Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett)

Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett)

Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett)
 • Elérhető fájlok: Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett).pdf, Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett).epub, Kniha Soudné sestry (Terry Pratchett).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Soudné sestry

kniha od: Terry Pratchett

Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věcí, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky – Bábi Zlopočasná (ta z Čaroprávnosti) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král. .. Příběh, ne nepodobný Macbethovi, se točí okolo tří čarodějek: Bábi Zlopočasné, Stařenky Oggové, stařešiny rozsáhlého klanu Oggů a majitelky nejhorší kočky na světě (Silvera), a Magráty Česnekové, věřící v nefunkční okultní předměty. Z krále Lancre Verence se stane duch poté, co ho zavraždí jeho bratranec Lord Felmet. Jenže Felmetova krutovláda se třem místním čarodějkám nelíbí a znovu se snaží dostat na trůn pravého krále, Verencova syna Tomjana. (Toho po vraždě Verence ukryjí v kočovné společnosti trpaslíka Mášrechta i s královskou korunou.) Protože ale neví, jak se zbavit vévody Felmeta a jeho manžeky, posunou čas v Lancre o patnáct let dopředu, aby mohl mladý Tomjan vznést požadavky na trůn… . celý text

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 6.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno 1995 , Talpress Orig. název

Wyrd Sisters , 1988

Komentáře (102)

Kniha Soudné sestry

Můj první Pratchett a hned taková pecka!

Šašku, to u vás pořád tak prší?
Ne můj pane, někdy i přestane. To když začne sněžit.

Kniha samozřejmě bavila jako každý Pratchett, možná až moc čarodějnic na můj vkus 😀

Oblíbená knížka.Hodně se mi líbila 😀

Soudné sestry jsou, jak asi každý tuší, tři. Tento počet je z literárního hlediska ideální, což potvrzuje i sám génius národa českého ve chvíli, kdy potkává Antona Pavloviče při tvorbě jeho slavného díla a nezištně mu poskytne cennou radu:
"Na čem pracujete doktore Čechove?"
"Píši dvě sestry."
"A není to málo Antone Pavloviči?"

Terry Pratchett je s tímto již okřídleným výrokem samozřejmě pečlivě seznámen, takže se již jednou vyzkoušeného a úspěšně ověřeného modelu drží. Máme tu tedy tři čarodějky. Bábi Zlopočasná je tradicionalista ze staré školy, Stařenka Oggová s ní sice je věkově spřízněná, ale její přístup k životu je více bohémský a hédonistický. Mladičká Magráta se řemeslu zatím teprve učí a občas se ocitne mezi mlýnskými kameny těchto dvou umanutých povah a je pro ni obtížné si v jejich přítomnosti prosadit svou vlastní cestu, což ale samozřejmě vytrvale zkouší.

V knize jsou opět stovky skvělých postřehů o světě, životě a tak vůbec, obalené do hávu legrace a nadsázky. Seznámíte se s nejsmutnějším a nejdepresivnějším místem na celé Zeměploše – Akademií pro šašky, poznáte herecký talent samotného Smrtě, dostane se Vám zamyšlení nad mocí slov v životech lidí a celou knihou Vás bude provázet rozverná Ježčí píseň, kterou si Stařenka Oggová ve chvílích rozjaření vždy s gustem notuje, ale jejíž slova bohužel nikdy pořádně nezazní, takže si ji musíte domýšlet jen z občasných úryvků. Podle mě to je skvělá spisovatelská taktika, která podporuje čtenářovu představivost, i když bych na druhou stranu tento popěvek někdy opravdu rád slyšel celý. :o)

PS: v Divadle v Dlouhé je údajně použita cenzurovaná verze písně, jelikož ta původní by posunula představení do kategorie nad 18 let, což samozřejmě v divadle nechtěli. Bohužel se mi text ve verzi pro dospělé nepovedlo nikde vypátrat. a možná vlastně ani nikdy nevznikl, jak mi tu říkal jeden znalec Zeměplochy.

Velmi milý, krásný příběh, kterým jsem nadšená! Moc se mi kniha líbila a určitě ji nečtu naposledy. Pratchett prostě umí! To se nedá popřít. Tentokrát tam byla i romantická linka, která mě osobně velmi potěšila. Bohužel romantický/neromantický konec si musí každý vymyslet ve své hlavě sám, což je na jednu stranu možná lepší. Otázkou však zůstává, jak často si pak bude mýt Magráta své vlasy? Samozřejmě je to opět vtipné a čím více je na scéně čarodějek najednou, tím více se člověk baví.

Návrat po letech, tentokrát jsem Soudné sestry poslouchala jako audioknihu, načtenou paní Zuzanou Slavíkovou. Audio zpracování se povedlo vývorně, zejména stařenka Oggová neměla chybu.
Supr!

Četla jsem před dvaceti lety a teď znovu a stále se divím, kam ten chlap na ty nápady chodil a stále stejné okouzlení z toho, jak si vynalézavě vypůjčovával různé motivy a jak je uměl aplikovat do své poetiky. Co se od prvního přečtení změnilo je to, jak se nám aktualizovala politická linka příběhu – ale to Pratchett nemohl tušit.

Kniha: Soudné sestry – Terry Pratchett

Kniha: Soudné sestry
Autor: Terry Pratchett

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


73% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
73 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2006
Počet stran: 330
Rozměr: 18 cm
Název originálu: Wyrd sisters
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložil Jan Kantůrek
Jazyk: česky
Vazba: brožovaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, [2003?]
ISBN: 80-85609-68-1
EAN: 9788085609684

Další příběh z fantastické Zeměplochy, v němž tři svérázné čarodějnice za pomoci kouzel a magie dosadí na trůn správného krále.

Úžasná Zeměplocha č. 6. Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najedou dějí nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky – Bábi Zlopočasná (ta za Čaroprávnost) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král.

Autor – Pratchett – Terry Pratchett

TERRY PRATCHETT

Terence David John Pratchett byl výzmnamným současným anglickým spisovatelem, publicistou, scénáristou a divadelním dramatikem. Je autorem slavných fantastických knih o Zeměploše.

Narodil se v Baeconsfieldu v hrabství Buckingham v Anglii. Studoval na High Wycombe Technical High School, kde ve školním časopise uveřejnil svou první povídku Business Rivals, která vyšla ještě o rok později v časopise Science Fantasy pod názvem The Hades Business. V roce 1965 ze školy odešel kvůli práci v místních novinách The Bucks Free Press, kde mimo jiné psal týdenní sloupky s dětskými příběhy. V roce 1968 dostal za úkol udělat rozhovor s místním vydavatelem, kterému se zmínil o své vlastní knize na motivy jednoho z příběhů ze zmiňovaných sloupků. Kniha se jmenovala Kobercové (The carpet people) a nakonec vyšla v roce 1971.

V roce 1979 odešel z novin a stal se tiskovým mluvčím energetické společnosti Central Electricity Generating Board. Stále se věnoval psaní a v roce 1983 spatřila světlo světa první kniha ze série o Zeměploše – Barva kouzel (The Color of Magic). V roce 1987 byly vydány již 4 knihy série a Pratchett skončil s prací v elektrárně a stal se spisovatelem na plný úvazek.

V roce 2007 mu byla diagnostikována Alzheimerova choroba a po celý zbytek života se Pratchett snažil proti této ráně osudu bojovat na všech frontách. Věnoval miliony dolarů na výzkum a léčení, snažil se o hlasitou osvětu a plánoval v závěrečném stadiu postoupit euthanázii. V roce 2010 sepsal výroční "Dimbleyho přednášku" (Dimbley lecture – každý rok je významná osoba veřejného života požádána o přednášku na aktuální téma) s názvem Shaking Hands With Death, kterou kvůli Pratchettově zdravotnímu stavu přednesl jeho přítel Tony Robinson. Své nemoci podlehl na jaře 2015 ve svém domě ve Wiltshire obklopen rodinou.

Pratchett zůstal autorsky aktivní až téměř do samého konce, poslední knihu a zároveň poslední příběh série Zeměplochy dopsal jen pár měsíců před smrtí. Jeho díla, zejména fantastická Zeměplocha, byla přeložena do mnoha jazyků a prodává se po celém světě. Od roku 1996 byl Pratchett nejlépe prodávaným autorem ve Velké Británii. Za svou práci získal četná ocenění a čestné doktoráty, například Řád britského impéria za službu literatuře v roce 1998 a Carnegieho medaili za dětskou knihu Úžasný Mauric a jeho vzdělání (Amazing Maurice and His Educated Rodents) v roce 2002. V roce 2009 ho královna Alžběta II jmenovala rytířem.

Jeho neznámější dílo je série knih z fantastiského světa Zeměplocha (Discworld). Příběhy patří do žánru fantasy, ale odehrávají se v prostředí svou podstatou kopírující svět kolem nás. Setkáme se s mágy z Neviditelné univerzity, čarodějkami z venkova či udatnými strážníky z velkoměstské Noční hlídky. Zavítáme do hlavního města Ankh-Morporku, kde své místo na slunci mají vedle spořádaných řemesel i cehy vrahů a zlodějů, stejně tak i do dalekých končin na dobrodružné výpravy třeba až k samému okraji světa, přes který moře přepadávají do hvězdné prázdnoty. Hrdiny příběhů jsou kromě lidí, trpaslíků, skřetů či trolů a víl například bohové nebo samotný Smrť, který provází duše na poslední cestě a bere své zaměstnání velmi vážně.

Pratchett v knihách často naráží na aspekty našeho světa a také paroduje klasická díla. Příběhy jsou napsány s nadsázkou a velmi líbivým humorem a jen velmi zřídka se v nich vyskytuje skutečné násilí, které je zde prezentováno jako čin hodný nejvyššího trestu.

Vše začalo v roce 1983 knihou Barva kouzel , další díla věnovaná hrdinovi Mrakoplašovi a mágům jsou například Lehké fantastično (The Light Fantastic), Magický prazdroj (Sourcery), Poslední kontinent (The Last Continent), Nevídaní akademikové (Unsees Acadmicals) nebo Zajímavé časy (Interesting Times). S čarodějkami se potom setkáme v knihách Čaroprávnost (Equal Rites), Soudné sestry (Wyrd Sisters), Čarodějky na cestách (Witches Abroad), Dámy a pánové (Lords and Ladies), Svobodnej národ (The Wee Free Men), Klobouk s oblohou (A Hat Full of Sky), Obléknu si půlnoc (I Shall Wear Midnight) nebo Zimoděj (Wintersmith).

Dějová linie věnovaná Smrti obsahuje knihy Mort (Mort), Sekáč (Reaper Man), Těžké melodično (Soul Music), Otec prasátek (Hogfather) a Zloděj času (The Thief of Time). A konečně slavná Noční hlídka v Ankh-Morporku, její členové, velitel a mnozí nepřátelé jsou nám představeni v knihách Stráže! Stráže! (Guards! Guards!), Nohy z jílu (Feet of Clay), Hrr na ně! (Jingo), Pátý elefant (The Fifth Elephant), Noční hlídka (Night Watch), Buch! (Thud!) nebo Šňupec (Snuff), v městském prostředí se odehrávají Pohyblivé obrázky (Moving Pictures), Pravda (The Truth), Podivný regiment (Monstrous Regiment) nebo Zaslaná pošta (Going Postal). "Filozofií života" se zabývají díla Malí bohové (Small Goods) nebo Pyramidy (Pyramids).

Poslední 41. kniha ze série Zeměplochy, která zároveň uzavírá dějovou linii o Toničce Bolavé, se jmenuje The Shepherd’s Crown a vyšla v roce 2015.

Pratchett ke své vybájené zemi také stvořil řadu doplňkových knih jako Průvodce po Zeměploše (The New Discworld Companion), Kuchařka stařenky Oggové (Nanny Ogg´s Cookbook), Zeměplošský almanach (The Discworld Almanak), Foklor Zeměplochy (The Folklore of Discworld), Věda na Zeměploše (The Sience of Discworld), Věda na Zeměploše II: Koule (The Science of Discworld II: The Globe), Věda na Zeměploše III: Darwinovy hodinky (The Science of Discworld III: Darwin´s Watch) a Věda na Zeměploše IV: Soudný den (The Science of Discworld IV: Judgement Day). A také jsou samozřejmě k dispozici mapy – Zeměplocha mapa (The Discworld Map), Ulice Ankh-Morporku (The Streets of Ankh-Morpork), Turistický průvodce po Lancre (A Tourist Giude to Lancre) nebo Smrťova říše (Death´s Domain).

Některé z příběhů vyšly také jako audioknihy, obrázkové knihy, komiksy a nebo byly zfilmovány.

Terry Pratchet se věnoval i jiným tématům, tyto knihy ale nejsou tolik známé. Za všechny jmenujme například trilogii o Nomech – Na cestu (Truckers), Na nepřítele (Diggers) a Na shledanou (Wings), příběhy Johnnyho Maxwella – Johnny, jen ty můžeš zachránit lidstvo (Only you can save mankind), Johnny a mrtví (Johnny and the Dead) a Johnny a bomba (Johnny and the Bomb).

Dále potom scifi Strata (Strata), Temná strana slunce (The Dark Side of the Sun), Dobrá znamení (Good Omens) nebo úvod do kočičí povahy Nefalšovaná kočka (The Unadulterated Cat).

Pratchettovo dílo bravurně překládal do češtiny Jan Kantůrek. Oba muži se několikrát setkali a stali se přáteli. Pratchett považoval české překlady svých knih za jedny z nejzdařilejších mezi ostatními jazykovými variacemi na celém světě.

Za svůj první honorář v hodnotě 14 liber za uveřejnění povídky The Hades Business si Pratechtt koupil svůj první psací stroj.

Soudné sestry

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem 3 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

222 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 248 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 321 Kč s DPH Skladem

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Úžasná Zeměplocha č. 6. Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najedou dějí nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky – Bábi Zlopočasná (ta za Čaroprávnost) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král.

Bestseller v knihy Dobrovský

1589. v e-shopu | 1540. minulý týden

41. v Světová fantasy | 43. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 27 hodnocení čtenářů

19× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.5 z 5

5 z 5 hvězdiček Diana 21. prosince 2016

Opět velmi chytré, humorné a neskutečně chytlavé čtení, tentokráte s lehkou parodií na Shakespearovská dramata

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Lucie Pospíšilová 15. září 2017

Tak této knize není co vytknout. Vtipná a rychlá, takže vám bude líto, že už jste na konci. Předchází Maškarádě a opět je v ní nádech parodie. Moc veselé počtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Julie Melicharová 25. září 2017

Pratchett si bere na mušku nejen Shakespeara, ale i pohádky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Zuzi 18. září 2017

Nejlepší příběh ze Zeměplochy!

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

První díl s čarodějkami. Lehounce slabší, což ale pořád ještě znamená výborné počtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček 3. září 2017

Pro mě jeden z nejlepších a nejvtipnějších dílů, už od první věty! Čarodějnické trio – Bábi Zlopočasná, stařenka Oggová a Magráta Česneková – to je šílená kombinace. Při tomhle díle jsem se tak moc nasmála, rozhodně jsem Soudné sestry nečetla naposledy, rozhodně doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Luboš Šlapanský 30. srpna 2017

Stařenka Oggová, Bábi Zlopočasná a Magráta Česneková v této knize excelují a roztočí opravdu svižný a humorný kolotoč.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 12. září 2017

Čarodějky na Zeměploše nikdy nezklamou. Skvělé čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Bábi Zlopočasná, kterou známe z Čaroprávnosti pospolu s dalšími čarodějnicemi – to všechno dané dohromady čtivým a humorným způsobem Terryho Pratchetta, co víc si přát.

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, Talpress, 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Ali 28. února 2019

Diel sa venuje komplexne a výhradne Čarodejkám. Slávna trojka Bábi Zlopočasná, starenka Oggová a Magráta Česneková zaistia nekončiaci príliv magického humoru. Podobnosť s Hamletom a Mackbethom čisto náhodná! 😀

Soudné sestry audiokniha (CD)

 • Skladem 2 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

321 Kč s DPH
Ušetříte 38 Kč Běžně 359 Kč

 • Kniha ( měkká vazba ) 222 Kč s DPH Skladem

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Bestseller v knihy Dobrovský

43675. v e-shopu | 48645. minulý týden | 1967. nejlepší dosažené 29.06.2018

68. v Sci-fi, Fantasy na CD | 70. minulý týden | 19. nejlepší dosažené 28.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 27 hodnocení čtenářů

19× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Diana 21. prosince 2016

Opět velmi chytré, humorné a neskutečně chytlavé čtení, tentokráte s lehkou parodií na Shakespearovská dramata

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Lucie Pospíšilová 15. září 2017

Tak této knize není co vytknout. Vtipná a rychlá, takže vám bude líto, že už jste na konci. Předchází Maškarádě a opět je v ní nádech parodie. Moc veselé počtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Julie Melicharová 25. září 2017

Pratchett si bere na mušku nejen Shakespeara, ale i pohádky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Zuzi 18. září 2017

Nejlepší příběh ze Zeměplochy!

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

4 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

První díl s čarodějkami. Lehounce slabší, což ale pořád ještě znamená výborné počtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček 3. září 2017

Pro mě jeden z nejlepších a nejvtipnějších dílů, už od první věty! Čarodějnické trio – Bábi Zlopočasná, stařenka Oggová a Magráta Česneková – to je šílená kombinace. Při tomhle díle jsem se tak moc nasmála, rozhodně jsem Soudné sestry nečetla naposledy, rozhodně doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Luboš Šlapanský 30. srpna 2017

Stařenka Oggová, Bábi Zlopočasná a Magráta Česneková v této knize excelují a roztočí opravdu svižný a humorný kolotoč.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Jaroslava Otmanová 12. září 2017

Čarodějky na Zeměploše nikdy nezklamou. Skvělé čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Bábi Zlopočasná, kterou známe z Čaroprávnosti pospolu s dalšími čarodějnicemi – to všechno dané dohromady čtivým a humorným způsobem Terryho Pratchetta, co víc si přát.

Pomohla vám tato recenze? Ano 48

Kniha, OneHotBook , 2005, 9788085609684

5 z 5 hvězdiček Ali 28. února 2019

Diel sa venuje komplexne a výhradne Čarodejkám. Slávna trojka Bábi Zlopočasná, starenka Oggová a Magráta Česneková zaistia nekončiaci príliv magického humoru. Podobnosť s Hamletom a Mackbethom čisto náhodná! 😀

SoudnГ© sestry

UprostЕ™ed ZemД›plochy, placatГ© zemД› putujГ­cГ­ vesmГ­rem na zГЎdech obrovskГ© Еѕelvy, leЕѕГ­ krГЎlovstvГ­ Lancre, kterГ© je tak malГ©, Еѕe by ho kamenem pЕ™ehodil. PЕ™esto se o nД› rozpoutal velkГЅ boj, jehoЕѕ zГЎpletka mГЎ leccos spoleДЌnГ©ho s. VГ­ce

 • Skladem > 5 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Uprostřed Zeměplochy, placaté země putující vesmírem na zádech obrovské želvy, leží království Lancre, které je tak malé, že by ho kamenem přehodil. Přesto se o ně rozpoutal velký boj, jehož zápletka má leccos společného s hrou Macbeth z pera slovutného Šejkspíra. Nesmějí tudíž chybět ani tři čarodějky, jimž se hrůzovláda nového panovníka nezamlouvá. Nebo to celé připomíná spíš Hamleta? Nechybí tu totiž ani kočovná herecká společnost, duch zavražděného monarchy a jeho syn, který je možná příliš citlivý, aby vznesl svůj nárok na trůn… Ovšem Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková už dohlédnou, aby všechno dopadlo tak, jak má.

Soudné sestry (Divadlo v Dlouhé 2007)

Popis:
https://www.csfd.cz/film/235291-soudne-sestry/prehled/

Leave a Reply