Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček)

Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček)
 • Elérhető fájlok: Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček).pdf, Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček).epub, Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Nev >Jaroslav Havlíček

Uff. Tak na tuhle nádhernou knihu o vypočítavosti a rodovém šílenství si chystám slova už dlouho a vůbec není jednoduché vystihnout podstatu mého dojmu. Neviditelný je jedno z nejlepších, nejsugestivnějších a nejhlubších děl české psychologické beletrie.
Citižádostivec Petr se ožení s jedináčkem továrníka, psychicky křehkou Soňou, což se zpočátku projevuje jen v náznacích. Dívka se velice obává svého vyšinutého strýce Cyrila, který si o sobě myslí, že je neviditelný. Rodinní přílsušníci choromyslného pacienta v bludu utvrzují, dělají, že ho nevidí, protože když na jeho hru nepřistoupí, začne se chovat agresivně. Soňa je věčně ve stresu z obtížného příbuzného, marně prosí, ať je Cyril odvezený do ústavu, předtucha zlého se později vyplňuje a bezmocná dívka je strýčkem tělesně napadená. Tímto traumatem propukne její vlastní psychóza. A příběh se ubírá nelítostně dál, prokleté rodině není pomoci.

Neviditelný tu může mít mnoho podob: neviditelný je blud, neviditelný je teror falešné morálky a ohleduplnosti k těm, co nejsou ve skutečnosti vítáni (Cyrila miluje jen jeho teta, ostatním je na obtíž), neviditelný je osud, který nelze obelstít.

NENECHTE SE ODRADIT TĚŽKÝM NÁMĚTEM, DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ:
Román pro toho, kdo ho nečetl, se může zdát neatraktivní, deprimující nebo námětem nezajímavý. Přitom je však i o rodinných vztazích, o Sonině kamarádce Katy, která pomáhá v domácnosti, s níž má Petr tajně poměr a která se pak dává na cestu lásky, obětavosti a pokání, o ctižádosti a vysněném zaměstnání, je to román se vším všudy, kterému nic neschází ani nepřebývá.
Mně se četl dobře v tom smyslu, že mi velmi zajímalo, co bude dál a autor má navíc bezvadnou stylistiku, s níž umí zdařile vylíčit i složitý příběh. Zůstane po něm ve Vás stopa, to ano, ale ta přínosná, jak už to u kvalitních knih bývá.

Pěkně napsaná kniha. smutný příběh

Moje velmi, velmi oblíbená několikrát čtená kniha, napínavá, děsivá povahou i činy hlavní postavy, bizarní, absurdní, hororová. Není v ní sympatických postav a kladného hrdinství! Vila stojí v Jilemnici a působí stejně pochmurně jako román, v podkrovních oknech se večer míhá Cyrilova tvář – haúúú.

Těžce ponurá a tíživá kniha, kdy hlavní hrdina Petr Švajcar se ze zištných důvodů ožení, ale osud mu přichystá kruté vystřízlivění v podobně rodinného šílenství. Výborně popsané šílenství strýce Cyrila a poté i Soni.

Další silná knížka. Rodinná tragédie se zde postupně stupňuje, děj je zpočátku jednodušší, později přibývá více a více úvah, vnitřních monologů. Je zde velmi dobře popsán jak nešťastný osud rodiny, tak pocity (nejen) hlavní postavy. Nic pro slabé povahy.

Příjemné překvapení, tak příjemné, že jsem se několikrát zapomněl na záchodě a malém mi upadly nohy, kolik mravenců jsem v nich měl. Dobrý ráno přeji.

Neviditelný je psychologický román, kde se sune jedna tragédie za druhou a to tam není ani zmínka o český politice, Spartě Praha nebo mých kulinářských schopnostech. Havlíčkovi dávám 9/10 a radši se vyvaruji shrnutí děje, protože bych musel spoilerovat. A nebo ne! Neviditelná recenze: 3,2,1:

Neviditelný – rozbor díla k maturitě

Kniha: Neviditelný

Přidal(a): Liza

Jaroslav Havlíček

 • 1896–1943
 • český spisovatel a představitel psychologické prózy
 • vystudoval reálku v Jičíně, absolvoval kurs obchodní akademie, studoval na ČVUT v Praze
 • účastnil se 1. světové války (boje v Rusku, v Itálii, na Slovensku)
 • povídky publikuje v časopisech – Lumír, Zvon, Národní listy

Rozbor díla: Neviditelný

Základní informace

 • Česká meziválečná próza (1914 – 1938)
 • jedná se o psychologický román (duševní dění postav)
 • karikatury (Zdeněk Seydl)
 • 10 let po sňatku se Soňou

Hlavním hrdinou je inženýr, který si vezme dědičku továrny. Po svatbě zjistí, že s nimi v domě žije bláznivý strýček, který si myslí, že je neviditelný. Tento stav postupně rozvrátí jeho manželství a Petrova žena se nakonec také zblázní.

Téma:

 • Roku 1935 Petr Švajcar, hlavní postava knihy, začíná psát knihu ve formě svého životopisu.

Místo děje:

 • V malém městečku Jesenice

Petr Švajcar byl z velmi početné a chudé rodiny. Jednou našel zatoulaného psa bohatého Lachmanna. Když mu ho vrátil, slíbil Lachman Petrovi, že mu bude financovat jeho studia, dokud bude nosit dobré výsledky. Petra škola bavila a rád nabídku přijal. Rozhodl se vystudovat chemii. Žije jen svým studiem a získává praxi ve velkomydlárně, cídírně a v továrně na barvy. Při studiích se seznámí se svým spolubydlícím Dontem. Ten se považuje za Petrova dobrého přítele. Petra však Dontův večírkový život ani názory nezajímají. Hned jak si Petr vydělal dost peněz, odstěhoval se.

Dont stále zve Petra na nějaké večírky, Petr je ale odmítá. V červnu 1924 ho však naláká na ples, kde má být jistá Soňa Hajnová, jejíž otec je vlastníkem mydlárny. Když se Petr se Soňou seznámí, ihned se mu zalíbí nejen Soňa, ale i vidina možné práce v tatínkově továrně. Začal se tedy o Soňu zajímat tak, až se do něj zamilovala. Zasnoubili se a Petr byl konečně pozván do Hajnovy vily.

Seznamuje se Soniným otcem Hajnem, tetou Karolínou, se služkou Katy, Filipem a Paříkem. Při slavnostní večeři se však vplíží do jídelny malý člověk, sedne si do rohu místnosti a všechny s úsměvem pozoruje. Nikdo si ho nevšímá a baví se, jako by tam nikdo navíc nepřišel. Večer mu pan Hajný všechno vysvětlí. Byl to Sonin strýc, který si o sobě myslí, že je neviditelný. Chodí po domě a hraje si na neviditelného se všemi detaily.

O několik měsíců později je svatba. O svatební noci, kdy se Petr se Soňou odeberou do pokoje, na ně čeká v místnosti i nedočkavý Neviditelný. Soňa je opravdu vyděšená a tak ji svatební cesta jen prospěla. Pan Hajný jim věnuje celé jedno patro ve vile, aby si mohli samostatně hospodařit. Přesto však, když se Soňa setkává s Neviditelným, je úplně bez sebe a veškerý volný čas se zaobírá jen jím. Petr pracuje v Hajnově továrně a Soniných problémů si moc nevšímá.

Jednoho dne do továrny volá Katy, že se stalo Soně něco hrozného. Doma je Soňa zavřená ve svém pokoji a nikoho kromě Katy a lékaře k sobě nepustí. Večer se Petr dovídá, že když se ráno Soňa probudila, byl u ní v pokoji Neviditelný a pozoroval ji. Z ničeho nic se na ni vrhnul, ale naštěstí včas přiběhla Katy a s Filipem ho zamkli. Doktor zjišťuje, že je Soňa těhotná. Když jí to řekne, začne Soňa úplně šílet, že Neviditelného dítě nechce. Petr byl šťastný, že bude otcem. Soňa však k sobě nechce Petra pustit a tak Petr chodí do práce a těší se na své dítě. Neviditelný je potrestán tak, že je odvezen do léčebny, aby měla Soňa klid.

Po několika měsících, co musela Soňa odpočívat, má první vycházky a Petr ji může konečně vidět. Soňa stále tvrdí, že otcem dítěte je Neviditelný a už je s tím i smířená. Dokonce začne tvrdit, že Neviditelný je s nimi stále v domě a těší se s ní na jejich dítě. Doktor dává všem šance, že až přijde dítě na svět, může být Soňa zase normální.

Po narození dítěte však zůstane stejná a spíš se její stav zhoršuje. Odmítá Petrovi dítě jen půjčit, protože je Neviditelného. Dítě pojmenují Petr, ale Soňa není ochotna toto jméno přijmout a říká mu jménem Neviditelného, Matěj. Mezitím si začne Petr s Katy. Když je Soňa spolu načapá, nic si z toho nedělá, protože má přeci svého věrného a milujícího Neviditelného. Zanedlouho začne Soňa dostávat záchvaty agrese, až se stane pro dítě velmi nebezpečná. Proto jí dítě odejmou a ji zamykají v jejím zamřížovaném pokoji. O dítě se začne starat Katy. Pan Hajný má svou dceru velmi rád a trpí snad více než ona.

Jednou se Soňa pokusí o sebevraždu, je však chycena a stále držena pod zámkem, aby si neublížila. Petr toho využije a schválně nechá odemčen Sonin pokoj a doufá, že se Soňa znovu pokusí o sebevraždu. Soňa ji skutečně spáchá skokem z okna. Pan Hajný se zhroutí a o několik měsíců později umírá také. Ještě před smrtí však Petra prokoukl, že jeho dceru nemiloval a chtěl jen továrnu a peníze. V závěti proto odkáže všechen majetek svému vnukovi Péťovi. Petrovi to nevadí, protože stejně dělal vše pro svého syna.

Žije si šťastně s Katy a Péťou. Petr svého syna opravdu miluje a vidí v něm nádhernou budoucnost. Když jsou však Péťovi asi čtyři roky, postihne ho zánět mozkových blan, který se na něm podepisuje celoživotními následky. Nikdy již nebude normálně myslet, mluvit, ani se smát. Petr se s tím nedokáže smířit, neumí si představit, že někdo takový je jeho syn a někdo takový má vést továrnu. A úplně o svého syna ztratí zájem…

Kompozice:

 • 412 stran
 • 20 kapitol ( Smích z hlubin, Rány mokvají, propast se otvírá, opona padá,…)

Jazyk:

 • dialogy
 • ich forma
 • spisovný jazyk
 • vnitřní monology

Postavy:

 • Petr Švajcar – vypravěč celého příběhu; vysoký, silný, světlovlasý a pohledný; cílevědomý, egoistický mladík, který se pomocí chladné, vypočítavé logiky a nezlomné vůle dostane z chudé rodiny k majetku továrníka; na ostatních lidech mu nezáleží a rád s nimi manipuluje ve svůj prospěch
 • Soňa Hajnová – drobná, pohledná, tmavovlasá dívka; jediná dcera továrníka, zajímá se o literaturu, hraje na klavír, je přecitlivělá, trpí migrénami, děsí se šíleného strýce a šílenství
 • Hugo Hajn – bohatý majitel továrny na mýdlo; je laskavý, mírný a podléhá panovačné tetě
 • Cyril – starší, malý, tlustý, plešatý a duševně chorý Sonin strýc, který si myslí, že je neviditelný; celá rodina je nucena chovat se k němu, jako by ho neviděla; pokud tak nečiní, tropí Neviditelný hysterické scény; píše zvláštní manifesty, kde vystupuje jako hlavní hrdina
 • tetička – starší, přísná Hajnova teta; samozvaná vládkyně rodiny, které se nikdo neodvažuje postavit; pedanticky trvá na dodržování starých pravidel a nedá dopustit na synovce Cyrila, kterého vychovala
 • Katy – jí i jejího bratra Filipa se rodina ujala, když osiřeli; zaměstnaná jako služebná; veselá, mladá, energická, pohledná a oddaná společnice Soni
 • Filip – Katin mladší bratr, který je společně s ní zaměstnán v domě
 • Pařík – starý, dobrosrdečný a věrný švec a domovník
 • Anna – starší, obtloustlá a rázná kuchařka

Inspirace dílem:

 • V roce 1988 byl na motivy románu natočen film Prokletí domu Hajnů.


Další podobné materiály na webu:

Kniha: Neviditelný – Jaroslav Havlíček

Kniha: Neviditelný
Autor: Jaroslav Havlíček

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


95%
2 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
95 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » XYZ
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2012
Počet stran: 448
Rozměr: 140 x 180 mm
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Datum vydání: 24. 10. 2012
Nakladatelské údaje: V Praze, XYZ, 2012
ISBN: 9788073887223
EAN: 9788073887223
Ukázka: » zobrazit ukázku

Hlavním hrdinou je inženýr, který si vezme dědičku továrny. Po svatbě hlavní hrdina zjistí, že s nimi v domě žije bláznivý strýček, který si myslí, že je neviditelný. Tento stav postupně rozvrátí jeho manželství a Petrova žena se nakonec zblázní. Psychologický román, kreslící tragický úpadek degenerované rodiny venkovského továrníka. Děj knihy se odehrává na sklonku dvacátých let dvacátého století v bohaté rodině, která se postupně rozpadá.

Neviditelný představuje jednu z nejvýznamnějších knih Jaroslava Havlíčka, předního autora psychologické prózy 30. a 40. let minulého století. Havlíčkova vyprávění se charakteristicky odehrávají v prostředí maloměsta přelomu 19. a 20. století a sledují psychologii rodinných a partnerských vztahů na pozadí proměny místní, mnohdy „zpráchnivělé“ morálky. Na cestě za štěstím hlavního hrdiny Petra zamíchá kartami postava Neviditelného. Jak velký podíl na neštěstí má však jeho touha po moci a bohatství?

Próza – beletrie > Romány > Romány dle národů > České romány

Katalog předmětový > Č > Česká próza

Katalog předmětový > R > Román

Próza – beletrie > Další formy prózy > Spisy > Sebrané spisy

Katalog vybraných autorů > H > Havlíček – Jaroslav Havlíček

Katalog nakladatelství > X > XYZ

Katalog předmětový > A > * 20. století

1 DESET LET Jsou tomu necelé tři měsíce, co mne došla zpráva o úmrtí Cyrila Hajna. Docela stručná a chladná zpráva, jaké docházívají v takových případech a za podobných okolností: „Oznamujeme Vám, že zemřel včera v půl deváté večer na zápal plic. Máte-li nějaké zvláštní dispozice k pohřbu, sdělte je ihned.“ Razítko a datum. Podpis, podobný stenografi cké zkratce. Víc nic.

Ne, neměl jsem pražádné dispozice o pohřbu, pražádné, ten lístek měl však týž výsledek, jako když na zdánlivě zhaslé ohniště stříknete lžíci lihu: mrtvý popel vybuchne hučícím plamenem. Možná že vám trochu přismaží obočí, možná že vám očadí čerstvě obílenou zeď. Nosil jsem ten stručný lístek u sebe a neustále jsem jej musil vytahovati z kapsy. Podívejme se, tedy zemřel! Zemřel! Všechno zlo, které způsobil ten nevinný viník, pěkně a soustavně se mi počalo objevovati při jídle, při práci, při usínání. Ne snad že by bylo již zapomenuto. Nikdy, nikdy nemohlo být zapomenuto! Nyní však strašidla vylezla z hrobů. Několik posledních let mého života mi leželo před očima.

Nevím, kdy mě vlastně napadlo, že bych měl svůj životní příběh napsati. Nejspíše tenkrát, když jsem si poprvé uvědomil, že tomu brzy bude právě deset let, co jsem vstoupil do tohoto domu.

Zní to nesmírně vznešeně: napsati historii svého života. Mně však vůbec nešlo o nějaké zvěčnění mých velikých činů. Není tu také celkem nic krásného, co by se dalo zvěčniti. Možná že jsem jen pocítil nutnost dokázati něco svým pochybnostem. Možná že se mi v křivolakém proudu mého osudu cosi ztratilo a já si myslil, že to touto cestou naleznu. Avšak ne! Jenom ne žádné vyvracení vlastní viny, když přece vím, že ničím nejsem vinen, jen žádné stíhání žháře, když ten je mi přece dobře znám! Spíše tu jde o jakousi zkoušku odvahy. Odvahy? – Haha – ovšem. O tom však zatím nic, o tom až později!

Začíti na den, na minutu přesně, kdy se počalo mé neštěstí! Nechť si kdo chce myslí, že jsem pošetilý, když jsem se dal strhnouti číselným mezníkem, který vlastně nemá pražádný význam. Jen ať si myslí kdo chce, co chce, říkám to předem: Naprosto mi na tom nezáleží. Je to příliš svůdné, příliš vzrušující, dáti se do práce právě v den, který má příslušný vztah k událostem.

Jakmile mi bylo jasno, že musím svůj příběh napsat, začal jsem s přípravami. Nebylo dne, abych se neprobíral v starých papírech, abych nepřemýšlel nad kalendářem a nečinil si zápisky. Usilovně jsem se snažil vydobýti ze zapomenutých let podrobnosti, slova, tváře. Ukázalo se, že dva měsíce nejsou na takovou přípravu pranic mnoho. Deset let! Jen se snažte rozpomenout pokud možno přesně na to, co jste dělali před deseti lety! Není to tak snadné, opravdu, i když děj, o který jde, je ve vašem mozku napsán nesmazatelně.

Pracoval jsem pilně o své budoucí historii. Nezapomněl jsem na nic, co by mohlo mé vzpomínky vybičovati k úplnějšímu vyjádření. Proto také jsem udělil všechny ty poněkud podivínské rozkazy pro dnešní den. Podivínské? Proč ne? Cožpak nemám na nějaké to podivínství právo po všem, co mě potkalo?

Konečně nastal ten zvláštní den, kdy se podle připraveného plánu mám přímo opíjeti svou minulostí. Dnes nebylo ani pomyšlení NEVIDITELNÝ | 1 1 na nějakou kancelář, na nějakou továrnu. Od časného rána jsem pečlivě studoval všechen pracně sebraný materiál. Odpoledne jsem si vyšel na samotářskou procházku, abych si provětral hlavu. Pomalu, krok za krokem, po umrzlé cestě k lesu a zpět. Doma jsem pak seděl a kouřil. Držel jsem své zajaté vzpomínky, omámené kouřem doutníku, na dosah ruky. Pronikavě jsem si je prohlížel, mlčky, vytrvale. Viděl jsem, jak se tetelí a jak se chvějí ty mátožné stíny, ty ubohé přízraky!

Řádně jsem se navečeřel, potom jsem se uzamkl v pokoji. Nyní zde sedím a píši první řádky. Opatrně, krasopisně, skoro chlapecky. To je ovšem jen rozběh. To je jen úvod. Po levé straně mého psacího stolu leží krabice s doutníky, po pravé sklenka a láhve vína.

Je to týž pokoj, který mi vykázali, když jsem zde poprvé nocoval, pokoj, v kterém jsem obýval až do své svatby. Tehdy byl pouhým hostinským pokojem. Povýšil jsem jej na svůj kabinet, když se můj tchán přestěhoval k tetě do přízemí a když nám, novomanželům, připadlo celé první poschodí. Je zde ovšem všechno docela jiné, než bylo tenkrát. Místo staromódního umyvadla s mramorovou deskou prostý americký psací stůl, otoman místo široké dubové postele a stojánek na odborné knihy místo nočního stolku. Všechny zbytečné věci, které zde kdysi byly, jsou většinou vystěhovány na půdě.

Kalendář nad mou hlavou ke mně promlouvá známým hlasem, hlasem prchajícího času, abych tak řekl. Třetí únor. Veliká černá trojka se sraženou hlavou. Nepřipadá nikomu z vás trojka jako číhající, zlé zvíře? Všimněte si jen: ostrý zoban, nebezpečný dráp. Navykl jsem se dívati se na trojku jako na číslici zlého osudu. (Pošetilost?) Únor je velmi nepříjemný měsíc. Něco na poloviční cestě mezi zimou a jarem. Únor – špatně to zní, alespoň pro mé uši. Člověk neví, co se může v únoru zlého přihodit. Jsem přesvědčen, že jsem vstoupil do tohoto domu v špatný měsíc a v špatný den.

JAROSLAV HAVLÍČEK

Jaroslav Havlíček patří k nejvýznamnějším autorům českého psychologického románu. Na jeho stylu je patrné dědictví romantizujícího naturalismu Karla Matěje Čapka-Choda, ale zároveň lze rozpoznat i vliv učení Sigmunda Freuda, jeho pojetí podvědomí, pudové stránky člověka a další aspekty hlubinné psychologie.

Neviditelný

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 3 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

447 Kč s DPH
Ušetříte 52 Kč Běžně 499 Kč

 • Audiokniha ( CD/DVD ) 268 Kč s DPH Skladem

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Neviditelný představuje jednu z nejvýznamnějších knih Jaroslava Havlíčka, předního autora psychologické prózy 30. a 40. let minulého století. Havlíčkova vyprávění se charakteristicky odehrávají v prostředí maloměsta přelomu 19. a 20. století a sledují psychologii rodinných a partnerských vztahů na pozadí proměny místní, mnohdy zpráchnivělé morálky. Na cestě za štěstím hlavního hrdiny Petra zamíchá kartami postava Neviditelného. Jak velký podíl na neštěstí má však jeho touha po moci a bohatství?

Bestseller v knihy Dobrovský

15943. v e-shopu | 16827. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 5 hodnocení čtenářů

1× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.7 z 5

5 z 5 hvězdiček Monika 9. září 2017

Skvělá kniha! Nad vypočítavým Petrem budete lomit rukama, ale nad Neviditelným strýčkem už se určitě začnete bát. Bravurně propracovaná psychologie postav a zvrat děje rozhodně nepatří k žádným "happy-endům".

Pomohla vám tato recenze? Ano 18

Kniha, XYZ, 2012, 9788073887223

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Velice zajímavá kniha, která má zcela unikátní (alespoň v české tvorbě) atmosféru.

Pomohla vám tato recenze? Ano 14

Kniha, XYZ, 2012, 9788073887223

4 z 5 hvězdiček Anonym 27. září 2017

Úžasná kniha, četla jsem ji kvůli maturitní zkoušce, ale nakonec sem byla více než spokojena. Bohužel mi toto čtení nešlo příliš přes pusu, ale stejně sem se k ní po pár měsících vrátila.

Kniha Neviditelný (Jaroslav Havlíček)

Posledná zmena: 17.02.2020 02:43

Lepšia cena: 16,79 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 17,19 € (vrátane DPH)
Bežná cena: 19,99 €
Ušetríte: 2,80 € (zľava 14%)
Lepšia cena
 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Neviditelný

Neviditelný představuje jednu z nejvýznamnějších knih Jaroslava Havlíčka, předního autora psychologické prózy 30. a 40. let minulého století. Havlíčkova vyprávění se charakteristicky odehrávají v prostředí maloměsta přelomu 19. a 20. století a sledují psychologii rodinných a partnerských vztahů na pozadí proměny místní, mnohdy „zpráchnivělé“ morálky. Na cestě za štěstím hlavního hrdiny Petra zamíchá kartami postava Neviditelného. Jak velký podíl na neštěstí má však jeho touha po moci a bohatství?

Detaily o knihe

Názov: Neviditelný

Objednávací kód NA366366

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN:

EAN: 9788073887223

Rok a mesiac vydania: 2012/10

Počet strán: 448

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 140 × 180 mm, 510 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Jaroslav Havlíček: Neviditelný

Popis:
Herci Klára Suchá a Petr Lněnička spolu s režisérem Lukášem Hlavicou vás zvou k poslechu třídílného seriálu Neviditelný podle …

Leave a Reply