Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett)

Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett)

Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett)
  • Elérhető fájlok: Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett).pdf, Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett).epub, Kniha Lehké fantastično (Terry Pratchett).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Lehké fantastično

kniha od: Terry Pratchett

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa. Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii.

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 2.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno 1993 , Talpress Orig. název

The Light Fantastic , 1986

Komentáře (139)

Kniha Lehké fantastično

Vytrvala kvalita se stejniu kadenci kvalitnich vtipu. Trosku vice uletu stejne jako vice klasicke fantasy. Tedy stale udrzuje vysoko nastavenou latku..

Audiokniha, tu jen tak nelze pustit že zřetele, když už víte v jakém jste podivuhodném brouzdališti, na které jste natrefili.
Na ledacos z nápadů, nad kterými si div nezoufám, se dá zvyknout, protože to vysvětlení je hláškové pobláznění zákonů všeho.
Taky jeden pohled do jiného světa, bez syrovosti z přítomna.

Moje druhá Zeměplocha a stále se necítím lapena. Nicméně budu pokračovat v dalších dílech, které by snad měly být lepší.
Připojuji citáty o mých dvou nejmilejších postavách (s Dvoukvítkem se již pravděpodobně nesetkám, o to víc se budu těšit na Smrťe).

"Dvoukvítek se nedíval na svět jen růžovými brýlemi, ale co bylo mnohem horší, on ho vnímal růžovým mozkem a poslouchal růžovýma ušima."

"Kdyby ho chtěl někdo poslouchat, byl by zdůraznil i tu skutečnost, že on stále ještě používá kosu, přestože Smrťové na jiných planetách si už dávno pořídili kombajny."

Říkal jsem si, že první díl ze Zeměplochy bude takový úvodník, a že se třeba opravdový příběh Mrakoplaše se Sedmikvítkem rozjede až v nadcházejících knihách. Po prvním díle, který mě neoslnil, jsem se tak nevzdával a říkal si, že v tom zkusím pokračovat dál a uvidím, čím mě autor překvapí tentokrát. Nakonec musím říct, že Terry má neuvěřitelnou představivost. Dokáže psát o naprostých nesmyslech a dávat tomu absolutní váhu. Chvíli jsem měl opravdu co dělat, abych se v příběhu vůbec vyznal. Spisovatel se totiž dokáže poměrně snadno zahloubat do, za jiných okolností, bezvýznamných situací a svým osobitým sarkasmem tomu přidávat osobitý humor. I po druhé knize ale u mě stále bez výraznějšího zájmu.

Když se dívám zpětně, vůbec nechápu děj a už vůbec bych ho nedokázal odvyprávět. Místy má opravdu legrační místa, ale vcelku to pro mě nedávalo smysl. Přesto si myslím, že právě toto bylo autorovým záměrem.

Jak mě nadchla Barva kouzel, tak další kniha mě totálně nudila. Lehké fantastično jsem dočítal z obtíží. Nedokážu si to vysvětlil, ale tenhle díl byl vážně nuda k uzoufání.

Pěkné zakončení putování prvního turisty Dvoukvítka a mága Mrakoplaše po Zeměploše. Snad to bude mít ještě pokračování v dalších dílech, protože po zavazadle se mi bude stýskat.

Terry Pratchett

britská, 1948 – 2015 statistiky · web

Nová kniha

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných . detail knihy

Populární knihy

Komentáře (82)

Autor, jenž je v mé knihovně na čelních místech. Jeho knihy se dají číst stále dokola. Vždy se tam najde něco nového, co člověk při předchozím čtení přehlédl.

Skvělý autor s neuvěřitelnou fantazií. Jeho díla jsou velkolepá a nepřekonatelná. Autora jako on už v současnosti těžko najdete.

Vlastně ani nevím, proč jsem si jej již nepřidala, hlavně, že mám část knihovny zacpanou jeho knížkami. Co dodat, jeho romány jsou moje srdeční záležitost. Někde jsem četla recenzi, že jeho díla se liší od dalších tím, že postavy nejsou tzv. do počtu – potenciální oběť č. 1, potenciální oběť č.2, zabitý č.1, zabitý č.2, skoro každá postava má svoje zázemí, humor, smysl. Jak hlavní, tak vedlejší. Jeho příběhy jsou o lidech a nejlidštější na světě. Nevím, kde jsem to četla, ale naprosto se s textem ztotožňuji.

Zeměplocha je úžasná. Mám přečtené jak originály, tak překlady a musím smeknout. Inteligentní humor, skvělé zpracování v obou verzích. Bavím se i při opakovaném čtení a pořád nacházím nové a nové vtípky. Smrťák, Bábi Zlopočasná a Samuel Elanius nemají chybu!

První Zeměplochu jsem četla asi v deseti letech a musí říct, že láska na první pohled to nebyla. Každopádně jsem se k této sérii vrátila a naprosto mě to dostalo. Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Myslí, že ze světa, který se pohybuje vesmírem na zádech obrovské želvy nikdy neodejdu. A jsem za to ráda

Moje první byla "Dobrá znamení". To byla láska na první přečtení. A pak přišel ten nejlegračnější svět v galaxii!
Mrakoplaš a Dvoukvítek se Zavazadlem v závěsu byli na začátek dokonalí.
Čarodějky mívají výborná místa, ale zas ta sympatické mi nejsou.
Hlídka, Knihovník, Vetinari, mágové, hrdinové, vrazi,trpaslíci, trolové a hlavně SMRŤ.
Už teď se těším jak si zas přečtu celou Zeměplochu, abych ji mohla objektivně***** hodnotit.
Velkým bonusem (byl) je neskutečně výborný překlad.

Příběhy Zeměplochy jsou naprosto fascinující a způsob myšlení jejich autora, ta neuvěřitelně hravá fantazie, ve které se schovávají i mnohdy smutné životní pravdy, to je něco, co se nedá zopakovat ani napodobit. Pánové Prachett a Kantůrek měli obrovský cit pro jazyk. Nutno říct, že tomuto světu budou chybět. Mně tedy určitě.

oba mí drazí přátelé, kluci a kamarádi, se kterými jsem měla to štěstí se poznat a setkat, (zejména s Honzíkem mockrát, ach jo. ) už jsou někde pěkně pohromadě. Pevně doufám. To už je let, co jsme se prvně sešli a teď jste mě předběhli oba. Těším se na vás. Esmé. Ta první česká. Gytě se taky stýská. Bude to trvat dlouho, než vydýcháme Honzův odchod, ač nebyl překvapivý.
5. 4. 2018 se 14 hodin ve Strašnicích, ve velké obřadní síni krematoria je rozloučení z Honzou Kantůrkem.
Na jeho parte je Motto/citát z Pratcheta: "Navzdory tomu, co se říká, Smrť není krutý – je jenom bezchybně dokonalý ve své profesi."
Es

E-kniha: Lehké fantastično – Terry Pratchett

Elektronická kniha: Lehké fantastično
Autor: Terry Pratchett


90% 2 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
90 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: TALPRESS
Dostupné formáty
ke stažení:
PDF, EPUB, MOBI, PDF
Upozornění: většina e-knih je zabezpečena proti tisku a kopírování
Médium: e-book
Rok vydání: 2002
Počet stran: 232
Rozměr: 18 cm
Vydání: 1. vyd.
Název originálu: Light Fantastic
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložil Jan Kantůrek
Skupina třídění: Anglická próza
Jazyk: česky
ADOBE DRM: bez
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 1993
ISBN: 978-80-856-0929-5
Ukázka: » zobrazit ukázku

Další neuvěřitelná dobrodružství neschopného čaroděje, kterého hledají všichni mocní čarodějové Zeměplochy. Čaroděj Mrakopraš zná jako jediný jedno z osmi zaklínadel, které vysloveno současně s ostatními může zabránit osudovému zničení Zeměplochy. Všichni schopní i neschopní kouzelníci se ho snaží dostihnout, Mrakopraš jim však stále uniká v doprovodu Dvoukvítka a jeho chodícího kufru.

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa.

Copyright © 1986 by Terry and Lyn Pratchett

Cover © 1986 by Josh Kirby

Originally published in Great Britain

by Colin Smythe Limited, 1983

ISBN 978-80-7197-505-2 (ebook)

Slunce stoupalo pomalu, jako by váhalo nad tím, zda to vůbec stojí za tu námahu.

Začínal úsvit dalšího zeměplošského dne, ale začínal pomalu, a to z následujících důvodů:

Když se světlo dostane do silného magického pole, ztratí smysl pro rychlost. Okamžit ězpomalí. A na Ploše byla magie neuv ěřiteln ěsilná, a proto hebké žluté sv ětlo svítání plynulo nad spící krajinou jako laskání něžného milence nebo, jak by řekli jiní, jako nazlátlý sirup. Zastavovalo se, aby naplnilo údolí. Pomalu se vršilo na horských úbočích. Nakonec dosáhlo Cori Celesti, desetimílového sloupu z šedého kamene a zeleného ledu, který představuje Střed Plochy a je sídlem jejích bohů. Tam se navrstvilo do nepředstavitelné výšky, aby se nakonec v obrovské líné vln ětsunami zbortilo a tiché jako samet přelilo do krajiny za Středem.

Bylo to něco, co jste nemohli vidět na žádném jiném světě.

Samozřejmě že jiný svět také neputoval hvězdným nekonečnem na zádech čtyř obrovských slonů, stojících na krunýři gigantické želvy. Její, nebo podle jiných učení jeho, jméno bylo Velká A’Tuin. Ona, nebo možná také on, nebude hrát v následujícím vyprávění nijak důležitou roli, ale každý, kdo chce porozumět podstatě Plochy, si musí uvědomit, že ona, nebo on, tam je. Rozprostírá se tam dole, hluboko pod doly, mořským dnem a falešnými zkamenělinami, které tam umístil Stvořitel s jediným zlomyslným úmyslem – poplašit archeology a nasadit jim do hlav ty nejnesmyslnější nápady.

Velká A’Tuin, vesmírná želva, s krunýřem pokrytým zmrzlým metanem, zbrázděným krátery po meteoritech a zašlým prachem asteroidů. Velká A’Tuin, s očima rozměrů prastarých moří, s mozkem rozlohy světadílu, v němž se myšlenky pohybují rychlostí malých lesklých ledovců. Velká A’Tuin, jejíž obrovské smutné ploutve a svrchní krunýř nesou nesmírnou váhu Zeměplochy galaktickou nocí.

Je potřeba říci, že to filozofové všechno pochopili špatně. Velká A’Tuin si to neobyčejn ěužívá.

Velká A’Tuin je jediný tvor v celém vesmíru, který ví, kam jde.

Pochopiteln ěže filozofové vedli celé roky spory o tom, kam by mohla mít Velká A’Tuin namířeno, a často zdůrazňovali, jaké starosti jim dělá, že na to možná nikdy nepřijdou.

Zjistí to během příštích dvou měsíců a teprve potom si začnou dělat opravdu starosti.

Další věc, která znepokojovala zeměplošské filozofy a jitřila jejich představivost, je pohlaví Velké A’Tuin a na vyřešení tohoto problému bylo vynaloženo neuvěřitelné množství času a úsilí. Práv ěkdyž nás míjí její obrovský černý obrys, podobný gigantickému kartáči z želvoviny, objevuje se nám před očima výsledek posledního pokusu o konečné rozluštění této otázky.

Před námi se v prostoru převrací naprosto neovladatelná bronzová skořepina Mocného poutníka. Mocný poutník je určitý druh prastaré vesmírné lodi, kterou postavili a svrhli přes Okraj kněží-astronomové z Krullu. Krull je země velice příhodn ěsituovaná na samotný kraj sv ěta. V tomto okamžiku dokazuje Mocný poutník, že a

E-kniha: Lehké fantastično – Terry Pratchett

Elektronická kniha: Lehké fantastično
Autor: Terry Pratchett


90%
2 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
90 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: TALPRESS
Dostupné formáty
ke stažení:
PDF, EPUB, MOBI
Upozornění: většina e-knih je zabezpečena proti tisku a kopírování
Médium: e-book
Jazyk: česky
ADOBE DRM: bez
Ukázka: » zobrazit ukázku

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa.

Slunce stoupalo pomalu, jako by váhalo nad tím, zda to vůbec stojí za tu námahu.

Začínal úsvit dalšího zeměplošského dne, ale začínal pomalu, a to z následujících důvodů:

Když se světlo dostane do silného magického pole, ztratí smysl pro rychlost. Okamžit ězpomalí. A na Ploše byla magie neuv ěřiteln ěsilná, a proto hebké žluté sv ětlo svítání plynulo nad spící krajinou jako laskání něžného milence nebo, jak by řekli jiní, jako nazlátlý sirup. Zastavovalo se, aby naplnilo údolí. Pomalu se vršilo na horských úbočích. Nakonec dosáhlo Cori Celesti, desetimílového sloupu z šedého kamene a zeleného ledu, který představuje Střed Plochy a je sídlem jejích bohů. Tam se navrstvilo do nepředstavitelné výšky, aby se nakonec v obrovské líné vln ětsunami zbortilo a tiché jako samet přelilo do krajiny za Středem.

Bylo to něco, co jste nemohli vidět na žádném jiném světě.

Samozřejmě že jiný svět také neputoval hvězdným nekonečnem na zádech čtyř obrovských slonů, stojících na krunýři gigantické želvy. Její, nebo podle jiných učení jeho, jméno bylo Velká A’Tuin. Ona, nebo možná také on, nebude hrát v následujícím vyprávění nijak důležitou roli, ale každý, kdo chce porozumět podstatě Plochy, si musí uvědomit, že ona, nebo on, tam je. Rozprostírá se tam dole, hluboko pod doly, mořským dnem a falešnými zkamenělinami, které tam umístil Stvořitel s jediným zlomyslným úmyslem – poplašit archeology a nasadit jim do hlav ty nejnesmyslnější nápady.

Velká A’Tuin, vesmírná želva, s krunýřem pokrytým zmrzlým metanem, zbrázděným krátery po meteoritech a zašlým prachem asteroidů. Velká A’Tuin, s očima rozměrů prastarých moří, s mozkem rozlohy světadílu, v němž se myšlenky pohybují rychlostí malých lesklých ledovců. Velká A’Tuin, jejíž obrovské smutné ploutve a svrchní krunýř nesou nesmírnou váhu Zeměplochy galaktickou nocí.

Je potřeba říci, že to filozofové všechno pochopili špatně. Velká A’Tuin si to neobyčejn ěužívá.

Velká A’Tuin je jediný tvor v celém vesmíru, který ví, kam jde.

Pochopiteln ěže filozofové vedli celé roky spory o tom, kam by mohla mít Velká A’Tuin namířeno, a často zdůrazňovali, jaké starosti jim dělá, že na to možná nikdy nepřijdou.

Zjistí to během příštích dvou měsíců a teprve potom si začnou dělat opravdu starosti.

Další věc, která znepokojovala zeměplošské filozofy a jitřila jejich představivost, je pohlaví Velké A’Tuin a na vyřešení tohoto problému bylo vynaloženo neuvěřitelné množství času a úsilí. Práv ěkdyž nás míjí její obrovský černý obrys, podobný gigantickému kartáči z želvoviny, objevuje se nám před očima výsledek posledního pokusu o konečné rozluštění této otázky.

Před námi se v prostoru převrací naprosto neovladatelná bronzová skořepina Mocného poutníka. Mocný poutník je určitý druh prastaré vesmírné lodi, kterou postavili a svrhli přes Okraj kněží-astronomové z Krullu. Krull je země velice příhodn ěsituovaná na samotný kraj sv ěta. V tomto okamžiku dokazuje Mocný poutník, že a

TERRY PRATCHETT

Terence David John Pratchett byl výzmnamným současným anglickým spisovatelem, publicistou, scénáristou a divadelním dramatikem. Je autorem slavných fantastických knih o Zeměploše.

Lehké fantastično audiokniha (CD)

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který byl naposled spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa.

Bestseller v knihy Dobrovský

86506. v e-shopu | 78117. minulý týden

99. v Sci-fi, Fantasy na CD | 101. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 17 hodnocení čtenářů

26× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Fabiena Baráková 1. září 2017

Další díl ze série o úžasné Zeměploše. Knize nemám co vytknout, velice mě bavila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 57

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 31. srpna 2017

Kniha s Mrakoplašem nikdy nezklame. Má vtip, ironii i absurditu. Přečteno jedním dechem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 57

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček 3. září 2017

Skvělé pokračování dobrodružství Dvoukvítka a Mrakoplaše, snad ještě šílenější a geniálnější než první díl!

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Ondra Č. 9. září 2017

Jen málo knih ze světa fantasy vás vtáhne do svého světa natolik, že pak chodíte doma a jste smutní, že vaše zavazadlo nechodí, stromy kolem vás nemluví. Úžasné pokračování "Barvy kouzel", které má opět drsný humor, ironii a absurditu sobě vlastní!!

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Zrzek 7. září 2017

Moje první "pratchettovka" ve sbírce. Bavila jsem se od první do poslední stránky. Mrakoplaše jsem si zamilovala. A mezi námi, chodící truhla, která sežere každého, kdo se jí znelíbí, je prostě boží! Kniha plná humoru, ironie, ale i drsné filozofie. Zeměplocha je zrcadlo dnešního světa. Odráží všechny naše nedostatky a odhaluje lidi takové, jací jsou v jádru.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Pokračování Mrakoplaše a Dvoukvítka a jejich dobrodružství – co víc si přát!

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Pavla 26. září 2017

Mrakoplaš je zárukou super příběhu ze Zeměplochy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Mám takový pocit, že Pratchett chtěl původně všechny díly o Mrakoplašovi. Naštěstí z toho časem sešlo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Tereza Bláhová 28. září 2017

Druhá knížka, kterou jsem od Terryho četla. Bavila mě stejně jako ta první.

Pomohla vám tato recenze? Ano 42

Kniha, headmade, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Ali 28. února 2019

Priame pokračovanie Barvy kouzel s Mrakoplašem. Kniha ako obvykle vtipná svojím absurdným spôsobom. Tieto dva diely sa dočkali aj filmového spracovania.

Lehké fantastično

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 5+ ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

248 Kč s DPH

  • Audiokniha ( CD ) 299 Kč s DPH Nedostupné

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa.

Bestseller v knihy Dobrovský

2076. v e-shopu | 1791. minulý týden

52. v Světová fantasy | 51. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 38 hodnocení čtenářů

26× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.3 z 5

5 z 5 hvězdiček Fabiena Baráková 1. září 2017

Další díl ze série o úžasné Zeměploše. Knize nemám co vytknout, velice mě bavila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 57

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 31. srpna 2017

Kniha s Mrakoplašem nikdy nezklame. Má vtip, ironii i absurditu. Přečteno jedním dechem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 57

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček 3. září 2017

Skvělé pokračování dobrodružství Dvoukvítka a Mrakoplaše, snad ještě šílenější a geniálnější než první díl!

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Ondra Č. 9. září 2017

Jen málo knih ze světa fantasy vás vtáhne do svého světa natolik, že pak chodíte doma a jste smutní, že vaše zavazadlo nechodí, stromy kolem vás nemluví. Úžasné pokračování "Barvy kouzel", které má opět drsný humor, ironii a absurditu sobě vlastní!!

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Zrzek 7. září 2017

Moje první "pratchettovka" ve sbírce. Bavila jsem se od první do poslední stránky. Mrakoplaše jsem si zamilovala. A mezi námi, chodící truhla, která sežere každého, kdo se jí znelíbí, je prostě boží! Kniha plná humoru, ironie, ale i drsné filozofie. Zeměplocha je zrcadlo dnešního světa. Odráží všechny naše nedostatky a odhaluje lidi takové, jací jsou v jádru.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Pokračování Mrakoplaše a Dvoukvítka a jejich dobrodružství – co víc si přát!

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Pavla 26. září 2017

Mrakoplaš je zárukou super příběhu ze Zeměplochy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Mám takový pocit, že Pratchett chtěl původně všechny díly o Mrakoplašovi. Naštěstí z toho časem sešlo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Tereza Bláhová 28. září 2017

Druhá knížka, kterou jsem od Terryho četla. Bavila mě stejně jako ta první.

Pomohla vám tato recenze? Ano 42

Kniha, Talpress, 2002, 9788085609295

5 z 5 hvězdiček Ali 28. února 2019

Priame pokračovanie Barvy kouzel s Mrakoplašem. Kniha ako obvykle vtipná svojím absurdným spôsobom. Tieto dva diely sa dočkali aj filmového spracovania.

Leave a Reply