Kniha Oliver Twist (Charles Dickens)

Kniha Oliver Twist (Charles Dickens)

Kniha Oliver Twist (Charles Dickens) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Oliver Twist (Charles Dickens)
 • Elérhető fájlok: Kniha Oliver Twist (Charles Dickens).pdf, Kniha Oliver Twist (Charles Dickens).epub, Kniha Oliver Twist (Charles Dickens).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Dickens Charles (*07.02.1812 – †09.06.1870)

Oliver Twist (10)

"Nechť nikdo neříká, že lze spravedlnosti uniknout; ať se nikdo nedomnívá, že prozřetelnost někdy spí."

Nakladatelství Melantrich, Praha, 1952, 424 stran

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Anglie, pravděpodobně v 19. století

Oliver Twist – sirotek, malý chlapec, ubohý, chudáček, celý život týraný, poctivý, hodný, dobrosrdečný

pan Brownlow – zámožný občan, moudrý, šlechetný, rád čte
pan Bumble – obecní sluha, hloupý, podlézavý, jde mu o peníze, prolhaný, pokrytecký
Sowerberry – hrobník, není zlý
Růžička – sirotek, kterého se ujala paní Maylieová, velmi šlechetná a milá

Zloději:
Fagin – starý muž, Žid, hlava celé bandy zlodějů
Filuta – zloděj Oliverova věku
Karlík Bates – mladý zloděj, posměváček
Nancy – dívka z londýnského podsvětí, ale přesto citlivá a hodnější než ostatní
Bill Sikes – krutý, vrah
Noe – původně pomocník u hrobníka, potom zloděj
Monks – zloděj s tajemnou minulostí a zájmem o Olivera

 • snaha realisticky zachytit neřesti společnosti, tj. špatné vlastnosti (maloměšťáctví, korupce), falešnou morálku a bídu (úředníci si hromadí peníze, zatímco děti v sirotčinci nemají co do úst)
 • na druhou stranu zidealizovaný závěr, příliš mnoho náhod, silná víra ve šťastný konec a Boží mlýny
 • Dickens kritizuje všechny vrstvy společnosti:
 • pan Bumble reprezentuje maloměšťáckého úředníčka, který si hraje na důležitého, jde mu jenom o peníze, je prolhaný, nemá soucit, rád se napije, vnucuje se
 • Oliver symbolizuje nevinnost, svět je k němu krutý, aniž by něco provedl
 • Fagin a Bill Sikes reprezentují zločince, nepracují, kradou, pijí, žijí v odporném, nízkém prostředí
 • policie nefunguje, je moc pomalá
 • kritika falešné morálky:
  • pan Bumble křičí na dva mladé lidi, kteří si dali pusu, přitom on sám se vnucuje ženě (a ještě kvůli penězům), narážka na viktoriánskou morálku (na jednu stranu byli lidé puritáni a kritizovali všechno neslušné, na druhou stranu vedli neslušný soukromý život)
  • ženy křičí sprostě na Nancy, opovrhují jí, přitom Nancy, ačkoli je to dívka londýnské spodiny, dělá dobrý skutek
  • Oliver Twist byl sirotek, bylo s ním velmi špatně zacházeno. Zažil jenom ponižování, hlad, bídu a bití. Když byl Oliver na obtíž obci, poslali ho na vyučení. Skončil u hrobníka Sowerberryho. Jeho druhý pomocník Noe Olivera nenáviděl a trápil a ubližoval mu. Oliver utekl do Londýna. Na cestě potkal chlapce Filutu, který ho zavedl tam, kde bydlí. Slíbil mu stravu. Oliver tedy bydlel u pana Fagina a seznámil se s Karlíkem Batesem, Nancy a Billem. Oliver si myslí, že Karlík a Filuta vykonávají nějaké řemeslo, kterému je pan Fagin učí. Karlík a Filuta okradou pana Brownlowa, jenž čte knížku, a dají se na útěk. Oliver v samém šoku utíká také, až to vypadá, že Oliver je zloděj. Chlapec je dopaden a odveden na policii. Tam se díky výpovědi knihkupce ukáže, že je nevinný. Oliver omdlí a pan Brownlow jej odveze domů. Je o něj hezky postaráno a chlapec se uzdravuje. Pan Brownlow posílá Olivera ke knihkupci, aby mu zaplatil knihy. Olivera ale najde Nancy a přitáhne ho zpět k Faginovi. Pan Bumble si vymyslí vše nejhorší o Oliverovi a řekne to panu Brownlowi, který slíbil peníze za informace o Oliverovi. Pan Brownlow je velmi zklamán.
   Oliver pobývá proti své vůli u Billa Sikese a u Nancy. Bill ho bere s sebou na loupež, při níž je postřelen. Bill utíká a nechá Olivera napospas svému osudu. Oliver se doplazí do domu, ve kterém se o něj pěkně stará Růžička.
   Faginův společník Monks se zajímá o Olivera a chce ho dostat a udělat z něj zloděje. Najde si pana Bumbla (jenž se kvůli penězům oženil) a jeho ženu. Ti mu prodají medajlonek, který je jediným důkazem o Oliverově matce Agnes. Když Agnes umírala, svěřila medajlon a prsten chůvě Sally. Ta měla tyto předměty dát Oliverovi, ale neudělala to. Na smrtelné posteli se paní Bumblové přiznává k této krádeži a dává jí medajlon i prsten.
   Oliver najde pana Brownlowa a vše mu vysvětlí. Nancy začíná litovat života, který vede, a chce pomoci Oliverovi. Schází se s Růžičkou a panem Brownlowem a povídá jim o Monksovi, jenž je na stopě Oliverovi, a o dalších zlodějích. Nechce ale od zlodějů odejít ani jim nechce ublížit. Miluje Billa, ačkoli on je k ní krutý. Nancy byla špehována Noem, novým pomocníkem Fagina. Noe vyzradí, že je Nancy udala, a Bill zavraždí Nancy. Potom prchá a skrývá se. Všichni se proti němu spiknou (i ostatní zloději, především Karlík Bates), Bill chce prchnout a skokem do příkopu se zabije.
   Zloději jsou chyceni. Fagin je pověšen. Karlík se dává na slušný život. Pan Brownlow přijde na to, že Monks je Oliverův nevlastní bratr. Oliverovi bylo odkázáno dědictví v případě, že bude vést čestný život. Monks chtěl z Olivera udělat zloděje, aby mohl mít dědictví on. Zjistí se, že Růžička je Oliverova sestra. Pan Brownlow adoptuje Olivera. Pan Bumble je zbaven odpovědného místa a skončí v chudobinci. Monks se nezlepší a umírá. Růžička se vdává.

   V duchu žasl nad takovou spoustou knih, a divil se, kde se naberou lidé, kteří by to všechno přečetli, aby se stali moudřejšími – což je dodnes záhadou lidem mnohem zkušenějším, než byl Oliver Twist.

   Když utlačujeme a utiskujeme své bližní, kéž bychom se aspoň jednou v myšlenkách rozpomněli na nezvratnou jistotu, že každá vina vystoupí zvolna a určitě až k nebesům jako temný a těžký mrak, aby vylila na naši hlavu svou pomstu!

   Váš minulý život je jako smutná poušť promarněného mládí a promrhaných vzácných darů, které byly dány člověku jen jednou a které mu nebudou dány podruhé.

   Kniha se mi velmi líbila. Dickens je skvělý vypravěč. Jenom závěr mi připadal příliš >

   Zdroj: Pavla Čermáková, 25.10.2007

   Kniha: Oliver Twist – Charles Dickens

   Kniha: Oliver Twist
   Autor: Charles Dickens

   Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
   GLS: 18.2.2020
   Česká pošta: 18.2.2020

   Osobní odběr
   Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
   Ostrava: 17.2.2020
   Ostatní výdejny: 18.2.2020
   Uloženka: 18.2.2020

   Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


   88%
   4 hodnocení
   0 recenzí
   počet hodnocení
   88 % celkové hodnocení
   4 hodnocení + 0 recenzí
   Nakladatelství: » Omega
   Médium / forma: Tištěná kniha
   Rok vydání: 2015
   Počet stran: 444
   Rozměr: 200,0×130,0x30,0 mm
   Spolupracovali: přeložila: Mary Dolejší
   Skupina třídění: Anglická próza
   Hmotnost: 0,569kg
   Jazyk: česky
   Vazba: Pevná s přebalem matná
   Novinka týdne: 2015-34
   Datum vydání: 201508
   ISBN: 978-80-7390-178-3
   EAN: 9788073901783

   Autor v jímavém příběhu sirotka, který se dostává mezi londýnskou chátru a přes trpké zkušenosti zůstává morálně čistý, podává přesvědčivý obraz všech vrstev anglické společnosti 19. století. Důraz, který Dickens klade na morální lidské hodnoty, čistotu srdce a nezáludnost citu, je výrazem jeho snahy o nápravu společnosti, kterou ve svých dílech podrobuje kritickému hodnocení. Osud hrdiny románu v sobě spojuje střetnutí dobra se zlem a dobrý konec příběhu je vyjádřením víry v člověka a v jeho schopnost odporovat zlu a věčnou touhu po spravedlnosti. Slavný román anglického autora zobrazuje život londýnské spodiny v polovině 19. století.

   Román Oliver Twist vypráví osud mladého sirotka, který nesnesitelné podmínky v britských sirotčincích první poloviny devatenáctého století vyměnil za život na ulici. Tím si ale nepolepšil, protože padl do rukou lupičské bandy, která ho chtěla přetvořit k obrazu svému. Malý Oliver je postaven před nesmírně těžkou volbou. Musí si vybrat mezi kariérou zlodějíčka a přežitím. Dickensův román si okamžitě získal srdce čtenářů a jeho nesporné kvality dokazuje i fakt, že byl do dnešní doby mnohokrát zfilmován. Dokonce se dočkal i divadelních a muzikálových adaptací.

   Kniha: Oliver Twist — Usborne English Readers Level 3 – Charles Dickens

   Kniha: Oliver Twist
   Autor: Charles Dickens
   Podtitul: Usborne English Readers Level 3

   Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
   GLS: 19.2.2020
   Česká pošta: 19.2.2020

   Osobní odběr
   Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
   Ostrava: 18.2.2020
   Ostatní výdejny: 19.2.2020
   Uloženka: 19.2.2020

   Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu

   0 hodnocení
   0 recenzí
   počet hodnocení
   celkové hodnocení
   0 hodnocení + 0 recenzí
   Nakladatelství: » USBORNE ENGLISH READERS
   Médium / forma: Tištěná kniha
   Rok vydání: 2017
   Počet stran: 48
   Rozměr: 241,0×173,0x7,0 mm
   Hmotnost: 0,148kg
   Jazyk: anglicky
   Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
   EAN: 9781474924689

   "From the classic novel by Charles Dickens. Oliver Twist barely survives childhood in the workhouse. When he runs away to London, he is taken in by a gang of thieves. Wealthy Mr. Brownlow rescues him, but the thieves snatch Oliver back, and it seems that he has no hope of escaping a life of crime. The Usborne English Readers series is a new range of graded readers in simplified English for younger learners. They include activities, glossaries and a full audio recording of the text in both British English and American English."

   For all of his early life, Oliver is hungry and poor. Then he runs away to London, where he soon makes new friends – but kind old Fagin and the Artful Dodger are not quite what they seem. Includes a word list, 5 pages of activities and free online audio (British English and American English).

   Oliver Twist

   Kniha ( pevná vazba )

   • Skladem 5+ ks
   • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
   • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

   223 Kč s DPH
   Ušetříte 26 Kč Běžně 249 Kč

   • Audiokniha ( CD ) 169 Kč s DPH Nedostupné

   Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

   Román Oliver Twist vypráví osud mladého sirotka, který nesnesitelné podmínky v britských sirotčincích první poloviny devatenáctého století vyměnil za život na ulici. Tím si ale nepolepšil, protože padl do rukou lupičské bandy, která ho chtěla přetvořit k obrazu svému. Malý Oliver je postaven před nesmírně těžkou volbou. Musí si vybrat mezi kariérou zlodějíčka a přežitím. Dickensův román si okamžitě získal srdce čtenářů a jeho nesporné kvality dokazuje i fakt, že byl do dnešní doby mnohokrát zfilmován. Dokonce se dočkal i divadelních a muzikálových adaptací.

   Bestseller v knihy Dobrovský

   1696. v e-shopu | 1626. minulý týden

   Hodnocení čtenářů

   3.9 z 5 57 hodnocení čtenářů

   17× 5 hvězdiček 23× 4 hvězdičky 13× 3 hvězdičky 4× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička

   Přidejte své hodnocení knihy

   4 z 5 hvězdiček Lathenie 11. září 2017

   Kniha je nejen čtivá, ale velmi mne vzala za srdce. Jen děti dokáží být takto silné a rvát se s osudem. Štěstí střídá smůla a tato kniha to krásně ukazuje.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 71

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   4 z 5 hvězdiček 10. září 2017

   Ze začátku jsem tuhle knihu četla z donucení k maturitě, ale když se do ní začtete tak to není tak hrozně, jak to na začátku vypadá. Jen jsou některé věci trochu zdlouhavé. Ale pokud vybíráte knihy k maturitě, tak tohle je určitě dobrá volba

   Pomohla vám tato recenze? Ano 57

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   3 z 5 hvězdiček Daniela čípová 9. září 2017

   Zase tak dobrá kniha to tedy opravdu není.. Ale i tak stojí za přečtení

   Pomohla vám tato recenze? Ano 50

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   4 z 5 hvězdiček Vendy 22. září 2017

   Tato kniha mě opravdu dojala, je hrozné, jak těžký osud může děti potkat. Dickens pěkně popisuje prostředí staré Anglie.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 45

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   3 z 5 hvězdiček Li 3. září 2017

   Oliver Twist mě nenadchnul. V příběhu se objevovalo hrůzné množství postav, což jsem já zrovna neocenila. Hodně přeceňovaná kniha, která je vlastně celkem nudná a až moc dlouhá. Popisy jsou zdlouhavé a zbytečně roztáhlé. Jediný moment, který mě v knize uchvátil, byl osud Nancy, a možná taky příběh Henryho a Rózy. Byly to takové dva světlé (u Nancy smutné) momenty knihy, které mě donutily dát tři hvězdičky.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 43

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   4 z 5 hvězdiček Lucie Fendrichová 23. září 2017

   Příběh Olivera Twista se mi líbil, ačkoli to byla jedna z nutných voleb k maturitnímu čtení. Hlavní hrdina je trochu moc "dokonalý", jinak ale fajn knížka.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 38

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   5 z 5 hvězdiček Markéta Němcová 8. září 2017

   Úžasná kniha. Realistický, možná trochu depresivní, příběh a realistické vyobrazení soudobé Anglie. Vyprávění mě hned vtáhlo do děje a s malým Oliverem jsou vše prožívala naplno.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 36

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   4 z 5 hvězdiček Anonym 22. září 2017

   Jedna z těch poutavých a čtivých povinných četeb. Popisuje drsný život dřívější Anglie

   Pomohla vám tato recenze? Ano 34

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   2 z 5 hvězdiček Nela 4. září 2017

   Notoricky známý příběh. Možná proto mě kniha nějak nezaujala a nebavila.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 33

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   4 z 5 hvězdiček Nikola Matoušková 11. září 2017

   Knihu jsem přečetla po filmu Rebelové a četla se dobře! Autor obzvlášť dobře popisuje okolí a není to nudné, jako u některých popisek.

   Pomohla vám tato recenze? Ano 29

   Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073901783

   Oliver Twist

   Zdálo se, že sirotek Oliver Twist je předurčen k životu v bídě. Jen zázrakem přežil léta hladu a strádání v chudobinci a ponižování u funebráka Sowerberryho.

   Bežná cena Bežne 8,51 €

   Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

   Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

   Odporúčané tituly a kolekcie

   Viac o knihe

   Zdálo se, že sirotek Oliver Twist je předurčen k životu v bídě. Jen zázrakem přežil léta hladu a strádání v chudobinci a ponižování u funebráka Sowerberryho. V den svých osmých narozenin vstupuje Oliver do učení ke zloději Faginovi a od této chvíle se odvíjí napínavý příběh Oliverova života. Světoznámý román Charlese Dickense v podobě kresleného příběhu.

   Ilustrácie Penko Gelev

   Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

   VГ­tejte v unikГЎtnГ­m obchodД› s e-knihami!

   • Katalog »
   • CizojazyДЌnГ© »
   • AnglickГ© »
   • Oliver Twist

   Charles Dickens: Oliver Twist

   ISBN: 978-80-7495-076-6 (PDF)
   978-80-7495-077-3 (ePUB)
   978-80-7495-078-0 (MOBI)

   Anotace

   Jedno z nejznámějších děl anglického spisovatele Charlese Dickense je sociálním románem, který zachycuje rané období chudého sirotka Olivera Twista, který je ale ve skutečnosti dědicem velkého majetku. Ještě než to zjistí, musí se životem protloukat – když uteče ze sirotčince, načas se ho někdo ujme, ale záhy stejně skončí ve zlodějské partě v Londýně, která ho využívá pro své loupeže. Autor publikoval román na pokračování od února 1837 do dubna 1839, takže děj je plný zvratů a napínavých příhod.

   RomГЎn o nД›kolika stech stranГЎch si mЕЇЕѕete stГЎhnout v pЕЇvodnГ­m, anglickГ©m znД›nГ­.

   Е tГ­tky

   Autor

   Charles Dickens (1812–1870) patří k nejvýznamnějším a koneckonců také nejplodnějším anglickým romanopiscům. Už od útlého dětství si musel sám vydělávat na živobytí, takže velmi dobře poznal svět, o kterém později začal psát. Své první črty a povídky o nižších sociálních vrstvách a o Londýně publikoval pod pseudonymem Boz v listu Morning Chronicle. Jejich obliba mezi čtenáři ho utvrdila v tom, že by se měl literatuře věnovat naplno, a hned po vydání prvního rozsáhlejšího díla – Kroniky Pickwickova klubu – se stal slavným.

   VГЎЕЎ koЕЎГ­k je nynГ­ prГЎzdnГЅ,
   ale je snadnГ© to napravit.
   StaДЌГ­ jedno kliknutГ­!

   Na naЕЎich strГЎnkГЎch lze platit online i pЕ™evodem. ZГЎleЕѕГ­ pouze na vГЎs, kterou metodu povaЕѕujete za pohodlnД›jЕЎГ­.

   Podle zГЎkona o evidenci trЕѕeb je prodГЎvajГ­cГ­ povinen vystavit kupujГ­cГ­mu ГєДЌtenku. ZГЎroveЕ€ je povinen zaevidovat pЕ™ijatou trЕѕbu u sprГЎvce danД› online; v pЕ™Г­padД› technickГ©ho vГЅpadku pak nejpozdД›ji do 48 hodin.

   PЕ™i platbД› kartou obdrЕѕГ­te elektronickou ГєДЌtenku se vЕЎemi nГЎleЕѕitostmi EET.

   JedinГ© kliknutГ­ a budete mГ­t vЕѕdy pЕ™ehled o novinkГЎch na naЕЎem serveru.

   NaЕЎe nГЎzory na e-knihy, knihy, dalЕЎГ­ naЕЎe moudra a pohled pod pokliДЌku JINГќCH KNIH najdete na naЕЎem blogu.

   Charles Dickens

   V dětství žil v bídě a musel si sám vydělávat na živobytí. Jako desetiletý chlapec pracoval v továrně na leštidla na boty. Později, když zvládl těsnopis, pracoval jako písař. Od svých dvaceti let působil v listu Morning Chronicle. Svou literární dráhu zahájil časopiseckými črtami a povídkami, vydávanými pod pseudonymem Boz, v nichž zachycoval londýnské prostředí a postavy i z nižších společenských vrstev. Tyto jeho práce plné humoru a vtipu si čtenáři oblíbili natolik, že se rozhodl pustit se do větších prací. Jeho první rozsáhlé dílo, které jej také proslavilo, byl román Kronika Pickwickova klubu. Z nuzných poměrů se Dickens díky své houževnatosti a vytrvalosti vypracoval na skutečnou hvězdu literárního nebe. Byl slavný nejen v Evropě, ale i v USA. Jezdil po světě a pořádal turné na kterých předčítal svá díla.

   Anglický spisovatel, který je považován za jednoho z největších romanopisců a realistických autorů 19. století. Je nejvýznamnějším a nejpopulárnějším představitelem viktoriánského románu. V mnohých svých knihách uplatnil zkušenosti ze svého dětství a jeho celoživotním tématem se tak stal tragický osud chudých dětí. Jeho romány mají promyšlenou.

   Oliver Twist

   Popis:
   Popis děje a charakteristika postav slavného realistického románu od Charlese Dickense Olivera Twista.

   Leave a Reply