Kniha Město z popela (Cassandra Clare)

Kniha Město z popela (Cassandra Clare)

Kniha Město z popela (Cassandra Clare) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Město z popela (Cassandra Clare)
 • Elérhető fájlok: Kniha Město z popela (Cassandra Clare).pdf, Kniha Město z popela (Cassandra Clare).epub, Kniha Město z popela (Cassandra Clare).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Město z kostí

kniha od: Cassandra Clare (p)

Tato knižní série měla zaujala a nadchla tak moc, že od té doby, kdy jsem ji poprvé dočetla, čtu další a další fantasy knihy. Celá knižní série je opravdu skvěle napsaná, dobrodružná a napínavá. Je zde spousta skvělých postav s osobitými vlastnostmi a vtipnými poznámkami. Zamilovala jsem si Magnuse, který má podle mě úžasnou osobnost a charisma. Nástroje smrti patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem četla a ráda se k ním po nějaké době vracím. Nyní mám dočteny i další série lovců stínů od Cassandry Clare (Pekelné stroje a Temné lsti) a musím říci, že mé nadšení vůbec neklesá, všechny její knihy jsou úžasné. Nedokázala bych asi říci, kterou miluji nejvíce. ♥

Konečně jsem po náročném semestru měla čas pořádně se začíst a vybrala jsem si k tomu první díl této série. Kdysi jsem strašně zbožňovala film a stále je mi líto, že nenatočili další díly, protože Lily Collins a Jamie Campbell Bower byli skvělí. Seriálu dám po přečtení série asi též šanci, ale pravá Clary pro mě bude pořád Lily.
Naopak chápu, že film milovníky knihy nepotěšil, protože na konci se to ubíralo trochu jiným směrem. Kniha se mi líbila, mám ráda tento svět lovců démonů, nemůžu se dočkat, až zasednu k dalšímu dílu.

Nečekala jsem že mě kniha tak ,,pohltí” a budu ji číst jedním dechem. Opravdu povedený příběh i když pro mladší ročníky, ale to vůbec nevadí. Už se těším na další díl.

Četla jsem od autorky sérii Pekelné stroje, které byli úžasný. Ačkoli mě prostředí New Yorku moc nelákalo do knihy jsem se pustila. Kniha mě bavila a chystám se pustit do dalších dílu.

Velice čtivá kniha.

Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme a ačkoliv upíři, vlkodlaci, víly nejsou až tak originální propojení těchto světů originální bylo a Jace a Clary co by bylo za knížku bez té romantiky? 😀

Knihu som prečítala znovu, teraz však v slovenskom jazyku a v novom vydaní. Som nadšená, ešte viac, ako pri prvom čítaní. Úplne som prepadla Tieňosvetu a všetkému s ním spojeným. výborná kniha a určite nielen pre mládež. Myslím, že zaujímavé veci v nej nájdu aj staršie ročníky a ja teda naozaj potrebujem vedieť, kam sa príbeh posunie.
Teším sa na druhý diel.

Kniha "Město z kostí" je přesně ten typ příběhu, který mě vtáhne do sebe. V jedné chvíli sedím doma v houpacím křesle u své knihovničky s lampičkou a teplým čajem a v další chvíli se ocitám v New Yorku v Institutu ve velké knihovně společně s Clary, Jacem, Hodgem a ptákem Hugínem, alias Hugo. V momentech, kdy se stane něco neskutečně nebezpečného a dechberoucího, tak sama zapomínám dýchat a mrazení mě provází téměř každou druhou kapitolou jako kdyby to byla součást u takového čtení. A chraň Bůh toho, kdo si dovolí mě oslovit při čtení takového příběhu. To jsem pak schopná být velice nepříjemný tvor, protože komu by se taky líbilo kruté vytržení z magického světa zpět do reality, kde je mimochodem původně teplý čaj nyní totálně studený a vaše tělo tak zkroucený, že už ani nevíte, jestli se z dané polohy ještě někdy dostanete. Ale především, je tu ta běžná a fádní realita a příběh, který Vás tak pohltil a zabavuje na chvíli zmizí, než máte zase možnost se ponořit zpět. Nejsem z těch, co potřebují jakýsi silný novodobý příběh ze světové edice k užití si četby. Jsem z těch, kterým stačí taková "praštěně romantická" fantasy kniha a máte ode mě pokoj na celý den. A ještě si ten den navíc nejvíc užívám.

Město z popela

kniha od: Cassandra Clare (p)

Druhý díl přečten.Prvních zhruba sto stránek mě moc nebavilo, ale potom už to bylo lepší. Je to zbytečné protahování, ale jinak je knížka skoro jako první díl. Takže jdeme na třetí.

Druhý díl je za mnou a já jsem z něj nadšená téměř stejně jako z prvního dílu. Druhý se mi líbil trochu méně, dějová linka s Valentýnem mi připadala místy podobná, některé části až moc okecávané a protahované. I tak za mě ale skvělá fantasy a už se těším na třetí díl!

Knihy, které jsou součástí nějaké delší série, mají často tendenci být až přehnaně natahované. Takový pocit jsem měla i u „Města z popela“. Děj, který byl v anglickém vydání vyprávěn na celkovém počtu tří set stránek, by byl v obvyklé jednodílovce vyjádřen třeba jen padesáti stránkami. Některé scény mi tam připadaly zbytečné, dějová linka s Valentýnem se dost podobala té v prvním dílu a celkově jsem měla z celé knížky pocit, jako by byla – což také patří mezi rysy sériových knížek – mostem mezi prvním a třetím dějem.
Na druhou stranu jsme se seznámili s novými postavami. Konečně se objevili Lightwoodovi, kteří celý první díl strávili v Alicante, a byla nám představena postava konzulky Imogen Herondaleové, která mi sice svou tvrdohlavostí vůči Jaceovi neskutečně lezla na nervy, ale ze které jsem byla vzhledem k jejímu příjmení dojatá, kdykoliv se v knize objevila. S její postavou jsme se také ponořili do nebezpečných hlubin tragické minulosti Kruhu a já se nachytala toužit po celé sérii, která by o této éře vyprávěla.
No, občas jsem se musela přemáhat, abych otočila na další stránku, na četbu jsem se tolik netěšila, ale originalita světa lovců stínu a také zajímavé zvraty v osobních životech některých postav (o kterých bych se chtěla rozbásnit, ale nerada spoileruji) to docela šikovně vyvážily.

Druhý díl byl stejně tak úžasný jako první. I když se ve většině knihy moc nedělo, i tak mě to moc bavilo.

Po prvním díle jsem se na ten druhý hrozně těšila. Baví mě to vážně hodně, a i přesto o jaký jde styl příběhu – tedy young adult fantasy, tak nemám jedinou výtku. Zkrátka a dobře i ve svých 24 letech hltám příběh jako je tenhle jedním dechem. Někdy nemám moc čas a náladu na čtení, a tak pár dní nečtu, ale pak když knihu otevřu, tak to je 100 stránek, jak když lusknete prsty. Neskutečně mi ty čísla stránek utíkají před očima a z ničeho nic jsem o 20 stránek a půl hodiny dál, aniž bych věděla jak. Možná je to tou mojí představivostí a schopností prožívat příběhy stylem, jako kdybych to prožívala já sama, ale prostě nemám fakt za co bych strhla byť jedinou hvězdičku. Prostě je to za plný počet! Těším se na třetí díl.

Já mám s touto sérií (celkově tedy asi i s paní Clare) jen jeden malý problém. Na začátku mám potíže se do knihy začíst. Bylo to tak u prvního dílu, i u druhého. Ovšem když potom vydržím tu první stovku stránek, začíná to být teprve jízda.
Bavilo mě to. Mělo to chyby, občas to působilo příliš naivně, ale tak to nejspíš má působit, když je to fantasy pro mládež.
Dovolila bych si menší srovnání seriálu a knihy. Oceňuji, že se knihy liší od seriálu, který vznikl podle knih. Jako v tomto případě. Je tam více scén, jinak dějově poskládaných, taky docela důležité scény navíc. Přijde mi, že seriál pouze nastínil příběh, ale ten pravý nefalšovaný neostrouhaný příběh schovávají knihy. A za to jsem ráda.

enhle díl mě docela překvapil. Bála jsem se, že by kvalita knihy mohla jít dolů s přibývajícími díly, ale nestalo se tomu tak. Dokonce se mi líbil víc než první, i když jsem se musela smířit s nepříjemnými skutečnostmi. Jediné, co mi vadilo bylo to, že se mi zdálo, že se vše moc rychle a najednou vyřešilo. Nakonec ale stejně dávám plný počet hvězdiček. Původně jsem sice měla v úmyslu dát jen 4 a půl hvězdičky, ale musím připočítat českou obálku, která je stejná jako originální a několik úžasných scén.

Řekla bych, že se mi to líbilo asi tak stejně, jako první díl. Některé věci jsou nechutný a cringe, jiné jsou zase dost vtipné a roztomilé, tak bych řekla že se to docela vyrovnává :DD. Uvidíme u další knihy.

Město z popela

Kniha ( pevná vazba )

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Bestseller v knihy Dobrovský

67392. v e-shopu | 75580. minulý týden

668. v Fantasy pro mládež | 708. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.4 z 5 2 hodnocení čtenářů

1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

5 z 5 hvězdiček Syuza 21. září 2017

Čekala jsem, že v tomto dalším díle vyjde najevo, že Jace a Clairy vlastně nejsou sourozenci a budou spolu, a tak mě překvapilo a trošku zklamalo, že zřejmě pravdu mít nebudu a Clairy se nakonec sbližuje se Simonem. Příběh je napínavý a čtivý!

Nástroje smrti 2: Město z popela

Kniha ( měkká vazba )

 • Kniha ( měkká vazba ) 312 Kč s DPH Skladem

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Bestseller v knihy Dobrovský

43206. v e-shopu | 43815. minulý týden

524. v Fantasy pro mládež | 530. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 67 hodnocení čtenářů

54× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

5 z 5 hvězdiček Zuzana Kšírová 26. září 2017

celkově tuhle sérii mám hodně rána a druhý díl byl zajímavější než první a zhtla jsem ho jedním dechem 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

5 z 5 hvězdiček Nikola 1. září 2017

Druhý díl se mi líbil víc jak první, bylo zde více zápletek, které vtáhly čtenáře okamžitě do děje.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

5 z 5 hvězdiček Kristýna 1. září 2017

Druhý díl se mi líbil více než první. Jace je prostě moje knižní láska.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

5 z 5 hvězdiček Polarfox 1. září 2017

Děj mě naprosto uchvátil, tak že jsem knihu přečetla za týden. Opět se objevily další zápletky, ale autorka se s tím vypořádala velmi dobře.

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

5 z 5 hvězdiček Andy 31. srpna 2017

Po předčtení prvního dílu jsem i druhý díl přečetla na jeden nádech, svět stínů mě pohltil. Zápletky mě fascinovali. knihu jsem nemohla odložit

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

4 z 5 hvězdiček Kateřina Adamcová 9. září 2017

Tento díl mi přišel slabší než první, ale i přes to se moc těším na další díl

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

4 z 5 hvězdiček Archers 31. srpna 2017

Do poloviny trochu nudné, ale pak se ot rozjede a scéna na lodi je naprosto perfektní. Skoro jsem brečela, když si Clary myslela, že Simon umře, ale autorka to zas všechno vyřešila. Jak jinak, palec nahoru.

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

5 z 5 hvězdiček Pavlína Stárková 10. září 2017

Je tu více zápletek co vás vtáhnou do děje,kniha nezklamala

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

3 z 5 hvězdiček Bára 25. září 2017

Po přečtení prvního dílu jsem se na pokračování velice těšila a musím říci, že mě trošku kniha zklamala. Nepřišla mi tak záživná jako první díl, ale určitě mě to od dalšího čtení neodradilo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 20

Kniha, Knižní klub, 2013, 9788024239859

5 z 5 hvězdiček Lathenie 25. září 2017

I druhý díl byl úchvatný a nedokázala jsem přestat číst. Celou dobu jsem doufala, že Jace prostě není její bratr. Bomba.

Kniha: Město z popela (Nástroje smrti 2) – Cassandra Clare

Kniha: Město z popela (Nástroje smrti 2)
Autor: Cassandra Clare

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 24.2.2020
Česká pošta: 24.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 21.2.2020
Ostatní výdejny: 24.2.2020
Uloženka: 24.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


90% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
90 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2019
Počet stran: 389
Rozměr: 21 cm
Název originálu: Mortal instruments
Edice: Young Adult
Spolupracovali: z anglického originálu City of Ashes (The mortal instruments) . přeložila Eva Maršíková
Skupina třídění: Americká próza
Literatura pro děti a mládež (beletrie)
Jazyk: česky
Vazba: měkká
EAN: 9788075296887

Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem.

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném zlověstným kouzlem a vy najednou všude vidíte vlkodlaky, upíry a pro obyčejné lidi nepředstavitelné příšery? V druhém díle se navracíme do temných spárů „jiného světa“, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Město z popela

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Město z popela

Pokračování dobrodružného příběhu Město z kostí Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Detaily o knihe

Názov: Město z popela

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-204-1910-1

EAN: 9788020419101

Rok a mesiac vydania: 2010/10

Počet strán: 400

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 138 × 205 mm, 540 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Město z popela

Druhý díl trilogie

Judith Rumeltová, nepřechýleně Judith Rumelt je americká spisovatelka. Knihy vydává pod pseudonymem Cassandra Clare. Proslavila se fantasy hexalogií Nástroje smrti. Judith se narodila v Teheránu. Její rodiče Elizabeth a Richard Rumeltovi ale byli Američané. V současné době žije v Amherst.

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky.

Vyprodané , jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Pokračování dobrodružného příběhu Město z kostí

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jednou z hlavních devíz této fantasy série je určitě propojení reálného světa s tím fantastickým. Ano něco takového tu bylo třeba v Harry Potterovi, ale tam přeci jen společenství kouzelníků bylo umístěno hlavně mimo civilizaci a za zavřenými dveřmi Příčné ulice. V Nástrojích smrti se ovšem ocitáme v ulicích "reálného" New Yorku a jen tak mimochodem můžeme narazit na upíra nebo navštívit vílí království v jezírku uprostřed Central parku.

Zajímavé rozhodně bude i nadále sledovat jak se budou dál vyvíjet jednotlivé vztahy mezi hlavními hrdiny. Ono vztahy jsou vskutku jedno velké téma této knihy. Neustálé řešení kdo s kým a proč může za chvíli lézt až na mozek. Navíc kdo má rád úchylky přijde si na své, upír s vlkodlakem (kluk – holka), čaroděj a lovec stínů (300 letý muž? – kluk) a dva lovci stínů (bratr a sestra) vcelku zajímavé rozložení vztahů a lásek nemyslíte? Rozhodně se musí nechat, že se autorka v tomto ohledu nebojí snad ničeho. Čti víc

O autorovi/autorce

Judith Rumeltová, nepřechýleně Judith Rumelt je americká spisovatelka. Knihy vydává pod pseudonymem Cassandra Clare. Proslavila se fantasy hexalogií Nástroje smrti. Judith se narodila v Teheránu. Její rodiče Elizabeth a Richard Rumeltovi ale byli Američané. V současné době žije v Amherst, Massachusetts, se svým manželem a třemi kočkami. Nejdříve začala psát pod pseudonymem Cassandra Clairová Fanfiction na Harryho Pottera a Pána prstenů. Jmenují se The Draco Trilogy a The Very Secret Diaries. Později začala psát trilogii Nástroje smrti už pod upraveným pseudonym Cassandra Clareová. Tato trilogie se pak rozrostla celkem na 6 dílů. Ve svém vytvořeném světě zůstala a přišla s trilogií Pekelné stroje a vydala první dva díly trilogie Dark Artifices.

Nakladatelství

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s dvaasedmdesátiletou tradicí. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém rozvoji. Vydávají široké spektrum titulů od populární beletrie přes literaturu faktu až po odbornou literaturu.

Mortal Instruments Město z kostí Kniha VS. Film

Popis:
Takže čau! Mám tady svou první srovnávačku
Vydavateľ: Mladá Fronta
Jazyk: český
Formát: Kniha
Počet strán: 400
Poradie vydania: 1.

Leave a Reply