Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco)

Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco)

Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco)
 • Elérhető fájlok: Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco).pdf, Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco).epub, Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Foucaultovo kyvadlo

kniha od: Umberto Eco

V knize pronikáme k podstatě života z pařížského technického muzea, v němž Foucaultovo kyvadlo, měděná koule zavěšená na 54 m dlouhém laně, svým pohybem podává důkaz o točení Země i neměnnosti bodu, z něhož vše vychází a do něhož se vše vrací, střed Světa, Plánu i věcí. Kyvadlo má přispět k rozluštění Plánu řídíc ího svět, esoterické vize prostupující novou metafyzikou i techniku. 2. vydání. . celý text

Literatura světová, Romány
Vydáno 2001 , Český klub Orig. název

Il pendolo di Foucault , 1988

Komentáře (68)

Kniha Foucaultovo kyvadlo

Taková milá, fajnová, nenáročná dedektívka k vodě nebo k plotně! Rozhodně si ji všichni přečtěte!! A kdybyste jí náhodou nerozuměli nebo ji nepochopili, nezapomeňte, že debil je VŽDYCKY autor. *Mucky muck*

Řekl bych, že se autor chopil tématu jemu typickým způsobem, čtenář se musí prokousat dlouhými pasážemi faktů a polopravd a pointy se dočká až úplně na konci. Je to vlastně o to lidech, kteří si vymýšleli fakta tak dlouho, až se stala realitou, protože vymýšleli spiknutí různých tajných společností, až jim jiní lidé uvěřili a začali se chovat jako by byly reálné. Pokud bude vhodná konstelace mé mysli, budu se muset znovu na tuto knihu podívat.

Škoda, že Eco tak zajímavé téma uchopil tak nudným způsobem.

No mazec 😀 Mnoho historických pojmů a všeho, že to člověku zamotá hlavu. Musela jsem některé pasáže číst dvakrát, protože větná spojení jsou tak dlouhá, že ztratí smysl. Ale přečetla jsem ji a jsem spokojená. I se mi ten spletitý příběh líbil.

Líbil se mi i film, 9. brána. Skvělá kapitola o hledání hesla.

Foucaultovo kyvadlo je úžasná cesta, která vede historií templářského řádu a jiných tajných společenství. Nejzábavnější na ní je právě to putování, ale ani ona se občas nevyhne místům, kde toho k vidění moc není. Nejvíc asi pobaví čtenáře, kteří se někdy o okultismus zajímali.
A nezapomeň. Za vším hledej templáře.

Nemá asi cenu tady jenom opakovat to, co bylo ke knize řečeno (či spíše napsáno) ostatními. Spíš bych se zastavil u jedné věci. Řada komentujících tvrdí, že kniha je složitá, že je pro "intelektuály". Možná by stálo za to se právě nad tímhle zamyslet. Ta kniha je totiž pro každého, kdo je trpělivý, vnímavý a kdo si také třeba umí připustit na co stačí a nebo že se musí "dovzdělat". To nemá s intelektuály, jak je známe dnes, ale jací byli i dříve, absolutně nic společného. Číst nejen Foucaultovo kyvadlo totiž vyžaduje ony vlastnosti, které jsem výše popsal a které je možné shrnout do výrazu inteligentní čtenář, inteligentní člověk. Tedy ne "intelektuál". To, co je ve skutečnosti ono intelektuálství je v přímém rozporu s tím, pro koho je kniha napsaná. Pokládat za znak intelektuála rozsáhlé slovníkové znalosti a nezřídka kdy jejich bezduchou prezentaci na tuhle knihu (ale také na spousty dalších) nestačí. U Ecových knih se teprve ukáže, kdo je kdo. A je strašně fajn, že ti, co sem napsali své nezřídkakdy dlouhé komentáře v drtivé většině klasičtí intelektuálové nejsou – pouze velice vnímaví, kritičtí a přemýšliví čtenáři. Díky za jejich komentáře. Ale také díky za komentář Balroga, není třeba být intelektuál, stačí být inteligentní a používat – zdravý selský rozum. Přiznat otevřeně, že něčemu nerozumím je daleko lepší, než falešně vykládat věci, které jsem někde načetl nebo slyšel, opakovat fráze a tvářit se povýšenecky na ty, kteří řeknou na rovinu svůj názor. Vždyť jsou místa či oblasti, kde jsou "hvězdami" zase oni a ostatní jsou mimo.

riadne čitateľské galeje, ale od U. E. sa asi nič iné čakať nedá. asi pri žiadnej knihe som toľkokrát nekontroloval, koľko mi ešte treba čítať do konca:)
nakoniec jedna perlička, presná definícia ľudstva:
„Lidé touží po plánech, stačí jim nějaký předložit a vrhnou se na něj jako smečka vlků. Někdo si něco vymyslí a každý tomu hned věří. Jen se nesmí překročit hranice jejich fantazie, je třeba jim říkat to, co si mohou sami vymyslet.“
akoby bol u nás, teda na Slovensku alebo v Čechách a diagnostikoval stav spoločnosti, ktorá je zaplavená vagónom konšpiračných prostostí a sprostostí.
„A čím víc cizích komplotů si vymyslíš, aby sis nějak zdůvodnil svou vlastní nechápavost, tím důkladněji se do nich zamiluješ a budeš si je brát za vzor pro svůj komplot vlastní.
Jistě, přiřkneš druhému, co sám děláš, a jelikož děláš něco špatného, tak špatný je ten druhý. Protože by však ten druhý obvykle chtěl dělat právě to špatné, co děláš ty, začne ti v tom pomáhat a naznačuje ti, že to, cos mu přiřkl, je přesně to, co vždycky chtěl.“

Foucaultovo kyvadlo

vázaná
1. vydání, Rozebráno

Anotace

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefir, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými.

Čtenářské recenze

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Foucaultovo kyvadlo

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnГ­manГ© jako symbol rozumovГ©ho poznГЎnГ­, se v EcovД› romГЎnu stГЎvГЎ hrЕЇznГЅm nГЎstrojem, kterГЅ nelГ­tostnД› ukonДЌГ­ to, co mД›lo bГЅt pouhГЅm Еѕertem. ObsГЎhlГЅ romГЎn, jehoЕѕ deset oddГ­lЕЇ nese nГЎzvy. VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefi r, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými společnostmi. Údajný „Plán“, vzniklý z rozmaru hrstky přátel, začne žít vlastním životem a své tvůrce vhání do dramatických situací od Itálie až po Brazílii. Vedle strhujícího příběhu nabízí kniha zasvěcený pohled na různé esoterické proudy v evropském myšlení.

Foucaultovo kyvadlo

Kniha ( pevná vazba )

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefir, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefir, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými společnostmi. Údajný „Plán“, vzniklý z rozmaru hrstky přátel, začne žít vlastním životem a své tvůrce vhání do dramatických situací od Itálie až po Brazílii. Vedle strhujícího příběhu nabízí kniha zasvěcený pohled na různé esoterické proudy v evropském myšlení.

Bestseller v knihy Dobrovský

31471. v e-shopu | 34999. minulý týden

451. v Historické romány | 493. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.4 z 5 5 hodnocení čtenářů

1× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

4 z 5 hvězdiček Anonym 27. září 2017

krásný historický román, který by si měl každý přečíst!

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Argo, 2015, 9788025710586

5 z 5 hvězdiček Adriana Dosedělová 9. února 2019

Takový hluboký historický román, který vede k zamyšlení. Nejde olehké čtení, ale i tak se mi kniha líbila.

Foucaultovo kyvadlo

Umberto Eco, autor známeho románu Meno ruže, sa narodil 5. januára 1932 v Alessandrii (Taliansko). Ktovie, či pri písaní príbehu s detektívnou zápletkou zasadeného do prostredia stredovekého opátstva tušil, že z knihy sa stane bestseller, ktorý si kúpi približne sedemnásť miliónov čitateľov po.

Foucaultovo kyvadlo, medená guľa zavesená na lane dlhom 54 metrov, symbol rozumového poznania, sa v Ecovom románe stáva hrôzostrašným nástrojom, ktorý skončí to, čo pôvodne.

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Foucaultovo kyvadlo, medená guľa zavesená na lane dlhom 54 metrov, symbol rozumového poznania, sa v Ecovom románe stáva hrôzostrašným nástrojom, ktorý skončí to, čo pôvodne malo byť iba nevinný žart. Traja redaktori milánskych novín z dlhej chvíle pripravia „Plán“ – podvrh, spájajúci stredovekých templárov s iným okultnými skupinami od stredoveku až po súčasnosť. Dôsledkom „Plánu“ vznikne Mapa, označujúca Stred sveta – bod, z ktorého je možné ovládať všetky sily na zemi. No „Plán“ sa priateľom vymkne z rúk a začne ohrozovať životy svojich strojcov.

Komu sa kniha môže páčiť: Templári, novinárske prostredie, hra s mysľou, okultizmus, nevinný žart – toto všetko nájdete v kultovom románe Umberta Eca.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Umberto Eco, autor známeho románu Meno ruže, sa narodil 5. januára 1932 v Alessandrii (Taliansko). Ktovie, či pri písaní príbehu s detektívnou zápletkou zasadeného do prostredia stredovekého opátstva tušil, že z knihy sa stane bestseller, ktorý si kúpi približne sedemnásť miliónov čitateľov po celom svete. Od prvého vydania v roku 1980 sa román dočkal prekladov do rôznych jazykov. "Keď som v New Yorku stretol Helen Wolfovú z vydavateľstva Helen and Kurt Wolf Books, ktorá výborne ovládala taliančinu, povedala mi: Tá kniha sa mi páči, no v tejto krajine, kde nikto nepozná gotické katedrály, si môžeme dovoliť vydať ju v náklade tritisíc kusov. Súhlasil som a napokon z toho bol milión a pol či dva milióny," vyjadril sa Umberto Eco v jednom z rozhovorov. Rovnomenným filmovým spracovaním – od ktorého sa však Eco dištancuje – si príbeh Meno ruže našiel cestu aj k tým, ktorí si s literatúrou práve netykajú. Umberto Eco žil v Miláne, hovoril plynule piatimi jazykmi, bol profesorom semiotiky a prednášal na prestížnych svetových univerzitách (odkiaľ si priniesol mnoho čestných doktorátov). Vďaka teórii o význame znakov a symbolov získal mnoho ocenení, medzi inými aj cenu Václava Havla a jeho manželky Dagmar. Začínal ako kultúrny redaktor v talianskej rozhlasovej a televíznej sieti RAI, prózu začal písať až po dvadsiatich rokoch vedeckej práce. Okrem románu Meno ruže sa stali medzinárodnými bestsellermi aj jeho ďalšie knihy, napríklad Foucaultovo kyvadlo, Ostrov včerajšieho dňa, Baudolino, Tajomný plameň kráľovnej Loany a Pražský cintorín.

Vydavateľstvo

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Kniha Foucaultovo kyvadlo (Umberto Eco)

Tajemství templářů a mocná kabala

Autorem románu Foucaultovo kyvadlo, který v aktualizované podobě vydalo nakladatelství Argo, je známý italský spisovatel, sémiolog, estetik a filosof Umberto Eco. Umberto Eco je jedním z nejvýznamnějších představitelů postmoderny 60. let 20. století. Od roku 1971 působí jako profesor na katedře sémiotiky na univerzitě v Bologni. Zabývá se především středověkou estetikou (odborné publikace Umění a krása ve středověké estetice, Dějiny krásy, Dějiny ošklivosti) a kulturou a tzv. recepční estetikou (zaměřuje se na „vnímatelno“ uměleckého díla, ne na dílo samotné). Nejznámější jsou Ecovy romány, charakteristické svou mnohavrstevností a autorovou zálibou v okultních vědách a tajných společnostech. Jmenovat lze například Jméno růže (recenzi na něj si můžete přečíst na našich stránkách po otevření tohoto odkazu), Pražský hřbitov (recenzi najdete rovněž na našich stránkách pod tímto odkazem) či Baudolino. Z Ecova odborného díla jsou známé kupříkladu tituly Meze interpretace, Šest procházek literárními lesy, Poznámky na krabičkách od sirek anebo Bludiště seznamů.

Hlavní postavou z velké části retrospektivního příběhu je Casaubon, student píšící disertační práci o templářích. Při hledání materiálů se setkává s Jacopem Belbem a Diotallevim z nakladatelství Garamond a začne s nimi spolupracovat. Jednoho dne navštíví nakladatelství, které vydává jak kvalitní literaturu, tak braky různých pochybných démonologů, jistý plukovník Ardenti, který chce vydat svou knihu o poselství templářů. Casaubon je přizván, aby posoudil historickou stránku knihy. Právě Ardenti předá trojici listinu mající původ ve čtrnáctém století. Poté zmizí, možná je dokonce zavražděn. Trojice nadšenců postupně sestaví myšlenku velkého spiknutí s cílem ovládnout svět. Tohoto výmyslu se chytí lidé, mající za cíl uskutečnit jej.

Intertextuální román Foucaultovo kyvadlo je rozdělen do deseti hlavních kapitol, pojmenovaných podle deseti sefir (boží atributy ze židovské kabaly), jmenovitě Keter, Chochma, Bina, Chesed, Gevura, Tif’eret, Necach, Hod, Jesod a Malchut. Stejně jako jiné Ecovy romány, i Foucaltovo kyvadlo lze vnímat několika způsoby. Je možné jej číst například jako detektivní příběh, úvahu o vztahu reality a fikce nebo jako soubor historických a filosofických poučení zakomponovaných do napínavého příběhu.

Čtenář při čtení knihy žasne, jak se autorovy podařilo skloubit všechny sféry svého sedmisetstránkového mnohavrstevného díla do podoby, která nejen že má vnitřní logiku, ale již dokáže strávit i někdo, kdo se filosofii, logice, religionistice, etnologii a sémiotice nevěnuje na akademické úrovni. Nějaké základní informace z těchto oborů však kniha předpokládá, jinak by se proces čtení kvůli neustálému hledání informací neúměrné protáhl.

Příběh je homogenní směsí učeneckých výkladů a napínavého příběhu, což bude pravděpodobně vyhovovat intelektuálně založeným čtenářům, majícím vysoké nároky na knihy. Dokonce i promluvy jednotlivých osob v dialozích jsou dlouhé (připomínají spíše než dialog střídající se monology) a plné odborných informací. Autor je zkrátka člověk nabitý informacemi ze všech možných koutů vědění a nebojí se tyto své vědomosti použít v napínavém románu takovým způsobem, který uchvátí čtenáře a donutí jej přemýšlet nad tím, kolik toho vlastně může vědět jeden člověk.

Kniha zaujme čtenáře, hledajícího poutavý a dobrodružný příběh plný historie, filosofie a tajemna. Zjednodušeně by se dalo říci, že Foucaultovo kyvadlo je podstatně složitější Šifra mistra Leonarda, obohacená množstvím faktů z různých vědních oborů (či naopak, vzhledem k rokům vydání obou knih). Titul doporučuji čtenářům, kterým nevadí čtivo náročnější na soustředění.

Foucaultovo kyvadlo

Vydavateľ: Český klub Jazyk: český Formát: Kniha Počet strán: 566 Vydanie: 2006/10 Poradie vydania: 1.

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Foucaultovo kyvadlo

Táto rozsiahla kniha slávneho talianskeho profesora obsahuje mnoho rovín: stretáva sa v ňom próza, literatúra faktu, história, filozofia, náboženstvo, ľudská skúsenosť, thriller, humor, dobrodružstvo, romantika i záhada. Kyvadlo je tu ako symbol čistého empirizmu pre rozprávača i pre čitateľa, ktorých nezadržateľne zaťahuje do bizarných končín ezoterických vied. Zatiaľ čo „veriaci“ hľadajú tajné pravdy vesmíru v domnienke, že sú jedinými „vyvolenými“, kyvadlo jednoducho visí na svojom mieste a demonštruje otáčanie zeme každému, kto je ochotný dívať sa a myslieť bez predsudkov.

Detaily o knihe

Názov: Foucaultovo kyvadlo

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 80-85637-97-9

EAN: 9788085637977

Rok a mesiac vydania: 2006/10

Počet strán: 566

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 140 × 210 mm, 521 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Foucaultovo kyvadlo

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnГ­manГ© jako symbol rozumovГ©ho poznГЎnГ­, se v EcovД› romГЎnu stГЎvГЎ hrЕЇznГЅm nГЎstrojem, kterГЅ nelГ­tostnД› ukonДЌГ­ to, co mД›lo bГЅt pouhГЅm Еѕertem. ObsГЎhlГЅ romГЎn, jehoЕѕ deset oddГ­lЕЇ nese nГЎzvy. VГ­ce

 • NenГ­ skladem
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefi r, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými společnostmi. Údajný „Plán“, vzniklý z rozmaru hrstky přátel, začne žít vlastním životem a své tvůrce vhání do dramatických situací od Itálie až po Brazílii. Vedle strhujícího příběhu nabízí kniha zasvěcený pohled na různé esoterické proudy v evropském myšlení.

Foucaultovo kyvadlo

Vydavateľ: Český klub Jazyk: český Formát: Kniha Počet strán: 566 Vydanie: 2006/05 Poradie vydania: 1.

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Foucaultovo kyvadlo

Historický román italského spisovatele. Eco v románu využil své hluboké teoretické a odborné znalosti. Čtenář, fascinován srozumitelnou hloubkou Ecova pohledu, proniká po jeho boku do tajů teologie, filozofie i středověké politiky, do milostných vytržení, do víru hlubinných duchovních prozření i smyslné rozkoše, tajů Aristotelovy Knihy smíchu, středověkých léčivých herbářů i jedů, uhranutí mladého teologa mladičkou láskou, kterou – aniž zná alespoň její jméno – si nese životem až na dno svých dnů.

Detaily o knihe

Názov: Foucaultovo kyvadlo

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 80-85637-89-8

EAN: 9788085637892

Rok a mesiac vydania: 2006/05

Počet strán: 566

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 137 × 207 mm, 528 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Kniha Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

⛔ Zboží bylo prodáno, nyní nejde zakoupit 102000000099130

Tématicky podobné zboží

Upozorním vás, až bude zboží znovu v nabídce

Někdo byl rychlejší. Tenhle kousek už si ode mě bohužel nekoupíte. Ale nic není ztraceno. Můžete mi tu nechat svou e-mailovou adresu a jakmile se ke mě stejný produkt znovu dostane, pošlu Vám upozornění. Nebo si můžete vybrat z podobných produktů.

Jardův čtenářský deník #31: Umberto Eco – Od hlouposti k šílenství

Popis:
Poslední profesorova

Leave a Reply