Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov)

Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov)

Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov)
  • Elérhető fájlok: Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov).pdf, Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov).epub, Kniha Nadace a Říše (Isaac Asimov).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Nadace

kniha od: Isaac Asimov

Ačkoliv je Issac Asimov považován za jednoho z největších sci-fi klasiků, já mu nikdy úplně na chuť nepřišla a asi už nepřijdu. U Nadace, kterou jsem konečně (na třetí pokus) dočetla celou, jsem se často dost nudila. Další díly už si odpustím, stejně jako jiná díla IA.

Výborná kniha, dnes již klasika žánru! Určitě si přečtu další díly.

Některé věci v Nadaci dnes působí úsměvně: například že za tisíce let, až se bude lidstvo přemisťovat mezi galaxiemi vesmírnými loděmi, si budou lidé stále píchat inzulín či platit mincemi. Na druhou stranu bychom neměli literární dílo posuzovat tak přísně: na začátku padesátých let, kdy kniha vznikalo, byl přeci nepředstavitelný i internet, což je při čtení poměrně patrné. Knihu osobně vnímám jako svědectví toho, jak velký technický krok kupředu lidstvo v posledních desetiletích udělalo. Jinak je Nadace čtivý, nepříliš náročný a nijak hloupý román. Další pokračování jsou již slabší, tam Asimovi podle mého uškodil bacil grafomanství.

Legendární dílo světové sci-fi. Poprvé jsem četl sérii “Nadace” na počátku devadesátých let a už tehdy mě uchvátila, byť to nebylo zrovna v nejlepším překladu, ale protože jsem tehdy zrovna jakž takž odmaturoval z AJ, zase tolik mě to nebolelo. Jsem ale rád, že v posledních letech série vyšla znovu a to v novém překladu a v knihách s pevnou vazbou. Na prvním díle je asi nejvíce znát, že vznikl jako kompilát časopiseckých povídek, ve kterých hlavním hrdinou není jedna osoba, ale společenství vědců, které na periferii naší galaxie má zkrátit dobu úpadku galaktického impéria. Ani po více jak sedmdesáti letech od publikování prvních povídek nepůsobí z velké většiny zastarale, protože všechny ty boje o moc, peníze, hromadění majetku, politické intriky jsou pro lidstvo stejné již od starověku, mění se jen prostředí a technické prostředky, ale zbytek se zřejmě moc nezmění ani v daleké budoucnosti, pokud se jí lidstvo vůbec dočká. Podobnost pádem říše římské je jasná, i tehdy nejspíše běžní smrtelníci během svého života ten pád ani nezaregistrovali, proto autor chytře volil jako “hlavní postavu” celou organizaci, na které se na pozadí jejích dějin dal celý pád a následný vzestup mnohem lépe znázornit. Po dočtení mě napadá, neprobíhá náhodou podobný pád i nyní u naší civilizace? Jsme schopni jej okolo sebe vnímat? Jak se mu postavit v době, kdy povrchní skutky celebrit a prázdná slova politiků mají větší váhu než skutečné objevy současných vědců?

V mém životě se díky změně zaměstnání objevila novinka: audioknihy. Tělo vykonává pracovní povinnosti a mozek se zatím může zatoulat kamkoliv, třeba do vzdálené budoucnosti. V uplynulých dnech jsem se doslechla o předpovědi úpadku civilizace a stala se svědkem pletichaření různých osobností, více či méně oddaných myšlence uchovat si vědění, překonat období temna.
“Nadaci” jsem si odjakživa měřila s podezřením, že by mohla na mé lenivé cerebrum vznášet příliš vysoké nároky, případně knihu možná pochopím, ovšem nebude mě bavit kvůli přemíře politiky, dlouhým časovým úsekům (desítky i stovky let přeskakování), měnícím se postavám, zkrátka pro tu formu povídek svázaných ústředním motivem. Zbytečné obavy, tohle musela být ve své době pecka a jakkoliv trochu zestárla, stále nabízí dostatek zajímavých myšlenek. Idea precizního výpočtu vývoje celé galaktické civilizace na tisíciletí dopředu je sice silně přitažená za všechny tři vlasy na pleši děda Vševěda, mnoho situací a jejich řešení se prohýbá pod nánosy naivity, přesto jsem při poslechu příjemně zaměstnala hlavu nenáročným filozofováním i starosvětskou atmosférou Zlatého věku sci-fi.
Nejsem si jistá, jestli budu pokračovat dalšími díly série, rozhodně však nelituji doplnění významné mezery ve svém literárním vzdělání. 70-75%
Audioknihu načetl Vladimír Fišer a jeho intonace pro mě nebyla úplně libozvučná: často zaznělo váhavé protažení, obvykle když narazil na cizí či neznámé slovo, také dialogy sklouzávaly k afektovanosti. Snad to příště bude lepší, nebo jde jen o otázku zvyku.

Jako mladého na gymplu, kdy jsem četl sci-fi, mě to minulo. Četl to tehdy jen jeden spolužák. Pak jsem sci-fi 20 let nečetl. Teď jsem na to narazil v podobě audioknihy (bohužel čtenou ze starého mizerného překladu z r. 1991) a celkem mě to překvapilo, takže poslouchám aktuálně třetí díl.
No ona to není vize budoucnosti a nějaké galaktické říše, ona je to Římská říše na svém konci (kterou naopak čtu posledních 20 let). Ostatně se tím prý Asimov inspiroval a i díky tomu nepůsobí román ani po 70ti letech zastarale.

1) Prolog a Hari Seldon, to může být paralelně někdo, kdo v průběhu 4. století n.l. vykládá řekněme římskému císaři Constantiovi II. (337-361) či Valantiniánovi (364-375), že říše se chýlí k zániku, byť tomu tehdy zevnitř ještě nemuselo vůbec nic nasvědčovat. A zakládá Nadaci, která ponese kulturu a vzdělání. V tom Římě ji pak nesla např. církev, která se s říší také rozešla, ale vzdělání jaksi uchovala.

2) První a druhá krize Nadace a hrozící válka s barbarskými sousedním státy na troskách okrajových římských provincií – to může být nějaká Afrika, Kartágo sv. Augustina cca roku 430 a města, která si musejí před barbarskými Vandaly pomoci samy, i když na severu ještě Římská říše stále existuje, ale už nemá sílu nijak zasahovat. Na Nadaci se s tím vypořádává bravůrně Salvor Hardin. Jeho působení na Anakreónského vládce mi tak trochu připomnělo středověký poj o investituru, resp. tehdejší církev, která byla rovněž státem ve státě.

3) Další z krizí rozpadající se říše (to už je tedy ve 2. dílu Nadace a Říše ale pro tu podobnost s pozdněantickým Římem píšu sem). Poslední silný generál říše Bell Rioso versus poslední silný galaktický císař, kteří se střetávají mezi sebou a nemůžou tudíž ohrozit Seldonovu Nadaci. To zas vypadá velmi podobně jako střet římského císaře Valentiniána III. (425-455), který po vítězství svého vojevůdce Aetia nad Huny tohoto posledního velkého vojevůdce raději vlastnoručně zavraždil. Říkalo se tehdy, že si císař svou levicí uťal vlastní pravici.

Díky těmto paralelám se dalo v Nadaci celkem orientovat a i přes horší překlad se mi líbila.

Po Nadaci jsem sáhl, aniž bych věděl, o co se jedná. Jméno Asimov je neodmyslitelně spjato se sci-fi a Nadace je jedna z největších klasik žánru, a tak jsem se rozhodl tento půl století starý kousek prozkoumat.

Tento žánr má obecně tendenci knihy vystavovat zkoušce času, neboť čím více se autor pouští do sáho dlouhých popisů technologií a fungování celého světa, tím více hrozí, že za půl století se dílo bude jevit jako jeden velký nonsense. Nutno podotknout, že u Nadace jsem neměl tento pocit a může za to především fakt, že se jedná o dílo především politické.

Nadace je unikátní počin. Jelikož se nejedná o příběh jedinců, nýbrž celé Základny (což je druhý možný překlad díla), jež se má stát jádrem nové civilizace, tak se tu setkáváme s různými postavami, které následně opouštíme, neboť se příběh posouvá v čase. Tento aspekt knihy ji činí unikátní a nacházel jsem opravdové potěšení ze sledování vývoje celé této společnosti napříč 70 lety a z pozic různých hráču. Na druhou stranu mne mrzí, že už se nesetkám s charismatickým Hardinem či se samotným otcem Nadace Hari Seldonem. A to jsem ještě nijak více nezmínil sociálně-politické problémy, které tu Asimov zpracovává a řeší skvělými intrikami a jak už to u takových problémů bývá, podobné tu máme i dnes.

Nezbývá než dodat to, že jsem byl Nadací příjemně překvapen a určitě se k ní vrátím v dalších dílech a také to, že tato klasika opravdu nepodléhá nekompromisnímu zubu času.

Klasika všech klasik. Není to novinka, někomu se to může zdát málo akční a vlastně všechny příběhy mají podobné schéma. Ale je to skvělé. A teprve jako součást cyklu Nadace to čtenář pořádně docení. A když se zapojí knížky o robotech, máme vizi budoucnosti lidstva, která začíná někdy v naší současnosti.

Nadace a Е™Г­ЕЎe

Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit. Více

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třicetitisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi.

Nadace a říše

Kniha ( pevná vazba )

  • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
  • Doručení Doručení domů není možné
  • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

298 Kč s DPH

Druhá část dnes již klasického díla sci-fi literatury se odehrává na území fantastické galaktické Říše, která právě prožívá období úpadku. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce… Přejít na celý popis

Doplňte si svou sbírku Julese Verna! Knihy z této edice nyní objednáte s 50% slevou Více informací

Druhá část dnes již klasického díla sci-fi literatury se odehrává na území fantastické galaktické Říše, která právě prožívá období úpadku. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třicetitisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Triton.

Bestseller v knihy Dobrovský

10984. v e-shopu | 16241. minulý týden

113. v Světová sci-fi | 154. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 5 hodnocení čtenářů

3× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

4 z 5 hvězdiček Veronika Bucková 11. září 2017

Druhá Nadace pro mě byla ještě větším překvapením než první díl, odhadovala jsem děj v nějakém směru, ale Asimov ukazuje vlastní pohled na alternativní dějiny. Velkým plusem je autorova obrovská fantazie, na druhou stranu mi vadí, že člověk nemá možnost žít se svými postavami, protože ty se v každé knize mění s tím, jak historie plyne.

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, Triton, 2009, 9788025702307

Další knihy autora

Isaac Asimov

Isaac Asimov patří k nejvýznamějším autorům sci-fi literatury. Pochází z Ruska, ale celý život pobýval v USA, kam jeho rodina emigrovala. Je autorem tří zakonů robotiky. Jeho nejznámějším díle je série Nadace.

Kniha: Nadace – Isaac Asimov

Kniha: Nadace
Autor: Isaac Asimov

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 19.2.2020
Česká pošta: 19.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 18.2.2020
Ostatní výdejny: 19.2.2020
Uloženka: 19.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


85% 6 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
85 % celkové hodnocení
6 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: TRITON
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2019
Počet stran: 204
Rozměr: 217,0×157,0x30,0 mm
Vydání: Vydání čtvrté, v nakladatelstvích Argo a Triton druhé
Spolupracovali: přeložil Viktor Janiš
Skupina třídění: Americká próza
Hmotnost: 0,386kg
Jazyk: česky
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Novinka týdne: 2019-34
Datum vydání: 201908
ISBN: 978-80-257-2880-2
EAN: 9788025728802

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu, ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie.

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu, ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie…

Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milion let v době, kdy jsou planety v celé Mléčné dráze spojené do obrovské galaktické Říše.

Nadace a Říše

Kniha ( měkká vazba )

Druhý díl šestidílného románového cyklu. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Druhý díl šestidílného románového cyklu. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi.

Bestseller v knihy Dobrovský

200937. v e-shopu | 200468. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 0 hodnocení čtenářů

0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

CzTorrent – 1. CZ Free Torrent Tracker – Isaac Asimov – Nadace a říše (1992)(CZ)

Login

Obsah

Detaily torrentu

Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Ríše se rozpadla; jejím troskám ted vládne poslední císar Kleon II. Nadace však dusledne plní Seldonuv puvodní plán – co nejvíce zkrátit období triceti tisíc let predpokládaného období temna – a úspešne prekonává další krize. Na scénu však vstupuje cinitel, s nímž nepocítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepredvídatelnými biologickými vlastnostmi. Nadace, Nadace a Ríše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z príbehu z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milión let v dobe, kdy jsou planety v celé mlécné dráze spojené do obrovské Galaktické Říše.

Napsal: ISAAC ASIMOV
Kniha: NADACE A ŘÍŠE
Žánr: Sci-fi
Provedení: Audiokniha
Čte: Rudolf Pellar
Jazyk: Cz
Rok: 1992
Formát: mp3
Kvalita: 128 kbps/44100 Hz
Stereo mode: Stereo
Čas: 10:15:42

00 Prolog. 06:34
01 Pátrání po kouzelnících. 26:12
02 Kouzelníci. 14:03
03 Nehynoucí odkaz. 16:21
04 Císař. 17:17
05 Začíná válka. 31:56
06 Oblíbenec. 10:32
07 Podplácení. 36:07
08 Na Trantor. 21:51
09 Na Trantoru. 20:54
10 Válka končí. 11:12
11 Ženich a nevěsta. 34:48
12 Kapitán a srarosta. 23:12
13 Poručík a klaun. 23:33
14 Mutant. 26:39
15 Psycholog. 18:45
16 Konference. 24:12
17 Vizisonor. 26:41
18 Pád Nadace. 18:52
19 Začátek pátrání. 27:39
20 Spiklenec. 26:08
21 Vesmírná mezihra. 26:08
22 Smrt na Neotrantoru. 36:18
23 Trosky Trantoru. 09:50
24 Konvertita. 19:05
25 Smrt Psychologa. 33:09
26 Konec pátrání. 27:44

Komentáře

Celkem komentářů: 3 (Přihlašte se pro jejich zobrazení)

Isaac Asimov – Nadace a Шнљe

Dvм stм let uplynulo od smrti Hariho Seldona, dvм stм let uplynulo od zaloћenн Nadace, jenћ mмla na planetм Terminus uchovбvat veљkerй vмdмnн lidstva, pшeиkat obdobн barbarstvн a zaloћit novou Galaktickou шнљi. Hari Seldon pбd galaktickй шнљe pшedpovмdмl a proto zaloћil dvм Nadace, kaћdou na opaиnй stranм galaxie. Pшedeљlб kniha Nadace popisuje dvм stм let historie Prvnн Nadace. Bмhem tмchto let se Nadace ъspмљnм vypoшбdala s nмkolika krizemi a stala se z nн ekonomicky i spoleиensky fungujнcн velmoc zabнrajнcн nмkolik sluneиnнch soustav. Hariho plбn se zatнm ъspмљnм naplтuje. Mбme pшed sebou druhou knihu z cyklu Nadace. Tentokrбt se rozepisovat nehodlбm, neboќ by to bylo na љkodu, radмji bych zбћitky z celй sйrie Nadace rozebнral jinэm zpщsobem …

Kniha Nadace a Шнљe je tentokrбte rozdмlena na dva samostatnй celky : Generбl a Mezek. V prvnнm celku budeme svмdky dalљн krize, kterou budou muset radnн na Terminu шeљit. Nadaci bude ohroћovat samotnб Шнљe, kterб je vojensky stбle dosti silnб na to, aby byl Terminus pokoшen. Bohuћel rozklad Galaktickй шнљe je jiћ nмkolik stoletн v plnйm proudu a jakбkoliv expanze nemщћe bэt myљlena vбћnм. Mohu tedy prozradit, ћe Nadace opмt ъspмљnм pшekonбvб dalљн krizi a je pшipravena i nadбle nйst tнhu svйho osudu. Nenн to ale ta samб Nadace, jakб byla na poибtku. Dnes je to jiћ rozlehlэ svмt, na jednй stranм byrokrati a bohбиi, na druhй obchodnнci, dobrodruzi a „smrtelnнci“. Mezi nimi se nachбzн hrstka vмdcщ, kteшн na rozdнl od ostatnнch ctн a uchovбvajн Seldnщv odkaz. Pro vљechny ostatnн je Seldon jen nмjakэ mэtus stejnм tak, jako je Nadace pro zbytek galaxie.

Druhб ибst s nбzvem Mezek rozklбdacн se tйmмш na sto deseti strбnkбch, pшinбљн иtenбшi dosti notnou dбvku napмtн a pшekvapenн. Na scйnu pшichбzн nмco co Seldon nemohl pшedpovнdat. Jeho matematickй vэpoиty se zaobнrali masami, s celэmi planetami, jednotlivce nebral v ъvahu, neboќ nikdy nemщћe mнt na galaktickй dмnн vэraznэ vliv. Pшesto se jeden „иlovмk“ naљel . a osud Galaxie si bere na svб bedra s odhodlбnнm pшetvoшit Seldonщv odkaz podle svйho. Tato ибst knihy je dosti zajнmavб a ponurб. Ukazuje sнlu a dщraznost rozpadu a zбniku Galaktickй шнљe. Prakticky krom Nadace a nмkolika izolovanэch svмtщ neexistuje v bэvalй шнљi nic, jen trosky po niиivэch bojнch, ostrщvky majetku chtivэch barbarщ, pirбtщ a samozшejmм odumнrajнcн zbytek шнљe se svэm cнsaшem. A prбvм do centra a sнdla Galaktickй шнљe – Trantor se v tйto ибsti knihy podнvбme. Co tam vlastnм jakoћto obиanй Nadace budeme hledat a mnoho dalљнho se radљi pшesvмdиte na vlastnн kщћi sami, jб se jiћ tмљнm na dalљн dнl tйto sбgy – Druhб Nadace.

Nadace a Шнљe Vбm jako samotnй moc neшekne, je to jen ибst mozaiky, kterб dohromady dбvб jedno ze stмћejnнch dмl Isaaca Asimova a v nemalй mншe doplтuje йru Asimovэch robotщ.

Иlбnek napsal Marian Gallo (aka Silver) || Kvмten 2004

Kniћnн recenze publikovanб na Иtenбшi – www.ctenar.net – dne 20.05.2004, autor : Marian Gallo (aka Silver)

Иlбnek ohodnocen 66 иtenбшi :

diskuze – okomentujte tento иlбnek, иi tuto knihu

tento иlбnek jeљtм zatнm nikdo nekomentoval .

Kniha Nadace a říše Isaac Asimov

⛔ Zboží bylo prodáno, nyní nejde zakoupit 103000000117815

Tématicky podobné zboží

Upozorním vás, až bude zboží znovu v nabídce

Někdo byl rychlejší. Tenhle kousek už si ode mě bohužel nekoupíte. Ale nic není ztraceno. Můžete mi tu nechat svou e-mailovou adresu a jakmile se ke mě stejný produkt znovu dostane, pošlu Vám upozornění. Nebo si můžete vybrat z podobných produktů.

Astronauti Rozhlasová hra

Popis:
Stanislaw Lem. Dramatizace Tomáš Vondrovic. Překlad Jaroslav Simonides. Hudba Luboš Fišer. Na klavír hraje Luboš Fišer.

Leave a Reply