tak by se k Forrestovi mělo přistupovat, protože pak už toho je prostě nějak moc.

Pokračování velmi vtipné knihy. Forrest je každou chvíli ve vězení, ale jinak je to pořád on. Příběh opět obsahuje smutné a dojemné pasáže, čímž vybočuje ze škatulky: jenom sranda. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Pokračování Forrestova životního příběhu, tam kde skončila první kniha i film. Dobré, ale už ne tak okouzlící a originální jako "první část".

Forrest Gump

Laugh, cry, stand up and cheer: Forrest Gump is everyman´s story, everyman´s dream. A wonderfully warm, savagely barbed, and hilariously funny "tale told by an idiot", from the razor-sharp pen of a contemporary wizard.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

tovar, o ktorý nemáte záujem, môžete vrátiť do 14 dní od jeho prevzatia na adresu:

Martinus, s.r.o. (REKLAMÁCIE)
Gorkého 4
036 01 Martin

Tovar môžete priniesť aj do našich kamenných kníhkupectiev.

Vrátený tovar musí byť kompletný, nepoškodený a nepoužívaný. Do zásielky vložte vyplnený Formulár na odstúpenie od zmluvy.

Forrest Gump

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávnění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu.

Vyprodané , jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávnění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem.

S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Gump & Co.

kniha od: Winston Groom

Forrest Gump je zpět! Pokračování slavného amerického románu, který byl i zfilmován, sleduje další osudy svého hlavního hrdiny. Tento roztomilý člověk, který pobláznil celý svět se vrací v dlouho očekávaném pokračování.. Například Larry King jej označil za "nejzábavnější román, který kdy četl." Forrerst je trochu sta rší, a svým jedinečným a zvláštním způsobem i moudřejší. Kniha začíná nečekaně, Forrest je úplně na mizině a zametá podlahu v New Orleans aby se mohl postarat o svého malého syna. Ovšem jak již víme – nikdy se nesmíří se svým osudem a zanedlouho je opět v centru dění. . celý text

Forrest Gump 2.

Literatura světová, Humor, Novely
Vydáno 1996 , Lucka více informací.

Komentáře (49)

Kniha Gump & Co.

Je z toho hodně znát, že to autor napsal kvůli úspěchu filmu (napsáno cca 10 let po prvním díle a rok po filmu). Dost násilně napasováno na první díl, neuvěřitelných náhodných setkání je tam jako máku a některé události (např. události v Berlíně) jsou neskutečně přitažené za vlasy.

Bohužel jen čajíček oproti první knize

Skvělé pokračování prvního dílu. ve finále jsem si přál, ať příběh nikdy neskončí. Moc by mě zajímalo, jak nakonec skončil život Forresta Gumpa.

Připadalo mi to jako uměle až násilně vytvořená zaseklá a stále se opakující deska. Jednička byla super, dvojku si v knihovně nenechám, ne že by to byl úplný propadák, ale není to ani žadná bomba.

Skvělé. Nemohu porovnávat oba díly mezi sebou, protože první z nich jsem četl už dávno. Ono se nedá moc porovnávat ani s filmovým zpracováním. Knižní Forrest je o dost jiný než ten filmový. Přesto oba jsou skvělí. Druhý díl pokračuje ve štafetě a dostává Forresta do neuvěřitelných situací, které jsou o něco blíž k realitě a hlavní postavě se v nich moc nedaří. Velké plus dávám autorovi jak se zvládl vyrovnat s popularitou filmu a faktem, že za práva dostal jen pár dolarů. Kniha se čte jedním dechem a čtenář je zvědavý, kam osud pana Gumpa přivane dál. Další díl není třeba. Forrest došel štěstí.

Jak už to tak u druhých dílů bývá, u prvního se mělo říct "A dost!" a pokračování dál nepsat. Bohužel, autor udělal tu osudnou chybu, a znovu napsal příběh s hlavním hrdinou Forrestem. Toto dílko je ale jen slabým odvarem toho prvního, geniálního.

Forrest je pořád Forrest, tím pádem se skopičin dočkáme habaděj. Některé jdou ale přeci jen tak trochu přes kopírák, jak jmenoval danny_21, ústřice jsou nápadně podobné krevetám, Vietnam zase Iránu a tak dál, a tak dál. Celkově mi připadá, že je z životních (ne)úspěchů Forresta Gumpa více cítit nucenost, než lehkost prvního dílu. Ani taková sranda už to nebyla.

Druhý díl se marně snaží docílit dokonalosti toho prvního, ale už to prostě není ono. Jednou a basta, tak by se k Forrestovi mělo přistupovat, protože pak už toho je prostě nějak moc.

Pokračování velmi vtipné knihy. Forrest je každou chvíli ve vězení, ale jinak je to pořád on. Příběh opět obsahuje smutné a dojemné pasáže, čímž vybočuje ze škatulky: jenom sranda. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Pokračování Forrestova životního příběhu, tam kde skončila první kniha i film. Dobré, ale už ne tak okouzlící a originální jako "první část".

Forrest Gump

Anotace

Spisovatel Winston Groom (*1944, USA) Na přání rodičů začal studovat na Alabamské univerzitě práva. Během působení v univerzitním časopise se však natolik nadchl pro psaní, že místo práv nakonec vystudoval angličtinu. Krátce po promoci byl povolán do války ve Vietnamu, kde mezi lety 1965 a 1967 nasbíral mnoho tíživých zkušeností, ze kterých později čerpal inspiraci pro svoje knihy. Po návratu z války dostal Groom práci ve večerníku Washington Star. Časem však zjistil, že ho novinařina zcela nenaplňuje, a po osmi letech dal výpověď, aby mohl veškerý svůj čas věnovat literární tvorbě. V roce 1985 vytvořil svou nejslavnější literární postavu, která se o osm let později stala obdivovaným symbolem – Forresta Gumpa.

Film Forrest Gump Dnes snad už kultovní americký film režiséra Roberta Zemeckise byl natočen v roce 1994 na motivy stejnojmenné knihy Winstona Grooma z roku 1986. Byl nominován na 13 Oscarů, z nichž šest získal, včetně ceny za nejlepší film, nejlepšího režiséra (Robert Zemeckis) a nejlepšího herce v hlavní roli (Tom Hanks). Film Forrest Gump se podstatně liší od knihy, na jejíž motivy byl natočen. Pro čtenáře a nyní i posluchače to bude jistě milé překvapení a velký zážitek.

„Jedno vám teda povim, bejt idiot neni žádnej med.“ První věta legendárního příběhu o Forrestu Gumpovi hovoří za vše. Neuvěřitelné příhody mentálně postiženého mladíka z amerického jihu zná snad úplně každý. Groom očekával okamžitý úspěch knihy, ale ta se bestsellerem nestala. Román se sice slušně prodával a ani u kritiků si nevedl špatně, ale.

Forrest Gump

CD
1. vydání,
Rozebráno

Posledná zmena: 17.02.2020 02:43

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Forrest Gump

Forrest Gump byl možná trochu opožděné dítě, jeho život byl ale neuvěřitelný. Dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, letěl s opicí do vesmíru, žil mezi kanibaly na Nové Guinei, kandidoval na senátora USA, stal se přeborníkem ve wrestlingu, úspěšným podnikatelem a milionářem. S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Na motivy této knížky byl také natočen dnes již slavný film s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Detaily o knihe

Názov: Forrest Gump

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN:

EAN: 9788073886691

Rok a mesiac vydania: 2012/07

Počet strán: 264

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 145 × 205 mm, 390 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Groom Winston (*23.03.1944)

Forrest Gump (7)

Vydalo nakladatelství XYZ v Praze roku 2012. Z anglického originálu Forrest Gump přeložil Šimon Pellar. Počet stran: 260. ISBN: 978-80-7388-669-1.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Winston Groom se narodil 23. března 1944 ve Washingtonu. Vyrůstal v Mobile v Alabamě, kde absolvoval i střední školu. Poté nějakou dobu studoval práva na Alabamské univerzitě, ale dostal nabídku na editora jednoho časopisu a ze školy odešel. Od roku 1965-1969 sloužil v armádě a na vlastní kůži zažil válku ve Vietnamu. Po návratu začal dělat reportáže pro Washington Star, ale po chvíli toho nechal a začal pracovat na svém prvním románu.

Forrest Gump je jeho pátý román z celkem 8 románů, které napsal. Začal na něm pracovat poté, co se přestěhoval do Mobile v Alabamě. Kniha nejdříve nedosáhla jím očekávaného úspěchu, ale po natočení stejnojmenného filmu se z ní stal bestseller. O něco později napsal i volné pokračování o životě Forresta Gumpa – Gump and Co.

DALŠÍ JEHO ROMÁNY:

 • Better Times Than These (1978, Lepší časy než tyto)
 • As Summers Die (1980)
 • Conversations with the Enemy (1982, Rozhovory s nepřítelem)
 • Only (1984)
 • Forrest Gump (1986)
 • Gone the Sun (1988)
 • Gump and Co. (1995, Gump & Comp./Gump & spol.)
 • Such a Pretty, Pretty Girl (1998, Taková pěkná ženská)

CHARAKTERISTIKA UMĚLECKÉHO DÍLA:

Téma: "I hloupý může být chytrým a moudrým."
Motivy: americký fotbal, hraní v kapele, láska, válka ve Vietnamu, pouto přátelství, smrt, NASA, soužití s kanibaly, kamarádství s opicí, šachy, peníze, pěstování krevet, rodina
Časoprostor: příběh se odehrává ve 2. polovině 20. století v USA
Kompoziční výstavba: kniha je napsána chronologicky; je rozdělena na 26 kapitol; celkem má 260 stran
Literární druh: epika
Forma: próza
Žánr: román

Vypravěč: vypravěčem je Forrest Gump (ich-forma)
Postavy:

 • Forrest Gump – slabomyslný (IQ méně než 70); v dětství neměl žádné kamarády; díky jeho velkému vzrůstu mu jde hrát americký fotbal; ačkoliv je vlastně "idiot", dokáže zpaměti spočítat i komplikované příklady; často nedokáže vyjádřit svoje myšlenky a pak z něj tím pádem vypadne třeba: "Potřebuju si ulevit."
 • Forrestova matka – velice citlivá žena, často brečí; je pyšná na většinu z toho, co její syn dokázal, ale zároveň zklamaná, že ji některými svými činy tak ztrapňuje
 • Jenny Curranová – první Forrestova kamarádka a láska na celý život; dokáže tolerovat někdy ne úplně normální chování Forresta, ale nakonec to nevydrží a odejde od něj; dobrosrdečná, obětavá, nápomocná

Typy promluv: pásmo vypravěče je v ich-formě, protože je vyprávěno Forrestem; v knize se moc dialogů nenachází, a když už, tak jenom krátké a jednoduché

Jazykové prostředky: celá kniha je napsána na úrovni Forrestova myšlení, jazyk je tedy jednoduchý; dílo je také napsané nespisovně, obsahuje pravopisné chyby, vulgarismy, slova obecné češtiny; v celé příběhové části není použita žádná interpunkce, kromě teček na konci věty ("Máma myslela že kdybysem šel do školy jako všichni že se třeba zvetím ale po čase jí řekli že tam nepatřím i když první třídu mě nechali dochodit.")
Literární/obecně kulturní kontext: 2. pol. 20. století, v tomto období se psalo v postmoderním stylu

Forrest po odchodu z 1. třídy základní školy pokračoval ve školní docházce na škole pro mentálně postižené. Jednoho dne si ho díky jeho nepřehlédnutelnému vzrůstu všimne ve městě muž, který je trenérem fotbalového týmu na střední škole. A tak Forrest přestupuje na normální střední školu, kde hraje fotbal, díky kterému se nakonec dostane i na univerzitu.

Tam se skamarádí s Bubbou, jenž patří do týmu, ale jelikož má zraněnou nohu, nemůže hrát. Díky Forrestovi univerzita vyhrává všechny zápasy. Až na poslední, který zkazil jeho spoluhráč. Na univerzitě se Forrestovi v některých předmětech nadprůměrně daří, třeba v semináři "Moderní teorie fyziky světla". Bohužel se mu tak dobře nevede i v ostatních předmětech, a tak propadne z tělocviku, proto musí opustit školu.

Toho, že nikde nestuduje, si hned všimne armáda, a proto ho ihned naverbují. Po výcviku letí bojovat do Vietnamu, kde se opět setkává s Bubbou. Bubbu ve válce zastřelí a Forresta postřelí, a tak se dostane do nemocnice, kde se seznámí s poručíkem Danem.

Po opuštění nemocnice vede Forrest dobrodružný kočovný život. Reprezentoval armádu v ping-pongu, hrál ve skupině, kde zpívala jeho kamarádka z dětství Jenny Curranová.

Forrest také skončí v blázinci, protože zraní odhozenou medailí váženého předsedu Senátu Spojených států. Odtud se ale díky svým nadprůměrným schopnostem v matematice dostane do programu NASA a letí do vesmíru jako "náhradní počítač" s kosmonautkou Jane Fritchovou a orangutanem Sue. Jejich vesmírná loď ztroskotá nad Nové Guiney, kde se usadí u kmene, který se je nakonec pokusí sníst. Po čtyřech letech je zachrání, ale odjíždí nakonec jen Forrest.

Ve Státech se setká s poručíkem Danem a spolu najdou Jenny. Z Forresta se stane zápasník ve volném stylu, jenže to se Jenny zdá ponižující, a tak po nějaké době odchází. Forrestův život pokračuje a stane se šachistou, hercem a nakonec prosperujícím podnikatelem s krevetami. Ve svém podniku zaměstná svoji matku a postupně spoustu svých starých přátel. Po nějaké době ho omrzí starání se o firmu. Odjíždí a v jednom městě v parku hraje na hudební nástroje. Potká zde i Dana. Vydělává si celkem slušné peníze a jednoho dne spatří Jenny. Není zde však sama, má s sebou i malého kluka. Forrest se dozvídá, že je to jeho syn. Ale jelikož se Jenny vdala, nemůže ho vídat, ale aspoň posílá svému synovi peníze.

Tato kniha se mi opravdu velmi líbila. Ze začátku mi činilo celkem velké potíže, jakým jazykem je dílo napsané, ale postupně jsem si zvykala a ke konci už mi to přišlo vlastně naprosto přirozené. Zaujalo mě, jak Forrest řešil vše ve svém životě a také to, kam až se může člověk s tak nízkým IQ dostat. Už se těším, až zhlédnu film a budu ho moct porovnat s knihou.

"Jedno vám teda povim: bejt >

Zdroj: BlackSarah, 05.05.2017

Audiokniha – Forrest Gump – Kapitola 6.

Popis:
Forrest Gump
Vydavateľ: XYZ
Jazyk: český
Formát: Kniha
Počet strán: 264
Poradie vydania: 1.

Leave a Reply