Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert)

Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert)

Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert)
 • Elérhető fájlok: Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert).pdf, Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert).epub, Kniha Paní Bovaryová (Gustave Flaubert).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Flaubert Gustave (*12.12.1821 – †08.05.1880)

Paní Bovaryová (10)

Román z prostředí francouzské maloměstské společnosti. Hrdinkou je mladá žena, kterou prázdný život bez smyslu dohání k nevěře a nakonec i k sebevraždě.

Vydalo: nakladatelství Odeon, 1973
Počet stran: 330

Francouzské maloměsto v polovině 19. století

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Gustave Flaubert představuje vrchol francouzského realismu. Narodil se v Rouenu jako syn lékaře. Nedokončil studia práv, podnikal cesty do zahraničí a zcela se oddal spisovatelství. Znám je především jako skvělý prozaik, ale napsal také několik divadelních her. Z jeho tvorby je nejznámější román Paní Bovaryová.
Námět k tomuto románu Flaubert čerpal ze skutečného života. Inspirací se mu stala skutečná událost z let 1851-1856. Ve své době dílo sklidilo vlnu pobouření pro urážku mravů.

Hlavní hrdinkou je dívka Ema, která žila se svým otcem (sedlákem) na venkově. Jednoho dne se seznámila s lékařem Charlesem Bovarym, jenž byl již ženatý. Jeho paní však zanedlouho po svatbě dostává chrlení krve a umírá. Netrvalo dlouho a Charles požádal Emu o ruku, protože se mu velice líbila. Jako manželé se přestěhovali do většího města, kde Ema porodila holčičku Bertu. Už jí nestačí jen manžel, hledá štěstí v nemanželských milostných pletkách. S milencem Rudolphem a svou dcerou chtějí odejít z města, Rudolph však nakonec utekl sám (prý aby nezraňoval její city). Další nevydařené vztahy (například s advokátním koncipientem Leonem) a dluhy u lichváře a vyděrače Lheurexe ji dovedou ke ztrátě peněz. Ema, nevědíc jak dál, rozhodne se spáchat sebevraždu. Sní jed, který ji téměř hned usmrtil. Charles z toho byl velice nešťastný, až teď se dozvídá pravdu. Teprve nyní poznal, že ho manželka podváděla (našel dopisy od Leona). Charles, otřesen smrtí Emy a ztrátou majetku, umírá také. Mrtvého ho nachází jeho dcera. Po pohřbu se Berty ujala její stará tetička.

Román je silně psychologický. Ukazuje duševní svět dívky Emy. Společnost ovládají lži, přetvářka, přízemnost a zkažené mravy. Hrdinka utíká od světa reálného k iluzím, jen aby pocítila vášeň a vysněnou touhu. Dostává se jí pouze zklamání, které není schopna unést, a proto umírá.

"Smrt je vysvobození, nikoliv trest."

Román je rozdělen do několika pomyslných částí. Úvod je vyprávěn jakoby z pohledu Bovaryova spolužáka – dozvídáme se o raných letech Charlese Bovaryho, který se stává lékařem. Román je realistický, přesto jsou v něm znatelné prvky romantismu (sebevražda) i naturalismu (zdlouhavé nudné skutečnosti). Po prvním časopiseckém vydání byla na Flauberta podána žaloba pro ohrožení mravnosti a urážku náboženství. Po zrušení žaloby vyšlo zkrácené a upravené vydání.

Zaujaly mne některé úseky – byly vtipně podané díky přirovnáním – např. život Emy je studený jako podkrovní světnička s vikýřem na sever. Kniha byla zajímavá a stála za přečtení.

A jak by to bylo asi v dnešním světě? Myslím, že v žádném případě by se neřešila situace sebevraždou. Každý problém má své řešení. Zajisté by paní Bovaryové pomohli přátelé, nebo alespoň nějací známí. Jelikož zde byly i majetkové problémy, situace se týkala také manžela. Ten by z toho asi nejšťastnější nebyl. Na prvním místě by byl nejspíše rozvod. Třeba kdyby se dozvěděl dříve o pletkách své manželky, nemuselo by vše končit smrtí. Byl to velice smutný příběh.

"Láska je jako oheň, nepřikládáš-li na něj, vyhasne." (M.J.Lermontov)

Zdroj: wewerka, 02.04.2009

Kniha: Paní Bovaryová – Gustave Flaubert

Kniha: Paní Bovaryová
Autor: Gustave Flaubert

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


77%
3 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
77 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ODEON
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2012
Počet stran: 368
Rozměr: 207 x 134 x 23 mm
Vydání: V tomto překladu vyd. 1.
Spolupracovali: přeložila Dana Melanová
Vazba: Vázaný
Datum vydání: 1. 9. 2012
Nakladatelské údaje: Praha, Odeon, 2012
ISBN: 978-80-207-1450-3
EAN: 9788020714503

Hrdinka, manželka venkovského lékaře, je citlivá žena, která své vysněné a vyčtené představy chce uplatnit ve skutečném životě, kde však naráží na nepochopení. Trpí nudou a hledá únik ze stereotypu maloměstského života, který ji dusí. Vrhá se bezhlavě do milostných dobrodružství pohoršujících běžnou maloměstskou morálku, nedbá na finanční nesnáze a dokonce i mateřskou lásku obětuje svým iluzím. Takový život jí však připraví hořké zklamání, postupně ji zbaví nesplnitelných představ a nesmlouvavě ukáže tvrdou realitu. Z lásky k milenci se žena zadluží a lichvář použije jejích směnek, aby zničil celou rodinu. Přichází neodvratná katastrofa – Ema Bovaryová se otráví a zničený manžel umírá krátce po ní. Proslulé dílo francouzské literatury 19. století se v psychologickém příběhu nešťastně provdané ženy kriticky zabývá maloměstskou společností své doby.

Nový překlad jednoho z nejslavnějších románů 19. století. Emma Bovaryová je obětí středostavovských konvencí poloviny 19. století. Jako mladou romantickou dívku ji provdali za venkovského lékaře, a ona tak příliš záhy poznává ubíjející monotónnost manželského života. Snaží se před nudou uniknout malým flirtem a marnotratnými nákupy, což značně otřese rodinným rozpočtem.

Tato cesta vede k chvilkovým milostným vzplanutím a nevěrám, které jen málo a na krátké chvíle odpovídají jejím vysněným představám. Romantická dívka se tak plouží životem provázena deziluzí a skepsí. Nakonec zeslábne do té míry, že se při střetu s neúprosnou skutečností zbavuje vlastního života. Paní Bovaryová prohrává, protože chtěla stůj co stůj vědět, co se skrývá za slovy rozkoš, vášeň a opojení, která jí v knihách a snech připadala tak krásná…

Paní Bovaryová – rozbor díla k maturitě

Kniha: Paní Bovaryová

Přidal(a): Martina19

Realismus

– z latinského slova realis = věcný, skutečný; realita = skutečnost

– umělecký směr 2. poloviny 19. století, který se snaží objektivně ztvárnit svět tak, aby se zobrazované co nejvíce podobalo skutečnosti. Projevoval se především v malířství, sochařství a literatuře. (někdy označován jako kritický realismus)

Nejvýznamnější představitelé této doby:

 • Honoré de Balzac – Otec Goriot
 • Stendhal – Kartouza parmská, Červený a černý
 • Emile Zóla – Nana
 • Karl May – Vinnetou
 • Alois Jirásek – Psohlavci

Znaky realismu v literatuře:

– pravdivý obraz skutečnosti bez idealizace (vnímání či zobrazení někoho/něčeho v lepší nebo dokonalejší podobě než tomu je ve skutečnosti)
– objektivní přístup ke skutečnosti (autor není účastníkem děje, stojí nad příběhem)
– typizace = na jednotlivém zobrazeno složité (na jedné postavě vystižen problém celé společnosti)

– literární hrdina se vyvíjí, proměňuje
– nové výrazové prostředky (všechny vrstvy jazyka : nářečí, archaismy, hovorové prostředky)
– obliba větších prozaických útvarů (román), společenských dramat

Realismus ve výtvarném umění

Francouzští malíři: G. Coubert, H. Daumier
Ruský malíř: I. Repin
Čeští malíři: Karel Purkyně, Antonín Chitussi

Realismus v hudbě

Francouzský skladatel: G.Bizet
Italští skladatelé: G.Verdi, G.Puccini

Gustave Flaubert

(12. prosinec 1821 v Rouenu – 8. květen 1880 v Croissetu) byl francouzský spisovatel, představitel naturalismu.

Narodil se v rodině rouenského chirurga. Chtěl se stát právníkem, ale studium v Paříži přerušil kvůli nervové chorobě. Po náhlém úmrtí otce a sestry roku 1846 žil převážně na rodinném statku v Croissetu. Byl kritik měšťácké společnosti, mistr v zobrazení lidských vášní a citových vztahů. Na podzim roku 1856 začal vycházet časopisecky v Revue de Paris jeho román Paní Bovaryová. Autor byl pro skandálnost a nemravnost obsahu postaven kárný policejní soud, vyvázl jen díky kvalitní obhajobě. Rád cestoval, např. na Blízký východ a roku 1858 do Tunisu, aby se seznámil s prostředím pro děj svého románu Salambo. Zemřel uprostřed práce nad románem Bouvard a Pécuchet na mrtvici.

Nejznámnější díla Gustava Flauberta :

Paní Bovaryová – román

Salambo – historický román

Citová výchova – psychologický-společenský román

Tři povídky – souhrn povídek

Bouvard a Pécuchet – poslední autorův román

Paní Bovaryová

1. Charakteristika díla

– epika – próza – psychologický román

Ve své době skandální francouzský román líčí rozpad manželství a vztahů vlivem kolize ideálů a skutečnosti. Román vycházel časopisecky v letech 1851-1857. Poté byl obžalován z nemravnosti a rouhačství a v soudním sporu byl požadován úplný zákaz. Zásluhou obhájce M. A. J. Sénarta došlo ke zrušení žaloby a román následně vychází v knižní podobě s Flaubertovým věnováním jeho obhájci.

2. Základní zabarvení díla

3. Námět, děj

– Paní Bovaryová je velice zajímavým dílem, v němž se jeho nevyrovnaná hrdinka, oběť romantismu, střetává s realitou a její romantické myšlenky plynou v kontrastu s realistickým popisem pravdivého života

– děj Paní Bovaryové se odehrává v prostředí francouzského maloměsta v 19. století

– v úvodu knihy se dozvídáme o dětství, dospívání a studiích Karla Bovaryho, který se nakonec stal lékařem jako jeho otec, a právě díky tomuto řemeslu pozná svou budoucí ženu – Emu

– avšak právě uspěchaností svazku manželského Ema ztrácí iluze a manželství se pro ni stává přítěží, zklamáním a to i přes nesmírnou péči Karla Bovaryho, který ji zahrnuje láskou

– ani po narození dcery se Ema nechce smířit se svým osudem, a hledá útěchu v luxusním zboží

– právě v té době podlehne mladému Leonovi a zažije s ním románek, který ukončí sám Leon odjezdem do Paříže, kde studuje

– Ema však nezahálí a prázdné místo v srdci zaplní bohatým šlechticem, do kterého se vroucně zamiluje, avšak on city neopětuje, pouze jí využívá a včas mizí z jejího života

– v tu samou chvíli již Karel tuší, že se něco děje a je ohromen finanční situací, kterou Ema svým rozhazováním zavinila, sama Ema však odmítá komunikovat, trpí depresemi

– poté, co si vydupe hodiny klavíru, opět naváže na románek s Leonem v Paříži, avšak ten nemá dlouhého trvání – Leon si uvědomí zbytečnost svého chování a neperspektivní budoucnost

– ze zoufalství a dluhům Ema ukradne arzenik a spáchá sebevraždu

– na povrch tak vyplave pravda o Emině životě a Karla pod náporem citů postihne infarkt

4. Kompozice

– román je psán er-formou, kvůli níž čtenář k hlavní postavě tolik nepřilne, i když je o ní psáno téměř nepřetržitě a její myšlenkové pochody jsou čtenáři maximálně přiblíženy

– na počátku je děj vyprávěn retrospektivně z pohledu Karlova spolužáka, ale poté už se odvíjí postupně do budoucnosti – chronologicky

– jednotlivé události jsou rozděleny do 3 částí – nudný život na venkově, Eminy milostné zápletky problémy vzniklé díky předchozím událostem

5. Hlavní postavy

– Ema Bovaryová – mladá žena, která je zmatená a zklamaná z reálného života, je nevyzrálá selská dcera s konkrétními a perfektními romantickými představami o světě a o životě, které nebylo možné nikdy naplnit, na úplném počátku příběhu je Emma představována jako veselá, živá a poměrně skromná dívka, avšak po svatbě se začíná chovat chladně, odměřeně a náladově v manželství s Karlem Bovarym, mimo jejich dítě, které však vidí jako součást manžela, který ji zničil život, nalézá jen zklamání a nudu, své touhy uspokojuje prostřednictvím drahého zboží a milostných avantýr, které ji ale nakonec doženou k sebevraždě

– Karel Bovary – mladý venkovský doktor, netuší nic o jejích problémech, či o její nevěře a až do poslední chvíle jejího života ji považuje za světici a nejlepší manželku a matku na světě, i když ona jeho nesnáší, byl rozhodně věrný, obětavý a milující manžel, ale spíše plachý, odměřený, jednoduchý, konzervativní a nudný

– Rudolf Boulanger – bohatý a vlivný milenec Emy Bovaryové, který má rád dobrodružství a vybral si ji jako cíl své hry, nakonec od ní utíká díky jejím silným citům

– Leon – mladičký pomocník lékárníka Homaise, který se do Emy silně zamiluje, avšak vztah ukončí, jelikož v něm nevidí perspektivu do budoucnosti

6. Vypravěč, jeho role v příběhu

– dílo je psáno er-formou a vypravěčem příběhu je sám autor, který jednotlivé pasáže uvádí a zároveň lze z jeho vyprávění rozpoznat další dějové linky, které budou následovat

– autor zde vystupuje v roli objektivního vypravěče, který vnitřní stav postav nevysvětluje, ale popisuje na základě jejich vnějšího projevu

– Autor se v díle ztotožňuje: prohlásil „Paní Bovary jsem já“

7. Jazyk a styl

– text je psaný spisovným jazykem, obsahuje řadu obrazů, metafor, prostých přirovnání

– věty nejsou nijak složité, ale i přesto na nás nepůsobí stroze, souvětí jsou srozumitelná

– typický styl rozhovorů a dialogů

8. Hlavní myšlenka, poslání díla

– román je kritikou společnosti, kterou Flaubert pohrdal

– Gustave Flaubert byl posedlý myšlenkou vytvořit geniální román, který by odrážel jeho skutečné pohledy na svět a jeho přežitky, jako jsou lži, přetvářka, bohatství či manželství

9. Okolnosti vzniku díla, vliv díla, charakteristika autorovy tvorby

– Paní Bovaryová je první román, který Gustave Flaubert publikoval a zároveň se považuje za jeho mistrovské dílo

– autor byl kvůli svému vydání tohoto díla obviněn z ohrožení veřejné mravnosti a urážky náboženství

– dílo bývá považováno za přelomové dílo světové literatury, a to díky své hlavní postavě, která se stala novým literárním typem hrdinky

10. Zhodnocení díla

– Paní Bovaryová byla také několikrát zfilmována. Nejpovedenější je asi verze z roku 1933 režírovaná pod vedením Jeana Renoira, která se naprosto přesně drží knižní předlohy a byla označena za definitivní podobu románu

– jelikož je román dílem kritického realismu, hlavní myšlenkou byla kritika měšťáctví, společnosti honící se za nesmyslnými myšlenkami, což ani v tehdejší době nebylo přípustné pro mnohé lidi

– dílo bylo nejprve vydáno v seriálové formě v časopise La revue de Paris, kniha byla poprvé vydána ve Francii v roce 1857


Další podobné materiály na webu:

Kniha Gustave Flaubert: Paní Bovaryová

Navíc dnes akční poštovné – Česká pošta Balík do ruky za 99 Kč. Do konce akce zbývá

Za kvalitu ručím. Případnou reklamaci vždy vyřeším k Vaši úplné spokojenosti.

Pokud Vám zboží nebude vyhovovat, můžete mi jej do 14 dní na mé náklady (ZDARMA) vrátit a já vám vrátím peníze.

Porovnání variant

Obecný popis zboží

Cena dopravy

Dotaz ke zboží

Stav zboží: přebal mírně poškozený. jinak v pořádku.

Stav zboží: přebal mírně poškozený. jinak v pořádku.

 • +1

Stav zboží: vazba je v pořádku, stránky jsou v pořádku, rok vydání: 1961

Stav zboží: vazba je v pořádku, stránky jsou v pořádku, rok vydání: 1961

Kniha Gustave Flaubert: Paní Bovaryová

 • Žánr: romantika
 • Jazyk: český
 • Autor: Gustave Flaubert
 • Vydáno: 1966
 • Počet stran: 328
 • Vazba: brožovaná
 • Nakladatelství: Academia

Je Gustave Flaubert váš oblíbený autor?

Podívejte se také na další díla autora Gustave Flaubert, které mám skladem.

Pokud jste si stále nevybrali, podívejte se na všechny produkty z kategorie Antikvariát a bazar knih.

Možnosti dodání zboží a platební podmínky z centrálního skladu Zásilkovna CZ 1) Česká Pošta 2) DPD 3)
Platba předem
bankovní převod, kartou, online převody
69 Kč 119 Kč
99 Kč
119 Kč
Dobírka
platba při převzetí
119 Kč 169 Kč
149 Kč
169 Kč
Termín dodání 18. 2. 2020 18. 2. 2020 18. 2. 2020

1) Pokud balíček překročí maximální povolenou velikost, kterou Zásilkovna příjme, bude balíček odeslán Českou poštou na Vámi zadanou fakturační adresu u objednávky. Změnu adresy doručení Česká pošta umožňuje zdarma i online zde. O změně druhu přepravy budete informováni v den expedice.

2) Cena platí pro balíčky, které je možné zaslat službou Balík do ruky od České pošty. Pro nadstandartně velké, nebo těžké zásilky je cena přepravy stanovena individuálně. Uvedené poštovné platí pro každých 15 kusů zboží v objednávce. Zaslání na dobírku je možné pro maximálně 10 kusů zboží v objednávce. Více o poštovném se dočtete na stránce častých dotazů.

3) Cena platí pro balíčky, které je možné zaslat standardní balíkovou přepravou DPD. Pro nadstandartně velké, nebo těžké zásilky je cena přepravy stanovena individuálně. Uvedené poštovné platí pro každých 15 kusů zboží v objednávce. Zaslání na dobírku je možné pro maximálně 10 kusů zboží v objednávce. Více o poštovném se dočtete na stránce častých dotazů.

Položky označené jako na centrálním skladě se expedují obratem.

Paní Bovaryová

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

223 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 249 Kč

Nezkušená Ema, která vyrůstala v klášteře, se upíná k vysněným romantickým představám o lásce a sladce růžovým vidinám o své budoucnosti. Tím krutěji ji pak zasáhne realita. Vdá se za ovdovělého venkovského lékaře, původně manžela nehezké stárnoucí měštky, kterou mu vybrala panovačná matka. První omámení z posvatebních šťastných chvil však záhy… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Nezkušená Ema, která vyrůstala v klášteře, se upíná k vysněným romantickým představám o lásce a sladce růžovým vidinám o své budoucnosti. Tím krutěji ji pak zasáhne realita. Vdá se za ovdovělého venkovského lékaře, původně manžela nehezké stárnoucí měštky, kterou mu vybrala panovačná matka. První omámení z posvatebních šťastných chvil však záhy vyprchá, Ema se začne nudit. Po přestěhování Bovaryových do městečka Yonville se narodí malá Berta, ale ani dítě neznamená změnu k lepšímu. Ema hledá rozptýlení v krátkodobých vztazích a nevěře, s manželem odjede do Paříže, aby byla blíž svému milenci, avšak tím jen uspíší svůj pád. Zoufalá Ema tvrdě doplácí na svou naivitu, ocitá se v dluzích a marně hledá schůdné řešení.

Bestseller v knihy Dobrovský

4548. v e-shopu | 5844. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 23 hodnocení čtenářů

6× 5 hvězdiček 10× 4 hvězdičky 6× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček Lucie Fendrichová 27. září 2017

Paní Bovaryová je postava, která ve mně při čtení vzbuzovala různorodé pocity. Chvíli jsem jí fandila a připadala mi roztomilá, pak rozmazlená, pak trochu hloupá. Celkově je ale kniha o hledání lásky a vlastního štěstí a nakonec jsem si paní Bovaryovou docela oblíbila. Jedna z těch klasik, která se dobře čte.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

5 z 5 hvězdiček subisi 30. srpna 2017

První třetina byla velmi čtivá, druhá třetina byla zdlouhavá a konec byl překvapivý.

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

3 z 5 hvězdiček Petra 28. září 2017

Kniha mě nezaujala, hlavní postava mi lezla neskutečně na nervy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

4 z 5 hvězdiček Veronika Bucková 12. září 2017

Klasické dílo francouzské romantické literatury. Pro milovníky žánru absloutní základ. I v dnešní době ale oceňuji autorovu schopnost vyvolat tak různorodé emoce vůči paní Bovaryové.

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

5 z 5 hvězdiček Terez 8. září 2017

Překvapila mě-četla jsem jí k maturitě a čekala nudu. Vůbec! Moc moc mě bavila! Ale bylo mi trochu líto Eminy manžela. Ona sama mě pak trochu začala štvát,nic jí nebylo dost dobré.

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

4 z 5 hvězdiček Bára 25. září 2017

Naprosto úžasný čtenářský zážitek, který každému doporučuji. Velmi promyšlený příběh a výborně vykreslené postavy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 20

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

3 z 5 hvězdiček Jana Novotná 21. září 2017

Odrazovala mě hlavní postava, nemám ráda když autor dokáže tak bravurně ztvárnit chování postavy, až si přestane uvědomovat, že je to jen kniha

Pomohla vám tato recenze? Ano 17

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

5 z 5 hvězdiček lennysl 10. září 2017

Pro někoho nemravná a nevěrná manželka, ale zkusme se podívat na její život z jiného úhlu. Toužila po romantice a lásce, u manžela jí však nenacházela. Hledala jinde, což se jí také nedařilo. Můžeme ji odsuzovat, ale můžeme se také rozhlédnout kolem sebe a zjistit, kolik manželství se z podobných důvodů rozvedlo. Otázka zní, máme hledat (a nenacházet) lásku (a neustálý příliv hormonů lásky) anebo se máme smířit s realitou? Proč hledat životní štěstí v obětí, sexu a zamilovaných vyznání, když existují i jiné způsoby, které nás mohou naplňovat (přátelství, chápavý partner, děti nebo práce)?

Pomohla vám tato recenze? Ano 17

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

3 z 5 hvězdiček Zdislava 3. října 2018

Tuto knihu jsem četla už před lety v rámci povinné literatury. Hlavní postavu, paní Bovaryovou, jsem nesnášela. Chovala se rozmazleně, naivně, sobecky a při každém jejím zoufalém pokusu o nalezení vlastního štěstí, jsem se zlobila. Přesto je to kniha, která mi mnohé dala – dívka se hned jinak dívá na vlastní svobodu a volbu životní cesty v této době.

Pomohla vám tato recenze? Ano 4

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

5 z 5 hvězdiček Kristýna Bulíčková 8. února 2019

Velmi pěkně napsaný román. Dobře se čte. Paní Bovaryová, jakožto postava je trošku zvláštní, taky na závěr knihy na vše doplatí. Stojí za přečtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Edice Knihy Omega, 2015, 9788073902643

Leave a Reply