Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome)

Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome)

Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome)
  • Elérhető fájlok: Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome).pdf, Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome).epub, Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)

kniha od: Jerome Klapka Jerome

Okolo téhle klasiky jsem orbitoval roky, ale popravdě mám podobný dojem jako u ‘Stopařova průvodce’ – humoristická knížka a těžce protlačovaná klasika, která i vzhledem k datu vydání nabízí jen pár suše britských a jízlivě trefných linek. vlastně je to jen takové lidské, obyčejné, ale současně i komerčně vtíravé čtení své doby, které se během dekád postupně propracovalo do pozice dalších velkých “sázek na jistotu” (a podlě mě logicky dost zestárlo). Záleží hodně na rozpoložení, náladě a úrovni vašeho aktuálního životního optimismu v tom, jak se vám to bude či nebude líbit. Ale za mě: klidně jsem to mohl ignorovat do konce života. Většina klasik, co “musíte” přečíst tak obvykle dopadá.

Knihu jsem četl podruhé. Nesmál jsem se nahlas, spíš se tak uchechtával. V některých pasážích se mi trochu vlekla, vcelku jsem se však příjemně bavil. Mnohé z komických situací si dokážu představit i dnes. Jako milovník pobytu v přírodě jsem hrdinům knihy záviděl a alespoň takto z křesla si s nimi zase někdy vyrazím. Milovníkům anglického humoru doporučuji.
Uspokojivé.

Na příběhy JKJ o třech kamarádech a psu nedám dopustit. Jemný humor, vyjádřený v dokonale vytvářených větách a mistrně gradovaný, není určen primárně k popukání břišního svalstva, ale k tomu, aby se v duši rozlila záře pohody. Čtenář, jehož pronásledují chmury, přestane vidět svět v černých barvách. Čtenáři, který takové potíže nemá, svět rozkvete do barev přímo dovádivých. Takových knih je nám třeba jako soli.

Kniha vás polaská a pobaví. Jemný nevtíravý humor, pocity při cestování ve skupince kamarádů, provotní nabuzení, užívání a nakonec se z toho průšvihu nějak dostat bez ztráty kytičky a doma, no co doma, ryhcle naplánovat další výlet. Kniha se mi moc líbila a v Levných knihách jsem pořídil volné pokračování Tři muži na toulkách, takže jdu číst dál.

Humoristický román, u kterého jsem se dost nasmál. Mohu doporučit, pokud hledáte snadnou čitelnou zábavnou knihu s lehkým humorem. Pokud po ni sáhnete na přiklad na dovolenou určitě neuděláte chybu.

Ani sa mi nechcelo veriť, že kniha má vyše 100 rokov. Láskavý, občas mierne uštipačný humor, mnoho zdanlivo banálnych, no vtipných situácií (nikdy som neveril, koľko problémov dokáže spôsobiť obyčajná zubná kefka) a aj s tými foxteriérmi sa s autorom zhodnem (sú to hajzlíci).

„Odhod přítěž, člověče! Ať je lehká loď tvého života, naložená jen tím, co potřebuješ – útulným domovem a prostými radostmi, jedním nebo dvěma přáteli, hodnými toho jména, někým, koho bys miloval a kdo by miloval tebe …“

Na život existuje velmi jednoduchý recept:
„ 1 libra bifteku s 1 pintou piva – každých šest hodin .
1 desetimílová procházka každé ráno…
1 postel přesně v 11 hodin každou noc…
a … nepřecpávej si hlavu věcmi, kterým nerozumíš.”

A spoustu dalších veledůležitých informací v téhle knížce získáte. Takže, vážení, vyplujte! Vyplujte v nekrytém člunu a čelte … prostým pravdám!
Protože síla téhle knížky spočívá práve v nich, vězí v úhlu pohledu na prosté věci, resp. učí nás … je vidět!
Proto je skutečným evergreenem …opakování je totiž matka moudrosti a opakovat si, jak s pomocí prostých a jednoduchých pravd prožít pohodový a spokojený život, nikdy neuškodí 🙂 .

"Spíš raději na kraji nebo u zdi, Jerome?" Odpověděl jsem, že nejraději spím v posteli.“

„… byl velice ochotný převzít kdejaké břemeno … a vložit je na bedra někoho jiného.“

„Myslím, že ze všech nesmyslných, rozčilujících bláznovství, která musíme snášet, je tenhle podvod s "předpovídáním počasí" nejhorší. "Předpovídá" přesně, jak bylo včera nebo předevčírem, a přesně opak toho, jak bude dnes.“

„Vždycky mám dojem, že pracuji víc, než bych měl. Upozorňuji, že to neznamená, že bych byl proti práci zaujat. Práci mám rád, okouzluje mě. Dovedu sedět celé hodiny a dívat se na ni. Rád si ji šetřím. …”

„knížka, kterou je dobré mít na dosah, … na dosah ruky, na dosah paměti“
(Miroslav Horníček)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih pro odpočinek, na dovolenou, pro dobrou náladu. Ovšem pozor – týká se to jen vydání Odeonu z roku 1975 ve skvělém překladu J. Z. Nováka!
Popis situací, slov, anglický humor – nemá obdoby, je to koncert slov, vět a dialogů.
Tuto knihu jsem bohužel ztratila a ve snaze doplnit ji do knihovny jsem si ji pořídila s překladem jiného překladatele (M.Ž.). Toto vydání putovalo dál, protože "ztraceno v překladu" se vytratilo kouzlo příběhu a celkově to vypadalo jako otrocký překlad od maturanta.
Což je škoda, protože první setkání s knihou může takový překlad dost odradit.

Kniha: Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) – Jerome Klapka Jerome

Kniha: Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)
Autor: Jerome Klapka Jerome


100% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: XYZ
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2012
Počet stran: 216
Rozměr: 140 x 180 mm
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložil L. Vojtik
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Datum vydání: 8. 8. 2012
Nakladatelské údaje: V Praze, XYZ, 2012
ISBN: 9788073886783
EAN: 9788073886783
Ukázka: » zobrazit ukázku

Rozmarný příběh tří přátel, kteří se vypraví společně na několikadenní dovolenou na řece Temži, patří ke klasickým dílům světové humoristické literatury. Vyprávění je pestrou směsicí příhod a událostí, které aktéry po dobu svérázné výpravy potkávají na palubě jejich pramice i v rázovitých pobřežních hospůdkách. Autor je charakteristický klidným, suchým anglickým humorem, s jehož pomocí odhaluje s laskavým porozuměním lidské slabosti, zlozvyky a návyky a velebí přátelskou solidaritu a touhu po dobrodružství.

Dobrodružství tří přátel a jednoho psa na dvou prázdninových cestách, šťastně spojující humor se sentimentem „Kouzlo této knihy není ani tak v literárních kvalitách, rozsahu nebo důležitosti sdělení, spíš v upřímné jednoduchosti,“ píše Jerome Klapka Jerome v úvodu svého humorného vyprávění. Tři muži ve člunu zachycují příhody a nehody, které autor zažil při sjíždění řeky Temže ve společnosti svých dvou přátel George a Harrise a pejska Montmorencyho. Čtenář se mimo jiné dozví o zlomyslnosti kartáčku na zuby či o sveřeposti čajových kotlíků a o tom, jak jí čelit. Přečte si poučné poznámky o vyřezávaném dubu a o životě vůbec a zjistí, jak je nevýhodné žít v jednom domě s dvojicí milenců. Vůně léta, šumění řeky a kultivovaný anglický humor dýchnou ze stránek této nezapomenutelné knihy i po více než sto letech od jejího vzniku.

Tři nemocní – Nemoc George a Harrisona

– Oběť více než stovky vážných nemocí

– Praktické rady – Léčba jaterních onemocnění

u dětí – Zjišťujeme, že jsme přepracovaní

a nutně potřebujeme vypnout – Týden na

rozbouřené hluboké vodě? – George navrhuje

řeku – Montmorency protestuje – Většina, tedy

tři proti jednomu, přijme původní návrh

Byli jsme čtyři: George, William Samuel Harris, já a Mont mo

rency. Seděli jsme u mě v pokoji, kouřili a rozebírali, jak jsme na

tom špatně – tedy zdravotně špatně.

Znervózňoval nás pocit vlastní sešlosti. Harris se svěřil, že se

mu občas zničehonic zamotá hlava, že ani neví, co dělá, a Geor ge

hned přisadil, že mívá podobné závratě, kdy si neuvědomuje, co

se s ním děje. Já zas měl odepsaná játra. Byl jsem si tím naprosto

jistý. Dostal se mi totiž do ruky prospekt na zázračný jaterní lék,

který podrobně po pisoval příznaky, podle nichž člověk pozná,

že nemá v pořádku játra. Já měl ty příznaky všechny.

Zvláštní na tom je, že pokaždé, když čtu příbalový leták ně ja

kého zázračného léku, pociťuji na sobě všechny příznaky dané

10 nemoci, na niž jsou léky určeny, včetně těch nejzávažnějších. Diagnóza jako by byla v tu chvíli jasná.

Vzpomínám si, jak jsem jednou vyrazil do knihovny Britského mu zea načíst informace o jednom v podstatě zanedbatelném zdravotním problému, který mne trochu obtěžoval. Byla to my s lím senná rýma. Našel jsem příslušnou publikaci, stejně tak to, proč jsem přišel, a potom jsem už jen tak ledabyle obracel listy a očima přejížděl popisky jiných nemocí. Vlastně už ani nevím, kterou chorobou jsem začal, jen si vzpomínám, že šlo o nějakou zhoubnou pohromu pro lidstvo – ale nedostal jsem se ani do půlky seznamu varovných symptomů a bylo mi jasné, že ji mám.

Na okamžik jsem ztuhnul. Pak jsem v tichém zoufalství obrátil pár dalších stránek. Podle příznaků jsem zjistil, že mám ty fus, a zřejmě už pěkně dlouho, možná několik měsíců, aniž jsem o tom věděl. Stejně tak jsem netušil, že mám tanec sv. Víta, čili Huntigtonovu nemoc, která se projevuje nekontrolovatelnými trhavými pohyby, demencí a asi po patnácti letech od vypuknutí vede ke smrti. V tu chvíli jsem se rozhodl svůj případ prozkoumat důkladně. Byl jsem vážně zvědavý, na co ještě přijdu. Rozhodl jsem se proto postupovat podle abecedy.

První byl název Ague, a tak jsem zjistil, že trpím zimnicí, které do čtrnácti dnů podlehnu. Následovala Brightova nemoc. U té se mi dost ulevilo, protože mé symptomy byly spíš slabší a mohl bych s ní bez komplikací ještě dlouho žít. Vylekal jsem se u cholery, podle příznaků jsem byl v rozvinutém stadiu a s těžkou cukrovkou jsem se nejspíš narodil. Pečlivě krok za krokem jsem prošel všechna písmena abecedy a jen u onemocnění šestinedělek čili horečky omladnic jsem si od dechl, že ji nemám.

Nejdřív mě to zamrzelo, jako by mi někdo něco upřel. Proč bych já nemohl mít nemoc šestinedělek? Co mě má kdo omezovat? Nakonec jsem se ale uklidnil a potlačil svou chamtivost, když jsem uvážil, že všechny ostatní ve farmakologii známé nemoci mám. Přece nebudu sobec. Bez nemoci šestinedělek se klidně obejdu. Vystačil jsem si dále s pakostnicí neboli dnou v té nejhorší fázi a infekční žloutenkou, kte rou jsem se pravděpodobně nakazil už někdy v mládí. Tím jsem se dostal až na konec slovníku i svých zdravotních potíží. Bylo nanejvýš pravděpodobné, že více nemocí u sebe již neodhalím.

Seděl jsem a přemýšlel. Z lékařského hlediska jsem se vyhodnotil jako zajímavý případ a výborná akvizice pro mediky. Nemuseli by běhat po praxích, kdyby mě vlastnili. Sám o sobě vydám za celou nemocnici. Stačilo by si mě párkrát prohlédnout a mohli by rovnou vyrazit pro diplom.

Pak mě napadla otázka, jak dlouho asi budu ještě žít. Rozhodl jsem se proto vyšetřit. Pokoušel jsem se nahmatat puls. Nejprve bezvýsledně, až po chvíli jako by se rozběhl. Sledoval jsem hodinky a napočítal 147 tepů za minutu. Pak jsem se zaměřil na srdce. Ani to jsem nejdřív nemohl najít. Zastavilo se. Nakonec bylo tam jako vždycky a tlouklo pravidelně, i když ruku do ohně bych za to nedal. Následovala důsledná prohlídka trupu, prohmatával jsem se od pasu až k hlavě. Zabrousil jsem i do boků, ale ani tam jsem nic zvláštního necítil a vůbec nic divného neslyšel. Chtěl jsem se podívat taky na jazyk. Vyplázl jsem ho, jak to šlo nejvíc, a jedním okem jsem na něm hledal cokoliv podezřelého. Viděl jsem si jenom na špičku, ale i to stačilo, abych se utvrdil, že mám ještě spálu.

Do knihovny jsem původně vstoupil jako člověk plný vitality. Odcházel jsem šouravě jako vetchá troska.

Zamířil jsem ke svému lékaři. Jsme staří kamarádi a kdykoliv se necítím dobře, mohu přijít, změří mi puls, podívá se mi pod jazyk a navíc vždy probereme vše podstatné o počasí. Za vyšetření naštěstí nemusím platit. Tentokrát jsem si dokonce myslel, že ho příjemně překvapím, když k němu zajdu a nabídnu se mu jako ojedinělý exemplář. Každý doktor přece potřebuje praxi a co je lepší a pohodlnější – mít mě, nebo se učit na sedmnácti stech obyčejných bezvýznamných pacientech s jednou, maximálně dvěma nemocemi? Šel jsem rovnou a on se zeptal:

„Milý příteli, nebudu tě unavovat tím, co mi je. Na to je život příliš krátký a co kdybys umřel dřív, než bych to dopověděl? Radši ti povím, co mi není. Určitě netrpím poporodními komplikacemi. Nevím proč, ale jsem si tím naprosto jistý. Všechny další nemoci však mám.“

Svěřil jsem se mu, jak jsem k tomu všemu přišel.

Podíval se mi do krku. Chytl mi ruku v zápěstí. Vzápětí mě praštil přes záda, zrovna když jsem to vůbec nečekal. To mi přišlo hodně zbabělé. A hned nato do mě vrazil hlavou. Pak se posadil a vypsal recept. Ten složil a podal mi ho. Zasunul jsem ho do kap sy a vyšel.

Ani jsem ho nezkontroloval a šel do nejbližší lékárny. Magistr recept přečetl, ale hned mi ho vrátil s tím, že takové zboží nevede.

Zeptal jsem se: „Jste lékárník?“

„Ano, jsem, a v tuto chvíli mě to mrzí. Pokud bych totiž byl navíc majitelem potravin a penzionu, určitě bych vám vyhověl.“

Kniha Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) (Jerome Klapka Jerome)

Kniha Tři muži ve člunu vznikla původně jako povídkové vyprávění pro časopis Chimes. Autor odnesl šéfredaktorovi jedno vyprávění s příhodami okolo Temže a psal pro časopis pokračování. Díky velkému úspěchu příběhy spojil do knihy Tři muži ve člunu, která líčí příběhy tří přátel, kteří se vydají na projížďku Temží a zažívají různé humorné historky.

O autorovi

Jerome Klapka Jerome se narodil 2. května 1859 v Anglii a zemřel 14. června 1927. Byl čtvrtým dítětem a pocházel z chudé rodiny. Otec záhy umřel, stejně jako jeho bratr. Od patnácti let žil s matkou a dvěma sestrami. Musel ukončit studium střední školy a sám se živit. Pracoval jako dělník na železnici, učitel a ochotník – pod pseudonymem Harold Crichton. Roku 1988 se oženil.

Začal psát různé články a povídky, ale neměl úspěch. První kniha pojednávala o kočovném herectví. Na první odezvu čekal až do 30 let. Tehdy z jedné povídky vznikla série dalších pokračování, kterou vydal knižně pod titulem Tři muži ve člunu (o psu nemluvě). Za deset let bylo vydáno volné pokračování Tři muži na toulkách. Tyto dvě knihy jej navždy proslavily, ostatní díla nejsou tak známá, přestože jich údajně napsal kolem 49. Začal vydávat časopis Lenivec a stal se redaktorem časopisu Dnes. Později se snaží psát odvážnější témata, ale bez větší odezvy. Nastupuje jako dobrovolník do 1. světové války, kde jezdí se sanitkou. Po válce definitivně ukončuje psaní humoristických knih a povídek a věnuje se vážnějším tématům.

Umírá na krvácení do mozku následkem nehody.

Charakteristika díla

Kniha popisuje příhody tří přátel, kteří se rozhodnou podniknout cestu vypůjčenou lodí po Temži. Po cestě prožívají řadu humorných historek, způsobených svojí nešikovností, špatnými předpoklady a podceňováním nebo přeceňováním cestovních těžkostí na lodi. Autor použil standardní situaci, kdy městským pohodlím vychovaní lidé si představují aktivní dovolenou a netuší, co obnáší plavba, veslování, řízení lodi a další útrapy.

Ústřední postavy knihy

Jerome – autor zde vystupuje jako hlavní postava, vždy s dobrým míněním osobě a nadhledem nad „nešikovnými“ přáteli

George – je popisován jako největší nešika, který všechno zkazí

Harris – je postava, která se snaží navazovat pořádek a řád, ale jaksi se mu nedaří, je asi největším realistou, nenechá se vždy zlákat k nepravostem

Jazykové prostředky a stylistika

Kniha je bezprostřední, využívá suchý anglický humor, založený na lidských slabostech a zvycích. Autorovi se podařilo přenést atmosféru Anglie do knihy a to tím, že prezentuje zvyky a tradice tří přátel a jejich okolí v různých situacích. Při stavbě vět se autor nebojí přecházet v různé časové roviny, glosuje a zároveň kritizuje, nechybí sarkasmus a ironie. Cílem určitého ztrapnění posta v jejich činů není kritika, ale shovívavý a humorný pohled na jejich činy. Nakonec legraci si dělá jako vypravěč i sám ze sebe.

Dějová linie

Tři přátelé řeší svoje zdravotní neduhy a rozhodnou se pro ozdravnou cestu lodí. Momentem pronájmu začíná série více či méně očekávaných epizod. Projížďka začíná vkládanými historkami o balení stanu v dešti, o kouscích psa se slepicemi, o ranním koupání. Přátelé zažívají převrhnutí lodi, tažení podél břehu, překážejí parníku a narážejí do břehu. Děj je v podstatě celý situován jako jízda lodí, ale je vždy jako příklad nešikovnosti komentován různými „nešťastnými“ událostmi. Nevychází předpověď počasí, někde je honí strážce pozemku, jindy nemohou najít hospodu. Cesta se v podstatě mění v humorně líčené utrpení. Nakonec chvíli před koncem cesty, v dešti se tři postavy připlíží k nádraží a vydávají se zpět do náruče krásného života v Londýně.

Kniha: Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) – Jerome Klapka Jerome

Kniha: Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)
Autor: Jerome Klapka Jerome

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


100%
1 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » XYZ
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2018
Počet stran: 232
Rozměr: 140 x 180 mm
Úprava: ilustrace
Spolupracovali: z anglického originálu Three men in a boat (to say nothing of the dog) . přeložil Miroslav Macek
Skupina třídění: Anglická próza
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Datum vydání: 8. 5. 2018
ISBN: 9788075970497
EAN: 9788075970497

Rozmarný příběh tří přátel, kteří se vypraví společně na několikadenní dovolenou na řece Temži, patří ke klasickým dílům světové humoristické literatury. Vyprávění je pestrou směsicí příhod a událostí, které aktéry po dobu svérázné výpravy potkávají na palubě jejich pramice i v rázovitých pobřežních hospůdkách. Autor je charakteristický klidným, suchým anglickým humorem, s jehož pomocí odhaluje s laskavým porozuměním lidské slabosti, zlozvyky a návyky a velebí přátelskou solidaritu a touhu po dobrodružství.

Tři dobří přátelé obklopeni tabákovým dýmem si vzájemně začnou stěžovat na neduhy, které je poslední dobou pronásledují. Po zralé úvaze dojdou k závěru, že jediné, co jim může zachránit psychické i fyzické zdraví, je společná dovolená. A tak se rozhodnou vyrazit i se psem Montmorencym na řeku.

Nesmrtelné Tři muže ve člunu můžeme bez nadsázky označit za zásadní knihu moderního britského humoru. Časopis Guardian ji zařadil mezi padesát nejvýznamnějších literárních děl všech dob.

Původní záměr autora byl sepsat jakéhosi průvodce po dolním toku Temže. Řeka se ještě dlouho po prvním vydání hemžila mladými muži, kteří napodobovali Jeroma, Harrise a George. Dokonce i dnes se turisté a fanoušci knihy vydávají po jejich stopách.

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)

Kniha ( pevná vazba )

  • Skladem 2 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

223 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 249 Kč

  • Kniha ( pevná vazba ) 205 Kč s DPH Skladem
  • Kniha ( měkká vazba ) 159 Kč s DPH Nedostupné
  • Audiokniha ( CD ) 229 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Tři dobří přátelé po zralé úvaze dojdou k závěru, že jediné, co jim může zachránit psychické i fyzické zdraví, je společná dovolená. A tak se rozhodnou vyrazit na řeku. Původní záměr autora byl sepsat jakéhosi průvodce po dolním toku Temže. Dodnes se turisté a fanoušci knihy vydávají po stopách Jeroma, Harrise a George. Nesmrtelní Tři muži ve člunu jsou zásadní dílem moderního britského humoru.

Bestseller v knihy Dobrovský

8145. v e-shopu | 7572. minulý týden | 2333. nejlepší dosažené 11.06.2018

297. v Světová beletrie | 281. nejlepší dosažené 12.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.3 z 5 18 hodnocení čtenářů

8× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček Aneta S. 6. září 2017

Humorné situace, ostrý vtip, super kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, XYZ, 2014, 9788073901240

5 z 5 hvězdiček Klára 28. září 2017

Nejlepší prázdninové čtení. Mám dvě vydání a ať je to horečka omladnic, nebo sklon k samovolným potratům, vždy se u toho musím smát:-D

Pomohla vám tato recenze? Ano 32

Kniha, XYZ, 2014, 9788073901240

5 z 5 hvězdiček Jana H. 22. září 2017

Krásný komics plný humoru.Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, XYZ, 2011, 9788024740799

4 z 5 hvězdiček Tereza Bláhová 12. září 2017

Velmi zábavná knížka o třech anglických džentlmenech. Knížka moc mile překvapila a pobavila. Pro každého, kdo se rád zasměje.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, XYZ, 2014, 9788073901240

3 z 5 hvězdiček ykwia 1. července 2018

Nie zlá kniha, ale čakal som viac. Príbeh aj humor je na môj vkus trochu skromný, pre mňa to určite nie je ten "typický britský humor". Je to len môj názor, a keďže kniha patrí medzi klasiky, zrejme by mnohí s ním nesúhlasili. Vadilo mi trochu aj neustále odbiehanie od deja k rôznym iným situáciám. Ale aj napriek tomu celkom fajn na to, aby som dal šancu aj voľnému pokračovaniu "Tři muži na toulkách".

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, XYZ, 2014, 9788073901240

5 z 5 hvězdiček Matyas 1. září 2018

Anglický humor, originální (na tu dobu) kontrast se psem

Pomohla vám tato recenze? Ano 9

Kniha, XYZ, 2014, 9788073901240

3 z 5 hvězdiček Jana Č. 25. února 2019

Libilo se mi precist neco jineho nez obvykle. Lehky nenarocny dej. Na jedno odpoledne,kdyz vam dojdou knih y a vy nemate co cist.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, XYZ, 2014, 9788073901240

5 z 5 hvězdiček Ivana Fr > 7. února 2019

Nesmrtelná klasika typicky anglického humoru! Popis situací, do kterých se dostane trojice gentlemanů na svém ozdraveném putování, vás hlasitě rozesměje i v místech, kde je vypravěčem líčena s maximálně lehce pozvednutým obočím. Tohle knížka do každé knihovny a pro čtenáře všech věkových kategorií! 🙂

Jerome Klapka Jerome – Tři muži ve člunu (Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Popis:
Jerome Klapka Jerome Tři muži ve člunu čte Oldřich Vízner Celou audioknihu si můžete koupit na: …

Leave a Reply