Kniha Temná věž (Stephen King)

Kniha Temná věž (Stephen King)

Kniha Temná věž (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Temná věž (Stephen King)
  • Elérhető fájlok: Kniha Temná věž (Stephen King).pdf, Kniha Temná věž (Stephen King).epub, Kniha Temná věž (Stephen King).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Pistolník

kniha od: Stephen King

Ja vlastne neviem. knihu som dosť dlho odkladala, na základe recenzií som nevedela čo mám od nej čakať. V konečnom dôsledku to nebolo zlé, len som ostala mierne zmätená. Každopádne vývoj vzťahu Jacka a Pištoľníka sa mi páčil asi najviac. Stretnutie Pištoľníka s Mužom v čiernom bolo pre mňa maximálne divné – filozofická vsuvka o vesmíre, komerčnosť a nekonečnosti mi tam proste nesedela. Možno sa dozviem v dalších dieloch.

“Přečteno” dvakrát. Po závanu klíčovou dírkou jsem se rozhodla přečíst celou sérii. Jak již psali jiní, Pistolník není na čtení zcela jednoduchý. Já jsem začala audioknihou, ale protože jsem měla pocit, že mi něco uniklo, přečetla jsem knihu ještě fyzicky, i když na konci jsem nebyla o mnoho rozumnější. Jak se zachová pistolník je šokující, ale stejně chce člověk vědět, jak to bude dál. Opět nejkladněji hodnotím “vsunuté” příběhy z Rolandovy minulosti.

Do třetice všeho dobrého? U Pistolníka to rozhodně platí. Měla bych vysvětlit, já vím. Dvakrát předtím jsem prostě nedočetla. S radou: “Když přečteš první díl, dáš i zbytek, ten je totiž dost náročnej.” jsem se do knihy pustila znovu. A teď to vyšlo!

Tahle kniha se čte zvláštně. Vlastně jsem se konečně začetla a musím přiznat jedno. Ano, King je mistr hororu, ale mě strašně moc vyhovuje i v jiných žánrech. A to Pistolník splňuje. Je to taková dost hodně specifická kniha. A řekla bych, že si dost hraje se čtenářem. Snové výjevy, pocit nevědomí reality. Asi fakt musíte mít náladu, naložení nebo možná i věk, aby jste na tu hru přistoupili.

(Už včera jsem usínala v hřejivém náručí Rolanda z Gileadu. Na dnešní večer jsem se tedy těšila. A věděla jsem, že neusnu, dokud nedočtu.)

Kdybych měla jenom spočítat momenty, kdy jsem byla byť jen trochu zmatená, prsty mojich rukou mi nebudou stačit. Ale vždy jsem se vymotala. Tedy až na konec. Ten křičí: “Dej sem další díl.”

(Nelze nezmínit krásné ilustrace. Kdyby jich bylo víc, nestěžuji si, to je fakt, ale dobré. )

Co je podle mě na téhle knize nejsilnější? Že přečtete 200 stran a nevíte vlastně skoro nic. Je to takového povídkové vyprávění spojené cestou pistolníka za mužem v černém. A jo, naši společnou cestu jsem si užila. Přesto. Takový dobře napsaný prolog, že? V délce celé knihy.

Navíc mě moc bavilo, že dokud to autor až docela daleko v knize jemně nenaznačil, pořádně nevím, kde a kdy se děj odehrává. (Jelikož až teď čtu knihu, neměla jsem důvod vidět filmovou adaptaci, takže jsem netušila vůbec nic.) Je to minulost? Je to budoucnost? Je to nebe, peklo nebo očistec? Nebo si někdo dáchnul po obědě a tohle se mu zdá? Nebo zda je to celý vymyšlený svět, tak proč má tolik společného s naším? Jako tady ta nejistota byla celou dobu tak dobře stavěna, že bych Kingovi i věřila, kdyby se to odehrávalo na Marsu 😀 tak jsem na to velké knižní dobrodružství moc zvědavá.

(Chtěla jsem si přečíst Prokletí Salemu. Jen tak, ale čtení by přišlo na řadu před Temnou věží, přeci jen to není série, budu mít knihu hned za sebou, to byla moje myšlenka. A bylo mi doporučeno, zakomponování knihy mezi díly Temné věže. Takže dík, ty víš kdo.)

A Věž je stále blíž.

PS: četla jsem úplně první vydání. Takže bylo už značně ochmatané. Sedlo to. Protože jak jsem četla, furt jsem si knihu různě přebírala a osahávala. (Asi jsem divná, no.) Představa, že zrovna toto čtu ve čtečce je poměrně děsivá.

Nejdřív jsem vůbec nechápal, co čtu. Western ? Budoucnost ? Alternativní svět ? Onen svět ? Po té jakési prozření. Myslím, že v knize je mnohem více pravdy, než může čtenář postřehnout. Zajímalo by mě, co jsem ještě nepochopil já 😉 Každopádně jdu do dalšího dílu.

Stephen King je autor, ke kterému příležitostně zkouším najít už delší dobu cestu, což se nijak extra nedaří. líbily se mi zatim snad akorát Dračí oči a Temná půle. Pravda, čtu ho hrozně málo, protože nevyhnutelně věnuju pozornost autorům, kteří mě osloví víc. Pistolník tomu rozhodně nepomohl. Pokud bych měl soudit jen podle něj, pak z toho King vychází jako zfetovaným humělec, který může napsat tu největší slátaninu a narvat do ní hala bala bez jakékoli integrity a soudržnosti cokoli a lidi mu to budou nekriticky adorovat jenom kvůli jménu na obálce. Pár povedených scén to nezachrání.

Jelikož je o úvod do série, není to tak akční, jak bych chtěla. Ale takový fantasy western. Jsem zvědavá na druhý díl.

Nuda, nuda, nuda … Nikdy bych nevěřil, že to je od Kinga.

Pistolník. co říct? Na ságu Temná věž jsem se chystala pekelně dlouho. Když jsem se konečně dostala k prvnímu dílu, tak jsem si prvních 100 stránek říkala. “no co to je? Dyť je to děsná nuda. Nic se tam pořádně neděje, a když se něco stane, tak já to nepochopím.” Jenomže po půlce knihy se to najednou zlomilo a kniha mě naprosto vcucla. Takže si bohužel budu muset přečíst i další díly. Ach jo, ten King si s náma ale hraje 🙂

Temná věž

kniha od: Stephen King

Pozor na spoilery!
Cesta tohohle vychrtlého dlouhána s modrýma očima pro mě byla zatím to nejsložitější a zároveň nejlepší co jsem kdy četl. U knihy jsem se kolikrát zasmál, kolikrát jsem si taky poplakal. Chápu, že konec mohl kdekoho zklamat, nebo i vytočit, ale co jsme mohli čekat, když Ka je kolo? V hlavě mi spolu zápasí 3 teorie, co se vlastně bude v tomto fantastickém světě dít dál. Na tohle ka-tet rozhodně nezapomenu a jsem hodně zvědavý na chystaný seriál. (Film raději nekomentuji :D).

„Nemířím rukou. Ten, kdo míří rukou, zapomněl tvář svého otce. Mířím zrakem.
Nestřílím rukou. Ten, kdo střílí rukou, zapomněl tvář svého otce. Střílím myšlenkou.
Nezabíjím pistolí. Ten, kdo zabíjí pistolí, zapomněl tvář svého otce. Zabíjím srdcem.“

Roland došel na konec své cesty a společně s ním i čtenář. A jaké to vlastně bylo? No, přiznejme si, že poněkud náročné, poslední díl je dle očekávání kombinací fantasy, hororu, dramatu a thrilleru a poměrně funguje, i když má své mouchy. Jelikož fantasy obecně nemusím a nevyhledávám, měl jsem s první třetinou knihy značný problém, četla se hodně pomalu a některé scény už byly dost přehnané. Když se příběh vrátil do "reálné" roviny, najednou byl spád větší a vše se četlo mnohem snáz. Na Temné věži obecně je zkrátka vidět, že King má někdy potřebu psát své příběhy rozvláčně a příliš epicky. Celkově vzato je ale sedmý díl více než uspokojivý, závěr je příjemně podvratný a lehce shrnuje dění v minulých částech, bonusem budiž to, že King sám ze sebe udělal jednu z postav celé ságy. Je až fascinující, jaké konotace umožnila Kingovi jedna jediná, byť tedy rozsáhlá báseň, které v celé sérii skládá hold. Jako kompletní sága je Temná věž opravdu vynikající, má své slabší i silnější momenty, jako její závěrečný díl je velmi dobrá, někdy sice moc zdlouhavá a pomalá, má ale natolik unikátní atmosféru a se svými hrdiny se loučí takovým způsobem, že stojí za to se knihou prokousat, i když to není úplně snadné. 75 %

Přečteno symbolicky devatenáct dní před posledním dnem roku 19.
Závan klíčovou dírkou i Vlci z Cally jsou podle mého názoru lepší, ale i poslední díl sedmi (a půl) dílné ságy stojí za to.
Říkám Díky.

Jsou i jiné světy než je tento. Protože Ka je kolo.

Co jsem vlastně čekala, že? Už Pistolník mě měl varovat.
Ale hrdinně jsem došla až k věži, takže si to odškrtávám, no.
Ale ani doslov, apendix a já nevím, jak se to jmenuje, mě nepřesvědčil o tom, že tohle není ta nejnarcističtější knížka vůbec.
Podobně jako u ostatních dílů mě většina moc nenadchla, a pak tam najednou vysvitla nějaká pasáž, od které jsem se nemohla odtrhnout. takže nějaké hvězdičky by si to asi zasloužilo, i když jsem vlastně asi celou sérii vůbec nepochopila.

P.S. Jedna smrt mě tedy vážně naštvala, ale nebudu spoilerovat.

Ztráta času a jenom proto, že to psal King. fantasy už prosím mistře ne, protože je to příliš velká fantasmagorie.

Přečteno jedním dechem.

Celá série je parádní počteníčko. A ten konec. Štefan je KING.

Stephen King

Vystudoval učitelství (angličtinu) a tvůrčí psaní. Po několika neúspěšných letech prorazil románem Carrie, který jemu a rodině zajistil finanční nezávislost. Patří k velmi plodným autorům, téměř každoročně vychází nový román. Žije s manželkou a třemi dětmi střídavě v Maine a Floridě v USA.

Americký autor hororů, nadpřirozena, beletrie, sci-fi a fantasy. Mnoho z jeho děl bylo adaptováno na filmy, televizní seriály a komiksy.

Vystudoval učitelství (angličtinu) a tvůrčí psaní. Po několika neúspěšných letech prorazil románem Carrie, který jemu a rodině zajistil finanční nezávislost. Patří k velmi plodným autorům, téměř každoročně.

Série Temná Věž

Zpěv Susannah

319 Kč

PŘIPRAVUJEME Zpěv Susannah

286 Kč 319 Kč

Temná věž 5 – Bitva o Jericho Hill

Stephen King, Peter David

312 Kč 349 Kč

PŘIPRAVUJEME Vlci z Cally

357 Kč 399 Kč

PŘIPRAVUJEME Čaroděj a sklo

357 Kč 399 Kč

Pustiny

349 Kč

PŘIPRAVUJEME Pustiny – Temná věž III

321 Kč 359 Kč

NOVINKA Tři vyvolení

294 Kč 329 Kč

Tři vyvolení

329 Kč

Pistolník – Temná věž I.

232 Kč 259 Kč

Temná Věž

Temná Věž je sedmidílnou sérií mistra hororů Stephena Kinga. Nejde však o hororovou ságu, avšak temné (a výraz temné je zde opravdu na místě) prvky, které nás provázejí celou Kingovou tvorbou, jsou výrazné i zde. Vzhledem k rozpětí díla můžeme Temnou věž vnímat jako fantasy až sci-fi dílo s prvky thrilleru, hororu a místy i westernu, avšak hranice jsou zde velmi tenké.

Hlavní postavou příběhu je poslední pistolník Roland Deschain z Gileadu, který putuje k Temné věži, aby odvrátil hrozící konec Středosvěta, o němž se Roland domnívá, že jistě brzy přijde, pokud on sám nezasáhne. Cestou k Temné věži ho provází ka, které by se dalo nejblíže definovat jako „osud“. Nebyl by to však ten pravý King, kdyby sága neobsahovala ještě další nepřeberné množství postav, časových linek, spletitých dějů a osudů.

Hlavním motivem ságy je cesta. Dobrodružná, napínavá, nepředvídatelná.

Série byla započata knihou Pistolník. Následovaly tituly Tři vyvolení, Pustiny, Čaroděj a sklo, Vlci z Cally, Zpěv Susannah a Temná věž.

Temná věž

Kniha ( pevná vazba )

Dlouhé vyprávění o pistolníkovi Rolandovi z Gileadu a jeho putování k Věži se blíží ke svému závěru. Ti, kdo četli Zpěv Susannah, si při otevírání sedmého a posledního svazku vzpomenou, že Susannah/Mia se právě připravovala porodit Mordreda Deschaina, následníka Karmínového krále, zatímco Jake, Ochu a otec Callahan se chystali rozprášit upíří… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Dlouhé vyprávění o pistolníkovi Rolandovi z Gileadu a jeho putování k Věži se blíží ke svému závěru. Ti, kdo četli Zpěv Susannah, si při otevírání sedmého a posledního svazku vzpomenou, že Susannah/Mia se právě připravovala porodit Mordreda Deschaina, následníka Karmínového krále, zatímco Jake, Ochu a otec Callahan se chystali rozprášit upíří hostinu. A to je pouze první z mnoha překážek, které členové Rolandova ka-tet musejí překonat. Tato kniha předčí svou temnotou a bizarností všechny předchozí části.

Bestseller v knihy Dobrovský

36281. v e-shopu | 31340. minulý týden

86. v Světový horor | 76. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 20 hodnocení čtenářů

13× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Monika P 21. září 2017

Perfektní série perfektního autora 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

4 z 5 hvězdiček Bára 23. září 2017

Jelikož se blížila premiéra filmu v kinech, rozhodla jsem se, že si přečtu. Jelikož to byla jedna z mála jeho knih, které jsem nečetla a musím říci, že nevím, proč jsem nečetla dříve. Výborné. Nemohla jsem přestat dokud jsem nedočetla. Kniha mě naprosto vtáhla do děje a nepustila. Nepřišlo mi to jako klasické Kingovo dílo, ale rozhodně stálo za to a těším se na volné pokračování.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Michaela 7. září 2017

Konec mě opravdu překvapil, čekala jsem to trochu jinak ale tím líp, když autor umí šokovat. Opět úžasné počtení!

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Lathenie 12. září 2017

Nádhera, kouzelné, temné. Už aby byl v kinech.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Poslední kniha ze serie. Už jsem se dlouho těšila na konec, nato jak to vše dopadne a King mě opět překvapil, jako překvapí i Vás

Pomohla vám tato recenze? Ano 39

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Kateřina Dostálová 5. května 2019

Absolutne nejlepsi finale te nejlepsi serie!

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Kateřina Hušková 26. února 2019

Do knihy jsem se úplně propadla. Šílený příběh u kterého se musíte soustředit na děj, aby vám něco neuteklo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Michal 9. února 2019

Další úžasná kniha od úžasného autora, který umí překonat sám sebe. Pistolník je poněkud rozporuplná postava, ale kniha se čte sama. Doporučuji

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

4 z 5 hvězdiček Kateřina Petlachová 9. února 2019

Četla jsem celou sérii. Je to šílený příběh, který vyžaduje soustředění a trpělivost, aby se v něm člověk neztratil.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, BETA Dobrovský, 2010, 9788073064143

5 z 5 hvězdiček Tereza Dudkevičová 6. února 2019

Na tuto knížku jsem čekala hodně dlouho, jelikož jsem ji nemohla nikde sehnat a kupovat posední díl, když doma nemám ani jeden, se mi nechtělo. Ale po třech letech, co tuto sérii čtu, jsem se posledního dílu konečně dočkala a stálo to za to. Po dočtení konce mám chuť přečíst si to celé znovu!

Temná věž VII

Temná věž

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť.

Dlouhé vyprávění o pistolníkovi Rolandovi z Gileadu a jeho putování k Věži se blíží ke svému závěru. Ti, kdo četli Zpěv Susannah, si při otevírání sedmého a posledního svazku vzpomenou, .

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Nevím, zda si vůbec smím dovolit hodnotit génia.
Nevím, jestli se mi ještě v žvotě poštěstí zažít takové dobrodružství napříč osmi knihami.
Nevím, potkám-li po cestě takové společníky jako byl Roland, Jake, Ochu, Eddie a Susannah. Ka-tet.

Trvalo mi týdny, než jsem se odhodlala otevřít poslední díl série. Jakobych se bála otevřít ty dveře, protože se za nimi může skrývat příšera. Možná pavouk bez jedné nohy s červeným znamením karmínového krále. Možná upíři. Určitě smrt. Znám sai Kinga dost dlouho na to, abych věděla, že nemá v oblibě dobré konce.

Ka se rozdělilo. Jake, Ochu a otec Callahan se vydali zachránit Miu (i jejího chlapíčka). Eddie a Roland se vrací od spisovatele Kinga v klíčovém světě – museli zařídit pár věcí ohledně růže na prázdé parcele a společnosti Tet.
Mia porodí chlapíčka – syna Rolanda a Karmínového krále. Napůl člověk a napůl pavouk. Velmi nebezpečný a velmi hladový. Toužící po jediném – zabít pistolníka, svého Bílého otce.
Společenství má hlavní úkol – zachránit poslední dva zbývající paprsky. Jak? Osvobodit bořitele a zachránit v klíčovém světě toho spisovatele před smrtí – zachránit ho před koly dodávky v roce 1999. Protože všechno je devatenáct.
A nakonec zabít Flaga (chcete-li Waltera), pavouka Mordreda a ve věži zničit šíleného Karmínového krále.

Krásně povyprávěno, jako obvykle. Odkazy na další díla, postavy. jakoby se snažil tím uzavřít vše, co mu zbývalo. Běžně knižní hrdiny neoplakávám, kdepak, ale . Steve, co takhle jednou "dobrý konec", když už se tě vydali zachránit?
Když už jsem u toho Kinga-postavy, jeho použití pro mne nebylo na obtíž. Dokonce se mi moc líbilo, i když rozdělilo fanoušky na ty, kteří jsou pro a ty, kteří nesouhlasí. Také výskyt deux ex machina se do mystického světa hodil a říkejte si co chcete. King své dluhy splácí, přestože jej Pistolník nenávidí.
Zarazilo mne, že ani jeden z největších padouchů společenství vážněji neohrozil. Z Flaga se vyklubala jakási pouťová atrakce, což se vzhledem k počtu nočních můr, které mi přivolal, zdá jaksi nepatřičné. Karmínový král je šílený, to ano. Ale vypadá spíš jako vzteklý Santa, který to přehnal s kofeinem, než jako obávaný zloduch nejvyššího řádu. A Mordred? Nakonec je mi ho i líto.

Přišel konec, kterého jsem se tolik bála. Konec dlouhé cesty, konec Paprsku, který spojuje Medvěda Šardika a Želvu Maturina skrze Temnou věž. Konec něčeho geniálního, nad čím strávil přes třicet let a já několik týdnů. Srdce mi divoce buší, jako bych šla po těch točitých schodech věže spolu s Rolandem (který vypadá určitě jako Clint Eastwood), v očích slzy, protože ani . není tak úplně pryč.
Želva zpívá. Růže šeptají.
Říkám díky, sai Kingu.
Dlouhé dny a příjemné noci. Čítaj viac

Knižní série Temná věž

Filtr

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů

Na skladě, objednávejte ale rychle

Roland, se svými přáteli, putuje domů. a s sebou má mrtvé tělo své milenky a tajemnou kouli zvanou Merlinův grapefruit. Jsou pronásledováni, ohrožováni přírodou i vnitřními rozbroji. a do toho Rolanda posedne tajemné zlo skryté v artefaktu a vyšle.

332 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho

Na skladě, objednávejte ale rychle

Roland Deschain a jeho ka-tet jsou na útěku. Za nimi zůstala jen zkáza a trosky jejich milovaného města Gileadu! A nepadnul Gilead – s ním se hroutí i sloupy reality. Šest sloupů držících pohromadě samotnou existenci se začíná drolit.

332 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Temná věž 3: Zrada

Na skladě, objednávejte ale rychle

Ka-tet Rolanda Deschaina se vrátil zpátky, poznamenaný událostmi minulých knih. Roland stále skrývá Maerlynův grapefruit a stále více ho láká podívat se dovnitř a znovu se propadnout do jeho světa. Zatím se kolem Rolanda začíná všechno pomalu rozpadat.

370 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Temná věž 6: Pistolník Cesta začíná

Na skladě, objednávejte ale rychle

Nová kapitola slavné ságy! Od bitvy v Jericho Hill uplynulo dvanáct let. Odboj proti Johnu Farsonovi je už jen vzdálenou minulostí. Všichni, kdo stáli při Rolandovi Deschainovi jsou mrtví. ale sám Roland přežil. A teď kráčí pouští a pronásleduje přízrač

332 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Temná věž 4: Gileadův pád

Na skladě, objednávejte ale rychle

Roland Deschain se jen těžce vyrovnává s nedávnými událostmi. Síly zla měly převahu a tak skončil nejprve s krví na rukách a poté ve vězení. Království je v troskách. Schyluje se k finálnímu boji mezi hrdiny a Johnem Farsonem, který má ovšem v záloze.

427 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Temná věž VI

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek.

Pistolník Temná věž Stephen King audiokniha část 1

Popis:
Ilustrovaná audiokniha

Pozor důležité: toto je první část dlouhé ságy, (kterou say King psal větší část života) čítající 7 …

Leave a Reply