Kniha Sekáč (Terry Pratchett)

Kniha Sekáč (Terry Pratchett)

Kniha Sekáč (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Sekáč (Terry Pratchett)
  • Elérhető fájlok: Kniha Sekáč (Terry Pratchett).pdf, Kniha Sekáč (Terry Pratchett).epub, Kniha Sekáč (Terry Pratchett).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Sekáč

kniha od: Terry Pratchett

Hlavní myšlenka je výborná jako vždycky. Kolik životní síly je najednou přebytečné, když se prostě přestane umírat? A co bude dělat Smrť na penzi? Miluju Smrtě. Pratchett nenapsal dokonalejší a milejší postavu, než je Smrť. Za mě ale nic nebude lepší než Mort, kde je Smrť ale i další postavy pro mě naprosto nepřekonatelné. Tady mě druhá linka moc nebavila, mágové byli fajn, ostatní postavy byly zajímavé, ale trochu otravné. Chtělo to víc Smrtě.

Proč se mořit se Sartrem, Camusem a jinými, když Smrť vám předloží existencialismus z první ruky? Musím říct, že jeho úvahy, stejně jako působivé ztvárnění osamělého sekáče klasů, na mě mimořádně zapůsobily.
Linka s Rumpálem Žičkou je podobně povedená – a i ta pěkně doplňuje to ústřední téma: co kdyby vymizela (byť dočasně) smrt.
Bezvadný humor jako vždy, když čtenář otevře Pratchettovy texty, originální nápady i v detailech.. Ale nemůžu se tentokrát ubránit podezření, že právě kupení těch myšlenek bavilo autora nejvíc, zatímco jejich dotažení už tolik času věnovat nechtěl. Dojem nicméně zkažený nemám. A co víc, myšlenka smrti je (aspoň o něco maličko) méně znepokojivá. Píšete (psal jste) to zkrátka skvěle, sire.

Má osobní vánoční výzva. Každý rok kolem Vánoc přečíst jednoho Pratchetta.
Příjemné čtení, které nijak neurazí, ale popravdě ani nějak nenadchne, ale umí zaujmout a kdo trochu hledá a jen nečte slepě text objeví během čtení několik zajímavých myšlenek.

Smrť je prostě Smrť.

Nikdy nepochopím, prečo má niekto potrebu prekladať mená a názvy. Už tak Pratchett nie je úplne pre mňa a ešte som sa musel cítiť celý čas trápne.

Smrť je jednou z mých nejoblíbenějších postav, a když se v knize objeví jako jedna z hlavních postav, tak je kvalita zaručena. Tentokrát se Smrť zaměří na zcela novou zkušenost, na důchod. Doteď jen věděl, jaké to je umírat, nyní zjišťuje, jaké to je žít. Dalším kladem této knihy je, že se zde zrodí má oblíbená postava Krysí smrť.

Druhá dějová linie je jen o něco málo zajímavější. Je o nejstarším mágovi Rumpálu Žičkovi, jehož prostřednictvím se seznamujeme s další neviděnou sociální skupinou Ankh-Morporku – s nemrtvými, kam patří i různé nadpřirozené postavy.

Slabinou knihy je pouze záporák, kterému musí Rumpál Žička (a mágové NU) čelit. Přijde mi, že achillovou patou T. Pratchetta jsou neosobní záporáci. Pratchett si totiž pro své romány často vymýšlí nebezpečí pro Zeměplochu, jako jsou třeba Věci z Podzemních rozměrů, jejichž pohnutky může čtenář jen těžko pochopit. Takovéhle hrozby pro Zeměplochu ale pak vnímám spíše jako magické živelné katastrofy. Daleko raději tedy mám Pratchettovy „lidské“ záporáky, které dokáže vykreslit naprosto dokonale. V této knize se sice objeví Smrťův oponent, ale je zde tak krátce, že si ho moc neužijeme, a i ten by se dal považovat za další živelnou katastrofu. Přesto se jedná jen o drobné výhrady, které mi nijak nekazily požitek ze čtení.

Nevím, mě přišly některé věci takové nějaké nedokončené. Chyběla mi na konci zmínka o Sally a o Lupinovi s Ludmilou. To mi bylo hodně líto, měla jsem ty postavy ráda.

Na druhou stranu mě velice pobavily Vypočítavé borovice a skvělá byla linie o zápolení Smrtě/Viléma a paní Zahořalé na venkově. Mágové mě zatím v žádné knize nijak moc nebavili, ale Žička mi byl i docela sympatický.

Poslouchal jsem jako audioknihu. Mágové jsou pořád idioti, i když tady náznak inteligence byl – navíc se dovídáme více o Výsměškovi a Žičkovi – ten už idiot není 🙂 Asi poprvé jsou mi mágové sympatičtí a evidentně Pratchett neměl v lásce obchoďáky.
Část s Vilíkem je mnohem osobnější a tak nějak abstraktně lidská. Dost melancholická a hořkosladká – čekal jsem že se slečnou Zahořalou to dopadne trochu jinak a čekal jsem víc Azraela.
Jen nevím jak to dopadlo s Sally – uniklo mi to, nebo to tu nebylo?
Celkově je kniha dost jiná, než předchozí a laťka se opět zvedá, jsem zvědavý co přijde příště.

Smrť nahodil lacláče a dal se na farmařinu – obilí seká po klásku (to by jinak přece bylo neosobní) a rajtuje na vesnické tancovačce. Oproti této venkovské idylce se v metropoli Ankh-Morporku samozvaně rojí košíky a staví obrovský nákupák.
Terry opět prokázal své mistrovství ve vyprávění a fantazírování. Vše korunuje Smrtěm, který postupně objevuje svou lidskou stránku a tento přidělený život si hodlá užít naplno, a v druhé linii zmateným senilním mágem Rumpálem Žičkou, který místo aby umřel, zahazuje senilitu a zmatenost (narozdíl od ostatních mágů) a stává se z něj hrdina, co zachraňuje situaci – tohoto sympatického staříka si nutně musíte oblíbit. Totéž platí i pro Regiho Půlbotku – tomu sice pan Pratchett nepřidělil tolik prostoru, ale jeho neustálá snaha a boj za práva mrtvých jsou nesmírně sympatické.
Ve všem tom břitkém anglickém humoru se ukrývá i velká hloubka a filosofie, jak už je to u Terryho knih zvykem – @smazenaryba hodnotí Sekáče, že je to “tá najkrajšia, najromantickejšia a najveselšia kniha o umieraní” – tak pod to se jen podepíšu! 🙂
Sekáče určitě stojí za to si přečíst – ocení především milovníci Smrtě (a to bych tipla, že je u Pratchettovců většina).
Howgh! Tedy. Krleš! 🙂

Terry Pratchett

britská, 1948 – 2015 statistiky · web

Nová kniha

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných . detail knihy

Populární knihy

Komentáře (82)

Autor, jenž je v mé knihovně na čelních místech. Jeho knihy se dají číst stále dokola. Vždy se tam najde něco nového, co člověk při předchozím čtení přehlédl.

Skvělý autor s neuvěřitelnou fantazií. Jeho díla jsou velkolepá a nepřekonatelná. Autora jako on už v současnosti těžko najdete.

Vlastně ani nevím, proč jsem si jej již nepřidala, hlavně, že mám část knihovny zacpanou jeho knížkami. Co dodat, jeho romány jsou moje srdeční záležitost. Někde jsem četla recenzi, že jeho díla se liší od dalších tím, že postavy nejsou tzv. do počtu – potenciální oběť č. 1, potenciální oběť č.2, zabitý č.1, zabitý č.2, skoro každá postava má svoje zázemí, humor, smysl. Jak hlavní, tak vedlejší. Jeho příběhy jsou o lidech a nejlidštější na světě. Nevím, kde jsem to četla, ale naprosto se s textem ztotožňuji.

Zeměplocha je úžasná. Mám přečtené jak originály, tak překlady a musím smeknout. Inteligentní humor, skvělé zpracování v obou verzích. Bavím se i při opakovaném čtení a pořád nacházím nové a nové vtípky. Smrťák, Bábi Zlopočasná a Samuel Elanius nemají chybu!

První Zeměplochu jsem četla asi v deseti letech a musí říct, že láska na první pohled to nebyla. Každopádně jsem se k této sérii vrátila a naprosto mě to dostalo. Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Myslí, že ze světa, který se pohybuje vesmírem na zádech obrovské želvy nikdy neodejdu. A jsem za to ráda

Moje první byla “Dobrá znamení”. To byla láska na první přečtení. A pak přišel ten nejlegračnější svět v galaxii!
Mrakoplaš a Dvoukvítek se Zavazadlem v závěsu byli na začátek dokonalí.
Čarodějky mívají výborná místa, ale zas ta sympatické mi nejsou.
Hlídka, Knihovník, Vetinari, mágové, hrdinové, vrazi,trpaslíci, trolové a hlavně SMRŤ.
Už teď se těším jak si zas přečtu celou Zeměplochu, abych ji mohla objektivně***** hodnotit.
Velkým bonusem (byl) je neskutečně výborný překlad.

Příběhy Zeměplochy jsou naprosto fascinující a způsob myšlení jejich autora, ta neuvěřitelně hravá fantazie, ve které se schovávají i mnohdy smutné životní pravdy, to je něco, co se nedá zopakovat ani napodobit. Pánové Prachett a Kantůrek měli obrovský cit pro jazyk. Nutno říct, že tomuto světu budou chybět. Mně tedy určitě.

oba mí drazí přátelé, kluci a kamarádi, se kterými jsem měla to štěstí se poznat a setkat, (zejména s Honzíkem mockrát, ach jo. ) už jsou někde pěkně pohromadě. Pevně doufám. To už je let, co jsme se prvně sešli a teď jste mě předběhli oba. Těším se na vás. Esmé. Ta první česká. Gytě se taky stýská. Bude to trvat dlouho, než vydýcháme Honzův odchod, ač nebyl překvapivý.
5. 4. 2018 se 14 hodin ve Strašnicích, ve velké obřadní síni krematoria je rozloučení z Honzou Kantůrkem.
Na jeho parte je Motto/citát z Pratcheta: “Navzdory tomu, co se říká, Smrť není krutý – je jenom bezchybně dokonalý ve své profesi.”
Es

Kniha: Sekáč Čarodějky na cestách – Terry Pratchett

Kniha: Sekáč Čarodějky na cestách
Autor: Terry Pratchett

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


93% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
93 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2011
Počet stran: 649
Rozměr: 21 cm
Úprava: ilustrace
Vydání: 2., opr. a dopl. vyd. s il., V tomto souboru vyd. 1.
Spolupracovali: Čarodějky na cestách / Terry Pratchett
z anglických originálů . přeložil Jan Kantůrek
Jazyk: česky
Vazba: vázaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 2011
ISBN: 978-80-7197-423-9
EAN: 9788071974239

Souborné vydání humorné fantasy líčí problémy, které na Zeměploše nastanou, když je ze své funkce odvolán Smrť. Druhý příběh vypráví o třech čarodějnicích, které se na přání zesnulé sudičky snaží zabránit sňatku Popelky a prince.

V pořadí již šestá dvojkniha od autora Terry Pratchtt z cyklu Úžasná Zeměplocha, obsahující ilustrace Paula Kidbyho. Sekáč: Sekáč je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi … odešel. Pravdou je však, že dostal výpověď. To samozřejmě způsobí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte využívanou službu věřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňují duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce něž kdykoliv předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský bílý kůň se skvostným postojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako výtaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi tak nějak po svém… Čarodějky na cestách: Celé poslání se jevilo velmi jednoduché. Koneckonců co těžkého je na tom, postarat se, aby si obyčejné služebené děvče nevzalo prince, zvláště když ho nechce? Jenže poněkud netýkavá a samolibá kmotřička sudička tak jednou rozhodla a na sňatku trvá. Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráte Česneková chtěji ubohému děvčeti pomoci, a vydávají se proto na cestu do dalekého města Genovy. Háček je v tom, že kromě svých kouzel, založených především na hlavologii, s sebou mají pouze tajemné vúdú paní Gogolové, jednookého kocoura Silvera a magickou hůlku, která dokáže jediné – vykouzlit dýně.

SekГЎДЌ

SmrЕҐ je nezvД›stnГЅ. PЕ™edpoklГЎdГЎ se, Еѕe jaksi . odeЕЎel. Pravdou vЕЎak je, Еѕe dostal vГЅpovД›ДЏ. To samozЕ™ejmД› pЕЇsobГ­ urДЌitГЅ zmatek, jakГЅ ostatnД› vznikne pokaЕѕdГ©, kdyЕѕ zruЕЎГ­te nД›jakou hodnД› vyuЕѕГ­vanou sluЕѕbu veЕ™ejnosti. VГ­ce

  • Skladem 4 ks
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

SmrЕҐ je nezvД›stnГЅ. PЕ™edpoklГЎdГЎ se, Еѕe jaksi . odeЕЎel. Pravdou vЕЎak je, Еѕe dostal vГЅpovД›ДЏ. To samozЕ™ejmД› pЕЇsobГ­ urДЌitГЅ zmatek, jakГЅ ostatnД› vznikne pokaЕѕdГ©, kdyЕѕ zruЕЎГ­te nД›jakou hodnД› vyuЕѕГ­vanou sluЕѕbu veЕ™ejnosti. ZemД›plochu pomalu naplЕ€ujГ­ nejrЕЇznД›jЕЎГ­ duchovГ©, a skupina bojovnГ­kЕЇ za prГЎva mrtvГЅch mГЎ najednou vГ­c prГЎce neЕѕ kdykoliv pЕ™edtГ­m. ZatГ­m se kdesi daleko na venkovД› objevГ­ podivnГЅ, velmi skromnГЅ cizinec, kterГЅ, jak se ukГЎЕѕe, umГ­ skvД›le zachГЎzet s kosou. Jeho obrovskГЅ bГ­lГЅ kЕЇЕ€ se skvostnГЅm postrojem sice vypadГЎ jako kradenГЅ, ale zaДЌГ­najГ­ ЕѕnД› a kaЕѕdГ© ruky je zapotЕ™ebГ­. Cizinec nastoupГ­ jako vГЅtanГЅ pomocnГ­k na farmД› sleДЌny ZahoЕ™alГ© a pustГ­ se do prГЎce, i kdyЕѕ chvГ­lemi tak nД›jak po svГ©m.

Kniha: Sekáč – Terry Pratchett; Kirby Josh

Kniha: Sekáč
Autor: Terry Pratchett ; Kirby Josh

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


80%
2 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
80 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2000
Počet stran: 364
Rozměr: 18 cm
Vydání: 1. vyd.
Spolupracovali: z angličtiny přeložil Jan Kantůrek
Jazyk: česky
Vazba: brožovaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 1996
ISBN: 80-7197-005-0
EAN: 9788071970057

Humorná fantasy líčí problémy, které na Zeměploše nastanou, když je ze své funkce odvolán Smrť. Po nějakou dobu tedy na Zeměploše nikdo neumírá, vznikají zmatky. Smrť je mezitím zaměstnán na farmě slečny Zahořklé jako opravdu výkonný sekáč Vilém Klika. Nakonec se Smrť opět ujímá své funkce a zdá se, že lidé, kteří mezitím nemohli zemřít, objevili o životě cosi důležitého. Ben

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi . odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňují nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoliv předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský bílý kůň se skvostným postrojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako výtaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi tak nějak po svém.

Sekáč

Úžasná Zeměplocha

Terry Pratchett (celým menom Terence David John Pratchett) (*28. apríla 1948 – † 12. marca 2015) je anglický autor fantasy literatúry. Pratchett sa narodil v Beaconsfielde v anglickom grófstve Bucks Davidovi a Eileen Pratchettovcom. Svoje vzdelanie pripisuje High Wycombe Technical High School.

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi . odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi . odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď.

To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňují nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoliv předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský býlí kůň se skvostným postrojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako vítaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi tak nějak po svém.

Sekáč

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 5+ ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

222 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 248 Kč

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi . odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňují nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoliv předtím. Zatím… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi . odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňují nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoliv předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský bílý kůň se skvostným postrojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako výtaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi tak nějak po svém.

Bestseller v knihy Dobrovský

4331. v e-shopu | 2369. minulý týden

101. v Světová fantasy | 66. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 15 hodnocení čtenářů

12× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Fabiena Baráková 1. září 2017

Jelikož zbožňuji příběhy o Smrťovi, tato kniha mě velmi bavila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 74

Kniha, Talpress, 1999, 9788071970057

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Skupinka bojovníků za práva mrtvých je k pousmání, všechno ostatní je přímo k nefalšovanému smíchu! Pratchett opět dokázal do knihy vložit tolik parodií a sarkasmu, že to snad ani možné není.

Pomohla vám tato recenze? Ano 63

Kniha, Talpress, 1999, 9788071970057

5 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Naprosto odlišná atmosféra od všech ostatních dílů Zeměplochy. Doporučuji všemi deseti.

Pomohla vám tato recenze? Ano 57

Kniha, Talpress, 1999, 9788071970057

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 12. září 2017

Příběhy se Smrťem jsou vždycky senzační.

Pomohla vám tato recenze? Ano 57

Kniha, Talpress, 1999, 9788071970057

5 z 5 hvězdiček Varvar 11. září 2017

Kniha nezklamala. Konečně poznáváme Smrť i z jiné strany jeho života. Potkáváme i jeho malého společníka Krysího smrťě. Přečteno opravdu jedním dechem!

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, Talpress, 1999, 9788071970057

5 z 5 hvězdiček 4. září 2017

Příběh o tom, že i smrt se jednou unaví.

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, Talpress, 1999, 9788071970057

5 z 5 hvězdiček Ali 28. února 2019

Ako každý diel so Smrťom, i tento bol skvelý. I keď bol vlastne tak povediac bez Smrťa. Dej sa točí prevažne okolo mágov a zápletka je ako obvykle originálna a absurdne humorná.

Terry Pratchett Zeměplocha Sekáč Audiokniha

Popis:
Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že, jaksi… odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, …

Leave a Reply