Kniha Kostičas (Samantha Shannon)

Kniha Kostičas (Samantha Shannon)

Kniha Kostičas (Samantha Shannon) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Kostičas (Samantha Shannon)
  • Elérhető fájlok: Kniha Kostičas (Samantha Shannon).pdf, Kniha Kostičas (Samantha Shannon).epub, Kniha Kostičas (Samantha Shannon).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kostičas

kniha od: Samantha Shannon

Skvělá fantasy:-)je tam napětí, sblížení,akce,nový svět,krutost,soucit..nemohla jsem se odtrhnout a hned jsem si objednala další dva díly.Nedejte se odradit začátkem něž se seznámíte s postavami a dalšími věcmi, pak uz knihu neodlozite:-)

Takové. zdlouhavé. Příběh dobrý, kniha mě celkově bavila a zajímala, ale bylo to zdlouhavééé a tisíc (zbytečných) názvů, pojmů, druhů a oslích můstků. A taky hlavní postava – mám s tím problém, na jednu stranu děsně cool a nepostradatelná a najednou je to nerozhodná pipina s nelogickými rozhodnutími a spoléhající se jen na druhé.

Dlouho jsem se téhle knize vyhýbala. V domnění, že to bude nějaká sladkobolná blbost s typickým scénářem pro tuto kategorii. Jak jsem k tomu přistupovala skepticky, tak mě kniha mile překvapila! Jakože ten svět mi až tak originální nepřišel. Kdo se alespoň trochu zajímá o esoteriku, tak tohle všechno zná. 😀 Ale ten příběh byl prostě boží. Skvěle vymyšlená zápletka a postavy! Nebylo to žádné plytké vyprávění, ale ta kniha prostě měla děj. Děj o něčem! Žádná hluchá místa, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Jak jsem se bála, že tam bude moc lásky, tak vlastně vůbec. Je tam sice taková linka, ale láska je tady spíše v pozadí. Za mě skvělý příběh a skvělí záporaci. Každá postava zkrátka měla něco do sebe. A hrdinku jsem si hned oblíbila, přesně můj šálek čaje!

Tak a teď co napsat. Na knihu jsem se chystala delší dobu. Přemýšlela jsem, jestli si jí mám koupit (kvůli kladným komentářům) anebo půjčit v knihovně (kvůli průměrným komentářům). Naštěstí jsem si jí jen půjčila. Nemohu si pomoci, ale tohle nějak nebylo ono.
Ještě v půlce knihy jsem si říkala, jestli jí neodložím a nevrhnu se na něco jiného. Vydržela jsem.
Autorka vás zahltí strašnou hordou pojmů a vy se jen snažíte ucelit si myšlenky na to, kdo je kdo a co je co. Nakonec jsem to vzdala a prostě jen četla. Příběh na mě působí tak jalově a nevyrovnaně. Hlavní milostná linka je úplně mimo, teda alespoň pro mě. A hlavní hrdinka mi je dost nesympatická, takže i kdyby jí zabili, ani po ní nevzdechnu, což je podle mě hodně špatně a celkově mi to ubírá chuť pouštět se do dalších dílů. Ale mám je z knihovny půjčené, tak jim asi dám šanci.

Pokud milujete fantasy, romantiku a nový zajímavý svět, tak je vaší povinností si knihu přečíst.

Trochu prvoplánová young adult, ale . za vystavění “paralelního “světa.

To, do psí nohy, někdo nemohl napsat už dřív, že těch knih bude sedm? Zase jsem rozečetla něco, co bude trvat léta, než to autorka dopíše. Končím. Počkám si, až bude hotovo a pak to přečtu celé najednou.

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Bylo tam pro mě plno nepochopitelných a cizích výrazů, v kterých bylo problém se zorientovat. Ale po překonání pár kapitol se to samo poddalo a knihu jsem si mohla naplno užít..

Kostičas

Anglická spisovatelka fantasy se narodila a vyrostla v Londýně. V Oxfordu vystudovala anglický jazyk a literaturu. Momentálně žije s rodiči a malým bratrem v Londýně. Mladá autorka má ráda svou rutinu, pravidelně píše od osmi od rána do pěti odpoledne, ale přiznává, e nejradši ze všeho tvoří v.

Kniha začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí. Paige působí jako jakási „spojka“ či „posel“: díky svým jasnovidným schopnostem se dokáže vnořit do mysli jiného člověka.

Běžná cena Běžně 329 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Z našeho blogu: Kostičas pro všechny snílky

Recenze, kritiky

“Kniha Kostičas překypuje bohatstvím nápadů, její dobrodružný příběh vás zcela pohltí. Najdeme v ní ozvěny Narnie, pohádek a knih o dystopické budoucnosti.” Alexandra Pringleová, šéfredaktorka Bloomsbury

“Oslnivě inteligentní, vtipný a okouzlující příběh o nezměrné odvaze, hrdinském soucitu, neskutečné lásce a hledání svobody.” Booklist

“Temná a skvěle vykreslená fantasy.” Kami Garcia, spoluautorka knihy Nádherné bytosti

“Vnitřní mytologie je komplexní a fascinující, emocionální boj podmanivý a tempo zřídkakdy klopýtá.” Publishers Weekly

“Skutečně výjimečné a vzrušující.” Andy Serkis, herec a představitel Gluma z Pána prstenů

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Co si myslíme my

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasťou mňa.

Svet, ktorý autorka vytvorila, je veľmi zaujímavou zmeskou dystopie a fantasy. Svet, v ktorom sa zo začiatku budete strácať, no napriek tomu vás pohltí a nepustí. Originálne postavy, typy bytostí, o akých ste jakživ nepočuli, k tomu množstvo akcie, bojov, intríg, zrád a dejových zvratov, to všetko vás nenechá vydýchnuť. Paige, naša hlavná hrdinka, je unikátna bytosť – krajinochodec – takže dokáže navštevovať snové krajiny iných ľudí. Inak povedané, nielen čítať druhým myšlienky, ale aj vidieť ich snovú krajinu – to, ako to vyzerá vnútri ich myslí. (typy prostredí, krajín, farby, predstavivosť, zámer konania) To len bolo zaujímavého čítania! A to nie je zďaleka všetko, čo dokáže, keď sa dostane do úzkych. A áno, toto je jedna z tých kníh, pri ktorých som sa trošku rozcitlivela. Nie preto, lebo by obsahovala myšlienky meniace svet, ale skrátka pre ten jeden rozhovor s Nickom, pre tú jednu scénu so Strážcom, pre ten koniec, kedy som jasne vnímala spojenie medzi mnou a Paige, hoci žijeme v rozličných svetoch. Autorka skrátka vie písať.

Recenze

O této knize toho bylo napsáno již mnoho. Podívám se tedy na ni z jiného úhlu pohledu a vyzdvihnu i jiné kvality tohoto příběhu. Skvostná obálka zahalila obsah do hávu, jenž jako kožíšek hřeje jednotlivé stránky a slova. Mapa, která ještě více podtrhne představivost Šeolu. Slovníček výrazů na konci pomyslné brány čekající na klíč k další cestě, spolu s Paige, Strážcem a mnoha dalšími postavami. Chválu pěji i na překlad, kterého se s grácií ujala Lenka Kapsová.

Autorka vytvořila svět, který dělá čest své nevšednosti, je originální a jenž si hraje svými vlastními pravidly. Každá z postav hraje se svými kartami a nezjistíte, kdo je vítěz a kdo poražený. Naleznete zde širokou paletu lidských vlastností, tak barevných, až Vám bude přecházet zrak.

Pro všechny milovníky kvalitního čtení, nevšedních příběhů a mnohostránkových knih, vřelé doporučení. Vkročte do řeky nepoznané a nechte se unášet jejím proudem. Je to jízda, na kterou nezapomenete! Čti víc

Kostičas je dystopie (příběh o fiktivní společnosti, která se ubírá špatným směrem). Děj se odehrává v budoucnosti v roce 2059 v Anglii. Svět postihla další rasová nesnášenlivost. Tentokrát nepůjde o genocidu černochů ani Židů, ale o lov lidí s nadpřirozenými schopnostmi. Hlavní hrdinkou příběhu je Paige, dívka s naprosto ojedinělým darem. Paige je krajinochodec – to znamená, že dokáže v podvědomí navštěvovat snové krajiny (v podstatě mysl) dalších lidí a tak se dozvídá mnoho pikantních informací, které šéf gangu, pro který Paige pracuje, dokáže velmi dobře zpeněžit. Ale krajinochodectví je jen první část její výjimečnosti. Druhou částí je schopnost posednout, ovládat či dokonce zabít svým vlastním duchem jiné bytosti.

Používání nadpřirozených schopností je v tomhle světě nelegální a existují orgány (Scion – organizace spravující Londýn), které mají za úkol “nepřirozené” sbírat a likvidovat. Jenže i šéfové mají šéfy a v tomto případě jsou nahoře tzv. Refájci – rasa velmi silných, téměř nepřemožitelných bytostí, která koncentruje nepřirozené zajmuté Scionem na jednom místě a nejvíc prahne po lidech s tak výjimečnými schopnostmi, jako má Paige. Sice se schovávají za dobré úmysly chránit lidi proti Emejcům (o kterých se toho paradoxně moc nedozvíme, asi v dalším dílu. ) ale v téhle knize není nic na první pohled takové, jak se zdá.

Asi vás zajímá, co to ten Kostičas vůbec je. Souvisí to se slovy jakost a čas. Jsou to vězni, banda několika vybraných jedinců s nadpřirozenými schopnostmi, kteří jsou jednou za deset let odváženi na ono sběrné místo, kde se mají zúčastnit výcviku boje proti Emejcům. Jenže tito lidé si svůj úděl rozhodně nevybrali dobrovolně a když chcete spolupráci po někom, kdo odmítá, je nejjednodušší možností krutovláda. Jak tenhle model převýchovy zvládne Paige, která je divoká a tvrdohlavá? Může vůbec na takovém místě vzniknout přátelství? Nebo dokonce láska?
Čti víc

Autorky vytvořila i přes svůj poměrně mladý věk fascinující svět, který je vykreslený do nejmenších detailů. Ti čtenáři, kteří rádi hledají chybky a skulinky ve fungování světa budou mít zde opravdu velký problém cokoliv najít. Je až s podivem, že autorce je teprve 22 let a Kostičas je její prvotina, takto propracovaný svět kolikrát marně hledáme u daleko ostřílenějších kolegů, než je právě Samantha. A právě tato deviza může z počátku některým čtenářům dělat malinko problémy, protože autorka zahrne čtenáře opravdu velkým množstvím informací, které vás spíše mohou dezorientovat než uvést do děje. Na druhou stranu bez nich se neobejdeme a v pozdějších částech bychom marně pátrali, co že tím autorka chtěla říct.

Na první pohled působí jako klasická dystopie, kterých nalezneme v knihkupectvích poslední dobou opravdu hodně. Není to ovšem tak jednoduché, Kostičas je takovým chameleonem, který vyniká v mnoha směrech. Kromě klasické dystopie zde nalezneme prvky ze steampunku, cyberpunku a urban fantasy. A nutno podotknout, že v kombinaci světa, jak ho autorka vytvořila, včetně všech postav a historie, zde tento mix funguje opravdu na jedničku.

Je vidět, že má Samantha dar od Boha a nebojí se ho použít. Pokud jste vyrůstali na příbězích Harryho Pottera, možná právě v Kostičase naleznete jeho pokračovatele. Protože tam kde Harry skončil, Kostičas začíná. Nečekejte tedy žádnou pohádku, jako tomu bylo u prvních dílů malého čaroděje, ale napínavý příběh plný akce, napětí a také trochu té lásky, aby si i něžnější pohlaví přišlo na své. Samantha Shannonová má našlápnuto k řádnému úspěchu a bude velmi zajímavé sledovat, jak se s rostoucí popularitou vypořádá a zda ustojí tlak stejně dobře jako J. K. Rowlingová. Čti víc

Kostičas

Kniha začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí. Paige působí jako jakási „spojka“ či „posel“: díky svým jasnovidným schopnostem se dokáže vnořit do mysli jiného člověka.

Bežná cena Bežne 14,97 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Z našeho blogu: Kostičas pro všechny snílky

Recenzie, kritiky

“Kniha Kostičas překypuje bohatstvím nápadů, její dobrodružný příběh vás zcela pohltí. Najdeme v ní ozvěny Narnie, pohádek a knih o dystopické budoucnosti.” Alexandra Pringleová, šéfredaktorka Bloomsbury

“Oslnivě inteligentní, vtipný a okouzlující příběh o nezměrné odvaze, hrdinském soucitu, neskutečné lásce a hledání svobody.” Booklist

“Temná a skvěle vykreslená fantasy.” Kami Garcia, spoluautorka knihy Nádherné bytosti

“Vnitřní mytologie je komplexní a fascinující, emocionální boj podmanivý a tempo zřídkakdy klopýtá.” Publishers Weekly

“Skutečně výjimečné a vzrušující.” Andy Serkis, herec a představitel Gluma z Pána prstenů

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Čo si myslíme my

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasťou mňa.

Svet, ktorý autorka vytvorila, je veľmi zaujímavou zmeskou dystopie a fantasy. Svet, v ktorom sa zo začiatku budete strácať, no napriek tomu vás pohltí a nepustí. Originálne postavy, typy bytostí, o akých ste jakživ nepočuli, k tomu množstvo akcie, bojov, intríg, zrád a dejových zvratov, to všetko vás nenechá vydýchnuť. Paige, naša hlavná hrdinka, je unikátna bytosť – krajinochodec – takže dokáže navštevovať snové krajiny iných ľudí. Inak povedané, nielen čítať druhým myšlienky, ale aj vidieť ich snovú krajinu – to, ako to vyzerá vnútri ich myslí. (typy prostredí, krajín, farby, predstavivosť, zámer konania) To len bolo zaujímavého čítania! A to nie je zďaleka všetko, čo dokáže, keď sa dostane do úzkych. A áno, toto je jedna z tých kníh, pri ktorých som sa trošku rozcitlivela. Nie preto, lebo by obsahovala myšlienky meniace svet, ale skrátka pre ten jeden rozhovor s Nickom, pre tú jednu scénu so Strážcom, pre ten koniec, kedy som jasne vnímala spojenie medzi mnou a Paige, hoci žijeme v rozličných svetoch. Autorka skrátka vie písať.

Recenzie

O této knize toho bylo napsáno již mnoho. Podívám se tedy na ni z jiného úhlu pohledu a vyzdvihnu i jiné kvality tohoto příběhu. Skvostná obálka zahalila obsah do hávu, jenž jako kožíšek hřeje jednotlivé stránky a slova. Mapa, která ještě více podtrhne představivost Šeolu. Slovníček výrazů na konci pomyslné brány čekající na klíč k další cestě, spolu s Paige, Strážcem a mnoha dalšími postavami. Chválu pěji i na překlad, kterého se s grácií ujala Lenka Kapsová.

Autorka vytvořila svět, který dělá čest své nevšednosti, je originální a jenž si hraje svými vlastními pravidly. Každá z postav hraje se svými kartami a nezjistíte, kdo je vítěz a kdo poražený. Naleznete zde širokou paletu lidských vlastností, tak barevných, až Vám bude přecházet zrak.

Pro všechny milovníky kvalitního čtení, nevšedních příběhů a mnohostránkových knih, vřelé doporučení. Vkročte do řeky nepoznané a nechte se unášet jejím proudem. Je to jízda, na kterou nezapomenete! Čítaj viac

Kostičas je dystopie (příběh o fiktivní společnosti, která se ubírá špatným směrem). Děj se odehrává v budoucnosti v roce 2059 v Anglii. Svět postihla další rasová nesnášenlivost. Tentokrát nepůjde o genocidu černochů ani Židů, ale o lov lidí s nadpřirozenými schopnostmi. Hlavní hrdinkou příběhu je Paige, dívka s naprosto ojedinělým darem. Paige je krajinochodec – to znamená, že dokáže v podvědomí navštěvovat snové krajiny (v podstatě mysl) dalších lidí a tak se dozvídá mnoho pikantních informací, které šéf gangu, pro který Paige pracuje, dokáže velmi dobře zpeněžit. Ale krajinochodectví je jen první část její výjimečnosti. Druhou částí je schopnost posednout, ovládat či dokonce zabít svým vlastním duchem jiné bytosti.

Používání nadpřirozených schopností je v tomhle světě nelegální a existují orgány (Scion – organizace spravující Londýn), které mají za úkol “nepřirozené” sbírat a likvidovat. Jenže i šéfové mají šéfy a v tomto případě jsou nahoře tzv. Refájci – rasa velmi silných, téměř nepřemožitelných bytostí, která koncentruje nepřirozené zajmuté Scionem na jednom místě a nejvíc prahne po lidech s tak výjimečnými schopnostmi, jako má Paige. Sice se schovávají za dobré úmysly chránit lidi proti Emejcům (o kterých se toho paradoxně moc nedozvíme, asi v dalším dílu. ) ale v téhle knize není nic na první pohled takové, jak se zdá.

Asi vás zajímá, co to ten Kostičas vůbec je. Souvisí to se slovy jakost a čas. Jsou to vězni, banda několika vybraných jedinců s nadpřirozenými schopnostmi, kteří jsou jednou za deset let odváženi na ono sběrné místo, kde se mají zúčastnit výcviku boje proti Emejcům. Jenže tito lidé si svůj úděl rozhodně nevybrali dobrovolně a když chcete spolupráci po někom, kdo odmítá, je nejjednodušší možností krutovláda. Jak tenhle model převýchovy zvládne Paige, která je divoká a tvrdohlavá? Může vůbec na takovém místě vzniknout přátelství? Nebo dokonce láska?
Čítaj viac

Autorky vytvořila i přes svůj poměrně mladý věk fascinující svět, který je vykreslený do nejmenších detailů. Ti čtenáři, kteří rádi hledají chybky a skulinky ve fungování světa budou mít zde opravdu velký problém cokoliv najít. Je až s podivem, že autorce je teprve 22 let a Kostičas je její prvotina, takto propracovaný svět kolikrát marně hledáme u daleko ostřílenějších kolegů, než je právě Samantha. A právě tato deviza může z počátku některým čtenářům dělat malinko problémy, protože autorka zahrne čtenáře opravdu velkým množstvím informací, které vás spíše mohou dezorientovat než uvést do děje. Na druhou stranu bez nich se neobejdeme a v pozdějších částech bychom marně pátrali, co že tím autorka chtěla říct.

Na první pohled působí jako klasická dystopie, kterých nalezneme v knihkupectvích poslední dobou opravdu hodně. Není to ovšem tak jednoduché, Kostičas je takovým chameleonem, který vyniká v mnoha směrech. Kromě klasické dystopie zde nalezneme prvky ze steampunku, cyberpunku a urban fantasy. A nutno podotknout, že v kombinaci světa, jak ho autorka vytvořila, včetně všech postav a historie, zde tento mix funguje opravdu na jedničku.

Je vidět, že má Samantha dar od Boha a nebojí se ho použít. Pokud jste vyrůstali na příbězích Harryho Pottera, možná právě v Kostičase naleznete jeho pokračovatele. Protože tam kde Harry skončil, Kostičas začíná. Nečekejte tedy žádnou pohádku, jako tomu bylo u prvních dílů malého čaroděje, ale napínavý příběh plný akce, napětí a také trochu té lásky, aby si i něžnější pohlaví přišlo na své. Samantha Shannonová má našlápnuto k řádnému úspěchu a bude velmi zajímavé sledovat, jak se s rostoucí popularitou vypořádá a zda ustojí tlak stejně dobře jako J. K. Rowlingová. Čítaj viac

Samantha Shannon

Filter

A zrodí se píseň

Po krvavé bitvě v Kruhu z růží je Paige Mahoneyová jako Kmotryně v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného londýnského podsvětí, kterému nyní vládne, bude složitější, než se kdy zdálo. Paige netuší, že její vládu.

od 7,50 €

Posielame do troch dní

Okamžite na stiahnutie

Posielame do troch dní

Okamžite na stiahnutie

Kostičas

Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka“ či „posel“ – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem.

od 5,70 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Okamžite na stiahnutie

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Okamžite na stiahnutie

V > Samantha Shannon • Host, 2015 • 2. diel série

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Převorství u pomerančovníku

Pripravujeme ,
k dispozícii bude 31.3.2020

Říši Inysu už přes tisíc let vládne berethnetská dynastie. Královna Sabran musí počít dědičku, aby svou zemi zachránila před zničením. Stále však není provdaná a ke dveřím její ložnice se plíží hrdlořezové. Ead Duryanová je u dvora jednou z mála cizinek..

Pripravujeme ,
k dispozícii bude 31.3.2020

The Mime Order

From the International Bestselling author of The Bone Season. Paige Mahoney has escaped the brutal prison camp of Sheol I, but her problems have only just begun: many of the survivors are missing and she is the most wanted person in London.

Recenze: Kostičas, Samantha Shannon

Popis:
více info na: http://kniznispajz.blogspot.cz.

“>

Leave a Reply