Kniha Hana (Alena Mornštajnová)

Kniha Hana (Alena Mornštajnová)

Kniha Hana (Alena Mornštajnová) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Hana (Alena Mornštajnová)
  • Elérhető fájlok: Kniha Hana (Alena Mornštajnová).pdf, Kniha Hana (Alena Mornštajnová).epub, Kniha Hana (Alena Mornštajnová).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kniha Hana (Alena Mornštajnová)

Toto je kniha, po které prostě nemůžete začít číst hned další. Je třeba to chvíli vstřebat.

Silný příběh o ženách jedné rodiny za druhé světové války.

Všechny knihy od této autorky jsou velmi čtivé a všechny musím hodnotit 5*. Krásné ač mnohdy smutné příběhy.

Úžasná kniha, která mi svým způsobem otevřela oči, protože jsem hlavní postavu soudila ze začátku stejně nespravedlivě jako ostatní. A taky je to jedna z velmi mála knih, která mi zlomila srdce.

Na to, jak je to závažné a smutné téma, je zpracováno střízlivě a ohleduplně i k citlivému čtenáři. Díky takovým knihám člověku dojde, že soudit ostatní, aniž bychom znali jejich příběh, je zcela nevhodné, zavádějící a někdy až kruté. Děkuji autorce za tuto knihu, je to jedna z nejlepších, co jsem četla.

Krásná kniha, stojí za přečtení.

Ke knihám, které mívají velmi vysoké hodnocení, jsem většinou skeptická. Mockrát se mi totiž stalo, že zde tak vyzdvihovaná kniha, mě prostě nesedla. Jako třeba tolik vyhledávaný “Tatér z Osvětimi”.
Od této autorky, je tohle má první kniha. A musím říct, že na mě udělala obrovský dojem. Je to totiž jeden z románů, po jehož přečtení jen mlčky civím před sebe, zavřenou knihu svírám v rukou, a dlouho, dlouho nechávám ten příběh doznít. A ještě několik dalších dnů, ho mám plnou hlavu. Neustále nad ním přemýšlím. A to přesně, mi přinesla “Hana”.
Byl to vlastně jen příběh jedné “obyčejné” rodiny. Ničím se nezapsali do historie, a jejich jména na nás nevykouknou z učebnic dějepisu. A přesto. Jejich tragické osudy, a hrůzy kterými prošli, ve vás zanechají svou vlastní stopu. Kniha vás pohltí, a na konci nechá zcela oněmělé. Uvědomíte si, jaké jsou vlastně hodnoty života. A kam až dokáže sahat lidská krutost. A na druhé straně vidíte, jaká je síla v lidské lásce, vůli a naději. A jak neuvěřitelné věci dokáže člověk vydržet, a přežít.
Přesně takováhle díla, by měla být zařazena mezi povinnou školní četbu. Aby lidé věděli, a hlavně nikdy nezapomněli.

Slova jsou zbytečná (stejně už jste ji všichni četli). Stále nad tím příběhem přemýšlím, tak to má ale být. Tohle si ponesu dlouho, velký zážitek.

Kniha: Hana – Alena Mornštajnová

Kniha: Hana
Autor: Alena Mornštajnová

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 18.2.2020
Česká pošta: 18.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 17.2.2020
Ostatní výdejny: 18.2.2020
Uloženka: 18.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


83%
8 hodnocení

98%
4 recenze
počet hodnocení
88 % celkové hodnocení
8 hodnocení + 4 recenze
Nakladatelství: » HOST
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2017
Počet stran: 306
Rozměr: 208,0×140,0x30,0 mm
Vydání: První vydání
Skupina třídění: Česká próza
Hmotnost: 0,403kg
Jazyk: česky
Vazba: pevná
Umístění v žebříčku: 84. nejprodávanější kniha za poslední měsíc
Novinka týdne: 2017-10
Datum vydání: 201703
ISBN: 978-80-7491-940-4
EAN: 9788074919404

Příběh podle skutečnosti staví na válečných a poválečných událostech ve Valašském Meziřící a epidemii tyfu, která oblast zasáhla v roce 1954. Malá Mira žije svůj normální život s rodinou v době, kdy nemoc udeří. Jako zázrakem zůstane nenakažena ona a ještě její depresivní teta Hana, která nemoc přežila před lety v koncentračním táboře. Jejich životy se díky tragédii spojí a je patrné, že jejich osudy mají hodně společného – jejich dětské sny a životní plány překazila krutá realita.

Přes truchlivý námět není kniha smutná, je svým způsobem líbivá a laskavá. Příběh vypráví o skutečném životě a opravdových pocitech. Jedním z hlavních témat je holokaust, který autorka líčí i z hlediska myšlení a pocitů lidí, kteří jím byli zasaženi.

Devítiletá Mira neumí poslouchat, čímž rozzlobila maminku a za trest nedostala při oslavě maminčiných třicátých narozenin v roce 1954 zákusek. To rozhodlo zcela zásadně o jejím příštím životě. Následná tragédie připoutá Miru k její podivínské nemluvné a podivně zestárlé tetě Haně. I v depresivních kulisách jejího domova se dívka snaží žít normální život. Jak dospívá, objevuje stopy rodinné minulosti, kterým nerozumí. Co se to tetě Haně stalo, že je taková, jaká je. Je třeba vrátit se ve vyprávění do předválečné minulosti, v níž se v domě uprostřed moravského maloměsta odehrával poklidný život Miřiny babičky a jejích mladých dcer – tety Hany i maminky Rosy. Mohly prožít běžný život, kdyby se neblížila válka – a kdyby nebyly Židovky. Ve zrychlujícím se běhu událostí učiní zamilovaná Hana jedno zásadně mylné rozhodnutí – a od té chvíle není návratu. Hana se stává tím, kdo přináší svým nejbližším neštěstí, jehož strůjcem ovšem není ona, ale vražedná mašinerie nacistického "konečného řešení židovské otázky". Pocit provinění se táhne jejím životem přes všechno prožité utrpení i hluboko do poválečné doby, Hana se však nedokáže nikomu svěřit, protože lidi, kteří neprožili, nevědí, – a ani vědět nechtějí: "Radili mi, že mám zapomenout, protože nechtěli slyšet, co bych mohla vyprávět. " Může i v troskách, které za sebou Hana vidí, najít nový smysl života? Ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost líčený, zdánlivě zcela věcný, nesentimentální, a přitom či právě proto nesmírně dojemný příběh sepsala autorka podle skutečných událostí. Může si člověk odpustit, pokud způsobil utrpení svým blízkým? I když je nevinen a stal se jen bezmocným nástrojem osudu? V příběhu členek jedné židovské rodiny před a během války zahrálo jedno dívčí rozhodnutí velmi zásadní roli.

Čtenářské recenze

Třetí román úspěšné Aleny Mornštajnové. Pokud existuje něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení.
Síla příběhu je neskutečná a opravdu vám nedá vydechnout. Když už si myslíte, že krutost osudu nemůže být krutější, dozvídáte se další a další vyhrocenosti, chladnokrevnosti a bolesti, nad kterými nevěřícně kroutíte hlavou, co ještě může život jedinci přichystat. Kniha "není jen" o holocaustu, je o nás, o našich vztazích, selháních, nedorozuměních i nemožnosti bojovat proti něčemu velkému.
První dějová linie knihy vypráví příběh Miry, které se během několika dnů zhroutí celý svět. Náhlá nepřízeň osudu nakonec přivede Miru do velkého domu na meziříčském náměstí, kde žije podivínská teta Hana. S nikým nemluví, věčně se dívá do prázdna a všude si schovává krajíce chleba. Mira se snaží tetu, která má problém se postarat sama o sebe, natož tak o malou holku, vytrhnout z neustálé melancholie. Časem se spolu naučí žít, Mira se vyrovná s podivnými zvyky svojí tety, které ji dřív doháněly k šílenství. Proč je ale teta taková? Jaký příběh ukrývá dům na náměstí? To se dozvídáme v druhé části, kterou stejně jako první, vypráví Mira, a třetí části, kterou vypráví sama Hana.
Alena Mornštajnová dokázala psát v této knize neuvěřitelně lidsky o nelidských zvěrstvech druhé světové války. S citem a lehkostí popisuje pohnuté osudy několika generací jedné židovské rodiny. Kniha je plná velice smutných okamžiků, procházíme Terezínem i Osvětimí. Místy, kde se lidské bytosti změnily jen v čísla a život nic neznamenal. Člověk začne pak chápat, proč je teta Hana tak zvláštní.
Věřím, že kniha tak bravurně napsaná, se silným příběhem se jednou stane klasikou v historii literatury. Je to kniha, která ve vás zůstane a po jejím dočtení budete ještě chvíli sedět a dívat se do zdi.
">Přečetla si knihkupkyně z Benešova

Třetí román úspěšné Aleny Mornštajnové. Pokud existuje něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení.
Síla příběhu je neskutečná a opravdu vám nedá vydechnout. Když už si myslíte, že krutost osudu nemůže být krutější, dozvídáte se další a další vyhrocenosti, chladnokrevnosti a.

Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová oslovila tisíce čtenářů svými knihami o ženách. Jejich děj se odehrává v českém prostředí a Alena se zde potýká s nelehkými otázkami a situacemi. Debutovala knihou Hotýlek, následně vydala Slepou mapu, ale nejvíce se zapsala do povědomí čtenářů svým románem Hana.

Mé romány jsou především o lidech. A podle mého názoru jsou lidé ve své podstatě stále stejní. Ve všech dobách se potýkají se životem a snaží se ho žít tak, jak nejlépe umí. Radují se, prožívají žal, milují, nenávidí, odpouštějí…

Hana

Třetí román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí…

268 Kč

Hana zde není pouze jméno židovské dívky, která se vrací z koncentračního tábora, ale také charakteristický pocit, který přeživší po druhé světové válce provází. Holokaust však není hlavní myšlenka díla, nejdůležitějším tématem je zde nenaplněný život, ale také s ním spojená naděje. Přáním autorky je, aby si čtenář uvědomil, jaká historie byla, dokázal se z ní poučit, ale také to, aby její díla nezanechala ve čtenáři pouze pocit smutku, ale spíše naději – víru v lepší budoucnost.

Alena Mornštajnová vystudovala filolofii, věnuje se překladatelství, ale v současné době je pro ni na prvním místě psaní vlastních děl.

Knihy autora

Třetí román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život.

268 Kč

Román od autorky bestselleru Hana. Co všechno nevíme o svých nejbližších? Bohdana je uzavřená dívka žijící jen s mrzoutským otcem a dobrosrdečnou.

312 Kč

Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Nestává se často, že by do.

294 Kč

BESTSELLER Slepá mapa

239 Kč

Tetička Hana

Třetí román úspěšné české autorky.
Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je pouze bezmocným nástrojem osudu?
Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra.
Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…

Ohlasy na knihu

Pravděpodobně není pravidlem, že by redaktorka byla zároveň nadšenou čtenářkou knihy, jejíž korekturu dělá. V případě knih Aleny Mornštajnové však toto pravidlo stoprocentně platí.
Od přečtení prvních řádků jejího prvního románu Slepá mapa jsem věděla, že je to „moje krevní skupina“, druhý román Hotýlek to jen potvrdil a tentýž pocit mi přinesla i třetí kniha.
V novém románu Hana je, stejně jako v předchozích dvou, nejen všechno, co čtenář od dobré knihy očekává – napětí, humor, moudrost, „pohlazení po duši“, věty, které rozesmějí, i pasáže, při nichž naskočí husí kůže –, ale i něco navíc – krásný jazyk, vytříbený styl. A to v současné beletrii zdaleka není samozřejmé. Alena Mornštajnová umí pobavit, ale také přiměje zamyslet se nad nevyzpytatelností osudu i nad vlastním životem. Přečtete jej jedním dechem i s tiráží a bude vám líto, že už je konec.
Jako dabéři mají „své“ herce, které dabují, já mám „svou“ Alenu Mornštajnovou. Už teď se těším na všechno, co v budoucnu napíše.

– Dagmar Procházková, redaktorka knihy

Alena Mornštajnová je moderní bard – sevře vás v tenatech svého vypravěčského génia, vtáhne do děje, zalomcuje duší a zanechá s rozvrácenou myslí a blahem v srdci. Její knihy jsou jedním slovem sugestivní! Román Hana, stejně jako předchozí Slepá mapa a Hotýlek, se vyznačuje jedinečnou poetikou, silným příběhem, v dnešní době obzvlášť důležitým k připomenutí, a čte se se zatajeným dechem.

– Zuzana Turňová, ex-marketing manager Neoluxoru

Doporučujeme

Hana je třetí román úspěšné české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Předcházely tituly Slepá mapa a Hotýlek. Všechny tři knihy mají společné osobité hlavní hrdinky a silná témata.

Hana

Autorka: Alena Mornštajnová

Počet stran: 306
Vazba: vázaná
Formát: 135×205 mm
ISBN: 978-80-7491-940-4
Doporučená cena: 299 Kč

O autorce

Alena Mornštajnová (* 1963) vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa (naše recenze), který se dostal do užší nominace na Cenu Česká kniha 2014. Její druhý román Hotýlek vyšel v roce 2015. Na našich stránkách si můžete i přečíst její povídku Duch babičky Terezky.

Rozhovor s Alenou Mornštajnovou

Román Hana je mimořádně silným příběhem židovské rodiny. Do jejího života zasáhne nejen druhá světová válka, ale také náhoda, nebo – chce-li někdo – osud. Vychází tento příběh ze skutečnosti?
Na začátku každé mojí knihy byla skutečná událost nebo postava. Ten kousek pravdy mi slouží jako základ, ze kterého vyroste fiktivní příběh. Hana je o událostech, které se udály v Meziříčí ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století, ale postavy Hany a její neteře Miry jsou smyšlené. Jen křestní jména jsem si vypůjčila od dvou sester s jiným osudem.

O holokaustu už byla napsána a natočena řada skvělých děl, vracet se k tomuto tématu tedy vyžaduje poměrně značnou odvahu. Proč jste si tohle téma vybrala?
I když je holokaust součástí příběhu, Hana není jen knihou o pronásledování Židů. Je to především příběh dívky, jejíž plány a sny se střetly s krutou realitou. Původně jsem chtěla psát o tyfové epidemii ve Valašském Meziříčí. Zasáhla město v roce 1954 a zanechala za sebou několik mrtvých. Protože tehdy těžce onemocněla i moje babička a s následky nemoci se musela vyrovnávat po zbytek života, něco málo jsem o té události věděla. Poměrně dost dlouho jsem se na psaní připravovala. Pročítala jsem materiály a mluvila s pamětníky a najednou jsem zjistila, že o městě, ve kterém žiju celý život, vím velice málo. Narazila jsem na tzv. „Hellerův seznam“, což byl seznam téměř dvou stovek židovských obyvatel města, kteří jednoho večera nastoupili do vlaku a už se nevrátili. Prostě zmizeli, jako kdyby nikdy neexistovali. Pročítala jsem jména, data narození, povolání, prohlížela jsem si fotografie, a v tom okamžiku jsem pochopila, že příběh zmizelých obyvatel do mé knihy patří. Obě události – tedy válku a epidemii – jsem propojila příběhem dívky Hany, a kniha byla na světě.

A co jste chtěla říci jiného nebo jinak?
Nevím, jestli se k tématu holokaustu dá říct něco nového. Všichni víme, že to byla nepředstavitelná a neodčinitelná hrůza. O to horší je skutečnost, že příběhy Židů, kteří nějakým zázrakem přežili, měly jedno společné. Ti lidé se cítili provinile. Cítili vinu za to, že přežili. Vrátili se do světa, který je nechtěl a který jim nerozuměl. Proto jsem knihu pojmenovala HANA. Je to nejen jméno hrdinky, ale i pocit, se kterým žije. Cítí se poznamenaná, provinilá, cítí hanu.

Váš první román Slepá mapa měl mezi čtenáři mimořádný úspěch a prodalo se ho několik tisíc výtisků. Čekala jste to? Jak se Váš život změnil poté, co jste se stala spisovatelkou?
Můj život se nijak nezměnil. Stále jsem na volné noze a nemám na psaní tolik času, kolik bych si přála mít. Úspěch mých knih mě povzbuzuje k další práci. Píšu ráda, ale někdy to opravdu není lehké. Mám určitou představu, snažím se ji naplnit, ale občas vidím, že to není ono. Pak jsem ráda, že psaní není tím, čím se živím, knihu odložím, a když se k ní vrátím, vidím ji jinýma očima.

Přemýšlíte už o další knize?
Další knihu mám rozepsanou, zatím se mi zdá, že směřuje správným směrem. Tak jako u každé knihy i teď vím, co jí chci říct a k jakému závěru chci dojít, ale cestu teprve hledám. To je na psaní to nejzajímavější.

Pokud vás autorka a její názory zaujaly, můžete si přečíst i náš rozhovor s ní.

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Kniha Hana (Alena Mornštajnová)

Kniha ( pevná vazba )

  • Skladem 5+ ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

268 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 299 Kč

  • Kniha ( měkká vazba ) 229 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)
  • Audiokniha ( CD ) 303 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Bestseller v knihy Dobrovský

14. v e-shopu | 12. minulý týden | 4. nejlepší dosažené 11.02.2018

3. v Česká a slovenská beletrie | 3. minulý týden | 3. nejlepší dosažené 24.01.2020

Nádherný, konkrétní, bolestný, a přitom tak lehce napsaný příběh nás nepustí, čteme nepřetržitě, v napětí a očekávání, zda se ono světlo ve tmě událostí rozsvítí…

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 394 hodnocení čtenářů

370× 5 hvězdiček 16× 4 hvězdičky 11× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Martina 1. srpna 2017

Kniha je výborná, přečetla jsem ji během dvou dnů. Příběh mně hodně zasáhl. Po dočtení jsem nebyla schopna ničeho, jen jsem myslela na právě přečtený příběh. Doporučuji. Za mně objev roku a top kniha. Autorka se zařadila mezi mé oblíbené.

Pomohla vám tato recenze? Ano 362

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Jsem jedním slovem nadšená! Tak skvělou knihu jsem dlouho nečetla a musela jsem nad ní po přečtení ještě dlouho přemýšlet! A troufám si říct, že je to zatím snad nejlepší kniha, kterou jsem letos (možná vůbec kdy) četla. A navíc od české autorky, která je pro mě milým objevem letošního roku! PANÍ SPISOVATELKA Mornštajnová se pro psaní snad narodila,! Přečetla jsem mnoho válečných knih z tohoto období, ale takovouhle ještě ne! Na pozadí tragických událostí našich dějin se odehrává příběh, který mi doslova vyrazil dech! Tak barvitě a detailně popsány postavy, že jsem si často připadala, jako bych je znala a prožívala ten příběh s nimi. Byla jsem plná emocí a žasla jsem nad skvěle propracovaným a pomyšleným příběhem. Od přečtení tuto knihu všem doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 350

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Petra 31. srpna 2017

Těžké téma, ovšem mistrovsky podané. Silný smutný příběh. Za sebe doporučuji. NAPROSTÁ BOMBA!

Pomohla vám tato recenze? Ano 343

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Kateřina Ulmanová 5. září 2017

Čtěte ji, prosím! Protože nic čtivějšího jsem nezažila. Je skvělá. Osudová rozhodnutí

Pomohla vám tato recenze? Ano 332

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Pavla Pitálková 1. září 2017

Neuvěřitelně čtivý, poutavý a strhující příběh od kterého se nejde odtrhnout. Jednoznačně jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

Pomohla vám tato recenze? Ano 325

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Marťas 11. července 2017

Velmi silný příběh, který Vás neskutečně vtáhne do děje. Doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 315

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Vendula 22. května 2017

Knížka mne vtáhla do děje a musíte ji číst, dokud ji nedočtete. Téma je možná smutné, ale o to více věrohodné a stále aktuální. Doporučuji všem!

Pomohla vám tato recenze? Ano 314

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Petra 18. května 2017

Já z knihy byla unešená a přečetla jsem ji za dva dny, kdyby nebylo noci, tak za jeden. Nikde jsem se neztrácela, a byla jsem nervózní, když jsem ji musela odložit, že nevím, co bude dál. Za mě skvělá čtivá kniha. Ihned kupuji od autorky i ostatní dvě a kdyby dělala besedy, neváhám a pozvu ji k nám do knihovny.

Pomohla vám tato recenze? Ano 291

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček Žaneta Opatová 1. září 2017

Hana mi vyrvala srdce a zlomila jej vejpůl. Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nastinuje nám příběh několika postav, plný zvratů, lásky, neskonalého smutku, zoufalství, beznaděje, ale i síly a touze žít.

Pomohla vám tato recenze? Ano 287

Kniha, HOST, 2017, 9788074919404

5 z 5 hvězdiček 2. září 2017

Nejlepší kniha kterou jsem přečetla ( a že jich je hodně ). Příběh byl tak emoční, že jsem musela několikrát přerušit čtení a rozdýchat to. Zvlášť když vím že autorka čerpala ze skutečných událostí, je pro mě kniha o to silnější zážitek. Moc doporučuju.

Dobrý rozhovor s Alenou Mornštajnovou nejen o knize Hana

Popis:
Alena Mornštajnová

“>

Leave a Reply