Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell)

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell)

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell)
 • Elérhető fájlok: Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell).pdf, Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell).epub, Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

O mé rodině a jiné zvířeně

kniha od: Gerald Durrell

Vzpomínkové vyprávění na pětiletý pobyt na řeckém ostrově Korfu je laskavé a moudré a patří k tomu nejlepšímu, co autor napsal.

Dětství na Korfu 1.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno 2002 , BB art Orig. název

My family and other animals , 1956

Komentáře (86)

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně

Četla jsem ji v dětství, pamatuji, že se mi líbila. Podívala jsem se do ní teď ve stáří a už to není ono . zestárla jsem, čtu jiné příběhy.

Skvělé oddychové čtení. Autorovo líčení korfské přírody a její zvířeny i vyprávění rodinných historek je milé pohlazení po duši. Určitě to není poslední knížka, kterou jsem si od Durrella přečetla.

Tak já vám nevím. Knížku jsem opět četla na doporučení. Mělo se jednat o skvělou oddechovku, vtipnou, plnou skvělých hlášek a neuvěřitelných situací. No, ne že bych s tím vyloženě nesouhlasila. Oddechovka to určitě byla, plná neuvěřitelných situací rovněž, ale jinak bych lehce polemizovala. Osobně mi kniha nijak zvlášť vtipná nepřišla, spíš bych souhlasila s jedním s komentářů pode mnou, že autor tak maximálně tlačil na pilu, až to prostě přehnal. Neuvěřitelných situací tam také nebylo zrovna poskrovnu, ale jakmile se člověk seznámí s rodinou Durrellových, je mu jasné, že to ani nemůže být jinak. Osobně ale, jakmile jsem četla už posté slovo "synáčku" a tomu podobné, ježily se mi už všechny chlupy na těle.

Kniha si plynula velmi volně a co musím autorovi přiznat k dobru, je jazyk, kterým knihu psal. Je velmi květnatý a plný okřídlených jemných metafor. Na druhé straně, kniha pro mě postrádala jakoukoliv gradaci. Chápu, není to novodobý thriller, kde si člověk nestačí ani vydechnout po jedné smrtonosné akci a už je tu druhá, ale zjistila jsem, že když prostě přeskočíte odstavec, dva, kapitolu, nepřijdete vlastně vůbec o nic. (No, možná zrovna nebudete vědět, jak si malý Gerald obstaral nové zvíře, ale asi jsem schopna s tím v budoucnu žít :)). Co se týče postav, ano, ty jsou skutečně neuvěřitelně neuvěřitelné. Jestli tohle je reálný popis autorovy rodiny, tak nevím, jestli mu mám gratulovat nebo ho litovat :). Ale tak známe to, rodinu si nevybíráme. Některé situace v knize jsou kouzelně absurdní vzhledem k dnešní době. Za všechny bych vybrala úplný závěr, aneb velké stěhování. Představa, že si dneska z Řecka budete chtít odvézt takový zvířecí arzenál, pravděpodobně už nikdy nespatříte denní světlo jinak, než přes mříže vězení pro pašeráky :). Ale to už fakt hodně rýpu ;-). Za mě příjemné 3 hvězdičky, další díly už ale číst nehodlám.

ČV 2020 – Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání. Neříkám, že v případě mladého Geralda se dá mluvit zrovna o povolání, ale uznejte sami, trávit svůj veškerý čas ve slunném Řecku v oslňující záři mořské modře a ve společnosti zvěře těch nejrozličnějších druhů, co víc by si zvířomil jako já mohl přát ;-).

Život je v Durellově podání azurem obklopená skalka uzlovitých olivovníků, černých cypřišů, trsů barevných domečků, kamení, uliček, racků, sluncem rozpukaných lidiček, vrzání cikád, chodníčků a tajemných zákoutí, až by nejeden ukrajinec pod do běla načechraným mráčkem z ventilu unikající páry málem zapomněl, jak mu na radiátoru příšerně smrdí rozedrané ponožky.
. inu, laskavý humor není můj květináč rozmarýnu. Jenomže rodinka z téhle knížečky byla tak rozkošně hrozná, že jsem prostě dál číst musel a proti všem předsevzetím nakonec i seznal, že se usmívám.

Príma letní náladovka; 4 ze soli, půdy, vánku a slunce se radující ****. á co, za laskavou moudrost, která s odpovídající vážností a přesto odlehčeně neuhýbá ani před smrtí, jednu k dobru přičtu. a na třetí, citelně nastavovanou část prostě zapomenu.

Nádherně popsáno, kouzelný ostrov Korfu – teplo, slunce, mořská vůně, barvité vykreslení všech osob i přírody, milá kniha plná humoru a lásky. Kdysi jsem chtěla být na jejich místě.

Moc jsem se na knížku těšila, s manželem milujeme Řecko, na Korfu jsme byli, seriál se mi moc líbil.
No a knížka? Za mě též trochu zklamání, chvílemi mi přišlo, že autor chtěl být až moc vtipný a trochu "tlačil na tužku". Některá líčení byla opravdu neuvěřitelná, ale jako že jsem jim OPRAVDU nevěřila, že to tak bylo ( například souboj kudlanky a gekona)
Ale dočetla jsem, jen to nebylo takové to, že se na knížku opět moc těšíte a nebo nejde odložit. Nedoporučila bych každému. tohle si musí najít čtenář sám.
Seriál za mě lepší. za tu řeckou atmosféru určitě.

Půjčila jsem si teď na prázdniny dvě knížky Gerralda Durrella, že si je po několika desetiletích znovu přečtu. No nedočetla jsem to – nevím, jestli proto, že poprvé jsem to četla jako dítě, nebo se doba tak změnila, ale teď je to pro mě k nečtení. Jo, je tam pořád Korfu, léto, slunce, bezstarostný život ( z čeho všichni žili?), ale jinak vcelku dětsky naivní, ne, už mi to nepřišlo humorný, už mi to přišlo nudný, škoda, no. Je mi vcelku jasné, co se mi na tom jako dítěti líbilo, samozřejmě s praštěnou rodinou v čele, ale už to není ono. Nějak to vyčpělo? Hlavně autor není spisovatel, ale zoolog, a je to na tom vidět. Dřív jsem to nevnímala. Úrovní humoru mi to připomíná všelijaké ty Aristokratky na koních nebo kde.

To byla vtipná a pohodová knížečka. po Vyhnání Gerty Schnirch jsem si musel dát něco na odlehčení a Gery Durrell byl přesně to pravé ořechové. Fajné a pěkné.

Kniha Gerald Durrell: O mé rodině a jiné zvířeně

Stav zboží: mírně poškozená vazba, stránky jsou v pořádku, rok vydání: 1986, obsahuje razítko: 2, obsahuje věnování: 1

Obecný popis: žánr: komedie, autor: gerald durrell, rok vydání: 1986, jazyk: . zobrazit celý obecný popis

Navíc dnes akční poštovné – Česká pošta Balík do ruky za 99 Kč. Do konce akce zbývá

Za kvalitu ručím. Záruka minimálně 1 rok. Případnou reklamaci vždy pomohu vyřešit k Vaší úplné spokojenosti.

Pokud Vám zboží nebude vyhovovat, můžete ho do 14 dní ZDARMA vrátit. Své peníze dostanete obratem zpět.

Stav zboží

Obecný popis zboží

Cena dopravy

Fotogalerie

Dotaz ke zboží

mírně poškozená vazba, stránky jsou v pořádku, rok vydání: 1986, obsahuje razítko: 2, obsahuje věnování: 1

Kniha Gerald Durrell: O mé rodině a jiné zvířeně

 • Žánr: komedie
 • Autor: Gerald Durrell
 • Rok vydání: 1986
 • Jazyk: český

Je Gerald Durrell váš oblíbený autor?

Podívejte se také na další díla autora Gerald Durrell, které mám skladem.

Pokud jste si stále nevybrali, podívejte se na všechny produkty z kategorie Antikvariát a bazar knih.

Možnosti dodání zboží a platební podmínky z centrálního skladu Zásilkovna CZ 1) Česká Pošta 2) DPD 3) Platba předem
bankovní převod, kartou, online převody 69 Kč 119 Kč
99 Kč 119 Kč Dobírka
platba při převzetí 119 Kč 169 Kč
149 Kč 169 Kč Termín dodání 18. 2. 2020 18. 2. 2020 18. 2. 2020

1) Pokud balíček překročí maximální povolenou velikost, kterou Zásilkovna příjme, bude balíček odeslán Českou poštou na Vámi zadanou fakturační adresu u objednávky. Změnu adresy doručení Česká pošta umožňuje zdarma i online zde. O změně druhu přepravy budete informováni v den expedice.

2) Cena platí pro balíčky, které je možné zaslat službou Balík do ruky od České pošty. Pro nadstandartně velké, nebo těžké zásilky je cena přepravy stanovena individuálně. Uvedené poštovné platí pro každých 15 kusů zboží v objednávce. Zaslání na dobírku je možné pro maximálně 10 kusů zboží v objednávce. Více o poštovném se dočtete na stránce častých dotazů.

3) Cena platí pro balíčky, které je možné zaslat standardní balíkovou přepravou DPD. Pro nadstandartně velké, nebo těžké zásilky je cena přepravy stanovena individuálně. Uvedené poštovné platí pro každých 15 kusů zboží v objednávce. Zaslání na dobírku je možné pro maximálně 10 kusů zboží v objednávce. Více o poštovném se dočtete na stránce častých dotazů.

Položky označené jako na centrálním skladě se expedují obratem.

Gerald Durrell

Knihy autora

My Family and Other Animals is Gerald Durrell’s hilarious account of five years in his childhood spent living with his family on the island of.

299 Kč

Hora Athos je přes tisíc let centrem mnišského života a duchovními plícemi řeckého, ruského, balkánského i arabského pravoslavného křesťanství. .

O mé rodině a jiné zvířeně audiokniha (CD)

Knížku o mé rodině a jiné zvířeně snad není třeba představovat. Ano, je to ona: na bláznivém ostrově Korfu, uprostřed výstřední rodiny Durrellových, žije neméně "střelený" synáček, budoucí slavný přírodovědec, který s nadšenou vervou spisovatele amatéra popisuje své neopakovatelné dětství. Nenalezneme zde žádné hlubokomyslnosti, překombinované… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Knížku o mé rodině a jiné zvířeně snad není třeba představovat. Ano, je to ona: na bláznivém ostrově Korfu, uprostřed výstřední rodiny Durrellových, žije neméně "střelený" synáček, budoucí slavný přírodovědec, který s nadšenou vervou spisovatele amatéra popisuje své neopakovatelné dětství. Nenalezneme zde žádné hlubokomyslnosti, překombinované charaktery, situace ani stylistické fígly. Dýchne na nás však okamžitě radost ze života uprostřed přírody, tolik příznačný durrellovský humor a hlavně nadšení z vyprávění, které tak věrně dokáže ztvárnit snad jenom Martin Dejdar, v jehož provedení vám tuto nahrávku předkládáme.

Bestseller v knihy Dobrovský

32767. v e-shopu | 36908. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 7 hodnocení čtenářů

6× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček AH 28. září 2017

Oddechová knížka plná milých příběhů, v nichž hlavní roli hrají zvířata.

Pomohla vám tato recenze? Ano 12

Kniha, Popron music & publishing, 2003, 9788073413200

4 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Opravdu velice vtipná a oddechová kniha. Překvapila..

Pomohla vám tato recenze? Ano 2

Kniha, Popron music & publishing, 2002, 9788073813086

5 z 5 hvězdiček Michaela Štěpánová 7. února 2019

Tuhle knížku jsem si zamilovala. Popisuje dětství přírodovědce Geralda Durrella, které autor společně se svou svéráznou rodinou strávil na Korfu. Nejde o suchopárný životopis, ale knížku plnou laskavého humoru a pohody. Dětství zalité sluncem a spoustou zvířat, které zbytek rodiny ne vždy vítá s otevřenou náručí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Popron music & publishing, 2002, 9788073813086

O mй rodinм a jinй zvншenм

Hlavnн postavy:
Gerald Durrel: Je hlavnнm hrdinou celйho vyprбvмnн a vypravмиem. V popisovanй dobм je mu okolo deseti let. Uѕ ve svйm rannйm vмku v sobм objevil malйho biologa a ochrбnce pшнrody.
Panн Durrelovб: Matka иtyш dмtн. Larryho (23), Leslieho (19), Margo (18), a Geralda, svйrбznб a neobyиejnм klidnб dбma.

Prostшedн a иas dмje: Korfu, poибtek 20. stoletн.

Dмj:
Kniha zaинnб pшнjezdem rodiny Durrellovэch z Anglie na ostrov Korfu. Po poибteиnнch nesnбzнch najdou vhodnэ dщm k bydlenн. Je to jahodovм rщѕovб vila. Gerald se seznamuje se zahradou a jejнmi obyvateli a celб rodina s obyvateli ostrova. Ale nejen zahrada se stбvб ъtoиi№tмm mladйho biologa. Jsou jнm i olivovй hбje, louky, plбѕe a chaty a domky domorodcщ. Zji№»uje, ѕe obyvatelй jsou velmi svйrбznн, originбlnн a pшнjemnн lidй. Tlustб a veselб pшadlena Agathi, starэ dobrosrdeиnэ Yani i lovec zlatohlбvkщ. A nejen lidй mu dмlajн spoleиnost. Je to i ѕelviиka Achilles, holub Quasimodo a hlavnм pes Roger.
Gerald mб i №kolnн povinnosti. Protoѕe ale na ostrovм nenн №kola, uин ho sйrie domбcнch uиitelщ a pшбtel rodiny. jednнm z nich je Theodor Stefanides, nad№enэ biolog, kterэ si s Geraldem vэbornм rozumн.
Pak se rodina pшestмhuje do narcisovм ѕlutй vily. Nenн sice v tak bezvadnйm stavu jako pшedchozн, ale zato je vмt№н, coѕ se takovй rodinм navнc s velkэm poиtem nбv№tмvnнkщ hodн. Celэ dщm je neustбle pod palbou zvншecнch objevщ na№eho hrdiny, jako jsou №korpiуni, sklнpkani, rщznй kukly, larvy a podobnм. To vede rodinu k tomu, ѕe mu pшidмlн vlastnн pokoj.
Svэch narozenin Gerald vyuѕije k zнskбnн potшebnйho studijnнho nбиinн, hlavnм loпky, na kterй pak podnikб vэlety do zбtok a ke korбlovэm ъtesщm a tak shromaѕпuje dal№н biologickй ъlovky. Nejsou ale sprбvnй narozeniny bez pшekvapenн, a tнm jsou psн dvojибtka, kterб dostanou jmйna Bobek a Blink. Po nмjakйm иase se rodina probнrб korespondencн a narazн na dopis nenбvidмnй pratetiиky Hermiony. Pн№e, ѕe na doporuиenн lйkaшщ zavнtб k nim na ozdravnэ pobyt. Proto se Durrellovi pшestмhujн do men№н, snмhobнlй vily, a tetiиce odpovн, ѕe bohuѕel jiѕ nemajн mнsto.
Ve snмhobнlй vile se Geraldovэm zvншecнm milбиkem stane gekon Geronimo. Ten svede dopodrobna popisovanэ zбpas s kudlankou Cecнliн, kterэ vyhraje. Takй Gerald vyhraje jeden zбpas, a to kdyѕ pшemluvн svйho uиitele, aby mu dal hodinu zбpasenн. Uиitel skonин se dvмma zlomenэmi ѕebry, ale jinak bez trvalй ъhony na zdravн. Pшibude dal№н zvншe do rodiny, tentokrбt fenka Dodo, kterб se spolu s mladэm Blinkem postarб o novэ pшнrщstek do psн spoleиnosti. Na jednom ze svэch vэletщ se Gerry seznбmн se zvlб№tnнm muѕem a jeho pelikбnem. Ze zvlб№tnнho muѕe se vyklube pшнjemnэ muѕ, vrah svй ѕeny Kosta Panopulos, kterэ Gerrymu pelikбna vмnuje. Durrellovi uspoшбdajн velkou vбnoиnн oslavu, kterou jim znaиnм zamotб pшнtomnost nмkolika druhщ Gerryho zvншat v domм. Nбhle nastane v ѕivotм celй rodiny prudkб zmмna. Gerald jiѕ ukonиil vzdмlбnн, kterйho se mu na Korfu mohlo dostat a proto v№ichni odjнѕdмjн zpмt do Anglie. A tнm pшнbмhy konин.

Hodnocenн: Kniha se mi lнbila a dost jsem se pшi jejн иetbм zasmбla. Vнce mne ov№em bavily pasбѕe vмnovanй rodinм, neѕ popisovбnн anatomie zvншat.

Ukбzka: „Co se stalo Lesliemu?“ zeptala se mбti.
Nezщstala na pochybбch dlouho, protoѕe Leslie se objevil na verandм pouze s ruиnнkem pшes boky.
„Gerry,“ rozkшikl se bratr s obliиejem silnм zrudlэm vzteky. „Kde je ten kluk?“
„Ale, ale, synбиku,“ napomenula ho mбti konej№ivм, „co se dмje?“
„Hadi,“ utrhl se na ni Leslie a prudkэm pohybem ukбzal krajnн dйlku plaza, a potom rychle chтapl po ruиnнku, kterэ mu zaиal padat, „hadi – to se dмje!“
Ъиinek na hosty byl zajнmavэ. Kdo nбs znal, sledoval celou scйnu s dychtivэm zбjmem; nezasvмcenci zas uvaѕovali zvмdavм, zdali Lesliemu nepшeskoиilo v hlavм, a nevмdмli si rady, majн-li celou vмc pшejнt bez pov№imnutн a pokraиovat v hovoru, nebo majн-li po nмm skoиit, neѕ se na nмkoho vrhne.
„O иem to vlastnм mluvн№, synбиku?“
„Ten kluk sakramentskб nahбzel do tй v№ivй vany plno hadнch potvor,“ volal Leslie, aby bylo v№echno dokonale jasnй.

O mé rodině a jiné zvířeně audiokniha (CD)

Knížku o mé rodině a jiné zvířeně snad není třeba představovat. Ano, je to ona: na bláznivém ostrově Korfu, uprostřed výstřední rodiny Durrellových, žije neméně "střelený" synáček, budoucí slavný přírodovědec, který s nadšenou vervou spisovatele amatéra popisuje své neopakovatelné dětství. Nenalezneme zde žádné hlubokomyslnosti, překombinované… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Knížku o mé rodině a jiné zvířeně snad není třeba představovat. Ano, je to ona: na bláznivém ostrově Korfu, uprostřed výstřední rodiny Durrellových, žije neméně "střelený" synáček, budoucí slavný přírodovědec, který s nadšenou vervou spisovatele amatéra popisuje své neopakovatelné dětství. Nenalezneme zde žádné hlubokomyslnosti, překombinované charaktery, situace ani stylistické fígly. Dýchne na nás však okamžitě radost ze života uprostřed přírody, tolik příznačný durrellovský humor a hlavně nadšení z vyprávění, které tak věrně dokáže ztvárnit snad jenom Martin Dejdar, v jehož provedení vám tuto nahrávku předkládáme.

Bestseller v knihy Dobrovský

32767. v e-shopu | 36908. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 7 hodnocení čtenářů

6× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček AH 28. září 2017

Oddechová knížka plná milých příběhů, v nichž hlavní roli hrají zvířata.

Pomohla vám tato recenze? Ano 12

Kniha, Popron music & publishing, 2003, 9788073413200

4 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Opravdu velice vtipná a oddechová kniha. Překvapila..

Pomohla vám tato recenze? Ano 2

Kniha, Popron music & publishing, 2002, 9788073813086

5 z 5 hvězdiček Michaela Štěpánová 7. února 2019

Tuhle knížku jsem si zamilovala. Popisuje dětství přírodovědce Geralda Durrella, které autor společně se svou svéráznou rodinou strávil na Korfu. Nejde o suchopárný životopis, ale knížku plnou laskavého humoru a pohody. Dětství zalité sluncem a spoustou zvířat, které zbytek rodiny ne vždy vítá s otevřenou náručí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Popron music & publishing, 2002, 9788073813086

O mé rodině a jiné zvířeně

Gerald Durrell psával o roztodivných zvířatech se stejnou láskou a humorem jako o své rodině, až časem přestala být hranice mezi jedním a druhým zřetelná. Leckoho by to zneklidnilo, pro zoologa s literárním talentem to však bylo ideální splynutí.

Bežná cena Bežne 9,05 €

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Gerald Durrell psával o roztodivných zvířatech se stejnou láskou a humorem jako o své rodině, až časem přestala být hranice mezi jedním a druhým zřetelná. Leckoho by to zneklidnilo, pro zoologa s literárním talentem to však bylo ideální splynutí.

Autor sděluje čtenářům pouze historky vlídné, neurážející, leč sršící často laskavým humorem. A také bezpočtem faktů, protože jako správný milovník přírody ví, že láska k ní nestačí, že je zapotřebí o ní rovněž vědět téměř všechno.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Durrell, Gerard – O mé rodině a jiné zvířeně

Hlavní postavy:
Gerald Durrel: Je hlavním hrdinou celého vyprávění a vypravěčem. V popisované době je mu okolo deseti let. Už ve svém ranném věku v sobě objevil malého biologa a ochránce přírody.
Paní Durrelová: Matka čtyř dětí. Larryho (23), Leslieho (19), Margo (18), a Geralda, svérázná a neobyčejně klidná dáma.

Prostředí a čas děje: Korfu, počátek 20. století.

Děj:
Kniha začíná příjezdem rodiny Durrellových z Anglie na ostrov Korfu. Po počátečních nesnázích najdou vhodný dům k bydlení. Je to jahodově růžová vila. Gerald se seznamuje se zahradou a jejími obyvateli a celá rodina s obyvateli ostrova. Ale nejen zahrada se stává útočištěm mladého biologa. Jsou jím i olivové háje, louky, pláže a chaty a domky domorodců. Zjišťuje, že obyvatelé jsou velmi svérázní, originální a příjemní lidé. Tlustá a veselá přadlena Agathi, starý dobrosrdečný Yani i lovec zlatohlávků. A nejen lidé mu dělají společnost. Je to i želvička Achilles, holub Quasimodo a hlavně pes Roger.
Gerald má i školní povinnosti. Protože ale na ostrově není škola, učí ho série domácích učitelů a přátel rodiny. jedním z nich je Theodor Stefanides, nadšený biolog, který si s Geraldem výborně rozumí.
Pak se rodina přestěhuje do narcisově žluté vily. Není sice v tak bezvadném stavu jako předchozí, ale zato je větší, což se takové rodině navíc s velkým počtem návštěvníků hodí. Celý dům je neustále pod palbou zvířecích objevů našeho hrdiny, jako jsou škorpióni, sklípkani, různé kukly, larvy a podobně. To vede rodinu k tomu, že mu přidělí vlastní pokoj.
Svých narozenin Gerald využije k získání potřebného studijního náčiní, hlavně loďky, na které pak podniká výlety do zátok a ke korálovým útesům a tak shromažďuje další biologické úlovky. Nejsou ale správné narozeniny bez překvapení, a tím jsou psí dvojčátka, která dostanou jména Bobek a Blink. Po nějakém čase se rodina probírá korespondencí a narazí na dopis nenáviděné pratetičky Hermiony. Píše, že na doporučení lékařů zavítá k nim na ozdravný pobyt. Proto se Durrellovi přestěhují do menší, sněhobílé vily, a tetičce odpoví, že bohužel již nemají místo.
Ve sněhobílé vile se Geraldovým zvířecím miláčkem stane gekon Geronimo. Ten svede dopodrobna popisovaný zápas s kudlankou Cecílií, který vyhraje. Také Gerald vyhraje jeden zápas, a to když přemluví svého učitele, aby mu dal hodinu zápasení. Učitel skončí se dvěma zlomenými žebry, ale jinak bez trvalé úhony na zdraví. Přibude další zvíře do rodiny, tentokrát fenka Dodo, která se spolu s mladým Blinkem postará o nový přírůstek do psí společnosti. Na jednom ze svých výletů se Gerry seznámí se zvláštním mužem a jeho pelikánem. Ze zvláštního muže se vyklube příjemný muž, vrah své ženy Kosta Panopulos, který Gerrymu pelikána věnuje. Durrellovi uspořádají velkou vánoční oslavu, kterou jim značně zamotá přítomnost několika druhů Gerryho zvířat v domě. Náhle nastane v životě celé rodiny prudká změna. Gerald již ukončil vzdělání, kterého se mu na Korfu mohlo dostat a proto všichni odjíždějí zpět do Anglie. A tím příběhy končí.

Hodnocení: Kniha se mi líbila a dost jsem se při její četbě zasmála. Více mne ovšem bavily pasáže věnované rodině, než popisování anatomie zvířat.

Ukázka: „Co se stalo Lesliemu?“ zeptala se máti.
Nezůstala na pochybách dlouho, protože Leslie se objevil na verandě pouze s ručníkem přes boky.
„Gerry,“ rozkřikl se bratr s obličejem silně zrudlým vzteky. „Kde je ten kluk?“
„Ale, ale, synáčku,“ napomenula ho máti konejšivě, „co se děje?“
„Hadi,“ utrhl se na ni Leslie a prudkým pohybem ukázal krajní délku plaza, a potom rychle chňapl po ručníku, který mu začal padat, „hadi – to se děje!“
Účinek na hosty byl zajímavý. Kdo nás znal, sledoval celou scénu s dychtivým zájmem; nezasvěcenci zas uvažovali zvědavě, zdali Lesliemu nepřeskočilo v hlavě, a nevěděli si rady, mají-li celou věc přejít bez povšimnutí a pokračovat v hovoru, nebo mají-li po něm skočit, než se na někoho vrhne.
„O čem to vlastně mluvíš, synáčku?“
„Ten kluk sakramentská naházel do té všivé vany plno hadích potvor,“ volal Leslie, aby bylo všechno dokonale jasné.

Kniha O mé rodině a jiné zvířeně (Gerald Durrell)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Mluvené slovo: Gerald Durrell – Ptáci, zvířata a moji příbuzní (kapitola 1,2) audiokniha

   Popis:
   Kapitola 1 a 2 audioknihy Ptáci, zvířata a moji příbuzní. Nahráno v srpnu 2014. Obsahuje fotografie Durrellova dětství, ostrova …

   Leave a Reply